Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Από ποτέ την ξεκίνησες την κορτιζόνη ;;; 

Απο την πρωτη μερα της περιοδου στον κύκλο της ετ...Σύμφωνα με επιστολή γνωστης αιματολογου...  αν είμαι έγκυος θα συνεχισω εως την 8η που θα με δει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι ιδιαίτερα ξάπλα απλά προσοχή..  θα πάω Τρίτη όπως είπες..  τι να κάνω να ξαπλώνω συνέχεια? Εγω το απογευμα καθόμουν 5 ώρες στη καρεκλα πειραζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Αχχχ να σκεφτομουν ετσι τη πρώτη φορα. Η επόμενη θα είναι πιο χαλαρη πάντως. Ειχα τοσο φόβο που δε σηκωθηκα για 2 εβδομάδες, μονο για να κάνω μπάνιο. Σοκ ο οργανισμός μου.

Εγώ πιστεύω  πως κάνουμε κακό έτσι ... η μάντρα πρέπει να αιμάτωνεται !!! Αλλά δυστυχώς από τον φόβο μας νομίζουμε ότι μενοντας ακίνητες θα γατζωθει 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Όχι ιδιαίτερα ξάπλα απλά προσοχή..  θα πάω Τρίτη όπως είπες..  τι να κάνω να ξαπλώνω συνέχεια? Εγω το απογευμα καθόμουν 5 ώρες στη καρεκλα πειραζει?

Αρχικά σήμερα δεν γίνεται τίποτα ... οτι γίνει αύριο και μεθαύριο το πολύ ..... δυστυχώς δεν μπορούμε να το επηρεάσουμε ούτε θετικά ουτε αρνητικά !!!!απλα νομίζουν Ρόδο με την ακινησία βοηθάμε στην εμφύτευση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Αρχικά σήμερα δεν γίνεται τίποτα ... οτι γίνει αύριο και μεθαύριο το πολύ ..... δυστυχώς δεν μπορούμε να το επηρεάσουμε ούτε θετικά ουτε αρνητικά !!!!απλα νομίζουν Ρόδο με την ακινησία βοηθάμε στην εμφύτευση 

Εγω κανόνισα να πάρω αεροπλάνο τη Τετάρτη πίσω για το νησί. Βλακεία Έκανα?? Αυτό προϋποθέτει τουλάχιστον ένα  τέτραωρο μέσα στο δρομο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Η κοπέλα που θα έκανε χοριακη σήμερα ;;;;;;

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον ήταν αρκετά χαμηλή μόνο 25 θα την επαναλάβω Παρασκευή δεν έχω ελπίδες τώρα ξάπλα όλη μέρα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Εγω κανόνισα να πάρω αεροπλάνο τη Τετάρτη πίσω για το νησί. Βλακεία Έκανα?? Αυτό προϋποθέτει τουλάχιστον ένα  τέτραωρο μέσα στο δρομο

Κάλε δεν σου είπαν ταξίδι μόνο σήμερα.; Εμένα μόνο την πρώτη μέρα της ετ με αφυσαμε να μετακινηθώ η να ταξιδέψω της άλλες μέρες δεν με αφυνε και οι ποιο πολλοί ιατροί αυτό το τονίζουν κιόλας θα είσαι και 2η μέρα από την ετ εδώ ξεκάθαρα πρα τον ιατρό σου.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου! Διαβάζω τα νέα σας! Ευχομαι καλές χοριακες,πολλά και καλά ωάρια, πολλές βλαστοκυστες! @ntinaki88 Τώρα μπορείς να ηρεμήσεις και να σκέφτεσαι παιδικά δωμάτια,καρότσια,φορμάκια κτλ κτλ!! @Katerinaki83 ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια!! 
Θελω να σας ρωτήσω ποσο είναι το ιδανικό ενδομήτριο για την ετ; Σήμερα 8η μέρα(μετά από καταστολή την 21η μέρα του προηγούμενου κύκλου και 2 σικλακουρ τη μέρα από τη 2η μέρα αυτού του κύκλου ) ήμουν στο 6,3. Μου αύξησε τα σικλακουρ σε 4 και πάλι υπέρηχο την Πέμπτη. Δεν είδα το γιατρό μου σήμερα και μου έκανε συνεργάτης τον υπέρηχο μου είπε και αυτός ότι πάμε καλά αλλά αγχώνομαι μέχρι την Πέμπτη που θα δω το γιατρό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

Με το καλό μεσα απο τη ψυχή μου κ να σε ακολουθήσουμε ολες εύχομαι...Επειδή παίρνωκ εγω κορτιζόνη (εκανα ετ) μέχρι  πότε την έπαιρνες;; κ ποση;; εγω προληπτικά παίρνω 2 χάπια των 5 σύμφωνα με την αιματολογο...

Την σταμάτησα μετά την αυχενική 12+1 έκανα αυχενική κ 12+6 σταματήσαμε την κορτιζόνη!!! 1 χαπάκι prezolon τη μέρα έπαιρνα.. Τις δύο τελευταίες μέρες από μισό.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Κοριτσια μου! Διαβάζω τα νέα σας! Ευχομαι καλές χοριακες,πολλά και καλά ωάρια, πολλές βλαστοκυστες! @ntinaki88 Τώρα μπορείς να ηρεμήσεις και να σκέφτεσαι παιδικά δωμάτια,καρότσια,φορμάκια κτλ κτλ!! @Katerinaki83 ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια!! 
Θελω να σας ρωτήσω ποσο είναι το ιδανικό ενδομήτριο για την ετ; Σήμερα 8η μέρα(μετά από καταστολή την 21η μέρα του προηγούμενου κύκλου και 2 σικλακουρ τη μέρα από τη 2η μέρα αυτού του κύκλου ) ήμουν στο 6,3. Μου αύξησε τα σικλακουρ σε 4 και πάλι υπέρηχο την Πέμπτη. Δεν είδα το γιατρό μου σήμερα και μου έκανε συνεργάτης τον υπέρηχο μου είπε και αυτός ότι πάμε καλά αλλά αγχώνομαι μέχρι την Πέμπτη που θα δω το γιατρό μου.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Ήδη τα σκέφτομαι αυτα...εντός ορίων....!!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ πιστεύω  πως κάνουμε κακό έτσι ... η μάντρα πρέπει να αιμάτωνεται !!! Αλλά δυστυχώς από τον φόβο μας νομίζουμε ότι μενοντας ακίνητες θα γατζωθει 

 

 

 

Για την αιμάτωση της μήτρας μου εδινε παιδική ασπιρίνη μια φορα την ημερα συν τις αντιπηκτικες. Ουτε σε καρεκλα καθόμουν. Ειχα πιαστεί τοσο που δεν ενιωθα τα ποδια μου. ΜΕΓΑ λάθος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά εγώ έκανα εμβρυομεταφορα και ειμαι καθοδον για το σπίτι..  Νιώθω πολυ ομορφα και ειμαι αισιοδοξη. 

Μπράβο κορίτσι μου, εύχομαι τα επιθυμητά αποτέλεσμα!!!θετική σκέψη κ όλα θα πάνε τέλεια!!! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Κάλε δεν σου είπαν ταξίδι μόνο σήμερα.; Εμένα μόνο την πρώτη μέρα της ετ με αφυσαμε να μετακινηθώ η να ταξιδέψω της άλλες μέρες δεν με αφυνε και οι ποιο πολλοί ιατροί αυτό το τονίζουν κιόλας θα είσαι και 2η μέρα από την ετ εδώ ξεκάθαρα πρα τον ιατρό σου.! 

Μα εδώ θα ειμαι τη δεύτερη μέρα τη Τρίτη μέρα θα φύγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας έχω μία ερώτηση.

Αυτές που είχατε το περίφημο αίμα εμφύτευσης.... Η τα καφέ σημάδια μπορείτε να μου περιγράψετε πώς ήταν; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια γεια σας έχω μία ερώτηση.

Αυτές που είχατε το περίφημο αίμα εμφύτευσης.... Η τα καφέ σημάδια μπορείτε να μου περιγράψετε πώς ήταν; 

 

Εμένα ήταν σαν καφέ βλενες όχι μεγάλη ποσότητα μόνο στο σκούπισμα και χωρίς να λερώνουν το εσώρουχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Εμένα ήταν σαν καφέ βλενες όχι μεγάλη ποσότητα μόνο στο σκούπισμα και χωρίς να λερώνουν το εσώρουχο.

Σου έχει τύχει παλινδρόμη κύηση ;

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια γεια σας έχω μία ερώτηση.

Αυτές που είχατε το περίφημο αίμα εμφύτευσης.... Η τα καφέ σημάδια μπορείτε να μου περιγράψετε πώς ήταν; 

 

αχχχχχ πες μου οτι έχουμε όμορφα νέα!!!! Πότε πας για χοριακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Μα εδώ θα ειμαι τη δεύτερη μέρα τη Τρίτη μέρα θα φύγω.

Δεν μετράς την ημέρα της ετ.! Έκανες εχθές όποτε σήμερα είναι η πρώτη μέρα αύριο θα είναι η δεύτερη μέρα.! Όπου και να ψάξεις θα δεις ότι λένε πάντα ταξίδι μόνο την ημέρα της ετ.! Τώρα αν ρώτησες τον ιατρό σου και σε άφησε οκ.! Καλή επιτυχία.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

αχχχχχ πες μου οτι έχουμε όμορφα νέα!!!! Πότε πας για χοριακή?

Τι να σου πω!! Όμορφα νέα Δεν ξέρω αν θα έχουμε.... Πάντως χοριακή έχω 4 Μαρτίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Τι να σου πω!! Όμορφα νέα Δεν ξέρω αν θα έχουμε.... Πάντως χοριακή έχω 4 Μαρτίου.

Καλή επιτυχία να έχεις !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στη δική μου περίπτωση, ήταν σαν πιτσιλιές , κόκκινες σε χρώμα, στο σερβιετάκι, 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο, που ήταν τελείως διαφορετικό από τις συνήθεις εκκρίσεις που είχα πριν την περίοδο. Κι γι'αυτό αποφάσισα την επόμενη να πάρω ένα τεστ, της Predictor Early Test,  που μπορεί να χρησιμοποιήσεις μέχρι και 6 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και βγήκε θετικό. Για 1-2 μέρες μετά είχα λίγες καφέ εκκρίσεις. 

Αν είδες κάτι που νομίζεις διαφέρει από ό,τι συνήθως βλέπεις πριν την περίοδο, πάρε ένα τεστάκι Early test αν δε θες να περιμένεις τόσες μέρες μέχρι να πας για χοριακή, ποτέ δεν ξέρεις. Σου εύχομαι ολόψυχα ένα θετικό αποτέλεσμα!🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

Στη δική μου περίπτωση, ήταν σαν πιτσιλιές , κόκκινες σε χρώμα, στο σερβιετάκι, 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο, που ήταν τελείως διαφορετικό από τις συνήθεις εκκρίσεις που είχα πριν την περίοδο. Κι γι'αυτό αποφάσισα την επόμενη να πάρω ένα τεστ, της Predictor Early Test,  που μπορεί να χρησιμοποιήσεις μέχρι και 6 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και βγήκε θετικό. Για 1-2 μέρες μετά είχα λίγες καφέ εκκρίσεις. 

Αν είδες κάτι που νομίζεις διαφέρει από ό,τι συνήθως βλέπεις πριν την περίοδο, πάρε ένα τεστάκι Early test αν δε θες να περιμένεις τόσες μέρες μέχρι να πας για χοριακή, ποτέ δεν ξέρεις. Σου εύχομαι ολόψυχα ένα θετικό αποτέλεσμα!🤞

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ αλλά είναι υπερβολικά νωρίς για να δείξει οτιδήποτε ένα τεστ.... Νομίζω θα περιμένω μέχρι τη χοριακή εκτός αν με πιάσει τρελή ανυπομονησία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου και εγώ γυρίζω απο υπέρηχο την Παρασκευή ωοληψια τελικά με 6 αυγουλάκια.μακαρι να πετύχουμε  και να μου φύγει αυτό το άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια μου και εγώ γυρίζω απο υπέρηχο την Παρασκευή ωοληψια τελικά με 6 αυγουλάκια.μακαρι να πετύχουμε  και να μου φύγει αυτό το άγχος!

Ωωω μπραααβοοο άντε όλες είμαστε κοντά κοντά καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...