Μετάβαση σε περιεχόμενο

«Με δεντράκια και φωτάκια θα μας έρθουν τα νινάκια» ???


Mt3508

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Α καταλαβα!! Θα δειξει κι αυριο λοιπον ποσο θα μεγαλωσουν. Συνηθως το φυσικο μου ωαριο μεγαλωνε  2mm τη μερα αλλα έφτανε πάντα 24mm σίγουρα για να σπασει. Σκεφτομαι μηπως αυτό φταίει? Μηπως αν μεγαλωνουν πολυ δεν ειναι ποιοτικά? Καλη ερώτηση που δεν εχω κανει στο γιατρό. Για να δουμε αυριο ποσο εχουν μεγαλωσει εχω αγωνια.

Αληθεια γτ πιστευεις τη σπερματεγχυση σαν καλυτερη επιλογη?

εμένα σπάνε γύρω στα 20-22... 

Εννοώ καλύτερη σε σχέση με τη φυσική επαφή εφόσον έχεις μπει σε αυτή τη διαδικασία! Από εκεί και πέρα να ξέρεις ότι η πιθανότητα επιτυχίας είναι λίγο πολύ αυτή της φυσικής σύλληψης, λίγο καλύτερη ανάλογα με την περίπτωση του κάθε ζευγαριού! Απαιτεί φυσικά ανοιχτές σάλπιγγες και καλό σπέρμα κ εξαρτάται πολύ από την ηλικία (εμένα στα 37 τη θεωρούσαν πχ εντελώς άκυρη παρόλο που είχα όλες τις εξετάσεις καλές). Από εκεί και πέρα σαφώς η εξωσ υπερέχει κ από ότι καταλαβαίνω εσύ θα έδινες και αρκετά ωάρια, όμως δεν πας απευθείας εκεί χωρίς να κάνεις πρώτα κάποιες προσπάθειες ειδικά αν έχεις το ηλικιακό περιθώριο! 

Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μουυυ!!! Πως είστε σήμερα;;; @Σαμανη @Frogel μου πως πάνε οι εγκυμονουσες μας;;; :-) εγω σήμερα δεν πάω για δουλειά ,περιμένω μαστόρους να μπαίνουν επιτέλους τα αλουμίνια στο σπίτι :-)

Κορίτσια εδω ειμαι κ εγω σας διαβαζω απλα δεν προλαβενω να μπενω πολυ λογο δουλειάς και υπνου ... Επίσης με εχουν πιασει αυτα τ πανω κατω τις ψυχολογιας που εκει π κλαις γελας κιολας  . αντε γεμίζει σιγα σιγά το πινακακι κιαλοοοο !!! Ολες να εχουμε μωρακι το 2020 !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

εμένα σπάνε γύρω στα 20-22... 

Εννοώ καλύτερη σε σχέση με τη φυσική επαφή εφόσον έχεις μπει σε αυτή τη διαδικασία! Από εκεί και πέρα να ξέρεις ότι η πιθανότητα επιτυχίας είναι λίγο πολύ αυτή της φυσικής σύλληψης, λίγο καλύτερη ανάλογα με την περίπτωση του κάθε ζευγαριού! Απαιτεί φυσικά ανοιχτές σάλπιγγες και καλό σπέρμα κ εξαρτάται πολύ από την ηλικία (εμένα στα 37 τη θεωρούσαν πχ εντελώς άκυρη παρόλο που είχα όλες τις εξετάσεις καλές). Από εκεί και πέρα σαφώς η εξωσ υπερέχει κ από ότι καταλαβαίνω εσύ θα έδινες και αρκετά ωάρια, όμως δεν πας απευθείας εκεί χωρίς να κάνεις πρώτα κάποιες προσπάθειες ειδικά αν έχεις το ηλικιακό περιθώριο! 

Καλά αποτελέσματα!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου παρα πολυ για τις πληροφοριες. Εγω ειμαι 28. Με εξετασεις σπερματος του αντρα μου  καλες. Τις εκανε στο τμήμα εξωσωματικής μεγαλου μαιευτηριου. Εγω εχω  τα θεματα που ανεφερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Οχι κοριτσι μου οταν βγαινει θετικο συμαινει οτι η LH εχει αυξηθει και μεσα σε 36ωρες κανεις οωρρηξια! Εκτος κι αν εχεις πολυκυστικες που μπορει να σου βγει ψευδως θετικό.

Όχι δεν έχω. Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα. Τώρα που το ξανά είδα δεν είναι ακριβώς ίδιο είναι λίγο πιο αχνό. Βέβαια νομίζω ότι ξεθώριασε λίγο γιατί εγώ το θυμάμαι πιο έντονο. Αν δεν κάνεις ωορρηξία δεν βγάζει καθόλου γραμμή ή βγαίνει αχνή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Κορίτσια εδω ειμαι κ εγω σας διαβαζω απλα δεν προλαβενω να μπενω πολυ λογο δουλειάς και υπνου ... Επίσης με εχουν πιασει αυτα τ πανω κατω τις ψυχολογιας που εκει π κλαις γελας κιολας  . αντε γεμίζει σιγα σιγά το πινακακι κιαλοοοο !!! Ολες να εχουμε μωρακι το 2020 !

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Πώς είσαι; Πώς νιώθεις; Πήγες για χοριακή ή περιμένεις; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ευάγγελοςτ

Υπαρχει περιπτωση να βγαινει και πολύ αχνη γραμμη ή και καθολου . Οι γραμμες πρεπει να ειναι τουλαχιστον ιδιες για να ειναι θετικο. Επισης εσυ κοιτας παντα τα πρωτα λεπτα το τεστ.  Μετα  τα πρωτα λεπτά δεν δινεις σημασια οτι κι αν δειχνει. Αν ηταν ιδιες τα πρωτα  5 λεπτα ειναι θετικό! Εσυ θα παρεις ως  θετικο το πιο σκουρο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

@Ευάγγελοςτ

Υπαρχει περιπτωση να βγαινει και πολύ αχνη γραμμη ή και καθολου . Οι γραμμες πρεπει να ειναι τουλαχιστον ιδιες για να ειναι θετικο. Επισης εσυ κοιτας παντα τα πρωτα λεπτα το τεστ.  Μετα  τα πρωτα λεπτά δεν δινεις σημασια οτι κι αν δειχνει. Αν ηταν ιδιες τα πρωτα  5 λεπτα ειναι θετικό! Εσυ θα παρεις ως  θετικο το πιο σκουρο σου.

Καλημερουδια σας κοπελαρες μου και μελλουσες μανουλες!!!Βρε μην σας πιανει αγχος και πανικος ολα θα γινουν !Και σας το λεω εγω που δεν υπηρχε εφαρμογη που να μην φιγουραρει στη ταπετσαρια του κινητου μου ωστε να κραταω σημειωσεις ημερομηνιες κτλ και ομως αυτο ηρθε το μηνα που δεν ασχοληθηκα με τιποτα απ ολα αυτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Ελενάκι μουυυυυ ευχαριστωωωω!!! Θα μου δίνεις συμβουλές μετά σαν έμπειρη μανούλα με δύο νινακια ? !!! Και φυσικά θα ενημερώσω ?[smilie=love5.gif]?

Με μεγάλη μ τιμή αγαπημένη μου ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️αλλά όταν έρθει το νινακι σου με έναν μαγικό τρόπο σαν να τα ξέρεις όλα είναι το ένστικτο της μανούλας???όπως σου το λέω μαγικό ?πάντως εγώ θα είμαι εδώ για να βοηθήσω όπως μπορω❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ελενακι12 είπε:

Με μεγάλη μ τιμή αγαπημένη μου ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️αλλά όταν έρθει το νινακι σου με έναν μαγικό τρόπο σαν να τα ξέρεις όλα είναι το ένστικτο της μανούλας???όπως σου το λέω μαγικό ?πάντως εγώ θα είμαι εδώ για να βοηθήσω όπως μπορω❤️

Αγάπη μου γλυκιά εσύ!!! ?[smilie=love5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κοριτσάκια μου μόλις έκλεισα ραντεβού στο Έλενα στο τμήμα εξωσωματικης για την Τετάρτη 04/12 με την κα.Μανδα καργακου!! Δεν την ξέρω την κύρια αλλά είπα να δοκιμάσω πρώτη φορά με γυναίκα γυναικολόγο!! Αλλά είμαι πολύ χαρούμενη που ξεκινάμε και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας!! ?‍♀️

Καλή επιτυχία να έχεις όλα τέλεια να πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εδώ κορίτσια και καλή επιτυχία σε όλες! Να σας ρωτήσω, πόσο νωρίτερα μπορεί να δείξει μια χοριακη?Φυσικά εννοώ πριν τν καθυστέρηση. Έχω να κάνω γενικό τσεκ απ και σκέφτομαι να το συνδυαζα κ αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elephant είπε:

Καλησπέρα και από εδώ κορίτσια και καλή επιτυχία σε όλες! Να σας ρωτήσω, πόσο νωρίτερα μπορεί να δείξει μια χοριακη?Φυσικά εννοώ πριν τν καθυστέρηση. Έχω να κάνω γενικό τσεκ απ και σκέφτομαι να το συνδυαζα κ αυτο

Γειά σου κορίτσι. Αν δεν κάνω λάθος 2-3 ημέρες μετά την εμφύτευση αρχίζει να ανεβαίνει. Εξαρτάται πότε έκανες ωορρηξία βασικά. Αν ξέρεις θεωρώ ότι μετά από κανένα δεκαήμερο λογικά θα δείξει. Αλλά και πάλι δεν είναι σίγουρο. Έχω διαβάσει ότι η εμφύτευση μπορεί να γίνει μέχρι και 12 ημέρες μετά. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κοριτσάκια μου μόλις έκλεισα ραντεβού στο Έλενα στο τμήμα εξωσωματικης για την Τετάρτη 04/12 με την κα.Μανδα καργακου!! Δεν την ξέρω την κύρια αλλά είπα να δοκιμάσω πρώτη φορά με γυναίκα γυναικολόγο!! Αλλά είμαι πολύ χαρούμενη που ξεκινάμε και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας!! ?‍♀️

Καλή αρχή! Εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου κορίτσι. Αν δεν κάνω λάθος 2-3 ημέρες μετά την εμφύτευση αρχίζει να ανεβαίνει. Εξαρτάται πότε έκανες ωορρηξία βασικά. Αν ξέρεις θεωρώ ότι μετά από κανένα δεκαήμερο λογικά θα δείξει. Αλλά και πάλι δεν είναι σίγουρο. Έχω διαβάσει ότι η εμφύτευση μπορεί να γίνει μέχρι και 12 ημέρες μετά. ?

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου, εγώ πάω για τον άλλο μήνα// 26η σήμερα κ ήδη ειδα αιμα.. αύριο θα έχω ροή.. προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου ..μίλησα με τον άντρα μου, κ θα πάω στο γιατρό να με κατευθύνει .. φλερτάρω με την ιδέα να δοκιμάσω κ τη σπερματέγχυση με τη νεα χρονιά... είμαι χάλια κ παρήγγειλα κ ένα πιτόγυρο έτσι για να πάνε τα φαρμάκια κάτω.. χαχααα γελάω γιατί θα κλαίω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

κορίτσια μου, εγώ πάω για τον άλλο μήνα// 26η σήμερα κ ήδη ειδα αιμα.. αύριο θα έχω ροή.. προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου ..μίλησα με τον άντρα μου, κ θα πάω στο γιατρό να με κατευθύνει .. φλερτάρω με την ιδέα να δοκιμάσω κ τη σπερματέγχυση με τη νεα χρονιά... είμαι χάλια κ παρήγγειλα κ ένα πιτόγυρο έτσι για να πάνε τα φαρμάκια κάτω.. χαχααα γελάω γιατί θα κλαίω...

Τι κύκλο έχεις κανονικά κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Princess28 είπε:

Τι κύκλο έχεις κανονικά κορίτσι μου;

28άρη .. περίμενα το Σάββατο.. ωορρηξία ένιωσα 13-14η τσιμπήματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/11/2019 at 6:59 ΜΜ, ο/η Frogel είπε:

Είναι τέλειο το πινακακι μας ρε κορίτσια θέλω τώρα η τόση μπεμπεδοσκονη του Νοέμβρη να φέρε πολλά μωράκια και το Δεκέμβρη αν και @Kostef @lactaki σας πιάνει και ο Νοέμβρης :)) το κορίτσι αυτό που χάθηκε ρε παιδιά @liza_pan93 έλα πίσω γιατί πλησιάζουν κι εσένα η μέρες σου ❤️

Κοριτσάρες μου....πόσο πολύ χαίρομαι που βλέπω τόσα πολλά θετικά τεστάκια!!!! ❤️❤️❤️❤️ καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες σας!!!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

κορίτσια μου, εγώ πάω για τον άλλο μήνα// 26η σήμερα κ ήδη ειδα αιμα.. αύριο θα έχω ροή.. προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου ..μίλησα με τον άντρα μου, κ θα πάω στο γιατρό να με κατευθύνει .. φλερτάρω με την ιδέα να δοκιμάσω κ τη σπερματέγχυση με τη νεα χρονιά... είμαι χάλια κ παρήγγειλα κ ένα πιτόγυρο έτσι για να πάνε τα φαρμάκια κάτω.. χαχααα γελάω γιατί θα κλαίω...

Κορίτσι μου ξέρω ότι και εάν σου πω δεν θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα οπότε για σήμερα μπορείς να φας και μια τούρτα σοκολάτα ολόκληρη ? !!! Δεν θυμάμαι κορίτσακι μου πόσο καιρό προσπαθείτε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου ξέρω ότι και εάν σου πω δεν θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα οπότε για σήμερα μπορείς να φας και μια τούρτα σοκολάτα ολόκληρη ? !!! Δεν θυμάμαι κορίτσακι μου πόσο καιρό προσπαθείτε;;

δεν ειναι πολύς ο καιρός αλλά μ φαινεται αιωνας.. περυσι το καλοκαιρι ξεκινήσαμ ελευθερες επαφες.. ιανουάριο διαγνώστηκα με ενδομητρίωση έκανα επεμβαση κ ξεκινησαμε ξανά προσπάθειες Μαιο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Κοριτσάρες μου....πόσο πολύ χαίρομαι που βλέπω τόσα πολλά θετικά τεστάκια!!!! ❤️❤️❤️❤️ καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες σας!!!!! ???

Λιζακι μου γιατί τέτοια φωτογραφία στο προφίλ σου;;είναι όλα καλά κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

δεν ειναι πολύς ο καιρός αλλά μ φαινεται αιωνας.. περυσι το καλοκαιρι ξεκινήσαμ ελευθερες επαφες.. ιανουάριο διαγνώστηκα με ενδομητρίωση έκανα επεμβαση κ ξεκινησαμε ξανά προσπάθειες Μαιο... 

Συνάδελφος χάρηκα!!! Εγώ λόγω αυτού πάω για εξωσωματική!! Αλλά εγώ θα σου έλεγα να προσπαθήσει ς λίγο ακόμα μόνοι σας ,κάνα δυο μήνες ας πούμε και μετά φυσικά προχωράς και σε άλλες διαδικασίες!! Δώσε λίγο χρόνο και όσο μπορείς χαλάρωσε οσο μπορείς!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...