Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης... γδάρτης και παλουκοκάφτης, αλλά και δημιουργός μπεμπέ


paradisebird

Recommended Posts

Καλημέρα!
Διαβάζω τα νεάκια σας και σας παρακολουθώ.
Η περίοδος εμφανίστηκε νταν στην ώρα της, κυρία!
Τώρα επόμενη περίοδο δεν περιμένω στις 06/04.
Τα φιλιά μου, να προσέχετε!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσι μου στον πρώτο υπέρηχο που έκανες τί είδατε;

Μόνο μια μικρή μαύρη κουκίδα που ήταν ο σάκος.. ❤️ σήμερα κάνεις δεύτερη χοριακη ε??άντε κοριτσαρα μουυυυ με το καλό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Α ναι; Εμένα και όταν ήμουν 6 εβδομάδων που έκανα τον πρώτο υπέρηχο μου το έκανε κολπικά, και όταν ήμουν 8 εβδομάδων και πήγαμε να ακούσουμε καρδούλα νόμιζα ότι θα μου το κάνει απ’την κοιλιά αλλά μου το’κανε πάλι κολπικά..και στη 12η εβδομάδα που πήγα στο Ρέα για την αυχενική, αρχικά νόμιζαν ότι είμαι 11+5 και μου έκανε πάλι κολπικό, και το κοιτάει και λέει καλέ αυτό είναι πολύ μεγάλο μπορούμε να δούμε κι απ’την κοιλιά..και μου έκανε απ’την κοιλιά..τελικά ήμουν 12+2 κι όλας όχι 11+5...γι’αυτό μου’χει μείνει έτσι στο μυαλό μάλλον 😅

Εμένα μου είπε ο γιατρός στον δεύτερο υπέρηχο που ήμουν 6+6 ότι εννοείται αν κάναμε κολπικό θα βλέπαμε πολύ καλύτερα αλλά δεν υπάρχει λόγος από τη στιγμή που κάνουμε δουλεια από την κοιλίτσα..όχι ότι θα πάθεις κάτι αλλά όσο να πεις μπαίνει στον κόλπο..πως πας εσύ κορίτσι μου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Μόνο μια μικρή μαύρη κουκίδα που ήταν ο σάκος.. ❤️ σήμερα κάνεις δεύτερη χοριακη ε??άντε κοριτσαρα μουυυυ με το καλό..

Καλημέρα κορίτσι μου! Έκανα και ανέβηκε δόξα τω θεώ! 175 πήγε. Ο γιατρός είπε ότι είναι πολύ καλή άνοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ:27/6👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Taggeris:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Karen: ?

Σταυρι:? 

Hope19: 24/3

Alex2016: ?

Marselntina:01/3

ioannastr: 08/3

Kostef: 14/3

Maroulita? : 07/3

diana8: 14/02

Lacostaki: 10/3

silia: 15/02

Ελενικον: 21/02

I want a baby:26/03

Denizz: 26/03

pangipot: 29/02

joycat: 02/03?

Aννια27:01/04

Εαυγγελοςτ: 01/04

Μari84:04/04

misofeggaro: 06/04

PAPA EVA: 10/03

Lactaki:10/3

Love13:31/3

Smurf88:19/3

Sofia0294:20/3

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εκπέμπω σος!!!!!

σας έχω χάσει αυτές τις μέρες δεν προλάβαινα να μπω καθόλου!!!!!

οποία θυμάται Σήμερα είχα ραντεβού με την γυναικολόγο για ορμονικές εξετάσεις!!!μου τις έγραψε και περιμένω να αδιαθετήσω για να τις κάνω!!!Δεν είναι αυτό το θέμα μας όμως 

1)της είπα για τον έντονο πόνο και το πολύ αίμα που είχα στην περίοδο και μετά από τον υπέρηχο (αφού αποκλείσαμε τα υπόλοιπα ενδεχόμενα) μου είπε ότι μάλλον είχε γίνει ησύλληψη αλλά δεν έγινε  εμφύτευση 🙁

2)μου πρότεινε να κάνω καλλιέργεια κόλπου...και την προηγούμενη μέρα είχα κάνει ελεύθερο σεξ και φυσικά τελείωσε μέσα μου...ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΩ;;;

τι γίνεται τώρα ;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

κορίτσια εκπέμπω σος!!!!!

σας έχω χάσει αυτές τις μέρες δεν προλάβαινα να μπω καθόλου!!!!!

οποία θυμάται Σήμερα είχα ραντεβού με την γυναικολόγο για ορμονικές εξετάσεις!!!μου τις έγραψε και περιμένω να αδιαθετήσω για να τις κάνω!!!Δεν είναι αυτό το θέμα μας όμως 

1)της είπα για τον έντονο πόνο και το πολύ αίμα που είχα στην περίοδο και μετά από τον υπέρηχο (αφού αποκλείσαμε τα υπόλοιπα ενδεχόμενα) μου είπε ότι μάλλον είχε γίνει ησύλληψη αλλά δεν έγινε  εμφύτευση 🙁

2)μου πρότεινε να κάνω καλλιέργεια κόλπου...και την προηγούμενη μέρα είχα κάνει ελεύθερο σεξ και φυσικά τελείωσε μέσα μου...ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΩ;;;

τι γίνεται τώρα ;;

 

Λες να ήταν κάτι τέτοιο; Πω πω! Πρώτη φορά σου έτυχε αυτό; Δηλαδή να πονάς και να έχεις πολύ αίμα; Την καλλιέργεια όμως γιατί στην έβαλε; Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. Το λες μήπως αλλοιωθούν τα αποτελέσματα; Όπως το τεστ Παπ για παράδειγμα; Περίμενε να βγούνε πρώτα και μετά μίλα μαζί της. Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Λες να ήταν κάτι τέτοιο; Πω πω! Πρώτη φορά σου έτυχε αυτό; Δηλαδή να πονάς και να έχεις πολύ αίμα; Την καλλιέργεια όμως γιατί στην έβαλε; Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. Το λες μήπως αλλοιωθούν τα αποτελέσματα; Όπως το τεστ Παπ για παράδειγμα; Περίμενε να βγούνε πρώτα και μετά μίλα μαζί της. Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο!🥰

Μάλλον είχε γίνει η σύλληψη...
 

ειχα παρά πολύ αίμα...κομμάτια αρκετά μεγάλα και πόνο....!εκείνη την ωορρηξία την είχε πατακολουιησει πάλι με υπέρηχο και το ωάριο ήταν κανονικό σε μέγεθος!! Άρα αποκλείσαμε το ενδεχόμενο να ήταν  τόση αιμορραγία από πολύ μεγάλο ωάριο 

Ειδαμε πάλι το ενδομήτριο και ήταν μια χαρά..πολύποδας δεν υπήρχε!!

 

ναι αυτό φοβάμαι μην αλλοιωθούν τα αποτελέσματα...αυτή την εξέταση την κάναμε για να δούμε αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο που επηρεάζει(δεν θυμάμαι όνομα) είτε στην αιμορραγία είτε στην γονιμότητα 

και ορμονολογικές μήπως το επηρέασε κάτι τέτοιο...μου είπε ότι συμβαίνει συχνά δεν είναι κάτι...αρκεί να μην είναι επαναλαμβανόμενο...!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Εμένα μου είπε ο γιατρός στον δεύτερο υπέρηχο που ήμουν 6+6 ότι εννοείται αν κάναμε κολπικό θα βλέπαμε πολύ καλύτερα αλλά δεν υπάρχει λόγος από τη στιγμή που κάνουμε δουλεια από την κοιλίτσα..όχι ότι θα πάθεις κάτι αλλά όσο να πεις μπαίνει στον κόλπο..πως πας εσύ κορίτσι μου???

Καλάα..είμαι στη 15η εβδομάδα τώρα, ακόμα έχω εμετούς και ανακατωσούρες αυτό είναι το κακό, αλλά είμαι λίγο καλύτερα από πριν..την άλλη βδομάδα θα πάω Αθήνα γιατί παντρεύομαι στις 20, και στις 18 έχουμε και ραντεβού με το γιατρό για υπέρηχο, ανυπομονώ 🤗💗 Εσύ κοντεύεις για τη β’ επιπέδου ε; Πώς είσαι γενικά; Έχει φουσκώσει η κοιλίτσα; 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ:27/6👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Karen: ?

Σταυρι:? 

Hope19: 24/3

Alex2016: ?

Marselntina:01/3

ioannastr: 08/3

Kostef: 14/3

Maroulita? : 07/3

diana8: 14/02

Lacostaki: 10/3

silia: 15/02

Ελενικον: 21/02

I want a baby:26/03

Denizz: 26/03

pangipot: 29/02

joycat: 02/03?

Aννια27:03/03

Εαυγγελοςτ: 04/03

Μari84:05/03

misofeggaro: 06/04

PAPA EVA: 10/03

Lactaki:10/3

Love13:31/3

Smurf88:19/3

Sofia0294:20/3

Γεια σας κορίτσια μου!!

Αδιαθετησα 😜😜

Βάλτε με για 4/4 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου , τα έγραψα και στο θέμα της εξωσωματικής αλλά το γράφω κ εδώ. 

Όλα καλά με την υστεροσκοπηση.

Βρήκαμε και ένα πολύ μικρό πολυποδακι και το αφαιρέσαμε. Ευτυχώς που αποφάσισα να κάνω υστεροσκοπηση τελικά. 

Ο γιατρός μου είπε ότι κάναμε μια ελαφριά απόξεση για αναζωογόνηση του ενδομητρίου. Κατά τα άλλα όλα καλά. Περιμένουμε τη βιοψία τραχήλου σε δέκα μέρες. Αλλά λογικα θα είναι όλα καλά.

Επίσης μου είπε σήμερα θα είναι σαν πρώτη μέρα περιόδου λόγω της ελαφριάς αποξεσης.

Μια αντιβίωση θα πάρω τώρα κ θα πάω την τρίτη να με ξανά δει και να οργανώσουμε την εξωσωματική. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλάα..είμαι στη 15η εβδομάδα τώρα, ακόμα έχω εμετούς και ανακατωσούρες αυτό είναι το κακό, αλλά είμαι λίγο καλύτερα από πριν..την άλλη βδομάδα θα πάω Αθήνα γιατί παντρεύομαι στις 20, και στις 18 έχουμε και ραντεβού με το γιατρό για υπέρηχο, ανυπομονώ 🤗💗 Εσύ κοντεύεις για τη β’ επιπέδου ε; Πώς είσαι γενικά; Έχει φουσκώσει η κοιλίτσα; 😊😊😊

Έχει φουσκώσει πολυυυ έχει πολύ πλάκα..καλά είμαι γενικά από όταν μπήκα τέταρτο σήμερα μου κάνε λίγα νερά το στομάχι μου αλλά οκ..αρχές Απρίλη θα κάνω την β :) σοσου εύχομαι να περάσουν επιτέλους οι ανακατωσουρες..εσύ έκανες κοιλίτσα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Μάλλον είχε γίνει η σύλληψη...
 

ειχα παρά πολύ αίμα...κομμάτια αρκετά μεγάλα και πόνο....!εκείνη την ωορρηξία την είχε πατακολουιησει πάλι με υπέρηχο και το ωάριο ήταν κανονικό σε μέγεθος!! Άρα αποκλείσαμε το ενδεχόμενο να ήταν  τόση αιμορραγία από πολύ μεγάλο ωάριο 

Ειδαμε πάλι το ενδομήτριο και ήταν μια χαρά..πολύποδας δεν υπήρχε!!

 

ναι αυτό φοβάμαι μην αλλοιωθούν τα αποτελέσματα...αυτή την εξέταση την κάναμε για να δούμε αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο που επηρεάζει(δεν θυμάμαι όνομα) είτε στην αιμορραγία είτε στην γονιμότητα 

και ορμονολογικές μήπως το επηρέασε κάτι τέτοιο...μου είπε ότι συμβαίνει συχνά δεν είναι κάτι...αρκεί να μην είναι επαναλαμβανόμενο...!!!

 

κορίτσι δεν ξέρω για τα υπόλοιπα, όμως επειδή έκανα πρόσφατα καλλιέργεια κολπικού για να γίνει σωστά πρέπει να μην έχεις επαφή για 3 μέρες και ούτε να έχεις κάνει υπέρηχο ή γενικά να έχει μπει στον κόλπο κάτι που μπορεί να αλλοιώσει το αποτέλεσμα... Προτείνω να επικοινωνήσεις με τη γιατρό και να την ενημερώσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @Tokyo Δευτέρα που θα πάω να πάρω τις εξετάσεις θα την ενημερώσω!απλώς δεν ήταν προγραμματισμένη να γίνει η εξέταση και όταν μου πρότεινε εκείνη την στιγμή να μου την κάνει κόλλησα εντελώς!!!δεν έπρεπε να με ρωτήσει κ εκείνη αν είχα αποχή ;γιατί δεν είχαμε κλείσει ραντεβού  για εξέταση αλλά για να μου γράψει  ορμονικές εξετάσεις (Ιανουάριο είχα κάνει πάλι υπέρηχο) και δεν προνόησα. Μαλλον θα χρειαστεί επανάληψη της εξετάσησ!!

ναι ναι πρώτα μου έκανε την καλλιέργεια και μετά τον υπέρηχο   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.
Έρχομαι απο τον γυναικολόγο και κανονίσαμε για σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο την επόμενη βδομάδα.
Πήραμε τα αποτελέσματα, κάναμε κατακερματισμό, σπερμοδιάγραμμα, καλλιέργεια  σπέρματος, καλλιέργεια κολπικού υγρού, ορμονικές τα πάντα όλα, μου έκανε και υπέρηχο. Όλα τέλεια, το μόνο που φαίνεται να παίζει αρνητικό ρόλο όπως έγραψα και τη τελευταία φορά, είναι η κινητικότητα του σπέρματος που είναι λίγο χαμηλή.
Αποτελέσματα 100.000.000 εκατομμύρια σε υγρό σπέρματος 3,2 ml, κινητικότητα 35% Α+B. ΜΑς το είπαν και οι άλλοι, πρέπει να είναι πάνω απο 50% Α+Β.
Λοιπόν, είδαμε σήμερα την ωορρηξία μου, είμαι στην 11η μέρα και θα πάω Δευτέρα πρωί να με ξαναδεί και είπε για μια ένεση που πήρα θα μου την κάνει ovitrelle. Την έβλεπα συχνά που τη γράφανε τα κορίτσια εδώ μέσα αλλά δεν ήξερα τι είναι. Μου είπε είναι για να γίνει η ωορρηξία μετά απο 36 ώρες. 
Κορίτσια που έκαναν σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο και έχουν εμπειρία μπορούν να με βοηθήσουν και να μου δώσουν καμια πληροφορία;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.
Έρχομαι απο τον γυναικολόγο και κανονίσαμε για σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο την επόμενη βδομάδα.
Πήραμε τα αποτελέσματα, κάναμε κατακερματισμό, σπερμοδιάγραμμα, καλλιέργεια  σπέρματος, καλλιέργεια κολπικού υγρού, ορμονικές τα πάντα όλα, μου έκανε και υπέρηχο. Όλα τέλεια, το μόνο που φαίνεται να παίζει αρνητικό ρόλο όπως έγραψα και τη τελευταία φορά, είναι η κινητικότητα του σπέρματος που είναι λίγο χαμηλή.
Αποτελέσματα 100.000.000 εκατομμύρια σε υγρό σπέρματος 3,2 ml, κινητικότητα 35% Α+B. ΜΑς το είπαν και οι άλλοι, πρέπει να είναι πάνω απο 50% Α+Β.
Λοιπόν, είδαμε σήμερα την ωορρηξία μου, είμαι στην 11η μέρα και θα πάω Δευτέρα πρωί να με ξαναδεί και είπε για μια ένεση που πήρα θα μου την κάνει ovitrelle. Την έβλεπα συχνά που τη γράφανε τα κορίτσια εδώ μέσα αλλά δεν ήξερα τι είναι. Μου είπε είναι για να γίνει η ωορρηξία μετά απο 36 ώρες. 
Κορίτσια που έκαναν σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο και έχουν εμπειρία μπορούν να με βοηθήσουν και να μου δώσουν καμια πληροφορία;

 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εγώ έκανα 2 φορές,η δεύτερη σπερματεγχυση ήταν πετυχημένη διανύω την 24 εβδομάδα,αλλά δεν την έκανα σε φυσικό κύκλο. Τι θέλεις να μάθεις; Αφού το θέμα σας είναι μόνο η κινητικότητα τότε πιστεύω έχετε πολλές πολλές πιθανότητες!! Εμείς γενικά δεν είχαμε πολύ καλό σπέρμα γιατί είχε διακυμάνσεις από σπερμοδιαγραμμα σε σπερμοδιαγραμμα εγώ αρκετά χαμηλή αμη(αποθήκη ωαρίων) οπότε για αυτό και το κάναμε με φάρμακα γιατί πίστευαν ότι ίσως δεν έχω καλή ανταπόκριση για φυσικό κύκλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Treasure είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εγώ έκανα 2 φορές,η δεύτερη σπερματεγχυση ήταν πετυχημένη διανύω την 24 εβδομάδα,αλλά δεν την έκανα σε φυσικό κύκλο. Τι θέλεις να μάθεις; Αφού το θέμα σας είναι μόνο η κινητικότητα τότε πιστεύω έχετε πολλές πολλές πιθανότητες!! Εμείς γενικά δεν είχαμε πολύ καλό σπέρμα γιατί είχε διακυμάνσεις από σπερμοδιαγραμμα σε σπερμοδιαγραμμα εγώ αρκετά χαμηλή αμη(αποθήκη ωαρίων) οπότε για αυτό και το κάναμε με φάρμακα γιατί πίστευαν ότι ίσως δεν έχω καλή ανταπόκριση για φυσικό κύκλο. 

Γειά σου κορίτσι μου, αρχικά να σου ευχηθώ να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να κρατήσεις ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά σου!
Εγώ έχω σχετικά υψηλή AMH και ο γιατρός μου είπε ότι είμαι πολύ γόνιμη όπως δείχνουν όλες οι εξετάσεις.
Εγώ πρότεινα να γίνει σε φυσικό κύκλο και μου είπε ο γιατρός εντάξει. Φοβήθηκα την πολύδυμη κύηση επειδή ένας άλλος γιατρός που πήγα ήθελε να με πλακώσει κατ'ευθείαν στα χάπια και τις ενέσεις για παραγωγή 6-7 ωαρίων μου είπε για περισσότερες πιθανότητες και δεν μου άρεσε καθόλου όλο αυτό. Με τρόμαξε λιγάκι, οπότε προτίμησα το φυσικό για αρχή και μετά βλέπουμε.
Βασικά ήθελα αρκετά να ρωτήσω, έχω απορίες. Αρχικά έκανες την ένεση ovitrelle? Αν ναι πότε την έκανες και πόσες ώρες μετά κάνατε σπερματέγχυση; Ρωτάω επειδή μας είπε ότι αν κάνουμε σπερματέγχυση 2-3 ώρες πριν την ωορρηξία θα είναι το καλύτερο. Αλλά πως θα μπορούμε να το ξέρουμε σίγουρα; 
Έμεινες ξαπλωμένη για κάποια ώρα μετά;
Επίσης πόσα ωοθηλάκια είχες με τα φάρμακα είχες περισσότερα αλλά γονιμοποιήθηκε ένα;
Εμείς γενικά απο την αρχή είχαμε θέμα με την κινητικότητα, ποτέ στα σπερμοδιαγράμματα δεν έπιασε το χαμηλότερο φυσιολογικό ποσοστό και αυτός πιστεύουμε είναι ο λόγος που 14 μήνες τώρα δεν μπορούμε να πιάσουμε.

Υ.Γ. Σας είπε να έχετε κάποιες μέρες αποχή πριν τη σπερματέγχυση; Εμάς μας είπε 2-3 μέρες αποχή πριν όπως και με το σπερμοδιάγραμμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Γειά σου κορίτσι μου, αρχικά να σου ευχηθώ να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να κρατήσεις ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά σου!
Εγώ έχω σχετικά υψηλή AMH και ο γιατρός μου είπε ότι είμαι πολύ γόνιμη όπως δείχνουν όλες οι εξετάσεις.
Εγώ πρότεινα να γίνει σε φυσικό κύκλο και μου είπε ο γιατρός εντάξει. Φοβήθηκα την πολύδυμη κύηση επειδή ένας άλλος γιατρός που πήγα ήθελε να με πλακώσει κατ'ευθείαν στα χάπια και τις ενέσεις για παραγωγή 6-7 ωαρίων μου είπε για περισσότερες πιθανότητες και δεν μου άρεσε καθόλου όλο αυτό. Με τρόμαξε λιγάκι, οπότε προτίμησα το φυσικό για αρχή και μετά βλέπουμε.
Βασικά ήθελα αρκετά να ρωτήσω, έχω απορίες. Αρχικά έκανες την ένεση ovitrelle? Αν ναι πότε την έκανες και πόσες ώρες μετά κάνατε σπερματέγχυση; Ρωτάω επειδή μας είπε ότι αν κάνουμε σπερματέγχυση 2-3 ώρες πριν την ωορρηξία θα είναι το καλύτερο. Αλλά πως θα μπορούμε να το ξέρουμε σίγουρα; 
Έμεινες ξαπλωμένη για κάποια ώρα μετά;
Επίσης πόσα ωοθηλάκια είχες με τα φάρμακα είχες περισσότερα αλλά γονιμοποιήθηκε ένα;
Εμείς γενικά απο την αρχή είχαμε θέμα με την κινητικότητα, ποτέ στα σπερμοδιαγράμματα δεν έπιασε το χαμηλότερο φυσιολογικό ποσοστό και αυτός πιστεύουμε είναι ο λόγος που 14 μήνες τώρα δεν μπορούμε να πιάσουμε.

Υ.Γ. Σας είπε να έχετε κάποιες μέρες αποχή πριν τη σπερματέγχυση; Εμάς μας είπε 2-3 μέρες αποχή πριν όπως και με το σπερμοδιάγραμμα.

Καλημέρα! Καταρχήν να σε ευχαριστήσω για τις ευχές σου και ανταποδίδω να έρθεις σύντομα στη θέση μου.Τα φάρμακα που πήρα για την παραγωγή ωαρίων ήταν σε πολύ μικρή ποσότητα οπότε δεν έκανα πάνω από δύο ωάρια. Την ovitrelle την κάνεις 36 ώρες πριν την διαδικασία. Προλαβαίνεις μια χαρά για αυτό γίνεται άλλωστε να προλάβουν να μην σπάσει το αυγουλακι πιο μπροστά η αργότερα. Απόχη θα έχετε κανένα τριήμερο είναι το ιδανικό όχι λιγότερο και όχι περισσότερο από 4 μέρες στο λέω εκ πείρας. Την ίδια μέρα που σου κάνουν την σπερματεγχυση η οποία είναι εντελώς ανώδυνη σε αφήνουν κανένα τέταρτο ξαπλωμένη αρκεί. Την ίδια μέρα η την επόμενη να ξανάρθετε σε επαφή βοηθάει!!!! Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Treasure είπε:

Καλημέρα! Καταρχήν να σε ευχαριστήσω για τις ευχές σου και ανταποδίδω να έρθεις σύντομα στη θέση μου.Τα φάρμακα που πήρα για την παραγωγή ωαρίων ήταν σε πολύ μικρή ποσότητα οπότε δεν έκανα πάνω από δύο ωάρια. Την ovitrelle την κάνεις 36 ώρες πριν την διαδικασία. Προλαβαίνεις μια χαρά για αυτό γίνεται άλλωστε να προλάβουν να μην σπάσει το αυγουλακι πιο μπροστά η αργότερα. Απόχη θα έχετε κανένα τριήμερο είναι το ιδανικό όχι λιγότερο και όχι περισσότερο από 4 μέρες στο λέω εκ πείρας. Την ίδια μέρα που σου κάνουν την σπερματεγχυση η οποία είναι εντελώς ανώδυνη σε αφήνουν κανένα τέταρτο ξαπλωμένη αρκεί. Την ίδια μέρα η την επόμενη να ξανάρθετε σε επαφή βοηθάει!!!! Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! Ήσουν κατατοπιστικότατη, μου έδωσες τις πληροφορίες που χρειαζόμουν!
Να'σαι καλά κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! Ήσουν κατατοπιστικότατη, μου έδωσες τις πληροφορίες που χρειαζόμουν!
Να'σαι καλά κορίτσι μου!

Ότι άλλο θελήσεις μη διστάσεις να με ρωτήσεις!!! Α!! Και για έξτρα βοήθεια φάτε αυτές τις μέρες αμύγδαλα καρύδια ανάλατα και χυμό πορτοκάλι. Τονώνει το σπέρμα και εσένα τα αυγουλάκια σου!! Να μας κρατήσεις ενήμερες αν θες για την εξέλιξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ:27/6👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Karen: ?

Σταυρι:? 

Hope19: 24/3

Alex2016: ?

Marselntina:03/4

ioannastr: 08/3

Kostef: 14/3

Maroulita? : 07/3

diana8: 14/02

Lacostaki: 10/3

silia: 15/02

Ελενικον: 21/02

I want a baby:26/03

Denizz: 26/03

pangipot: 29/02

joycat: 02/03?

Aννια27:03/03

Εαυγγελοςτ: 04/03

Μari84:04/04

misofeggaro: 06/04

PAPA EVA: 10/03

Lactaki:10/3

Love13:31/3

Smurf88:19/3

Sofia0294:20/3

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια εμεις κανονικα 11 απριλη ταξιδευουμε για ελλαδα. Τι να κάνουμε δε ξερουμε . Οι γονεις μασ π δεν ξέρουν ακομα οτι ειμαι εγκυος μασ λενε να μην παμε. Κ εμεις ειμαστε σε διλλημα γιατι θελουμε να έρθουμε αλλα δε θελουμε να κολλησουμε κ τπτ. Οχι οτι δε εχουμε κρουσματα ατην αγγλια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Ρε κοριτσια εμεις κανονικα 11 απριλη ταξιδευουμε για ελλαδα. Τι να κάνουμε δε ξερουμε . Οι γονεις μασ π δεν ξέρουν ακομα οτι ειμαι εγκυος μασ λενε να μην παμε. Κ εμεις ειμαστε σε διλλημα γιατι θελουμε να έρθουμε αλλα δε θελουμε να κολλησουμε κ τπτ. Οχι οτι δε εχουμε κρουσματα ατην αγγλια 

Ακριβώς! Ποιος σου εγγυάται ότι δεν θα κολλήσεις κι εκεί πέρα. Από την στιγμή που συναναστρέφεστε με κόσμο όλα μπορούν να συμβούν. Να φορέσεις μάσκα. Βασικά και οι δυο σας. Να έχεις μαζί σου και μαντηλάκια αντισηπτικά και δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Ρε κοριτσια εμεις κανονικα 11 απριλη ταξιδευουμε για ελλαδα. Τι να κάνουμε δε ξερουμε . Οι γονεις μασ π δεν ξέρουν ακομα οτι ειμαι εγκυος μασ λενε να μην παμε. Κ εμεις ειμαστε σε διλλημα γιατι θελουμε να έρθουμε αλλα δε θελουμε να κολλησουμε κ τπτ. Οχι οτι δε εχουμε κρουσματα ατην αγγλια 

Στην Ελλάδα πάντως όταν πει κάποια κοπέλα ότι είναι έγκυος την περνάνε από το fast lane στο αεροδρόμιο για να μην είναι πολύ ώρα στην ουρά στο συνωστισμό είτε για να μη κολλήσει κάτι στη πολυκοσμία αλλά και για να μην είναι πολύ ώρα όρθια. Γενικά δίνουν μια προτεραιότητα κ ας έχεις απλό εισητηριο. Μπορεί κ στην Αγγλία να το κάνουν... Έτσι ίσως καταφέρεις να μη μπλεχτείς με πολύ κόσμο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο λεω κ γω ρε κοριτσια @Ευάγγελοςτ @Kostef αμα ειναι να με βρει θα με βρει. Σε νοσοκομειο δουλευω π ξερω οτι δε θα με βρει εκει?? Μασκα αν δεν ειναι η ειδικη π εχουμε στ νοσοκομειο  δε κανουν τπτ οι απλες... παιδια δε βρισκουμε αντισηπτικο τζελ ουτε για δειγμα.. συνήθως  κλεινουμε θεσεις με εξτρα χωρο γτ το αγοοορι μ ειναι ψηλο κ δε χωραει στις απλες θεσεις οποτε μαζι κ εγω κ συνηθως οταν πληρωνεις μεγαλυτερη Θεση εχεις κ προτεραιότητα.. για να δουμε... κ θα πω κ στν έλεγχο οτι ειμαι εγκυος... αντε ν δουμε...

Και μολις μ στείλανε μνμ κτ συναδελφοι κ μ ειπα οτι βγηκε θετικο κρουσμα στο νοσοκομειο μας . Σας το πα εγωωωω μ ηρθε ηδη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...