Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

με βιοψία προχωρήσατε ή πήραν αυτά που βρήκαν και τα γονιμοποίησαν?

Στην αζωσπερμια κάνουν βιοψια. Εδωσε κανονικά σπερμα ο αντρας μου. Είχε 3 εκατομμύρια στο πρώτο σπερμοδιαγραμμα και 5 στο δεύτερο. Σπερμα βρίσκουν και μια χαρα παει και η γονιμοποίηση. Μικρογονιμοποίηση καναμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Έχω 3 μερες να θηλάσω και το στήθος δεν πρήστηκε. Θεωρω οτι αποθηλασα. Έχω 1 μήνα που έδινα μόνο το βραδυ. Όταν ζητούσε τη μερα τον απασχολουσα με άλλα και το ξεχνουσε αμεσως. Τώρα δεν ζητάει ούτε αυτός. Μη σου πω ότι μου κακοφαινεται κάπως! Είναι και συγκινητικό γιατί έκλεισε κι αυτός ο κύκλος που είχε ξεκινήσει δύσκολα, συνεχίστηκε υπέροχα και τωρα τέλος! 

Συγνωμη στα υπόλοιπα κορίτσια που κάνω κατάχρηση του ποστ με άσχετο θέμα αλλά.... τα εχετε κι εσείς μπροστά σας!

Σιγά ρε κορίτσι την κατάχρηση... μακάρι σε λίγο καιρό να μιλάμε για τέτοια μόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια μου κάναμε την αυχενική!!!! Και τη λήψη τροφοβλαστης!!!! Μας είπαν ότι δείχνει μια χαρά το μωράκι όλες οι μετρήσεις ειναι καλές! Πήραν παραπάνω δείγμα τροφοβλαστης ώστε αν το μωρό βγει αρνητικό ή φορέας στην Κυστική ινωση Θα κάνουμε κ καρυοτυπο να αποκλείσουμε κάθε πιθανότητα (να μην υπάρχει καμία αμφιβολία) κ για σύνδρομα! Μας είπε η γιατρός μην το κάνουμε τώρα είναι κρίμα αν κάτι δεν πάει καλά στο θέμα της Κ. Ινωσης ! Πάντως όλα δείχνουν καλά να είναι από άποψη αυχενικής! 5.4cm το μωράκι μας κ πρώτη φορά το είδα να κουνιέται!!!! Αναμονή τωρα! Όσο για τη εξέταση δεν μπορώ να πω ότι πονεσα ίσα ίσα το τρύπημα κ μετά μια πίεση! Πονεσα λίγο μετά σαν πόνους περιόδου! Τώρα όμως σχεδόν μια ώρα μετά νιώθω ελάχιστο πόνο! Πάω σπίτι για ξαπλες! 

Τι καλά!! Μπράβο @ntinaki88!!! Με το καλό τα αποτελέσματα. 
 

@ViKcy Πως πάει η διαδικασια;;;

@annie! Ξεκίνησες Εσυ;

 Αχ άντε μια μια να παίρνουμε σειρά. Εγώ έκλεισα ραντεβου για την επιτροπή στις 3/3. Είχε και μέσα στο Φλεβάρη αλλά κατά τις 11 και δε θέλω να πάρω άλλη άδεια απ τη δουλειά. Όποτε έβαλα στις 3/3 που είχε στις 8μιση, μήπως και τελειώσω νωρις και προλάβω να πάω στη δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια μου.

Δειλά δειλά ξεκινάω να μπαίνω κι εγώ στο γκρουπάκι σας.

Ακόμα δεν έχω ξεκινήσει καθώς  θα μιλησω από βδομάδα με το γιατρό μου.

Θα κάνω μια υστεροσκόπηση πριν και κατόπιν εξωσωματική.

Κορίτσια μου μήπως τυχαίνει καμμιά σας να έχει κάνει προσπάθεια στο ΡΕΑ? Είναι εκεί ο γιατρός μου και αυτό που θέλω να μάθω είναι αν έχει καλούς εμβρυολόγους.

Ακόμα δεν εχω μαζέψει για την επιτροπή τα χαρτιά γιατί μόλις χθες το πήραμε απόφαση. Αλλά λέω κάνω την υστεροσκόπηση μετά να κλείσω ραντεβού με την επιτροπή και ταυτοχρονα να τα μαζεύω. 

Μια απορία. Εχουμε σπερμοδιαγραμμα από 07/2019 χρειάζεται άλλο ένα; Ή είναι παλιό και πρέπει να κάνει 2 σε αποσταση 75ημερών? Ξέρετε?

Είμαι ασχετη ακόμα με όλα αυτά..

Καλησπέρα, από όσο μας έχουν πει εμάς η επιτροπή θέλει 2 σπερμοδιαγραμματα με απόσταση μεταξύ τους τουλάχιστον 75 ημέρες αλλά το 1ο να είναι εντός ενός έτους όταν θα περάσεις την επιτροπή. Όποτε αν περάσετε επιτροπή πριν τον Ιούλιο του 2020 και έχετε και 2ο σπερμοδιαγραμμα θα είστε οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Τι καλά!! Μπράβο @ntinaki88!!! Με το καλό τα αποτελέσματα. 
 

@ViKcy Πως πάει η διαδικασια;;;

@annie! Ξεκίνησες Εσυ;

 Αχ άντε μια μια να παίρνουμε σειρά. Εγώ έκλεισα ραντεβου για την επιτροπή στις 3/3. Είχε και μέσα στο Φλεβάρη αλλά κατά τις 11 και δε θέλω να πάρω άλλη άδεια απ τη δουλειά. Όποτε έβαλα στις 3/3 που είχε στις 8μιση, μήπως και τελειώσω νωρις και προλάβω να πάω στη δουλεια

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!! ❤️❤️❤️🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Τι καλά!! Μπράβο @ntinaki88!!! Με το καλό τα αποτελέσματα. 
 

@ViKcy Πως πάει η διαδικασια;;;

@annie! Ξεκίνησες Εσυ;

 Αχ άντε μια μια να παίρνουμε σειρά. Εγώ έκλεισα ραντεβου για την επιτροπή στις 3/3. Είχε και μέσα στο Φλεβάρη αλλά κατά τις 11 και δε θέλω να πάρω άλλη άδεια απ τη δουλειά. Όποτε έβαλα στις 3/3 που είχε στις 8μιση, μήπως και τελειώσω νωρις και προλάβω να πάω στη δουλεια

Καλά Σε ποια επιτροπή σας κλείνουν ραντεβού τόσο γρήγορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλά Σε ποια επιτροπή σας κλείνουν ραντεβού τόσο γρήγορα;

Στη Θεσσαλονίκη. Είναι ευγενέστατοι και όσες φορες πήρα μου ελυσαν ότι απορια είχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Στη Θεσσαλονίκη. Είναι ευγενέστατοι και όσες φορες πήρα μου ελυσαν ότι απορια είχα. 

Είστε τυχερές εδώ πέρα στην Αθήνα περιμένουμε 2 μήνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Είστε τυχερές εδώ πέρα στην Αθήνα περιμένουμε 2 μήνες

Καλημέρα. Ναι ευτυχώς μας εξυπηρετούν γρήγορα. Κ εγώ μεγαλύτερη αναμονή περίμενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Austrian είπε:

Καλησπέρα, από όσο μας έχουν πει εμάς η επιτροπή θέλει 2 σπερμοδιαγραμματα με απόσταση μεταξύ τους τουλάχιστον 75 ημέρες αλλά το 1ο να είναι εντός ενός έτους όταν θα περάσεις την επιτροπή. Όποτε αν περάσετε επιτροπή πριν τον Ιούλιο του 2020 και έχετε και 2ο σπερμοδιαγραμμα θα είστε οκ

Kαλημέρα. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Αν είναι έτσι θα χρειαστούμε άλλο ένα γιατί σίγουρα πιστεύω μέχρι Απρίλη να τα έχουμε καταφέρει να τα μαζέψουμε όλα και να περάσουμε επιτροπή. Σίγουρα πρέπει να κάνουμε και τις εξετάσεις για HIV κλπ.  Αυτά δεν ξέρω πόσο αργούν. Και λογικά στο ενδιάμεσο θα κάνω και την υστεροσκόπηση.

Το κακό είναι κι όλας εδώ στην Αθήνα από ότι διαβάζω από τα κορίτσια αργούν να μας κλείσουν ραντεβού..

Πιστεύω την Τετάρτη που θα μιλήσω με το γιατρό να μας κατατοπίσει πως πρέπει να κινηθούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.
Θα ήθελα να μου στείλετε σε προσωπικό μήνυμα γνώμες και εμπειρίες από τον κ. Μπαθρέλλο Νίκο στο ΓΕΝΕΣΙΣ.
Καλή επιτυχία σε όλες σας τις προσπάθειες!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή επιτυχία σε όλες τις μαχητριες που προσπαθούμε για το μπεμπέ μας. Είμαι καινούρια στο forum :)... Έκανα την δεύτερη εξωσωματική με δύο άριστες βλαστοκυστες (έτσι μου παν τουλάχιστον) και την Δευτέρα πάω για χοριακη...Αλλα από συμπτώματα τίποτα δυστυχώς πφφφφ.... Περιμένω να ρθει η Δευτέρα και η απογοήτευση... Όπως βλέπετε μες στην αισιοδοξία είμαι 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Icecream1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή επιτυχία σε όλες τις μαχητριες που προσπαθούμε για το μπεμπέ μας. Είμαι καινούρια στο forum :)... Έκανα την δεύτερη εξωσωματική με δύο άριστες βλαστοκυστες (έτσι μου παν τουλάχιστον) και την Δευτέρα πάω για χοριακη...Αλλα από συμπτώματα τίποτα δυστυχώς πφφφφ.... Περιμένω να ρθει η Δευτέρα και η απογοήτευση... Όπως βλέπετε μες στην αισιοδοξία είμαι 😛

Καλά αποτελέσματα και εύχομαι να έχουν πει οκά τέλεια..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Kαλημέρα. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Αν είναι έτσι θα χρειαστούμε άλλο ένα γιατί σίγουρα πιστεύω μέχρι Απρίλη να τα έχουμε καταφέρει να τα μαζέψουμε όλα και να περάσουμε επιτροπή. Σίγουρα πρέπει να κάνουμε και τις εξετάσεις για HIV κλπ.  Αυτά δεν ξέρω πόσο αργούν. Και λογικά στο ενδιάμεσο θα κάνω και την υστεροσκόπηση.

Το κακό είναι κι όλας εδώ στην Αθήνα από ότι διαβάζω από τα κορίτσια αργούν να μας κλείσουν ραντεβού..

Πιστεύω την Τετάρτη που θα μιλήσω με το γιατρό να μας κατατοπίσει πως πρέπει να κινηθούμε.

Κοιτά εμένα επιτροπή στην Αθήνα μου έκλεισαν μέσα σε 10 μέρες όποτε πρώτα ειδα μαζέψει όλα τα χαρτιά και μετά πήρα τηλ Και μου έκλεισαν ραντεβού θα στα πει και ο ιατρός σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Icecream1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή επιτυχία σε όλες τις μαχητριες που προσπαθούμε για το μπεμπέ μας. Είμαι καινούρια στο forum :)... Έκανα την δεύτερη εξωσωματική με δύο άριστες βλαστοκυστες (έτσι μου παν τουλάχιστον) και την Δευτέρα πάω για χοριακη...Αλλα από συμπτώματα τίποτα δυστυχώς πφφφφ.... Περιμένω να ρθει η Δευτέρα και η απογοήτευση... Όπως βλέπετε μες στην αισιοδοξία είμαι 😛

καλά αποτελέσματα κορίτσι! εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα! 

Εγώ στην πρώτη προσπάθεια... έχω καταψύξει έμβρυα και περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικού για να προχωρήσω σε μεταφορά! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2020 at 7:48 ΜΜ, ο/η Taggeris είπε:

Δεν το γλιτώνω το εγκεφαλικό πίστεψέ με έχω βαρεθεί τις βιοχημικές κυήσεις.... Αν συμβαίνει πάλι κάτι τέτοιο αυτή θα είναι αισίως η 5η...... Και όχι τίποτα άλλο μου σπάνε τα νεύρα γιατί δεν βρίσκουν και τίποτα....

Καλησπέρα @Taggeris κ σε όλα τα κορίτσια!

Διάβασα το ποστ σου κ επειδή αντιμετωπίζω παρόμοιο θέμα ήθελα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα. Είμαι 31 κ τον τελευταίο χρόνο έχω 3 βιοχημικές κυήσεις. Ο καρυοτυπος ζεύγους φυσιολογικός, ορμονολογικές μια χαρά, ζάχαρο το ίδιο, έχω βγει με διπλή ετεροζυγωτία στην κληρονομική θρομβοφιλία (στο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο βγήκα αρνητική) αλλά ο αιματολόγος κ ο τελευταίος γυναικολόγος που είδα μου είπαν ότι δεν ευθύνεται για τις αποβολες. Περιμένω απαντήσεις για τοξόπλασμα, ερυθρά, κυτταρομεγαλοϊου, στίγμα, τεστ δρεπανώσεως. Θα κάνει κ ο σύζυγος καλλιέργεια σπέρματος κ στην συνέχεια dna fragmentation κ oxidative stress κ βλέπουμε. Έχω ραντεβού κ εγώ με την Τσεκούρα τέλος του μήνα κ ελπιζω να βγάλουμε κάποια άκρη. Ήθελα όμως να σε ρωτησω.. έχεις κάνει κάποιες περαιτέρω εξετάσεις; Μοριακό καρυότυπο έχετε κάνει; Κ αν είναι βιοχημικές οι κυήσεις σου έχουν πει ότι μπορεί να πετύχει εγκυμοσύνη με εξωσωματική; Αφού στην ουσία εμείς πετυχαίνουμε φυσική σύλληψη, δεν είναι αυτό το θέμα μας, αλλά δεν εμφυτεύεται ή δεν προχωράει..

Συγγνώμη για όλο το κατεβατό, αλλά επειδή βλέπω αρκετές ομοιότητες κ είσαι ένα βήμα πιο μπροστά ήθελα να μου λύσεις κάποιες απορίες. 
Εννοείται όποια άλλη κοπέλα μπορεί να μας βοηθήσει σχετικά ή να μας δώσει κάποια περαιτέρω πληροφορία, συμβουλή θα χαρώ πολύ!!!

Σας ευχαριστώ κ εύχομαι σε όλες να έχετε τελειόμηνες κ υγιείς εγκυμοσύνες κ να κρατήσετε τα μωράκια σας σύντομα!!!

Σας φιλώ. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Καλά αποτελέσματα και εύχομαι να έχουν πει οκά τέλεια..!!

Ευχαριστω πολυυυυυυυυύ.. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

καλά αποτελέσματα κορίτσι! εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα! 

Εγώ στην πρώτη προσπάθεια... έχω καταψύξει έμβρυα και περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικού για να προχωρήσω σε μεταφορά! Καλή επιτυχία!

Καλή επιτυχία εύχομαι όλα να πάνε τέλεια... Και να χουμε όμορφα νέα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Είστε τυχερές εδώ πέρα στην Αθήνα περιμένουμε 2 μήνες

Και Πάτρα κοριτσια μου εδωσαν 2 ημερομηνίες σε ενα μηνα. Η επιτροπή αποτελείτο απο ενδοκρινολογο, ουρολόγο - ανδρολογο και γυναικολόγο. Εμείς αφησαμε το φάκελο σε μια υπεύθυνη για τις επιτροπές και οταν πήραμε το χαρτί ηταν υπογεγραμμένο απο αυτους τους 3.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Icecream1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή επιτυχία σε όλες τις μαχητριες που προσπαθούμε για το μπεμπέ μας. Είμαι καινούρια στο forum :)... Έκανα την δεύτερη εξωσωματική με δύο άριστες βλαστοκυστες (έτσι μου παν τουλάχιστον) και την Δευτέρα πάω για χοριακη...Αλλα από συμπτώματα τίποτα δυστυχώς πφφφφ.... Περιμένω να ρθει η Δευτέρα και η απογοήτευση... Όπως βλέπετε μες στην αισιοδοξία είμαι 😛

Καλώς ήρθες και καλη επιτυχία. Γνωρίζω το αγχος αυτό. Ευχομαι ολα να ειναι καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Καλώς ήρθες και καλη επιτυχία. Γνωρίζω το αγχος αυτό. Ευχομαι ολα να ειναι καλα! 

Ευχαριστω πολύ αλλά χωρίς κανένα σύμπτωμα είμαι σίγουρη ότι θα πάρω ένα μεγάλο μηδενικό... Μακάρι να βγω ψεύτρα και να ναι όλα καλά... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Καλώς ήρθες και καλη επιτυχία. Γνωρίζω το αγχος αυτό. Ευχομαι ολα να ειναι καλα! 

Καλώς όρισες  και καλα αποτελέσματα. εγώ πιστεύω θα πετύχει.  Πόσο χρονων είσαι αν επιτρέπετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλώς όρισες  και καλα αποτελέσματα. εγώ πιστεύω θα πετύχει.  Πόσο χρονων είσαι αν επιτρέπετε?

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα κορίτσια μου... 37 χρονων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Icecream1982 είπε:

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα κορίτσια μου... 37 χρονων

Μια χαρά είσαι ηλικιακά και μια χαρα θα τα καταφέρεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Icecream1982 είπε:

Ευχαριστω πολύ αλλά χωρίς κανένα σύμπτωμα είμαι σίγουρη ότι θα πάρω ένα μεγάλο μηδενικό... Μακάρι να βγω ψεύτρα και να ναι όλα καλά... :(

Καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη. Αυτο να σκέφτεσαι. Ολα θα φανούν τη Δευτέρα. Για ποιο λογο πήγατε σε εξωσωματική; στη πρώτη τι έγινε κοπελα μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...