Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Miti85 είπε:

Εγω πριν μερικους μηνες ειχα 4.5 σε pmol

Εμένα είναι σε ng/ml και δεν ξέρω πως μετατρέπεται αυτό σε pmol...πάντως μην απογοητεύεσαι με την πρώτη προσπάθεια...θα έλεγα να ξανά προσπαθήσεις, ίσως δεν ήταν καλός ο κύκλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Η ηλικια είναι η ευκολη δικαιολογία για μια αποτυχία!! Αυτη τη καραμέλα έχουν οι γιατροι...εγω 40+ κ είχα αυτό το μηνα 8fsh  7.8 lh  1.5 AMH E2 30 .

Κ στη διέγερση πέρυσι ειχα 7 γονιμοποίημενα εκ των όποιων 4 αριστα...κ μου λένε για δανεικά.....ε οχι.....εγω θα επιμείνω ως τα 50

Οι ορμόνες σου είναι τέλειες...αν πας εσύ με δανεικά εγώ δεν θα έπρεπε να προσπαθώ καν με fsh 12 και ΑΜΗ 0.5...Και πολύ καλά θα κάνεις και θα προσπαθείς μέχρι τα 50!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Η ηλικια είναι η ευκολη δικαιολογία για μια αποτυχία!! Αυτη τη καραμέλα έχουν οι γιατροι...εγω 40+ κ είχα αυτό το μηνα 8fsh  7.8 lh  1.5 AMH E2 30 .

Κ στη διέγερση πέρυσι ειχα 7 γονιμοποίημενα εκ των όποιων 4 αριστα...κ μου λένε για δανεικά.....ε οχι.....εγω θα επιμείνω ως τα 50

Εφόσον δίνεις τόσα, την πρόταση για δανεικά που την στηρίζουν; Εφόσον δλδ έχεις ωάρια κ μάλιστα προχωράνε με πια βάση σου λένε κάτι τέτοιο; Έχω την εντύπωση ότι μια λύση ανάγκης την έχουν αναγάγει σε συνηθισμένη πρόταση...  

Αν επιτρέπεται πόσο χρονών είσαι; Γιατί πραγματικά έχεις μια χαρά αποτελέσματα σε όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

3 Απριλίου επιτροπή κορίτσι!!!!!

Κοριτσια καλησπερα μπαινω και γω στην παρεα σας σας διαβαζω καιρο αλλα δεν ειχα γραψει ποτε. Τα νουμερα παντως ειναι σχετικα απο την δικη μου εμπειρια. Εγω εκανα ετ δυο βλαστοκυστες την Δευτερα και απο τοτε κλωσσαω στο σπιτι δεν εχω κανενα απολυτως συμπτωμα και ειναι η πεμπτη μου προσπαθεια. Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολες μας η παναγια να μας βοηθησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Επιτροπή 🎫

@lactaki --> ?

@elena0212 --> 3/3

@Hope19 --> ?

Ωοληψια 🤗

@Takira --> ?

@annie! --> 20/2

@Papadakis --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

 

@Taggeris --> ?

@Σταυρι --> 24/2

@Tokyo --> Μάρτιος

@peacock --> Μάρτιος

@Antelope --> Απρίλιος

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@ViKcy --> 21/02

@sokola4 --> 26/02

@antzy9 --> 28/02

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

Τι οργανωμένο πινακακι! Μπράβο σου κορίτσι! Έτσι θα είναι και για εμάς πιο εύκολο που είμαστε από άλλο θεματακι να παρακολουθούμε τα νέα σας και να χαιρόμαστε με την χαρά σάς!Εύχομαι να είναι τυχερό και να γεμίσει όλο θετικά! Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια!😘💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Οι ορμόνες σου είναι τέλειες...αν πας εσύ με δανεικά εγώ δεν θα έπρεπε να προσπαθώ καν με fsh 12 και ΑΜΗ 0.5...Και πολύ καλά θα κάνεις και θα προσπαθείς μέχρι τα 50!

Δόξα και τιμή στις 40+.... Μαζί σας κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ριρίκα εγώ κοριτσιού έχω 2.5 ng και 4.5 fsh αυτά θυμάμαι!!!και είμαι 35 πάμε λόγω του σπέρματος!!! @Tokyo Την Παρασκευή θα πάω το απόγευμα θα ξέρω το Σάββατο μου είπε πει αλλά θα πάω μια μέρα πριν για να πάρω και το αποτέλεσμα την ίδια μέρα!! @Taggeris το ξέρω κορίτσι μου ένα θέλει απλά εγώ ήθελα να έχω πιο πολλές επιλογές γιατί και το σπέρμα δεν είναι καλό επίσης λόγω οικονομικών ήθελα  να έχω 2 η και κάποια για κατάψυξη ώστε αν πετύχει να έχω άλλη μια ευκαιρία τώρα δεν ξέρω αν δεν μου κάτσει ποτά θα μπορέσω ξανά!απλά είναι σαν έκανα φυσικό κύκλο δηλαδή τζάμπα τα φάρμακα που πήρα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Επιτροπή 🎫

@lactaki --> ?

@elena0212 --> 3/3

@Hope19 --> ?

Ωοληψια 🤗

@Takira --> ?

@annie! --> 20/2

@Papadakis --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

 

@Taggeris --> ?

@Σταυρι --> 24/2

@Tokyo --> Μάρτιος

@peacock --> Μάρτιος

@Antelope --> Απρίλιος

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@ViKcy --> 21/02

@sokola4 --> 26/02

@antzy9 --> 28/02

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

Αχ πολύ συγκινήθηκα. Το πρώτο μου πινακακι 😍😍😍σ Ευχαριστω πολύ 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Εφόσον δίνεις τόσα, την πρόταση για δανεικά που την στηρίζουν; Εφόσον δλδ έχεις ωάρια κ μάλιστα προχωράνε με πια βάση σου λένε κάτι τέτοιο; Έχω την εντύπωση ότι μια λύση ανάγκης την έχουν αναγάγει σε συνηθισμένη πρόταση...  

Αν επιτρέπεται πόσο χρονών είσαι; Γιατί πραγματικά έχεις μια χαρά αποτελέσματα σε όλα!

στις γυναίκες που έχουν περάσει τα 42 η πρόταση για τα δανεικά ωάρια είναι η πρώτη που πέφτει στο τραπέζι tokyo μου.... Δεν σε ρωτάνε πολλά-πολλά ούτε κοιτάνε εξετάσεις ούτε σε βάζουν σε αυτή τη διαδικασία... Θεωρούν ότι ποιότητα των ωαρίων που θα δώσει είναι τόσο χαμηλή πού εγκυμοσύνη είναι σε μονοψήφια ποσοστά Οπότε το προτεινουν κατευθείαν. Πρέπει να είναι πολύ ψαγμένος ο γιατρός για να σε κατευθύνει σωστά και δυστυχώς εκεί έξω κυκλοφορούν πολλοι άρπα κόλλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

@Ριρίκα εγώ κοριτσιού έχω 2.5 ng και 4.5 fsh αυτά θυμάμαι!!!και είμαι 35 πάμε λόγω του σπέρματος!!! @Tokyo Την Παρασκευή θα πάω το απόγευμα θα ξέρω το Σάββατο μου είπε πει αλλά θα πάω μια μέρα πριν για να πάρω και το αποτέλεσμα την ίδια μέρα!! @Taggeris το ξέρω κορίτσι μου ένα θέλει απλά εγώ ήθελα να έχω πιο πολλές επιλογές γιατί και το σπέρμα δεν είναι καλό επίσης λόγω οικονομικών ήθελα  να έχω 2 η και κάποια για κατάψυξη ώστε αν πετύχει να έχω άλλη μια ευκαιρία τώρα δεν ξέρω αν δεν μου κάτσει ποτά θα μπορέσω ξανά!απλά είναι σαν έκανα φυσικό κύκλο δηλαδή τζάμπα τα φάρμακα που πήρα!

 

Οι ορμόνες σου είναι εξαιρετικές..... περιμένουμε το αποτέλεσμα από αυτή την προσπάθεια τώρα και δεν προδικάζουμε τίποτα.... τώρα περιμένεις..... Σε ποιο κέντρο είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@Ριρίκα εγώ κοριτσιού έχω 2.5 ng και 4.5 fsh αυτά θυμάμαι!!!και είμαι 35 πάμε λόγω του σπέρματος!!! @Tokyo Την Παρασκευή θα πάω το απόγευμα θα ξέρω το Σάββατο μου είπε πει αλλά θα πάω μια μέρα πριν για να πάρω και το αποτέλεσμα την ίδια μέρα!! @Taggeris το ξέρω κορίτσι μου ένα θέλει απλά εγώ ήθελα να έχω πιο πολλές επιλογές γιατί και το σπέρμα δεν είναι καλό επίσης λόγω οικονομικών ήθελα  να έχω 2 η και κάποια για κατάψυξη ώστε αν πετύχει να έχω άλλη μια ευκαιρία τώρα δεν ξέρω αν δεν μου κάτσει ποτά θα μπορέσω ξανά!απλά είναι σαν έκανα φυσικό κύκλο δηλαδή τζάμπα τα φάρμακα που πήρα!

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως με τόσο καλές τιμές ορμονών έγινε αυτο! Άστα όλα πίσω και προχώρα με θετική σκέψη και αισιοδοξία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Όχι και δυστυχώς ούτε στο επόμενο.. Βρήκαμε πολύποδα στο ενδομήτριο οπότε στον επόμενο κύκλο θα τον βγάλουμε και καλό Απρίλιο η ετ..[smilie=sad10.gif]

Όλα καλα να μας πάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Οι ορμόνες σου είναι εξαιρετικές..... περιμένουμε το αποτέλεσμα από αυτή την προσπάθεια τώρα και δεν προδικάζουμε τίποτα.... τώρα περιμένεις..... Σε ποιο κέντρο είσαι;

Σίγουρα όχι ελπίζω στο θαύμα!!!απλά δεν έχω και τίποτα δεν ξέρω κιόλας απ' ότι έχω διαβάσει όλες έχουν και κάτι ένα ορισμένο στήθος κανένα πίνακι εγώ τίποτα όμως θα δείξει άλλη μια μέρα υπομονή!είμαι από Θεσσαλονίκη στο new life

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Δεν μπορώ να καταλάβω πως με τόσο καλές τιμές ορμονών έγινε αυτο! Άστα όλα πίσω και προχώρα με θετική σκέψη και αισιοδοξία!!!

Δεν λειτούργησε η ένεση για την ωρίμανση των ωαρίων σκέψου ότι δεν με πιστευε ότι την έκανα σωστά και μου πήραν αίμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Δεν λειτούργησε η ένεση για την ωρίμανση των ωαρίων σκέψου ότι δεν με πιστευε ότι την έκανα σωστά και μου πήραν αίμα!!!

Κοριτσια το εχω παθει και εγω περυσι με Aml 4,5 και καλη fsh εκανα καθε μερα 7 μερες 300 μοναδες pergoveris και δεν μεγαλωσε κανενα παω γιανυπερηχο και δεν εβλεπε τιποτα αφου και μενα δεν το πιστευε μιυ λεει πηγαινε να δεις αν ειναι ληγμενα τα φαρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

❤️❤️❤️ Εσένα ποτε σε περιμένουμε;

Λογικά την επόμενη βδομάδα την Παρασκευή θα μάθω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris κοριτσαρα μου ποσο ευχάριστα νεα!!! Με το καλο να πας σε εμβρυομεταφορα και να κάνεις νινι ή νινακια. Ανταποκριθηκες αριστα!!!

Κορίτσια μήπως ξερει καμια αν οι ασφαλειες υγείας καλύπτουν κάποιο ποσοστο εξωσωματικής;; θέλουμε να πάμε για δεύτερη διεγερση σε 2 μηνες αλλα ειναι πολλα τα λεφτα και δε μαζεύονται τα ατιμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Steli είπε:

@Taggeris κοριτσαρα μου ποσο ευχάριστα νεα!!! Με το καλο να πας σε εμβρυομεταφορα και να κάνεις νινι ή νινακια. Ανταποκριθηκες αριστα!!!

Κορίτσια μήπως ξερει καμια αν οι ασφαλειες υγείας καλύπτουν κάποιο ποσοστο εξωσωματικής;; θέλουμε να πάμε για δεύτερη διεγερση σε 2 μηνες αλλα ειναι πολλα τα λεφτα και δε μαζεύονται τα ατιμα... 

Ούτε για αστείο .... υπογονιμότητα και ασφάλεια μακρυά !!!!δυστυχως !!!!!   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Steli είπε:

@Taggeris κοριτσαρα μου ποσο ευχάριστα νεα!!! Με το καλο να πας σε εμβρυομεταφορα και να κάνεις νινι ή νινακια. Ανταποκριθηκες αριστα!!!

Κορίτσια μήπως ξερει καμια αν οι ασφαλειες υγείας καλύπτουν κάποιο ποσοστο εξωσωματικής;; θέλουμε να πάμε για δεύτερη διεγερση σε 2 μηνες αλλα ειναι πολλα τα λεφτα και δε μαζεύονται τα ατιμα... 

Καπου διάβασα ότι επιστρέφεται ένα ποσό απ το ΙΚΑ, αφού ολοκληρώσεις τη διαδικασια της εμβρυομεταφορας. Νομίζω καπου στα 300 κάτι € .... θα το ψαξω κ θα το ποσταρω

https://virus.com.gr/wp-content/uploads/2019/07/Διαδικασία-επιδόματος-μαιευτικήςκαι-εξωσωματικής.pdf

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Steli είπε:

@Taggeris κοριτσαρα μου ποσο ευχάριστα νεα!!! Με το καλο να πας σε εμβρυομεταφορα και να κάνεις νινι ή νινακια. Ανταποκριθηκες αριστα!!!

Κορίτσια μήπως ξερει καμια αν οι ασφαλειες υγείας καλύπτουν κάποιο ποσοστο εξωσωματικής;; θέλουμε να πάμε για δεύτερη διεγερση σε 2 μηνες αλλα ειναι πολλα τα λεφτα και δε μαζεύονται τα ατιμα... 

Εξαρτάται από το χρόνο ασφάλισης.... ρώτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριρίκα είπε:

Εμένα είναι σε ng/ml και δεν ξέρω πως μετατρέπεται αυτό σε pmol...πάντως μην απογοητεύεσαι με την πρώτη προσπάθεια...θα έλεγα να ξανά προσπαθήσεις, ίσως δεν ήταν καλός ο κύκλος!

Μακαρι να επεσα σε εναν πολυ κακο κυκλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριρίκα είπε:

Εμένα είναι σε ng/ml και δεν ξέρω πως μετατρέπεται αυτό σε pmol...πάντως μην απογοητεύεσαι με την πρώτη προσπάθεια...θα έλεγα να ξανά προσπαθήσεις, ίσως δεν ήταν καλός ο κύκλος!

0.63 μου βγαινει η αμη με pmol

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καπου διάβασα ότι επιστρέφεται ένα ποσό απ το ΙΚΑ, αφού ολοκληρώσεις τη διαδικασια της εμβρυομεταφορας. Νομίζω καπου στα 300 κάτι € .... θα το ψαξω κ θα το ποσταρω

https://virus.com.gr/wp-content/uploads/2019/07/Διαδικασία-επιδόματος-μαιευτικήςκαι-εξωσωματικής.pdf

Ναι επιστρέφει γύρω στα 350. Οσα χρειάστηκαν για να παρω την ενεση που μου ειχε τελειώσει.. 

@Taggeris Απο το παγκόσμιο οργανισμο υγείας εχει αναγνωριστει σαν πρόβλημα υγείας η υπογονιμοτητα, γι αυτό ρώτησα... Τωρα θα ξεκινήσω ασφάλεια. Με ιστορικό προηγούμενης εξωσωματικής λογικά θα δυσκολεύει πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...