Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Δεκεμβρίου 2023 🎄☃️❤️


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Είπα να ανοίξω το θεματάκι με τα χριστουγεννιάτικα μωράκια του έτους, μιας και είναι το μόνο που έλειπε! ☺️ 

Είμαι 11+3 σήμερα και την Παρασκευή έχω την αυχενική! 
ΠΗΤ μου βγάζει ο γιατρός 6/12 αλλά θα το επιβεβαιώσουμε και στην αυχενική! 

Ελπίζω να μαζευτούμε κάμποσες εδώ και να ανταλλάσουμε ερωτήσεις, εμπειρίες, προβληματισμούς! 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααα σας κορίτσια!!!  Βρίσκομαι στο τέλος της 10ης εβδομάδας!!! Κι εμείς κάπου αρχές Δεκεμβρίου θα το περιμένουμε το μωράκι μας πρώτα ο Θεός!! 

Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά 🙏🌹🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Annaaa είπε:

Γειαααα σας κορίτσια!!!  Βρίσκομαι στο τέλος της 10ης εβδομάδας!!! Κι εμείς κάπου αρχές Δεκεμβρίου θα το περιμένουμε το μωράκι μας πρώτα ο Θεός!! 

Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά 🙏🌹🌹

Με το καλό κορίτσι μου! Έχεις κλείσει αυχενική; Με τα συμπτώματα πως πας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας κορίτσια κ εμεις είμαστε Χριστουγεννιατικες...Ο γιατρός μας έδωσε ημερομηνία μέχρι 17/12...Πως θα περάσουν άλλοι 5 μήνες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η dimitrav είπε:

Γεια σας κορίτσια κ εμεις είμαστε Χριστουγεννιατικες...Ο γιατρός μας έδωσε ημερομηνία μέχρι 17/12...Πως θα περάσουν άλλοι 5 μήνες???

Καλημέρα κ με το καλό το μωράκι!! Αυτό αναρωτιέμαι κ εγώ.. κάθε μέρα μπαίνω κ μετράω μέρες! Εμάς μας άλλαξαν την πητ για 2/12 και ίσως μας βλέπω και νωρίτερα! Θα δείξει!! Προς το παρόν ανυπομονώ για την β επιπέδου σε ένα μήνα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/6/2023 at 10:11 ΠΜ, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κ με το καλό το μωράκι!! Αυτό αναρωτιέμαι κ εγώ.. κάθε μέρα μπαίνω κ μετράω μέρες! Εμάς μας άλλαξαν την πητ για 2/12 και ίσως μας βλέπω και νωρίτερα! Θα δείξει!! Προς το παρόν ανυπομονώ για την β επιπέδου σε ένα μήνα 🥰

Αχ σε ευχαριστώ πολύΕπισης..Να πάνε όλα καλά!Εμάς στην αυχενική 17 μου έδωσαν οπότε δν νομίζω να αλλάξει...Προς το παρόν ανυπομονώ εγώ να πάω μέσα Ιουλίου για κλασσικό υπέρηχο να δούμε το μπεμπακι μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η dimitrav είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύΕπισης..Να πάνε όλα καλά!Εμάς στην αυχενική 17 μου έδωσαν οπότε δν νομίζω να αλλάξει...Προς το παρόν ανυπομονώ εγώ να πάω μέσα Ιουλίου για κλασσικό υπέρηχο να δούμε το μπεμπακι μας..

Σας έχουν πει φύλο; Εμάς μας το επιβεβαίωσαν κ στον πρόσφατο υπέρηχο για κοριτσάκι ☺️ όχι ότι έχει σημασία, απλά έτσι για να το φαντάζομαι πως θα ναι το ήθελα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Σας έχουν πει φύλο; Εμάς μας το επιβεβαίωσαν κ στον πρόσφατο υπέρηχο για κοριτσάκι ☺️ όχι ότι έχει σημασία, απλά έτσι για να το φαντάζομαι πως θα ναι το ήθελα!

Η πρώτη πρόβλεψη που έγινε στην αυχενική ήταν για κοριτσάκι..Το διαισθανομασταν λίγο να πω την αλήθεια οπότε πιστεύω ότι κ η επιβεβαίωση θα είναι γένος θηλυκού 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχ κορίτσι και εμένα για πητ μας έχει πει 22/12, ούτε εμείς μπορούμε να περιμένουμε!! Και από ότι φαίνεται είναι η χρονιά των κοριτσιών καθώς και εμάς μας είπαν μάλλον κοριτσάκι  ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Αχχ κορίτσι και εμένα για πητ μας έχει πει 22/12, ούτε εμείς μπορούμε να περιμένουμε!! Και από ότι φαίνεται είναι η χρονιά των κοριτσιών καθώς και εμάς μας είπαν μάλλον κοριτσάκι  ❤️

Πολύ κορίτσι ακούγεται πάντως όντως.. Οι μικρές Άγιο Βασιληνες έρχονται!!Με το καλό κ σε εσένα λοιπόν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γενικά επειδή είμαστε πάνω κάτω τους ίδιους μήνες πως πάτε με συμπτώματα??Εγώ ήμουν 2.5 μήνες με πολλούς εμετούς, τώρα κάπως έχουν αραιώσει αλλα κ πάλι έχω έναν την ημέρα σίγουρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Αχχ κορίτσι και εμένα για πητ μας έχει πει 22/12, ούτε εμείς μπορούμε να περιμένουμε!! Και από ότι φαίνεται είναι η χρονιά των κοριτσιών καθώς και εμάς μας είπαν μάλλον κοριτσάκι  ❤️

Τι καλά κορίτσι μου!! Άντε να περνάει ο καιρός και σε λίγο θα δούμε και τα προσωπάκια τους καθαρά! Εμείς κάθε φορά βλέπουμε στον υπέρηχο αλλά ακόμη τα χαρακτηριστικά δεν ξεχωρίζουν τόσο! 
Ακόμη δε πιστεύω πως μπαίνω σε λίγες μέρες στον 5ο! Κοιλιτσα έχετε κάνει κορίτσια;; Γιατί εγώ κοιμάμαι κ την άλλη μέρα έχω πετάξει άλλη κοιλιά 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Τι καλά κορίτσι μου!! Άντε να περνάει ο καιρός και σε λίγο θα δούμε και τα προσωπάκια τους καθαρά! Εμείς κάθε φορά βλέπουμε στον υπέρηχο αλλά ακόμη τα χαρακτηριστικά δεν ξεχωρίζουν τόσο! 
Ακόμη δε πιστεύω πως μπαίνω σε λίγες μέρες στον 5ο! Κοιλιτσα έχετε κάνει κορίτσια;; Γιατί εγώ κοιμάμαι κ την άλλη μέρα έχω πετάξει άλλη κοιλιά 😂😂

Αυτό παθαίνω κ εγώ..Νομίζω οτι κάθε μέρα πετάγεται κ από λίγο.Εγω τώρα είμαι στην 2η βδομάδα του 4ου μήνα κ εχει αρχίσει και φαίνεται..Είναι πολύ περίεργο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η dimitrav είπε:

Αυτό παθαίνω κ εγώ..Νομίζω οτι κάθε μέρα πετάγεται κ από λίγο.Εγω τώρα είμαι στην 2η βδομάδα του 4ου μήνα κ εχει αρχίσει και φαίνεται..Είναι πολύ περίεργο!!!

 

στις πριν 19 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Τι καλά κορίτσι μου!! Άντε να περνάει ο καιρός και σε λίγο θα δούμε και τα προσωπάκια τους καθαρά! Εμείς κάθε φορά βλέπουμε στον υπέρηχο αλλά ακόμη τα χαρακτηριστικά δεν ξεχωρίζουν τόσο! 
Ακόμη δε πιστεύω πως μπαίνω σε λίγες μέρες στον 5ο! Κοιλιτσα έχετε κάνει κορίτσια;; Γιατί εγώ κοιμάμαι κ την άλλη μέρα έχω πετάξει άλλη κοιλιά 😂😂

 

 

αχχ @dimitrav στις ίδιες μέρες βρισκόμαστε, εγώ έκλεισα και την 2 εβδομάδα του 4ου μήνα και τώρα διανύω την 15η ❤️ 

 

@Rena92 και από κοιλίτσα καλά πάμε έχει αρχίσει να φουσκώνει και πλέον το καταλαβαίνουν και στον δρόμο. Αφήστε το κορίτσια δεν μπορώ να περιμένω !!! τώρα την Τρίτη έχουμε ραντεβού ανυπομονώ να δω πόσο έχει μεγαλώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/6/2023 at 12:00 ΜΜ, ο/η dimitrav είπε:

Κορίτσια γενικά επειδή είμαστε πάνω κάτω τους ίδιους μήνες πως πάτε με συμπτώματα??Εγώ ήμουν 2.5 μήνες με πολλούς εμετούς, τώρα κάπως έχουν αραιώσει αλλα κ πάλι έχω έναν την ημέρα σίγουρα!!

Από συμπτώματα είχα αναγούλες και βαρύ στομάχι τους πρώτος μήνες, ευτυχώς δεν είχα εμετούς, τώρα όμως όλα καλά επιστρέφει και η όρεξη μου σίγα σιγά και όλα θέλω να τρώω αλλά κρατιέμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/6/2023 at 12:00 ΜΜ, ο/η dimitrav είπε:

Κορίτσια γενικά επειδή είμαστε πάνω κάτω τους ίδιους μήνες πως πάτε με συμπτώματα??Εγώ ήμουν 2.5 μήνες με πολλούς εμετούς, τώρα κάπως έχουν αραιώσει αλλα κ πάλι έχω έναν την ημέρα σίγουρα!!

Αχ υπομονή εύχομαι να περάσει εντελώς, σύντομα!! Εγώ είχα αναγούλες πολλές χωρίς εμετούς. Πήγαινα να κάνω αλλά σταματούσα. Τώρα είμαι καλά, αλλά με έχουν πιάσει τρομερές ζαλάδες κ θα αρχίσω συμπληρώματα μπας κ στρώσω, γιατί φοβάμαι να βγω μόνη! Επίσης, αϋπνία έχω σχεδόν απ την αρχή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης, εγώ κορίτσια μετά από κολπική καλλιέργεια έχω σταφυλόκοκκο (ούτε ήξερα πως γίνεται) και παίρνω αντιβίωση. Ελπίζω  να μην κάνει καθόλου κακό…τόσους μήνες ούτε ντεπόν παίρνω όσο κι αν υποφέρω από πονοκεφάλους και τώρα αυτό.. πιο πολύ φοβάμαι επειδή είναι αρχή, μην ξανά χρειαστώ στο μέλλον..αλλά δε γίνεται κ αλλιώς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/6/2023 at 5:08 ΜΜ, ο/η Rena92 είπε:

Αχ υπομονή εύχομαι να περάσει εντελώς, σύντομα!! Εγώ είχα αναγούλες πολλές χωρίς εμετούς. Πήγαινα να κάνω αλλά σταματούσα. Τώρα είμαι καλά, αλλά με έχουν πιάσει τρομερές ζαλάδες κ θα αρχίσω συμπληρώματα μπας κ στρώσω, γιατί φοβάμαι να βγω μόνη! Επίσης, αϋπνία έχω σχεδόν απ την αρχή! 

Σε ευχαριστώ πολύ!!Η αλήθεια είναι ότι έχουν αραιώσει κάπως αλλά τώρα εχω ζαλάδες κ αδυναμία.. Παίρνω σίδηρο αλλά ίσως φταίει κ η ζέστη τώρα.. Θα φάμε όλο το καλοκαίρι οπότε δν γκρινιάζω από τώρα 😛😛 Αϋπνία όχι κάθε άλλο κοιμάμαι ένα 10ωρο γεμάτο γτ δν αντέχω..Νιώθω μονίμως κουρασμένη...Μακάρι να είναι μόνο αυτά τα προβλήματα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/6/2023 at 5:12 ΜΜ, ο/η Rena92 είπε:

Επίσης, εγώ κορίτσια μετά από κολπική καλλιέργεια έχω σταφυλόκοκκο (ούτε ήξερα πως γίνεται) και παίρνω αντιβίωση. Ελπίζω  να μην κάνει καθόλου κακό…τόσους μήνες ούτε ντεπόν παίρνω όσο κι αν υποφέρω από πονοκεφάλους και τώρα αυτό.. πιο πολύ φοβάμαι επειδή είναι αρχή, μην ξανά χρειαστώ στο μέλλον..αλλά δε γίνεται κ αλλιώς! 

Περαστικουλια σου!!Για να στο είπε ο γιατρός προφανώς δεν θα υπάρχει πρόβλημα..Να τρως γιαούρτια για να μην κολλήσεις κ μύκητες ετσι ξέρω για τις αντιβιωσεις πάντως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/6/2023 at 1:51 ΜΜ, ο/η dimitrav είπε:

Περαστικουλια σου!!Για να στο είπε ο γιατρός προφανώς δεν θα υπάρχει πρόβλημα..Να τρως γιαούρτια για να μην κολλήσεις κ μύκητες ετσι ξέρω για τις αντιβιωσεις πάντως!!

Καλά με την ζέστη δεν ξέρω τι θα γίνει!! Βλέπω το ρεύμα να έρχεται κανένα 500€ γιατί χωρίς κλιματισμό με πιάνει κ το κεφάλι! Όλο τα χούγια στην εγκυμοσύνη  μου βγήκαν🤣🤣 

Έπαιρνα κ 2 προβιοτικά την ημέρα κ τώρα για ένα μήνα θα πίνω από 1. Μαζί με την τριπλή πολυβιταμινη, την D3, και το filicine, όλη μέρα παίρνω χάπια 😝 Αλλά χαλάλι ας είναι καλά τα μωράκια μας κ ας ταλαιπωρούμαστε κ λίγο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/6/2023 at 6:14 ΜΜ, ο/η Rena92 είπε:

Καλά με την ζέστη δεν ξέρω τι θα γίνει!! Βλέπω το ρεύμα να έρχεται κανένα 500€ γιατί χωρίς κλιματισμό με πιάνει κ το κεφάλι! Όλο τα χούγια στην εγκυμοσύνη  μου βγήκαν🤣🤣 

Έπαιρνα κ 2 προβιοτικά την ημέρα κ τώρα για ένα μήνα θα πίνω από 1. Μαζί με την τριπλή πολυβιταμινη, την D3, και το filicine, όλη μέρα παίρνω χάπια 😝 Αλλά χαλάλι ας είναι καλά τα μωράκια μας κ ας ταλαιπωρούμαστε κ λίγο! 

και πολλά νερά να πινείς, θα είναι κουραστικό καθε 2 λεπτά στην τουαλέτα αλλα θα σε βοηθήσει με τα μικρόβια ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου θέλω μια βοήθεια, έχετε καταλάβει πως ακριβώς μετριούνται οι βδομάδες ανά μήνα στην εγκυμοσύνη; Γιατί έχω παρατηρήσει ότι ξεκινάει ανά 4 εβδομάδες όπως ξέρουμε τους μήνες και μετά κάπως χάνετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια μου θέλω μια βοήθεια, έχετε καταλάβει πως ακριβώς μετριούνται οι βδομάδες ανά μήνα στην εγκυμοσύνη; Γιατί έχω παρατηρήσει ότι ξεκινάει ανά 4 εβδομάδες όπως ξέρουμε τους μήνες και μετά κάπως χάνετε.

Δες αυτό! Γιατί αλλιώς είναι μπέρδεμα! 

IMG_9656.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Δες αυτό! Γιατί αλλιώς είναι μπέρδεμα! 

IMG_9656.png

το έχω και εγώ αυτό αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιάτι πάνε έτσι. τι 9 μήνες μας λένε, σχεδόν 10 φουλ πάμε με τις 40 εβδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

το έχω και εγώ αυτό αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιάτι πάνε έτσι. τι 9 μήνες μας λένε, σχεδόν 10 φουλ πάμε με τις 40 εβδομάδες.

Γενικά νομίζω οι περισσότεροι μήνες είναι κάτι παραπάνω από 4 εβδομάδες, οπότε ίσως το υπολογίζουν 1 φορά σε κάθε τρίμηνο από το να μας μπερδεύουν με κάθε μήνα ξεχωριστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...