Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

 Το feldene το παίρνω εγώ στην περίοδο. είναι το μόνο που με βοηθάει στον πόνο. Δεν ξέρω γιατι θα σου πει να το παρεις.

κ εγω το feldene το παίρνω για την περίδο που πονάω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Θα ρωτήσω εγώ την Παρασκευή που λογικά θα μου πει ποτε να το πάρω  και θα σου πω 😄 Γιατι Σαββατο εχω εμβρυομεταφορα

Να το https://www.galinos.gr/web/drugs/main/drugs/feldene

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

A μήπως τότε για τυχόν φλεγμονή .. γιατι αυτο που μου ειπατε κοριτσια λεει. Φλεγμονή και πόνος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Maria2904 είπε:

Καλησπέρα.σας διαβάζω από τον Ιανουάριο και σκεφτόμουν πολύ καιρό να γίνω κι εγώ μέλος στην παρέα αλλά τελικά μετά από πολύ σκέψη και επειδή δεν γνωρίζουν πολύ από το περιβάλλον μου ότι είμαστε κι εμείς στο κλαμπ της εξωσωματικής είπα να μπω στην παρέα σας..λοιπόν θα σας τα πω γρήγορα..εγώ είμαι 29 ο σύζυγος 34 παντρεμένοι εδώ και 2 χρόνια και από την πρώτη στιγμή προσπαθούσαμε για μωράκι..δυστυχώς έγκυος δνε εμενα και μέρα από ένα χρόνο απευθυνθήκαμε σε γιατρό..εγώ όλα τελεια..ο σύζυγος ολιγοασθενοτερατοσπερμια..Απευθυνθήκαμε σε ουρολόγο ανδρολόγος όπου και πήρε κάποιες βιταμίνες με λίγο απότελεσματα...έτσι προχώρησα ε σε εξωσωματική..στην ωοληψια είχαμε 17 ωάρια τελεια ωάρια όπου γονιμοποιήθηκαν τα 7 και στο τέλος μας έμειναν μόνο 2 βλαστοκύστες άριστες μου είπαν, και τώρα Είμαστε στην φάση της έμβρυο μεταφοράς η οποία θα γίνει το Σάββατο και οφείλω να ομολογήσω ότι έχω πολύ άγχος...αυτά...

Καλησπέρα Μαρία και καλώς ήρθες!! όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!! Εμένα ο άντρας μου με αζωοσπερμία, βρήκαμε υλικό και τώρα περιμένω να έρθει η περίοδος για να ξεκινήσω τη διέγερση. Ο γιατρός μου λέει πως από τη στιγμή που εμείς δεν έχουμε τίποτα, οι πιθανότητες είναι πολύ υψηλές!! Θα αναμένουμε νέα σου..

Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι  Ωραία!!! 🥰 Για κάποιο λόγο πιστεύω ότι θα είναι πολύ τυχερή περίοδος!! Δεν ξέρω γιατί μου έχει καρφωθεί αυτό στο μυαλό 😊 💖 Πιστεύω θα τα πάμε πολύ καλά κι οι δύο!!!

@dimsea Πολύ καλά κάνεις και προσέχεις! Κι εγώ αυτό θα κάνω όταν έρθει η ώρα και για μένα. Αλλά περπάτησε λίγο ώστε μέσα στο σπίτι που είναι ασφαλές για να αιματώνεται καλά η μήτρα. Αν θες κιόλας θυμίσου παλιές αγαπημένες ταινίες και βαλ'τες να τις δεις ξανά τώρα! Για να περνάει ωραία η ώρα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Όχι ακομα ειμαι στο πρωτο στάδιο της διέγερσης. Οταν και αμα χρειαστεί να το πάρω θα με ενημερώσει πιστεύω...

αλλα μου εχει πει κι άλλη κοπέλα οτι ειναι δυνατό σα χάπι! Ισως χρειαστεί να πάρουμε κανενα :) αυτοί ξέρουν 

@Hope19 να ρωτησετε οπωσδηποτε Γιατι σας το δινει και αν μπορειτε να το αποφυγετε.!! επειδη ειναι γιατροι δε θα κανουμε οτι θελουν, δεν ξερουν παντα..Λαθη ειναι ανθρωπινα κ γινονται..παντα να ρωτατε τι και γιατι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimitra.com 😍 είπε:

Καλημέρα κορίτσια  σαν πρωτάρα  θα ήθελα την βοήθεια σας θέλει κάποια να γράψει τι γίνεται από την στιγμή που ξεκινάς τις ενέσεις πόσες μέρες τελειώνει η διαδικασία μέχρι την μεταφορά.,??? Είναι ανάλογος το προτοκολο του κάθε γιατρού?? Θα το εκτιμούσα να μάθω γιατί ξεκινάω τέλος Ιουνίου σας ευχαριστώ πολύ 😍

Ξεκινας και κανεις τη πρωτη ενεση τη 2η μερα περιοδου.Μετα καθε μερα ιδια δοση και ιδια ωρα! Δηλαδη κανεις απο 2η εως και 6η μερα & μετα πας την 7η ή 8η και κανεις εξ αιματος LH,e2 και υπερηχο.αφου δει τα αποτελεσματα ή θα σου πει κανε την οβιτρελ το βραδυ και ελα σε 36 ωρες για την ωοληψια ή θα σου πει ελα ξανα για υπερηχο..εγω συνηθως την 10η μερα κανω ωοληψια..Μετα την ωοληψια θα σου δωσει φαρμακα που θα τα παιρνεις καποια την ιδια μερα ή καποια θα τα ξεκινησεις την επομενη και θα σου πει ποτε θα πας για εμβρυομεταφορα.ή θα πας 3η μερα ή4ηη 5η αναλογα με τη ποσοτητα των εμβρυων και τη στιγμη που θα κρινει εκεινος οτι ειναι δεκτικο το ενδομητριο σου για την ετ.θα συνεχισεις τα φαρμακα καθημερινα απο 10-14 μερες μετα (αναλογα τα εμβρυα)και θα πας για χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Giannouli2013 είπε:

Κοριτσια! Ενταξει δεν αντεξα και πηρα ενα τεστ .. βγηκε θετικοοοοο

χοριακη εχω τη Παρασκευη! 
να χαρω;; 

Συγχαρητηριααααα. Ετσι το σερί να συνεχίζεται!!!πηγαινε αύριο όμως για μια χοριακη να είσαι πιο ήρεμη 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Giannouli2013 είπε:

Κοριτσια! Ενταξει δεν αντεξα και πηρα ενα τεστ .. βγηκε θετικοοοοο

χοριακη εχω τη Παρασκευη! 
να χαρω;; 

Να χοροπηδήσεις όχι απλά να χαρείς ενννοείται!!!!!Συγχαρητήριαααααααα!!!!!!🥰💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Giannouli2013 είπε:

Κοριτσια! Ενταξει δεν αντεξα και πηρα ενα τεστ .. βγηκε θετικοοοοο

χοριακη εχω τη Παρασκευη! 
να χαρω;; 

Nα χαρείς εννοείτε! 😃 Συγχαρητήρια!! Είσαι έγκυος! Αναμένουμε και την τιμή της χοριακής!

ΤΙ ωραία κορίτσια, έχει πάει σερί θετικά! Μακάρι να συνεχίσει έτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

@Hope19 να ρωτησετε οπωσδηποτε Γιατι σας το δινει και αν μπορειτε να το αποφυγετε.!! επειδη ειναι γιατροι δε θα κανουμε οτι θελουν, δεν ξερουν παντα..Λαθη ειναι ανθρωπινα κ γινονται..παντα να ρωτατε τι και γιατι;;

Ναι εννοείτε θα το ρωτήσω! Δεν το παίρνω έτσι αν δεν ξέρω για ποιο λόγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Giannouli2013 είπε:

Κοριτσια! Ενταξει δεν αντεξα και πηρα ενα τεστ .. βγηκε θετικοοοοο

χοριακη εχω τη Παρασκευη! 
να χαρω;; 

Ουυυυυυ τι υπέροχα!!!!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!! Μια τεράστια χοριακη και μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!!! Όλα να πάνε τέλεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Giannouli2013 είπε:

Κοριτσια! Ενταξει δεν αντεξα και πηρα ενα τεστ .. βγηκε θετικοοοοο

χοριακη εχω τη Παρασκευη! 
να χαρω;; 

Συγχαρητήρια κορίτσι !!! Μπραβοοοοοοο!!! Εννοείται να χαρείς!!! Χοροπήδα από μέσα σου μη ταράξεις το σπόρι!!!!! Είσαι εγκυοοοοσσσσσς!!!!! Θα πας για χοριακη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Giannouli2013 είπε:

Κοριτσια! Ενταξει δεν αντεξα και πηρα ενα τεστ .. βγηκε θετικοοοοο

χοριακη εχω τη Παρασκευη! 
να χαρω;; 

Να ενθουσιαστεις!!!!! Ανέβασε την φωτογραφία να πάρουμε λίγο χαρά!!! Είδες που στα λέγαμε για τα έμβρυα 3 ημερών;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψία  🤗

@Nefeliap --> Ιούνιος

@PAPA EVA --> Ιούνιος

@lactaki --> Ιούνιος

@Katerinaki83 --> Ιούνιος

@ioannastr --> Ιούνιος

@Lily94 --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> Ιούλιος

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Hope19 --> 6/06

@Tokyo --> Ιούνιος

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki -->Ιούνιος

@nik_02 -->Ιούνιος

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@Niki94 --> Σεπτέμβριος 

Χοριακή 🤞

@santaloxilo --> 6/06

@elena0212 --> 10/06

@dimsea --> 11/06

@Dimitra75 --> 11/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

@Sweetie79

@melodyy

@annie!

@Anna32

@Giannouli2013

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Να ενθουσιαστεις!!!!! Ανέβασε την φωτογραφία να πάρουμε λίγο χαρά!!! Είδες που στα λέγαμε για τα έμβρυα 3 ημερών;

Αν επιτρέπεται, τι λέγατε για τα έμβρυα 3ων ημερών;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχ σας ευχαριστω!! ❣️❣️❣️
αυριο θα παω για χοριακη! Ας χαρω συγκρατημενα! Φοβαμαι λιγακι...🥺

ευχομαι σε ολες τα καλυτερα😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Αν επιτρέπεται, τι λέγατε για τα έμβρυα 3ων ημερών;

Είχαμε μια συζήτηση πριν λίγες μέρες τί είναι καλύτερο βλαστοκύστες ή τριών ημερών.... και είχα πει στο κορίτσι ότι εγώ πάντα τέτοια έμβρυα έβαζα και έπιαναν ενώ όταν έβαλα βλαστοκύστες τζίφος.... Κι αυτό για να μην ανησυχεί....τα έμβρυα αν είναι δυνατά θα πιάσουν... είτε 3 ημερών είτε βλαστοκύστες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Είχαμε μια συζήτηση πριν λίγες μέρες τί είναι καλύτερο βλαστοκύστες ή τριών ημερών.... και είχα πει στο κορίτσι ότι εγώ πάντα τέτοια έμβρυα έβαζα και έπιαναν ενώ όταν έβαλα βλαστοκύστες τζίφος.... Κι αυτό για να μην ανησυχεί....τα έμβρυα αν είναι δυνατά θα πιάσουν... είτε 3 ημερών είτε βλαστοκύστες

Συμφωνώ απόλυτα! Κι εγώ θα κάνω και ήπια διέγερση, οπότε δεν περιμένω να βγάλω πολλά εμβρυάκια. Κι αν είναι 3ης μέρας άριστα, γιατί να τα  χάσω περιμένοντας να γίνουν βλαστοκύστες; Τουλάχιστον τα άριστα θα τα κρατήσω 3ης μέρας κι αν σε κάποια μου πουν ότι αμφιβάλλουν για την ποιότητα, τότε θα τους πω οκ, κρατήστε τα για βλαστοκύστες. Κι ο,τι γίνει.. 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Giannouli2013 είπε:

Κοριτσια! Ενταξει δεν αντεξα και πηρα ενα τεστ .. βγηκε θετικοοοοο

χοριακη εχω τη Παρασκευη! 
να χαρω;; 

Τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι! Να έχεις μια τεράστια χοριακη κ μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! Έτσι να κατεβαίνουμε μια μια κάτω στο πινακάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Giannouli2013 είπε:

Κοριτσια! Ενταξει δεν αντεξα και πηρα ενα τεστ .. βγηκε θετικοοοοο

χοριακη εχω τη Παρασκευη! 
να χαρω;; 

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου! Τι χαρούμενα νέα βρε κορίτσια!!! Μπράβο μπράβο! Πόση χαρά κ για εμάς τις υπόλοιπες να διαβάζουμε για θετικές χοριακες!🤩 Ποσο χρονών είσαι γλυκιά μου κ ήταν η πρώτη εξωσωματική? Δεν θυμάμαι αν έχεις πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2020 at 3:01 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Γεια σου κορίτσι! Πως είσαι; 

Σορρυ δεν είδα αν σιυ απάντησαν ήδη κ πετάγομαι... Η απάντηση είναι ναι! Αν δεν σε έχουν πάρει ακόμα είναι δύο οι λόγοι. 1) δεν είναι καλά οργανωμένοι σε αυτό κ δεν σε έχουν εντοπίσει ακόμα και 2) μόλις σε βρουν θα ρωτήσουν το γιατρό αν μπορούν να σε ενοχλήσουν. Το έχω συζητήσει πολλές φορές μαζί του κ στο λέω σίγουρα! Ξέρεις ποιο γιατρό, τον ένα αγαπημένο 😉

Τι έγινε έκανες μεταφορά??? Άρα να γίνει τίποτα κ να καταστραφούν δε παίζει;θα με πάρουν πρώτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...