Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Anna32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εύχομαι σε όλες σας μόνο χαρές και σύντομα να αποκτήσετε όλες τα παιδάκια σας!!! Καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν αποτέλεσμα χοριακης!! Εγώ σε λίγο καιρό θα κάνω την δεύτερη έμβρυο μεταφορά μου με κρύοσυντηρημένα έμβρυα... Η πρώτη έμβρυομεταφορά δυστυχώς παλινδρομησε την 8η βδομάδα...Μακάρι όλες να έχουμε μόνο χαρές από εδώ και πέρα!!

Αννα και σε σενα να πανε ολα καλά! Εγώ παντως στην δευτερη δε θα κουνιεμαι κανονικα ,νομιζω ολα παιζουν ρολο τελικα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ένα σου λέω μόνο. Εσένα θα σου μείνει για πάντα το αντιεμπορικο όνομα. Η ληξιαρχική πράξη γέννησης γράφει το όνομα του γιατρού! 🤣🤣

Εμένα τουλάχιστον ο γιατρός μου που συνεργάζονται  και μου έκανε παρακολούθηση και τοκετό  έχει ωραίο επώνυμο. 🤣

 

 

χαχαχα να δεις που στην ωοληψία εκεί που κάνουν επιβεβαίωση στοιχείων μου λένε "όνομα συζύγου" και αντί του άντρα μου (εξίσου γλωσσοδέτης) είπα του γιατρού! Με κοιτάει, λέει ορίστε; λέω ο με συγχωρείτε λάθος... αλλά τόσο που τον βλέπω τελευταία μου έχει γίνει βίωμα το όνομα!!!

Θα πηγαίνει το παιδάκι μου να πάρει βεβαίωση και θα είναι από γλωσσοδέτη σε γλωσσοδέτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

 

 

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Anna32 είπε:

Σε ευχαριστώ! Μακάρι... Στην πρώτη έμβρυομεταφορά ήταν όλα ιδανικά!! Ακόμη δεν έχω καταλάβει γιατί να παλινδρομησει...οι γιατροί λένε τυχαίο γεγονός!! Είμαι και εγώ στο Γεν με τον Σφακ...

Α είμαστε πολλές τελικά !!!! Τυχαίο γεγονός κορίτσι μου δεν θα ήταν καλό και η φύση ξέρει τι κάνει ..... 

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Γιατί δε κανεις ενεσεις;μαλλον εισαι πιο μικρη απο μενα ε;  Σορυ που ρωταω αλλα θεωρω καλυτερο και οτι υποτιθεται βγαινουν πιο πολλα και πιο αμεσο.βεβαια υποτιθεται γιατί στη τελευταια ειχα μονο 3 αλλα ουσιαστικά κανενα τεσπα..

Είμαι 34 αλλά έχω χαμηλή αμη .... έχω κανεί και αρκετές φορές έχω πάρει πολλά φάρμακα και δεν θέλω αλλά ... το Νοέμβριο παρήγαγα δυο και το ένα κυστικο !! Δεν έχει νόημα δυστυχώς μακάρι να παρήγαγα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Να σε ρωτήσω ρε κορίτσι επειδή πηγές σε φυσικό κύκλο δεν πήρες καθόλου σικλακουρ στην επιτυχημένη ετ;;;;; Εγώ στον σφακ έπαιρνα 9 ....... 

Δεν έκανα κάποια προετοιμασία πέρα από utrogestan. Ήταν 5 μέρες μετά την ωοληψια με φρέσκα εμβρυα. Πόσο φτάνει σε εσενα το ενδομήτριο με 9 σικλακουρ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Αννα και σε σενα να πανε ολα καλά! Εγώ παντως στην δευτερη δε θα κουνιεμαι κανονικα ,νομιζω ολα παιζουν ρολο τελικα .

Μην το κες αυτό !!!! Δεν έκανες κάτι εσυ και δεν πήγε καλά ..... είναι ότι χειρότερο κάνουμε στον εαυτό μας .... και εγώ αναρωτιέμαι μήπως έσκυψα μήπως έβηξα μήπως ....... εάν είναι να πιάσει θα πιάσει και ας χοροπηδάς όλη μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antelope είπε:

Δεν έκανα κάποια προετοιμασία πέρα από utrogestan. Ήταν 5 μέρες μετά την ωοληψια με φρέσκα εμβρυα. Πόσο φτάνει σε εσενα το ενδομήτριο με 9 σικλακουρ;

Στον σφακ έπαιρνα τόσα .... δεν έφτανε πολύ και εκεί είναι το θέμα  μου μετά την ζημιά που μου έκανε ο μαλακας που ξεγενησε μπυ κατέστρεψε το ενδομήτριο 😓😓😓😓
στον μαντουδη τώρα ένα την ημέρα μου έδινε !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina32 είπε:

Πολλές απορίες κορίτσια... Πολλές.... Από την πιο σοβαρή μεχρι την πιο "χαζή"... Δεν εχω ξανακάνει έγκυος για να ξέρω άλλωστε 😁😁😁

Να ρωτήσεις τα πάντα κορίτσι μου .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

χαχαχα να δεις που στην ωοληψία εκεί που κάνουν επιβεβαίωση στοιχείων μου λένε "όνομα συζύγου" και αντί του άντρα μου (εξίσου γλωσσοδέτης) είπα του γιατρού! Με κοιτάει, λέει ορίστε; λέω ο με συγχωρείτε λάθος... αλλά τόσο που τον βλέπω τελευταία μου έχει γίνει βίωμα το όνομα!!!

Θα πηγαίνει το παιδάκι μου να πάρει βεβαίωση και θα είναι από γλωσσοδέτη σε γλωσσοδέτη!

Κορίτσια κλαιω!!!!!!!!! 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

 

Α είμαστε πολλές τελικά !!!! Τυχαίο γεγονός κορίτσι μου δεν θα ήταν καλό και η φύση ξέρει τι κάνει ..... 

Είμαι 34 αλλά έχω χαμηλή αμη .... έχω κανεί και αρκετές φορές έχω πάρει πολλά φάρμακα και δεν θέλω αλλά ... το Νοέμβριο παρήγαγα δυο και το ένα κυστικο !! Δεν έχει νόημα δυστυχώς μακάρι να παρήγαγα 

Α καταλαβα ειμαι καινουργια τωρα τα μαθαινω ..ε νταξει σιγα σιγά μαζευεις.καπως ετσι και εγω θα παω λογικα..να πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Μην το κες αυτό !!!! Δεν έκανες κάτι εσυ και δεν πήγε καλά ..... είναι ότι χειρότερο κάνουμε στον εαυτό μας .... και εγώ αναρωτιέμαι μήπως έσκυψα μήπως έβηξα μήπως ....... εάν είναι να πιάσει θα πιάσει και ας χοροπηδάς όλη μέρα 

Α σοβαρα ε;; Ειμαι νεα τωρα τα μαθαινω ..αργησα βεβαια στα 41 μου αλλα τι να κανω ..αν το ηξερα θα ειχα καταξυξει απο τα 25 μου που λεει ο λογος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

χαχαχα να δεις που στην ωοληψία εκεί που κάνουν επιβεβαίωση στοιχείων μου λένε "όνομα συζύγου" και αντί του άντρα μου (εξίσου γλωσσοδέτης) είπα του γιατρού! Με κοιτάει, λέει ορίστε; λέω ο με συγχωρείτε λάθος... αλλά τόσο που τον βλέπω τελευταία μου έχει γίνει βίωμα το όνομα!!!

Θα πηγαίνει το παιδάκι μου να πάρει βεβαίωση και θα είναι από γλωσσοδέτη σε γλωσσοδέτη!

Εμένα στον παλιό ιατρό μου όπου ήμουν  και όταν έκανα την υστεροσκοπιση τότε δεν μπορούσε κανείς να πει το επίθετο μου μόλις το λέγαν όλους τους διόρθωνα επίσης δεν απαντάγα και καμία φορά μιας και το άλλαζαν τέλειος και πίστευα ότι θα είναι άλλη κοπέλα μέχρι που είχαν αγανακτήσει και άρχισαν να με φωνάζουν με το τότε όνομα του ιατρού μου και όποτε έκανα σε εκείνο το νοσοκομείο εξετάσεις πάντα με το όνομα του ιατρού μου ποτέ δεν κατάφεραν να πουν το δικό μου επίθετο.! Ενώ στο τωρινό ιατρό και νοσοκομείο μια χαρά λένε το επίθετο μου και όταν με φωνάζουν σωστά τους το λέω κιόλας.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Α σοβαρα ε;; Ειμαι νεα τωρα τα μαθαινω ..αργησα βεβαια στα 41 μου αλλα τι να κανω ..αν το ηξερα θα ειχα καταξυξει απο τα 25 μου που λεει ο λογος..

Καλά κανείς ποτέ δεν είναι αργά !! Όποτε είναι το τυχερό μας ...... τρόποι υπάρχουν και όλες γίνονται μανούλες .... βάσει νόμου μέχρι τα 50 ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Α σοβαρα ε;; Ειμαι νεα τωρα τα μαθαινω ..αργησα βεβαια στα 41 μου αλλα τι να κανω ..αν το ηξερα θα ειχα καταξυξει απο τα 25 μου που λεει ο λογος..

Στα 41 είμαι και εγώ και έχω κάνει 4 διεγέρσεις...Είμαι εν αναμονή να ξεκινήσω την 5η...! Κουράγιο κορίτσια και δύναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna32 είπε:

Σε ευχαριστώ! Μακάρι... Στην πρώτη έμβρυομεταφορά ήταν όλα ιδανικά!! Ακόμη δεν έχω καταλάβει γιατί να παλινδρομησει...οι γιατροί λένε τυχαίο γεγονός!! Είμαι και εγώ στο Γεν με τον Σφακ...

Κορίτσι μου καλή επιτυχία για την συνέχεια... ❤️ Έχουμε τον ίδιο γιατρό .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Στα 41 είμαι και εγώ και έχω κάνει 4 διεγέρσεις...Είμαι εν αναμονή να ξεκινήσω την 5η...! Κουράγιο κορίτσια και δύναμη!!!

Με το καλό ρε κορίτσι έχεις καί εσυ ταλαιπωρηθεί πολύ !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Με το καλό ρε κορίτσι έχεις καί εσυ ταλαιπωρηθεί πολύ !!!!!

Σ' ευχαριστώ κοπέλα μου...Η ψυχούλα της καθεμιάς μας ξέρει...!!! Δεν έχουμε όμως άλλη επιλογή γι' αυτό τουλαχιστον να μας δινει ο Θεός δύναμη να αντέχουμε!!! Θα χαρω να διαβάσω ευχάριστα νέα σου...ξέρω τι περνάς και εσύ και χαρά στο κουράγιο σου κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Κουράγιο κορίτσι μου η πρώτη σου φορά ήταν ???? Έκανα 7 ετ εκεί για να κάνω το δεύτερο μωρό όποτε είπα ότι πρέπει να φύγω να δοκιμάσω και κάπου άλλου .... με τον σφακ ήμουν απίστευτα ικανοποιημένη τον λατρεύω αλλά με το κέντρο πολύ δυσαρεστημένη .... Φυσικά δεν άλλαξα για το κέντρο αλλά επειδή όπως είπα μετά από 7 ετ νομίζω Ότι όφειλα να φύγω ...με φυσικό κύκλο κανείς ;;;;;

 

 

7 ???? Σε θαυμάζω... Μπράβο για την δύναμη και την υπομονή σου...❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Σ' ευχαριστώ κοπέλα μου...Η ψυχούλα της καθεμιάς μας ξέρει...!!! Δεν έχουμε όμως άλλη επιλογή γι' αυτό τουλαχιστον να μας δινει ο Θεός δύναμη να αντέχουμε!!! Θα χαρω να διαβάσω ευχάριστα νέα σου...ξέρω τι περνάς και εσύ και χαρά στο κουράγιο σου κορίτσι μου!!!

Θα τα γράψω μόλις και εάν τα έχω ποτέ αυτό είναι το μόνο σίγουρο 

στις Just now, ο/η Katerina32 είπε:

7 ???? Σε θαυμάζω... Μπράβο για την δύναμη και την υπομονή σου...❤️ 

9 σύνολο ... 7 στον σφακ και 2 στον μαντουδη .... αχ τα κάνω όλα για να του χαρίσω ένα αδερφάκι ....... δεν μου έκατσαν δίδυμα Ρα γαμωτο .....❤️❤️❤️❤️Σε ευχαριστώ .... αντλώ δύναμη από τον μικρό και η αποτυχία δεν πονά το ίδιο αυτό είναι σίγουρο ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Θα τα γράψω μόλις και εάν τα έχω ποτέ αυτό είναι το μόνο σίγουρο 

9 σύνολο ... 7 στον σφακ και 2 στον μαντουδη .... αχ τα κάνω όλα για να του χαρίσω ένα αδερφάκι ....... δεν μου έκατσαν δίδυμα Ρα γαμωτο .....❤️❤️❤️❤️Σε ευχαριστώ .... αντλώ δύναμη από τον μικρό και η αποτυχία δεν πονά το ίδιο αυτό είναι σίγουρο ..... 

Ναι... Φαντάζομαι έτσι θα είναι όταν ήδη έχεις ένα παιδάκι!!!! ❤️ Παρόλα αυτά η προσπάθεια που κάνεις είναι άξια θαυμασμού. Θέλει δύναμη. Εύχομαι σύντομα ένα αδελφάκι για τον μικρό σου, να έρθει να προσθέσει και άλλες σταγόνες ευτυχίας στη ζωή σας.. ❤️ 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, θέλω να κάνω μια ασχετη ερώτηση.. Μην μου πείτε να το γραψω σε άλλη ομάδα, εγώ εδώ θέλω να μείνω 😁 Τις ημέρες αναμονής μετά την ετ, επειδή ήμουν πεσμένη με τα πονακια περιόδου, εκτός από το ότι έκανα εγγραφή εδώ για να σας πω τον πονο μου, έκανα και μερικές on line παραγγελίες, έτσι για να βρω λίγη χαρά σε κάτι 😁 Παρήγγειλα λοιπόν, κρεμα προσώπου, scrub και μασκες. Ολα της apivita... Πιστεύετε ότι μπορώ τώρα πια να τα χρησιμοποιήσω;;;; Φυσικα και θα ρωτήσω το γιατρό μου τη Δευτέρα, είναι στη λίστα με τις απορίες, απλά έλεγα μήπως κάποια εγκυουλα μου έλεγε τη δική της εμπειρία ... 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katerina32 είπε:

Κορίτσια μου, θέλω να κάνω μια ασχετη ερώτηση.. Μην μου πείτε να το γραψω σε άλλη ομάδα, εγώ εδώ θέλω να μείνω 😁 Τις ημέρες αναμονής μετά την ετ, επειδή ήμουν πεσμένη με τα πονακια περιόδου, εκτός από το ότι έκανα εγγραφή εδώ για να σας πω τον πονο μου, έκανα και μερικές on line παραγγελίες, έτσι για να βρω λίγη χαρά σε κάτι 😁 Παρήγγειλα λοιπόν, κρεμα προσώπου, scrub και μασκες. Ολα της apivita... Πιστεύετε ότι μπορώ τώρα πια να τα χρησιμοποιήσω;;;; Φυσικα και θα ρωτήσω το γιατρό μου τη Δευτέρα, είναι στη λίστα με τις απορίες, απλά έλεγα μήπως κάποια εγκυουλα μου έλεγε τη δική της εμπειρία ... 🙏

Εμένα η γιατρός μ είπε να πάρω της La roshe posay την toleriane sensitive κ να αποφεύγω οτιδήποτε φυτικό (έπαιρνα πριν του κορρε το ρόδι) γτ περιέχει πολλές βιταμίνες που συσσωρευμενες στην εγκυμοσύνη δεν κάνουν καλό.... Επίσης για το σώμα μου είπε της hydrovit το γαλάκτωμα σώματος για κοιλιά στήθος κ γλουτούς (καταλληλο για εγκυμοσύνη για αποφύγη ραγαδων)... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Εμένα η γιατρός μ είπε να πάρω της La roshe posay την toleriane sensitive κ να αποφεύγω οτιδήποτε φυτικό (έπαιρνα πριν του κορρε το ρόδι) γτ περιέχει πολλές βιταμίνες που συσσωρευμενες στην εγκυμοσύνη δεν κάνουν καλό.... Επίσης για το σώμα μου είπε της hydrovit το γαλάκτωμα σώματος για κοιλιά στήθος κ γλουτούς (καταλληλο για εγκυμοσύνη για αποφύγη ραγαδων)... 

Χμμμ κατάλαβα... Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση...!!! Τα βλέπω για δωράκι στη μανούλα μου 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerina32 είπε:

Χμμμ κατάλαβα... Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση...!!! Τα βλέπω για δωράκι στη μανούλα μου 😁

Ρώτα πριν τα δώσεις..... Ο κάθε γιατρός έχει τη δική του άποψη..... Εμένα κι η φαρμακοποιος που με έχει αναλάβει απ την αρχή μ είπε να μην ξαναπάρω Κορρέ κ φυτικά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina32 είπε:

Κορίτσι μου καλή επιτυχία για την συνέχεια... ❤️ Έχουμε τον ίδιο γιατρό .. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Απο τα λίγα μηνύματα που είδα είσαι έγκυος,σου εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! Είμαστε σε καλά χέρια με τον γιατρό μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Στα 41 είμαι και εγώ και έχω κάνει 4 διεγέρσεις...Είμαι εν αναμονή να ξεκινήσω την 5η...! Κουράγιο κορίτσια και δύναμη!!!

Εάν ανταποκρινεσαι στα φάρμακα είναι καλό αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...