Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις On 6/4/2020 at 1:17 ΜΜ, ο/η Amica silentia Lune είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια!!! Ότι καλύτερο σου εύχομαι @Spongebob!!! Άντε κοπέλα μου να ακούσουμε και ένα χαρμόσυνο νέο!!

@annie! υπομονή.. και εγώ έτσι απελπισία νιώθω και δεν βλέπω να ξεκινάμε σύντομα.. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω?!?

@karen άντε καλή αρχή και εσύ κοπέλα μου.. Ήθελα να σε ρωτήσω μιας και ανέφερες δότρια.. γνωρίζεις (ή και κάποια άλλη κοπέλα) αν μπορώ να δωρίσω ωάρια μετά από την δική μου εξωσωματική; Δεν ξέρω αν είπα καμία βλακεία δεν έχω ρωτήσει ή κάτι άλλο απλά με ενδιαφέρει γενικότερα και αν θα μπορούσα θέλω να το κάνω..

Karen καλησπέρα kaily εδώ από Κέρκυρα!!! Εμείς όταν είχαμε κάνει με τον άντρα μου την πρώτη φορά πριν μου πάρουν τα ωάρια και τα πάνε για επεξεργασία γιατί εγώ πήγα μέσω γενετιστή υπογράψαμε ένα χαρτί που έγραφε η να τα δώσουμε τα υπόλοιπα έμβρυα που δεν θα χρειαστούν η να τα δώσουμε σε εργαστήριο η να γίνει καταστροφή αυτό ήταν το πρωτόκολλο που ακολουθούσαν τότε σε μένα στο παντο πριν δύο χρόνια.οποτε ναι πιστεύω εάν τα έμβρυα που δεν θα τα χρησιμοποιήσεις μπορείς να γίνεις δοτρια

Επεξεργάστηκε από Kaily
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Επιτελους κοριτσακι μου! Τι ταλαιπωρια περασες!

Ευχομαι να επανελθει ο οργανισμος σου πολυ γρηγορα και απο δω και περα να εχεις μονο καλοτυχια και χαμογελο! 

Εγώ τί να πώ για σένα; Πολύ ατυχία ρε γμτ!!!! Ουστ πια..... Ας έρθει για να μείνει την επόμενη φορά να είναι η τυχερή και τελευταία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Δεν εχω παρακολουθησει ακριβως τι περασες αλλα πολυ λυπαμαι πραγματικα..τοσες μερες και μονο αιμα τι να πω..τωρα τι θα κανεις ; πως θα συνεχισεις ;;εγω παω με φυσικό αυτον τον κυκλο και στον επομενο θα παρω κλομιφαινη.γιατί εκανα ενεσεις το φεβρουαριο κ εβγαλα 3 ωαρια και ηταν και τα 3 ακαταλληλα. Δεν ελπιζω και πολύ αλλα ειπε ο γιατρος να το δοκιμασουμε να δουμε πως θα αντιδρασω..κοριτσια αν εχει παρει καποια κλομιφαινη διαφωτιστε με πλιζ γιατί φοβαμαι οτι τζαμπα θα τα παρω και αυτα

Τώρα δεν θα κάνω τίποτα για 3 μήνες. Θα κάνω κάποιες εξετάσεις για να δώ πώς θα είναι ο οργανισμός μου τέλη Μαίου. Επίσης θα κοιτάξω τα αντιπατρικα αντισωματα. Είναι η μόνη εξέταση που δεν έχω κάνει. Δεν είμαι σίγουρη τί είναι αλλά είναι το μοναδικό πράγμα που δεν έχω δεί ποτέ. Πάω για Ιούνιο Ιούλιο νέα διέγερση και εμβρυομεταφορά Αύγουστο με Σεπτέμβριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Τώρα δεν θα κάνω τίποτα για 3 μήνες. Θα κάνω κάποιες εξετάσεις για να δώ πώς θα είναι ο οργανισμός μου τέλη Μαίου. Επίσης θα κοιτάξω τα αντιπατρικα αντισωματα. Είναι η μόνη εξέταση που δεν έχω κάνει. Δεν είμαι σίγουρη τί είναι αλλά είναι το μοναδικό πράγμα που δεν έχω δεί ποτέ. Πάω για Ιούνιο Ιούλιο νέα διέγερση και εμβρυομεταφορά Αύγουστο με Σεπτέμβριο...

Ωωωω καταλαβα γιατί δε πας με φυσικό οπως εγω;δεν αξιζει λες; Οταν λες τα εχις κανει ολα ;  Εχεις κανει μοριακο ελεγχο ενδομητριου ;ερα τεστ ή την εξεταση του νικα οπως επισης και τα nk cells ,ωστε  να σου εμεινε μονο η εξεταση των αντιπατρικων; Αν ναι και εχεις ορεξη σε παρακαλω διαφωτισε λιγο γιατί εμενα μου ειπε να κανω και λαπαροσκοπηση και ερα τεστ και μοριακο ελεγχο σε αυτο το κυκλο.ουφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω κάνει 2 φορές υστεροσκόπηση και βιοψία όλα καθαρά. Λαπαροσκόπηση μία φορά αφαίρεσα ινομυώματα. Νκ καθαρη η εξέταση είναι πολύ χαμηλά. Πλήρη έλεγχο θρομβοφιλίας και αυτοάνοσων. Εξάλλου εμφύτευση έχω πάντα.... Την εξέταση του Νίκα δεν θα την κάνω.... Για δικούς μου προσωπικούς λόγους...δεν μου λέει κάτι. Ο φυσικός αξίζει πιστεύω και καλά κάνεις αλλά είναι οικονομικό το θέμα. Αφού με μία διέγερση μπορώ να πάρω πολλά ωάρια συμφέρει καλύτερα. Τον Φεβρουάριο πήρα 10 ωαρια γονιμοποιήθηκαν 9 προχώρησαν 7 έμειναν 5. Καλά είναι νομίζω τα νούμερα. Θα κάνω πάλι διέγερση άλλωστε έχω ακόμα καλή ΑΜΗ και ορμόνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Έχω κάνει 2 φορές υστεροσκόπηση και βιοψία όλα καθαρά. Λαπαροσκόπηση μία φορά αφαίρεσα ινομυώματα. Νκ καθαρη η εξέταση είναι πολύ χαμηλά. Πλήρη έλεγχο θρομβοφιλίας και αυτοάνοσων. Εξάλλου εμφύτευση έχω πάντα.... Την εξέταση του Νίκα δεν θα την κάνω.... Για δικούς μου προσωπικούς λόγους...δεν μου λέει κάτι. Ο φυσικός αξίζει πιστεύω και καλά κάνεις αλλά είναι οικονομικό το θέμα. Αφού με μία διέγερση μπορώ να πάρω πολλά ωάρια συμφέρει καλύτερα. Τον Φεβρουάριο πήρα 10 ωαρια γονιμοποιήθηκαν 9 προχώρησαν 7 έμειναν 5. Καλά είναι νομίζω τα νούμερα. Θα κάνω πάλι διέγερση άλλωστε έχω ακόμα καλή ΑΜΗ και ορμόνες.

Σε ευχαριστώ για την απαντηση! Τοτε μια χαρα σου ειναι ολα κ εχεις και πολλα ωαρια νταξει μια χαρα! Σκεδτηκα μηπως υπηρχε καποια φλεγμονη οπως πχ μου ειπε εμενα να κανω το μοριακο ενδομητριου αλλα απο τη στιγμη που  κανεις εμφυτρυση  λογικα  δε θα παιζει αυτο.. Τι να πω..πιστευω οτι δεν υπαρχει καμια περιπτωση να μην μεινεις !!! Υπομονη λοιπον θεμα χρονου ειναι :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Έχω κάνει 2 φορές υστεροσκόπηση και βιοψία όλα καθαρά. Λαπαροσκόπηση μία φορά αφαίρεσα ινομυώματα. Νκ καθαρη η εξέταση είναι πολύ χαμηλά. Πλήρη έλεγχο θρομβοφιλίας και αυτοάνοσων. Εξάλλου εμφύτευση έχω πάντα.... Την εξέταση του Νίκα δεν θα την κάνω.... Για δικούς μου προσωπικούς λόγους...δεν μου λέει κάτι. Ο φυσικός αξίζει πιστεύω και καλά κάνεις αλλά είναι οικονομικό το θέμα. Αφού με μία διέγερση μπορώ να πάρω πολλά ωάρια συμφέρει καλύτερα. Τον Φεβρουάριο πήρα 10 ωαρια γονιμοποιήθηκαν 9 προχώρησαν 7 έμειναν 5. Καλά είναι νομίζω τα νούμερα. Θα κάνω πάλι διέγερση άλλωστε έχω ακόμα καλή ΑΜΗ και ορμόνες.

😟😟😟😟 κι εγω ετσι τα εχω δει ολα αυτα που ανεφερες συν οτι αυτα τα εμβρυα ηταν και με προεμφυτευτικο ελεγχο για χρωμοσωμικες ανωμαλιες. Δε βρισκω λογο που μας συμβαινει αυτο το πραγμα... Τεραστια απογοητευση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η peacock είπε:

😟😟😟😟 κι εγω ετσι τα εχω δει ολα αυτα που ανεφερες συν οτι αυτα τα εμβρυα ηταν και με προεμφυτευτικο ελεγχο για χρωμοσωμικες ανωμαλιες. Δε βρισκω λογο που μας συμβαινει αυτο το πραγμα... Τεραστια απογοητευση...

Έχω χάσει κάτι; Πήγε κάτι στραβά μ'εσένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η peacock είπε:

😟😟😟😟 κι εγω ετσι τα εχω δει ολα αυτα που ανεφερες συν οτι αυτα τα εμβρυα ηταν και με προεμφυτευτικο ελεγχο για χρωμοσωμικες ανωμαλιες. Δε βρισκω λογο που μας συμβαινει αυτο το πραγμα... Τεραστια απογοητευση...

Φίλη πως είσαι; σου είπε κάτι ο γιατρός; κάπου ρε παιδί μου αν πάει το μυαλό του... Έχεις δίκιο ό,τι και να πεις, τεράστια στενοχώρια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Έχω χάσει κάτι; Πήγε κάτι στραβά μ'εσένα;

Δυστυχως....ειχα μεγαλη αιμορραγια το Σαββατο... Στον υπερηχο ειδαμε ενα σακο που ειχε σταματησει η αναπτυξη και κατι που εδινε στον γιατρο την υποψια οτι υπηρχε κι αλλος..μου ειπε πιθανοτατα αποβληθηκε το ενα το Σαββατο και το αλλο εμεινε μεσα... Σταματησα τα φαρμακα και σημερα ξεκινησε να κατεβαινει αιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Φίλη πως είσαι; σου είπε κάτι ο γιατρός; κάπου ρε παιδί μου αν πάει το μυαλό του... Έχεις δίκιο ό,τι και να πεις, τεράστια στενοχώρια... 

Δεν ηξερε τι να μου πει, κοιτουσε στο αρχειο του οτι εξεταση εχω κανει ως τωρα και δε το πιστευε.. Μας ειπε να δουμε σε πρωτη φαση πως θα παει, να καθαρισω πρωτα (γιατι υπαρχει και το ενδεχομενο να χρειαστει αποξεση) και να του δωσουμε χρονο να σκεφτει και να ψαξει τι μπορουμε να κανουμε. Φαινοταν κσι ο γιατρος τρομερα απογοητευμενος και προβληματισμενος. 

Δε μπορω να σταματησω να κλαιω....δε το πιστευω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δεν ηξερε τι να μου πει, κοιτουσε στο αρχειο του οτι εξεταση εχω κανει ως τωρα και δε το πιστευε.. Μας ειπε να δουμε σε πρωτη φαση πως θα παει, να καθαρισω πρωτα (γιατι υπαρχει και το ενδεχομενο να χρειαστει αποξεση) και να του δωσουμε χρονο να σκεφτει και να ψαξει τι μπορουμε να κανουμε. Φαινοταν κσι ο γιατρος τρομερα απογοητευμενος και προβληματισμενος. 

Δε μπορω να σταματησω να κλαιω....δε το πιστευω...

Φαίνεται σοβαρός άνθρωπος ο γιατρός σου κ καλός. Δεν σε ξεπεταει κ θα την βρει την άκρη. 

Δεν ξέρω ειλικρινά τι να σου πω, εγώ μια ξένη κ δεν μπορώ να το πιστέψω αυτό που συνέβη. Δεν ξέρω κορίτσι μου, δεν υπάρχει παρηγοριά, έπιασαν τι στα κομμάτια έγινε; σε νιώθω πραγματικά, σου στέλνω όλη μου τη σκέψη ειλικρινά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Δεν εχω παρακολουθησει ακριβως τι περασες αλλα πολυ λυπαμαι πραγματικα..τοσες μερες και μονο αιμα τι να πω..τωρα τι θα κανεις ; πως θα συνεχισεις ;;εγω παω με φυσικό αυτον τον κυκλο και στον επομενο θα παρω κλομιφαινη.γιατί εκανα ενεσεις το φεβρουαριο κ εβγαλα 3 ωαρια και ηταν και τα 3 ακαταλληλα. Δεν ελπιζω και πολύ αλλα ειπε ο γιατρος να το δοκιμασουμε να δουμε πως θα αντιδρασω..κοριτσια αν εχει παρει καποια κλομιφαινη διαφωτιστε με πλιζ γιατί φοβαμαι οτι τζαμπα θα τα παρω και αυτα

Εγώ έχω πάρει τρεις φορές, ξεκίνησα με 1 χάπι τη μέρα, δεν ανταποκρίθηκα και τελικά έκανα μόνη μου ωορρηξία αργότερα. Στον επόμενο κύκλο πήρα 2 χάπια τη μέρα και έκανα ένα ωάριο και την τρίτη φορά πήρα 3 χάπια τη μέρα και έκανα πάλι ένα ωάριο.

Μην προσπαθείς να προβλέψεις πώς θα ανταποκριθεί ο οργανισμός σου και αγχώνεσαι τσάμπα. Εγώ, ενώ έχω πολυκυστικές, έκανα μόνο ένα ωάριο, ενώ άλλες κοπέλες κάνουν και δύο και τρία και τέσσερα. Α, και το ενδομήτριό μου, που δεν το λες και ιδανικό, πιο παχύ απ' όλες τις φορές ήταν όταν πήρα κλομιφαίνη. Εκτός κι αν είμαι εγώ τελείως ανάποδη 😐, νομίζω δεν μπορείς να προβλέψεις τι θα γίνει με ωάρια και ενδομήτριο χωρίς να τα έχεις πάρει τουλάχιστον μια φορά στη standard δόση των 2 χαπιών τη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

😟😟😟😟 κι εγω ετσι τα εχω δει ολα αυτα που ανεφερες συν οτι αυτα τα εμβρυα ηταν και με προεμφυτευτικο ελεγχο για χρωμοσωμικες ανωμαλιες. Δε βρισκω λογο που μας συμβαινει αυτο το πραγμα... Τεραστια απογοητευση...

Τι έγινεεεε?????? Γτ????? Αν θυμάμαι καλά εσύ ήσουν εγκυουλα!???? Σε ποια εβδομάδα ήσουν???? 😰😰😰😰😰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Τί κάνετε κορίτσια; Ευτυχώς για μένα λήξη πανικού και συναγερμού. Η χοριακή μου έπεσε στο 9 τη Δευτέρα. Τέρμα και το αίμα καθώς είχα για 17 ημέρες. Άντε να επανέλθει ο οργανισμός μου τώρα!! Παίρνω τις βιταμίνες μου κάνω τη γυμναστική μου ξεκίνησα διατροφή να χάσω κιλά... άντε να δούμε!!!

Ευτυχώς, κορίτσι μου, τέλειωσε. Καλή αρχή τώρα!

Έχω θαυμάσει την καλή διάθεση και την καλοσύνη σου, εσύ ζούσες έναν εφιάλτη τόσο καιρό κι όμως ήσουν εδώ και ενδιαφερόσουν για άλλες κοπέλες που είχαν εξελίξεις. Είσαι αξιοθαύμαστη πραγματικά και θα γίνεις μια υπέροχη μαμά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Εγώ έχω πάρει τρεις φορές, ξεκίνησα με 1 χάπι τη μέρα, δεν ανταποκρίθηκα και τελικά έκανα μόνη μου ωορρηξία αργότερα. Στον επόμενο κύκλο πήρα 2 χάπια τη μέρα και έκανα ένα ωάριο και την τρίτη φορά πήρα 3 χάπια τη μέρα και έκανα πάλι ένα ωάριο.

Μην προσπαθείς να προβλέψεις πώς θα ανταποκριθεί ο οργανισμός σου και αγχώνεσαι τσάμπα. Εγώ, ενώ έχω πολυκυστικές, έκανα μόνο ένα ωάριο, ενώ άλλες κοπέλες κάνουν και δύο και τρία και τέσσερα. Α, και το ενδομήτριό μου, που δεν το λες και ιδανικό, πιο παχύ απ' όλες τις φορές ήταν όταν πήρα κλομιφαίνη. Εκτός κι αν είμαι εγώ τελείως ανάποδη 😐, νομίζω δεν μπορείς να προβλέψεις τι θα γίνει με ωάρια και ενδομήτριο χωρίς να τα έχεις πάρει τουλάχιστον μια φορά στη standard δόση των 2 χαπιών τη μέρα.

Απλα μου κανει εντυπωση γιατί δε βγαζω απο ενεσεις θα βγαλω απο τα φτηνά χαπια; Ναι οντως περιεργο με το ενδομητριο γιατι λεει λεπταινει κ δε κανεις μεταφορα στον ιδιο κυκλο ..σιγουρα με 3 χαπια τη μερα θα παω..ειμαι 42.!! θα το δοκιμασω για να μη πω οτι δε το εκανα κ αυτο..εσυ φανταζομαι δε θα παρεις και 4 φορα!Αν εβγαζες ενα καλυτερα να πηγαινες με φυσικό αλλα που να το ξερεις ,δοκιμαζεις απλα ..λογικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Τι έγινεεεε?????? Γτ????? Αν θυμάμαι καλά εσύ ήσουν εγκυουλα!???? Σε ποια εβδομάδα ήσουν???? 😰😰😰😰😰

5 εβδ + 6 .... Τη Δευτερα 06/04 θα ακουγαμε καρδουλες..

Ειμαι απογοητευμενη και νιωθω τεραστια θλιψη, δε μπορω να πιστεψω οτι ακομα και χρωμοσωμικα υγιη εμβρυα εγινε αυτο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η peacock είπε:

5 εβδ + 6 .... Τη Δευτερα 06/04 θα ακουγαμε καρδουλες..

Ειμαι απογοητευμενη και νιωθω τεραστια θλιψη, δε μπορω να πιστεψω οτι ακομα και χρωμοσωμικα υγιη εμβρυα εγινε αυτο... 

Είχατε δει σάκους κανονικά???? Ήταν δύο? είχαν μέσα έμβρυα? Μα αν είναι δυνατόν 🥺🥺🥺🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntinaki88 Ειδε ο γιατρος στον υπερηχο ενα σακο και κατι που του εδινε την υποψια πως υπηρχε αλλος ενας.. Το Σαββατο ειχα τρελη αιμορραγια και πηγματα..μου ειπε πιθανοτατα εφυγε το ενα εκεινη τη μερα και το αλλο εμεινε μεσα. Τωρα περιμενουμε να αποβληθει και το αλλο αλλιως αν δεν....θα κανουμε αποξεση. 

Δε μπορω να πιστεψω πως σε μια στιγμη χαθηκε η ευτυχια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@ntinaki88 Ειδε ο γιατρος στον υπερηχο ενα σακο και κατι που του εδινε την υποψια πως υπηρχε αλλος ενας.. Το Σαββατο ειχα τρελη αιμορραγια και πηγματα..μου ειπε πιθανοτατα εφυγε το ενα εκεινη τη μερα και το αλλο εμεινε μεσα. Τωρα περιμενουμε να αποβληθει και το αλλο αλλιως αν δεν....θα κανουμε αποξεση. 

Δε μπορω να πιστεψω πως σε μια στιγμη χαθηκε η ευτυχια μας...

Οχιιιιιιιι δεν το πιστεύω για σένα !!!!!!!! Διάβαζα και δεν το πίστευα γιατί .... έλεγα δεν διαβάζω σωστά !!!!! 

Οπλισου με υπομονή και ξανά σήκω πάνω !!!!

Δεν θα νικήσει η υππγονιμοτητα Εσυ θα νικήσεις ....ακούς ;;;;;;;


Εγω θα σε παρακαλέσω να του ζητήσεις υστεροσπηση και όχι αποξυση ... δεν θέλω να το παίξω  γιατρός Αλλά μακάρι να μου το έλεγε και εμένα τότε μια κοπέλα .......
σου στέλνω μεγαληηηη αγκαλια !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Απλα μου κανει εντυπωση γιατί δε βγαζω απο ενεσεις θα βγαλω απο τα φτηνά χαπια; Ναι οντως περιεργο με το ενδομητριο γιατι λεει λεπταινει κ δε κανεις μεταφορα στον ιδιο κυκλο ..σιγουρα με 3 χαπια τη μερα θα παω..ειμαι 42.!! θα το δοκιμασω για να μη πω οτι δε το εκανα κ αυτο..εσυ φανταζομαι δε θα παρεις και 4 φορα!Αν εβγαζες ενα καλυτερα να πηγαινες με φυσικό αλλα που να το ξερεις ,δοκιμαζεις απλα ..λογικο

Δε νομίζω ότι λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο τα χάπια με τις ενέσεις, αλλά σε κάθε περίπτωση γιατι να μην το δοκιμάσεις; Εγώ έχω πολυκυστικές και σύνδρομο πολυκυστικών και αργώ πάρα πολύ να κάνω ωορρηξία οπότε τα παίρνω για να κάνω ωορρηξία ελεγχόμενα, εντός "φυσιολογικού" χρονικού διαστήματος και με την ελπίδα να υπάρξει και ένα δεύτερο ή τρίτο ωάριο για να αυξηθεί η πιθανότητα φυσικής σύλληψης. Εγώ μετά προχώρησα στη λετροζόλη και πάλι ένα ωάριο έκανα. Μια κοπέλα από το φόρουμ, η @SofiaGab , που είχε χαμηλή ΑΜΗ, με τη λετροζόλη έμεινε έγκυος σε δίδυμα και μάλλον πρέπει να έχει γεννήσει κιόλας. Οπότε δεν παίζει ρόλο μόνο η ΑΜΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Έχω κάνει 2 φορές υστεροσκόπηση και βιοψία όλα καθαρά. Λαπαροσκόπηση μία φορά αφαίρεσα ινομυώματα. Νκ καθαρη η εξέταση είναι πολύ χαμηλά. Πλήρη έλεγχο θρομβοφιλίας και αυτοάνοσων. Εξάλλου εμφύτευση έχω πάντα.... Την εξέταση του Νίκα δεν θα την κάνω.... Για δικούς μου προσωπικούς λόγους...δεν μου λέει κάτι. Ο φυσικός αξίζει πιστεύω και καλά κάνεις αλλά είναι οικονομικό το θέμα. Αφού με μία διέγερση μπορώ να πάρω πολλά ωάρια συμφέρει καλύτερα. Τον Φεβρουάριο πήρα 10 ωαρια γονιμοποιήθηκαν 9 προχώρησαν 7 έμειναν 5. Καλά είναι νομίζω τα νούμερα. Θα κάνω πάλι διέγερση άλλωστε έχω ακόμα καλή ΑΜΗ και ορμόνες.

Αχ γλυκιά μου ποσό σε θαυμάζω !!!! Τι πείσμα είναι αυτό ;; Μπράβο για την γλυκύτητα σου .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Οχιιιιιιιι δεν το πιστεύω για σένα !!!!!!!! Διάβαζα και δεν το πίστευα γιατί .... έλεγα δεν διαβάζω σωστά !!!!! 

Οπλισου με υπομονή και ξανά σήκω πάνω !!!!

Δεν θα νικήσει η υππγονιμοτητα Εσυ θα νικήσεις ....ακούς ;;;;;;;


Εγω θα σε παρακαλέσω να του ζητήσεις υστεροσπηση και όχι αποξυση ... δεν θέλω να το παίξω  γιατρός Αλλά μακάρι να μου το έλεγε και εμένα τότε μια κοπέλα .......
σου στέλνω μεγαληηηη αγκαλια !!!!

Ναι απ' οτι ειδα ψαχνοντας στο ιντερνετ ειναι καλυτερη η υστεροσκοπιση για αφαιρεση υπολειμματων κυησης σε συγκριση με την αποξεση... Θα δουμε..ελπιζω να αποβληθει μονο του και να μην εχουμε κι αλλη περιπετεια. 

Δεν εχω κουραγιο για τιποτα... Δε ξερω πως θα βρω τη δυναμη να ορθοποδησω.. Τοσος αγωνας... Ενα χρονο μαζευαμε χρηματα με κοπο μετα τη βιοχημικη για να κανουμε προεμφυτευτικο ελεγχο..και τελικα εγινε αυτο.. Ειμαι πολυ πικραμενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ναι απ' οτι ειδα ψαχνοντας στο ιντερνετ ειναι καλυτερη η υστεροσκοπιση για αφαιρεση υπολειμματων κυησης σε συγκριση με την αποξεση... Θα δουμε..ελπιζω να αποβληθει μονο του και να μην εχουμε κι αλλη περιπετεια. 

Δεν εχω κουραγιο για τιποτα... Δε ξερω πως θα βρω τη δυναμη να ορθοποδησω.. Τοσος αγωνας... Ενα χρονο μαζευαμε χρηματα με κοπο μετα τη βιοχημικη για να κανουμε προεμφυτευτικο ελεγχο..και τελικα εγινε αυτο.. Ειμαι πολυ πικραμενη..

Καταρχήν συγνώμη που ρωτάω κορίτσι μου. Ίσως και να μην έχει βάση αυτό που θα πω ή να έχεις αναφέρει κάτι που δεν διάβασα αλλά πως ο γιατρός ξέρει σίγουρα ότι το άλλο μωράκι που είναι μέσα σου δεν θα ζήσει; Το καταλαβαίνουν από κάτι; 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ναι απ' οτι ειδα ψαχνοντας στο ιντερνετ ειναι καλυτερη η υστεροσκοπιση για αφαιρεση υπολειμματων κυησης σε συγκριση με την αποξεση... Θα δουμε..ελπιζω να αποβληθει μονο του και να μην εχουμε κι αλλη περιπετεια. 

Δεν εχω κουραγιο για τιποτα... Δε ξερω πως θα βρω τη δυναμη να ορθοποδησω.. Τοσος αγωνας... Ενα χρονο μαζευαμε χρηματα με κοπο μετα τη βιοχημικη για να κανουμε προεμφυτευτικο ελεγχο..και τελικα εγινε αυτο.. Ειμαι πολυ πικραμενη..

 

 

@peacock λυπάμαι πολύ,είναι δύσκολο το πέρασα 2 φορές και καταλαβαίνω τον πόνο σου.Τα Χριστούγεννα ήταν η δεύτερη φορά που βίωσα αυτό που σου συμβαίνει τώρα.Ειναι νωρίς σιγά σιγά θα μαζέψεις τα κομμάτια σου και θα ξανά σηκωθείς όρθια,ο χρόνος γιατρεύει και η θέληση για να προσπαθήσουμε ξανά κ ξανά! Παρακολουθώ καθημερινά όλες τις συζητήσεις σας..εύχομαι δύναμη σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...