Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσι μου στη θέση σου θα επαναλάμβανα τη χοριακή...Σου θυμίζω ότι η δική μου ήταν μόλις 7 και όμως πήγαν όλα καλά...μπορεί να είναι σπάνιο φαινόμενο αλλά συμβαίνει!!όπως και να χει προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη και αισιόδοξη!!Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!!

Το όριο στο μικροβιολογικό ήταν πάνω από 5!

ΕΣΥ ΣΥΝΕΧΙΣΕΣ ΤΑ ΧΑΠΙΑ?ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ....Κ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ...ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ Θ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Anni94 είπε:

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ...

Γνώμη μου καθαρά από την στιγμή που εμπιστεύεστε τον ιατρό σου κανείς αυτό που σου λέει αν έχεις κάποια αμφιβολία επανέλαβε ξανά.! 
οταν είπα ότι κάτω από 10 θεωρείτε αρνητική το είπα καθαρά από όσα μου έχουν πει ιατροί.! Και όχι μικροβιολόγοι.! Καθαρά ακούς τον ιατρό σου γνώμη μου και μην με φάτε.! Επίσης γνώμη μου είναι να μην κοιτάμε τα όρια του μικροβιολογικού αλλά του ιατρού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Anni94 είπε:

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ...

Μήπως αν την επαναλάβεις δεν πρέπει να σταματήσεις τα χάπια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Μήπως αν την επαναλάβεις δεν πρέπει να σταματήσεις τα χάπια ?

@Anni94Όντως αν θέλεις να την επαναλάβεις τότε πρέπει να συνεχισεις τα χάπια. Ο γιατρός σου είπε να τα σταματήσεις για να σου έρθει περίοδος, δεδομένου ότι για εκείνον είναι αρνητικό το αποτέλεσμα. Αν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου, καλό θα είναι να κάνεις ότι σου λέει. Αν έχεις αμφιβολίες, κάνε άλλη μια για να σου φύγει η ιδέα. Να ξέρεις ότι όλες σε καταλαβαίνουμε και δεν μιλάμε εκ του ασφαλούς. Είναι φυσιολογικό να νιώθεις έτσι τώρα. Έχεις καθε δικαίωμα θλίψης, θυμού, αμφιβολίας κτλ κτλ... Δωσε χρόνο στον εαυτό σου και μετά μαζεψε τα κομμάτια σου και βουρ για τη δεύτερη. Είμαστε όλες εδώ για σένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Anni94 είπε:

ΕΣΥ ΣΥΝΕΧΙΣΕΣ ΤΑ ΧΑΠΙΑ?ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ....Κ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ...ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ Θ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ...

Από τη στιγμή που εμπιστεύεσαι το γιατρό σου θα κάνεις αυτό που θα σου πει! Εμένα μου είχε πει ότι είμαστε πολύ συγκρατημένα αισιόδοξοι και να ετοιμαστώ για το αρνητικό αλλά να συνεχίσω τα χάπια και να επαναλάβω σε 2 ημέρες! Βέβαια είχα κάνει τη χοριακή στις 10 ημέρες.. ο γιατρός ξέρει την περίπτωση της κάθε γυναίκας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην 2η ετ μου είχα χοριακή 6 και είχα κόψει τα φαρμακα... την καταλαβαίνω, καθαρα και μόνο για να της φυγει η ιδεα ίσως καλό θα ήταν να επαναλάβει.. ευχομαι βεβαια να είναι περίπτωση η @Anni94 σαν την @Smurf88!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katerina32 είπε:

@Anni94Όντως αν θέλεις να την επαναλάβεις τότε πρέπει να συνεχισεις τα χάπια. Ο γιατρός σου είπε να τα σταματήσεις για να σου έρθει περίοδος, δεδομένου ότι για εκείνον είναι αρνητικό το αποτέλεσμα. Αν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου, καλό θα είναι να κάνεις ότι σου λέει. Αν έχεις αμφιβολίες, κάνε άλλη μια για να σου φύγει η ιδέα. Να ξέρεις ότι όλες σε καταλαβαίνουμε και δεν μιλάμε εκ του ασφαλούς. Είναι φυσιολογικό να νιώθεις έτσι τώρα. Έχεις καθε δικαίωμα θλίψης, θυμού, αμφιβολίας κτλ κτλ... Δωσε χρόνο στον εαυτό σου και μετά μαζεψε τα κομμάτια σου και βουρ για τη δεύτερη. Είμαστε όλες εδώ για σένα.. 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ.ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΑΝ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΙΣΜΩΣΕΙ ΘΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ...Κ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ...Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΑΖΕΨΩ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΟΥ Κ ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΟΡΘΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Anni94 λυπάμαι πολύ κοριτσάκι μου. Θα σου πω και εγώ ότι εάν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου κανε αυτό που σου λέει. Τώρα τι να σου πω;; Βλέπω και την περίπτωση με 7 κάτι του κοριτσιού μας ( @Smurf88)που εξελίχθηκε μια χαρά από την άλλη. Εγώ πάλι με 10,16 οριακά θετική(9 ήταν το όριο στο μικροβιολογικό μου) είχα βιοχημική. Κανε αυτό που νιώθεις ότι θα σε κανει να είσαι καλύτερα και να σου φύγουν κάθε αμφιβολίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Στην 2η ετ μου είχα χοριακή 6 και είχα κόψει τα φαρμακα... την καταλαβαίνω, καθαρα και μόνο για να της φυγει η ιδεα ίσως καλό θα ήταν να επαναλάβει.. ευχομαι βεβαια να είναι περίπτωση η @Anni94 σαν την @Smurf88!

Συμφωνώ σ αυτό που λες και την καταλαβαίνω απόλυτα!!!σαν να το ζω...ειλικρινά!!! @Anni94 αφού το αποφάσισες κάνε ξανά για να σου φύγει η ιδέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Smurf88 είπε:

Συμφωνώ σ αυτό που λες και την καταλαβαίνω απόλυτα!!!σαν να το ζω...ειλικρινά!!! @Anni94 αφού το αποφάσισες κάνε ξανά για να σου φύγει η ιδέα!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ...ΘΑ ΤΟ ΤΕΡΜΑΤΙΣΩ...Κ ΑΣ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ 0 Η ΧΩΡΙΑΚΗ...ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΙΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ Κ Θ ΠΑΩ..ΘΑ ΧΑΛΑΣΩ ΑΛΛΑ 20 ΕΥΡΟ..Κ ΤΙ ΕΓΙΝΕ...ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΛΑΣΕΙ ΠΟΣΑ...ΕΣΤΩ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ Ο ΚΑΗΜΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Anni94 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ...ΘΑ ΤΟ ΤΕΡΜΑΤΙΣΩ...Κ ΑΣ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ 0 Η ΧΩΡΙΑΚΗ...ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΙΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ Κ Θ ΠΑΩ..ΘΑ ΧΑΛΑΣΩ ΑΛΛΑ 20 ΕΥΡΟ..Κ ΤΙ ΕΓΙΝΕ...ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΛΑΣΕΙ ΠΟΣΑ...ΕΣΤΩ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ Ο ΚΑΗΜΟΣ

Οπως αισθανεσαι @Anni94 ποτέ δε ξερεις ...(διοτι διαβασα τη περιπρωση με χοριακη 7) εγώ στη θεση σου θα εκανα σημερα ενεση ,χαπια κλπ και θα πηγαινα αυριο ξανα.πιστευω οτι αυριο θα φανει ξεκαθαρα δε χρειαεται 2 μερες.επισης δε πρεπει να στεναχωριεσαι γιατι εχεις στη καταψυξη και μια χαρα θα πετυχει την επομενη φορα ( μαιο/ιουνιο φανταζομαι) αν οχι τωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anni94 είπε:

ΕΧΩ Κ ΑΛΛΑ ΩΑΡΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ...Μ

ΝΑ ΠΕΣΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ

λυπάμαι κορίτσι που πρέπει να περάσεις την αγωνία αυτή κ εύχομαι να γίνει η ανατροπή! όμως όπως ήδη είπαν από τη στιγμή που υπάρχει η κατάψυξη μην το βάζεις κάτω σε κάθε περίπτωση! 

Υποθέτω ότι στην κατάψυξη έχεις έμβρυα όχι ωάρια, σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

λυπάμαι κορίτσι που πρέπει να περάσεις την αγωνία αυτή κ εύχομαι να γίνει η ανατροπή! όμως όπως ήδη είπαν από τη στιγμή που υπάρχει η κατάψυξη μην το βάζεις κάτω σε κάθε περίπτωση! 

Υποθέτω ότι στην κατάψυξη έχεις έμβρυα όχι ωάρια, σωστά;

@Tokyo ειναι καλυτερα να εχουμε εμβρυα παρα ωαρια ε; Εγω ειχα 5 ωαρια στη καταψυξη και απο αυτα επιβιωσανε τα 3 και γονιμοποιηθηκαν τα 2 μου ειπανε ..ασχετα μετα αν δε πετυχα.

να σε ρωτησω ,παιζει και με τα εμβρυα αυτο το σεναριο;Δηλαδη αν εχω καταψυξη 3 εμβρυα και τα  αποψυξουν υπαρχει περιπτωση να μου μεινουν τα 2 ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

λυπάμαι κορίτσι που πρέπει να περάσεις την αγωνία αυτή κ εύχομαι να γίνει η ανατροπή! όμως όπως ήδη είπαν από τη στιγμή που υπάρχει η κατάψυξη μην το βάζεις κάτω σε κάθε περίπτωση! 

Υποθέτω ότι στην κατάψυξη έχεις έμβρυα όχι ωάρια, σωστά;

ΩΑΡΙΑ ΕΧΩ...ΕΙΧΑ 9...ΑΠΟΨΥΞΑ ΤΑ 3 ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΤΑ 2...Κ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑ 6...ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ..ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΧΑΣΤΟΥΚΙ ΗΤΑΝ ΓΕΡΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

@ να σε ρωτησω ,παιζει και με τα εμβρυα αυτο το σεναριο;Δηλαδη αν εχω καταψυξη 3 εμβρυα και τα  αποψυξουν υπαρχει περιπτωση να μου μεινουν τα 2 ; 

Παντα υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο, λίγο σπάνιο βεβαια αλλά υπάρχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Anni94 είπε:

ΩΑΡΙΑ ΕΧΩ...ΕΙΧΑ 9...ΑΠΟΨΥΞΑ ΤΑ 3 ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΤΑ 2...Κ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑ 6...ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ..ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΧΑΣΤΟΥΚΙ ΗΤΑΝ ΓΕΡΟ...

Σημασία εχει οτι δε το βάζεις κάτω! 🤎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Παντα υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο, λίγο σπάνιο βεβαια αλλά υπάρχει.

Εμένα την προηγούμενη φορά το ένα έμβρυο από ,8 κύτταρα πήγε 11 νομίζω και πιστεύω ήταν αυτό που έπιασε ! Δεν νομίζω να "χαλάνε" εκτός ;ν έχουν θέματος συνθήκες συντήρησης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anni94 είπε:

ΕΧΩ Κ ΑΛΛΑ ΩΑΡΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ...Μ

ΝΑ ΠΕΣΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ

Ψυχραιμία κορίτσι μου....δεν ήρθε το τέλος του κόσμου. Κουράγιο και δύναμη να προσπαθήσουμε πάλι!! Μικρή είσαι υπάρχει χρόνος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliap  πλέον η τεχνολογία επιτρέπει πολύ καλή συντήρηση των ωαρίων! Απλά ρώτησα γιατί συνήθως τα ζευγάρια καταψυχουν έμβρυα. 

@Anni94  εύχομαι να έχεις την ανατροπή αλλά έτσι κ αλλιώς από τη στιγμή που έχεις απόθεμα όλα καλά θα πάνε! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Anni94 Λυπάμαι πολύ κοριτσάκι μου...Ηρέμησε και όλα θα πάνε καλά.

Σου στέλνω μια αγκαλιά και όση παρηγοριά μπορούμε να σου δώσουμε εμείς απο δω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Nefeliap  πλέον η τεχνολογία επιτρέπει πολύ καλή συντήρηση των ωαρίων! Απλά ρώτησα γιατί συνήθως τα ζευγάρια καταψυχουν έμβρυα. 

@Anni94  εύχομαι να έχεις την ανατροπή αλλά έτσι κ αλλιώς από τη στιγμή που έχεις απόθεμα όλα καλά θα πάνε! ❤️

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΝΑΤΡΟΠΗ...ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ioannastr είπε:

@Anni94 Λυπάμαι πολύ κοριτσάκι μου...Ηρέμησε και όλα θα πάνε καλά.

Σου στέλνω μια αγκαλιά και όση παρηγοριά μπορούμε να σου δώσουμε εμείς απο δω. 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anni94 είπε:

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΝΑΤΡΟΠΗ...ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ?

Έστω και λίγο αν ανέβει πάει να πει ότι προχωράει.αν όχι θα πας παρακάτω δεν τελειώνει εδώ.ξερω πόσο δύσκολο είναι τώρα αλλά με τον καιρό θα μπεις πάλι πάλι στον αγώνα σου.μην απελπιζεσαι όλες θα τα καταφέρουμε κάποια στιγμή.προσπαθησε να ηρεμήσεις όσο μπορείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Takira είπε:

Ναι δεν βάζουν αλλά εγώ είχα 3 γονιμοποιημένα τα άφησε 3 η μέρα και την 4η μέρα μου έβαλαν τα 2.μπορει να φοβηθηκε για 5η μέρα.δεν μου το εξηγεισαι η εμβρυολογος και εγώ το μόνο που την ρωτήσαμε εκείνη την ώρα αν είναι καλά τα εβρυακια και αν είναι τον ίδιο αν τα βάζαμε είτε 3η είτε 5η.και μου είπε ότι το περιβάλλον της μήτρας είναι πολύ πιο φιλικό για τα εβρυα οπότε δεν έχεις να φοβάσαι κάτι και ότι ήταν καλά τα εβρυα.πολλες κάνανε παιδί με 4ης μέρας και δεν ξέρω γιατί το απέφευγαν.Να σου ζήσει αγάπη μου ο κούκλος να είναι γερός και καλότυχος!

Σε ευχαριστώ και σύντομα και εσυ !!!!!! 
οπως και μα έχεις η εμφύτευση γίνεται 5 μέρα στην μήτρα !!! Απλά με τα 4 μέρας δεν έχουν καλή εικόνα της ποιότητας μου έχουν πει σαν δικαιολογία ....... εμένα αυτά ήταν τα τυχερά μου ❤️❤️❤️Και το ίδιο θα είναι σε εσένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...