Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

Γεια σας μανούλες και μελλοντικές μανούλες!! Δημιούργησα και γω μια νέα συζήτηση για τα μωράκια του Φεβρουαρίου 2020!! Στις 5/06 έμαθα ότι είμαι έγκυος  και ο γιατρός μου λείπει!! Περιμένω με ανυπομονησία τη Δευτέρα να πάω!! Μέχρι τότε δε θα ησυχάσω αγχώνομαι είναι η πρώτη μου φορά και έχω έναν πόνο κάτω αριστερά από τη μέρα της εμφύτευσης! Ελπίζω να είναι φυσιολογικός και να πάνε όλα καλά!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα κι εγώ στις 7/6 έμαθα ότι είμαι έγκυος με χοριακη!!! Αύριο θα κάνω 2η κ ελπίζω την άλλη εβδομάδα να κάνουμε κ τον πρώτο υπέρηχο να δούμε εμβριικα στοιχεία!!! Όλα καλά θα πάνε!!! Μαζί είμαι είναι κ η @Kit1982μαζί μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Εγώ ήμουν στη θέση σας περυσι... Γέννησα στις 7/2/19 την μπεμπουλα μου!! Καλη και όμορφη εγκυμοσύνη να έχετε!! :) Την καλύτερη εποχή γεννάται. Του χρόνου τα μωράκια σας θα ειναι 5-6 μηνών έτοιμα για παραλία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Niki co είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Εγώ ήμουν στη θέση σας περυσι... Γέννησα στις 7/2/19 την μπεμπουλα μου!! Καλη και όμορφη εγκυμοσύνη να έχετε!! :) Την καλύτερη εποχή γεννάται. Του χρόνου τα μωράκια σας θα ειναι 5-6 μηνών έτοιμα για παραλία!!! 

Ευχαριστούμε για τις ευχές!!! Μακάρι όλα να πάνε καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Με το καλό όλες μας! @Nicico να χαίρεσαι την κοπελάρα σου! @sofiefin1982 πότε βλέπεις σακο; 

Την 6η εβδομάδα νομίζω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η sofiefin1982 είπε:

Την 6η εβδομάδα νομίζω!!! 

Με βλαστοκύστες ή τριών ημερών; Εμείς λογικά διανύουμε την 5η εβδομάδα. Επομένως αυτή την εβδομάδα προς το τέλος, θα δούμε σακο. Σωστα; Δεν τα έχω ρωτήσει αυτα ακόμη στον γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Με βλαστοκύστες ή τριών ημερών; Εμείς λογικά διανύουμε την 5η εβδομάδα. Επομένως αυτή την εβδομάδα προς το τέλος, θα δούμε σακο. Σωστα; Δεν τα έχω ρωτήσει αυτα ακόμη στον γιατρό. 

Με τεσσάρων ημερών εμβρια!!! Κι εγώ 4Εκ 3Η νομίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sofiefin1982 είπε:

Με τεσσάρων ημερών εμβρια!!! Κι εγώ 4Εκ 3Η νομίζω 

Όλα καλά θα πάνε. Άντε να περάσουν άλλες 2 εβδομάδες και μετά θα χαλαρώσουμε λίγο. Μέχρι να ακούσουμε καρδούλες. ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια...04/06 έμαθα ότι είμαι έγκυος στο πρώτο μου μωρό με χοριακή 2.682..Τελευταία περίοδος 27/04 με κύκλο 31 ημέρες..Τώρα είμαι 6ε2η. Ραντεβού με τον γιατρό έχω την άλλη Τρίτη! Εεε εντάξει τα άγχη πάνε και έρχονται!! Αν η χοριακή είναι καλή! Αν όλα θα πάνε καλά!Αν είναι φυσιολογικό το οτιδήποτε μου συμβαίνει! Εύχομαι όλες οι εγκυούλες να είναι καλά και όσες κοπέλες λαχταρούν μία εγκυμοσύνη να τους έρθει γρήγορα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Annouli είπε:

Γεια σας κορίτσια...04/06 έμαθα ότι είμαι έγκυος στο πρώτο μου μωρό με χοριακή 2.682..Τελευταία περίοδος 27/04 με κύκλο 31 ημέρες..Τώρα είμαι 6ε2η. Ραντεβού με τον γιατρό έχω την άλλη Τρίτη! Εεε εντάξει τα άγχη πάνε και έρχονται!! Αν η χοριακή είναι καλή! Αν όλα θα πάνε καλά!Αν είναι φυσιολογικό το οτιδήποτε μου συμβαίνει! Εύχομαι όλες οι εγκυούλες να είναι καλά και όσες κοπέλες λαχταρούν μία εγκυμοσύνη να τους έρθει γρήγορα!!!!

Καλή εγκυμοσύνη να έχεις κορίτσι μου! Θα τα λέμε και εδώ να ξεαγχωνει η μία την άλλη. ???❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραία!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας!!! Εμένα είναι η πρώτη μου φορά, έχω κάποιες ενοχλήσεις στο στομάχι έχω καούρες εσείς;; Έχετε καθόλου ενοχλήσεις;; Είμαι 5ε5η. Σαν σήμερα έχω ξυπνήσει και είναι κομμένα τα πόδια μου ξαπλώνω όλη την ώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ εμετούς κλπ δεν έχω...Απλά νιώθω σχεδόν μόνιμα όπως όταν έχεις πολλές ώρες να φας και θες να κάνεις εμετό από την πείνα και ας έχω φάει πριν μισή ώρα.. Βέβαια η όρεξη μου είναι κομμένη..Δηλαδη ένα μπέρδεμα τρελο..Φουλ πρησμένο στήθος..Ίσως ήταν και το μοναδικό στοιχείο πολύ πριν την αναμενόμενη περίοδο που με έκανε να υποψιαστώ πως ίσως κ να είμαι έγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η marimar_ είπε:

Αχ τι ωραία!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας!!! Εμένα είναι η πρώτη μου φορά, έχω κάποιες ενοχλήσεις στο στομάχι έχω καούρες εσείς;; Έχετε καθόλου ενοχλήσεις;; Είμαι 5ε5η. Σαν σήμερα έχω ξυπνήσει και είναι κομμένα τα πόδια μου ξαπλώνω όλη την ώρα!

Καλημέρα! Εγώ είμαι 5w2d και δεν έχω ακόμη ναυτιες! Δυσκοιλιότητα, πρησμένο στήθος και λίγο κούραση. Έχεις δει καρδουλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς έχουμε την Τρίτη ραντεβού.. Εύχομαι να πάνε όλα καλά γιατί με τα τόσα που διαβάζω στο ίντερνετ (μέγα λάθος) αγχώνομαι και στρεσαρομαι πολύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/6/2019 at 6:44 ΜΜ, ο/η Niki co είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Εγώ ήμουν στη θέση σας περυσι... Γέννησα στις 7/2/19 την μπεμπουλα μου!! Καλη και όμορφη εγκυμοσύνη να έχετε!! :) Την καλύτερη εποχή γεννάται. Του χρόνου τα μωράκια σας θα ειναι 5-6 μηνών έτοιμα για παραλία!!! 

Ευχαριστούμε πάρα πολύ κορίτσι μου!! Να σαι καλά!! Να σας ζήσει το μωράκι σας να το χαίρεστε!! Μακάρι να παν όλα καλά εγώ αγχώνομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2019 at 11:44 ΠΜ, ο/η Kit1982 είπε:

Καλημέρα! Εγώ είμαι 5w2d και δεν έχω ακόμη ναυτιες! Δυσκοιλιότητα, πρησμένο στήθος και λίγο κούραση. Έχεις δει καρδουλα;

Κ γω πρησμένο στήθος τούμπανο έχει γίνε!! ?? όχι ακόμα στις 24/06 μας είπε να πάμε για να την ακούσουμε με το καλό!! Εσείς;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2019 at 11:15 ΠΜ, ο/η Annouli είπε:

Εγώ εμετούς κλπ δεν έχω...Απλά νιώθω σχεδόν μόνιμα όπως όταν έχεις πολλές ώρες να φας και θες να κάνεις εμετό από την πείνα και ας έχω φάει πριν μισή ώρα.. Βέβαια η όρεξη μου είναι κομμένη..Δηλαδη ένα μπέρδεμα τρελο..Φουλ πρησμένο στήθος..Ίσως ήταν και το μοναδικό στοιχείο πολύ πριν την αναμενόμενη περίοδο που με έκανε να υποψιαστώ πως ίσως κ να είμαι έγκυος!

 

στις On 16/6/2019 at 11:56 ΠΜ, ο/η Annouli είπε:

Εμείς έχουμε την Τρίτη ραντεβού.. Εύχομαι να πάνε όλα καλά γιατί με τα τόσα που διαβάζω στο ίντερνετ (μέγα λάθος) αγχώνομαι και στρεσαρομαι πολύ.. 

Κορίτσι μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Και μένα μου είχε πρηστεί 10 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και λεω βρε μπας και;;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια ο γιατρός σας τι σας είπε ν προσέχετε;; Εμένα μου είπε να τρώω πολλά φρούτα και λαχανικά και ψάρια μόνο της Μεσογείου. Κρέας όσο θέλω. Τα λαχανικά να τα πλένω 2-3 φορές και να μην τρώω σαλάτες έξω. Όχι σολωμό όχι γλυκά. 8-10 κιλά να βάλω είνΑι φυσιολογικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marimar_ είπε:

Βρε κορίτσια ο γιατρός σας τι σας είπε ν προσέχετε;; Εμένα μου είπε να τρώω πολλά φρούτα και λαχανικά και ψάρια μόνο της Μεσογείου. Κρέας όσο θέλω. Τα λαχανικά να τα πλένω 2-3 φορές και να μην τρώω σαλάτες έξω. Όχι σολωμό όχι γλυκά. 8-10 κιλά να βάλω είνΑι φυσιολογικά!

Eμένα μου είπε όχι σε μισοψημένα κρέατα, καλά πλυμένα λαχανικά και φρούτα και μακριά από γάτες για το τοξόπλασμα. Πάντως αν και δεν κάνω εμετούς, νομίζω πως αδυνάτισα αυτό το διάστημα γιατί μου έχει κοπεί η όρεξη πολύ..Παλιά δεν άφηνα σοκολάτα για σοκολάτα στο σπίτι..Τώρα ούτε να τη δω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/6/2019 at 5:45 ΜΜ, ο/η Annouli είπε:

Κορίτσια μου ,τι κάνετε; Πώς είστε;;;

Καλά είμαστε εσύ;; Εμείς τη Δευτέρα ακούσαμε καρδούλα, μοναδική εμπειρία ?? 6 χιλιοστά πλασματάκιι ??❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marimar_ είπε:

Καλά είμαστε εσύ;; Εμείς τη Δευτέρα ακούσαμε καρδούλα, μοναδική εμπειρία ?? 6 χιλιοστά πλασματάκιι ??❤️?

Αχχχ τι καλά!! Εμείς την περασμένη Τρίτη..7,6 χιλιοστά... Σαν αλογάκι ακουγόταν!!?

Από θεμα συμπτωμάτων πως τα πάτε;Εγώ έκανα κάτι εμετούς κ γενικότερα έχω θέμα με το στομάχι, άλλοτε έντονες ενοχλήσεις (αναγουλες κλπ) και άλλοτε απειροελάχιστες ...κ όρεξη κομμένη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...