Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

@Ginaak για το Ιασώ εχω ακούσει εξαιρετικά λόγια, απλά κ γω ακολουθώ το γιατρό μου. Θεωρώ οτι κ τα δύο νοσοκομεία είναι παρόμοιας ποιότητας, οπότε οπου είναι ο γιατρός πας! Θα κάνεις μια ωοληψια για να πάρεις 3 που λες, ή περισσότερες με σκοπό να πάρεις 3 στην κάθε μια; ο δικός μου ειπε οτι υπολογίζει οτι με φάρμακα θα μπορουσε να πάρει 15 που όμως σε υγιή έμβρυα θα κατέληγαν μολις 3 με 4 λόγω ηλικίας κυρίως. Θα δούμε! ΑΜΗ ακομα να κανω... αποφάσισα να κάνω Σεπτέμβρη που θα ξεκινήσω, τωρα μόνο θα με αγχωσει... κ θα ξανακάνω κ τα άλλα εχω αρχίσει να αναρωτιέμαι μήπως παραειχα καλα αποτελέσματα κ δεν ηταν σωστά... τελοσπαντων η παρανοια που με πιανει κλασσικά!

Και το μητέρα έχει Εξερετικο κέντρο εξωσωματικής οίον ιατροβεχεις είπαμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ginaak καλώς ήρθες, κοπελα μου!!! Κι εγώ για τροποποιημενο φυσικό ξεκίνησα, αλλά αποφάσισε ο γιατρός να κάνουμε βραχύ πρωτόκολλο γιατί θα έχουμε σίγουρα απώλειες λόγω προεμφυτευτικης διάγνωσης και είναι προτιμότερο να κάνουμε μία διέγερση από συνεχόμενες ωοληψιες. Ιούλιο πρώτα ο Θεός θα πάμε Αθήνα!! 

 

Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να μεταφερθούμε σύντομα σε άλλες συζητήσεις και να λέμε για συμπτώματα και τρίμηνα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94 Νίκη μου ο γιατρός λέγεται Παρτσινεβελος (γλωσσοδετης!). Τον εμπιστεύομαι κ ως γιατρό κ ως άνθρωπο. Τον ξέρω χρόνια κ έχω εκτιμήσει τον τρόπο που με χειρίστηκε κ επίσης εχω δει κ επιτυχίες του... Μακάρι να πάνε όλα καλά! Εσένα πως λέγεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

@Niki94 Νίκη μου ο γιατρός λέγεται Παρτσινεβελος (γλωσσοδετης!). Τον εμπιστεύομαι κ ως γιατρό κ ως άνθρωπο. Τον ξέρω χρόνια κ έχω εκτιμήσει τον τρόπο που με χειρίστηκε κ επίσης εχω δει κ επιτυχίες του... Μακάρι να πάνε όλα καλά! Εσένα πως λέγεται; 

Α ωραία γνωστό όνομα σου εύχομαι όλα να πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

@Ginaak καλώς ήρθες, κοπελα μου!!! Κι εγώ για τροποποιημενο φυσικό ξεκίνησα, αλλά αποφάσισε ο γιατρός να κάνουμε βραχύ πρωτόκολλο γιατί θα έχουμε σίγουρα απώλειες λόγω προεμφυτευτικης διάγνωσης και είναι προτιμότερο να κάνουμε μία διέγερση από συνεχόμενες ωοληψιες. Ιούλιο πρώτα ο Θεός θα πάμε Αθήνα!! 

 

Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να μεταφερθούμε σύντομα σε άλλες συζητήσεις και να λέμε για συμπτώματα και τρίμηνα!!!!

Κορίτσι μου εχω διαβάσει την ιστορία σου κ εχω συγκινηθεί πολυ... νομιζω αυτό που σου ετυχε ειναι χειρότερο κ απο υπογονιμότητα... άλλο να θες ενα παιδί, δύσκολο δε λεω γιατι το ζω, άλλο όμως να υπάρχει να το ζεις κ να πρεπει εσύ να επιλεξεις να τερματίσει η εγκυμοσύνη. Το έζησα απο.κοντά με.φίλη μου κ είναι πολύ σκληρό. Εύχομαι απο εδώ κ πέρα να έχεις μόνο χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@Niki94 Νίκη μου ο γιατρός λέγεται Παρτσινεβελος (γλωσσοδετης!). Τον εμπιστεύομαι κ ως γιατρό κ ως άνθρωπο. Τον ξέρω χρόνια κ έχω εκτιμήσει τον τρόπο που με χειρίστηκε κ επίσης εχω δει κ επιτυχίες του... Μακάρι να πάνε όλα καλά! Εσένα πως λέγεται; 

Αχαχαχ.  Γλωσσοδέτης ο δικός μας φίλη μου. 

Αφού έλεγα καλός γιατρός κακό όνομα να κάνεις καριέρα. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo άσε, εγώ ξέρω πως στέκομαι στα πόδια μου και το ξεπερνάω κάθε μέρα.... Δεν μπορώ να σβησω τον τελευταίο υπέρηχο από το μυαλό μου...

Γι αυτό στρέφομαι στην εξωσωματική, γιατί ο,τι κι γίνει τοκετό στον 4ο δεν θέλω να ζήσω....

εύχομαι το μαρτύριο όλων μας να τελειώσει σύντομα κι ο Θεός να μας ανταμείψει, γιατί εμείς ξέρουμε πόσο πονάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αχαχαχ.  Γλωσσοδέτης ο δικός μας φίλη μου. 

Αφού έλεγα καλός γιατρός κακό όνομα να κάνεις καριέρα. ???

Ααα έχουμε τον ίδιο γιατρό!  Πολύ χαίρομαι που κάποια απο εδω τον γνωρίζει! Γενικά τον εμπιστεύομαι πολυ γιατί είναι ο γιατρός μου απο τα 26 μου κ πάντα ήμουν πολύ ευχαριστημένη! Επισης στενές μου φίλες που τον είχαν στην εγκυμοσύνη τους (απο φυσική σύλληψη) λένε τα καλύτερα. Ειναι κ ειλικρινής, δεν τα ωραιοποιει αλλα είναι ανθρώπινος. 

Ο άντρας μου είχε παει το Φλεβάρη για το σπερμοδιάγραμμα του κ έδωσε στο νοσοκομείο λαθος όνομα! Αλλα επειδή μάλλον συμβαίνει αμέσως κατάλαβαν ποιον εννοει :-):-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ααα έχουμε τον ίδιο γιατρό!  Πολύ χαίρομαι που κάποια απο εδω τον γνωρίζει! Γενικά τον εμπιστεύομαι πολυ γιατί είναι ο γιατρός μου απο τα 26 μου κ πάντα ήμουν πολύ ευχαριστημένη! Επισης στενές μου φίλες που τον είχαν στην εγκυμοσύνη τους (απο φυσική σύλληψη) λένε τα καλύτερα. Ειναι κ ειλικρινής, δεν τα ωραιοποιει αλλα είναι ανθρώπινος. 

Ο άντρας μου είχε παει το Φλεβάρη για το σπερμοδιάγραμμα του κ έδωσε στο νοσοκομείο λαθος όνομα! Αλλα επειδή μάλλον συμβαίνει αμέσως κατάλαβαν ποιον εννοει :-):-):-)

 

Εγώ έχω γιατρό από τα 25 μου έναν συνεργάτη του και πήγα σε αυτόν αν και την παρακολούθηση μου την έκανε ο δικός μου. 

Μου έκανε ωοληψια και ετ και είχε την ευθύνη για τη δόση των φαρμάκων κλπ. 

Είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατί πραγματικά είναι πολύ προσεκτικός με τα φάρμακα στη διέγερση (είχα και θέμα υπερδιέγερσης εγώ) και την ετ αλλά και δεν παρέλειψε να ελέγξει το παραμικρό ορμόνες κλπ. 

Επίσης πιστεύω ότι το Μητέρα έχει πολύ καλό εμβρυολογικο και καταψυξη. 

Εγώ πάντως του είπα στην ετ εύχομαι να μη σας ξαναδώ ποτέ και γελαγε. Μάλλον τελευταία φορά τον είδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό μετράει κορίτσια να είναι σωστός και λεπτομερής... και ο δικος μου ιατρος σε αυτό το κομμάτι είναι πολύ προσεκτικός ιδικά με εμένα συνεργάστηκε και με τον ψυχολόγο μου πως να με διαχειριστεί και όλα και δεν έπαθα τίποτα πάντα από πριν μου έλεγε πως ια νιώθω και δεν με έπιασε καμία κρίσεις ένταξη έχω ρίξει το κλάμα της χρονιάς τον τελευταίο μήνα αλλά ήταν πάντα εκεί και οι δύο να με στηρίξουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Αυτό μετράει κορίτσια να είναι σωστός και λεπτομερής... και ο δικος μου ιατρος σε αυτό το κομμάτι είναι πολύ προσεκτικός ιδικά με εμένα συνεργάστηκε και με τον ψυχολόγο μου πως να με διαχειριστεί και όλα και δεν έπαθα τίποτα πάντα από πριν μου έλεγε πως ια νιώθω και δεν με έπιασε καμία κρίσεις ένταξη έχω ρίξει το κλάμα της χρονιάς τον τελευταίο μήνα αλλά ήταν πάντα εκεί και οι δύο να με στηρίξουν 

Ναι αυτό μετράει και για μένα.

Μη στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου όλα θα πάνε πολύ καλά. 

Ξέρω σου έπεσαν πολλά μαζεμένα και ξαφνικά αλλά θα δεις όλα θα αλλάξουν μόλις πάρεις το θετικό! Και θα το πάρεις εγώ το πιστεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ναι αυτό μετράει και για μένα.

Μη στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου όλα θα πάνε πολύ καλά. 

Ξέρω σου έπεσαν πολλά μαζεμένα και ξαφνικά αλλά θα δεις όλα θα αλλάξουν μόλις πάρεις το θετικό! Και θα το πάρεις εγώ το πιστεύω!

Μακάρι τι να πω έχω μέλλον μάλλον να πω την αληθεια δεν είμαι αισιόδοξη καθόλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Μακάρι τι να πω έχω μέλλον μάλλον να πω την αληθεια δεν είμαι αισιόδοξη καθόλου 

Με το καλο να ερθει η ωρα της ωολληψιας και να πανε ολα καλα! Αλλα για να πανε κιολλας πρέπει να πιστέψουμε! Τι σ ειχα πει να μην σε ξανακουσω ετσι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Με το καλο να ερθει η ωρα της ωολληψιας και να πανε ολα καλα! Αλλα για να πανε κιολλας πρέπει να πιστέψουμε! Τι σ ειχα πει να μην σε ξανακουσω ετσι? 

Θα συμφωνήσω απόλυτα! @Niki94 ψυχραιμία και αισιοδοξία! Όλα θα πάνε τέλεια και εμείς είμαστε εδώ για σένα ότι χρειαστείς! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Με το καλο να ερθει η ωρα της ωολληψιας και να πανε ολα καλα! Αλλα για να πανε κιολλας πρέπει να πιστέψουμε! Τι σ ειχα πει να μην σε ξανακουσω ετσι? 

Χαχα σε ευχαριστώ πάρα πολύ 

 

στις Just now, ο/η Geo2009 είπε:

Θα συμφωνήσω απόλυτα! @Niki94 ψυχραιμία και αισιοδοξία! Όλα θα πάνε τέλεια και εμείς είμαστε εδώ για σένα ότι χρειαστείς! ❤️❤️❤️❤️

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια Αλήθεια μάλλον φταίνε οι ορμόνες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Χαχα σε ευχαριστώ πάρα πολύ 

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια Αλήθεια μάλλον φταίνε οι ορμόνες..

Πολύ πιθανό! Άρα καλύτερα που θα τα μεταφέρετε σε επόμενο κύκλο! Θα είσαι πολύ πιο ήρεμη!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Χαχα σε ευχαριστώ πάρα πολύ 

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια Αλήθεια μάλλον φταίνε οι ορμόνες..

Α θα τα μεταφερεις σε επόμενο κυκλο? Ποσες μερες έκανες ενεσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Karamela! είπε:

Α θα τα μεταφερεις σε επόμενο κυκλο? Ποσες μερες έκανες ενεσεις? 

9 μέρες έκανα ναι και σε άλλο κύκλο 

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Πολύ πιθανό! Άρα καλύτερα που θα τα μεταφέρετε σε επόμενο κύκλο! Θα είσαι πολύ πιο ήρεμη!!! ????

Αχ δεν νομίζω να ειμαι ήρεμη ποτέ χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

9 μέρες έκανα ναι και σε άλλο κύκλο 

 

Αχ δεν νομίζω να ειμαι ήρεμη ποτέ χαχα

Πως κ αππφασησες σε αλλο κυκλο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Πως κ αππφασησες σε αλλο κυκλο? 

Δεν υπήρχε άλλος τρόπος λογο υπεδιεργεση και να κάνουμε μεταφορά είναι επικίνδυνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@konstantinaVE διάβασα την ιστορία σου και σε άλλο θέμα.Ελπιζω όλα να πάνε κατ'ευχήν αυτή τη φορά. 

 

@Tokyo 1-3  σε μια ωοληψια.Γιαπό κλασσική εξωσωματική δεν συζητάμε καν αφού πάνω από 5 δεν θα έδινα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! σήμερα έκανα την χοριακη μου, 11 μέρες μετά την ετ και είναι 259!!!!! Τη Δευτέρα θα επαναλάβω! Πιστευετε είναι καλή τιμή; από τον ενθουσιασμό μου δνε ρώτησα το γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bou30 είπε:

Καλησπέρα!!! σήμερα έκανα την χοριακη μου, 11 μέρες μετά την ετ και είναι 259!!!!! Τη Δευτέρα θα επαναλάβω! Πιστευετε είναι καλή τιμή; από τον ενθουσιασμό μου δνε ρώτησα το γιατρό. 

Μπράβο όλα καλά να πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Bou30 είπε:

Καλησπέρα!!! σήμερα έκανα την χοριακη μου, 11 μέρες μετά την ετ και είναι 259!!!!! Τη Δευτέρα θα επαναλάβω! Πιστευετε είναι καλή τιμή; από τον ενθουσιασμό μου δνε ρώτησα το γιατρό. 

Συγχαρητήρια με το καλό να μαζευόμαστε περισσότερες ?

Ένα ή δυο έμβρυα μετέφερες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Bou30 είπε:

Καλησπέρα!!! σήμερα έκανα την χοριακη μου, 11 μέρες μετά την ετ και είναι 259!!!!! Τη Δευτέρα θα επαναλάβω! Πιστευετε είναι καλή τιμή; από τον ενθουσιασμό μου δνε ρώτησα το γιατρό. 

Ωωωωω! Τι τέλεια! Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...