Μετάβαση σε περιεχόμενο

<<Με τη νέα την χρονιά θα μας έρθουν τα μωρά>> ! ! !


lactaki

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Πω πω τόσο μακρινή ημερομηνία. Να το έχω στο νου μου από Φθινόπωρο που θα ξεκινήσω κ εγώ αν δεν έρθει. Ελπίζω βέβαια η λαπαροσκόπηση να βρει και να λύσει το πρόβλημα. Γιατί πραγματικά εύχομαι να βρεθεί κάτι ώστε να ξέρουμε ότι ήταν αυτό και λύθηκε.

Κορίτσι μου σκέψου ότι είσαι πολύ κοντά στο όνειρο!! Σου αξίζει γιατί φαίνεσαι υπέροχος άνθρωπος από τον τρόπο που μας γράφεις και μας εμψυχώνεις όλες!! Σίγουρα σε λίγους μήνες θα μας δείξεις το θετικό σου τεστ. Αυτό ονειρέψου και να είσσαι σίγουρη ότι έρχεται.. Είσαι πολύ κοντά στο όνειρο! Λίγπυς μήνες ακόμα υπομονή.. Σε φιλώ

Ωωωωω κορίτσι μουυυυυ είμαι στη δουλειά και θα με πάρουν τα ζουμιαααα!!!! Όλες είμαστε κοντά στο όνειρο μας!!! Και περνούμε δύναμη η μία από την άλλη !!! Σε ευχαριστώ τόσο πολυυυυυυυ💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Ωωωωω κορίτσι μουυυυυ είμαι στη δουλειά και θα με πάρουν τα ζουμιαααα!!!! Όλες είμαστε κοντά στο όνειρο μας!!! Και περνούμε δύναμη η μία από την άλλη !!! Σε ευχαριστώ τόσο πολυυυυυυυ💕

Γλυκούλα μου κι εγώ το ίδιο. Είμαι στη δουλειά και είμαι λίγο ευαίσθητη τελευταία.. Όλα θα πάνε καλά!! Θα τα καταφέρουμε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

03 🙂

Ναι, βασικά είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση! Εμείς μετακομίζουμε στο ένα διαμέρισμα, ενώ κάνουμε εργασίες στον κάτω όροφο με σκοπό να μείνουμε εκεί με το μωράκι μας όταν έρθει. Μακάρι κορίτσια να είναι πολύ τυχεροί οι επόμενοι μήνες για όλες μας!!

😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Penny89 είπε:

@misofeggaroειναι σχεδόν θετικό το τεστ ωορρηξίας σου εγώ θα σου έλεγα επαφες και σήμερα και αύριο δωστου να καταλάβει 

Είμαι μακρυά με τον σύζυγο, βλεπόμαστε Τετάρτη και Σαββατοκύριακα... 
Οπότε πάλι Τετάρτη <3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Είμαι μακρυά με τον σύζυγο, βλεπόμαστε Τετάρτη και Σαββατοκύριακα... 
Οπότε πάλι Τετάρτη ❤️

Κατάλαβα κορίτσι μου τοτε Τέταρτη και σου εύχομαι ενα σπορακι το αξιζεις εχεις περασει πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

@Αννια27 μου με βάζεις 13/2!! 

Αδιαθετησα 2 μερες νωρίτερα, όπως ακριβώς το περιμενα βαση ωορρηξίας!! 

Μαρουλίτα πόσο καιρό προσπαθείς; αν θυμάμαι καλά είχαμε ξεκινήσει σχεδόν μαζί αλλά εσύ είσαι πολύ μικρότερη (είμαι πια 38 κ κοντεύω 2 χρόνια προσπάθειας! το 1,5 εντατικά). Επειδή έχεις το περιθώριο της ηλικίας δεν θα σου πω για τίποτα παρακάτω όμως είναι βασικό να κάνεις μερικές εξετάσεις να ξέρεις που πατάς... Δε στα λέω να σε αγχώσω απλά σκέφτομαι και από εμένα ότι όσο πιο γρήγορα είχα κινηθεί τόσο καλύτερα θα ήταν!!! Επίσης πριν μπλέξεις με σαλπιγγογραφία κλπ στείλε το σύζυγο για μια εξέταση, είναι απλή και πάρα πολύ σημαντική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo Είμαστε σχεδόν ίδια ηλικία. Στο εύχομαι πραγματικά να σου έρθει σύντομα το νινάκι σου! Έχεις προσπαθήσει πολύ και σου αξίζει να έρθει και να είναι υγιέστατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JoyCat είπε:

@Tokyo Είμαστε σχεδόν ίδια ηλικία. Στο εύχομαι πραγματικά να σου έρθει σύντομα το νινάκι σου! Έχεις προσπαθήσει πολύ και σου αξίζει να έρθει και να είναι υγιέστατο!

Σε ευχαριστώ πολύ! Είμαι πια στη διαδικασία εξωσωματικής... Σου εύχομαι να σου έρθει και σένα σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Είμαι πια στη διαδικασία εξωσωματικής... Σου εύχομαι να σου έρθει και σένα σύντομα!!!

τώρα σε τι φάση βρίσκεσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

τώρα σε τι φάση βρίσκεσαι? 

έχω κάνει διέγερση και περιμένω να δω τι ψάρια έπιασα!!! Κάνω γενικά πολλά ωάρια, έχω σταθερό κύκλο, καλές ορμόνες κ σταθερή ωορρηξία κ ο σύζυγος καλό σπέρμα επίσης (σε όλες τις παραμέτρους). Μόνο πρόβλημα από ότι φαίνεται η ηλικία. Φυσικά άλλες στα 38 μπορεί να πιάσουν πανεύκολα λέω τι συμβαίνει σε μένα... Δεν έχω προχωρήσει σε καμία εμβρυομεταφορά, αποφασίσαμε να μαζέψουμε έμβρυα τώρα που ακόμα δίνω αρκετά... έκανα ωοληψία και είχα 11 ώριμα ωάρια (από συνολικά 14), το πρόβλημα είναι ότι θα έχω χαμηλό ποσοστό γονιμοποίησης οπότε θα δούμε!

Εσείς κορίτσι σε τι φάση είστε; θυμάμαι ότι θα κάνατε βιοψία για εξωσωματική ή σε μπερδεύω με άλλη κοπέλα; καλά αποτελέσματα εύχομαι σε κάθε περίπτωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo Αν επιτρέπεται, πόσα έμβρυα σου είπαν ότι μπορείς να μεταφέρεις; Εμένα μου είπαν ότι σκέφτονται για 2, όχι τρία που επιτρέπονται, για να μην υπάρξει πρόβλημα στην εγκυμοσύνη αργότερα.

Θα δεις πάντως ότι θα πάει πολύ καλά η προσπάθειά σου!! Και μπράβο, γιατί και η εξωσωματική χρειάζεται κουράγιο και τόλμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JoyCat είπε:

@Tokyo Αν επιτρέπεται, πόσα έμβρυα σου είπαν ότι μπορείς να μεταφέρεις; Εμένα μου είπαν ότι σκέφτονται για 2, όχι τρία που επιτρέπονται, για να μην υπάρξει πρόβλημα στην εγκυμοσύνη αργότερα.

Θα δεις πάντως ότι θα πάει πολύ καλά η προσπάθειά σου!! Και μπράβο, γιατί και η εξωσωματική χρειάζεται κουράγιο και τόλμη!!

και μενα το ιδιο! επειδη ειμαστε νεες (ασχετα τι γινεται στη φυσικη συλληψη) θεωρειται επικινδυνο το 3! Μετα μπλεκεις με μειωση εμβρυων κλπ...

Εσυ σε τι φαση εισαι; σκεφτεσαι για εξωσωματικη; ειχα την εντυπωση οτι εισαι στο γκρουπακι της φυσικης συλληψης! Παντως ναι η εξωσωματικη θελει πανω απο ολα υπομονη κ δυναμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

έχω κάνει διέγερση και περιμένω να δω τι ψάρια έπιασα!!! Κάνω γενικά πολλά ωάρια, έχω σταθερό κύκλο, καλές ορμόνες κ σταθερή ωορρηξία κ ο σύζυγος καλό σπέρμα επίσης (σε όλες τις παραμέτρους). Μόνο πρόβλημα από ότι φαίνεται η ηλικία. Φυσικά άλλες στα 38 μπορεί να πιάσουν πανεύκολα λέω τι συμβαίνει σε μένα... Δεν έχω προχωρήσει σε καμία εμβρυομεταφορά, αποφασίσαμε να μαζέψουμε έμβρυα τώρα που ακόμα δίνω αρκετά... έκανα ωοληψία και είχα 11 ώριμα ωάρια (από συνολικά 14), το πρόβλημα είναι ότι θα έχω χαμηλό ποσοστό γονιμοποίησης οπότε θα δούμε!

Εσείς κορίτσι σε τι φάση είστε; θυμάμαι ότι θα κάνατε βιοψία για εξωσωματική ή σε μπερδεύω με άλλη κοπέλα; καλά αποτελέσματα εύχομαι σε κάθε περίπτωση!

Εμείς λογικά θα πάμε για βιοψία, ναι.

Τώρα την Πέμπτη θα κάνω σαλπιγγογραφία και θα κάνει κ ο άντρας μου άλλο ένα σπερμοδιάγραμμα σε ιδιώτη εξειδικευμένο στο σπερμοδιάγραμμα μπας βρούμε κάτι και την αποφύγει τη βιοψία.

Περιμένουμε αύριο τα αποτελέσματα για τον Καρυότυπο και τέλος του μήνα για την Κυστική Ίνωση.

πολύ καλά ωάρια, καλά κάνεις και τα μαζεύεις..όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo Συναντηθήκαμε με τους γιατρούς και βάλαμε ένα πλάνο για εξωσωματική το Μάρτιο. Είναι σχετικά νωρίς για εξωσωματική και το σκεφτόμαστε ακόμα. Από την άλλη σκέφτομαι ότι είναι μια σχεδόν σίγουρη λύση και με προτρέπει κι ο σύζυγος γιατί με βλέπει κάθε μήνα να μαραζώνω με τα αρνητικά.. και ίσως τώρα σ'εμένα λόγω της πεσμένης ψυχολογίας και της αγωνίας να μην έρχεται.

Εύχομαι πάντως να κρατήσεις και τα δύο!! Θα είναι πολύ ωραία εμπειρία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@Tokyo Αν επιτρέπεται, πόσα έμβρυα σου είπαν ότι μπορείς να μεταφέρεις; Εμένα μου είπαν ότι σκέφτονται για 2, όχι τρία που επιτρέπονται, για να μην υπάρξει πρόβλημα στην εγκυμοσύνη αργότερα.

Θα δεις πάντως ότι θα πάει πολύ καλά η προσπάθειά σου!! Και μπράβο, γιατί και η εξωσωματική χρειάζεται κουράγιο και τόλμη!!

Νομιζω οτι εχουν καταργηθει τα 3 εμβρυα  πια για τους κινδυνους της πολυδυμης κυησης  κ βαζουν μαξιμουμ 2 στις ετ.Τουλαχιστον ετσι ακουγοταν πριν 5 χρονια,δεν ξερω αν το αλλαξαν τελικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Εμείς λογικά θα πάμε για βιοψία, ναι.

Τώρα την Πέμπτη θα κάνω σαλπιγγογραφία και θα κάνει κ ο άντρας μου άλλο ένα σπερμοδιάγραμμα σε ιδιώτη εξειδικευμένο στο σπερμοδιάγραμμα μπας βρούμε κάτι και την αποφύγει τη βιοψία.

Περιμένουμε αύριο τα αποτελέσματα για τον Καρυότυπο και τέλος του μήνα για την Κυστική Ίνωση.

πολύ καλά ωάρια, καλά κάνεις και τα μαζεύεις..όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!

σε ποσότητα ειναι καλά ναι... η δυνατότητα γονιμοποίησης όμως είναι το κλειδί :-) 

Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει κορίτσια. Η ζωή επιφυλάσσει σε όλες μας νέους δρόμους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Νομιζω οτι εχουν καταργηθει τα 3 εμβρυα  πια για τους κινδυνους της πολυδυμης κυησης  κ βαζουν μαξιμουμ 2 στις ετ.Τουλαχιστον ετσι ακουγοταν πριν 5 χρονια,δεν ξερω αν το αλλαξαν τελικα.

Έως 40 επιτρέπεται ως 3 και άνω των 40 έως 4! Είναι μετά στο χέρι του γιατρού να δεχτεί τόσα έμβρυα ή όχι και ανάλογα την περίπτωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Έως 40 επιτρέπεται ως 3 και άνω των 40 έως 4! Είναι μετά στο χέρι του γιατρού να δεχτεί τόσα έμβρυα ή όχι και ανάλογα την περίπτωση...

Δεν το ηξερα κοριτσι μου.Επαψα να τα παρακολουθω πια μετα τα δικα μας.Καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου κ σε σενα και σε ολες 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo Δεν μετράει μόνο η δυνατότητα γονιμοποίησης των ωαρίων, αλλά και των σπερματοζωαρίων. Είστε δύο, δεν είμαστε μόνες μας οι γυναίκες. Μην ανησυχείς για τίποτα τώρα!! Από τα 11, δύο θα τα καταφέρουν σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@Tokyo Συναντηθήκαμε με τους γιατρούς και βάλαμε ένα πλάνο για εξωσωματική το Μάρτιο. Είναι σχετικά νωρίς για εξωσωματική και το σκεφτόμαστε ακόμα. Από την άλλη σκέφτομαι ότι είναι μια σχεδόν σίγουρη λύση και με προτρέπει κι ο σύζυγος γιατί με βλέπει κάθε μήνα να μαραζώνω με τα αρνητικά.. και ίσως τώρα σ'εμένα λόγω της πεσμένης ψυχολογίας και της αγωνίας να μην έρχεται.

Εύχομαι πάντως να κρατήσεις και τα δύο!! Θα είναι πολύ ωραία εμπειρία!!

Κοίτα κ εμείς ένα χρόνο προσπαθούσαμε ουσιαστικά (από Ιούλιο σε Ιούλιο) όταν το πήραμε απόφαση και απλά περιμέναμε να πάμε στο γιατρό μετά τις διακοπές. Δεν το μετάνιωσα γιατί κατάλαβα ότι με το φυσικό τρόπο θα περίμενα αιώνια κ όταν θα πήγαινα στο γιατρό θα ήταν αργά... Είμαι επηρεασμένη από τη ιστορία μου εννοείται κ ίσως δεν είμαι αντικειμενική, οπότε η καθαρά προσωπική μου άποψη (το τονίζω το προσωπική) ειναι όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα... Τα ωάρια χειροτερεύουν χρόνο με το χρόνο, εμένα δλδ αυτό είναι το πρόβλημα μου... Συγνώμη αν σας αγχώνω αλλά δυστυχώς ο χρόνος δεν είναι υπέρ μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo Όχι, δεν μας αγχώνεις. Εγώ, να σου πω την αλήθεια, περισσότερο ανησυχώ γι'αυτά που λες, ακόμη κι αν δεν τα συζητάω καν. Εγώ έχω πολύ καλή ποιότητα, απ'ό,τι λέει ο γιατρός, αλλά ίσως είναι και θέμα τύχης και να χειροτερέψουν πολύ σύντομα. Καμιά μας δεν το ξέρει αυτό, πώς θα έρθουν τα πράγματα και τι μας επιφυλάσσει το μέλλον.

Προσωπική συμβουλή πάντως σ'εσένα (πράγμα που σκέφτομαι και για μένα βέβαια): αν θέλεις κι άλλο παιδάκι, μην αργήσεις πολύ μετά το πρώτο για να μην ξαναέχουμε την ίδια δυσκολία και μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@Tokyo Όχι, δεν μας αγχώνεις. Εγώ, να σου πω την αλήθεια, περισσότερο ανησυχώ γι'αυτά που λες, ακόμη κι αν δεν τα συζητάω καν. Εγώ έχω πολύ καλή ποιότητα, απ'ό,τι λέει ο γιατρός, αλλά ίσως είναι και θέμα τύχης και να χειροτερέψουν πολύ σύντομα. Καμιά μας δεν το ξέρει αυτό, πώς θα έρθουν τα πράγματα και τι μας επιφυλάσσει το μέλλον.

Προσωπική συμβουλή πάντως σ'εσένα (πράγμα που σκέφτομαι και για μένα βέβαια): αν θέλεις κι άλλο παιδάκι, μην αργήσεις πολύ μετά το πρώτο για να μην ξαναέχουμε την ίδια δυσκολία και μετά.

κορίτσι ο γιατρός πως το ξέρει αυτό;;; εμένα έβλεπε στον υπέρηχο πολλά ωοθυλάκια, ωάριο κάθε μήνα με τακτική ωορρηξία κ σταθερό κύκλο και σούπερ ορμόνες. Ξέρεις ποιος μας είπε ότι τελικά αυτό ήταν το θέμα; ο εμβρυολόγος που τα είδε στο μικροσκόπιο... Σε τρομάζω το ξέρω αλλά η ποιότητα δε φαίνεται από πουθενά. Ο γυναικολόγος κ μένα μου έλεγε ότι είναι σούπερ κ θα γεμίσω παιδιά... Δίκιο είχε γιατί με τη δική του εμπειρία αυτό φαίνονταν, όμως η ποιότητα δεν φαίνεται πουθενά. Αν έχει ο σύζυγος θέμα οκ τότε μπορεί να έχεις δίκιο, εμάς που δεν υπήρχε όμως τίποτα άλλο ήταν ξεκάθαρο τελικά τι έφταιγε τόσο καιρό! ΑΜΗ έχεις κάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...