Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Καλησπέρα, κορίτσια...Μπορει να μου πει οποία πέρασε επιτροπή στα δικαιολογητικά που κατέθεσε όταν λένε σαλπιγγογραφια εννοούν μόνο την εξέταση που έγινε ή θέλουν και τις ακτίνες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια...Μπορει να μου πει οποία πέρασε επιτροπή στα δικαιολογητικά που κατέθεσε όταν λένε σαλπιγγογραφια εννοούν μόνο την εξέταση που έγινε ή θέλουν και τις ακτίνες;

Όχι, θέλουν μόνο τη γνωμάτευση του ακτινοδιαγνώστη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Όχι, θέλουν μόνο τη γνωμάτευση του ακτινοδιαγνώστη. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια...Μπορει να μου πει οποία πέρασε επιτροπή στα δικαιολογητικά που κατέθεσε όταν λένε σαλπιγγογραφια εννοούν μόνο την εξέταση που έγινε ή θέλουν και τις ακτίνες;

Εγω περασα τον φεβρουαριο.δε θελουν τις ακτινες αλλα τη γνωματευση βγαλτην φωτοτυπια κ γενικα οτι καταθεσεις γιατι τα κρατουν εκεινοι ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ηθελα να σας ρωτησω κ κατι βρε κοριτσια....κανονικα ειναι να κάνω τη χοριακη κυριακη αλλα επειδη ειναι κλειστα θα παω δευτερα.μηπως να παω σαββατο? Μια μεριτσα νωριτερα? Θα δειξει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/4/2021 at 12:34 ΠΜ, ο/η JNtina είπε:

Τελεια! 
Σας εχω πει κι εγω κορίτσια, σας το εχω ξανά γράψει, οτι σε μεγάλο φαρμακείο διπλα στην κλινική που παω θα φέρνουν και τα αντίστοιχα απο το εξωτερικό και κατι αλλα αντίστοιχα με τα cyclacur αλλα μονο το άσπρα. Οποτε δεν υπαρχει περίπτωση να μην μπορουμε να συνεχίσουμε λόγω χαπιών... 

προς ενημερωση ολων μιλησα με το γιατρο μου μην σκατε για τα σικλακουρ υπαρχουν αλλα 2 παρομοια ηδη και θα ερθει και ενα καινουριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ντοναλτ είπε:

Θα ηθελα να σας ρωτησω κ κατι βρε κοριτσια....κανονικα ειναι να κάνω τη χοριακη κυριακη αλλα επειδη ειναι κλειστα θα παω δευτερα.μηπως να παω σαββατο? Μια μεριτσα νωριτερα? Θα δειξει?

Καλημέρα κοριτσι μου! Απ' όσα έχω διαβάσει, και χωρίς να έχω η ίδια εμπειρία, θα δείξει! Μπορεί να είναι λίγο χαμηλή αλλά θα δείξει! Και εύχομαι να είναι τεράστια!!🙏🤰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Dimi1981 είπε:

Χαχαχ εγω μετα την τριτη εξωμητριο είχα και 4η αποβολη από εξωσωματικη στην 12η εβδομάδα... οποτε τεταρτωσε το κακό αφήστε κοριτσια,πλουσιο το ρεπερτόριο χαχαχαχ.ομως δεν απογοητευομαι, ώρες ώρες λέω που έκρυβα τόση δύναμη.κοριτσια θα τα καταφέρουμε!!πάντως πρωτη φορά μπαίνω σε φόρουμ και νιώθω πολύ καλά ακουγοντας ολες σας.Σας ευχαριστώ και οσο μπορώ απο την εμπειρία μου θα σας ενημερώνω για όσα ξέρω.!!🥰😍🤩

Ένας λόγος παραπάνω να πάνε όλα καλά την επόμενη φορά λοιπόν .. Αυτή την δύναμή κι εγώ αναρωτιέμαι ώρες ώρες που την βρίσκω .. Θα τα καταφέρουμε γιατί το θέλουμε πολύ και όταν κάτι το θέλεις πολύ ξέρετε τι γίνεται 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η troia είπε:

Οι περισσότεροι εξωσωματιστές δίνουν προληπτικά εκ του πρωτοκόλλου, διότι τα φάρμακα που περιέχουν ορμόνες έχουν την τάση να δημιουργούν θρόμβους στο αίμα. Και πάλι όμως, αν συμβουλευτείς έναν αιματολόγο πριν την προσπάθεια, θα σου πει αν χρειάζεσαι ή δεν χρειάζεσαι. 

Την πρώτη φορά μου τις δώσανε έτσι , χωρίς να μου πουν να κάνω την εξέταση . Την δεύτερη φορά επίσης , είχα κάνει μόνο εμβρυομεταφορά και πάλι τα ίδια .. Την τρίτη άλλαξα γιατρό και κέντρο κι εκεί με βάλανε να κάνω καμπύλη ζαχάρου και θρομβοφιλία.. Κληρονομική δεν είχα ,επίκτητη ήταν λίγο τσιμπημένη .. Ο αίματολόγος μου είπε ότι αυτή η εξέταση αν δείξει θετικό αποτέλεσμα ξαναγίνεται για επιβεβαίωση διότι είναι πολύ ευαίσθητες αυτές οι τιμές . Όταν την ξαναέκανα οι τιμές ήταν απολύτως φυσιολογικές και μου είπε ότι θα με ξαναδεί όταν με το καλό μείνω έγκυος στην 7η εβδομάδα για να δούμε τι γίνεται ..Την τρίτη φορά μου έδωσε αγωγή με αντιπηκτικές αλλά με πολύ λιγότερες μονάδες σε σχέση με τις προηγούμενες φορές .. Στη περίπτωση μου θεωρώ ότι δεν έφταιξε αυτό για τις παλίνδρομες αλλά καλό είναι να πέρνουμε ένα καλό ιστορικό και να κάνουμε τις απαραίτητες εξετάσεις για να ελαχιστοποιήσουμε τον κίνδυνο μιας αποβολής εφόσον περνάει από το χέρι μας.. Αυτό βέβαια προυποθέτει και γιατρό συνεργάσιμο και επαγγελματία στη δουλειά του που είναι μία άλλη μεγάλη συζήτηση αυτή !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ντοναλτ είπε:

Θα ηθελα να σας ρωτησω κ κατι βρε κοριτσια....κανονικα ειναι να κάνω τη χοριακη κυριακη αλλα επειδη ειναι κλειστα θα παω δευτερα.μηπως να παω σαββατο? Μια μεριτσα νωριτερα? Θα δειξει?

Πηγαινε το σαββατο ..μην μενεις με αγωνια ποια μερα εκανες εΤ; Κ τι εμβρυα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια...Μπορει να μου πει οποία πέρασε επιτροπή στα δικαιολογητικά που κατέθεσε όταν λένε σαλπιγγογραφια εννοούν μόνο την εξέταση που έγινε ή θέλουν και τις ακτίνες;

Ανάλογος που θα πέσεις εμένα θέλαν και της ακτίνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ντοναλτ είπε:

Θα ηθελα να σας ρωτησω κ κατι βρε κοριτσια....κανονικα ειναι να κάνω τη χοριακη κυριακη αλλα επειδη ειναι κλειστα θα παω δευτερα.μηπως να παω σαββατο? Μια μεριτσα νωριτερα? Θα δειξει?

Καλά αποτελέσματα!!! Ναι θα διξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Πηγαινε το σαββατο ..μην μενεις με αγωνια ποια μερα εκανες εΤ; Κ τι εμβρυα;

Μεταφεραμε 2 αριστες βλαστοκυστες. Αλλα τον γιατρό δεν τον ειδα πολυ αισιοδοξο γοατι μεχρι στιγμης δεν εχει εντοπισει καποιο λογω που δεν εχω μεινει εγκυος φυσιολογικα....το σπερμα του αντρα μου ειναι πολυ δυνατο εγω ορμονολογικα τουλαχιστον ειμαι ο.κ...κ βγαλαμε αρκετες βλαστοκυστες....πιστευει οτι μπορει να εχω προβλημα στην εμφυτευση η καπου αλλου....τι να πω....παντως ηταν πολυ προβληματισμενος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου! Απ' όσα έχω διαβάσει, και χωρίς να έχω η ίδια εμπειρία, θα δείξει! Μπορεί να είναι λίγο χαμηλή αλλά θα δείξει! Και εύχομαι να είναι τεράστια!!🙏🤰❤️

Σε ευχαριστω πολυ😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/4/2021 at 4:58 ΜΜ, ο/η N.Angel είπε:

Εχω κλεισει ηδη ραντεβου για την Δευτερα σε μια αλλη την Σαουλη, μου ειπαν οτι ειναι επισης πολυ καλη..αν χρειαστει θα παρω κ δευτερη γνωμη απο την Λευκου.

Καλημέρα κοπέλα μου κουράγιο λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία που περνάς, μην αγχώνεσαι ο χρόνος για την επιτροπή είναι κοντά. Στην ίδια γιατρό πήγα και εγώ είναι μια από τις 3 που μου πρότεινε η γυναικολογοσ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Ντοναλτ είπε:

Θα ηθελα να σας ρωτησω κ κατι βρε κοριτσια....κανονικα ειναι να κάνω τη χοριακη κυριακη αλλα επειδη ειναι κλειστα θα παω δευτερα.μηπως να παω σαββατο? Μια μεριτσα νωριτερα? Θα δειξει?

Καλά αποτελέσματα! Ναι, θα δείξει. Από συμπτώματα πώς είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Ντοναλτ είπε:

Θα ηθελα να σας ρωτησω κ κατι βρε κοριτσια....κανονικα ειναι να κάνω τη χοριακη κυριακη αλλα επειδη ειναι κλειστα θα παω δευτερα.μηπως να παω σαββατο? Μια μεριτσα νωριτερα? Θα δειξει?

Kαλημερα κοριτσι μου! Νομιζω οτι θα δειξει κι απο Σαββατο. Τι εμβρυα εβαλες? Βλαστοκυστες? Καλη επιτυχια να εχεις και μια τεραστια χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elephant είπε:

Καλά αποτελέσματα! Ναι, θα δείξει. Από συμπτώματα πώς είσαι??

Δεν εχω πολλα....μονο πρησμενο στηθος αλλα μπορει να ειναι απο τα φαρμακακια που παιρνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Kαλημερα κοριτσι μου! Νομιζω οτι θα δειξει κι απο Σαββατο. Τι εμβρυα εβαλες? Βλαστοκυστες? Καλη επιτυχια να εχεις και μια τεραστια χοριακη!

Σε ευχαριστω πολυυυυυ. Ναι βλαστοκυστες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια...Μπορει να μου πει οποία πέρασε επιτροπή στα δικαιολογητικά που κατέθεσε όταν λένε σαλπιγγογραφια εννοούν μόνο την εξέταση που έγινε ή θέλουν και τις ακτίνες;

Την γνωμάτευση του ιατρού που σου την έκανε υπογεγραμμένη γνήσια...εσύ κρατάς την φωτοτυπία...και επίσης να είναι εντός 5 ετών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια καλησπέρα....πήγα σήμερα και πήρα τα φάρμακα της εξωσωματικής από το φαρμακείο και έχω το εξής ερώτημα, μην γελάσετε, ... Τόσες ένεσεις τι θα τις κάνωω?? 😱 

Και να φανταστείτε δεν έχω πάει ακόμα εοπυυ να πάρω και τις υπόλοιπες....

Πείτε μου σας παρακαλώ στην διέγερση πόσες κάνατε και επίσης κάνουμε ενέσεις και μετά την ωοληψια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@Nansi,όλο τον φάκελο τον έχω βγάλει φωτοτυπία.Σαλπιγγογραφια έκανα Φεβρουαριο του 2021.

Τις φωτοτυπίες γενικά τις κρατάς για δικό σου αρχείο και για τον γιατρό σου φυσικά! Μια χαρά η σαλπιγγογραφια είναι φτεσκοτατη...γενικά μην αγχώνεσαι ..έτσι ήμουν κ εγω αλλά τελικά όλα πήγαν καλά με την επιτροπή, εμένα να φανταστείς έστειλα τον φάκελο με κούριερ και παίρνω τηλέφωνο να δω αν έφτασε, μου λέει η γραμματέας του ΕΟΠΥΥ όλα καλά , την ρωτάω αν είναι σωστές οι εξετάσεις μου λέει όλα είναι οκ...μιλάω με τον γιατρό μου και μου λέει αφού σου είπε η γραμματέας ότι όλα είναι οκ να κλείσουμε ραντεβού να έρθεις να σου γράψω τα φάρμακα ( δύο μέρες μετά την αναμενόμενη απόφαση επιτροπής) ...μα του λέω δεν έχω πάρει απάντηση από την επιτροπή ακόμα...και μου λέει αφού η γραμματέας σου είπε ότι είναι όλες οι εξετάσεις οκ τότε θα σε περάσουν..και με πέρασαν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Λοιπόν κορίτσια καλησπέρα....πήγα σήμερα και πήρα τα φάρμακα της εξωσωματικής από το φαρμακείο και έχω το εξής ερώτημα, μην γελάσετε, ... Τόσες ένεσεις τι θα τις κάνωω?? 😱 

Και να φανταστείτε δεν έχω πάει ακόμα εοπυυ να πάρω και τις υπόλοιπες....

Πείτε μου σας παρακαλώ στην διέγερση πόσες κάνατε και επίσης κάνουμε ενέσεις και μετά την ωοληψια??

Γεια σου. Θα σου πω από την δική μου εμπειρία. Μου περίσσεψαν πολλά κουτιά gonal έκανα σχετικά μικρές δοσεις , συγκεκριμένα 3 κουτιά των 300 και 1 κουτί των 900 τα οποία τα έδωσα σε μια άλλη κοπέλα που το χρειαζόταν. Ένα ολόκληρο ράφι είχαν πιάσει στο ψυγείο. Μην ανησυχείς, γράφουν πάντα την μέγιστη δόση οι γιατροί άσχετα πόσα θα χρησιμοποιήσει η καθεμία. Ένα 24ωρο πριν την ωοληψια σταματάς τις ενέσεις. Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...