Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ωραία ξέρει ο ντοκ σου!!εμενα αυτές τις εξετάσεις τις κάνει ο γυναικολόγος μου κ θα την κάνω σε αυτόν!!αντε ν ατην κάνουμε κ σιγα σιγα να κάνουμε κανένα ψωνάκι!!

Άντε ναι!!με το καλό ολα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

@Littleme πως πηγε στον γιατρουλη κοπελα μου;

Μόλις γύρισα . Μέχρι στιγμής καλά!  307 γραμμάρια η κοπέλα μου ! Ρώτησα για συσπάσεις και μου είπε ότι αξιολογούνται από 24η εβδομάδα και άνω. Μπορεί να είναι σαν πέτρωμα αλλά να είναι και σαν κίνηση . Εγώ γενικά πιέζομαι πολύ προς τα πάνω και νιώθω τρελή πίεση . Περπάτησα και λίγο ! Αυτά ! Να κάνουμε και τη β ... και προχωράμε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Μόλις γύρισα . Μέχρι στιγμής καλά!  307 γραμμάρια η κοπέλα μου ! Ρώτησα για συσπάσεις και μου είπε ότι αξιολογούνται από 24η εβδομάδα και άνω. Μπορεί να είναι σαν πέτρωμα αλλά να είναι και σαν κίνηση . Εγώ γενικά πιέζομαι πολύ προς τα πάνω και νιώθω τρελή πίεση . Περπάτησα και λίγο ! Αυτά ! Να κάνουμε και τη β ... και προχωράμε !

Όλα καλά, μπράβο κοπέλα μου! Εγώ εχω αρχίσει να νιωθω δυσφορία όταν ξαπλώνω ανάσκελα...σα να πιεζομαι ψηλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annie28 είπε:

Όλα καλά, μπράβο κοπέλα μου! Εγώ εχω αρχίσει να νιωθω δυσφορία όταν ξαπλώνω ανάσκελα...σα να πιεζομαι ψηλά.

Καλωσήρθες ! Εγώ και όρθια .... 3 μαξιλάρια έχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια . Πρωτη φορα που γραφω εδω . Ειμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και διανύω τον 6ο μήνα . Αύριο κλεινω την 22 εβδομάδα και μπαινω στην 23η. Εκτός από μια περίοδο που ειχα λιγο αιμα και ήμουν ξάπλα για 2 βδομαδες στο τελος του 3ου μηνα ολα βαίνουν καλώς. Η εγκυμοσύνη αυτη ηταν ενα δωράκι σε μας καθώς σχεδιάζαμε να παντρευτούμε την προηγούμενη εβδομάδα. Βέβαια ακυρωσαμε τον θρησκευτικό και κάναμε πολιτικο για να μην κουραστω αλλα και παλι δεν αλλαξε κατι. Την Παρασκευή εχω την β ΕΠΙΠΈΔΟΥ και θα την κανω σε κλινική σε διπλανη πολη γιατι εδω δεν κανει κανείς. Εχω μια μικρή ανυσηχια  καθως καθε φορα που φταρνιζομαι τελευταία νιωθω ενα μικρο πονο κατω στον κόλπο , και δυστυχώς φταρνιζομαι σχεδον καθε μερα και καθολου ηρεμο φτάρνισμα? Να το αναφερω στον γιατρό μου ή το παθαινατε και εσείς ? Επισης σταματησα το μαγνήσιο εδω και 1 βδομάδα επειδή δεν εχω πονακια ή ενοχλήσεις .  Λετε να φταίει αυτο? Το μωρό δεν το εχω καταλάβει ακόμα να κουνιέται αν και καθε φορα που πάω για υπέρηχο η γιατρός μου λεει οτι ειναι πολυ κινητικό.. Μου είπε οτι ισως φταίει οτι ειναι σε εγκάρσια σταση αυτη την περίοδο.  Κατα 90% θα ειναι κορίτσι.  Τελικη ημερομηνία εχω στις 5/02 . Καλη λευτεριά σε ολες μας και να βγουν γερα τα μωράκια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...Χθες το βράδυ είχαμε τη β επιπέδου...Όλα βγήκαν πάρα πολύ καθαρά, η μπέμπα ζυγίζει περίπου 430γρ.και αναπτύσσεται πολύ φυσιολογικά!!! Η θέση της δεν ήταν κ η καλύτερη αλλά κάναμε τις βόλτες μας, έφαγα την σοκολάτα μου και καταφέραμε να πάρουμε καλές εικόνες..Με το καλό και εσείς κορίτσια κ απλά θέλει υπομονή γτ είναι χρονοβόρα διαδικασία!! Εμείς είχαμε αργά ραντεβού (τελειώσαμε 1 παρά & μπήκαμε 11) κ μόνο ο ύπνος που δεν με πήρε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annouli είπε:

Καλημέρα κορίτσια...Χθες το βράδυ είχαμε τη β επιπέδου...Όλα βγήκαν πάρα πολύ καθαρά, η μπέμπα ζυγίζει περίπου 430γρ.και αναπτύσσεται πολύ φυσιολογικά!!! Η θέση της δεν ήταν κ η καλύτερη αλλά κάναμε τις βόλτες μας, έφαγα την σοκολάτα μου και καταφέραμε να πάρουμε καλές εικόνες..Με το καλό και εσείς κορίτσια κ απλά θέλει υπομονή γτ είναι χρονοβόρα διαδικασία!! Εμείς είχαμε αργά ραντεβού (τελειώσαμε 1 παρά & μπήκαμε 11) κ μόνο ο ύπνος που δεν με πήρε!!!

Μπράβο Αννούλα μου, πάει κι αυτό λοιπόν! Οδεύουμε προς την τελική ευθεία θεωρητικά...αχ, τοσο αργά ξεμπερδέψατε; Εγω εχω σήμερα στις 20.00.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες!!Πως είστε?εμενα με έφαγαν τα κουνούπια χθες δν κοιμήθηκα καλά!!Πήγα πριν λίγο κ επανέλαβα τις τρασαμινάσες!!Πήρα κ το τσουρεκάκι μου πάλι!!

@giota83 Κορίτσι μου με το καλό η β επιπέδου!!

@AnnouliΤέλεια νεάκια μπράβοοο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Giota83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια . Πρωτη φορα που γραφω εδω . Ειμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και διανύω τον 6ο μήνα . Αύριο κλεινω την 22 εβδομάδα και μπαινω στην 23η. Εκτός από μια περίοδο που ειχα λιγο αιμα και ήμουν ξάπλα για 2 βδομαδες στο τελος του 3ου μηνα ολα βαίνουν καλώς. Η εγκυμοσύνη αυτη ηταν ενα δωράκι σε μας καθώς σχεδιάζαμε να παντρευτούμε την προηγούμενη εβδομάδα. Βέβαια ακυρωσαμε τον θρησκευτικό και κάναμε πολιτικο για να μην κουραστω αλλα και παλι δεν αλλαξε κατι. Την Παρασκευή εχω την β ΕΠΙΠΈΔΟΥ και θα την κανω σε κλινική σε διπλανη πολη γιατι εδω δεν κανει κανείς. Εχω μια μικρή ανυσηχια  καθως καθε φορα που φταρνιζομαι τελευταία νιωθω ενα μικρο πονο κατω στον κόλπο , και δυστυχώς φταρνιζομαι σχεδον καθε μερα και καθολου ηρεμο φτάρνισμα? Να το αναφερω στον γιατρό μου ή το παθαινατε και εσείς ? Επισης σταματησα το μαγνήσιο εδω και 1 βδομάδα επειδή δεν εχω πονακια ή ενοχλήσεις .  Λετε να φταίει αυτο? Το μωρό δεν το εχω καταλάβει ακόμα να κουνιέται αν και καθε φορα που πάω για υπέρηχο η γιατρός μου λεει οτι ειναι πολυ κινητικό.. Μου είπε οτι ισως φταίει οτι ειναι σε εγκάρσια σταση αυτη την περίοδο.  Κατα 90% θα ειναι κορίτσι.  Τελικη ημερομηνία εχω στις 5/02 . Καλη λευτεριά σε ολες μας και να βγουν γερα τα μωράκια μας

Γειά σου κορίτσι μου, καλώς ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου :-) Είμαστε ακριβώς μαζί, κι εγώ αυριο κλείνω την 22η βδομάδα και μπάινω 23η. Όσον αφορά το φτέρνισμα...πάρα πολλές φορές το χω πάθει, είχα αλλεργία και φαντάζεσαι πόσο έντονα φτερνιζόμουν και μάλιστα πριν λίγες μέρες μου πέρασε. Μην ανησυχείς για αυτά καθόλου! Από πού εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Μπράβο Αννούλα μου, πάει κι αυτό λοιπόν! Οδεύουμε προς την τελική ευθεία θεωρητικά...αχ, τοσο αργά ξεμπερδέψατε; Εγω εχω σήμερα στις 20.00.

Με το καλό Αννουλα έφτασε η μέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα εγκυούλες!!Πως είστε?εμενα με έφαγαν τα κουνούπια χθες δν κοιμήθηκα καλά!!Πήγα πριν λίγο κ επανέλαβα τις τρασαμινάσες!!Πήρα κ το τσουρεκάκι μου πάλι!!

@giota83 Κορίτσι μου με το καλό η β επιπέδου!!

@AnnouliΤέλεια νεάκια μπράβοοο!!

Καλημέρα! Αμάν με τα τσουρέκια, μας κολάζεις! Σήμερα έκανες την εξεταση τελικα; Αυριο νομιζα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Μπράβο Αννούλα μου, πάει κι αυτό λοιπόν! Οδεύουμε προς την τελική ευθεία θεωρητικά...αχ, τοσο αργά ξεμπερδέψατε; Εγω εχω σήμερα στις 20.00.

Ειναι περιπου ενα 2ωρο σαν διαδικασια..Αργησαν οι προηγουμενοι και μας πηρε η μπαλα!Την εξεταση την εκανα σε ιδιωτικη κλινικη στη Θεσσαλονικη και σε καποια φαση που καναμε διάλειμμα βγηκε ο αντρας μου εξω κ ηταν μια παρεα με εναν νεο μπαμπα κ επιναν ουισκια και ξηρους καρπους κ μου λεει και εγω ετσι θα κανω οταν γεννηθει το παιδι..βρε τραβα μεσα του λεω να τελειωνουμεεεε..αχαχαχχαχα..Πλακα ειχαμε με το παιδι-ξενυχτι χθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα! Αμάν με τα τσουρέκια, μας κολάζεις! Σήμερα έκανες την εξεταση τελικα; Αυριο νομιζα

χαχαχαχχ!!καλά θυμάσαι!!αλλά πήγα σήμερα γτ είχα αγωνία!!κ σκέφτηκα ότι το μικροβιολογικό θα ήταν κλειστά απόγευμα Τεταρτη κ θα τα είχα Πεμπτη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annouli είπε:

Ειναι περιπου ενα 2ωρο σαν διαδικασια..Αργησαν οι προηγουμενοι και μας πηρε η μπαλα!Την εξεταση την εκανα σε ιδιωτικη κλινικη στη Θεσσαλονικη και σε καποια φαση που καναμε διάλειμμα βγηκε ο αντρας μου εξω κ ηταν μια παρεα με εναν νεο μπαμπα κ επιναν ουισκια και ξηρους καρπους κ μου λεει και εγω ετσι θα κανω οταν γεννηθει το παιδι..βρε τραβα μεσα του λεω να τελειωνουμεεεε..αχαχαχχαχα..Πλακα ειχαμε με το παιδι-ξενυχτι χθες!

χαχχαχαχχα όντως είχατε πλάκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Ειναι περιπου ενα 2ωρο σαν διαδικασια..Αργησαν οι προηγουμενοι και μας πηρε η μπαλα!Την εξεταση την εκανα σε ιδιωτικη κλινικη στη Θεσσαλονικη και σε καποια φαση που καναμε διάλειμμα βγηκε ο αντρας μου εξω κ ηταν μια παρεα με εναν νεο μπαμπα κ επιναν ουισκια και ξηρους καρπους κ μου λεει και εγω ετσι θα κανω οταν γεννηθει το παιδι..βρε τραβα μεσα του λεω να τελειωνουμεεεε..αχαχαχχαχα..Πλακα ειχαμε με το παιδι-ξενυχτι χθες!

Ααα...εσύ εισαι δικιά μου, τρελή με τη βούλα!!! Χαχα. Κι εγω το ίδιο θα έκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Ααα...εσύ εισαι δικιά μου, τρελή με τη βούλα!!! Χαχα. Κι εγω το ίδιο θα έκανα.

Ακυρο @Annouli! Για την @marillia πήγαινε! Χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Ααα...εσύ εισαι δικιά μου, τρελή με τη βούλα!!! Χαχα. Κι εγω το ίδιο θα έκανα.

χαχχαχαχαχχ!!!εννοείτεεεε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε!! 

@Annouli μπράβο κοπέλα μου! Συγχαρητήρια!! Με το καλό όλα!! 

@marillia με το καλό οι εξετάσεις σου! Καλά έκανες και πήγες σήμερα! Όταν έχεις νέα πες μας!

@Annie28 με το καλό σήμερα η Β επιπέδου!! Στείλε μας τα νεακια σου!!

@Giota83 καλως ήρθες!! Με το καλό το μωράκι σου!! Μην ανησυχείς με το φτερνισμα! Εγώ να δεις κάτι ξεγυρισμενα που εχω ρίξει. Το μαγνήσιο σου είπε ο γιατρός να το σταματήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Annie28 ευχαριστώ πολυ. Και εσυ με το καλο το μωράκι σου. Είμαι απο Κομοτηνή και θα κανω την εξέταση σε κλινική στην Αλεξανδρούπολη. 

@Kit1982 το μαγνήσιο η γιατρός μου ειπε να το σταματήσω επειδή δεν εχω ενοχλήσεις . Αλλά αν αρχίσουν οι ενοχλήσεις ξανά μου ειπε να το ξεκινήσω.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε!! 

@Annouli μπράβο κοπέλα μου! Συγχαρητήρια!! Με το καλό όλα!! 

@marillia με το καλό οι εξετάσεις σου! Καλά έκανες και πήγες σήμερα! Όταν έχεις νέα πες μας!

@Annie28 με το καλό σήμερα η Β επιπέδου!! Στείλε μας τα νεακια σου!!

@Giota83 καλως ήρθες!! Με το καλό το μωράκι σου!! Μην ανησυχείς με το φτερνισμα! Εγώ να δεις κάτι ξεγυρισμενα που εχω ρίξει. Το μαγνήσιο σου είπε ο γιατρός να το σταματήσεις;

Καλημέρα κοπέλα μου, ευχαριστώ! Θα σας στείλω το βράδυ!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, τι κάνετε;

Αυτή την εβδομάδα πάω για αναλύσεις και στο μηνιαίο γυναικολογικό ραντεβού μου αλλά η β' επιπέδου μου αργεί και είναι σε 3 εβδομάδες.

Τι ακριβώς να περιμένω σε αυτή την εξέταση; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...