Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

εμάς είναι ο 3ος μήνας προσπαθειών αλλά αυτό το μήνα έγινε περισσότερο με πρόγραμμα.

Ο κυκλος μου είναι πολύ σταθερός, 28 ημερών. Ο γιατρός μου είπε προγραμματισμένες επαφές στη 12η,14η,16η.

Προηγούμενη περίοδος 24/09. Αναμενόμενη περίοδος στις 22/10.

Αυτό το μήνα είχα ένα επαγγελματικό ταξίδι και έλειπα 04/10-06/10. άρα έχασα τη 12η μέρα. Όμως ήρθαμε σε επαφή την 10η - τη 13η και τη 15η. (όπως μας είπε και ο γιατρός).

Πιστεύετε οτι επειδή έχασα αυτή τη μέρα, να έχασα όλη την ουσία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Την Παρακευή εάν δεν δω μέχρι αύριο την νύχτα θα παω να πιάσω τεστ να το κάνω το πρωί!!

Έχεις άλλα συμπτώματα κορίτσι μου? Σου εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

Έχεις άλλα συμπτώματα κορίτσι μου? Σου εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας!

 

Το στήθος μου έχει πρηστεί.. και με πιάνει ένας πόνος κάτω αριστερά ώρα ώρα όπως που θα δω περίοδο όμως μετά περνά  έχει 2 3 ημερες που νιώθω αυτόν τον πόνο όμως δεν βλέπω τελικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Την Παρακευή εάν δεν δω μέχρι αύριο την νύχτα θα παω να πιάσω τεστ να το κάνω το πρωί!!

Αγαπούλα μου θα πρότεινα να μην κάνεις τεστ, αλλά μια χοριακή για πιο σίγουρα! Εύχομαι να είναι θετική!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Καλό μεσημεράκι κορίτσια μου, ελπίζω να σας βρίσκω καλά! 36η ημέρα για εμένα σήμερα και βρίσκομαι στην αναμονή! Έχει πρηστεί το στήθος μου και κάποιες φορές έχω πόνο κάτω αριστερά..Ελπίζω να μην έρθει ???

καλό μεσημεράκι κ σε σενα κορίτσι!!!

Τι κύκλο εχεις συνήθως;;

Μακάρι να έχεις θετικά νέα!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mt3508 είπε:

Το στήθος μου έχει πρηστεί.. και με πιάνει ένας πόνος κάτω αριστερά ώρα ώρα όπως που θα δω περίοδο όμως μετά περνά  έχει 2 3 ημερες που νιώθω αυτόν τον πόνο όμως δεν βλέπω τελικά 

Μακάρι κορίτσι μου να βγει θετικό το τεστακια!!!!!????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

καλό μεσημεράκι κ σε σενα κορίτσι!!!

Τι κύκλο εχεις συνήθως;;

Μακάρι να έχεις θετικά νέα!!! ?

29 ημέρες κύκλο αλλά ωορρηξία άργησα είδα θετικό τεστ την 19η ημέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

29 ημέρες κύκλο αλλά ωορρηξία άργησα είδα θετικό τεστ την 19η ημέρα..

Μην κάνεις ξανα τεστ κοπέλα μου, πήγαινε κατευθείαν για χοριακή! Τα τεστ δεν είναι πάντα αξιόπιστα! Τι εταιρία έκανες την πρώτη φορά αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

Μην κάνεις ξανα τεστ κοπέλα μου, πήγαινε κατευθείαν για χοριακή! Τα τεστ δεν είναι πάντα αξιόπιστα! Τι εταιρία έκανες την πρώτη φορά αν επιτρέπεται;

Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ? απλά ζήτησα στο φαρμακείο και ότι μου έδωσαν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Καλησπέρα σας,

εμάς είναι ο 3ος μήνας προσπαθειών αλλά αυτό το μήνα έγινε περισσότερο με πρόγραμμα.

Ο κυκλος μου είναι πολύ υσταθερός, 28 ημερών. Ο γιατρός μου είπε προγραμματισμένες επαφές στη 12η,14η,16η.

Προηγούμενη περίοδος 24/09. Αναμενόμενη περίοδος στις 22/10.

Αυτό το μήνα είχα ένα επαγγελματικό ταξίδι και έλειπα 04/10-06/10. άρα έχασα τη 12η μέρα. Όμως ήρθαμε σε επαφή την 10η - τη 13η και τη 15η. (όπως μας είπε και ο γιατρός).

Πιστεύετε οτι επειδή έχασα αυτή τη μέρα, να έχασα όλη την ουσία? 

Καλώς την!! Όχι δεν έχασες όλη την ουσία επειδή δεν έκανες την 12η αν και εγώ θα ήθελα να είχες και την 14η που είναι η μέρα ωορρηξίας σου αλλά και η 13η μέρα μας κάνει!! Υπομονή να περάσουν οι μέρες και εύχομαι να μας πεις τα ευχάριστα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Mt3508 : 04/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

ViKcy: 15/10

mummy5 : 20/10

Άντρεα: 23/10

lactaki :04/11

Titika88: /11

liza_pan93 : /11

Μαρία 89: /11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Mt3508 : 04/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

ViKcy: 15/10

mummy5 : 20/10

Άντρεα: 23/10

Titika88: /11

liza_pan93 : /11

Μαρία 89: /11

lactaki: /11

4/11 εγώ πια μάλλον!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Mt3508 : 04/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

ViKcy: 15/10

mummy5 : 20/10

Άντρεα: 23/10

lactaki :04/11

Titika88: /11

liza_pan93 : /11

Μαρία 89: /11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ευχαριστω πολυ κορίτσι μου!Διαβασα στο ιντερνετ οτι η fhs με την τιμη που εχω ειναι στην προ εμμηνοπαυση.Ειναι υψηλη γενικα...Θα περιμενω να με παρει τηλ. ο γιατρος!

Παρακαλώ! Δεν γνωρίζω πολλά για να σε βοηθήσω αλλά ελπίζω να είναι κάτι που βελτιώνεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ευχαριστω πολυ κορίτσι μου!Διαβασα στο ιντερνετ οτι η fhs με την τιμη που εχω ειναι στην προ εμμηνοπαυση.Ειναι υψηλη γενικα...Θα περιμενω να με παρει τηλ. ο γιατρος!

Γεια σου Χρυσαφω! αυτό που λες για την FSH δεν ισχύει... καταρχήν κάνει διακυμάνσεις όπως έχω ξαναγράψει κ δείχνει ποσότητα οωθηλακίων βασικά του τρέχοντος κύκλου... τον άλλο μήνα μπορεί να έχεις πχ 8! Δεν γράφω τυχαίες τιμές μου έχει τύχει κ το έχω δει αναλυτικά με το γιατρό μου. Από όσο ξέρω άλλες αναλύσεις θα πρέπει να κάνεις για να το δείτε αυτό κ βασικά να έχεις σταματήσει πια να κάνεις ωορρηξία... Πιο πολύ θα έλεγα να δεις την LH που δείχνει ακριβώς αυτό! Ανάλογα σε ποια μέρα την έκανες μοιάζει λίγο υψηλή...

Σε κάθε περίπτωση επειδή πια μιλάμε κ "γνωριζόμαστε" καιρό, μόνο ένα μπορώ να σου πω, δεν είναι για να χάνεις χρόνο! Μίλα με το γιατρό να σε βοηθήσει κ αν δεν μπορεί άλλαξε γιατρό! Είναι ακόμα πολύ λίγα τα χρόνια που θα μπορείς να έχεις κάποιο αποτέλεσμα... Συγνώμη που σου μιλάω ίσως κάπως ωμά αλλά η φύση με τις γυναίκες είναι σκληρή κ η αλήθεια μας είναι αυτή. Προσπαθήσαμε πολύ καιρό μόνες, μην χάνεις το χρόνο που απομένει... Στο λέω ειλικρινά με φιλική διάθεση κ με την ελπίδα να σε βοηθά έστω λίγο το μνμ μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Γεια σου Χρυσαφω! αυτό που λες για την FSH δεν ισχύει... καταρχήν κάνει διακυμάνσεις όπως έχω ξαναγράψει κ δείχνει ποσότητα οωθηλακίων βασικά του τρέχοντος κύκλου... τον άλλο μήνα μπορεί να έχεις πχ 8! Δεν γράφω τυχαίες τιμές μου έχει τύχει κ το έχω δει αναλυτικά με το γιατρό μου. Από όσο ξέρω άλλες αναλύσεις θα πρέπει να κάνεις για να το δείτε αυτό κ βασικά να έχεις σταματήσει πια να κάνεις ωορρηξία... Πιο πολύ θα έλεγα να δεις την LH που δείχνει ακριβώς αυτό! Ανάλογα σε ποια μέρα την έκανες μοιάζει λίγο υψηλή...

Σε κάθε περίπτωση επειδή πια μιλάμε κ "γνωριζόμαστε" καιρό, μόνο ένα μπορώ να σου πω, δεν είναι για να χάνεις χρόνο! Μίλα με το γιατρό να σε βοηθήσει κ αν δεν μπορεί άλλαξε γιατρό! Είναι ακόμα πολύ λίγα τα χρόνια που θα μπορείς να έχεις κάποιο αποτέλεσμα... Συγνώμη που σου μιλάω ίσως κάπως ωμά αλλά η φύση με τις γυναίκες είναι σκληρή κ η αλήθεια μας είναι αυτή. Προσπαθήσαμε πολύ καιρό μόνες, μην χάνεις το χρόνο που απομένει... Στο λέω ειλικρινά με φιλική διάθεση κ με την ελπίδα να σε βοηθά έστω λίγο το μνμ μου...

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση.Ειναι το επόμενο βημα κ αν πανε ολα καλα σε ενα μηνα μπαινω για εξωσωματική. Να σαι καλα κ καλη δύναμη στις προσπάθειες σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ευχαριστω πολυ κορίτσι μου!Διαβασα στο ιντερνετ οτι η fhs με την τιμη που εχω ειναι στην προ εμμηνοπαυση.Ειναι υψηλη γενικα...Θα περιμενω να με παρει τηλ. ο γιατρος!

Μην αγχώνεσαι!Παίζει ρόλο και η μερα.Ελπιζω να τις έκανες 3-5η μέρα περιόδου.Ειδικα η Fsh θέλει 3-5 μέρα από ότι ξέρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Μην αγχώνεσαι!Παίζει ρόλο και η μερα.Ελπιζω να τις έκανες 3-5η μέρα περιόδου.Ειδικα η Fsh θέλει 3-5 μέρα από ότι ξέρω!

Καλημερα!Τις έκανα την 2η μερα περιοδου..Ετσι μου ζητησε ο γιατρος.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα!Τις έκανα την 2η μερα περιοδου..Ετσι μου ζητησε ο γιατρος.

 

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!ψηλά το κεφάλι πάλι κ ξανά προς την δόξα τραβώ.???

Νιώθω πιο ήρεμη κάπως Γιατί με τον άντρα μου που συζήτησα βάλαμε ένα deadline κ αν δεν... προχωράμε σε περαιτέρω διαδικασίες..

 Κ εγώ πριν λίγο έκανα ορμονολογικες συν θηροειδη...είμαι στην 3η μέρα.. την προγεστερόνη που παίρνω συμπληρώμα όμως 21η λογικό δεν είναι να είναι οκ??Θά τη ρωτησω όταν πάω. Επίσης 21η μέρα πέφτει Δευτερα 28η Οκτωβρίου κ έτσι αναγκαστικα θα την κάνω 22η..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Mt3508 : 04/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

ViKcy: 15/10

mummy5 : 20/10

Άντρεα: 23/10

lactaki :04/11

Titika88: /11

liza_pan93 : /11

Μαρία 89: /11

Άντε βρε κορίτσια να μικρύνει το πινακακι μας... ❤️??

Η  @Titika88 που ειναιιιιι για κάνε εμφάνιση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!ψηλά το κεφάλι πάλι κ ξανά προς την δόξα τραβώ.???

Νιώθω πιο ήρεμη κάπως Γιατί με τον άντρα μου που συζήτησα βάλαμε ένα deadline κ αν δεν... προχωράμε σε περαιτέρω διαδικασίες..

 Κ εγώ πριν λίγο έκανα ορμονολογικες συν θηροειδη...είμαι στην 3η μέρα.. την προγεστερόνη που παίρνω συμπληρώμα όμως 21η λογικό δεν είναι να είναι οκ??Θά τη ρωτησω όταν πάω. Επίσης 21η μέρα πέφτει Δευτερα 28η Οκτωβρίου κ έτσι αναγκαστικα θα την κάνω 22η..

 

Καλύτερα κορίτσι μου.Εύχομαι πολυ συντομα να μας ανακοινωσεις τα ευχάριστα νεα και να μην χρειαστεί κατι παραπάνω.Διαφορετικά υπάρχουν εναλλακτικές.Ολα θα γινουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 38η μέρα σήμερα άφαντη η κυρία?Θα σκάσω μόλις σχολάσω εάν δεν δω μέχρι εκείνη την ώρα θα πάω να πιάσω τεστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...