Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

@Taggeris μπήκα για να δω αν είχες νέα και είχες τα τελειότερα που μπορούσα να φανταστώ! Συγχαρητήρια! Με το καλο μια υπέροχη εγκυμοσυνη! Βρε μηπως τα δικα μας ωαρια τα δέχεται καλύτερα ο οργανισμός; Είναι πιο "συμβατά" ας πουμε; 

Κορίτσια ευχαρίστως να φτιάξω ανανεωμένο πινακάκι αλλά έχω χάσει τη μπαλα σε ποια φάση είναι κάθε μία. Μηπως να το αναλαβει καποια που παρακολουθει πιο συχνα;

Εγώ θα πάω για ΕΤ στον επόμενο κύκλο. Τέλη Μαρτίου περιμένω περίοδο και ξεκινάω προετοιμασια ενδομητρίου. Προτιμούσα τελείως φυσικό κύκλο αλλά ο γιατρός μου είπε καλύτερα να το πάμε ελεγχόμενα γιατί θα είναι και περίοδος του Πάσχα και δεν θα ειναι full time. Μου κάνει λίγο σαν "ελα να κάνουμε καισαρική γιατί θα φύγω 3ημερο" αλλα το κατάπια. Αν όλα πάνε καλά ο γιος μου θα έχει 2 χρόνια διαφορά με το δίδυμο αδερφάκι του! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Taggeris μπήκα για να δω αν είχες νέα και είχες τα τελειότερα που μπορούσα να φανταστώ! Συγχαρητήρια! Με το καλο μια υπέροχη εγκυμοσυνη! Βρε μηπως τα δικα μας ωαρια τα δέχεται καλύτερα ο οργανισμός; Είναι πιο "συμβατά" ας πουμε; 

Κορίτσια ευχαρίστως να φτιάξω ανανεωμένο πινακάκι αλλά έχω χάσει τη μπαλα σε ποια φάση είναι κάθε μία. Μηπως να το αναλαβει καποια που παρακολουθει πιο συχνα;

Εγώ θα πάω για ΕΤ στον επόμενο κύκλο. Τέλη Μαρτίου περιμένω περίοδο και ξεκινάω προετοιμασια ενδομητρίου. Προτιμούσα τελείως φυσικό κύκλο αλλά ο γιατρός μου είπε καλύτερα να το πάμε ελεγχόμενα γιατί θα είναι και περίοδος του Πάσχα και δεν θα ειναι full time. Μου κάνει λίγο σαν "ελα να κάνουμε καισαρική γιατί θα φύγω 3ημερο" αλλα το κατάπια. Αν όλα πάνε καλά ο γιος μου θα έχει 2 χρόνια διαφορά με το δίδυμο αδερφάκι του! 

Τέλεια κορίτσι μου στο εύχομαι ολόψυχα ..... έχεις κατάψυξη από την προηγούμενη φορά ε ;;;; Με το καλό ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Κοριτσια μου ο μοριακός καρυοτυπος του μωρού είναι φυσιολογικος και το μωρό μας είναι ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ...... ❤️❤️❤️❤️

Αυτό το κοριτσάκι θα είναι ευλογημένο και πολύ τυχερό στη ζωή του! Με τόσες ευχές και νοιαξιμο από όλες εμάς τις άγνωστες φιλες της μαμας πριν ακόμα ξεμυτισει έγινε διάσημη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Τέλεια κορίτσι μου στο εύχομαι ολόψυχα ..... έχεις κατάψυξη από την προηγούμενη φορά ε ;;;; Με το καλό ......

Ναι εχω 3 βλαστοκύστες 4ΑΑ! Μακάρι να είναι μια έστω καλή... Αλλιώς πάλι από την αρχή διέγερση. Δεν θα το αφήσω μέχρι να εξαντληθούν τα περιθώρια μου. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι δεν έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις εγκυμοσύνης μετά από τόσο καιρό κατάψυξης αλλά θεωρητικά τα έμβρυα είναι άθικτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ναι εχω 3 βλαστοκύστες 4ΑΑ! Μακάρι να είναι μια έστω καλή... Αλλιώς πάλι από την αρχή διέγερση. Δεν θα το αφήσω μέχρι να εξαντληθούν τα περιθώρια μου. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι δεν έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις εγκυμοσύνης μετά από τόσο καιρό κατάψυξης αλλά θεωρητικά τα έμβρυα είναι άθικτα.

Η βλαστοκύστες σου είναι άριστες ... και μια χαρά θα είναι !!!!! Εγώ έχω ακούσει πολλές πάντως .... σε πιο κέντρο είσαι ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Taggeris μπήκα για να δω αν είχες νέα και είχες τα τελειότερα που μπορούσα να φανταστώ! Συγχαρητήρια! Με το καλο μια υπέροχη εγκυμοσυνη! Βρε μηπως τα δικα μας ωαρια τα δέχεται καλύτερα ο οργανισμός; Είναι πιο "συμβατά" ας πουμε; 

Κορίτσια ευχαρίστως να φτιάξω ανανεωμένο πινακάκι αλλά έχω χάσει τη μπαλα σε ποια φάση είναι κάθε μία. Μηπως να το αναλαβει καποια που παρακολουθει πιο συχνα;

Εγώ θα πάω για ΕΤ στον επόμενο κύκλο. Τέλη Μαρτίου περιμένω περίοδο και ξεκινάω προετοιμασια ενδομητρίου. Προτιμούσα τελείως φυσικό κύκλο αλλά ο γιατρός μου είπε καλύτερα να το πάμε ελεγχόμενα γιατί θα είναι και περίοδος του Πάσχα και δεν θα ειναι full time. Μου κάνει λίγο σαν "ελα να κάνουμε καισαρική γιατί θα φύγω 3ημερο" αλλα το κατάπια. Αν όλα πάνε καλά ο γιος μου θα έχει 2 χρόνια διαφορά με το δίδυμο αδερφάκι του! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου που μπήκες για μένα και με είχες στο μυαλό σου. Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη αναρωτιέμαι αν θα φύγει ποτέ Ο φόβος που έχω μέσα μου. το σκέφτηκα και εγώ αυτό που λες μήπως ο οργανισμός μας δέχεται καλύτερα Τα δικά μας ωάρια γιατί Μην ξεχνάς ότι είχα και μία φυσική σύλληψη πέρσι τα Χριστούγεννα και ήταν αυτή που προχώρησε περισσότερο από όλες απλά στην 6η εβδομάδα παλινδρόμησε. Εν τω μεταξύ πονάω τόσο πολύ σαν να μου έρθει περίοδος τόσες μέρες.... Έτσι ακριβώς ένιωθα και στη φυσική σύλληψη για να φανταστείς έφτασα 42 μέρες για να πάω να κάνω χοριακή Γιατί δεν το πίστευα ότι είμαι έγκυος. Έτσι όπως πόναγα νόμιζα θα μου έρθει περίοδος από μέρα σε μέρα.

Καλή αρχή και σε σένα και όλα να έρθουν κατευχην!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Εγώ θα πάω για ΕΤ στον επόμενο κύκλο. Τέλη Μαρτίου περιμένω περίοδο και ξεκινάω προετοιμασια ενδομητρίου. Προτιμούσα τελείως φυσικό κύκλο αλλά ο γιατρός μου είπε καλύτερα να το πάμε ελεγχόμενα γιατί θα είναι και περίοδος του Πάσχα και δεν θα ειναι full time. Μου κάνει λίγο σαν "ελα να κάνουμε καισαρική γιατί θα φύγω 3ημερο" αλλα το κατάπια. Αν όλα πάνε καλά ο γιος μου θα έχει 2 χρόνια διαφορά με το δίδυμο αδερφάκι του! 

Καλή αρχη κοριτσάκι. Να σε ρωτησω κάτι;τι εννοείς προετοιμασία ενδομητρίου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Η βλαστοκύστες σου είναι άριστες ... και μια χαρά θα είναι !!!!! Εγώ έχω ακούσει πολλές πάντως .... σε πιο κέντρο είσαι ;;;

Αχ αληθεια; μακαρι! Τωρα δεν εχουμε αποφασισει ακομα αν θα βαλω 1 ή 2 (τα 3 τα απέκλεισα). Γιατί ναι μεν με 2 ειναι μεγαλυτερες οι πιθανότητες αλλά δεν ξέρω αν μπορέσω να υποστηρίξω δίδυμη κύηση με ένα υπερκινητικό νηπιο στο σπιτι. Όσο για το ενδεχόμενο με 2 νεογέννητα και ενα δίχρονο...θα πάρω ψυχοφάρμακα από τώρα! Ειμαι στο Εμβρυογένεσις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλή αρχη κοριτσάκι. Να σε ρωτησω κάτι;τι εννοείς προετοιμασία ενδομητρίου ;

Ευχαριστώ πολύ! Θα πάρω οιστρογόνα (cyclacour) από την πρώτη μέρα και την 10η μέρα περίπου θα προσθέσω προγεστερόνη (utrogestan). Ουσιαστικά ορμόνες που παράγει ούτως ή άλλως ο οργανισμός κατά τη διάρκεια του κύκλου. Απλα με αυτόν τον τρόπο μπορούν να καθορίσουν τεχνητά την ιδανική μέρα για εμφύτευση. Εσύ αν θυμάμαι καλά ξεκινάς διέγερση τελη του μηνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ναι εχω 3 βλαστοκύστες 4ΑΑ! Μακάρι να είναι μια έστω καλή... Αλλιώς πάλι από την αρχή διέγερση. Δεν θα το αφήσω μέχρι να εξαντληθούν τα περιθώρια μου. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι δεν έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις εγκυμοσύνης μετά από τόσο καιρό κατάψυξης αλλά θεωρητικά τα έμβρυα είναι άθικτα.

Τίποτα Δεν παθαίνουν τα έμβρυα στην κατάψυξη και από θέμα ποιότητας είναι και πάρα πολύ καλά. Εκεί μέσα βρίσκεται ένα ή και τρία μωράκια!!! Όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris συγχαρητήρια!!! Εύχομαι μια τελειομηνη και ανέφελη εγκυμοσύνη!!! Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και να μη συγκρίνεις. Ξέρω ότι είναι δυσκολο αλλά κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Όλα θα πάνε πολύ καλά αυτό να σκέφτεσαι!

@Antelope καλή επιτυχία! Σίγουρα κάποιο εμβρυακι/α είναι καλό!!!! Είναι και πολύ καλές σαν βλαστοκυστες!

Δεν παίζει ρόλο πόσο καιρό είναι στην κατάψυξη! 

Τώρα θα πας με λιγότερο άγχος από την πρώτη φορά. Και θα πάνε όλα σούπερ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Μπορείς να βάλεις και ένα ρε κορίτσι !!!!!

Μάλλον για ένα θα πάω. Αν ημουν 30 χρονων δεν θα το συζητουσα καν! Το κακό είναι οτι μπορεί να χρειαστεί να περάσω 3 φορές την άχαρη φάση της αναμονής συν το επιπλέον κόστος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Taggeris συγχαρητήρια!!! Εύχομαι μια τελειομηνη και ανέφελη εγκυμοσύνη!!! Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και να μη συγκρίνεις. Ξέρω ότι είναι δυσκολο αλλά κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Όλα θα πάνε πολύ καλά αυτό να σκέφτεσαι!

@Antelope καλή επιτυχία! Σίγουρα κάποιο εμβρυακι/α είναι καλό!!!! Είναι και πολύ καλές σαν βλαστοκυστες!

Δεν παίζει ρόλο πόσο καιρό είναι στην κατάψυξη! 

Τώρα θα πας με λιγότερο άγχος από την πρώτη φορά. Και θα πάνε όλα σούπερ!!!!

αναρωτιόμουν Τι κάνεις εσύ θυμάμαι το καλοκαίρι πόσο κουράγιο μου έδινες εσύ και η Geo... Κάτι δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς το nick της.. 

Η αλήθεια είναι ότι ο φόβος δεν μπορεί να φύγει από μέσα μου.... Αναρωτιέμαι θα φύγει ποτέ και πότε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Αχ αληθεια; μακαρι! Τωρα δεν εχουμε αποφασισει ακομα αν θα βαλω 1 ή 2 (τα 3 τα απέκλεισα). Γιατί ναι μεν με 2 ειναι μεγαλυτερες οι πιθανότητες αλλά δεν ξέρω αν μπορέσω να υποστηρίξω δίδυμη κύηση με ένα υπερκινητικό νηπιο στο σπιτι. Όσο για το ενδεχόμενο με 2 νεογέννητα και ενα δίχρονο...θα πάρω ψυχοφάρμακα από τώρα! Ειμαι στο Εμβρυογένεσις

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Μάλλον για ένα θα πάω. Αν ημουν 30 χρονων δεν θα το συζητουσα καν! Το κακό είναι οτι μπορεί να χρειαστεί να περάσω 3 φορές την άχαρη φάση της αναμονής συν το επιπλέον κόστος.

Δεν θα χρειαστεί να την περάσεις ξανά .... η δεύτερη εγκυμοσύνη έρχεται αμέσως ..... μην κοιτάς εμένα είμαι η εξαίρεση της εξαίρεσης 😂😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

αναρωτιόμουν Τι κάνεις εσύ θυμάμαι το καλοκαίρι πόσο κουράγιο μου έδινες εσύ και η Geo... Κάτι δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς το nick της.. 

Η αλήθεια είναι ότι ο φόβος δεν μπορεί να φύγει από μέσα μου.... Αναρωτιέμαι θα φύγει ποτέ και πότε;

Αχ δυστυχώς το άγχος δεν φεύγει ποτέ αλλά προσπάθησε να τα αφήσεις οκά πίσω άου γιατί αυτή η φορά είναι και η τυχερή σου ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntinaki88 τώρα είδα τα νέα για τον καρυότυπο! Συγχαρητήρια!!! με το καλό βρε κορίτσι μου, επιτέλους να είσαι ήρεμη!!!

@Antelope καλή αρχή! Τίποτα δεν παθαίνουν στην κατάψυξη αρκεί να είναι υγιές και θα πιάσει!!! έχεις ένα δίκιο γι'αυτην την ατάκα με το Πάσχα... αλλά τι να κάνεις που τους έχεις ανάγκη! Άντε με το καλό για το θετικό!

@Σταυρι θα με παρακολουθήσει ο γιατρός μου για να εντοπίσουμε την ωορρηξία και πως προχωράει το ενδομήτριο. Όταν εντοπίσουμε ωορρηξία και εφόσον όλα τα άλλα είναι φυσιολογικά (ενδομήτριο και ορμόνες) θα κάνω μεταφορά την 5η ημέρα. Οπότε δεν ξέρω από τώρα, πάει με την στενή παρακολούθηση και καθοδήγηση του γιατρού! Ήδη με είδε σήμερα και ως τώρα όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Αχ δυστυχώς το άγχος δεν φεύγει ποτέ αλλά προσπάθησε να τα αφήσεις οκά πίσω άου γιατί αυτή η φορά είναι και η τυχερή σου ..... 

Η ψυχολογική υποστήριξη που μου προσφέρετε είναι ασύγκριτη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου που μπήκες για μένα και με είχες στο μυαλό σου. Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη αναρωτιέμαι αν θα φύγει ποτέ Ο φόβος που έχω μέσα μου. το σκέφτηκα και εγώ αυτό που λες μήπως ο οργανισμός μας δέχεται καλύτερα Τα δικά μας ωάρια γιατί Μην ξεχνάς ότι είχα και μία φυσική σύλληψη πέρσι τα Χριστούγεννα και ήταν αυτή που προχώρησε περισσότερο από όλες απλά στην 6η εβδομάδα παλινδρόμησε. Εν τω μεταξύ πονάω τόσο πολύ σαν να μου έρθει περίοδος τόσες μέρες.... Έτσι ακριβώς ένιωθα και στη φυσική σύλληψη για να φανταστείς έφτασα 42 μέρες για να πάω να κάνω χοριακή Γιατί δεν το πίστευα ότι είμαι έγκυος. Έτσι όπως πόναγα νόμιζα θα μου έρθει περίοδος από μέρα σε μέρα.

Ο φόβος και η αγωνία δεν θα φύγουν ποτέ αλλά θα μάθεις να ζεις με αυτό. Και θα παιρνεις τεράστια χαρά σε κάθε σκαλοπατάκι που θα πατάς που θα τα κάνει όλα υποφερτά. Τώρα είσαι στο πρώτο και την Παρασκευή θα πας στο δεύτερο. Μετά που θα ακούσεις καρδιά θα ηρεμήσεις για 2 μήνες μέχρι την Αυχενική. Και πάει λέγοντας. Είναι πολύ όμορφο το ταξίδι και μέχρι στιγμής όλα δείχνουν οτι θα έχει αίσιο τέλος!

Για τους πόνους μίλησες με το κεντρο; Εγώ δεν είχα αλλά ξερω οτι είναι φυσιολογικοί στην αρχη. Και επειδη το μυαλό είναι συνέχεια εκεί γίνονται ακόμη πιο αντιληπτοί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntinaki88 κοπέλα μου με το καλό το κοριτσάκι σας.! 
 

@Taggeris σου εύχομαι να πάνε όλα μα όλα καλά.! 

@Σταυρι δεν πειράζει κοπέλα μου κάνε ότι σου είπε ο ιατρός σου εγώ πάντως δεν θα έκανα χοριακη παντος 8η μέρα αλλά όταν θα μου έλεγε ο ιατρός κάτι παραπάνω ξέρει.! Πείσεις είσαι σίγουρη ότι έβαλες βλαστοκιστες.; 

@Antelope Σου εύχομαι να έχεις κι εσυ ευχαριστα νέα σύντομα.! 

@Tokyo Μου σου εύχομαι να πάνε όλα μα όλα καλά 

κοριτσια μπορεί να μην γράφω αλλά σας διαβάζω και χαίρομαι με την χαρά σας.! Και ειδικά βλέπω που ποτέ δεν το βάζετε κάτω.!! 
τωρα αν ξεχνάω μερικές ζητάω συγνώμη.!! Απλά δεν θυμάμαι τα πάντα είστε και παρά πολλές.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Θα πάρω οιστρογόνα (cyclacour) από την πρώτη μέρα και την 10η μέρα περίπου θα προσθέσω προγεστερόνη (utrogestan). Ουσιαστικά ορμόνες που παράγει ούτως ή άλλως ο οργανισμός κατά τη διάρκεια του κύκλου. Απλα με αυτόν τον τρόπο μπορούν να καθορίσουν τεχνητά την ιδανική μέρα για εμφύτευση. Εσύ αν θυμάμαι καλά ξεκινάς διέγερση τελη του μηνα;

Ναι ξεκινάω τέλη του μηνα. 13/3 παίρνω την έγκριση για τα φάρμακα κ 24/3 περιμένω να αδιαθετησω... καλή μας επιτυχία 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ο φόβος και η αγωνία δεν θα φύγουν ποτέ αλλά θα μάθεις να ζεις με αυτό. Και θα παιρνεις τεράστια χαρά σε κάθε σκαλοπατάκι που θα πατάς που θα τα κάνει όλα υποφερτά. Τώρα είσαι στο πρώτο και την Παρασκευή θα πας στο δεύτερο. Μετά που θα ακούσεις καρδιά θα ηρεμήσεις για 2 μήνες μέχρι την Αυχενική. Και πάει λέγοντας. Είναι πολύ όμορφο το ταξίδι και μέχρι στιγμής όλα δείχνουν οτι θα έχει αίσιο τέλος!

Για τους πόνους μίλησες με το κεντρο; Εγώ δεν είχα αλλά ξερω οτι είναι φυσιολογικοί στην αρχη. Και επειδη το μυαλό είναι συνέχεια εκεί γίνονται ακόμη πιο αντιληπτοί.

Ποιος είπε ότι μολις άκους καρδιά ηρεμεις μέχρι την αυχενική?????? Εγώ ακόμα κ τώρα δεν έχω ηρεμήσει που είμαι 16+ εβδομάδα!!!!!! Εγώ απ την 4 μέχρι κ την 9 εβδομάδα πήγαινα σχεδόν κάθε βδομάδα να το βλέπω για να ηρεμώ..... Πάντα υπάρχει φόβος κ άγχος απλά προσπαθείς να το διαχειριστεις γτ επηρεάζεται κ το έμβρυο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Αυτή ήταν η 4η εξωσωματική. Οι τρεις πρώτες ήταν με δανεικά ωάρια. Στις δύο πρώτες είχα βιοχημική κύηση. Η επόμενη ήταν ανεπιτυχής. Μετά έφαγε στροφή το μυαλό μου και είπα θα δοκιμάσω με δικά μου ωάρια. Πριν από όλα αυτά όμως έμεινα έγκυος φυσιολογικά πέρσι τα Χριστούγεννα αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε πριν ακούσουμε καρδιά...

Και πολύ καλά έκανες, απόδειξη το θετικό αποτέλεσμα. Πόσα έμβρυα σου έβαλε;

Να ρωτήσω την ηλικία σου εάν δεν γίνομαι αδιάκριτη; Γιατί επέλεξες τα ξένα ωάρια για τις τρεις πρώτες σου εξωσωματικές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Πότε μετά από μία αποτυχημένη εμβρυομεταφορά ξεκινήσατε εκ νέου τη διαδικασία συλλογής εμβρύων είτε μέσω φυσικού κύκλου είτε με διέγερση;

 

Και όσες κοπέλες έχετε επιτύχει τα μωράκια σας, μετά από πόσες προσπάθειες ήρθε το πολυπόθητο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...