Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ είναι σε φάση αναμονής ωοληψιας.. Έχω τρομερό άγχος.... Με 2 σερπαφαρ για 4 μέρες έκανα 9....κ με 150μοναδες μενοπουρ μόνο 7....αραγε είναι καλά; πίστευα σε κάτι παραπάνω... Θα κάνουμε κ προεμφυτευτικο έλεγχο κ φοβάμαι πολύ... Θα ήθελα να έχω κάποια για μελλοντική χρήση αν δεν πετύχει με την πρώτη... Φυσικά το απεύχομαι αλλά δεν είναι κ εύκολο κάθε φορά φάρμακα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ είναι σε φάση αναμονής ωοληψιας.. Έχω τρομερό άγχος.... Με 2 σερπαφαρ για 4 μέρες έκανα 9....κ με 150μοναδες μενοπουρ μόνο 7....αραγε είναι καλά; πίστευα σε κάτι παραπάνω... Θα κάνουμε κ προεμφυτευτικο έλεγχο κ φοβάμαι πολύ... Θα ήθελα να έχω κάποια για μελλοντική χρήση αν δεν πετύχει με την πρώτη... Φυσικά το απεύχομαι αλλά δεν είναι κ εύκολο κάθε φορά φάρμακα.... 

150 μονάδες τη μέρα; Σύνολο πόσες;εμένα απ όσο μου είπαν θα κάνω 2400 μονάδες πάνω κάτω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ είναι σε φάση αναμονής ωοληψιας.. Έχω τρομερό άγχος.... Με 2 σερπαφαρ για 4 μέρες έκανα 9....κ με 150μοναδες μενοπουρ μόνο 7....αραγε είναι καλά; πίστευα σε κάτι παραπάνω... Θα κάνουμε κ προεμφυτευτικο έλεγχο κ φοβάμαι πολύ... Θα ήθελα να έχω κάποια για μελλοντική χρήση αν δεν πετύχει με την πρώτη... Φυσικά το απεύχομαι αλλά δεν είναι κ εύκολο κάθε φορά φάρμακα.... 

Συγνωμη @melodyy το 9 και το 7 τι ειναι; Γιατί δεν εχω καταλαβει;

πρωτη φορα κανεις; 150 ειναι λιγο..εγω εκανα benfola 300 καθε μερα για 8 μερες οποτε συνολο : 2400

και αν αυτα ειναι ωαρια (το 9 και το 7 εννοώ) για μενα εισαι τελεια! πρωτη σου φορα ειναι; Μην αγχωνεσαι οτι ειναι να γινει θα γινει.το αγχος τελικα χειροτερα τα κανει..ουφ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Steli είπε:

@Takira συγχαρητήρια κοπελα μου. Με το καλο!!!!! Σιδερένια που λενε και τα πεθερικα μου 😂 και για μενα ειναι η καλύτερη ευχή σε μια εγκυουλα

Κούκλα μου ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️και εμείς το λέμε γλυκουλα μου ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Συγνωμη @melodyy το 9 και το 7 τι ειναι; Γιατί δεν εχω καταλαβει;

πρωτη φορα κανεις; 150 ειναι λιγο..εγω εκανα benfola 300 καθε μερα για 8 μερες οποτε συνολο : 2400

και αν αυτα ειναι ωαρια (το 9 και το 7 εννοώ) για μενα εισαι τελεια! πρωτη σου φορα ειναι; Μην αγχωνεσαι οτι ειναι να γινει θα γινει.το αγχος τελικα χειροτερα τα κανει..ουφ..

Αχ πρώτη φορά.. Ναι ναι ωάρια είναι! 150 μονάδες μενοπουρ την ημέρα για 10 μέρες σίγουρα.. Κάνω μικρή δόση για να μην κάνω υπερδιέγερση γτ με τα σερπαφαρ έκανα τελικά υπερδιέγερση.. Μακάρι να είναι τα τυχερά μου! Τη Δευτέρα ξανακάνω υπέρηχο κ αιματολογικες κ περιμένω οδηγίες για ωοληψια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

150 μονάδες τη μέρα; Σύνολο πόσες;εμένα απ όσο μου είπαν θα κάνω 2400 μονάδες πάνω κάτω. 

Την ημέρα ναι.. 1500 σύνολο πάνω κάτω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η melodyy είπε:

Αχ πρώτη φορά.. Ναι ναι ωάρια είναι! 150 μονάδες μενοπουρ την ημέρα για 10 μέρες σίγουρα.. Κάνω μικρή δόση για να μην κάνω υπερδιέγερση γτ με τα σερπαφαρ έκανα τελικά υπερδιέγερση.. Μακάρι να είναι τα τυχερά μου! Τη Δευτέρα ξανακάνω υπέρηχο κ αιματολογικες κ περιμένω οδηγίες για ωοληψια... 

Το πιστευω οτι θα ειναι πρωτη και τυχερη & θα καταψυξεις και ολας.εγω με τις ενεσεις ειχα μονο 3 και ακαταλληλα.θα πας τελεια μη φοβασαι τιποτα και στην ωοληψια χαμπαρι δε θα παρεις με την αναισθησια ολα καλά! Ευχομαι τα καλυτερα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Το πιστευω οτι θα ειναι πρωτη και τυχερη & θα καταψυξεις και ολας.εγω με τις ενεσεις ειχα μονο 3 και ακαταλληλα.θα πας τελεια μη φοβασαι τιποτα και στην ωοληψια χαμπαρι δε θα παρεις με την αναισθησια ολα καλά! Ευχομαι τα καλυτερα !!

Το εύχομαι Παναγία μ μακάρι να σταθούμε τυχεροί κ εμείς και όλοι μας που παλευουμε... Εσύ πως έμαθες ότι κανένα δεν κάνει; έκανες προεμφυτευτικο; τώρα πως θα κινηθείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Το εύχομαι Παναγία μ μακάρι να σταθούμε τυχεροί κ εμείς και όλοι μας που παλευουμε... Εσύ πως έμαθες ότι κανένα δεν κάνει; έκανες προεμφυτευτικο; τώρα πως θα κινηθείς; 

Οταν εκανα ωοληψια πηρανε 3.την ιδια μερα μου ειπανε για πιο πολλες πιθανοτητες πρεπει να αποψυξουμε τα 5 ωαρια που ειχα στη καταψυξη.ειπα οκ φυσικά.την επομενη μερα μου ειπανε ειναι τα 3 φρεσκα(απο την ωοληψια)ηταν ακαταλληλα και απο τα 5 (Που αποψυξανε) τα 3 μεινανε και απο τα 3 γονιμοποιηθηκαν τα 2 οποτε μου μετεφεραν 2 εμβρυα 4 ημερων και πηρα χοριακή 0,1 οποτε παμε παλι απο την αρχη με φυσικό στον κυκλο αυτο..προεμφυτευτικό γιατί πρεπει να κανεις; Τι σου ειπανε ; Εγώ ζητησε και ο γιατρος μου ειπε οτι δεν υπηρχε λογος.αλλα εγώ γενικως ζηταω να κανω οτι υπαρχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Οταν εκανα ωοληψια πηρανε 3.την ιδια μερα μου ειπανε για πιο πολλες πιθανοτητες πρεπει να αποψυξουμε τα 5 ωαρια που ειχα στη καταψυξη.ειπα οκ φυσικά.την επομενη μερα μου ειπανε ειναι τα 3 φρεσκα(απο την ωοληψια)ηταν ακαταλληλα και απο τα 5 (Που αποψυξανε) τα 3 μεινανε και απο τα 3 γονιμοποιηθηκαν τα 2 οποτε μου μετεφεραν 2 εμβρυα 4 ημερων και πηρα χοριακή 0,1 οποτε παμε παλι απο την αρχη με φυσικό στον κυκλο αυτο..προεμφυτευτικό γιατί πρεπει να κανεις; Τι σου ειπανε ; Εγώ ζητησε και ο γιατρος μου ειπε οτι δεν υπηρχε λογος.αλλα εγώ γενικως ζηταω να κανω οτι υπαρχει...

Πόσο καιρό θα σου πάρει ο φυσικός κύκλος;; δεν υπάρχει θέμα απλά μας το πρότειναν ότι θα είμαστε σίγουροι ότι μείνει κ ότι πιαστεί αν πιαστεί θα είναι υγιέστατο.. Έχω χάσει ήδη 1 και μια βιοχημικη οπότε αν ξαναμεινω θέλω να γεννηθεί... Δεν αντέχω άλλο... Κοντεύω πλέον 3 χρόνια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Επιτροπή 🎫

@ioannastr -->  27/3

@lactaki --> 3/4

Ωοληψια 🤗

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Papadakis --> ?

@ViKcy --> ?

@Katerinaki83 --> ?

@Steli --> ?

@Nefeliap --> ?

@Σταυρι --> ?

@Hope19 --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Tokyo --> Μάρτιος

@peacock --> Μάρτιος

@Antelope --> Απρίλιος

@annie! --> Απρίλιος

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@bebe2 --> 16/3

@koukou84 -->16/3

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η annie! είπε:

 Επιτροπή 🎫

@ioannastr -->  27/3

@lactaki --> 3/4

Ωοληψια 🤗

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Papadakis --> ?

@ViKcy --> ?

@Katerinaki83 --> ?

@Steli --> ?

@Nefeliap --> ?

@Σταυρι --> ?

@Hope19 --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Tokyo --> Μάρτιος

@peacock --> Μάρτιος

@Antelope --> Απρίλιος

@annie! --> Απρίλιος

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@bebe2 --> 16/3

@koukou84 -->16/3

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η annie! είπε:

 Επιτροπή 🎫

@ioannastr -->  27/3

@lactaki --> 3/4

Ωοληψια 🤗

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Papadakis --> ?

@ViKcy --> ?

@Katerinaki83 --> ?

@Steli --> ?

@Nefeliap --> ?

@Σταυρι --> ?

@Hope19 --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Tokyo --> Μάρτιος

@peacock --> Μάρτιος

@Antelope --> Απρίλιος

@annie! --> Απρίλιος

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@bebe2 --> 16/3

@koukou84 -->16/3

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

Πόσο μου αρέσει που πήγα στο δεύτερο στάδιο της οωληψιας.. κάπως όμορφα μου έκατσε οπτικά.  Μακάρι να μεταφερθούμε όλες στο τελευταίο που γράφει Εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η annie! είπε:

 Επιτροπή 🎫

@ioannastr -->  27/3

@lactaki --> 3/4

Ωοληψια 🤗

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Papadakis --> ?

@ViKcy --> ?

@Katerinaki83 --> ?

@Steli --> ?

@Nefeliap --> ?

@Σταυρι --> ?

@Hope19 --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Tokyo --> Μάρτιος

@peacock --> Μάρτιος

@Antelope --> Απρίλιος

@annie! --> Απρίλιος

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@bebe2 --> 16/3

@koukou84 -->16/3

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

Η σταυρι νομίζω ότι δεν είναι σε κατάσταση ωοληψιας αλλά στο να ξανά κάνει ετ.! Επίσης το ότι βάζετε κι εμένα μέσα στο πίνακα με τιμάει πρα πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή είμαι λίγο άσχετη θα ήθελα κάποια που ξέρει να μου απαντήσει. στην απόφαση που έχω την επιτροπή εξωσωματικής μου έχουν χορηγήσει 3.600 μονάδες. Αυτές είναι και για τις δύο προσπάθειες συνολικά η κάθε μία προσπάθεια από 3.600 μονάδες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Επειδή είμαι λίγο άσχετη θα ήθελα κάποια που ξέρει να μου απαντήσει. στην απόφαση που έχω την επιτροπή εξωσωματικής μου έχουν χορηγήσει 3.600 μονάδες. Αυτές είναι και για τις δύο προσπάθειες συνολικά η κάθε μία προσπάθεια από 3.600 μονάδες;

Για κάθε μια προσπάθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Για κάθε μια προσπάθεια 

Ωωω Νικουλα μου σευχαριστω. Άρα πάω και παίρνω τώρα 3600 μονάδες φαρμάκων και μετά από 4 μήνες μπορώ να ξαναπάρω άλλες 3600;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ωωω Νικουλα μου σευχαριστω. Άρα πάω και παίρνω τώρα 3600 μονάδες φαρμάκων και μετά από 4 μήνες μπορώ να ξαναπάρω άλλες 3600;

Νομίζω  μετά  6 μήνες μπορείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριρίκα είπε:

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!!

Σ ευχαριστουμε κορίτσι... εγώ θα κάνω ετ μάλλον Τέλος Απριλίου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

το είχε πάθει η αδερφή μου στην εγκυμοσύνη - για την τριχόπτωση λέω, εσύ δεν ρώτησες κορίτσι; Δυστυχώς πέρα από κάποιες βιταμίνες που κάπως το μάζεψαν το θέμα, δε βρέθηκε ιδιαίτερη λύση. Θεωρείται συνηθισμένη παρενέργεια... απλά μετά την εγκυμοσύνη επανήλθε! ευτυχώς είχε πολύ μαλλί!  Μη σκας είναι παροδικό πάντως, όταν με το καλό γεννήσεις ξαναφτιάχνει! (σου έκανα την καρδιά περιβόλι το ξέρω...)

Απλά με παραξένεψε επειδή το παρατήρησα μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορά. Στην αρχή σκέφτηκα ότι είναι απο το άγχος.. Τώρα όσο το σκέφτομαι ίσως να με πειράζει κάτι και απο τα φάρμακα που παίρνουμε.. θα ζητήσω σίγουρα βιταμίνες..Ας είναι καλά το μωρό και όσο για τα μαλλιά ύπαρχουν και οι τρέσσες🤣🤣🤣  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Takira στο ειπααααααα !!!! Ποσό χάρηκα δεν φαντάζεσαι .....το είδα από τα σχόλια ότι πέτυχες καθώς μπαίνω λίγο λόγω της δουλειάς και του μικρού ...... 4 ημέρας ήταν και εσένα τα τυχερά σου ...... με το καλό κορίτσι μου γλυκό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η sokola4 είπε:

Απλά με παραξένεψε επειδή το παρατήρησα μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορά. Στην αρχή σκέφτηκα ότι είναι απο το άγχος.. Τώρα όσο το σκέφτομαι ίσως να με πειράζει κάτι και απο τα φάρμακα που παίρνουμε.. θα ζητήσω σίγουρα βιταμίνες..Ας είναι καλά το μωρό και όσο για τα μαλλιά ύπαρχουν και οι τρέσσες🤣🤣🤣  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Σ ευχαριστουμε κορίτσι... εγώ θα κάνω ετ μάλλον Τέλος Απριλίου..

Γλυκό μου κορίτσι ...... θα είναι η τυχερή σου φορά !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...