Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

εγώ ότΑΝ θα περάσω επιτροπή θα είμαι στη φάση της προετοιμασίας...θα ξέρει ο γιατρός δλδ τι δόση θα μ δώσει?? η γράφουν μια δοση που πιστεύει πως θα μ καλύψει? .... 8 το πρωί περνάω επιτροπή οπότε πιστεύω έχω χρόνο να τα κάνω γιατί μια μέρα θα μείνω Αθήνα.

Η επιτροπή σου εγκρίνει 3600 μονάδες για την κάθε προσπάθεια (γιατί η απόφαση είναι για δύο)

Όποτε πας στο γιατρό σου και σου γράφει 3600 μονάδες σύνολο. Σου γράφει το φάρμακο που θέλει για σένα και αναλόγως τις μονάδες.. πχ 12 300αρες ή 24 150αρες.. απλά σε μένα να σου πω ότι ο γιατρός μου είχε γράψει 300αρες BEMFOLA αλλά ήταν σε έλλειψη , οπότε άλλαξα τη συνταγή σε 150αρες

 

Θα προλάβεις πάντως μην ανησυχείς!! Κλείνει 7 το φαρμακείο

ΥΓ: στην επιτροπή έχει καταργηθεί το βιβλιάριο αλλά στο φαρμακείο παρτο γιατί το ζητάνε.  Εγώ πήγα 17/3 . Σου το σημειώνουν με τα φάρμακα που πήρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Η επιτροπή σου εγκρίνει 3600 μονάδες για την κάθε προσπάθεια (γιατί η απόφαση είναι για δύο)

Όποτε πας στο γιατρό σου και σου γράφει 3600 μονάδες σύνολο. Σου γράφει το φάρμακο που θέλει για σένα και αναλόγως τις μονάδες.. πχ 12 300αρες ή 24 150αρες.. απλά σε μένα να σου πω ότι ο γιατρός μου είχε γράψει 300αρες BEMFOLA αλλά ήταν σε έλλειψη , οπότε άλλαξα τη συνταγή σε 150αρες

 

Θα προλάβεις πάντως μην ανησυχείς!! Κλείνει 7 το φαρμακείο

α πολύ ωραία!!! θα το εχω υπόψιν/ άλλωστε 8 το πρωί περνάω επιτροπή... θα έχω όλη την μέρα μπροστά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

α πολύ ωραία!!! θα το εχω υπόψιν/ άλλωστε 8 το πρωί περνάω επιτροπή... θα έχω όλη την μέρα μπροστά μου

Ναι μην ανησυχείς θα προλάβεις!! Είσαι και στο μητέρα από ότι θυμάμαι όποτε είσαι δίπλα! Εγώ πήγαινα παλαιό Φάληρο και πίσω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope19 είπε:

Ναι μην ανησυχείς θα προλάβεις!! Είσαι και στο μητέρα από ότι θυμάμαι όποτε είσαι δίπλα! Εγώ πήγαινα παλαιό Φάληρο και πίσω 😂

Α ναι δίπλα είμαι? γιατί μάλλον θα τα κάνω με ταξί όλα αυτά.. πάλι καλά.. ιδέα δεν έχω χαχα αμα χαθώ κορίτσια ψάξτε με!!!😆💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Καλό μας μήνα!!!!

τα φάρμακα τα παιρνεις αποκλειστικά από το φαρμακείο στο Μαρούσι ή σε οποίο φαρμακείο είναι του εοπυυ;; Δλδ εγώ είδα ότι έχει κ στον Πειραιά φαρμακείο Εοπυυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες να κάνω δύο ερωτήσεις;

Η πρώτη είναι λίγο χαζή και δεν ρώτησα και το γιατρό αλλά θα το κάνω τη Δευτέρα.. 

Οι επαφές στην εξωσωματική επιτρέπονται; Ας πούμε εγώ που τώρα 21η μέρα ξεκινάω καταστολή; Λογικά όχι έτσι; Γιατί αν γίνει κάτι και προκύψει σύλληψη τι γίνεται αφού μετά ξεκινάς τον αγωνιστή; 

Δεύτερη ερώτηση ,μου είπε ο γιατρός με το daronda έρχεται περίοδος περίπου μία εβδομάδα μετά την πρώτη ενέση..  Αλλά ίσως αργήσει λίγο.  Το έχει πάρει καμμία αυτό το φάρμακο να μου πει εμπειρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Α ναι δίπλα είμαι? γιατί μάλλον θα τα κάνω με ταξί όλα αυτά.. πάλι καλά.. ιδέα δεν έχω χαχα αμα χαθώ κορίτσια ψάξτε με!!!😆💗

Είναι πάρα πολύ κοντά κορίτσι μου.. γύρω στο 1 χλμ... Ακόμα και να περπατήσεις μπορείς αν θες. Με gps στο κινητό 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Καλό μας μήνα!!!!

τα φάρμακα τα παιρνεις αποκλειστικά από το φαρμακείο στο Μαρούσι ή σε οποίο φαρμακείο είναι του εοπυυ;; Δλδ εγώ είδα ότι έχει κ στον Πειραιά φαρμακείο Εοπυυ..

Καλημέρα κορίτσι μου.  Εγώ που τα είχα πάρει 17/3 μου είχαν πει μόνο στο Μαρούσι.  

Αλλά δεν ξέρω λόγο της κατάστασης μήπως τα έχουν στείλει και σε άλλα φάρμακεια ΕΟΠΥΥ 🤔

Μήπως να έπαιρνες ένα τηλέφωνο σε αυτό που είναι κοντά σου;;.μην καλέσεις Μαρούσι.  Δεν το σηκώνουν ΠΟΤΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια !!! μολις  γύρισα από την ετ νούμερο δέκα !!!!! Μια καλή και μια μέτρια βλαστοκύστη ...... από δυο φυσικούς κύκλους !!! 
Ευχηθείτε μου καλή επιτυχία ❤️❤️❤️❤️
 

οσες έχετε θετικές χορικές με βλαστοκύστη τι Ποιότητας  ήταν ρε κορίτσια ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Γεια σας κορίτσια !!! μολις  γύρισα από την ετ νούμερο δέκα !!!!! Μια καλή και μια μέτρια βλαστοκύστη ...... από δυο φυσικούς κύκλους !!! 
Ευχηθείτε μου καλή επιτυχία ❤️❤️❤️❤️
 

οσες έχετε θετικές χορικές με βλαστοκύστη τι Ποιότητας  ήταν ρε κορίτσια ;;;;

Σου έχω πει πόσο σε θαυμάζω;;;;; Ε στο ξαναλέω 😘 Κορίτσι μου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία, να χαρίσεις στο μικρακι σου ενα αδελφάκι.. ❤️ Εύχομαι η εμβρυομεταφορα με τον αριθμό 10 να είναι η τυχερή σου.., το 10 το καλό 😁🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Katerina32 είπε:

Σου έχω πει πόσο σε θαυμάζω;;;;; Ε στο ξαναλέω 😘 Κορίτσι μου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία, να χαρίσεις στο μικρακι σου ενα αδελφάκι.. ❤️ Εύχομαι η εμβρυομεταφορα με τον αριθμό 10 να είναι η τυχερή σου.., το 10 το καλό 😁🙏

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπη μου να είσαι καλά !!! Έχεις άλλο κουράγιο έχοντας ένα παιδάκι σπίτι η αλήθεια είναι ..... το θέλω τόσο πολύ που δεν φαντάζεσαι να κάνω άλλο ένα ...

εσυ πως πας πες μου τα νέα σου !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Α ναι δίπλα είμαι? γιατί μάλλον θα τα κάνω με ταξί όλα αυτά.. πάλι καλά.. ιδέα δεν έχω χαχα αμα χαθώ κορίτσια ψάξτε με!!!😆💗

Να έχεις και ψυγειάκι με παγοκύστες. Τα φάρμακα θέλουν ψυγείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Γεια σας κορίτσια !!! μολις  γύρισα από την ετ νούμερο δέκα !!!!! Μια καλή και μια μέτρια βλαστοκύστη ...... από δυο φυσικούς κύκλους !!! 
Ευχηθείτε μου καλή επιτυχία ❤️❤️❤️❤️
 

οσες έχετε θετικές χορικές με βλαστοκύστη τι Ποιότητας  ήταν ρε κορίτσια ;;;;

Ωωωωωω αλήθεια; Τί όμορφα νέα! Εύχομαι να είναι η τυχερή φορά!! Μέσα από την καρδιά μου ... έχω κι εγώ τώρα αγωνία μαζί σου..... Πότε σου είπαν για χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Γεια σας κορίτσια !!! μολις  γύρισα από την ετ νούμερο δέκα !!!!! Μια καλή και μια μέτρια βλαστοκύστη ...... από δυο φυσικούς κύκλους !!! 
Ευχηθείτε μου καλή επιτυχία ❤️❤️❤️❤️
 

οσες έχετε θετικές χορικές με βλαστοκύστη τι Ποιότητας  ήταν ρε κορίτσια ;;;;

Καλη επιτυχία!!!! Εχω πίστη ότι θα πάει καλα. Συγχαρητήρια για την επιμονή και τη δύναμη σου. Θα τα καταφέρεις κοριτσαρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπη μου να είσαι καλά !!! Έχεις άλλο κουράγιο έχοντας ένα παιδάκι σπίτι η αλήθεια είναι ..... το θέλω τόσο πολύ που δεν φαντάζεσαι να κάνω άλλο ένα ...

εσυ πως πας πες μου τα νέα σου !!!!

Δόξα τω Θεώ είμαι καλά.. Με τους εμετούς μου βέβαια και όλα τα συναφή, αλλά δεν θέλω να παραπονιέμαι έστω και αν τις περισσότερες μέρες σέρνομαι..😁 Έκανα και αυχενική διαφάνεια και είναι όλα καλά.. Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτά τα δύο ζουζουνακια είναι δικά μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katerina32 είπε:

Δόξα τω Θεώ είμαι καλά.. Με τους εμετούς μου βέβαια και όλα τα συναφή, αλλά δεν θέλω να παραπονιέμαι έστω και αν τις περισσότερες μέρες σέρνομαι..😁 Έκανα και αυχενική διαφάνεια και είναι όλα καλά.. Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτά τα δύο ζουζουνακια είναι δικά μου. 

Έφτασες στην αυχενική Ε ;;;; Μπράβο αγάπη μου τώρα μπορείς να ηρεμήσεις ..... 

 εγώ που είναι 3,5 χρόνων και  δεν το παίρνω ότι είναι Δικός μου...με το καλό Τα ζουζούνακια σου .... και ξεμπερδέψες 😂😂😂😂❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Καλη επιτυχία!!!! Εχω πίστη ότι θα πάει καλα. Συγχαρητήρια για την επιμονή και τη δύναμη σου. Θα τα καταφέρεις κοριτσαρα μου

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ ...... μακάρι τι να πω !!! Κάναμε και υστεροσκοπηση τον προηγούμενο μήνα και μια θεραπεία για τους μηνυτές που διαγνωστικά στο ενδομήτριο όποτε είμαι αισιόδοξη .....

εσυ τι κανείς ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ωωωωωω αλήθεια; Τί όμορφα νέα! Εύχομαι να είναι η τυχερή φορά!! Μέσα από την καρδιά μου ... έχω κι εγώ τώρα αγωνία μαζί σου..... Πότε σου είπαν για χοριακή;

11/5.... 😂❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Kαλημερα σας,

 

Ξερει καμμια τη διαδικασια για να παρουμε το υπερογκο ποσο των 175 ευρω μετα την αποτυχημενη προσπαθεια?

Κορίτσι μου, με επιφύλαξη πάντα γιατί μπορεί κάτι να ξεχνάω, χρειάζεται να καταθέσεις στον εοππυ τη βεβαίωση της επιτροπής (φωτοτυπία πάντα, την πρωτότυπη την κρατάς μόνο εσύ), απόδειξη από το κέντρο εξωσωματικης, βεβαίωση από τον γιατρό για τις φάσεις που πραγματοποιησες (ωοληψια και εμβρυομεταφορα ή μόνο ένα από αυτά) με ημερομηνία (εμένα μου την έδωσαν στη γραμματεία την ίδια μέρα ). Από κει και πέρα εγω είχα μαζί μου και φωτοτυπία τον αριθμό του βιβλιαριου τραπέζης, αν και δεν χρειάστηκε γιατί συμπλήρωσα εκεί μία αίτηση όπου το έγραψα κατευθείαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Έφτασες στην αυχενική Ε ;;;; Μπράβο αγάπη μου τώρα μπορείς να ηρεμήσεις ..... 

 εγώ που είναι 3,5 χρόνων και  δεν το παίρνω ότι είναι Δικός μου...με το καλό Τα ζουζούνακια σου .... και ξεμπερδέψες 😂😂😂😂❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Καλε ναι.. Ολοκλήρωσα το πρώτο τρίμηνο. . Σοκ.., πως περνάει έτσι ο καιρός..!!!! Να είναι γερά όλα τα παιδάκια του κόσμου 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Katerina32 είπε:

Καλε ναι.. Ολοκλήρωσα το πρώτο τρίμηνο. . Σοκ.., πως περνάει έτσι ο καιρός..!!!! Να είναι γερά όλα τα παιδάκια του κόσμου 🙏❤️

Ένα κορίτσι ένα αγόρι ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Kαλημερα σας,

 

Ξερει καμμια τη διαδικασια για να παρουμε το υπερογκο ποσο των 175 ευρω μετα την αποτυχημενη προσπαθεια?

Εγώ πήγα στον ΕΟΠΥΥ την απόφαση της επιτροπής πρωτότυπη και κατέθεσα την φωτοτυπία, τις αποδείξεις από το κέντρο εξωσωματικής, μία έκθεση του κέντρου τί έκανα (πχ εμβρυομεταφορά, ωοληψία ή και τα 2) το βιβλιάριο υγείας μου και φωτοτυπία του iban τραπέζης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

11/5.... 😂❤️❤️❤️❤️❤️

Εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή.. θα είναι είμαι σίγουρη..  Θα μείνουν εκεί μέσα και δεν πάνε πουθενά.  Θα φωλιάσουν αυτή τη φορά, θα δεις !♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Ένα κορίτσι ένα αγόρι ;;;;

Χαχα λοιπόν, ο γιατρός μου έκανε μια πρώτη πρόβλεψη, αλλά μου είπε ότι κρατάει επιφυλάξεις και θα μου πει σίγουρα σε δύο βδομάδες που θα παω πάλι... ❤️ Δύο κορίτσια 😁😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...