Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβίσει τις κοιλιές μας θα γεμίσει και ο Άγιος Βαλεντίνος θα βοηθήσει και εκείνος. - Τσικνοπέμπτη,παϊδάκια και θα έρθουν τα παιδάκια, Καρναβάλι λαλαλα, θα γεμίσουμε μωρά!


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Σε βλέπω στις ειδήσεις του Google σε αυτά τα άρθρα που διαβάζουμε... " Γυναίκα πήγε για μια τυπική εξέταση και οι γιατροί της είπαν ότι γεννάει" 

Χαχαχα θα γινω viral 😂😂😂.Αχχχ μακαρι να ηταν εγκυμοσυνη αυτο που περναω φιλη μου αλλα δυστυχως δεν ειναι.Οι πολυκυστικες εχουν οργιασει παλι.40η μερα σημερα.Τον περασμενο μηνα αδιαθετησα στις 43 μερες.Τις λιγουρες αυτες κ να τρωω σαν να μην υπαρχει αυριο τα εχω καθε μηνα πριν να αδιαθετησω.Σαρωνω τα παντα στο περασμα μου...ο αντρας μου με λεει σκουπακι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Denizz είπε:

Ηλικιακά δεν υπάρχει θέμα....26 ειμαι εγώ και 30 το αγόρι μου!!!

σπιτι δικό μας έχουμε σε λίγο καιρό θα μετακομίσουμε...σταθερή δουλειά έχω...και έχουμε και ένα εισόδημα από ενοίκια.
Απλα αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι θέλει να τα φτιάξει όλα τέλεια και οι συνθήκες να είναι ιδανικές....εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι θα είναι ποτέ οι συνθήκες ιδανικές...και σε ότι και αν κάνουμε θέλει προσπάθεια.

Αχ αυτοί οι άντρες!! 

Κορίτσι μου οι άντρες πάντα θα έχουν την ανασφάλεια ακόμα και όταν είναι όλα έτοιμα και ιδανικά..τους πιάνει το ένστικτο της σπηλιάς χαχχαχαχα.. κι εμείς είχαμε αυτή τη συζήτηση πριν ξεκινήσουμε και πολύ ήρεμα και με πολύ αγάπη του εξήγησα ότι ποτέ κανείς δεν είναι απόλυτα έτοιμος ούτε απόλυτα προετοιμασμένος για τον ερχομό ενός παιδιού επίσης του είπα ότι εγώ το θέλω τώρα γιατί είμαστε καλύτερα από ποτέ και τόσο ερωτευμένοι που για μένα αυτό χρειάζεται για να πετύχει το γλυκό..όπως είπε κ η Ευάγγελος τα παιδιά δεν θέλουν πολλά πολλά εμείς τα μεγαλοποιουμε στο μυαλό μας αυτά ευχαριστιουνται και με τα κατσαρόλικα μας.. :)) κάνε μια ηρεμη  συζήτηση και εννοείται αν δεις ότι όντως ζοριζεται και θα τον βοηθήσουν λίγοι μήνες χωρίς προσπάθεια δωστους και προσπαθείτε σε λίγο καιρό πάλι..επίσης οι άντρες κατά τη γνώμη μου νομίζουν ότι από τη στιγμή που θα πεις θέλω παιδί μέχρι να έρθει είναι ελάχιστος ο χρόνος..θα πιάσουν παιδί με τη μια και σε λιγότερο από χρόνο θα έρθει..αλλά τις περισσότερες δεν είναι έτσι όποτε έτσι κι αλλιώς θα έχει μπροστά του ένα χρόνο πάνω κάτω χωρίς το μωρό να στρώσει ότι θέλει να στρώσει :) με ηρεμία και κατανόηση όλα θα γίνουν όπως πρέπει για σας κορίτσι μου..μακρυά από εγωισμους μόνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Denizz είπε:

@Tokyo @ΕυάγγελοςτΑυτός ήταν ο πρώτος που ήθελε να ξεκινήσουμε προσπάθειες!!!Η μάλλον για να το θέσω καλύτερα ο πρώτος που ξεκίνησε την συζήτηση!!!
 Ναι προφανώς δεν θα τον πιέσω για κάτι τέτοιο...απλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι χαζή η ανασφάλεια του και να τον ηρεμήσω ή αν πρέπει να του πω έχεις δίκιο ας περιμένουμε.!!!

Εγω νιωθω έτοιμη και το θέλω και βλέπω τα πράγματα πιο απλα για αυτό δεν αγχώνομαι...ενώ οι άντρες κουβαλούν το συναίσθημα ότι εγώ πρέπει να έχω όλο το βάρος του σπιτιού!

έτσι όπως τα λες μάλλον είναι μια προσωρινή ανασφάλεια! θεωρώ ότι το πολύ τον άλλο μήνα θα ξαναμπείτε στο χορό, μη σου πω ότι μπορεί να ήταν της στιγμής και να μην γίνει καν παύση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Να έχουμε μια υπέροχη ημέρα!🥰

@Αννια27 μου βάλε δίπλα στην frogel μας ΠΗΤ 9/8! Είπαμε ότι θα είναι πολύ όμορφο αφού ήμασταν μαζί στις προσπάθειες να είμαστε μαζί και στην γέννηση! 

@Ελενακι12, @Mariaira, @Mitsaki83, @Mt3508, @Tzortzina123, @Princess28, @Xrita, @LadyP, @katerinaki-dm, @vikujustme, @gorgona

Στείλτε μας κι εσείς κορίτσια μου αν θέλετε την ΠΗΤ να την βάλουμε στο πινακακι! Μαζί από την αρχή του ονείρου ως το θαύμα! Και που ξέρετε μπορεί αργότερα να συγγενεψουμε κιόλας!😉😄😘😘

@Αννια27 μου εάν μπορείς να με βάλεις ΠΗΤ 17/8 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Να έχουμε μια υπέροχη ημέρα!🥰

@Αννια27 μου βάλε δίπλα στην frogel μας ΠΗΤ 9/8! Είπαμε ότι θα είναι πολύ όμορφο αφού ήμασταν μαζί στις προσπάθειες να είμαστε μαζί και στην γέννηση! 

@Ελενακι12, @Mariaira, @Mitsaki83, @Mt3508, @Tzortzina123, @Princess28, @Xrita, @LadyP, @katerinaki-dm, @vikujustme, @gorgona

Στείλτε μας κι εσείς κορίτσια μου αν θέλετε την ΠΗΤ να την βάλουμε στο πινακακι! Μαζί από την αρχή του ονείρου ως το θαύμα! Και που ξέρετε μπορεί αργότερα να συγγενεψουμε κιόλας!😉😄😘😘

Καλημερα κορίτσια!!!! Εμένα δυστυχώς ήταν βιοχημική η κύηση κ αδιαθέτησα!!!! Κ αποφασίσαμε να περιμένουμε με τον άντρα μου και θα προσπαθήσουμε αργότερα για το δεύτερο!!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη για τς μέλλουσες μαμάδες και καλή δύναμη στις προσπάθειες για τς υπόλοιπες γυναίκες που προσπαθούν!! Φιλια πολλαααα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Denizz είπε:

@Tokyo @ΕυάγγελοςτΑυτός ήταν ο πρώτος που ήθελε να ξεκινήσουμε προσπάθειες!!!Η μάλλον για να το θέσω καλύτερα ο πρώτος που ξεκίνησε την συζήτηση!!!
 Ναι προφανώς δεν θα τον πιέσω για κάτι τέτοιο...απλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι χαζή η ανασφάλεια του και να τον ηρεμήσω ή αν πρέπει να του πω έχεις δίκιο ας περιμένουμε.!!!

Εγω νιωθω έτοιμη και το θέλω και βλέπω τα πράγματα πιο απλα για αυτό δεν αγχώνομαι...ενώ οι άντρες κουβαλούν το συναίσθημα ότι εγώ πρέπει να έχω όλο το βάρος του σπιτιού!

Aχ κοριτσιι μου πως σε καταλαβαινω. Κ ο δικος μ μου ειπε να το αναβαλουμε γιατι θελουμε να γυρισουμε ελλαδα μονιμα  κ ελεγε οτι πως θα γυρισουμε συν με ενα παιδι κ αν ειμαστε ανεργοι κλπ κλπ στην αρχη αντεδρασα ασχημα . Μετα το συζητησαμε και του λεω οκ εν μερει εχεις δικιο αλλα ςιμαι ετοιμη κ ετσι κ αλλιως προσπαθουμε κ δε ερχετε .. κ τελικα εκει π τ λεω οκ σταματαμε με πιανει με βλεμα κουταβιου κ μ ειπε να συνεχισουμε.  Η συμβουλη μ συζητηστε το  να βρειτε τη μεση λυση γτ κ αυτος αν ειναι αγχωμενος δεν ειναι καλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μουυυυυ τελείωσα από το γιατρό κ γυρνάω σήμερα το βράδυ.... Εξαιρετικός, αξιόλογος γιατρός μας είχε ώρες κ μας εξήγησε τα πάντα... Νιώθω ασφάλεια καθοδήγηση κ όλα θα γίνουν.. τα νέα μου λοιπόν.. η κυρία ένδομητριωση επέστρεψε κ θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική.. όπως υπολόγισε πρώτα θεός με όλες τις διαδικασίες που θα κάνω κάθε μήνα,  τον Ιούνιο γέροι να μαστε θα γίνει η έμβρυομεταφορα... προς το παρόν θα πάρω τηλ για επιτροπή κ θα ξανά έρθω.. απ' ότι κατάλαβα κάθε μήνα εδώ θα ειμαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μουυυυυ τελείωσα από το γιατρό κ γυρνάω σήμερα το βράδυ.... Εξαιρετικός, αξιόλογος γιατρός μας είχε ώρες κ μας εξήγησε τα πάντα... Νιώθω ασφάλεια καθοδήγηση κ όλα θα γίνουν.. τα νέα μου λοιπόν.. η κυρία ένδομητριωση επέστρεψε κ θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική.. όπως υπολόγισε πρώτα θεός με όλες τις διαδικασίες που θα κάνω κάθε μήνα,  τον Ιούνιο γέροι να μαστε θα γίνει η έμβρυομεταφορα... προς το παρόν θα πάρω τηλ για επιτροπή κ θα ξανά έρθω.. απ' ότι κατάλαβα κάθε μήνα εδώ θα ειμαι... 

Κοπέλα μου καλή επιτυχία!!!! Ολη μου τη θετική ενέργεια... Σου στέλνει φιλιά κ μπεμπεδοσκονη ο μπεμπούλης !!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κοπέλα μου καλή επιτυχία!!!! Ολη μου τη θετική ενέργεια... Σου στέλνει φιλιά κ μπεμπεδοσκονη ο μπεμπούλης !!! ❤️

Αγαπημένη μου σ ευχαριστώ πάρα πολύ.... Επιτέλους έβγαλα άκρη..  φιλάκια πολλά κ από μένα στα πατουσακια του .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μουυυυυ τελείωσα από το γιατρό κ γυρνάω σήμερα το βράδυ.... Εξαιρετικός, αξιόλογος γιατρός μας είχε ώρες κ μας εξήγησε τα πάντα... Νιώθω ασφάλεια καθοδήγηση κ όλα θα γίνουν.. τα νέα μου λοιπόν.. η κυρία ένδομητριωση επέστρεψε κ θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική.. όπως υπολόγισε πρώτα θεός με όλες τις διαδικασίες που θα κάνω κάθε μήνα,  τον Ιούνιο γέροι να μαστε θα γίνει η έμβρυομεταφορα... προς το παρόν θα πάρω τηλ για επιτροπή κ θα ξανά έρθω.. απ' ότι κατάλαβα κάθε μήνα εδώ θα ειμαι... 

Λακτακι μας τι καλααα μπράβο κορίτσι μου το πρώτο βασικό βήμα που είναι ο γιατρός ο έμπιστο έγινε και τώρα όλα θα πάνε καλαααα..όλη μου τη μπεμπεδοσκονη σου στέλνω σήμερα ❤️ πέρασες ωραία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Frogel είπε:

Λακτακι μας τι καλααα μπράβο κορίτσι μου το πρώτο βασικό βήμα που είναι ο γιατρός ο έμπιστο έγινε και τώρα όλα θα πάνε καλαααα..όλη μου τη μπεμπεδοσκονη σου στέλνω σήμερα ❤️ πέρασες ωραία??

Ναι μια χαρούλα..το βράδυ πετάω δε γύρισα ακόμη. Τον άλλο μήνα θα ξανα ερθω όμως για την επιτροπή .. πρέπει να δω πότε θα Μ κλείσουν Ραντεβού πρωτα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

έτσι όπως τα λες μάλλον είναι μια προσωρινή ανασφάλεια! θεωρώ ότι το πολύ τον άλλο μήνα θα ξαναμπείτε στο χορό, μη σου πω ότι μπορεί να ήταν της στιγμής και να μην γίνει καν παύση!

Χαχα θα το διαπιστώσω το βράδυ....θα του αφήσω την επιλογή 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μουυυυυ τελείωσα από το γιατρό κ γυρνάω σήμερα το βράδυ.... Εξαιρετικός, αξιόλογος γιατρός μας είχε ώρες κ μας εξήγησε τα πάντα... Νιώθω ασφάλεια καθοδήγηση κ όλα θα γίνουν.. τα νέα μου λοιπόν.. η κυρία ένδομητριωση επέστρεψε κ θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική.. όπως υπολόγισε πρώτα θεός με όλες τις διαδικασίες που θα κάνω κάθε μήνα,  τον Ιούνιο γέροι να μαστε θα γίνει η έμβρυομεταφορα... προς το παρόν θα πάρω τηλ για επιτροπή κ θα ξανά έρθω.. απ' ότι κατάλαβα κάθε μήνα εδώ θα ειμαι... 

Καλή επιτυχία! Σημασία έχει που σου έβγαλε σιγουριά κ κάνατε την αρχή!!!Όλα να πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Να έχουμε μια υπέροχη ημέρα!🥰

@Αννια27 μου βάλε δίπλα στην frogel μας ΠΗΤ 9/8! Είπαμε ότι θα είναι πολύ όμορφο αφού ήμασταν μαζί στις προσπάθειες να είμαστε μαζί και στην γέννηση! 

@Ελενακι12, @Mariaira, @Mitsaki83, @Mt3508, @Tzortzina123, @Princess28, @Xrita, @LadyP, @katerinaki-dm, @vikujustme, @gorgona

Στείλτε μας κι εσείς κορίτσια μου αν θέλετε την ΠΗΤ να την βάλουμε στο πινακακι! Μαζί από την αρχή του ονείρου ως το θαύμα! Και που ξέρετε μπορεί αργότερα να συγγενεψουμε κιόλας!😉😄😘😘

Σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι!!!Εμένα δε μου είπε ΠΗΤ...Μάλλον θα μου πει την άλλη φορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Ηλικιακά δεν υπάρχει θέμα....26 ειμαι εγώ και 30 το αγόρι μου!!!

σπιτι δικό μας έχουμε σε λίγο καιρό θα μετακομίσουμε...σταθερή δουλειά έχω...και έχουμε και ένα εισόδημα από ενοίκια.
Απλα αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι θέλει να τα φτιάξει όλα τέλεια και οι συνθήκες να είναι ιδανικές....εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι θα είναι ποτέ οι συνθήκες ιδανικές...και σε ότι και αν κάνουμε θέλει προσπάθεια.

Αχ αυτοί οι άντρες!! 

Κι εγώ αυτό ακριβώς πιστεύω ότι οι συνθήκες δεν θα είναι ποτέ ιδανικές... Καταλαβαίνω βέβαια το άγχος του απλά το θεωρώ περιττό και τι εννοώ... Ωραία θα αλλάξει δουλειά και πως είναι τόσο σίγουρος ότι τα πράγματα θα είναι ιδανικά στην καινούργια του δουλειά;; θέλω να πω ότι ποτέ δεν ξέρουμε τι μας επιφυλάσσει το μέλλον.. Αυτές είναι δικές μου σκέψεις. Θα σου πρότεινα να το συζητήσεις αλλά να μην τον πιέσεις καθόλου δεν θα βοηθήσει σε τίποτα. Θα σου πω την δική μου περίπτωση. Πριν ακόμα αποφασίσω ότι θέλω να κάνω παιδί μου έλεγε ειμαι μεγάλος και δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω άλλο παιδί (εχει έναν γιο 28 χρόνων από τον πρώτο του γάμο) εγώ τότε επειδή δεν ήταν στα σχέδια μου του έλεγα ποιος σου ζήτησε παιδί.. Όταν όμως αποφάσισα ότι θέλω ένα παιδί σε μια παρόμοια συζήτηση(που δεν ήθελε παιδί) του λέω... Εγώ θεωρώ ότι δεν είσαι μεγάλος τώρα αν εσύ θεωρείς ότι είσαι δεν μπορώ να κάνω κάτι... Μου λέει... Θες παιδί; του λέω δεν θέλω παιδί γενικά κι αόριστα θέλω παιδί από σένα αλλά αν εσύ δεν θες δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και η απάντηση του;; να κάνουμε. Τώρα βέβαια μιλάμε για τον δικό μου άντρα που μια βδομάδα πριν μου κάνει πρόταση γάμου δεν υπήρχε περίπτωση να ξανά παντρευτεί ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η katerinaki-dm είπε:

Καλημερα κορίτσια!!!! Εμένα δυστυχώς ήταν βιοχημική η κύηση κ αδιαθέτησα!!!! Κ αποφασίσαμε να περιμένουμε με τον άντρα μου και θα προσπαθήσουμε αργότερα για το δεύτερο!!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη για τς μέλλουσες μαμάδες και καλή δύναμη στις προσπάθειες για τς υπόλοιπες γυναίκες που προσπαθούν!! Φιλια πολλαααα! 

Αχ κορίτσι μου δυστυχώς συμβαίνουν αυτά. Καλά κάνετε όμως και δίνετε χρόνο στον εαυτό σας! Εξάλλου όταν νιώσετε ότι ήρθε η κατάλληλη στιγμή ξαναπροσπαθειτε.

Ευχαριστούμε! φιλάκια πολλά και σε εσένα!🥰💗

Υ.Γ. Μην το αφήσετε και πάρα πολύ! Θέλουμε σύντομα να ξαναδούμε θετικό δίπλα στο όνομα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Κι εγώ αυτό ακριβώς πιστεύω ότι οι συνθήκες δεν θα είναι ποτέ ιδανικές... Καταλαβαίνω βέβαια το άγχος του απλά το θεωρώ περιττό και τι εννοώ... Ωραία θα αλλάξει δουλειά και πως είναι τόσο σίγουρος ότι τα πράγματα θα είναι ιδανικά στην καινούργια του δουλειά;; θέλω να πω ότι ποτέ δεν ξέρουμε τι μας επιφυλάσσει το μέλλον.. Αυτές είναι δικές μου σκέψεις. Θα σου πρότεινα να το συζητήσεις αλλά να μην τον πιέσεις καθόλου δεν θα βοηθήσει σε τίποτα. Θα σου πω την δική μου περίπτωση. Πριν ακόμα αποφασίσω ότι θέλω να κάνω παιδί μου έλεγε ειμαι μεγάλος και δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω άλλο παιδί (εχει έναν γιο 28 χρόνων από τον πρώτο του γάμο) εγώ τότε επειδή δεν ήταν στα σχέδια μου του έλεγα ποιος σου ζήτησε παιδί.. Όταν όμως αποφάσισα ότι θέλω ένα παιδί σε μια παρόμοια συζήτηση(που δεν ήθελε παιδί) του λέω... Εγώ θεωρώ ότι δεν είσαι μεγάλος τώρα αν εσύ θεωρείς ότι είσαι δεν μπορώ να κάνω κάτι... Μου λέει... Θες παιδί; του λέω δεν θέλω παιδί γενικά κι αόριστα θέλω παιδί από σένα αλλά αν εσύ δεν θες δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και η απάντηση του;; να κάνουμε. Τώρα βέβαια μιλάμε για τον δικό μου άντρα που μια βδομάδα πριν μου κάνει πρόταση γάμου δεν υπήρχε περίπτωση να ξανά παντρευτεί ποτε

Και εμένα έτσι αναποφάσιστος είναι σε μερικά θέματα...σε ευχαριστώ πολύ...!!!Ειμαι σίγουρη ότι ήταν απλα άγχος και σε λίγες μέρες θα είναι όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!πως είστε ;!

Εγω κάπως ξύπνησα με περίεργη διάθεση σήμερα...!!!!Το αγόρι μου είναι αρκετά αγχωμένο λόγο προβλημάτων στην δουλειά...και χθες μου είπε μήπως να αφήσουμε τις προσπάθειες για λίγο αργότερα να δούμε πως θα πάνε τα πράγματα με την δουλειά(ίσως χρειαστεί να αλλάξει αν δεν βελτιωθούν τα πράγματα)

και δεν ήξερα τι να απαντήσω..Από την μια θέλω πολύ να προσπαθήσουμε για μωρό μιας που είναι οι γόνιμες μέρες...από την άλλη καταλαβαίνω ότι μπορεί να αγχώνεται ότι αν παρατηθεί μπορεί να αργήσει να βρει άλλη δουλειά!
Μακαρι να ήταν απλα μια κακη μέρα στην δουλειά...!!!Γενικα δεν έχουμε κάποιο οικονομικό θέμα να αγχωνόμαστε τόσο...!!!

Τι γνώμη έχετε ;;

Καλησπέρα, μάλλον καλημέρα κορίτσι.
Λοιπόν όταν κάνουμε σχέδια, ποτέ δεν θα μας βγούνε όπως τα σχεδιάζουμε και μπορεί να μας βγούνε τελείως διαφορετικά.
Εγώ με τον σύζυγο είμαστε μαζί απο πιτσιρίκια 19 χρονών.
Σε κάποια φάση της ζωής μου έμεινα άνεργη και έμεινα για κάποια χρόνια, δεν αποφάσιζα να παντρευτώ επειδή δεν είχα δουλειά και έλεγα τι θα κάνουμε πως θα ζήσουμε κλπ. Μου λέει μια φίλη αν σκέφτεσαι έτσι δεν θα παντρευτείς ποτέ. Αποφασίζουμε τελικά και παντρευόμαστε! Αμέσως μετά βρίσκω τελείως τυχαία δουλειά! Μια καλή δουλειά όμως, με προοπτικές να μείνω χρόνια και να πάρω και σύνταξη απο εκεί!
Μου λέει ο σύζυγος αν θέλω παιδάκι ή αν είμαι έτοιμη.. Χμμμ του λέω να μωρέ, να εδραιωθώ λίγο, αρχή είμαι ακόμη, ας το αφήσουμε λίγο. Νόμιζα ότι όταν το πάρουμε απόφαση θα πιάσω με τη πρώτη. ΠΟυ να ξερα... Αφού περνάνε δύο χρόνια και έχω βάλει γερά θεμέλια για τη θέση αυτή και ξέρω ότι μετά απο μια εγκυμοσύνη θα επιστρέψω αποφασίζουμε, εγώ δηλαδή νιώθω έτοιμη για παιδάκι. Έλα που δεν έρχεται 14 μήνες τώρα; Ώρες ώρες μετανιώνω και λέω ας προσπαθούσαμε και ας ερχόταν όποτε ήθελε.
Αν γύριζα το χρόνο πίσω θα ξεκινούσαμε χαλαρά προσπάθειες αμέσως μετά το γάμο και δεν θα το άφηνα μέχρι να έρθουν οι "κατάλληλες συνθήκες".
Κατάλαβα λοιπόν ότι ποτέ οι συνθήκες δεν θα είναι κατάλληλες, αν περιμένουμε την κατάλληλη στιγμή αυτή ίσως να μην έρθει ποτέ!
Αυτόν το καιρό περιμένω μάλιστα και κάποιου είδους προαγωγή στη θέση μου, μπορεί να έρθει τον Μάρτιο, τον Απρίλιο τον Μάιο! Δεν με νοιάζει πλέον! Συνεχίζω τις προσπάθειες και ας μείνω, ας αργήσει η προαγωγή, ας μη γίνει κιόλας! Κάποια στιγμή θα έρθει η προαγωγή αν θέλουν κάποιοι κι εγώ, το παιδάκι μου όμως όταν το θέλω δεν θα έρχεται!
Οπότε απο προσωπική μου εμπειρία θα σου έλεγα κοιτάξτε τα θέλω σας πρώτα, πόσο πολύ θέλετε το μωράκι και αφήστε τις κατάλληλες συνθήκες και την κατάλληλη δουλειά στην άκρη! Μπορεί μόλις μείνεις έγκυος να βρεί την καλύτερη δουλειά που θα μπορούσε, να έρθουν και τα λεφτά να έρθει και κανένα σπίτι που θα σας άφησε καμια θεία ξεχασμένη απο τον Καναδά :P


 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες.Πώς ειναι τα κοριτσια μας που δεν περιμενουν αυτες τις μερες;Οι εγκυουλες μας τι κανουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μουυυυυ τελείωσα από το γιατρό κ γυρνάω σήμερα το βράδυ.... Εξαιρετικός, αξιόλογος γιατρός μας είχε ώρες κ μας εξήγησε τα πάντα... Νιώθω ασφάλεια καθοδήγηση κ όλα θα γίνουν.. τα νέα μου λοιπόν.. η κυρία ένδομητριωση επέστρεψε κ θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική.. όπως υπολόγισε πρώτα θεός με όλες τις διαδικασίες που θα κάνω κάθε μήνα,  τον Ιούνιο γέροι να μαστε θα γίνει η έμβρυομεταφορα... προς το παρόν θα πάρω τηλ για επιτροπή κ θα ξανά έρθω.. απ' ότι κατάλαβα κάθε μήνα εδώ θα ειμαι... 

Καλη αρχη κοριτσακι μου κ ολα να πανε κατ ευχην!Ποσο πολυ χαιρομαι που σου εκανε το κλικ ο γιατρος...Να σε ρωτησω πώς πηρες χαμπαρι για την ενδομητριωση;Ειναι κατι που αποκλειει τη φυσικη συλληψη;Σκεφτομαι αρκετα συχνα οτι μπορει να την εχω χρονια κ να μην το ξερω.Εχω απιστευτους πονους οταν αδιαθετω,πονο στην επαφη οχι ομως.

Θα περιμενουμε καθε φορα τα νεα σου να τα περασουμε ολα παρεα,βημα βημα μεχρι να ερθει το νινακι σου 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Καλησπέρα, μάλλον καλημέρα κορίτσι.
Λοιπόν όταν κάνουμε σχέδια, ποτέ δεν θα μας βγούνε όπως τα σχεδιάζουμε και μπορεί να μας βγούνε τελείως διαφορετικά.
Εγώ με τον σύζυγο είμαστε μαζί απο πιτσιρίκια 19 χρονών.
Σε κάποια φάση της ζωής μου έμεινα άνεργη και έμεινα για κάποια χρόνια, δεν αποφάσιζα να παντρευτώ επειδή δεν είχα δουλειά και έλεγα τι θα κάνουμε πως θα ζήσουμε κλπ. Μου λέει μια φίλη αν σκέφτεσαι έτσι δεν θα παντρευτείς ποτέ. Αποφασίζουμε τελικά και παντρευόμαστε! Αμέσως μετά βρίσκω τελείως τυχαία δουλειά! Μια καλή δουλειά όμως, με προοπτικές να μείνω χρόνια και να πάρω και σύνταξη απο εκεί!
Μου λέει ο σύζυγος αν θέλω παιδάκι ή αν είμαι έτοιμη.. Χμμμ του λέω να μωρέ, να εδραιωθώ λίγο, αρχή είμαι ακόμη, ας το αφήσουμε λίγο. Νόμιζα ότι όταν το πάρουμε απόφαση θα πιάσω με τη πρώτη. ΠΟυ να ξερα... Αφού περνάνε δύο χρόνια και έχω βάλει γερά θεμέλια για τη θέση αυτή και ξέρω ότι μετά απο μια εγκυμοσύνη θα επιστρέψω αποφασίζουμε, εγώ δηλαδή νιώθω έτοιμη για παιδάκι. Έλα που δεν έρχεται 14 μήνες τώρα; Ώρες ώρες μετανιώνω και λέω ας προσπαθούσαμε και ας ερχόταν όποτε ήθελε.
Αν γύριζα το χρόνο πίσω θα ξεκινούσαμε χαλαρά προσπάθειες αμέσως μετά το γάμο και δεν θα το άφηνα μέχρι να έρθουν οι "κατάλληλες συνθήκες".
Κατάλαβα λοιπόν ότι ποτέ οι συνθήκες δεν θα είναι κατάλληλες, αν περιμένουμε την κατάλληλη στιγμή αυτή ίσως να μην έρθει ποτέ!
Αυτόν το καιρό περιμένω μάλιστα και κάποιου είδους προαγωγή στη θέση μου, μπορεί να έρθει τον Μάρτιο, τον Απρίλιο τον Μάιο! Δεν με νοιάζει πλέον! Συνεχίζω τις προσπάθειες και ας μείνω, ας αργήσει η προαγωγή, ας μη γίνει κιόλας! Κάποια στιγμή θα έρθει η προαγωγή αν θέλουν κάποιοι κι εγώ, το παιδάκι μου όμως όταν το θέλω δεν θα έρχεται!
Οπότε απο προσωπική μου εμπειρία θα σου έλεγα κοιτάξτε τα θέλω σας πρώτα, πόσο πολύ θέλετε το μωράκι και αφήστε τις κατάλληλες συνθήκες και την κατάλληλη δουλειά στην άκρη! Μπορεί μόλις μείνεις έγκυος να βρεί την καλύτερη δουλειά που θα μπορούσε, να έρθουν και τα λεφτά να έρθει και κανένα σπίτι που θα σας άφησε καμια θεία ξεχασμένη απο τον Καναδά :P


 

Καλημέρα!!!!Ετσι είναι όπως τα λες...και εγώ έχω μια μέτρια δουλειά...και τώρα που τελειώνω το μεταπτυχιακό υπάρχει ενδεχόμενο να μπω σε μια εταιρία που θα βγω με σύνταξη...αλλά δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τον Μάιο να πάρω το μεταπτυχιακό και μετά 6-7 μήνες για να μπω στην δουλειά...και όταν (και άμα μπω) να περιμένω όπως και εσυ να εδραιωθώ ένα χρόνο...

Γιατι είναι κάτι που μπορεί να μην έρθει και ποτέ!!!!και έχουμε δυο σπίτια όχι ένα...Στο ένα για να μείνουμε όταν ολοκληρωθεί κ το άλλο το νοικιάζουμε...!!!

Αλλα αυτό το άγχος των αντρών δεν μπορώ...όταν μου είπε ότι είναι καλύτερο να το αφήσουμε...μου λέει «θα μείνεις έγκυος και θα μένουνε ακόμα σε ενοίκιο και αν δεν δουλεύεις θα πρέπει εγώ να έχω όλα τα έξοδα» 

«και αν δυσκολευτούμε θα μου πουν οι δικοί σου τι το ήθελες το παιδί κτλ»

Ενω στην πραγματικότητα αφού δουλεύω θα πάρω άδεια κ θα πληρώνομαι κανονικά...και αν χρειαστεί να σταματήσω θα μπω ταμειο..μαζί με το ενοίκιο 700 θα είναι από μένα...

 

Ευχομαι να αποκτήσεις σύντομα παιδάκι ❤️❤️❤️Νομίζω είναι η καλύτερη προαγωγή του κόσμου 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μουυυυυ τελείωσα από το γιατρό κ γυρνάω σήμερα το βράδυ.... Εξαιρετικός, αξιόλογος γιατρός μας είχε ώρες κ μας εξήγησε τα πάντα... Νιώθω ασφάλεια καθοδήγηση κ όλα θα γίνουν.. τα νέα μου λοιπόν.. η κυρία ένδομητριωση επέστρεψε κ θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική.. όπως υπολόγισε πρώτα θεός με όλες τις διαδικασίες που θα κάνω κάθε μήνα,  τον Ιούνιο γέροι να μαστε θα γίνει η έμβρυομεταφορα... προς το παρόν θα πάρω τηλ για επιτροπή κ θα ξανά έρθω.. απ' ότι κατάλαβα κάθε μήνα εδώ θα ειμαι... 

Θα περάσει πολύ γρήγορα ο καιρός θα δεις!!!Επισης πολύ θετικό ότι εμπιστεύτηκες τον γιατρό σου...σου αποβάλει κατευθείαν τις φοβίες κ του προβληματισμούς σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Καλημέρα!!!!Ετσι είναι όπως τα λες...και εγώ έχω μια μέτρια δουλειά...και τώρα που τελειώνω το μεταπτυχιακό υπάρχει ενδεχόμενο να μπω σε μια εταιρία που θα βγω με σύνταξη...αλλά δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τον Μάιο να πάρω το μεταπτυχιακό και μετά 6-7 μήνες για να μπω στην δουλειά...και όταν (και άμα μπω) να περιμένω όπως και εσυ να εδραιωθώ ένα χρόνο...

Γιατι είναι κάτι που μπορεί να μην έρθει και ποτέ!!!!και έχουμε δυο σπίτια όχι ένα...Στο ένα για να μείνουμε όταν ολοκληρωθεί κ το άλλο το νοικιάζουμε...!!!

Αλλα αυτό το άγχος των αντρών δεν μπορώ...όταν μου είπε ότι είναι καλύτερο να το αφήσουμε...μου λέει «θα μείνεις έγκυος και θα μένουνε ακόμα σε ενοίκιο και αν δεν δουλεύεις θα πρέπει εγώ να έχω όλα τα έξοδα» 

«και αν δυσκολευτούμε θα μου πουν οι δικοί σου τι το ήθελες το παιδί κτλ»

Ενω στην πραγματικότητα αφού δουλεύω θα πάρω άδεια κ θα πληρώνομαι κανονικά...και αν χρειαστεί να σταματήσω θα μπω ταμειο..μαζί με το ενοίκιο 700 θα είναι από μένα...

 

Ευχομαι να αποκτήσεις σύντομα παιδάκι ❤️❤️❤️Νομίζω είναι η καλύτερη προαγωγή του κόσμου 😁

Κι αν η γιαγιά μου είχε κεραιες θα ήταν τρόλεϊ... Εμείς όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες ο άντρας μου ήταν άνεργος δεν έχει ούτε 2 βδομάδες που βρήκε δουλειά αλλά αν περίμενα να φτιάξουν τα πράγματα είχε πέταξε το πουλάκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...