Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

@Hope19 Συγχαρητήρια και σε εσένα κορίτσι! Εύχομαι την Δευτέρα με μια 3ψήφια χοριακή🥰. Κορίτσια πραγματικά πόσο χαίρομαι!!! Σε λίγο καιρό στο πινακάκι μας θα υπάρχει μόνο η τελευταία στήλη. Έχουμε πάρει φόρα δεν μας σταματάει κανείς!!!😁

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.  Δεν μπορώ να το πιστέψω!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

@Hope19 μπράβο κορίτσι μου γλυκό !!!!! Ποσό χαίρομαι για όλες ........ τι επιτυχίες είναι αυτές η μια πίσω από την άλλη απίστευτο !!!!!! 

Ευχαριστώ πολύ!

Κοριτσια ειλικρινά σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας.  Είμαι λίγο μουδιασμενη..

Πρώτη φορά στη ζωή μου είδα θετικό! Μου φαίνεται απίστευτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lily94 είναι πολύ καλά τα νέα! 

Θα σου εξηγήσω. Από τα 10 προφανώς το ένα ή δε γονιμοποιηθηκε ή δεν προχώρησε καθόλου. Οκ λογικοτατη απώλεια. 

Προχωράνε τα 9 αλλά ίσως τα 2 δεν τα βλέπουν πολύ δυναμικά. Επίσης λογική απώλεια. 

Άρα πάμε στα 7 καλά. Σου λέει θα τα πάμε για βλαστοκυστη όλα και σίγουρα πιστεύουν ότι θα καταφέρουν να φτάσουν τα 4. Αν όμως στο μεταξύ την τρίτη μέρα δουν ότι μένουν λίγα δε θα ρισκάρουν προφανώς να τα αφήσουν όλα για βλαστοκυστη. Οπότε θα σε πάρουν να πας για ετ και θα σου βάλουν κάποια την τρίτη μέρα προφανώς για σιγουριά και για τα υπόλοιπα θα δουν λογικά θα τα αφήσουν για 5η μέρα. 

Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρουν τα εμβρυακια σου. 

Απλά έχουν και πλάνο β σε περίπτωση που κάτι δε βγει όπως σχεδιάζετε. Έχεις αρκετά και έχεις επιλογές. Αυτό είναι πολύ καλό. Υπομονή τώρα μέχρι την τρίτη μέρα. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ginaak @Tokyo @Πιου-πιου

κοριτσια μου λοιπόν. Μετα απο λίγες ώρες την ξανά πήραν τηλ. Και της ειπα με αφήσατε σε ανάμενα κάρβουνα με τη φράση μη παει τσαμπα η προσπάθεια θελω να μου τα εξηγήσετε λιγο καλύτερα σαν πρωτάρα που ειμαι. 
Και μου λέει απ τα 10 κρατήσαμε τα 4 για βλαστοκυστες τα 2 ειναι αργοπορημένα και τα αφήνουμε έως Δευτέρα να δούμε αν γονιμοποιηθούνε. Δεν εχουνε ακομα πυρήνα κάπως ετσι. 
Και της λέω Ωραια τα υπόλοιπα τι έγιναν; Δεν μου είπατε; Μου λέει δεν γονιμοποιήθηκαν. Αν δε τη ρωτούσα παλι ετσι θα το άφηνε. Μάλλον εγω ειμαι η χαζή κι αυτο ειναι το αυτονόητο 😂

και μου λέει επειδή θα σου βάλουμε δυο δε μπορούμε να ρισκάρουμε να μείνουν αλλα δυο και να μη φτάσουν βλαστοκυστες και να μην έχουμε για κατάψυξη. Οποτε Δευτέρα θα δούμε πως θα εχουνε παει κι αν δουμε οτι δε μπορούμε να τα φτάσουμε στο στάδιο βλαστοκυστησ βάζουμε 3ης ημέρας. Ακομα δε μπορούμε Να ξέρουμε. 
Της λέω τότε που κολλούσε η φράση μη παει τσαμπα η προσπάθεια αμα βάλουμε 3ης ημέρας τι πρόβλημα υπαρχει; Τίποτα μου λέει δε θα το ρισκάρουμε απλά. Μεσα στη μήτρα θα ανταπεξέλθει μια χαρα κ λόγω ηλικίας δεν υπαρχει πρόβλημα. 
Τωρα  ακριβώς ρε παιδια τι να πω; Περιμενω ως Δευτέρα να δω τι θα μου πει. Με έκαψε. 

σε έναν άνθρωπο που δεν ήξερε καν τον Όρο βλαστοκυστες δεν τον παίρνεις να του τα πεις ετσι  😂

Επεξεργάστηκε από Lily94
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις μπήκα κορίτσια γιατί όλη μέρα δεν είχα Internet και αν και περίμενα με αγωνία να διαβάσω τα νέα της @Tokyo
Με περίμεναν και τα ευχάριστα της @Hope19
 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

και η @dimseaμεΘ τα διδυμακι της!! Τι χαρά! Να έχετε τέλειες εγκυμοσύνες και μακάρι να σας ακολουθήσουμε και οι υπόλοιπες!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lily94 είπε:

@Ginaak @Tokyo @Πιου-πιου

κοριτσια μου λοιπόν. Μετα απο λίγες ώρες την ξανά πήραν τηλ. Και της ειπα με αφήσατε σε ανάμενα κάρβουνα με τη φράση μη παει τσαμπα η προσπάθεια θελω να μου τα εξηγήσετε λιγο καλύτερα σαν πρωτάρα που ειμαι. 
Και μου λέει απ τα 10 κρατήσαμε τα 4 για βλαστοκυστες τα 2 ειναι αργοπορημένα και τα αφήνουμε έως Δευτέρα να δούμε αν γονιμοποιηθούνε. Δεν εχουνε ακομα πυρήνα κάπως ετσι. 
Και της λέω Ωραια τα υπόλοιπα τι έγιναν; Δεν μου είπατε; Μου λέει δεν γονιμοποιήθηκαν. Αν δε τη ρωτούσα παλι ετσι θα το άφηνε. Μάλλον εγω ειμαι η χαζή κι αυτο ειναι το αυτονόητο 😂

και μου λέει επειδή θα σου βάλουμε δυο δε μπορούμε να ρισκάρουμε να μείνουν αλλα δυο και να μη φτάσουν βλαστοκυστες και να μην έχουμε για κατάψυξη. Οποτε Δευτέρα θα δούμε πως θα εχουνε παει κι αν δουμε οτι δε μπορούμε να τα φτάσουμε στο στάδιο βλαστοκυστησ βάζουμε 3ης ημέρας. Ακομα δε μπορούμε Να ξέρουμε. 
Της λέω τότε που κολλούσε η φράση μη παει τσαμπα η προσπάθεια αμα βάλουμε 3ης ημέρας τι πρόβλημα υπαρχει; Τίποτα μου λέει δε θα το ρισκάρουμε απλά. Μεσα στη μήτρα θα ανταπεξέλθει μια χαρα κ λόγω ηλικίας δεν υπαρχει πρόβλημα. 
Τωρα  ακριβώς ρε παιδια τι να πω; Περιμενω ως Δευτέρα να δω τι θα μου πει. Με έκαψε. 

σε έναν άνθρωπο που δεν ήξερε καν τον Όρο βλαστοκυστες δεν τον παίρνεις να του τα πεις ετσι  😂

Κορίτσι όταν γονιμοποιηθουν σχηματίζουν πυρήνες δλδ την 1η μέρα. Ιδανικά 2, καμία φορά κ 1. Στον κανενα πυρήνα δεν έχει διαιρεθεί καν. Ειλικρινά δεν ξέρω αν το 1 μετράει καν ως γονιμοποίηση, συνήθως λένε ότι το αφήνουν μήπως κάνει 2ο πυρήνα ή μήπως έχει κ δεν φαίνεται. Αν δεν αναπτύξει 2ο τότε δεν μετράει ως γονιμοποίηση. Την 3η μέρα θα δουν ποιότητα κ κατά πόσο έχει δυναμική να προχωρήσει σε βλαστοκυστη. Σημασία έχει να πανε 3η μέρα κ θα δείτε. Μην ανησυχείς αυτά συμβαίνουν γενικά αν είναι καλά θα πάνε βλαστοκυστες σίγουρα! 

Συγνώμη αν θες να πεις σε ποιο κέντρο είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσιαααα!!! @Hope19 τώρα.... νομίζω σου ευχήθηκα αλλά επειδή έχω λαλήσει από το πρωί δεν παίρνω και όρκο..... ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟ για να έδειξε η ταινία θετικό νωρίτερα....  δίδυμα 1000%.

Εγω να σας πω ότι από εχθές κοιτάζω ρούχα εγκυμοσύνης χαχαχαχαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσιαααα!!! @Hope19 τώρα.... νομίζω σου ευχήθηκα αλλά επειδή έχω λαλήσει από το πρωί δεν παίρνω και όρκο..... ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟ για να έδειξε η ταινία θετικό νωρίτερα....  δίδυμα 1000%.

Εγω να σας πω ότι από εχθές κοιτάζω ρούχα εγκυμοσύνης χαχαχαχαχα! 

ρε συ με εβαλες σε σκεψη! εγώ στη @Hope19 ευχηθηκα; εχω χαθει σημερα! Με το καλό κορίτσι μου!!! Όλα τα καλά εύχομαι! 

@dimsea θα λεω δεν φταιει που ετρωγα στην καραντινα και δεν μου κανουν τα ρουχα μου... χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

ρε συ με εβαλες σε σκεψη! εγώ στη @Hope19 ευχηθηκα; εχω χαθει σημερα! Με το καλό κορίτσι μου!!! Όλα τα καλά εύχομαι! 

@dimsea θα λεω δεν φταιει που ετρωγα στην καραντινα και δεν μου κανουν τα ρουχα μου... χαχαχα

Καλά το πιο αστείο ξέρετε πιο είναι ;;; Που λένε όλοι που δεν ξέρουν τον τρόπο ... άντε η καραντίνα έκανε δουλειά ....😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Καλά το πιο αστείο ξέρετε πιο είναι ;;; Που λένε όλοι που δεν ξέρουν τον τρόπο ... άντε η καραντίνα έκανε δουλειά ....😂😂😂😂😂

εννοείται! αυτό θα πω και γώ! Στους στενούς μου εχω πει αλλά παραέξω δεν σκοπεύω! θα το ρίξω στην καραντίνα λοιπόν! χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ρε συ με εβαλες σε σκεψη! εγώ στη @Hope19 ευχηθηκα; εχω χαθει σημερα! Με το καλό κορίτσι μου!!! Όλα τα καλά εύχομαι! 

@dimsea θα λεω δεν φταιει που ετρωγα στην καραντινα και δεν μου κανουν τα ρουχα μου... χαχαχα

Χαχαχαχαχα μου έχουν τελειώσει και οι αντιδράσεις χαχαχαχαχα! Δεν έχω κανένα θέμα είμαι αδύνατη κιλά βάζω δύσκολα οπότε τώρα ήρθε η ώρα μου! Άσε δε πέρα από τα ρούχα , άχτι το είχα που ερχόντουσαν όλες οι έγκυες στο μαγαζί με μια μπάλα μενταγιόν με ήχους για το μωρό , τωρα που είμαι κι εγώ θα το παραγγείλω! Πραγματικά το είχα άχτι αυτό το μενταγιόν 😂🤣 ήρθε η ώρα του! 

https://www.mysunshine.gr/mitrotita/moysika-mentagion-egkymosynis-bola.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope19 @Tokyo @dimsea Κορίτσια, συγχαρητήρια σε όλες!!!! Με το καλό οι διπλασιασμοί και με γερά μωρά στα χέρια σας!!!!! 
@Tokyo ειδικά για εσένα που ανταλλάξαμε σχόλια πριν λίγες μέρες, νιώθω τόσο τόσο χαρούμενη!!! Κι εγώ μία άριστη βλαστοκύστη έβαλα κι όλα πήγαν κατ' ευχήν έως τώρα!!! 

Σας στέλνω τη θετική μου ενέργεια!!! ❤️
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

@Hope19 @Tokyo @dimsea Κορίτσια, συγχαρητήρια σε όλες!!!! Με το καλό οι διπλασιασμοί και με γερά μωρά στα χέρια σας!!!!! 
@Tokyo ειδικά για εσένα που ανταλλάξαμε σχόλια πριν λίγες μέρες, νιώθω τόσο τόσο χαρούμενη!!! Κι εγώ μία άριστη βλαστοκύστη έβαλα κι όλα πήγαν κατ' ευχήν έως τώρα!!! 

Σας στέλνω τη θετική μου ενέργεια!!! ❤️
 

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ κορίτσι μου! Κ συ τώρα με το καλο να γεννήσεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@Tokyo Κορίτσι μου χάρηκα πολύ με τα νέα σού!!Μπορεί να μην γράφω αλλά σας διαβάζω!!Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!!😘😘😘😘

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Εύχομαι σύντομα και στα δικά σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lily94 είπε:

@Ginaak @Tokyo @Πιου-πιου

κοριτσια μου λοιπόν. Μετα απο λίγες ώρες την ξανά πήραν τηλ. Και της ειπα με αφήσατε σε ανάμενα κάρβουνα με τη φράση μη παει τσαμπα η προσπάθεια θελω να μου τα εξηγήσετε λιγο καλύτερα σαν πρωτάρα που ειμαι. 
Και μου λέει απ τα 10 κρατήσαμε τα 4 για βλαστοκυστες τα 2 ειναι αργοπορημένα και τα αφήνουμε έως Δευτέρα να δούμε αν γονιμοποιηθούνε. Δεν εχουνε ακομα πυρήνα κάπως ετσι. 
Και της λέω Ωραια τα υπόλοιπα τι έγιναν; Δεν μου είπατε; Μου λέει δεν γονιμοποιήθηκαν. Αν δε τη ρωτούσα παλι ετσι θα το άφηνε. Μάλλον εγω ειμαι η χαζή κι αυτο ειναι το αυτονόητο 😂

και μου λέει επειδή θα σου βάλουμε δυο δε μπορούμε να ρισκάρουμε να μείνουν αλλα δυο και να μη φτάσουν βλαστοκυστες και να μην έχουμε για κατάψυξη. Οποτε Δευτέρα θα δούμε πως θα εχουνε παει κι αν δουμε οτι δε μπορούμε να τα φτάσουμε στο στάδιο βλαστοκυστησ βάζουμε 3ης ημέρας. Ακομα δε μπορούμε Να ξέρουμε. 
Της λέω τότε που κολλούσε η φράση μη παει τσαμπα η προσπάθεια αμα βάλουμε 3ης ημέρας τι πρόβλημα υπαρχει; Τίποτα μου λέει δε θα το ρισκάρουμε απλά. Μεσα στη μήτρα θα ανταπεξέλθει μια χαρα κ λόγω ηλικίας δεν υπαρχει πρόβλημα. 
Τωρα  ακριβώς ρε παιδια τι να πω; Περιμενω ως Δευτέρα να δω τι θα μου πει. Με έκαψε. 

σε έναν άνθρωπο που δεν ήξερε καν τον Όρο βλαστοκυστες δεν τον παίρνεις να του τα πεις ετσι  😂

Νομίζω γενικά σου τα πε πολύ μπερδεμένα.

Το συμπέρασμα είναι πως δύο δεν γονιμοποιηθηκαν ακόμη και θα περιμένετε 3η μέρα να δείτε δυναμική στα υπόλοιπα.

Όπως και να χει την κουβέντα τσάμπα η προσπάθεια,δεν τη λες γ@μωτο.Εχουμε που έχουμε το άγχος με το τηλεφώνημα ας προσέχουν και λίγο τα λόγια τους.Πιο σωστό θα ήταν να πει ότι 3η μέρα θα κρίνουμε τη δυναμική τους και θα αποφασίσουμε τι θα μεταφέρουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Νομίζω γενικά σου τα πε πολύ μπερδεμένα.

Το συμπέρασμα είναι πως δύο δεν γονιμοποιηθηκαν ακόμη και θα περιμένετε 3η μέρα να δείτε δυναμική στα υπόλοιπα.

Όπως και να χει την κουβέντα τσάμπα η προσπάθεια,δεν τη λες γ@μωτο.Εχουμε που έχουμε το άγχος με το τηλεφώνημα ας προσέχουν και λίγο τα λόγια τους.Πιο σωστό θα ήταν να πει ότι 3η μέρα θα κρίνουμε τη δυναμική τους και θα αποφασίσουμε τι θα μεταφέρουμε.

Αυτο ακριβώς. Για αυτο και εγω τρελάθηκα οπως και να χει Δευτέρα θα πάρω τον γιατρό και θα του το πω. Δεν ήταν τροπος αυτός. 
Πες μου ειναι νωρίς ακόμη να κρίνουμε. Δευτέρα με το καλο που θα σας ξανά πάρουμε θα σας πουμε...

οποτε καταλαβαίνεις τι έπαθα πρωινιάτικα. 😂 άρχισα να κλαίω κ να αναρωτιέμαι αν θα αντέξουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Αυτο ακριβώς. Για αυτο και εγω τρελάθηκα οπως και να χει Δευτέρα θα πάρω τον γιατρό και θα του το πω. Δεν ήταν τροπος αυτός. 
Πες μου ειναι νωρίς ακόμη να κρίνουμε. Δευτέρα με το καλο που θα σας ξανά πάρουμε θα σας πουμε...

οποτε καταλαβαίνεις τι έπαθα πρωινιάτικα. 😂 άρχισα να κλαίω κ να αναρωτιέμαι αν θα αντέξουν... 

Από όσο έχω καταλάβει έχεις 4 σωστά? Διαβάζοντας δλδ και τη δεύτερη απάντηση αυτό συμπεραίνω.

Ο αριθμός είναι μια χαρα,υπομονή ως τη Δευτέρα.Και 3ης μέρας να βάλεις μια χαρά είναι.Το έμβρυο αν είναι να προχωρήσει οποία μέρα και να το βάλεις προχωράει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Από όσο έχω καταλάβει έχεις 4 σωστά? Διαβάζοντας δλδ και τη δεύτερη απάντηση αυτό συμπεραίνω.

Ο αριθμός είναι μια χαρα,υπομονή ως τη Δευτέρα.Και 3ης μέρας να βάλεις μια χαρά είναι.Το έμβρυο αν είναι να προχωρήσει οποία μέρα και να το βάλεις προχωράει.

Ναι 4 βλαστοκυστες. Τα αλλα δυο περιμένουμε λέει να δούμε αν αλλάξει κατι.  
αυτο ειναι το θεμα και Δευτέρα να παω δεν εχω πρόβλημα αρκεί να πάνε ολα

καλα😿😿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Ναι 4 βλαστοκυστες. Τα αλλα δυο περιμένουμε λέει να δούμε αν αλλάξει κατι.  
αυτο ειναι το θεμα και Δευτέρα να παω δεν εχω πρόβλημα αρκεί να πάνε ολα

καλα😿😿

Νομίζω σε έχει μπερδέψει υπερβολικά.Ποτε έκανες ωοληψιες?Χθες ?Δεν έχουν προλάβει να γίνουν βλαστοκυστες, θέλει να τα αφήσει να δει πόσο θα προχωρήσουν.

Αυτή είναι η διαδικασία που κάνουν όλα τα εμβρυολογικα απλά δεν πετάνε τα σχόλια που σου είπε.

1η μέρα μετά την ωοληψια γίνεται η γονιμοποίηση.

3η μέρα μετά έχουμε των 3ων ημερών

5η μέρα μετά έχουμε βλαστοκυστες

Οι μεταφορές γίνονται ή 3ης μέρας ή 5ης μέρας(βλαστοκυστες).Μωράκια προκύπτουν και στις δύο περιπτώσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ginaak είπε:

Νομίζω σε έχει μπερδέψει υπερβολικά.Ποτε έκανες ωοληψιες?Χθες ?Δεν έχουν προλάβει να γίνουν βλαστοκυστες, θέλει να τα αφήσει να δει πόσο θα προχωρήσουν.

Αυτή είναι η διαδικασία που κάνουν όλα τα εμβρυολογικα απλά δεν πετάνε τα σχόλια που σου είπε.

1η μέρα μετά την ωοληψια γίνεται η γονιμοποίηση.

3η μέρα μετά έχουμε των 3ων ημερών

5η μέρα μετά έχουμε βλαστοκυστες

Οι μεταφορές γίνονται ή 3ης μέρας ή 5ης μέρας(βλαστοκυστες).Μωράκια προκύπτουν και στις δύο περιπτώσεις

Ναι κοπέλα μου εχθες έγινε η ωοληψια. 
οντως Δευτέρα θα μάθω τι θα γίνει...

Εχεις δίκιο με βοηθήσατε πολυ. Σας ευχαριστω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Καλά το πιο αστείο ξέρετε πιο είναι ;;; Που λένε όλοι που δεν ξέρουν τον τρόπο ... άντε η καραντίνα έκανε δουλειά ....😂😂😂😂😂

Καλημέρα!!! 🤣🤣🤣 προχθές στο Mega είχαν τον Κελαρη από το Μητέρα που έλεγε ότι λόγω καραντίνας  αυξήθηκαν οι εγκυμοσύνες και τα κατάφεραν ακόμα και γυναίκες που πήγαιναν για εξωσωματική.... εν τω μεταξύ την μια από τις 2 που έδειξε την είχα δει στο σαλόνι του Μητέρα 3-4 φορές..... τρώμε δούλεμα φουλ!!!! Μπορεί δλδ σε ένα μικρό ποσοστό να ισχύει αλλά όχι ότι ξαφνικά όλα τα θέματα γονιμότητας λύθηκαν στην καραντινα έλεος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα!Γραφω σημερα γιατι θελω να δωσω δυναμη κ κουραγιο σε ολες τις κοπελες εδω μεσα που περιμενουν να βιωσουν το θαυμα κ να σας πω να μην αφησετε καμια αποτυχια να σας σταματησει απο το ονειρο...θυμιζω την ιστορια μου...πηγαμε για ωοληψια με τρια μονο ωοθυλακια κ ηταν ολα τζουφια...στη δευτερη προσπαθεια με φυσικο κυκλο(αφου τα φαρμακα δεν εκαναν δουλεια την πρωτη φορα) παλι το ωοθυλακιο αδειο...δεν εχω λογια για να σας περιγραψω τα συναισθηματα μου εκεινες τις μερες!!!φυσικα υπηρχε η σκεψη οτι δε θα βρεθει ποτε δικο μου γενετικο υλικο. δεν ξερω αν εφταιγε μια κυστη που εμφανισα μετα την πρωτη προσπαθεια η το  ζαχαρο μου(που ηταν μεν στο ανωτατο οριο αλλα οχι στο επιτρεπομενο για την εγκυμοσυνη) το μονο που ξερω ειναι πως ο Θεος ειχε αλλα σχεδια για εμας...καθως τον επομενο μηνα της καραντινας εμεινα εγκυος φυσιολογικα!!!!μην τα παρατατε ποτε, να βρειτε τη δυναμη που εχετε μεσα σας κ να πιστεψετε οτι θα συμβει ...φυσικα κ η αγωνια κ το αγχος να πανε ολα καλα δεν εχει φυγει ουτε θα φυγει για τους επομενους μηνες...πολλα συχγχαρητηρια σε ολες τις κοπελες που βλεπω επισης οτι τα καταφεραν!!!σας φιλω κ δεν σας ξεχνω στις προσευχες μου γιατι ξερω ακριβως τι περνατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

@dimsea μου συμφωνω! Αλλιως με βλεπω κανενα εξαμηνο στο σπιτι να κλεινομαι μπας και δω φως....χαχαχα

Χαχαχαχα και ξέρεις ε??? Με τον άντρα πασά με το καλό του το φαγητό τις βιταμίνες του..... για να έχει κουράγια!!!! 🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...