Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου εύχομαι σύντομα και στα δικά σας!!!! Να σας βοηθήσει η Παναγίτσα όλες!!!!! 

@Nefeliap την έκοψα εντελώς τη γλουτένη εννοείται!! 

Συγχαρητήρια μπράβο κορίτσι με το καλοοοο!!! Χαμοοοος από διδυμομανουλες❤️👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω μήπως ξέρει κάποια αν μετρήσουμε προγεστερόνη σε μονάδα nmol/L τι αντιστοιχία έχει σε pg/ml.

Έγραφε 495 nmol/L

Την έχω στείλει στο γιατρό αλλά θα σκάσω μέχρι να μου πει... Μάλλον υψηλή είναι βέβαια γιατί στους δείκτες ήταν τιμή 3ου τριμήνου εγκυμοσύνης

83756pg/ml

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Α στο καλό αυτό έλεγα τώρα έβγαλα αντίγραφα και έβαλα τα πρωτοτυπα. Ας βάλει ο θεος το χέρι του να μην με κόψουν για αυτό κρίμα θα είναι 

Kαι πολύ καλά έκανες αντίγραφα για σένα στην επιτροπή δεν τα δέχονται και είναι το πρώτο πράγμα που μου είπε ο γιατρός μου.Κι επειδή είδα ότι ρώτησες γιατί (κι εγώ είχα ρωτήσει ειδικά για τις σφραγίδες και πείρα την απάντηση που θα σου πώ) θα στο πώ απλά.....ένα χαρτί χωρίς σφραγίδες κλπ μπορείς να το φτιάξεις κι εσύ  στον υπολογιστή πολύ εύκολα!Αθήνα που πέρασα εγώ αν σε κάποια κοπέλα έλειπε κάτι δεν την έκοβαν....την έβαζαν σαν εκκρεμότητα για την επόμενη μέρα απότε μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Κορίτσια να σας πω κι εγώ τα νέα μου.. πήγαμε για τον πρώτο υπερηχο κι ακούσαμε καρδούλες ❤❤❤είναι δύο!!!! Δε μπορώ να το πιστέψω!!!! Από καρδιάς εύχομαι το ίδιο συναίσθημα να το νιώσετε όλες!!!!! 

Τι χαρά είναι αυτή!! Μπράβο κορίτσι μου..

Έκρηξη διδύμων κορίτσια!!! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Kαι πολύ καλά έκανες αντίγραφα για σένα στην επιτροπή δεν τα δέχονται και είναι το πρώτο πράγμα που μου είπε ο γιατρός μου.Κι επειδή είδα ότι ρώτησες γιατί (κι εγώ είχα ρωτήσει ειδικά για τις σφραγίδες και πείρα την απάντηση που θα σου πώ) θα στο πώ απλά.....ένα χαρτί χωρίς σφραγίδες κλπ μπορείς να το φτιάξεις κι εσύ  στον υπολογιστή πολύ εύκολα!Αθήνα που πέρασα εγώ αν σε κάποια κοπέλα έλειπε κάτι δεν την έκοβαν....την έβαζαν σαν εκκρεμότητα για την επόμενη μέρα απότε μην αγχώνεσαι!

Σωπα ρε συ... Εγώ Λάρισα θα περασω. Από ότι είδα έχουν όλα σφραγίδες εκτός από κάποια που εκτυπώσεις μέσω taxis. Ε τι στο καλό αυτά πως να τα σφραγισω? 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Alexouli είπε:

Σωπα ρε συ... Εγώ Λάρισα θα περασω. Από ότι είδα έχουν όλα σφραγίδες εκτός από κάποια που εκτυπώσεις μέσω taxis. Ε τι στο καλό αυτά πως να τα σφραγισω? 😂

Ε όχι την ασφαλιστική ικανότητα εννοείται χαχαχαχαχα 🤣 αλλά όλα τα υπόλοιπα αιματολογικες κλπ πρέπει εκτός από τη σφραγίδα του εργαστηρίου να έχουν και αυτήν που λέει "συμβεβλημενο με ΕΟΠΥΥ". 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από όταν πάρουμε την απόφαση της επιτροπής ποσο χρόνο θέλει να πάρουμε τα φάρμακα;Εμένα μου είπε η βοηθός του εξωσωματικού μου ότι θα πάω  σε αυτήν να μου τα γράψει και μετά στο φαρμακείο του εοπυυ.Εσεις έτσι τα πήρατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Κορίτσια να σας πω κι εγώ τα νέα μου.. πήγαμε για τον πρώτο υπερηχο κι ακούσαμε καρδούλες ❤❤❤είναι δύο!!!! Δε μπορώ να το πιστέψω!!!! Από καρδιάς εύχομαι το ίδιο συναίσθημα να το νιώσετε όλες!!!!! 

Τι υπέροχα νέα κοριτσάκι μου!!! Τελειααααα!!! Θα γεμίσουμε διδυμάκια!!! 🤰🏼💕🤰🏼💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Κάτσε να δούμε αύριο και......ότι είναι ας γίνει !Δεν θα πώ ψέματα...με τρομάζει λίγο λόγω ηλικίας κλπ αλλά.....με ένα σμπάρο δύο τριγώνια!😉🙏

Πόσο είσαι βρε κορίτσι και σε τρομάζει; Εγώ πάντως στα 40 γέννησα διδυμακια και όλα μια χαρά. Μη μασάς μία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Ε όχι την ασφαλιστική ικανότητα εννοείται χαχαχαχαχα 🤣 αλλά όλα τα υπόλοιπα αιματολογικες κλπ πρέπει εκτός από τη σφραγίδα του εργαστηρίου να έχουν και αυτήν που λέει "συμβεβλημενο με ΕΟΠΥΥ". 

Ναι τώρα που τα τσεκαρα το γράφουν. 😁 τα έχω κοιτάξει 500 φορές αυτά τα χαρτιά αν είχαν στόμα θα έλεγαν φτάνει!! Η σαλπιγγογραφια παντως δεν γράφει ΕΟΠΥΥ την είχα κάνει σε ιδιώτη. Δεν πιστευω να έχω προβλημα ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Πόσο είσαι βρε κορίτσι και σε τρομάζει; Εγώ πάντως στα 40 γέννησα διδυμακια και όλα μια χαρά. Μη μασάς μία. 

Στις 19 του μήνα γίνομαι 41!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Ναι τώρα που τα τσεκαρα το γράφουν. 😁 τα έχω κοιτάξει 500 φορές αυτά τα χαρτιά αν είχαν στόμα θα έλεγαν φτάνει!! Η σαλπιγγογραφια παντως δεν γράφει ΕΟΠΥΥ την είχα κάνει σε ιδιώτη. Δεν πιστευω να έχω προβλημα ?? 

Όχι όχι αν κι εμένα μου έβαλαν γιατί την είχαν (αν και σε ιδιωτικό μαιευτήριο την έκανα) παρόλα αυτά δεν είναι απαραίτητη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Όχι όχι αν κι εμένα μου έβαλαν γιατί την είχαν (αν και σε ιδιωτικό μαιευτήριο την έκανα) παρόλα αυτά δεν είναι απαραίτητη! 

Ωραία έχει την δική του σφραγίδα και υπογραφή  βέβαια απλως δεν γράφει ΕΟΠΥΥ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa127 είπε:

Από όταν πάρουμε την απόφαση της επιτροπής ποσο χρόνο θέλει να πάρουμε τα φάρμακα;Εμένα μου είπε η βοηθός του εξωσωματικού μου ότι θα πάω  σε αυτήν να μου τα γράψει και μετά στο φαρμακείο του εοπυυ.Εσεις έτσι τα πήρατε;

Εγω δεν ξέρω καθόλου τώρα ξεκινάω αλλά αν ξέρει κάποια να μας πει μπας και βγάλουμε άκρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Ευχαριστώ πολυ 22 Ιουνίου περναω Επιτροπή. Μήπως ξέρεις τα χαρτιά πρεπει να είναι πρωτοτυπα? Από την σαλπιγγογραφια τι στέλνω μόνο τη γνωμάτευση? Τον υπέρηχο και το σπερμοδιαγραμμα πρωτοτυπα? 

Κορίτσι μου εγώ δεν πηγα Επιτροπή και δεν ξέρω να σου πω. Αν μπεις στον ΕΟΠΥΥ όμως έχει όλα τα δικαιολογητικά! Και τα κορίτσια εδώ θα σε βοηθήσουν ππυ ξέρουν! Καλη επιτυχία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Κορίτσι μου εγώ δεν πηγα Επιτροπή και δεν ξέρω να σου πω. Αν μπεις στον ΕΟΠΥΥ όμως έχει όλα τα δικαιολογητικά! Και τα κορίτσια εδώ θα σε βοηθήσουν ππυ ξέρουν! Καλη επιτυχία!!! 

Σε ευχαριστώ πολυ!! Ευχομαι κ σε σενα τα καλυτερα. Εντάξει τον έφτιαξα τον φάκελο λίγο από δω λίγο από κει πιστευω είναι κομπλέ. Θα δείξει ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Στις 19 του μήνα γίνομαι 41!

Μη φοβάσαι τίποτα φίλη μου. 

Και εγώ φοβόμουν και σε καταλαβαίνω. Ειδικά πια στην αυχενική είχαν κοπεί τα πόδια μου. 

Αλλά θα δεις θα πάνε όλα καλά. Μια χαρά είμαστε και εμείς οι γεροντομπεμπεκες. Η γριά κότα έχει το ζουμί.🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Κορίτσια να σας πω κι εγώ τα νέα μου.. πήγαμε για τον πρώτο υπερηχο κι ακούσαμε καρδούλες ❤❤❤είναι δύο!!!! Δε μπορώ να το πιστέψω!!!! Από καρδιάς εύχομαι το ίδιο συναίσθημα να το νιώσετε όλες!!!!! 

Τέλεια κορίτσι μου! Με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lily94 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Εγω τελείωσα με την ωοληψια πήραμε 10 ωάρια :) !! 
Τετάρτη παω για ετ!!!!! 🥰🥰🌺🌺💖💖 

Καλές γονιμοποιησεις κορίτσι μου!!! Όλα θα πανε τέλεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

83756pg/ml

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.  Μου έστειλε κι ο γιατρός ότι και η προγεστερόνη κ η ε2 που έκανα ήταν πολύ καλές ... Τώρα μένει η χοριακη σε λίγες μέρες να δούμε αν τα καταφέραμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Εγω δεν ξέρω καθόλου τώρα ξεκινάω αλλά αν ξέρει κάποια να μας πει μπας και βγάλουμε άκρη. 

Κοριτσια κατευθείαν σας γράφει τα φάρμακα ο γιατρός και πάτε στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ κ τα παίρνετε.. δηλαδή αν προλάβετε στην ώρα και την ίδια μέρα γίνονται όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...