Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω στον παντο στο γενεσις αθηνων πηγα απο την αρχη χωρις να ειμαι συστημενη κ χωρις να εχει παει καποια γνωστη.Μου εξηγησανε αναλυτικα κ με καθοδηγησανε σωστα βημα βημα.μειονεκτημα ο πολυς κοσμος και αναμονες κ για να κανω ενα υπερηχο πχ παντα περιμενα.Βεβαια με ιο ηταν ανοικτο το κεντρο κ ειχα βολευτει γιατί δεν ειχε κοσμο κ δεν εχασα χρονο(μαζευα με φυσικους).και για τον Παρασχ τα ιδια διαβασα.δηλ πραγματικα για αυτους τους 2 μου χε σηκωθει η τριχα μαζι με τον 3ο που ειναι ο τζεφ απο νοτια.ολα αυτα απο εμπειριες αρκετων κοριτσιων.ο τσιρ επισης ναι μεν καλος γιατρος κατα την αποψη μου αλλα ο χαρακτηρας του εκρηκτικος.βασικα οκ ειναι τι σου ταιριαζει, προσωπικα τον εκτιμω κ ας ειναι «αποτομος»προτιμω καποιον εμπειρο κ δε με νοιαζει να ειναι «γλυκουλης».επισης για δωρεαν που γραψανε καποιες κοπελες πιο πανω κ ο δικος μου γιατρος κανει σε ανθρωπους δωρεαν κ επισης εγγραφη στο σωματιο αυτο εχει πολλες κ καλες εκπτωσεις http://ellinikigonimotita.com

Συμφωνώ απόλυτα ας είναι γιατρός και ας μην είναι γλυκούλης!Εμένα ο προηγούμενος ήταν μόνο γλυκούλης με αποτέλεσμα μια εξωμητριος κύηση που έχασα μια σάλπιγγα! 5 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες με βλαστοκυστες!3 χρόνια χαμένα από τη ζωή μου!Ο Τσιρ είναι όντως εκρηκτικός αλλά στο πρώτο ραντεβου μας ξεσκονισε μας είχε 1.50 λεπτά μέσα στο γραφείο!Δε ξέρω πως θα πάει γιατί τώρα ξεκινήσαμε αλλά δείχνει πως το κατέχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Συμφωνώ απολυτως,ετσι επρεπε να κανεις να επαιρνες ενα ακομα με φυσικο και να εβαζες 2 και επισης με διεργερση που λες παλι συμφωνω..ελα στο γενεσις κοριτσι μου για φυσικο.μετά κανεις και ενα τροποποιημενο και  τελειωσες. στο ιασω δεν το κατεχουν το θεμα με τους φυσικους!κρατα το γιατρο σου εννοειτα για μετά..να μας πει και @Ginaak

Καλημέρα!Δεν μπορώ να πω ότι στο Ιασω δεν κατέχουν τους φυσικούς, σίγουρα ο γιατρός που είχα εκεί δεν τους εφάρμοζε σωστα.Ειναι θέμα γιατρού.

Για το οικονομικό μπορώ σίγουρα να σου πω ότι η αμοιβή του γιατρου συν του Ιασώ δεν συμφέρει, δεν υπάρχει πακέτο για συνεχόμενες ωοληψιες και δεν υπάρχει έκπτωση αν είναι άδειο το ωοθυλάκιο.

στις πριν 21 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ ξεκίνησα διέγερση αλλά οι εξετάσεις μου 2 μερα περιόδου δεν μου φάνηκαν καλες έχω Ε2 66 fsh 6.2 και lh 5.5  πέρσυ που είχα κάνει ήταν όλα καλά!!Τώρα την Δευτέρα έχω υπέρηχο να δούμε πόσα ωοθηλακια υπάρχουν!!Νομίζω ούτε ένα δεν θα πάρω!

Καλή αρχή!Ρε συ άμα βγάζαμε συμπέρασμα από τις ορμονολογικες και μόνο τότε θα ξέραμε εξαρχής τι θα γίνει.

Αυτές οι τιμές αλλάζουν κάθε μήνα ανάλογα τον κύκλο.Το μόνο λίγο τσιμπημενη Ε2 έχεις αλλά όχι σε τραγικό σημείο.Η καλύτερη προβλέψη για το πόσο θα πάρεις είναι ο υπέρηχος,εκεί θα δεις τα ωοθυλάκια.

Μην επηρεαζεσαι από την πρώτη σου προσπάθεια, αλλά δεδομένα τώρα και άλλος κύκλος!Όλα θα πάνε καλά!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/10/2020 at 8:47 ΠΜ, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! Εγώ γνωρίζω κ τη HOPE Genesis με την οποία συνεργάζεται κ ο γιατρός μου (Παρτσινεβελος). Ξέρω από εκείνον δλδ ότι βοηθάνε τόσο σε εγκυμοσύνη όσο κ εξωσωματική αλλά δεν ξέρω ακριβώς ποια είναι τα κριτιρια να ενταχθείς! @ΧΑΡΜΑ ρίξε μια ματιά αξίζει τον κόπο! Εδώ έχω βάλει ποια νοσοκομεία κ γιατροί είναι στο πρόγραμμα αλλά ψάξε λίγο τη σελίδα τους έχει διάφορες πληροφορίες. Καλή επιτυχία! 

https://www.hopegenesis.org/el/medical-team/

Καλημέρα Tokyo,

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το μήνυμα σου, είναι πολύ μεγάλο το έργο της HOPE Genesis αξίζουν πολλά συγχαρητήρια γιατί από οτι διάβασα αφορά δωρεάν θεραπείες υπογονιμότητας για μονίμους κατοίκους συγκεκριμένων μικρών νησιών!!! ❤️

καλή συνέχεια, καλή Κυριακή,

Φιλικά@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Καλημέρα!Δεν μπορώ να πω ότι στο Ιασω δεν κατέχουν τους φυσικούς, σίγουρα ο γιατρός που είχα εκεί δεν τους εφάρμοζε σωστα.Ειναι θέμα γιατρού.

Για το οικονομικό μπορώ σίγουρα να σου πω ότι η αμοιβή του γιατρου συν του Ιασώ δεν συμφέρει, δεν υπάρχει πακέτο για συνεχόμενες ωοληψιες και δεν υπάρχει έκπτωση αν είναι άδειο το ωοθυλάκιο.

Καλή αρχή!Ρε συ άμα βγάζαμε συμπέρασμα από τις ορμονολογικες και μόνο τότε θα ξέραμε εξαρχής τι θα γίνει.

Αυτές οι τιμές αλλάζουν κάθε μήνα ανάλογα τον κύκλο.Το μόνο λίγο τσιμπημενη Ε2 έχεις αλλά όχι σε τραγικό σημείο.Η καλύτερη προβλέψη για το πόσο θα πάρεις είναι ο υπέρηχος,εκεί θα δεις τα ωοθυλάκια.

Μην επηρεαζεσαι από την πρώτη σου προσπάθεια, αλλά δεδομένα τώρα και άλλος κύκλος!Όλα θα πάνε καλά!

 

Έχεις απόλυτο δίκιο!!!Σήμερα είναι πιο ήρεμη!!!!Και την Δευτέρα θα πάω για υπέρηχο!!!!! Έκανα βλακεία και εψαξα διάφορα και επηρεστηκα μεγάλο λάθος!! Είπα μέχρι να τελειώσω δεν θα ψάξω τίποτα!!!χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα! Στην πρωτη φορα που κανατε ετ σας ειπαν για εμβρυα 3ης ημερας ή  να περιμενετε για βλαστοκυστες? Και ποτε καθοριζεται αυτο? Το αποφασιζει ο γιατρος, ο εμβρυολογος, το ζευγαρι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bonbon είπε:

Κοριτσια καλημερα! Στην πρωτη φορα που κανατε ετ σας ειπαν για εμβρυα 3ης ημερας ή  να περιμενετε για βλαστοκυστες? Και ποτε καθοριζεται αυτο? Το αποφασιζει ο γιατρος, ο εμβρυολογος, το ζευγαρι?

Καλημερα! Αρχικα σου λενε ποσα γονιμοποιήθηκαν , επειτα ανάλογα το προφιλ της γυναίκας οπωσδηποτε ο γιατρος προτείνει ποια έμβρυα ειναι κατάλληλα για σενα. Σε αλλες ταιριάζουν τα 3ης μέρας, σε αλλες οι βλαστοκύστες. Θεωρητικα οι βλαστοκύστες εχουν περισσότερα κύτταρα επομενως πιο « ετοιμο» εμβρυο. Ομως δε συμβαινει οτι απαραίτητα θα προκυψει εγκυμοσυνη. Και τα 3ης μέρας δινουν εγκυμοσυνη. Το συζητας με το γιατρο σου και αποφασίζετε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Κοριτσια καλημερα! Στην πρωτη φορα που κανατε ετ σας ειπαν για εμβρυα 3ης ημερας ή  να περιμενετε για βλαστοκυστες? Και ποτε καθοριζεται αυτο? Το αποφασιζει ο γιατρος, ο εμβρυολογος, το ζευγαρι?

Καλημέρα, όλα είναι σχετικά και έχουν να κάνουν με το κάθε κέντρο, τον γιατρό και τη περίπτωση. Στο κέντρο που ήμουν εγώ αν έχουν αρκετά έμβρυα τα προχωράνε όλα σε βλαστοκύστες καθώς έχουν τις διπλάσιες πιθανότητες εμφύτευσης από τα 3ης μέρας. Δε σημαίνει όμως πως όλα τα κέντρα έχουν το κατάλληλο εμβρυολογικό εργαστήριο και τα υλικά για να μπορέσουν να προχωρήσουν σε βλαστοκύστες. Ούτε πως τα έρυα 3ης μέρας δε θα φέρουν εγκυμοσύνη. Συζήτησε το με το γιατρό σου καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/10/2020 at 12:38 ΜΜ, ο/η Amica silentia Lune είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Ποιος σου είπε κοπέλα μου ότι δεν δικαιούσαι φάρμακα αν είσαι ανασφαλιστη; Κανονικοτα περνάς επιτροπή και παίρνεις τα φάρμακα! Αλλάζει λίγο η διαδικασία, για παράδειγμα αν είσαι ανασφαλιστη το παραπεμπτικό για την επιτροπή πρέπει να είναι από γιατρό δημόσιου νοσοκομείου. Από εκεί και πέρα μπορείς να κάνεις κανονικά τη προσπάθεια σου όπου θέλεις, ανασφαλιστη με την έγκριση φαρμάκων από την επιτροπή. Το μόνο που αλλάζει μετά είναι όταν θα θέλεις να υποβάλλεις τα χαρτιά σου για το επίδομα εξωσωματικής και η έγκριση της επιτροπής έγινε ενώ ήσουν ανασφαλιστη, το δικαιούσαι μόνο αν η ωοληψία και έμβρυομεταφορά έγινε σε δημόσιο νοσοκομείο. Αν δεν το κάνεις σε δημόσιο αλλά σε ιδιωτικό τότε απλά δεν δικαιούσαι το επίδομα, όχι όμως ότι δεν έχεις δικαίωμα στα φάρμακα εξωσωματικής μέσω της επιτροπής ΕΟΠΥΥ! Καλό θα είναι όταν μια γυναίκα ενδιαφέρεται για την επιτροπή και τα φάρμακα να παίρνει ένα τηλέφωνο στην επιτροπή από όπου περνάει για να λυθούν όλες της οι απορίες όπου και θα της πουν σίγουρα τι ισχύει και τι όχι!

@troia καλό είναι να μην γράφουμε ανακρίβειες αν δεν γνωρίζουμε κάτι σίγουρα και μπερδεύουμε κοπέλες που πιθανόν απλά διαβάζουν το φόρουμ.

Κάπου διάβασα μια κοπέλα ανησυχεί για το βιβλιάριο υγείας. Δεν το ζητάνε πλέον. Το 2018-2019 ήταν η τελευταία χρόνια που το ζητούσαν. Από τον Οκτώβριο του 2019 (αν δε κάνω λάθος το μήνα) βγήκε σχετική απόφαση όπου πλέον μόνο με εκτυπωμένη ασφαλιστική ικανότητα από το σύστημα ΑΤΛΑΣ περνάς επιτροπή. Για περισσότερες απορίες σχετικά με την επιτροπή εξωσωματικής του ΕΟΠΥΥ μπείτε στη σελίδα τους στο ίντερνετ και θα δείτε λεπτομερώς όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και χαρτιά που χρειάζονται.

Το έγραφε κοπέλα σε κάποιο forum (νομίζω στο parents cafe) δημόσια κιόλας, η οποία ζητούσε φάρμακα επειδή δε μπορούσε να περάσει από επιτροπή λόγω του ότι ήταν ανασφάλιστη κι εκείνη και ο άντρας της (συγκεκριμένα ήταν άνεργοι είχε πει). Κάναμε και διάλογο μαζί και με άλλες που την ρώταγαν γιατί δεν περνάει από επιτροπή και μας το είπε. Αλλά έχεις δίκιο, ο καθένας γράφει ό,τι θέλει, μπορεί να μην έγραψε και την αλήθεια. Δεν το γνωρίζω από προσωπική εμπειρία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα να έχουμε.τι κάνετε είστε καλά??

@ΧΑΡΜΑ καλημέρα κορίτσι μου τι κάνεις καλά είσαι??Τι έκανες τελικά ? έκλεισες ραντεβού κορίτσι μου??

Επεξεργάστηκε από renata1986
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η troia είπε:

Το έγραφε κοπέλα σε κάποιο forum (νομίζω στο parents cafe) δημόσια κιόλας, η οποία ζητούσε φάρμακα επειδή δε μπορούσε να περάσει από επιτροπή λόγω του ότι ήταν ανασφάλιστη κι εκείνη και ο άντρας της (συγκεκριμένα ήταν άνεργοι είχε πει). Κάναμε και διάλογο μαζί και με άλλες που την ρώταγαν γιατί δεν περνάει από επιτροπή και μας το είπε. Αλλά έχεις δίκιο, ο καθένας γράφει ό,τι θέλει, μπορεί να μην έγραψε και την αλήθεια. Δεν το γνωρίζω από προσωπική εμπειρία...

 

Δεν ξέρω για ποιο λόγο ακριβώς έλεγε κάτι τέτοιο.. πιθανολογώ ότι δεν θα είχε πάρει τηλέφωνο να ρωτήσει και απλά το υπέθετε χωρίς να το ψάξει ή όντως είπε ψέματα και δεν δικαιούταν γιατί είχε εξαντλήσει τις προσπάθειες της ή θα έπρεπε να περιμένει μέχρι να περάσει το διάστημα από τη προηγούμενη απόφαση. Όποιος και να ήταν ο λόγος σίγουρα δεν ήταν γιατί ήταν ανασφαλιστη πάντως! Και στο λέω σίγουρα γιατί εγώ ως ανασφαλιστη είχα ενημερωθεί επ ακριβώς τι ισχύει από την ίδια την επιτροπή εξωσωματικής που θα πέρναγα. Ενημέρωσε τη κοπέλα σε περίπτωση που δεν το έχει ψάξει, σχετικά, γιατί αν λέει αλήθεια τα δικαιούται και θα ήταν κρίμα να πηγαίνει πίσω η προσπάθεια της ή να δίνει τα λεφτά για τα φάρμακα τσάμπα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Amica silentia Lune είπε:

 

Δεν ξέρω για ποιο λόγο ακριβώς έλεγε κάτι τέτοιο.. πιθανολογώ ότι δεν θα είχε πάρει τηλέφωνο να ρωτήσει και απλά το υπέθετε χωρίς να το ψάξει ή όντως είπε ψέματα και δεν δικαιούταν γιατί είχε εξαντλήσει τις προσπάθειες της ή θα έπρεπε να περιμένει μέχρι να περάσει το διάστημα από τη προηγούμενη απόφαση. Όποιος και να ήταν ο λόγος σίγουρα δεν ήταν γιατί ήταν ανασφαλιστη πάντως! Και στο λέω σίγουρα γιατί εγώ ως ανασφαλιστη είχα ενημερωθεί επ ακριβώς τι ισχύει από την ίδια την επιτροπή εξωσωματικής που θα πέρναγα. Ενημέρωσε τη κοπέλα σε περίπτωση που δεν το έχει ψάξει, σχετικά, γιατί αν λέει αλήθεια τα δικαιούται και θα ήταν κρίμα να πηγαίνει πίσω η προσπάθεια της ή να δίνει τα λεφτά για τα φάρμακα τσάμπα. 

Καλημέρα υσχυει αυτά που λες το έχω διαβάσει και εγώ αυτό.

Επίσης εγώ είμαι αυτή που έχασα το βιβλιάριο μου και ρώτησα το ΙΚΑ καιου είπε με το ΑΜΚΑ σου ολα μπορείς να τα κάνεις και να μην αγχώνεσαι οποτε υσηχασα 😁💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η renata1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα να έχουμε.τι κάνετε είστε καλά??

@ΧΑΡΜΑ καλημέρα κορίτσι μου τι κάνεις καλά είσαι??Τι έκανες τελικά ? έκλεισες ραντεβού κορίτσι μου??

Καλησπέρα κορίτσια καλή εβδομάδα!!! @renata1986 σε ευχαριστώ πολύ,

Έκλεισα ραντεβού στο Έλενα στης 11 Νοεμβρίου με τον κ. Γάβαρη, είναι η πρώτη μας επίσκεψη,είμαι πολύ χαρούμενη!!!Σας ευχαριστώ!!!!

@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καλή εβδομάδα!!! @renata1986 σε ευχαριστώ πολύ,

Έκλεισα ραντεβού στο Έλενα στης 11 Νοεμβρίου με τον κ. Γάβαρη, είναι η πρώτη μας επίσκεψη,είμαι πολύ χαρούμενη!!!Σας ευχαριστώ!!!!

@};-@};-

Όλα καλά να πανε κορίτσι μου. Να μας πεις και εμάς εντυπώσεις ε ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καλή εβδομάδα!!! @renata1986 σε ευχαριστώ πολύ,

Έκλεισα ραντεβού στο Έλενα στης 11 Νοεμβρίου με τον κ. Γάβαρη, είναι η πρώτη μας επίσκεψη,είμαι πολύ χαρούμενη!!!Σας ευχαριστώ!!!!

@};-@};-

Καλώς την.Ειναι ο γιατρός μου 😁☺️

Όλα καλά θα σου πάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Όλα καλά να πανε κορίτσι μου. Να μας πεις και εμάς εντυπώσεις ε ☺

@Alexouli σε ευχαριστώ πολύ και σε σένα οτι καλύτερο!!!!!! φυσικά και θα σας πω!!!!

@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η renata1986 είπε:

Καλώς την.Ειναι ο γιατρός μου 😁☺️

Όλα καλά θα σου πάνε

@renata1986 τελειαααααααα!!!!!

(πάντως η κυρία που μίλησα για το ραντεβού πολύ ευγενική και πρόθυμη, μου έλυσε κάποιες απορίες!!)

ευχαριστώ πολύ!!!!!!! και σε σεναααα!!!!με το καλό!!!

@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

@renata1986 τελειαααααααα!!!!!

(πάντως η κυρία που μίλησα για το ραντεβού πολύ ευγενική και πρόθυμη, μου έλυσε κάποιες απορίες!!)

ευχαριστώ πολύ!!!!!!! και σε σεναααα!!!!με το καλό!!!

@};-@};-

Όντως είναι καλές κοπέλες και εξυπηρετικές και δεν το περίμενα.οτι θες πες μας.💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Σε λίγες μέρες θα αρχίσω και εγώ την πρώτη μου προσπάθεια εξωσωματικής. Το θέμα μου είναι ότι ο άντρας μου θα λείπει για πολύ καιρό οπότε θα δώσουμε το σπέρμα για κατάψυξη ώστε να το χρησιμοποιήσουν όταν γίνει η ωοληψια. Ξέρετε αν η ποιότητα του σπέρματος επηρεάζεται με την κατάψυξη του;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Σε λίγες μέρες θα αρχίσω και εγώ την πρώτη μου προσπάθεια εξωσωματικής. Το θέμα μου είναι ότι ο άντρας μου θα λείπει για πολύ καιρό οπότε θα δώσουμε το σπέρμα για κατάψυξη ώστε να το χρησιμοποιήσουν όταν γίνει η ωοληψια. Ξέρετε αν η ποιότητα του σπέρματος επηρεάζεται με την κατάψυξη του;

Καλησπέρα, εξαρτάται από την κινητικότητα που έχετε.

Δυστυχώς από την κατάψυξη πέφτει λίγο αλλά αν είσαστε εντός φυσιολογικου δεν θα κάνει διάφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Καλησπέρα, εξαρτάται από την κινητικότητα που έχετε.

Δυστυχώς από την κατάψυξη πέφτει λίγο αλλά αν είσαστε εντός φυσιολογικου δεν θα κάνει διάφορα.

Σε ευχαριστώ! Η κινητικότητα είναι αρκετά καλή. Γενικά δεν υπάρχει κανένα θέμα με το σπέρμα. Απλά φοβάμαι μην χαλάσει η ποιότητα του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Επιτέλους σήμερα έκλεισα ραντεβού για επιτροπή 14 Δεκεμβρίου! Σε 2-3 μέρες είπανε θα έχουμε απάντηση. Άρα Ιανουάριο αν πάνε όλα καλά ξεκινάμε τη διαδικασία.

Αύριο έχω διαδικτυακό ραντεβού με τον γιατρό να μιλήσουμε πριν με δει απο κοντά! 

 

Να ρωτήσω κάτι; Υπάρχει κάποια που να είχεκάποια κυστούλα εξωωθηκικά όπως εγώ που να μη χρειάστηκε αφαίρεση κ να πήγε σε εξωσωματική έτσι; Η επιτροπή θα το περνούσε; 

Σκέφτομαι μόνο αυτό. Τα επιπλέον εξοδα σε περίπτωση αφαίρεσης κύστης λαπαροσκοπικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elenimar είπε:

Σε ευχαριστώ! Η κινητικότητα είναι αρκετά καλή. Γενικά δεν υπάρχει κανένα θέμα με το σπέρμα. Απλά φοβάμαι μην χαλάσει η ποιότητα του...

Το dna δεν επηρεάζεται από την κατάψυξη.Μονο ο αριθμός των κινητών πέφτει.Αν έχετε καλή κινητικότητα δεν έχεις θέμα.Αυτα όλα θα στα εξηγήσει και ο εμβρυολογος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elenimar είπε:

Σε ευχαριστώ! Η κινητικότητα είναι αρκετά καλή. Γενικά δεν υπάρχει κανένα θέμα με το σπέρμα. Απλά φοβάμαι μην χαλάσει η ποιότητα του...

Γενικά πέφτει λίγο το σπερμα με την απόψυξη.. Αλλά όχι τόσο πολύ που να δημιουργεί πρόβλημα. Εμείς όλες μας τις γονιμοποιησεις τις κάναμε με κατεψυγμένο σπερμα. Σαφώς το φρέσκο είναι καλύτερο, αλλά μια χαρά είναι και το κατεψυγμένο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/10/2020 at 6:38 ΜΜ, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

@renata1986 τελειαααααααα!!!!!

(πάντως η κυρία που μίλησα για το ραντεβού πολύ ευγενική και πρόθυμη, μου έλυσε κάποιες απορίες!!)

ευχαριστώ πολύ!!!!!!! και σε σεναααα!!!!με το καλό!!!

@};-@};-

Καλώς να έρθεις στο Έλενα κ απο μένα!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι😘😘😘!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/10/2020 at 11:09 ΠΜ, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα, όλα είναι σχετικά και έχουν να κάνουν με το κάθε κέντρο, τον γιατρό και τη περίπτωση. Στο κέντρο που ήμουν εγώ αν έχουν αρκετά έμβρυα τα προχωράνε όλα σε βλαστοκύστες καθώς έχουν τις διπλάσιες πιθανότητες εμφύτευσης από τα 3ης μέρας. Δε σημαίνει όμως πως όλα τα κέντρα έχουν το κατάλληλο εμβρυολογικό εργαστήριο και τα υλικά για να μπορέσουν να προχωρήσουν σε βλαστοκύστες. Ούτε πως τα έρυα 3ης μέρας δε θα φέρουν εγκυμοσύνη. Συζήτησε το με το γιατρό σου καλύτερα.

annie! σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Σε ποιο κεντρο αναφερεσαι αν επιτρεπεται γιατι θα με ενδιεφερε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...