Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Μπορούμε να πάρουμε και απο τα δυο ταυτόχρονα το θέμα είναι ότι έχουν έλλειψη και τα δυο.Τα cyclacur το 2022 θα ξαναβγούν!

Φαντάζομαι πως δεν θα μείνει έτσι το θέμα, κάποιο φάρμακο θα εισάγουν. Τι αγωνία κι αυτή, να έχεις το άγχος σου να έχεις και τα φάρμακα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Μπορούμε να πάρουμε και απο τα δυο ταυτόχρονα το θέμα είναι ότι έχουν έλλειψη και τα δυο.Τα cyclacur το 2022 θα ξαναβγούν!

@Evi87 @Γιάννα 36και για όσες άλλες κοπέλες αγωνιούν να βρουν cyclacur ή divina, διαβάζω πως γιατροί τα αντικαθιστούν με τα trisequens (μόνο τα μπλε χαπάκια). Για ρωτήστε τους γιατρούς σας ... 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για την αντιμετώπιση της έλλειψης των cyclacur και των divina, μπορείτε να προτείνετε στο γιατρό σας να κάνετε εμβρυομεταφορά  σε φυσικό κύκλο, η οποία είναι εφικτή υπό προυποθέσεις, αλλά 'ξεβολεύεται' ο γιατρός, διότι θα πρέπει να σας παρακολουθεί στενά και υπάρχει το ρίσκο η εμβρυομεταφορά να πέσει Κυριακή...Αλλά τώρα με την έλλειψη των συγκεκριμένων φαρμάκων είναι μία λύση για όσες περιπτώσεις το επιτρέπουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η troia είπε:

Για την αντιμετώπιση της έλλειψης των cyclacur και των divina, μπορείτε να προτείνετε στο γιατρό σας να κάνετε εμβρυομεταφορά  σε φυσικό κύκλο, η οποία είναι εφικτή υπό προυποθέσεις, αλλά 'ξεβολεύεται' ο γιατρός, διότι θα πρέπει να σας παρακολουθεί στενά και υπάρχει το ρίσκο η εμβρυομεταφορά να πέσει Κυριακή...Αλλά τώρα με την έλλειψη των συγκεκριμένων φαρμάκων είναι μία λύση για όσες περιπτώσεις το επιτρέπουν...

Εγώ στην επόμενη ετ (πρώτα ο Θεός) θα του το ζητήσω ούτως ή άλλως ανεξαρτήτως έλλειψης cyclacur-divina, και ας τον ξεβολέψω λιγάκι! 😉😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

@Evi87 @Γιάννα 36και για όσες άλλες κοπέλες αγωνιούν να βρουν cyclacur ή divina, διαβάζω πως γιατροί τα αντικαθιστούν με τα trisequens (μόνο τα μπλε χαπάκια). Για ρωτήστε τους γιατρούς σας ... 😃

Εγώ μίλησα με την γιατρό και δεν μου είπε για αυτό το φάρμακο απλά με ενημερωσε  ότι δεν θα μπορούσαμε να προχωρήσουμε χωρίς cyclacur η divina.Εγώ έχω μαζέψει όσα κουτιά θα χρειαστώ και θα προχωρήσω κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η troia είπε:

Για την αντιμετώπιση της έλλειψης των cyclacur και των divina, μπορείτε να προτείνετε στο γιατρό σας να κάνετε εμβρυομεταφορά  σε φυσικό κύκλο, η οποία είναι εφικτή υπό προυποθέσεις, αλλά 'ξεβολεύεται' ο γιατρός, διότι θα πρέπει να σας παρακολουθεί στενά και υπάρχει το ρίσκο η εμβρυομεταφορά να πέσει Κυριακή...Αλλά τώρα με την έλλειψη των συγκεκριμένων φαρμάκων είναι μία λύση για όσες περιπτώσεις το επιτρέπουν...

Δεν θέλω να παω χωρίς φαρμακευτική αγωγή ούτως η άλλως εμένα η γιατρος με παρακολουθεί στενά παρολο που παίρνω φάρμακα παω λίγο πριν αδιαθετήσω μετά ξεκινάω cyclacur την πρώτη ημέρα  και μετά  με βλέπει μέρα παρα μέρα..Ακόμη και για την ημέρα τις ετ την προηγούμενη που έκανα μου είχε πει ότι μπορεί να είναι Κυριακή άρα δεν νομίζω ότι ξεβολεύεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

@Evi87 @Γιάννα 36και για όσες άλλες κοπέλες αγωνιούν να βρουν cyclacur ή divina, διαβάζω πως γιατροί τα αντικαθιστούν με τα trisequens (μόνο τα μπλε χαπάκια). Για ρωτήστε τους γιατρούς σας ... 😃

Σιγουρα κατι θα κάνουν να βάλουν κανα χάπι... δλδ για όσες κοπέλες περιμένουν επιτροπή η για όσες θα ξεκινήσουμε σε κανα μηνα τι θα κανουμε;; Δε μπορει να μας βάλουν σε αναστολή για ενα χάπι... τι να πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Σιγουρα κατι θα κάνουν να βάλουν κανα χάπι... δλδ για όσες κοπέλες περιμένουν επιτροπή η για όσες θα ξεκινήσουμε σε κανα μηνα τι θα κανουμε;; Δε μπορει να μας βάλουν σε αναστολή για ενα χάπι... τι να πω... 

Μακάρι να βρουν κάποια λύση και να μην πάνε πίσω κοπέλες λόγο έλλειψης φάρμακων...καλό είναι όσες ετοιμάζονται να μπουν στην διαδικασία να ψάξουν,εγώ από την ημέρα που ενημερώθηκα για την έλλειψη άρχισα να ψάχνω και μάζεψα από διάφορα μέρη γιατί Θεσσαλονίκη είχε ελάχιστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Μακάρι να βρουν κάποια λύση και να μην πάνε πίσω κοπέλες λόγο έλλειψης φάρμακων...καλό είναι όσες ετοιμάζονται να μπουν στην διαδικασία να ψάξουν,εγώ από την ημέρα που ενημερώθηκα για την έλλειψη άρχισα να ψάχνω και μάζεψα από διάφορα μέρη γιατί Θεσσαλονίκη είχε ελάχιστα!

Κι εγω το ιδιο θα κανω τοτε... παω φαρμακείο να δω ποσα θα μπορω να βρω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κι εγω το ιδιο θα κανω τοτε... παω φαρμακείο να δω ποσα θα μπορω να βρω... 

Πάρε και τηλέφωνο και σε φαρμακεία σε διάφορες περιοχές και αν έχουν πες τους να σου κρατήσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Πάρε και τηλέφωνο και σε φαρμακεία σε διάφορες περιοχές και αν έχουν πες τους να σου κρατήσουν!

Αν δε βρω εδω τριγύρω αυτο θα κανω... εχω χρονο ακομη περιμενω την πρώτη περίοδο και θα ξεκινήσω μετα. Αρα μεχρι τοτε πιστευω κατι θα εχω μαζέψει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Πάρε και τηλέφωνο και σε φαρμακεία σε διάφορες περιοχές και αν έχουν πες τους να σου κρατήσουν!

Εσυ σε τι φαση εισαι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taselena είπε:

@I want a baby πως εισαι σημερα;;; Έκανες χοριακη;;;

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Καλημερα!! @I want a baby τι νεα εχεις σημερα; Πως εισαι; 

Κορίτσια δυστυχώς δεν προχώρησε.

Η χοριακή μου ήταν 895 όσο πριν απο 5 μέρες. Θα κάνω ακόμη μια την Τετάρτη να δούμε πόσο πέφτει και θα σταματήσω τα φάρμακα. Ρώτησα αν υπάρχει ελπίδα και έίπε κατα 99.99% όχι δεν είδε ποτέ του να πάει καλά μια τέτοια περίπτωση.

Μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη κι εγώ στη πλάτη μου λοιπόν.

Τελικά βγήκε το κακό όνειρο που είχα δει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

 

Κορίτσια δυστυχώς δεν προχώρησε.

Η χοριακή μου ήταν 895 όσο πριν απο 5 μέρες. Θα κάνω ακόμη μια την Τετάρτη να δούμε πόσο πέφτει και θα σταματήσω τα φάρμακα. Ρώτησα αν υπάρχει ελπίδα και έίπε κατα 99.99% όχι δεν είδε ποτέ του να πάει καλά μια τέτοια περίπτωση.

Μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη κι εγώ στη πλάτη μου λοιπόν.

Τελικά βγήκε το κακό όνειρο που είχα δει. 

Αχ ρε κορίτσι μου... Δυστυχώς είναι πάρα πολύ συνηθισμένο τελικά... δε μου πέρναγε από το μυαλό πόσο συνηθισμένο είναι μέχρι που μου έτυχε και εμένα... Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου να το χωνέψει... όπως κάθε πένθος έτσι και αυτό χρειάζεται το χρόνο του... Το σημαντικό είναι να πατήσεις γρήγορα στα πόδια σου και μόλις σου επιτρέψει γιατρός, βουρ για την επόμενη προσπάθεια...  Η σκέψη μου θα είναι κοντά σου και θα είμαστε εδώ να μιλάμε όποτε έχεις ανάγκη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

 

Κορίτσια δυστυχώς δεν προχώρησε.

Η χοριακή μου ήταν 895 όσο πριν απο 5 μέρες. Θα κάνω ακόμη μια την Τετάρτη να δούμε πόσο πέφτει και θα σταματήσω τα φάρμακα. Ρώτησα αν υπάρχει ελπίδα και έίπε κατα 99.99% όχι δεν είδε ποτέ του να πάει καλά μια τέτοια περίπτωση.

Μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη κι εγώ στη πλάτη μου λοιπόν.

Τελικά βγήκε το κακό όνειρο που είχα δει. 

Πως είσαι τώρα κορίτσι μου;πονας έχεις αίμα  ή είσαι καλυτερα;λυπάμαι για την έκβαση αυτή..είναι μεγάλη στενοχώρια..το καλό όμως είναι οτι εμφυτεύεται και προχωράει..μια φορά έγκυος,  συνέχεια έγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Αχ ρε κορίτσι μου... Δυστυχώς είναι πάρα πολύ συνηθισμένο τελικά... δε μου πέρναγε από το μυαλό πόσο συνηθισμένο είναι μέχρι που μου έτυχε και εμένα... Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου να το χωνέψει... όπως κάθε πένθος έτσι και αυτό χρειάζεται το χρόνο του... Το σημαντικό είναι να πατήσεις γρήγορα στα πόδια σου και μόλις σου επιτρέψει γιατρός, βουρ για την επόμενη προσπάθεια...  Η σκέψη μου θα είναι κοντά σου και θα είμαστε εδώ να μιλάμε όποτε έχεις ανάγκη...

Κι εγώ δεν πίστευα ότι θα συμβαίνει σχεδόν σε όλες. Τι να πω είναι γεγονός ότι σχεδον όλες έχουμε μια αποτυχημένη.

Με τέτοια χοριακή ο γιατρός νόμιζε ήταν δυο κ όταν είπα βάλαμε ένα εντάξει λέει έχεις άριστη χοριακή. Δεν μπορούσαμε να φανταστούμε ότι θα σταματήσει ξαφνικά αλλά να που όλα γίνονται.

Είπε ο γιατρός να αφήσω ένα τρίμηνο για νέα προσπάθεια για να χτιστεί απο την αρχή ένα καλό ενδομήτριο.

Οπότε το αφήνω για λίγο καιρό να ηρεμίσει κ ο οργανισμός μου κ το μυαλό μου κ ελπίζω η επόμενη να είναι κ τυχερή.

Σ'ευχαριστώ κορίτσι να είσαι καλά και έύχομαι να σου πάει καλά αυτή τη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Πως είσαι τώρα κορίτσι μου;πονας έχεις αίμα  ή είσαι καλυτερα;λυπάμαι για την έκβαση αυτή..είναι μεγάλη στενοχώρια..το καλό όμως είναι οτι εμφυτεύεται και προχωράει..μια φορά έγκυος,  συνέχεια έγκυος!

Δεν πονάω. Χθες πονούσα αρκετά και όλη μέρα αλλά είχα καφέ. Σήμερα τίποτα. Λίγο η μέση πονάει δεν έχω αίμα παρα μόνο ελάχιστο καφέ στο χαρτί.

Αυτό τουλάχιστον είναι βάλσαμο μου είπε ο γιατρός αφου έπιασες με τη πρώτη και με ένα μη φοβάσαι δεν θα μείνεις χωρίς παιδί. Κάτι είναι κ αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

 

Κορίτσια δυστυχώς δεν προχώρησε.

Η χοριακή μου ήταν 895 όσο πριν απο 5 μέρες. Θα κάνω ακόμη μια την Τετάρτη να δούμε πόσο πέφτει και θα σταματήσω τα φάρμακα. Ρώτησα αν υπάρχει ελπίδα και έίπε κατα 99.99% όχι δεν είδε ποτέ του να πάει καλά μια τέτοια περίπτωση.

Μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη κι εγώ στη πλάτη μου λοιπόν.

Τελικά βγήκε το κακό όνειρο που είχα δει. 

Κορίτσι μου λυπάμαι παρα πολύ...προσπάθησε να είσαι δυνατή και να ηρεμήσεις,και να βάλεις όλες τις δυνάμεις σου για την επόμενη φορά..Έκανες αντιπηκτικές ενέσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Δεν πονάω. Χθες πονούσα αρκετά και όλη μέρα αλλά είχα καφέ. Σήμερα τίποτα. Λίγο η μέση πονάει δεν έχω αίμα παρα μόνο ελάχιστο καφέ στο χαρτί.

Αυτό τουλάχιστον είναι βάλσαμο μου είπε ο γιατρός αφου έπιασες με τη πρώτη και με ένα μη φοβάσαι δεν θα μείνεις χωρίς παιδί. Κάτι είναι κ αυτό.

Λυπάμαι πολυ κοριτσι μου για την αρνητική έκβαση!!! Το περασα κι εγω πριν λίγες μερες... 

Στενοχωριεμαι πολυ για τα αρνητικά και απογοητεύομαι που πολλες απο εμας περνάμε απο αποτυχίες! Και πολλες αποτυχιεσ ρε γαμωτη και πολλα κορίτσια... 

Το μονο θετικό ειναι που έμεινες με την πρώτη κι εμενα αυτο μου ειπε ο γιατρος... κι επισης «καλυτερα», ας μου επιτραπεί η έκφραση, τωρα παρα να προχωρουσε κι αλλο η εγκυμοσύνη... αυτο σκεφτομαι κι εγω για να βρω κατι να προχωρήσω παλι!!! 
Τι να πω;;; Λυπάμαι και παλι και ο,τι μα ο,τι θες γράψε εδω για να τα λες και να φεύγουν απο μεσα σου! 
Καλη ανάρρωση κοριτσι μου ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η I want a baby είπε:

 

Κορίτσια δυστυχώς δεν προχώρησε.

Η χοριακή μου ήταν 895 όσο πριν απο 5 μέρες. Θα κάνω ακόμη μια την Τετάρτη να δούμε πόσο πέφτει και θα σταματήσω τα φάρμακα. Ρώτησα αν υπάρχει ελπίδα και έίπε κατα 99.99% όχι δεν είδε ποτέ του να πάει καλά μια τέτοια περίπτωση.

Μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη κι εγώ στη πλάτη μου λοιπόν.

Τελικά βγήκε το κακό όνειρο που είχα δει. 

Λυπάμαι ειλικρινά πάρα πολύ...Είναι αυτές οι στιγμές που δεν βρίσκονται λέξεις και που οι λέξεις δεν έχουν κανένα απολύτως νόημα. Πάρε τον χρόνο σου για να θρηνησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi87 είπε:

Περιμένω κ εγώ να αδιαθετήσω και να ξεκινήσω σιγά σιγά...

Αντε με το καλο να ξεκινήσουμε!!! 
Πηγα φαρμακείο και μου ειπαν τα cyclacyr γιόκ και ουτε παραγγελιες ουτε τιποτα! Τα απέσυρε η Pfizer εντελως.. Και έχουν εξαντληθεί και κατι υποκατάστατα γενόσημα... 

Το μονο που μας μένει ειναι να βρουν κατι αλλο οι γιατροί για οταν ξεκινήσουμε... 

Αυτο μας ελειπε μονο... 😱😱🤪☹️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κι εγώ δεν πίστευα ότι θα συμβαίνει σχεδόν σε όλες. Τι να πω είναι γεγονός ότι σχεδον όλες έχουμε μια αποτυχημένη.

Με τέτοια χοριακή ο γιατρός νόμιζε ήταν δυο κ όταν είπα βάλαμε ένα εντάξει λέει έχεις άριστη χοριακή. Δεν μπορούσαμε να φανταστούμε ότι θα σταματήσει ξαφνικά αλλά να που όλα γίνονται.

Είπε ο γιατρός να αφήσω ένα τρίμηνο για νέα προσπάθεια για να χτιστεί απο την αρχή ένα καλό ενδομήτριο.

Οπότε το αφήνω για λίγο καιρό να ηρεμίσει κ ο οργανισμός μου κ το μυαλό μου κ ελπίζω η επόμενη να είναι κ τυχερή.

Σ'ευχαριστώ κορίτσι να είσαι καλά και έύχομαι να σου πάει καλά αυτή τη φορά.

Δυστυχώς (μου το έχει πει 1000 φορές ο γιατρος μου) η παλλινδρομη κύηση δε μπορεί να προβλεφθεί ούτε από την ποιότητα των βλαστοκυστεων ουτε από τη χοριακη...  είναι κάτι μη αναστρέψιμο και όντως όσο και αν τώρα που σου το γράφω σου φαινεται χαζό, είναι πολύ καλυτερα που έγινε τώρα πριν ακούσεις την καρδούλα του. Κάθε απώλεια πονάει πολύ οποτε και να συμβεί αλλά όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο δύσκολο είναι, δεδομένου ότι και επίσημα μειώνονται οι πιθανότητες να συμβεί κάτι και το όνειρο γινεται πιο αληθινο... Πάρε το χρόνο σου, βιώνεις ένα πένθος... Μετά πάρε μια βαθιά ανάσα και μια δυνατή αγκαλιά τον αντρουλη σου και πάτε παρακάτω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Αντε με το καλο να ξεκινήσουμε!!! 
Πηγα φαρμακείο και μου ειπαν τα cyclacyr γιόκ και ουτε παραγγελιες ουτε τιποτα! Τα απέσυρε η Pfizer εντελως.. Και έχουν εξαντληθεί και κατι υποκατάστατα γενόσημα... 

Το μονο που μας μένει ειναι να βρουν κατι αλλο οι γιατροί για οταν ξεκινήσουμε... 

Αυτο μας ελειπε μονο... 😱😱🤪☹️

 

Τα cyclacur θα ξαναβγούν το 2022 απλά θα είναι πιο ακριβά...θέλει πολύ ψάξιμο για να βρεις σκέψου για να τα μαζέψω έβαλα φίλες και συγγενείς σε διάφορα μέρη και κατά βάση στην επαρχία βρήκα τα πιο πολλά.

Έχουμε όλα τα υπόλοιπα έχουμε κ αυτό τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Τα cyclacur θα ξαναβγούν το 2022 απλά θα είναι πιο ακριβά...θέλει πολύ ψάξιμο για να βρεις σκέψου για να τα μαζέψω έβαλα φίλες και συγγενείς σε διάφορα μέρη και κατά βάση στην επαρχία βρήκα τα πιο πολλά.

Έχουμε όλα τα υπόλοιπα έχουμε κ αυτό τώρα!

Εμ αυτο ειναι οτι εχουμε ολα τα αλλα εχουμε κι αυτα... 

Θα κοιταξω κι εγω κι αλλο μήπως βρω σιγα σιγα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...