Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ωραία! Άντε να είναι όλα καλά κ σε σένα!!! 

Εγώ μάλλον στο Γαία... Ίσως συναντηθουμε σε καμία παιδική χαρά εμείς 😝

Κοντα είμαστε εμεις! Η κουνιαδα μου γεννησε στο γαια αρα μενεις και εσυ καπου εδω τριγύρω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Κοντα είμαστε εμεις! Η κουνιαδα μου γεννησε στο γαια αρα μενεις και εσυ καπου εδω τριγύρω! 

Περιστέρι μένω αλλά ο γιατρός μου είναι στο Γαία κ στο Μητέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα και από μένα! Να ρωτήσω, από αιματοκρίτη πως πάτε; Εγώ ξεκίνησα με 37,5 και τώρα πήγε 35 κ η γιατρός μου είχε ξεκαθαρίσει πως δεν θέλει να πέσω κάτω από 32 μέχρι τη γέννα. Αύριο θα της πάω τις εξετάσεις. Φοβάμαι θα αρχίσουμε πάλι τα 3 φορές την εβδ μοσχάρι και με τα κρέατα δεν τα πάω καθόλου καλά. 20εβδ είμαι

Καλημέρα! Σε ολες πεφτει μην αγχώνεσαι.. Σου δινουν σίδηρο συνήθως γιατι δεν επαρκή η πρόσληψη απο τις τροφες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Περιστέρι μένω αλλά ο γιατρός μου είναι στο Γαία κ στο Μητέρα.

Εμενα ο γιατρός μου ειναι στο λητω και το ρεα απλα λογω κοβιντ υπάρχει περίπτωση να παμε στο μητέρα.. Εγω μενω γαλατσι αλλα εχω τοβ γιατρο στο Περιστέρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 😀 Από Ιασώ Αθηνών έχει καμία κάποια εμπειρία; Εμένα η γιατρός μου είναι Ρεα και Ιασώ, έλεγα να πάω Ρεα αρχικά γιατί είναι κοντά στο σπίτι μου αλλά η γιατρός μου πρότεινε καλύτερα το Ιασώ γιατι ειναι λέει και νοσοκομείο οποτε αν χρειαστεί κάτι χτυπά ξύλο είναι όλα δίπλα. Επίσης μου είπε ότι προσφέρουν ένα χρονο ασφάλειας για το μωρό στο Ιασώ παίδων, οποτε το σκεφτομαι τώρα μήπως πάω Ιασώ, ούτως η άλλως οι τιμές στα ίδια κυμαίνονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εγω με 32! Ολα καλα. 🤓

Και εγώ με 33...καλά είμαστε όλες 😂😂 ελπίζω να ανέβει κ άλλο αυτό τον μήνα..θα το ρίξω στο μοσχάρι με μπρόκολο..και να φανταστείτε ότι ξεκίνησα με 39!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε αφού όλες εκεί γύρω είμαστε θα πάω με άλλο αέρα αύριο στη γιατρό!!! 😁 Πάντως με είχε φοβησει θυμάμαι στις αρχές να μη μου πέσει ο αιματοκρίτης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κορίτσια 😀 Από Ιασώ Αθηνών έχει καμία κάποια εμπειρία; Εμένα η γιατρός μου είναι Ρεα και Ιασώ, έλεγα να πάω Ρεα αρχικά γιατί είναι κοντά στο σπίτι μου αλλά η γιατρός μου πρότεινε καλύτερα το Ιασώ γιατι ειναι λέει και νοσοκομείο οποτε αν χρειαστεί κάτι χτυπά ξύλο είναι όλα δίπλα. Επίσης μου είπε ότι προσφέρουν ένα χρονο ασφάλειας για το μωρό στο Ιασώ παίδων, οποτε το σκεφτομαι τώρα μήπως πάω Ιασώ, ούτως η άλλως οι τιμές στα ίδια κυμαίνονται...

Εγώ γέννησα στο Ιασώ πριν λίγους μήνες, αν θες κάτι να μάθεις πολύ ευχαρίστως να σου πω, κι εγώ ψαχνόμουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και από μένα!  Λοιπόν εγώ κορίτσια προφανώς δεν θα συναντήσω καμία σας γιατί είμαι Αλεξανδρούπολη 🤪  Να πω κι εγώ για τον αιματοκρίτη ξεκίνησα με 39, πήγαμε 37,5, μετά 36 για δύο μήνες και τώρα βλέπουμε, θα κάνω εξετάσεις στο τέλος της βδομάδας. Ξεκίνησα με ένα σίδηρο τη μέρα και τώρα παίρνω δύο. Πάντως μην αγχώνεστε πάρα πολύ, κάποια το είχε ξαναπεί κι εδώ και μου το ανέφερε και εμένα η γιατρός μου ότι είναι κάπως πλασματικές οι τιμές λόγω της αύξησης του όγκου του αίματος κάτι τέτοιο εκτός και αν πέσει αρκετά όπως 32 πχ. Θα σταθεροποιηθεί λογικά προς το τέλος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κορίτσια 😀 Από Ιασώ Αθηνών έχει καμία κάποια εμπειρία; Εμένα η γιατρός μου είναι Ρεα και Ιασώ, έλεγα να πάω Ρεα αρχικά γιατί είναι κοντά στο σπίτι μου αλλά η γιατρός μου πρότεινε καλύτερα το Ιασώ γιατι ειναι λέει και νοσοκομείο οποτε αν χρειαστεί κάτι χτυπά ξύλο είναι όλα δίπλα. Επίσης μου είπε ότι προσφέρουν ένα χρονο ασφάλειας για το μωρό στο Ιασώ παίδων, οποτε το σκεφτομαι τώρα μήπως πάω Ιασώ, ούτως η άλλως οι τιμές στα ίδια κυμαίνονται...

Κι εγώ γέννησα στο ιασω, αν χρειάζεσαι κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαριλου1 μόλις γύρισα απο τα καρότσια!! Συγκριτικά το 2 σε1 με το 3 σε 1 εμεις θα παρουμε το 3 σε 1.

Είναι και τα δυο της lorelli το ενα είναι το Daisy και το αλλο το sena set 3 σε 1 (γιατι βγάζει και σε 2 σε 1 αυτο) το Daisy ναι μεν αναλαφρο αλλα ειχε δυο αρνητικά κατ εμέ 1. Το κάθισμα αυτοκινητου ειναι μεχρι 10 κιλα και 2. Το κάθισμα αυτοκινητου ετσι όπως μπαίνει πανω στο καρότσι το θεωρησα επικίνδυνο! Αυτα ήταν που με εκαναν να καταληξω στο 3 σε 1 διοτι το κάθισμα ασφαλιζει στην βαση κ οχι στην μπαρα ασφαλείας και το κάθισμα είναι μεχρι 13 κιλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα και από μένα! Να ρωτήσω, από αιματοκρίτη πως πάτε; Εγώ ξεκίνησα με 37,5 και τώρα πήγε 35 κ η γιατρός μου είχε ξεκαθαρίσει πως δεν θέλει να πέσω κάτω από 32 μέχρι τη γέννα. Αύριο θα της πάω τις εξετάσεις. Φοβάμαι θα αρχίσουμε πάλι τα 3 φορές την εβδ μοσχάρι και με τα κρέατα δεν τα πάω καθόλου καλά. 20εβδ είμαι

Εγώ πριν μείνω έγκυος είχα 42. Στον 3ο μήνα 37 και στον 4ο 32, οπότε ξεκίνησα σίδηρο. Στον 5ο πήγε 34 και θα το ξανακοιτάξω όπου να'ναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Μαριλου1 μόλις γύρισα απο τα καρότσια!! Συγκριτικά το 2 σε1 με το 3 σε 1 εμεις θα παρουμε το 3 σε 1.

Είναι και τα δυο της lorelli το ενα είναι το Daisy και το αλλο το sena set 3 σε 1 (γιατι βγάζει και σε 2 σε 1 αυτο) το Daisy ναι μεν αναλαφρο αλλα ειχε δυο αρνητικά κατ εμέ 1. Το κάθισμα αυτοκινητου ειναι μεχρι 10 κιλα και 2. Το κάθισμα αυτοκινητου ετσι όπως μπαίνει πανω στο καρότσι το θεωρησα επικίνδυνο! Αυτα ήταν που με εκαναν να καταληξω στο 3 σε 1 διοτι το κάθισμα ασφαλιζει στην βαση κ οχι στην μπαρα ασφαλείας και το κάθισμα είναι μεχρι 13 κιλα. 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση! Όταν μας ανοίξουν κ εμάς θα πάω κάποια στιγμή να δω κ εγώ από κοντά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ πριν μείνω έγκυος είχα 42. Στον 3ο μήνα 37 και στον 4ο 32, οπότε ξεκίνησα σίδηρο. Στον 5ο πήγε 34 και θα το ξανακοιτάξω όπου να'ναι. 

42??? Εσύ είσαι ΦΑΙΝΌΜΕΝΟ!!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εμένα ο αιματοκρίτης μου είναι στο 34 πια. 

Γνωρίζετε τι γίνεται με τους συνοδούς μας στα μαιευτήρια λόγω κόβιντ; Μένουν μέσα όλες τις ημέρες χωρίς τη δυνατότητα να μπαινοβγαίνουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Μαριλου1 μόλις γύρισα απο τα καρότσια!! Συγκριτικά το 2 σε1 με το 3 σε 1 εμεις θα παρουμε το 3 σε 1.

Είναι και τα δυο της lorelli το ενα είναι το Daisy και το αλλο το sena set 3 σε 1 (γιατι βγάζει και σε 2 σε 1 αυτο) το Daisy ναι μεν αναλαφρο αλλα ειχε δυο αρνητικά κατ εμέ 1. Το κάθισμα αυτοκινητου ειναι μεχρι 10 κιλα και 2. Το κάθισμα αυτοκινητου ετσι όπως μπαίνει πανω στο καρότσι το θεωρησα επικίνδυνο! Αυτα ήταν που με εκαναν να καταληξω στο 3 σε 1 διοτι το κάθισμα ασφαλιζει στην βαση κ οχι στην μπαρα ασφαλείας και το κάθισμα είναι μεχρι 13 κιλα. 

Κατεληξες δηλαδή στο sena set; Παραγγείλατε κιόλας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση! Όταν μας ανοίξουν κ εμάς θα πάω κάποια στιγμή να δω κ εγώ από κοντά! 

Εγω πηγα ηδη ψαγμενη και ηξερα τι ήθελα να δω και πολλες φορες εβαζα κ βιντεακια στο youtube για να τα βλέπω καλύτερα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Κατεληξες δηλαδή στο sena set; Παραγγείλατε κιόλας;

Ο άντρας μου επιμενει να ψάξουμε και σε αλλα καταστήματα για καποια καλη προσφορά.. Αλλα δεν θα βρει οπότε θα κανω κράτηση δίνοντας μια προκαταβολή και θα παω να το παρω οταν πλεον πλησιάζει η ώρα η καλη και θα έχουμε βρει και χωρο να το παρκαρουμε μες στο σπίτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΜελίναΚ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εμένα ο αιματοκρίτης μου είναι στο 34 πια. 

Γνωρίζετε τι γίνεται με τους συνοδούς μας στα μαιευτήρια λόγω κόβιντ; Μένουν μέσα όλες τις ημέρες χωρίς τη δυνατότητα να μπαινοβγαίνουν;

Το Γενάρη που γέννησε φίλη μου στο ιασω, μπαίνει μόνο ο πατέρας με τεστ κοβιντ και μπορεί να μπαινοβγαινει.. Αν ξέρει κάποια κατι νεότερο ας μας πει 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ο άντρας μου επιμενει να ψάξουμε και σε αλλα καταστήματα για καποια καλη προσφορά.. Αλλα δεν θα βρει οπότε θα κανω κράτηση δίνοντας μια προκαταβολή και θα παω να το παρω οταν πλεον πλησιάζει η ώρα η καλη και θα έχουμε βρει και χωρο να το παρκαρουμε μες στο σπίτι 

Ρώτησες χρόνο παράδοσης; κάποια δεν είναι ετοιμοπαραδοτα 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...