Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@annie! @melodyy εμενα μου ζητησε τα παντα, tsh (κ λογικο γιατι παιρνω χαπι) αλλά και fsh, E2, προλακτινη, προγεστερόνη κ κάτι ακόμα αμα σας πω δεν θυμάμαι... παντως συνολο 6 κ λεω παιζουν ρολο; ειχα κανει και το μαρτη που τελικα δεν προχωρησα.

Σχετικά με τις μερες εμενα μου ειχαν φανει λιγες οι 10 κ ελεγα γιατι οχι 12 ή 14; γιατι οκ το μηδεν ειναι μηδεν αλλα πχ γιατι να δω ενα χαμηλο νουμερο και να αγχωθω; νομιζω εγω θα περιμενα οσες μερες μου ειπαν 😉

Κοριτσια αν θελετε να πειτε σε ποια κεντρα ειστε; σιγορα εχετε πει αλλα δεν θυμαμαι...

Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη (new life). Γενικά απ ότι έχω καταλάβει ο γιατρός σου κάνει όλες τις εξετάσεις πάντα. (Και το θεωρώ σωστό). Στη δίκη μου περίπτωση δεν τα ζήτησε όλα. Δεν ξέρω αν έτσι λειτουργούν ή λόγω της γενικότερης καλής εικόνας των εξετάσεων δεν τα ζήτησε ξανά. Τι να πω... Να σου πω την αλήθεια δεν το έψαξα και περισσότερο. Αισθάνθηκα ασφαλής με τον γιατρό και ειπα πάμε ότι πεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Είναι πάρα πολύ καλές!!! Το μόνο που δεν ξέρω είναι όμως αν παίζει ρόλο η καταστολή. Δηλαδή για εξετάσεις αρχής κύκλου είναι τέλειες αν η καταστολή δεν αλλάζει κάτι κ μετράνε οι γνωστές φυσιολογικές τιμές!

Κορίτσι μου να σε ρωτήσω.επειδη ξέρω έπαιρνες BEMFOLA. Μου είπε ο γιατρός μέχρι το Σάββατο που θα πάω για υπέρηχο να κάνω 225 μονάδες. Αλλά έχω ενέσεις των 150. Οπότε μου είπε η μαία θα κάνω μια ολόκληρη κ από την δεύτερη 75. Θα κρατάω την δεύτερη και θα συμπληρώνω και ούτε καθεξής. Πώς όμως αυτή που μου μένει 75μοναδες θα την κάνω. Φαίνεται να κλειδώνει εκεί από ότι βλέπω. Θα πάω βέβαια αύριο να μου γράψουν και κάτι αλλά φάρμακα όποτε θα ρωτήσω.. Μήπως έχεις ιδέα εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Εγώ ξεκίνησα την Παρασκευή κ θα έχω ωοληψια την ερχόμενη Δευτέρα με Τρίτη μου είπε. Τετάρτη το αργότερο. Καλή αρχη κοριτσάκι 

Ευχαριστώ πολύ.  Τέλεια 😀 όλες μαζί είμαστε.  Καλή επιτυχία και σε σένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Εγώ 10 μέρες έκανα διέγερση.. Μετά οβιτρελ και πήγα για ωοληψια 2μερες μετά.. Καλή αρχή σου εύχομαι! Να πάνε όλα τέλεια! 

Ευχαριστώ κορίτσι μου.   Εύχομαι επιτυχία κι εγώ σε σένα και σε όλα τα κορίτσια! Κάθε μέρα νοιώθω σαν να μπαίνω να μιλάω με τις φίλες μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ναι βλαστοκυστες. 2 έβαλα. 

Τέλεια αγάπη μπράβο να φωλιάσουν και τα δυο σου εύχομαι !!! Σου είπαν ποιότητα ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Τέλεια αγάπη μπράβο να φωλιάσουν και τα δυο σου εύχομαι !!! Σου είπαν ποιότητα ;;;;

Ευχαριστωωωω!! Ναι ναι, μια full blastocyst AA και μια early AB.. Δεν κατάλαβα και πολλά. Καλά πρέπει να είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Μακάρι να συνεχίσεις την επιτυχημένη πορεία του νέου θέματος.

Υπομονή και ξεκούραση!!

 

Λάθος ταγκ..για την @annie! πήγαινε αυτό!

Αλλά καλή επιτυχία και σε σένα @Hope19 στη διεγερση

Σ ευχαριστώ πολύ!!💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annie! είπε:

Μακάρι κορίτσι μου!!!❤️ Να μας έχεις φέρει γούρι!!! Πως είσαι εσυ; Πηγες για υπέρηχο ή είναι νωρίς ακόμα; 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Όλα καλά θα πάνε!!! Σύντομα όλες μας θα έχουμε αυτό που επιθυμούμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Σε 3 μέρες θα ξεκινήσω 

Ωωω ξεκινάς τώρα; Νόμιζα Ιούνιο που θα ξεκινούσα εγώ και ίσως μου περρισευαν κάποιες μονάδες γκοναλ να στις έδινα ευχαρίστως αλλά τώρα δεν ξέρω πόσες θα χρειαστώ από τώρα. Κρίμα.....που δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Σου στέλνω πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@annie! @melodyy εμενα μου ζητησε τα παντα, tsh (κ λογικο γιατι παιρνω χαπι) αλλά και fsh, E2, προλακτινη, προγεστερόνη κ κάτι ακόμα αμα σας πω δεν θυμάμαι... παντως συνολο 6 κ λεω παιζουν ρολο; ειχα κανει και το μαρτη που τελικα δεν προχωρησα.

Σχετικά με τις μερες εμενα μου ειχαν φανει λιγες οι 10 κ ελεγα γιατι οχι 12 ή 14; γιατι οκ το μηδεν ειναι μηδεν αλλα πχ γιατι να δω ενα χαμηλο νουμερο και να αγχωθω; νομιζω εγω θα περιμενα οσες μερες μου ειπαν 😉

Κοριτσια αν θελετε να πειτε σε ποια κεντρα ειστε; σιγορα εχετε πει αλλα δεν θυμαμαι...

Καλημερα! Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη ιακεντρο.. τι να πω το καθένα έχει το δικό του πρόγραμμα προφανώς.. Καλά η διαφορά είναι Σάββατο και Δευτέρα... Αφού είναι κλειστά τα μικρόβιολογικά Σάββατο αναγκαστικά χοριακη θα μάθω Δευτέρα... Εύχομαι να κρατηθώ και να μην κανω τεστ του εμπορίου νωρίτερα και πάρω κανένα ψεύτικο αποτέλεσμα και την πατήσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Καλημερα! Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη ιακεντρο.. τι να πω το καθένα έχει το δικό του πρόγραμμα προφανώς.. Καλά η διαφορά είναι Σάββατο και Δευτέρα... Αφού είναι κλειστά τα μικρόβιολογικά Σάββατο αναγκαστικά χοριακη θα μάθω Δευτέρα... Εύχομαι να κρατηθώ και να μην κανω τεστ του εμπορίου νωρίτερα και πάρω κανένα ψεύτικο αποτέλεσμα και την πατήσω! 

καλημέρα κορίτσι!! Καλά θα κανεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η annie! είπε:

Νιώθω συσπάσεις αλλά πιστεύω πως είναι και από το υγρό που ήταν τα έμβρυα. Ναι έβαλα βλαστοκυστες γι αυτό στις 9 μέρες. Χαλαρά δεν το συζητώ!! Ήρθα στη μαμά μου και με φροντίζει!!

Κορίτσι μου ευχομαι όλα να πάνε κατευχην να είσαι ηρέμησε και να προσευχεσαι φιλιά πολλα💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κορίτσι μου ευχομαι όλα να πάνε κατευχην να είσαι ηρέμησε και να προσευχεσαι φιλιά πολλα💕

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου να σε ρωτήσω.επειδη ξέρω έπαιρνες BEMFOLA. Μου είπε ο γιατρός μέχρι το Σάββατο που θα πάω για υπέρηχο να κάνω 225 μονάδες. Αλλά έχω ενέσεις των 150. Οπότε μου είπε η μαία θα κάνω μια ολόκληρη κ από την δεύτερη 75. Θα κρατάω την δεύτερη και θα συμπληρώνω και ούτε καθεξής. Πώς όμως αυτή που μου μένει 75μοναδες θα την κάνω. Φαίνεται να κλειδώνει εκεί από ότι βλέπω. Θα πάω βέβαια αύριο να μου γράψουν και κάτι αλλά φάρμακα όποτε θα ρωτήσω.. Μήπως έχεις ιδέα εσύ;

Αν κατάλαβα καλά εννοείς πως μετά θα πάρεις κ το υπόλοιπο; οπως το σκέφτομαι θα ξεκλειδώνεις την ένδειξη να δείξει 150 ώστε να τραβήξεις κ ό, τι έχει μείνει. Όμως δεν το έχω κάνει ποτέ, απλά το υποθέτω. Εγώ έπαιρνα όλη τη δόση της ένεσης που είχα. Μια καλή ιδέα είναι να ψάξεις στο Google σίγουρα θα βγάλει βίντεο. Γράψε δλδ πλήρως την ερώτηση "how to use half bemfola" κ ανάλογα τι βγάζει το τροποποιείς. Γενικά στο ίντερνετ έχει τα πάντα 😉

Κ φυσικά ρώτα στο κέντρο... Αυτό εννοειται! 

@annie! Εννοείται καλά έκανες ό,τι πει ο γιατρός! Τώρα κ ο δικός μου τι τις θέλει... Βγήκαν εν τω μεταξύ κ είναι μια χαρά κ tsh 1.06 🤞 Αν θες να πεις στο newlife σε ποιον είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι από το στόμα σου και στου Θεού τ αυτί!! Θα είναι μεγάλη ευλογία!! 
 

@Tokyo φυσικά δεν έχω πρόβλημα να πω στον κ. Παντελή είμαι. Είδες που είσαι μια χαρά!! Τέλεια!! Άρα σε λίγες μέρες θα πας να σε δει; Φυσικό κάνεις έσυ σωστά; Άντε ωραία!!! Ξεκινάς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo Καλημερα κοριτσι  μου.. Τι να πω αν δεν γινοταν να την κανεις μιση δενθα ειχε μετρηση δοσεων... Παντως δεν γυριζει με τιποτα. Μηοως καναμε κατι λαθος δεν ξερω. Οπως και να εχει θα παει ο αντρας μου  σημερα να γραψει και τα αλλα φαρμακα και θα τη ρωτησει. Θα την παρει μαζί του την ενεση.. 

Το Σαββατο εχω τον πρωτο υπερηχο να δουμε πως πηγε. Θα παω δηλαδη πριν την πεμπτη δοση.

Παντως μου αρεσει γιατι νοιωθω οτι με αντιμετωπιζει εξατομικευμενα. Δεν δινει τα ιδια σε ολες..Γιατι εχω ακουσει πολλα απο αλλες κοπελες.. Για να δουμε. Να πανε ολα καλα ευχομαι.. Ο γιατρος με FSH 4.52 σε αυτο τον κυκλο μου ειπε ειαι παρα πολυ καλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Αν κατάλαβα καλά εννοείς πως μετά θα πάρεις κ το υπόλοιπο; οπως το σκέφτομαι θα ξεκλειδώνεις την ένδειξη να δείξει 150 ώστε να τραβήξεις κ ό, τι έχει μείνει. Όμως δεν το έχω κάνει ποτέ, απλά το υποθέτω. Εγώ έπαιρνα όλη τη δόση της ένεσης που είχα. Μια καλή ιδέα είναι να ψάξεις στο Google σίγουρα θα βγάλει βίντεο. Γράψε δλδ πλήρως την ερώτηση "how to use half bemfola" κ ανάλογα τι βγάζει το τροποποιείς. Γενικά στο ίντερνετ έχει τα πάντα 😉

Κ φυσικά ρώτα στο κέντρο... Αυτό εννοειται! 

@annie! Εννοείται καλά έκανες ό,τι πει ο γιατρός! Τώρα κ ο δικός μου τι τις θέλει... Βγήκαν εν τω μεταξύ κ είναι μια χαρά κ tsh 1.06 🤞 Αν θες να πεις στο newlife σε ποιον είσαι; 

Μπραβο 1.06 ειναι σουπερ. Eγω παιρνω χαπακι εδω και 20 μερες γιατι ανεβηκε αποτομα. Εχω χασιμοτο και με παρακολουθει και ενδοκρινολογος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η annie! είπε:

Ευχαριστωωωω!! Ναι ναι, μια full blastocyst AA και μια early AB.. Δεν κατάλαβα και πολλά. Καλά πρέπει να είναι..

Πολύ καλα είναι.. Ανυπομονουμε για το θετικο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

@Tokyo Καλημερα κοριτσι  μου.. Τι να πω αν δεν γινοταν να την κανεις μιση δενθα ειχε μετρηση δοσεων... Παντως δεν γυριζει με τιποτα. Μηοως καναμε κατι λαθος δεν ξερω. Οπως και να εχει θα παει ο αντρας μου  σημερα να γραψει και τα αλλα φαρμακα και θα τη ρωτησει. Θα την παρει μαζί του την ενεση.. 

Το Σαββατο εχω τον πρωτο υπερηχο να δουμε πως πηγε. Θα παω δηλαδη πριν την πεμπτη δοση.

Παντως μου αρεσει γιατι νοιωθω οτι με αντιμετωπιζει εξατομικευμενα. Δεν δινει τα ιδια σε ολες..Γιατι εχω ακουσει πολλα απο αλλες κοπελες.. Για να δουμε. Να πανε ολα καλα ευχομαι.. Ο γιατρος με FSH 4.52 σε αυτο τον κυκλο μου ειπε ειαι παρα πολυ καλα.. 

Πραγματικά δεν ξέρω αλλά σίγουρα γίνεται για να το λένε... Χασιμοτο έχω κ γω αυτή η τιμή είναι με χάπι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...