Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάμε διακοπές να γεμίσουν οι κοιλιές!!!!


Maroulita!

Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι μου δεν ξέρω τι να σου πω... για τις σάλπιγγες μου φαίνεται απλό (;) με την άποψη ότι η λαπαροσκόπηση αν έχω καταλάβει καλά, είναι απλή διαδικασία με άμεσα αποτελέσματα. Η ΑΜΗ σου νομίζω είναι οκ... ίσως στα 27 να ήταν υψηλότερη κανονικά, όμως σαν απόλυτη τιμή είναι οκ εφόσον εσύ ήδη κάνεις προσπάθεις! Πρόβλημα θα ήταν αν ήθελες να το αναβάλλεις για χρόνια. Τώρα δε βλέπω προς τι ο πανικός! Έτσι όπως τα λες μάλλον το σπέρμα είναι το μεγαλύτερο θέμα. Θες να μας γράψεις τιμές; γιατί λίγο πολύ όλες περάσαμε αυτές τις εξετάσεις...

Πάντως ακόμα κ αν πας σε εξωσωματική (που μακάρι να μη χρειαστεί) τελικά είναι κ αυτό μια διαδικασία... βήμα - βήμα βγαίνει πέρα... οτιδήποτε βοηθά να φτάσει κανείς το στόχο του... 

Δεν το έχω τώρα μαζί μου, να τα βάλω μόλις πάω σπίτι να μου πείτε και εσείς τη γνώμη σας. Η λαπαροσκόπηση είναι μικρή επέμβαση που νομίζω φεύγεις την ίδια μερα από την κλινική, έχει ψηλό κόστος, μας δίνει πλήρη εικόνα για τις σάλπιγγες και θα ξέρουμε και από που προήλθαν οι συμφύσεις, σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί  γιατρός να καθαρίσει τις σάλπιγγες ενώ σε κάποιες άλλες όχι. Μου έβαλε να κάνω ξανά ΑΜΗ.. Θα κάνουμε ότι χρειαστει εννοείται για να αποκτήσουμε νιννάκι.. Όταν με έπιασαν τα κλάματα στον γιατρό μου λέει: "Τι κλαις τωρα; μωρό δεν θες; Ε σου υπόσχομαι σε 1-2 χρόνια θα το έχεις" και η αλήθεια αυτό μου έδωσε δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 40 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια γύρισα από την γιατρό.. λοιπόν η προγεστερόνη 23η μέρα δεν ήταν κ πολύ καλή. 10,10 .. για εγκυμοσύνη Μ πε θελει πάνω από 15.. Μ πε ότι μάλλον για αυτό βλέπω αίμα.. θα ξανά κάνω στον επόμενο κύκλο κ αν είναι πάλι χαμηλή Μ πε θα την ενίσχυσουμε...με χάπια ,ενέσεις??δε ξέρω .. για την ώρα σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα..

@Χρυσάφω

Είδες περίοδο κορίτσι μ; κανονισες ραντεβου για σαλπιγγογραφια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Αντικειμενικά κ επιστημονικά, η πανσέληνος φταίει...

@Tokyo εχω σεληνιαστει ασχημα σου λεω δεν την παλευω καθολου, εντομεταξυ εχει κ ο αντρας αλλαγες στη δουλεια του τωρα με τις πολιτικες αλλαγες και ειμαστε στην τσιτα κ με αυτο!

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλωσόρισες! Ελπίζω να περασε όμορφα και να ξεκουράστηκες!! Τα νέα μου εμένα δυστυχώς δεν είναι καθόλου ευχάριστα. Πήγαμε το Σάββατο σε κάποιο γυναικολόγο ο οποίος ειδικεύεται στην υπογονιμότητα και του πήραμε όλα μας τα δεδομένα (ορμονικές, σπερμοδιάγραμματα και σαλπιγγογραφίες) την ΑΜΗ μου της βρήκε πολύ χαμηλή ενώ η προηγούμενη γιατρός μου είπε πως είναι ικανοποιητική, ο σύντροφος μου πρέπει να ελεχθεί για κύλη λόγο του ότι είχε οριακή ποσότητα, κινητικότητα και μορφολογία, στο τελευταίο σπερμοδιάγραμμα που έκανε, παρόλο που στο προηγούμενο είχε μόνο θεματάκι με την κινητικότητα. Εγώ θα πρέπει να κάνω λαπαροσκόπηση για να προσπαθήσει να καθαρίσει η δεξια σάλπιγγα που είχε συμφήσεις. Επίσης, αυτό τον μήνα δεν έκανα ωοριξία, ίσως απο το άγχος ή ίσως να μην κάνω κάθε μήνα ωοριξία. Μας έδωσε περισσότερες πιθανότητες ότι θα τα καταφέρουμαι με εξωσωματική παρά με φυσική. Γενικά κορίτσια νιώθω ότι βρίσκομαι μπροστά από ένα τεράστιο βουνό και πρέπει να βρω τη δύναμη να το ανεβώ. Το μόνο θετικό ότι είμαι μικροί σε ηλικία (27).

@Άντρεα κοριτσι καλησπερα ποσο ειναι η ΑΜΗ σου? καλα απο ηλικια εισαι σουπερ μην αγχωνεσαι ειναι πολυ θετικο αυτο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

καλημέρα κοριτσακια καλη εβδομάδα σε ολες, πως εισαστε τι κανετε? εγω νευρα πολλα νευρα δεν ξερω γιατι..σκοτωνω ανθρωπο ομως... και τσακωνομαι με ολους..δουλεια σπιτι γονεις κλπ κλπ....πρεπει να χαλαρωσω, ειναι αναδρομος κανας πλανητης παλι ??? ?? @Βικούλα88 κοριτσακι πως πας εχεις νεοτερα σημερα??

Καλή εβδομάδα να έχουμε! Δεν έχει έρθει η ακατανομαστη ακόμα.... Αν και δεν είμαι πολύ αισιόδοξη...το στήθος μου δεν είναι τόσο πρησμένο... Το πρήξιμο κράτησε 2 μερες.. θα δείξει.. κι εγώ έχω πολλά νεύρα τις τελευταίες ημέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Άντρεα μου γιατί στεναχωριέσαι τόσο;;Δεν υπάρχει λόγος!Βρήκατε δύο θεματακια τα οποία φτιάχνονται μέσα σε λίγους μήνες!Υπομονή θελει.Απλα είμαστε ανυπομονες κ ακόμα οι 2-3 μήνες μας φαίνονται βουνό.Εσυ θα κάνεις την επεμβασουλα σου κ ο άντρας σου θα πάρει μια αγωγή,πιθανόν βιταμίνες για να ενισχύσει το σπέρμα,που απ'ο,τι κατάλαβα δν είναι κακό,απλά δν είναι τέλειο!Να πάτε όμως κ σε έναν ανδρολογο να μιλήσετε για το σπέρμα.Δεν ξέρω αν έχετε πάει ήδη.Απλα νομίζω ότι δν ξέρουν όλοι οι γυναικολόγοι από σπέρμα,γι'αυτό το λέω.

@lactaki μου η προγεστερόνη είναι εύκολο να ανέβει!Με χάπια αλλά να νομίζω ότι υπάρχει κ κολπική κρέμα.Μη σκας, αυτα τα ορμονολογικα εύκολα ρυθμίζονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Καλή εβδομάδα να έχουμε! Δεν έχει έρθει η ακατανομαστη ακόμα.... Αν και δεν είμαι πολύ αισιόδοξη...το στήθος μου δεν είναι τόσο πρησμένο... Το πρήξιμο κράτησε 2 μερες.. θα δείξει.. κι εγώ έχω πολλά νεύρα τις τελευταίες ημέρες..

Αα επίσης την Κυριακή έκανα ένα τεστακι και ήταν αρνητικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Αα επίσης την Κυριακή έκανα ένα τεστακι και ήταν αρνητικό..

Μπορεί να ήταν νωρίς.Οσο δε βλέπεις περίοδο, ελπίζεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Είδες περίοδο κορίτσι μ; κανονισες ραντεβου για σαλπιγγογραφια;

Περιμένω αύριο μεθαύριο... Αλλά βλέπω το κλασσικό αίμα στο άκυρο.. μόλις αδιαθετησω πρώτη μέρα θα κλείσω ραντεβού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!! 

 

Ύστερα από 2 χρόνια προσπαθειών, 3 κύκλους με serpafar εκ των οποίων ο ένας συνδυάστηκε με σπερματέγχυση, μόλις έμεινα έγκυος φυσιολογικότατα! Ούτε φάρμακα, ούτε βοήθεια! Μόνο απλή παρακολούθηση με υπερηχο για την ωορρηξία!! Μου φαίνεται απίστευτο ότι συνέβη σε μένα!! Καλή επιτυχία σε όλες!!! Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθειτε καθόλου και οι κοιλίτσες να γεμίσουν σύντομα!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Thunder είπε:

Γειά σας κορίτσια!! 

 

Ύστερα από 2 χρόνια προσπαθειών, 3 κύκλους με serpafar εκ των οποίων ο ένας συνδυάστηκε με σπερματέγχυση, μόλις έμεινα έγκυος φυσιολογικότατα! Ούτε φάρμακα, ούτε βοήθεια! Μόνο απλή παρακολούθηση με υπερηχο για την ωορρηξία!! Μου φαίνεται απίστευτο ότι συνέβη σε μένα!! Καλή επιτυχία σε όλες!!! Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθειτε καθόλου και οι κοιλίτσες να γεμίσουν σύντομα!!! ?

Μπράβο βρε κορίτσι τι ευχαριστα νέα είναι αυτά... Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη... !!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι τι ευχαριστα νέα είναι αυτά... Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη... !!!!????

Σε ευχαριστώ πολύ-πολύ!!! Ο, τι καλύτερο και για σένα!! @lactaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soulful είπε:

@Άντρεα μου γιατί στεναχωριέσαι τόσο;;Δεν υπάρχει λόγος!Βρήκατε δύο θεματακια τα οποία φτιάχνονται μέσα σε λίγους μήνες!Υπομονή θελει.Απλα είμαστε ανυπομονες κ ακόμα οι 2-3 μήνες μας φαίνονται βουνό.Εσυ θα κάνεις την επεμβασουλα σου κ ο άντρας σου θα πάρει μια αγωγή,πιθανόν βιταμίνες για να ενισχύσει το σπέρμα,που απ'ο,τι κατάλαβα δν είναι κακό,απλά δν είναι τέλειο!Να πάτε όμως κ σε έναν ανδρολογο να μιλήσετε για το σπέρμα.Δεν ξέρω αν έχετε πάει ήδη.Απλα νομίζω ότι δν ξέρουν όλοι οι γυναικολόγοι από σπέρμα,γι'αυτό το λέω.

@lactaki μου η προγεστερόνη είναι εύκολο να ανέβει!Με χάπια αλλά να νομίζω ότι υπάρχει κ κολπική κρέμα.Μη σκας, αυτα τα ορμονολογικα εύκολα ρυθμίζονται!

Να ρωτήσω βρε κορίτσια άμα ξέρετε. Δλδ στην ουσία άμα κατάλαβα καλά έκανα ωορηξια όπως διαπιστώθηκε κ από τον υπερηχο αλλά δεν ήταν ποιοτική??? Λόγω χαμηλής προγεστερονης...Όταν ξεμπερδεψω με αυτά κ τις εξετάσεις αυτού του μήνα σκέφτομαι κ εγώ να της αναφέρω την πρόκληση με serpafar.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Γειά σας κορίτσια!! 

 

Ύστερα από 2 χρόνια προσπαθειών, 3 κύκλους με serpafar εκ των οποίων ο ένας συνδυάστηκε με σπερματέγχυση, μόλις έμεινα έγκυος φυσιολογικότατα! Ούτε φάρμακα, ούτε βοήθεια! Μόνο απλή παρακολούθηση με υπερηχο για την ωορρηξία!! Μου φαίνεται απίστευτο ότι συνέβη σε μένα!! Καλή επιτυχία σε όλες!!! Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθειτε καθόλου και οι κοιλίτσες να γεμίσουν σύντομα!!! ?

Ποιες μέρες ήρθες σε επαφή ???είδατε ότι είναι έτοιμο να σκάσει το αβγουλακι σου και κάνατε την ίδια μέρα μόνο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Ποιες μέρες ήρθες σε επαφή ???είδατε ότι είναι έτοιμο να σκάσει το αβγουλακι σου και κάνατε την ίδια μέρα μόνο??

Πήγα Δευτέρα στο γιατρό και μου είπε θα κανεις ωορρρηξία Πέμπτη ή Παρασκευή! Είχαμε μια επαφή Πέμπτη και μια Παρασκευή και ιδού το θαύμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Thunder είπε:

Πήγα Δευτέρα στο γιατρό και μου είπε θα κανεις ωορρρηξία Πέμπτη ή Παρασκευή! Είχαμε μια επαφή Πέμπτη και μια Παρασκευή και ιδού το θαύμα! 

Τελειαααα.... Χωρις κόπο γιατί κ εγώ τον κουράζω τον γλυκό μου κ δε μας κάνει καλό.. κ εγώ θα πάω πιο στοχευμενα με τον υπέρηχο που ξεκίνησα τώρα .. μπράβο ο γιατρός το υπολόγισε πολύ καλά παρόλο που ήταν 3 μέρες πριν... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Τελειαααα.... Χωρις κόπο γιατί κ εγώ τον κουράζω τον γλυκό μου κ δε μας κάνει καλό.. κ εγώ θα πάω πιο στοχευμενα με τον υπέρηχο που ξεκίνησα τώρα .. μπράβο ο γιατρός το υπολόγισε πολύ καλά παρόλο που ήταν 3 μέρες πριν... 

 

Χωρίς κόπο γιατί είχαμε βαρεθεί να κάνουμε σεξ κατά παραγγελία!! ? άλλες φορές μας λέει ο γιατρός περισσότερες επαφές, αυτή τη φορά δεν μου είπε συγκεκριμένα και ούτε εγώ τον ρώτησα ποιες μέρες θα πρέπει να έχουμε επαφές. Αλλά πλέον εννοούνται αυτά, τα έχω μάθει! Πάντως η παρακολούθηση με ωορρηξία είναι παρά πολύ κατατοπιστική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια γύρισα από την γιατρό.. λοιπόν η προγεστερόνη 23η μέρα δεν ήταν κ πολύ καλή. 10,10 .. για εγκυμοσύνη Μ πε θελει πάνω από 15.. Μ πε ότι μάλλον για αυτό βλέπω αίμα.. θα ξανά κάνω στον επόμενο κύκλο κ αν είναι πάλι χαμηλή Μ πε θα την ενίσχυσουμε...με χάπια ,ενέσεις??δε ξέρω .. για την ώρα σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα..

@Χρυσάφω

Σ ευχαριστω που με θυμηθηκες!Δεν αδιαθετησα ακομα και περιμενω μολις ξεμπερδεψω να παω κι εγω γιατρο.Καλη δυναμη και καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Χωρίς κόπο γιατί είχαμε βαρεθεί να κάνουμε σεξ κατά παραγγελία!! ? άλλες φορές μας λέει ο γιατρός περισσότερες επαφές, αυτή τη φορά δεν μου είπε συγκεκριμένα και ούτε εγώ τον ρώτησα ποιες μέρες θα πρέπει να έχουμε επαφές. Αλλά πλέον εννοούνται αυτά, τα έχω μάθει! Πάντως η παρακολούθηση με ωορρηξία είναι παρά πολύ κατατοπιστική!!

Ναι κ εγώ τώρα ξεκίνησα με παρακολουθηση κ βλέπουμε... Προς το παρόν όλο κ κάτι διορθώνω  κάθε φορά...χαχαα.. πόσο είσαι τώρα πηγές γιατρό..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Γειά σας κορίτσια!! 

 

Ύστερα από 2 χρόνια προσπαθειών, 3 κύκλους με serpafar εκ των οποίων ο ένας συνδυάστηκε με σπερματέγχυση, μόλις έμεινα έγκυος φυσιολογικότατα! Ούτε φάρμακα, ούτε βοήθεια! Μόνο απλή παρακολούθηση με υπερηχο για την ωορρηξία!! Μου φαίνεται απίστευτο ότι συνέβη σε μένα!! Καλή επιτυχία σε όλες!!! Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθειτε καθόλου και οι κοιλίτσες να γεμίσουν σύντομα!!! ?

Συγχαρητηρια κοριτσι μου! Να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!

Να σε ρωτησω;;Τι κανει το serpafar και γιατι το θεωρεις απιστευω για εσενα;;Υπηρχε καποιο ιδιαιτερο προβλημα;;Το εχω πει!Παρακολουθηση ωορρηξιας!Το πιο σιγουρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Ναι κ εγώ τώρα ξεκίνησα με παρακολουθηση κ βλέπουμε... Προς το παρόν όλο κ κάτι διορθώνω  κάθε φορά...χαχαα.. πόσο είσαι τώρα πηγές γιατρό..??

Είναι πολύ νωρίς ακόμα!! Μόλις χθες έκανα τεστ και βγήκε θετικό, και σήμερα έκανα χοριακη που είναι 155! Αυτή τη στιγμή περιμένω στο γιατρό να μου πει τι θα κάνω! Σίγουρα επανάληψη χοριακης! Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Πήγα Δευτέρα στο γιατρό και μου είπε θα κανεις ωορρρηξία Πέμπτη ή Παρασκευή! Είχαμε μια επαφή Πέμπτη και μια Παρασκευή και ιδού το θαύμα! 

Υπεροχα!Το εχουμε κανει κι εμεις αυτο σε καμποσους κυκλους αλλα μια δεν υπαρχει ωαριο ,μια δεν πετυχαινουμε τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Συγχαρητηρια κοριτσι μου! Να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!

Να σε ρωτησω;;Τι κανει το serpafar και γιατι το θεωρεις απιστευω για εσενα;;Υπηρχε καποιο ιδιαιτερο προβλημα;;Το εχω πει!Παρακολουθηση ωορρηξιας!Το πιο σιγουρο!

Αν δε κάνω λάθος κάνει καλύτερη ωορηξια με πρόκλησης κ περισσότερα αβγουλακια .. κάτι αντίστοιχο έκανε κ η @Starrr.. αν κάνω λάθος να με διορθώσει.. αλλά δε κάνει να το κάνεις για πολλούς κύκλους ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Αν δε κάνω λάθος κάνει καλύτερη ωορηξια με πρόκλησης κ περισσότερα αβγουλακια .. κάτι αντίστοιχο έκανε κ η @Starrr.. αν κάνω λάθος να με διορθώσει.. αλλά δε κάνει να το κάνεις για πολλούς κύκλους ..

Κλομιφαινη εκανε..Ειναι το ιδιο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...