Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

@Niki94 όχι, τίποτα ρε γαμώτο. Μήπως άλλαξε ξαφνικά ο οργανισμός μου; Αυτό που λένε για απότομη μείωση γονιμότητας στα 38, μήπως εμένα μου συνέβη στα 37,5;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

@Niki94 όχι, τίποτα ρε γαμώτο. Μήπως άλλαξε ξαφνικά ο οργανισμός μου; Αυτό που λένε για απότομη μείωση γονιμότητας στα 38, μήπως εμένα μου συνέβη στα 37,5;

Δεν ξέρω..!! Πάρε τον ιατρό σου ένα τηλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τα νεα μου! Λοιπόν πηγαμε στο γιατρο η χοριακη μιδενισε μετα απο τοσους μηνες! Κ μας ειπε πως μπορουμε να προχωρήσουμε! Πρωτα ο Θεος στην περιοδο του Μαρτίου σκεφτοναστε! Κ εχω αποριες οσο αναφορά τα κατεψυγμενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/2/2020 at 2:35 ΜΜ, ο/η sokola4 είπε:

Ναι ξεκίνησα...Σήμερα ξεκινάω και την διέγερση. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; 

Καλή αρχή κορίτσι μου γλυκό .... στην φάση μαζέματος ..... φρου και από την αρχή !!! Αυτή την φορά θα πάρω και κορτιζόνη μετά οδηγίες της λευκού από την επόμενη της ωοκηψιες συν Σαλοσπίρ συν ινοχεπ.... άντε να το και πούμε κι αυτό να δούμε 

στις πριν 3 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση: Σας έχει τύχει ποτέ να κρατήσει η περίοδός σας 1 μέρα; Δεν ξέρω τι να σκεφτώ.

Εγώ έχω πολύ λίγη περίοδο .... πάντα είχα  όμως και είναι το μόνιμο μου άγχος εάν θα προλάβω λόγω χαμηλής Αμης .... έχεις κάνει ορμόνικες ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Αχ τα νεα μου! Λοιπόν πηγαμε στο γιατρο η χοριακη μιδενισε μετα απο τοσους μηνες! Κ μας ειπε πως μπορουμε να προχωρήσουμε! Πρωτα ο Θεος στην περιοδο του Μαρτίου σκεφτοναστε! Κ εχω αποριες οσο αναφορά τα κατεψυγμενα. 

Με το καλό επιτέλους ....άντε καλή αρχή και όλα θα πάνε όλα αυτή την φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/2/2020 at 9:02 ΜΜ, ο/η Niki94 είπε:

Καλή αρχή σου εύχομαι 

Καλη αρχη. Εγω παω αυριο για ωοληψια. Αλλα εχω αγχωθει γιατι εχω ενα απιστευτο συναχι και δεν ξερω πως θα ειμαι αυριο. Καλη επιτυχια σε ολες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eleni1979 είπε:

Καλη αρχη. Εγω παω αυριο για ωοληψια. Αλλα εχω αγχωθει γιατι εχω ενα απιστευτο συναχι και δεν ξερω πως θα ειμαι αυριο. Καλη επιτυχια σε ολες μας.

Α ωραία..!! Καλή γονιμοποίηση και σύντομα με καλά νέα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Α ωραία..!! Καλή γονιμοποίηση και σύντομα με καλά νέα  

Ευχαριστω πολυ.Το ιδιο ευχομαι σε ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η eleni1979 είπε:

Ευχαριστω πολυ.Το ιδιο ευχομαι σε ολες μας

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Όλα καλά θα πάνε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να ρωτήσω, οποία εχει εμπειρία απο βιοχημικη, μετα απο ποσο καιρο αδιαθετησατε πάλι; μετα την αποβολή δηλαδη. Εχω καθυστέρηση 4 μέρες και κανενα συμπτωμα. Διαταράσσεται ο κύκλος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Steli είπε:

Κοριτσια να ρωτήσω, οποία εχει εμπειρία απο βιοχημικη, μετα απο ποσο καιρο αδιαθετησατε πάλι; μετα την αποβολή δηλαδη. Εχω καθυστέρηση 4 μέρες και κανενα συμπτωμα. Διαταράσσεται ο κύκλος; 

Εμένα έκανε περίπου 7 με 8 μέρες να έρθει η περίοδος κι φυσικά τρελάθηκε μετά η περίοδος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..Καλή επιτυχία στις προσπαθειες σας.Θα ήθελα να ρωτήσω γνώμες γι το κέντρο εξωσωματικής Ιάκεντρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η eleni1979 είπε:

Καλη αρχη. Εγω παω αυριο για ωοληψια. Αλλα εχω αγχωθει γιατι εχω ενα απιστευτο συναχι και δεν ξερω πως θα ειμαι αυριο. Καλη επιτυχια σε ολες μας.

Περαστικά κορίτσι και καλή επιτυχία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eleni1979 Καλή επιτυχία!! Να πάει πολύ καλά και να είναι η τυχερή σου!!

@Papadakis Κι εγώ πήγα στη Λευκού και μου έγραψε πολλές εξετάσεις, θα κάνω και ΑΜΗ φυσικά. Μια ερώτηση μόνο γι'αυτά: τις έκανες σε ιδιωτικό εργαστήριο ή σε δημόσιο νοσοκομείο τις εξετάσεις αυτές; Τι ποσό έδωσες; Φοβάμαι ότι θα έχουν μεγάλο κόστος της τάξης των 500-800€, γι'αυτό το σκέφτομαι. Και φυσικά δεν είναι οι μόνες, δεν έχουμε σταματήσει να πληρώνουμε το τελευταίο διάστημα..

Υποθέτω ότι αν έχω πολύ μεγάλη μείωση της ΑΜΗ, αντί για Σεπτέμβρη που λέγαμε για εξωσωματική, μάλλον θα κάνω αμέσως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JoyCat είπε:

@eleni1979 Καλή επιτυχία!! Να πάει πολύ καλά και να είναι η τυχερή σου!!

@Papadakis Κι εγώ πήγα στη Λευκού και μου έγραψε πολλές εξετάσεις, θα κάνω και ΑΜΗ φυσικά. Μια ερώτηση μόνο γι'αυτά: τις έκανες σε ιδιωτικό εργαστήριο ή σε δημόσιο νοσοκομείο τις εξετάσεις αυτές; Τι ποσό έδωσες; Φοβάμαι ότι θα έχουν μεγάλο κόστος της τάξης των 500-800€, γι'αυτό το σκέφτομαι. Και φυσικά δεν είναι οι μόνες, δεν έχουμε σταματήσει να πληρώνουμε το τελευταίο διάστημα..

Υποθέτω ότι αν έχω πολύ μεγάλη μείωση της ΑΜΗ, αντί για Σεπτέμβρη που λέγαμε για εξωσωματική, μάλλον θα κάνω αμέσως...

Καλημερα κοριτσια και καλη επιτυχια!!! Καλή εβδομαδα να έχουμε. Κοριτσάκια να σας ρωτήσω κάτι?? Μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής σε πόσο καιρο μπορεις να ξανα  προσπαθησεις αν έχεις κατεψυγμένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Steli είπε:

Κοριτσια να ρωτήσω, οποία εχει εμπειρία απο βιοχημικη, μετα απο ποσο καιρο αδιαθετησατε πάλι; μετα την αποβολή δηλαδη. Εχω καθυστέρηση 4 μέρες και κανενα συμπτωμα. Διαταράσσεται ο κύκλος; 

Καμιά φορά ναι διαταράσσεται αλλά δεν αργεί πολύ να έρθει η περίοδος... Μη σε αγχώνει αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλη επιτυχια!!! Καλή εβδομαδα να έχουμε. Κοριτσάκια να σας ρωτήσω κάτι?? Μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής σε πόσο καιρο μπορεις να ξανα  προσπαθησεις αν έχεις κατεψυγμένα?

Εγώ αφηνα ένα κύκλο να περάσει και μετά ξανά προσπαθούσα...... Αν σε παρακολουθούν και έχεις καλό ενδομήτριο γιατί όχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JoyCat είπε:

@eleni1979 Καλή επιτυχία!! Να πάει πολύ καλά και να είναι η τυχερή σου!!

@Papadakis Κι εγώ πήγα στη Λευκού και μου έγραψε πολλές εξετάσεις, θα κάνω και ΑΜΗ φυσικά. Μια ερώτηση μόνο γι'αυτά: τις έκανες σε ιδιωτικό εργαστήριο ή σε δημόσιο νοσοκομείο τις εξετάσεις αυτές; Τι ποσό έδωσες; Φοβάμαι ότι θα έχουν μεγάλο κόστος της τάξης των 500-800€, γι'αυτό το σκέφτομαι. Και φυσικά δεν είναι οι μόνες, δεν έχουμε σταματήσει να πληρώνουμε το τελευταίο διάστημα..

Υποθέτω ότι αν έχω πολύ μεγάλη μείωση της ΑΜΗ, αντί για Σεπτέμβρη που λέγαμε για εξωσωματική, μάλλον θα κάνω αμέσως...η

Η ΑΜΗ κοστίζει Από 30 έως 50 ευρώ ανάλογα σε ποιο εργαστήριο θα πας. οι αιματολογικές εξαρτάται τι σου έχει γράψει κάποιος είναι πάρα πολύ ακριβές για να τις κάνεις ιδιωτικά..... θέλεις να μας πεις τι ακριβώς σου έχει γράψει για να δούμε πώς μπορούμε να σε βοηθήσουμε; Εγώ πάντως αρκετές αιματολογικές τις έκανα στο νοσοκομείο δωρεάν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! Πόσων χρόνων είσαι; Αν επιτρέπεται. Ίσως αν είσαι μικρή, δεν τη ζητάνε καν. Είναι ενδεικτική του υπολοιπόμενου αριθμού ωαρίων μας, της εφεδρείας μας, αν καταλαβαίνω καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@annie! Πόσων χρόνων είσαι; Αν επιτρέπεται. Ίσως αν είσαι μικρή, δεν τη ζητάνε καν. Είναι ενδεικτική του υπολοιπόμενου αριθμού ωαρίων μας, της εφεδρείας μας, αν καταλαβαίνω καλά.

30 είμαι ίσως γι αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλη επιτυχια!!! Καλή εβδομαδα να έχουμε. Κοριτσάκια να σας ρωτήσω κάτι?? Μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής σε πόσο καιρο μπορεις να ξανα  προσπαθησεις αν έχεις κατεψυγμένα?

Καλό είναι μετά από ένα τρίμηνο.! Για να μπορεί να επανέλθει το Σώμα σου και η ορμόνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω.. Αυτή την ΑΜΗ την έχετε κάνει όλες σας; Εμένα δε μου τη ζήτησε ο γιατρός μου..

Εγώ όχι δεν έχω κάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια η ΑΜΗ είναι ένδειξη της εφεδρείας ωαρίων και επίσης είναι μια ένδειξη για την ανταπόκριση στα φάρμακα της εξωσωματικής. Πιθανό δλδ με χαμηλή ΑΜΗ να έχεις λίγα οωθυλάκια. Κορίτσια τι να σας πω σε εμένα δεν είχε καμία αξία. Στα 38 μου με πολύ χαμηλή ΑΜΗ (0,4ng) έδωσα 14 ωάρια (τα 11 ώριμα) και γενικά είχα σούπερ ανταπόκριση στα φάρμακα (ειδικά για την ηλικία). Πολλά κ μεγάλα ωάρια... οπότε αν ρωτάτε εμένα μην σας απασχολεί! Σημασία έχει να έχετε πολλά ωοθυλάκια την πρώτη μέρα, να μην έχετε κυστικά κ να μεγαλώνουν καλά με τις ενέσεις κάθε μέρα! Κ το πιο σημαντικό τα ωάρια να είναι καλά! Αυτό όμως πραγματικά είναι ευθεία συνάρτηση της ηλικίας μας... Στα 30 @annie! θα είσαι τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...