Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβίσει τις κοιλιές μας θα γεμίσει και ο Άγιος Βαλεντίνος θα βοηθήσει και εκείνος. - Τσικνοπέμπτη,παϊδάκια και θα έρθουν τα παιδάκια, Καρναβάλι λαλαλα, θα γεμίσουμε μωρά!


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 18 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

@Faniokoκαλως ήρθες στην παρέα μας και στο πινακακι μας

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:6/9👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Karen: ?

Σταυρι:? 

Hope19: 26-27/2

Alex2016: ?

 

ioannastr: 08/3

Kostef: 14/3

Maroulita? : 07/3

diana8: 14/02

Lacostaki: 10/3

silia: 15/02

Ελενικον: 21/02

I want a baby:26/02 

Denizz: 29/02

pangipot: 29/02

joycat: 02/03?

Aννια27:03/03

Εαυγγελοςτ: 04/03

Μari84:05/03

misofeggaro: 06/03

PAPA EVA: 10/03

@lactaki

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 15/2/2020 at 5:52 ΠΜ, ο/η Evie2 είπε:

20200215_034947.thumb.jpg.52f1cd9ae9533eb65df0642b030b6af3.jpg

Δεν κανουν πουλακια τα ματια μου ετσι,???? Η ωρα ειναι 4 το ξημερωμα εδω κ ξυπνησα γτ ηθελα τουαλετα ειχω σκασει βασικα κ το εκανα. Ο αντρουλης μου διπλα κοιματε ξερος. Εμενα τωρα δε με παιρνει ο υπνος με τπτ.

20200215_034939.jpg

Συγχαρητήρια!! Είδες που στο είπα; Πω πω δεν ειχα μπει στο φόρουμ από την Παρασκευή και είδα απανωτά σελίδες. Λέω κάτι θα έγινε καλό! Χαχα 

Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Συγχαρητήρια!! Είδες που στο είπα; Πω πω δεν ειχα μπει στο φόρουμ από την Παρασκευή και είδα απανωτά σελίδες. Λέω κάτι θα έγινε καλό! Χαχα 

Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου 😘

Σε ευχαριστω πολυ αγαπη μου ειδες οντως μου τ ελεγες αλλα φοβομουν να το πιστέψω ακομα φοβαμαι. Αλλα προσπαθω να χαλαρωσω... ♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα. Να σας ρωτήσω κάτι; Εγώ προετοιμάζω χαρτιά για εξωσωματική αλλά εντωμεταξυ συνεχίζω επαφές ελεύθερα γιατί δεν ξερεις ποτέ γίνονται και θαύματα.

Επειδή αυτό το μήνα είχα πολλές επαφές.

Από την οωρρηξια δυστυχώς και μετά ξεκίνησε ένας βήχας έντονος κ τώρα τέσσερις μέρες μετά μπούκωμα καταρροή. Έκανα κ λίγα δέκατα μέχρι 37.3. Κάθε μέρα και χειρότερα το κρύωμα ενώ είμαι σπίτι δύο μέρες.

Δεν πήρα κάποιο φάρμακο γτ είμαι μετά την οωρρηξια και λέω μήπως δεν κάνει. Αλλά τι να κάνω;

Σήμερα ποναει κ το στήθος που πάντα πονάει , σε δέκα μέρες περιμένω.

Αλλά λέω μήπως και υπάρχει πιθανότητα μην πάρω κανένα φάρμακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα. Να σας ρωτήσω κάτι; Εγώ προετοιμάζω χαρτιά για εξωσωματική αλλά εντωμεταξυ συνεχίζω επαφές ελεύθερα γιατί δεν ξερεις ποτέ γίνονται και θαύματα.

Επειδή αυτό το μήνα είχα πολλές επαφές.

Από την οωρρηξια δυστυχώς και μετά ξεκίνησε ένας βήχας έντονος κ τώρα τέσσερις μέρες μετά μπούκωμα καταρροή. Έκανα κ λίγα δέκατα μέχρι 37.3. Κάθε μέρα και χειρότερα το κρύωμα ενώ είμαι σπίτι δύο μέρες.

Δεν πήρα κάποιο φάρμακο γτ είμαι μετά την οωρρηξια και λέω μήπως δεν κάνει. Αλλά τι να κάνω;

Σήμερα ποναει κ το στήθος που πάντα πονάει , σε δέκα μέρες περιμένω.

Αλλά λέω μήπως και υπάρχει πιθανότητα μην πάρω κανένα φάρμακο.

Κορίτσι μου μην ταλαιπώρησε φυσικά και μπορείς να πάρεις !πάρε Ντεπον η παναντολ δεν υπάρχει θέμα!!!! Εγώ είμαι 5 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα και ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να πάρω δεν υπάρχει πρόβλημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσι μου μην ταλαιπώρησε φυσικά και μπορείς να πάρεις !πάρε Ντεπον η παναντολ δεν υπάρχει θέμα!!!! Εγώ είμαι 5 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα και ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να πάρω δεν υπάρχει πρόβλημα!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου που μου απάντησες.. Ένα ντεπονακι το ήπια τη μέρα που ανέβασα δέκατα. Τώρα έχω 36.9

Ο βήχας είναι ήπιος πια. Γιατί τις πρώτες δύο μέρες δεν κοιμόμουν. Τώρα με ενοχλεί πολύ το μπούκωμα κ η καταρροή. Άραγε να υπάρχει κάτι φυτικό; Πρέπει να πάω σε κανένα φαρμακείο..

Όχι ότι περιμένω κάτι απλά έτσι για την πιθανότητα 1% 

Αχ και αυτά τα χαρτιά της εξωσωματικής πολύ με έχουν αγχώσει 😕 

Με το καλό κορίτσι μου μια μεγάλη χοριακη! Έχουμε μιλήσει ξανά κ στο θέμα της εξωσωματικής. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα. Να σας ρωτήσω κάτι; Εγώ προετοιμάζω χαρτιά για εξωσωματική αλλά εντωμεταξυ συνεχίζω επαφές ελεύθερα γιατί δεν ξερεις ποτέ γίνονται και θαύματα.

Επειδή αυτό το μήνα είχα πολλές επαφές.

Από την οωρρηξια δυστυχώς και μετά ξεκίνησε ένας βήχας έντονος κ τώρα τέσσερις μέρες μετά μπούκωμα καταρροή. Έκανα κ λίγα δέκατα μέχρι 37.3. Κάθε μέρα και χειρότερα το κρύωμα ενώ είμαι σπίτι δύο μέρες.

Δεν πήρα κάποιο φάρμακο γτ είμαι μετά την οωρρηξια και λέω μήπως δεν κάνει. Αλλά τι να κάνω;

Σήμερα ποναει κ το στήθος που πάντα πονάει , σε δέκα μέρες περιμένω.

Αλλά λέω μήπως και υπάρχει πιθανότητα μην πάρω κανένα φάρμακο.

Κοριτσι μου ευχομαι αφου ειχατε αρκετες επαφες να μη χρειαστει να ξεκινησεις εξωσωματικη κ να ερθει το νινακι σου...Οσο για τον πυρετο δεν ξερω να σου πω.Εγω ειχα παρει νουροφεν γιατι ειχα τα πονακια περιοδου κ ηδη ημουν εγκυος κ δεν το ηξερα.Στο γιατρο που το ειπα μου ειπε οτι δεν πειραζει.Οποτε ισως αντιστοιχα αν εισαι κ εσυ εγκυουλα να μην πειραζει.Με το καλο κ μην αγχωνεσαι για τα χαρτια,μπορει κ να μη σου χρειαστουν τελικα 😉😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα σε ολες.Καταρχην συγχαρητηρια στην @Evie2 μας μπραβο κοριτσακι μου ειδες που σου ελεγα οτι εχω προαισθημα;Με το καλο να εχεις μια ηρεμη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη κουκλα μου.Τελειος ο καλος σου ετσι να σε προσεχει κουβαλας στην κοιλιτσα σου ο,τι πιο πολυτιμο.

Εγω πηγα στον γιατρουλη μου,ειδαμε αμνιακο κ λεκιθικο σακο κ το σπορακι ειναι μεσα στη μητρα.Ειμαι 6εβ+2ημ.Καρδουλα δεν ακουσαμε ειναι νωρις.Μου ειπε ο γιατρος οτι θα ακουσουμε στο επομενο ραντεβου,στις 29/2.Εχω λιγη αγωνια μηπως επειδη ανακαλυψα αργα την εγκυμοσυνη κ δεν εκανα ενεσεις νωριτερα μηπως εχει γινει ζημια.Ο γιατρος μου ειπε να μην αγχωνομαι κ οτι ολα θα πανε καλα κ ολα εξελισσονται ομαλα κ φυσιολογικα.Μου εγραψε προγεστερονη πρωι-βραδυ,φυλλικο,μαγνησιο κ φυσικα ενεσεις ηπαρινης λογω της θρομβοφιλιας κ ξεκινησα απο χθες κιολας.Η αληθεια ειναι οτι με την προγεστερονη νυσταζω συνεχως αλλα ειναι για καλο.Επισης μου εγραψε εξετασεις να κανω, προγεννητικος ελεγχος ουσιαστικα.Θα παω αυριο το πρωι.

Σας ευχαριστω οοοοολες για τις ευχες κ τα καλα σας λογια,ξεκινησα να απανταω στην καθε μια ξεχωριστα αλλα ειστε παρα πολλες κ δε θελω να μονοπωλησω το θεμα με τα δικα μου.Με το καλο κ στις υπολοιπες 🍼🍼🍼🍼

ΠΗΤ μου εδωσε 09/10 αλλα μετα το τριμηνο θα ξερουμε πιο σιγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι!😘Ευχαριστούμε! Κι εσύ με το καλό να υποδεχτείς το νινακι σου! Θα χαρούμε πολύ να συμπληρώσεις το πινακακι μας! Θετική ενέργεια και θετικά τέστ μόνο από εδώ και πέρα!💗

Σε ευχαριστώ πολύ και σε σενα  εύχομαι τα καλύτερα όπως και σε όλες τις κοπέλες !!!😋😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Οι εγκυούλες και όσες είχαν εγκυμοσύνη τέλος πάντων κατάλαβαν κάποια διαφορά στα υγρά μετά την εμφύτευση; Κάθε μήνα μετά την ωορρηξία έχω άσπρα υγρά πηκτά σαν στόκος κάπως και τώρα έχω ακριβώς τα ίδια. Η αλήθεια είναι ότι απογοητεύτηκα λιγάκι πως ούτε και αυτό το μήνα θα είμαι έγκυος απλά τα υγρά με προειδοποιούν απο τώρα όπως και τοτς προηγούμενους μήνες.

Εγώ να σου πω την αλήθεια μετά την εμφύτευση είχα λευκά υγρά πηχτα που κράτησαν κάνα 2 μέρες και μετά απλά σταμάτησαν όλα και ενώ συνήθως πριν την περίοδο έχω υγρά αυτή την φορά δεν είχα τίποτα. Παραξενευτηκα λίγο αλλά λέω μάλλον το μυαλό μ πάλι κάνει παιχνίδια . Ότι είναι θα φανεί. Και εκεί που νόμιζα ότι θα Μ έρθει έκανα το τεστ και θετικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα σε ολες.Καταρχην συγχαρητηρια στην @Evie2 μας μπραβο κοριτσακι μου ειδες που σου ελεγα οτι εχω προαισθημα;Με το καλο να εχεις μια ηρεμη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη κουκλα μου.Τελειος ο καλος σου ετσι να σε προσεχει κουβαλας στην κοιλιτσα σου ο,τι πιο πολυτιμο.

Εγω πηγα στον γιατρουλη μου,ειδαμε αμνιακο κ λεκιθικο σακο κ το σπορακι ειναι μεσα στη μητρα.Ειμαι 6εβ+2ημ.Καρδουλα δεν ακουσαμε ειναι νωρις.Μου ειπε ο γιατρος οτι θα ακουσουμε στο επομενο ραντεβου,στις 29/2.Εχω λιγη αγωνια μηπως επειδη ανακαλυψα αργα την εγκυμοσυνη κ δεν εκανα ενεσεις νωριτερα μηπως εχει γινει ζημια.Ο γιατρος μου ειπε να μην αγχωνομαι κ οτι ολα θα πανε καλα κ ολα εξελισσονται ομαλα κ φυσιολογικα.Μου εγραψε προγεστερονη πρωι-βραδυ,φυλλικο,μαγνησιο κ φυσικα ενεσεις ηπαρινης λογω της θρομβοφιλιας κ ξεκινησα απο χθες κιολας.Η αληθεια ειναι οτι με την προγεστερονη νυσταζω συνεχως αλλα ειναι για καλο.Επισης μου εγραψε εξετασεις να κανω, προγεννητικος ελεγχος ουσιαστικα.Θα παω αυριο το πρωι.

Σας ευχαριστω οοοοολες για τις ευχες κ τα καλα σας λογια,ξεκινησα να απανταω στην καθε μια ξεχωριστα αλλα ειστε παρα πολλες κ δε θελω να μονοπωλησω το θεμα με τα δικα μου.Με το καλο κ στις υπολοιπες 🍼🍼🍼🍼

ΠΗΤ μου εδωσε 09/10 αλλα μετα το τριμηνο θα ξερουμε πιο σιγουρα.

Το λεγατε  αλλα δεν ξερω τιβμε ειχε πιασει κ δεν τ πιστευα... αντε κοπελα μου συγχαρητήρια.  Εγω σε λιγοβθα παρω τηλ τη γυναικολογο να μιλησουμε π εχω λιγουλακι καφετια λιγα ομως. Να με ησυχασει πιο πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσι μου μην ταλαιπώρησε φυσικά και μπορείς να πάρεις !πάρε Ντεπον η παναντολ δεν υπάρχει θέμα!!!! Εγώ είμαι 5 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα και ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να πάρω δεν υπάρχει πρόβλημα!

Σου εύχομαι να γίνεται η εμφύτευση αυτες τις μέρες...Είσαι συνέχεια ξαπλωμένη;;; πως το χειρίζεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Σου εύχομαι να γίνεται η εμφύτευση αυτες τις μέρες...Είσαι συνέχεια ξαπλωμένη;;; πως το χειρίζεσαι 

Σ'ευχαριστω πολύ!!!γενικά είναι ψύχραιμη γιατί αντικείμενα δεν έχω πολλές πιθανότητες!!!λόγω ότι δεν με έπιασε η ένεση στο τέλος και πήρα μόνο ένα ωάριο! Τις πρώτες μέρες ναι δεν έκανα τίποτα σχεδόν από σήμερα όμως κανονικά θεωρώ ότι δεν παίζει τόσο ρόλο!την Παρασκευή θα πάω για χωριακη και δεν έχω τίποτα από συμπτώματα!!μόνο ελπίζω!!🙏💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Σ'ευχαριστω πολύ!!!γενικά είναι ψύχραιμη γιατί αντικείμενα δεν έχω πολλές πιθανότητες!!!λόγω ότι δεν με έπιασε η ένεση στο τέλος και πήρα μόνο ένα ωάριο! Τις πρώτες μέρες ναι δεν έκανα τίποτα σχεδόν από σήμερα όμως κανονικά θεωρώ ότι δεν παίζει τόσο ρόλο!την Παρασκευή θα πάω για χωριακη και δεν έχω τίποτα από συμπτώματα!!μόνο ελπίζω!!🙏💖

Αχ.....μακάρι να είναι θετικο!!! Κ εγω Ετοιμάζομαι.....Αθήνα μενει;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η antzy9 είπε:

Αχ.....μακάρι να είναι θετικο!!! Κ εγω Ετοιμάζομαι.....Αθήνα μενει;;;;

Σ'ευχαριστω!!καλή αρχή εύχομαι!όχι Θεσσαλονίκη μένω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

@Σταυρι μου που είσαι....σε ποια μερα του κυκλου είσαι;;; Πότε η εμβρυομεταφορα;;;;

Την άλλη Δευτέρα εμβρυομεταφορα... εσυ πως είσαι κοριτσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα! Αυτά τα υγρά μπορεί να είναι και ωορρηξία. Εσύ είσαι σίγουρη ότι είναι μετά την ωορρηξία;

Ήταν λίγες μέρες μετά την ωορρηξία. Βασικά δε ξέρω πότε είχα ωορρηξία αυτόν το μήνα γιατί είχα θετικό τεστ τη Παρασκευή και με΄τα την Τετάρτη, οπότε κάτι έπαιξε, ή έκαναν λάθος τα τεστ.

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fanioko είπε:

Εγώ να σου πω την αλήθεια μετά την εμφύτευση είχα λευκά υγρά πηχτα που κράτησαν κάνα 2 μέρες και μετά απλά σταμάτησαν όλα και ενώ συνήθως πριν την περίοδο έχω υγρά αυτή την φορά δεν είχα τίποτα. Παραξενευτηκα λίγο αλλά λέω μάλλον το μυαλό μ πάλι κάνει παιχνίδια . Ότι είναι θα φανεί. Και εκεί που νόμιζα ότι θα Μ έρθει έκανα το τεστ και θετικό...

Κι εγώ τέτοια έχω αλλά έχω κάθε μήνα τα ίδια οπότε είπα να το πα΄ρω απόφαση απο τώρα και να μην ελπίζω άδικα. Μακάρι βέβαια ποτέ δε ξέρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:6/9👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Karen: ?

Σταυρι:? 

Hope19: 26-27/2

Alex2016: ?

 

ioannastr: 08/3

Kostef: 12/02

Maroulita? : 07/3

diana8: 14/02

Lacostaki: 10/3

silia: 15/02

Ελενικον: 21/02

I want a baby:26/02 

Denizz: 29/02

pangipot: 29/02

joycat: 02/03?

Aννια27:03/03

Εαυγγελοςτ: 04/03

Μari84:05/03

misofeggaro: 06/03

PAPA EVA: 10/03

@lactaki

Lacostaki στην @Frogel περισσεύει ένα θετικό! Μήπως μπορώ να το δανειστω; Όχι πολύ ένα εννιαμηνο μου φτάνει!😆😆😆😆🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Την άλλη Δευτέρα εμβρυομεταφορα... εσυ πως είσαι κοριτσι

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Για να πω την αμαρτία μου έψαξα στο ίντερνετ για να δω τι είναι η εμβρυομεταφορά. Αν κατάλαβα καλά είναι το τελευταίο στάδιο της εξωσωματικής; Όπως και να έχει σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα τέλεια και πολύ πολύ σύντομα μια μεγάλη χοριακη!🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η I want a baby είπε:

Ήταν λίγες μέρες μετά την ωορρηξία. Βασικά δε ξέρω πότε είχα ωορρηξία αυτόν το μήνα γιατί είχα θετικό τεστ τη Παρασκευή και με΄τα την Τετάρτη, οπότε κάτι έπαιξε, ή έκαναν λάθος τα τεστ.

Κι εγώ τέτοια έχω αλλά έχω κάθε μήνα τα ίδια οπότε είπα να το πα΄ρω απόφαση απο τώρα και να μην ελπίζω άδικα. Μακάρι βέβαια ποτέ δε ξέρεις.

Εγώ πάντα την ωορρηξία την καταλάβαινα από τα υγρά αυτά και πόνο στη μία ωοθήκη. Και ήξερα ότι κάπου εκείνες τις μέρες γίνεται ή έγινε ή θα γίνει ωορρηξία. Νομίζω οι περισσότερες κοπέλες έχουν αυτά τα υγρά στην ωορρηξία, γι’αυτό σε ρωτάω αν έχεις παρατηρήσει και από άλλες φορές πότε είχες τα υγρά..ή μήπως έκανες λάθος στην ωορρηξία και νόμιζες ότι ήταν πιο πριν ενώ ήταν όταν είχες τα υγρά...αφού τα έχεις κάθε μήνα φαντάζομαι ότι θα είναι ωορρηξίας, και είναι καλό αν τα έχεις για να καταλαβαίνεις την ωορρηξία σου.

Όσον αφορά μετά την ωορρηξία, μία φορά είχα αυτά τα υγρά πριν την περίοδο αλλά δεν ήμουν έγκυος, και μία όταν ήμουν. Αλλά και πάλι δεν ήταν τόσο έντονα όσο όταν είχα ωορρηξία. Μη ψάχνεις για υγρά και σημάδια κλπ γιατί αγχώνεσαι παραπάνω χωρίς λόγο και όλαυτα μπορεί να μη σημαίνουν τπτ! Μετά την ωορρηξία και τις επαφές προσπάθησε να μην κοιτάς σημάδια και να περιμένεις απλά τις μέρες να περάσουν. Το μόνο αξιόπιστο σημάδι είναι η καθυστέρηση(και αυτό όχι πάντα), όλα τα άλλα είναι κοινά και σε εγκυμοσύνη και σε περίοδο..εγώ μέχρι και ανακατωσούρες είχα φαντάσου πριν την περίοδο και όταν δεν ήμουν έγκυος 😉 γιατί η προγεστερόνη ανεβαίνει μετα την ωορρηξία είτε έχεις μείνει έγκυος είτε όχι..ανεβαίνει για να προετοιμάσει το έδαφος ώστε αν έχεις μείνει έγκυος να μπορεί να γίνει εμφύτευση κλπ..και αυτή η αύξηση της προγεστερόνης δημιουργεί τα συμπτώματα όπως πρησμένο στήθος, λιγούρες, ανακατωσούρες πριν τη περίοδο...απλά αν έχεις μείνει έγκυος συνεχίζει να αυξάνεται ενώ αν δεν έχεις μείνει πέφτει και έρχεται περίοδος..οπότε αν έχεις σταθερό κύκλο και δε δεις την περίοδο να έρχεται αυτό είναι καλό σημάδι 😜

Είχες αρκετές επαφές και τις δύο φορές που είδες το θετικό τεστ ωορρηξίας; Αν ναι τότε χαλάρωσε και κάτσε να περάσουν οι μέρες να δεις τι έγινε...εγώ είχα κάθε μέρα επαφές να ξέρεις εκείνο το μήνα και πάντα καθόμουν μετά τουλάχιστον μισή με μία ώρα ξαπλωμένη δε σηκωνόμουν κάναμε αγκαλίτσες στο κρεβάτι ή κοιμόμασταν..στο λέω για επόμενη φορά να ξέρεις αν δεν έγινε το θαυματάκι σου τώρα που το εύχομαι γιατί απ’ό,τι βλέπω το θέλεις πολύ 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσι μου μην ταλαιπώρησε φυσικά και μπορείς να πάρεις !πάρε Ντεπον η παναντολ δεν υπάρχει θέμα!!!! Εγώ είμαι 5 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα και ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να πάρω δεν υπάρχει πρόβλημα!

Καλή επιτυχία και σ' εσένα κορίτσι μου! Δεν ξέρω ακριβώς την διαδικασία αλλά ποτέ δεν ξέρεις! Μπορεί αυτό το ένα να είναι το τυχερό και το πιο δυνατό και να τα καταφέρει! Έχε πίστη! Εγώ την Παρασκευή θα περιμένω να μας πείς ευχάριστα!😘💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κοριτσια μ.. πηρα τη γιατρο μ στη πατρα τηλ. Κ της ειπα οτι εχω λιγα καφε κ μ ειπε να μεινω κρεβατι να μη κουράζομαι αρα παιρνω αναρρωτικη απο τη δουλεια, να παρω προηεστερονη αν μπορεσω απο τν γιατρο εδω. Να κανω αυριο κιολασ αν μπορω χοριακη κ τεταρτη  . Κ οπως σας ειπα να μην κουράζομαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλή επιτυχία και σ' εσένα κορίτσι μου! Δεν ξέρω ακριβώς την διαδικασία αλλά ποτέ δεν ξέρεις! Μπορεί αυτό το ένα να είναι το τυχερό και το πιο δυνατό και να τα καταφέρει! Έχε πίστη! Εγώ την Παρασκευή θα περιμένω να μας πείς ευχάριστα!😘💗💗💗💗

Σ'ευχαριστω παρά πολύ!!!!!!εγώ είμαι από το θεματική με την εξωσωματική αλλά από εδώ ξεκινησα και εγώ!!!! φυσικά θα πω!! γίνονται και θαύματα πολλές φορές!😘🙏😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:6/9👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Karen: ?

Σταυρι:? 

Hope19: 26-27/2

Alex2016: ?

 

ioannastr: 08/3

Kostef: 12/02

Maroulita? : 07/3

diana8: 14/02

Lacostaki: 10/3

silia: 15/02

Ελενικον: 21/02

I want a baby:26/02 

Denizz: 29/02

pangipot: 29/02

joycat: 02/03?

Aννια27:03/03

Εαυγγελοςτ: 04/03

Μari84:05/03

misofeggaro: 06/03

PAPA EVA: 10/03

@lactaki

Βάλε με ένα ερωτηματικουλη. Είμαι αδιαθετη κ πάω για εξωσωματική.. οπότε μάλλον Ιούνιο θα σας έχω νέα εγώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...