Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Όλες θα είναι καλές! Κ γω αγχώθηκα ειδικά με καρυοτυπο κλπ αλλά η αλήθεια είναι πως είναι πολύ σπάνια όλα αυτά... μια χαρά θα είστε! 

Εγώ κορίτσια είμαι στο μητέρα. Είμαι ευχαριστημένη έως τώρα. Μακάρι να έχει κ αποτέλεσμα όλο αυτό!

Ο δικός μου είναι κάποιες φορές κι εκεί....μπορεί και να έχουμε τρακαριστεί δλδ χαχαχα. Γιατί να μην έχει???? Είπαμε θετική σκέψη και που θα πάει.....θα τα καταφέρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλό μήνα να έχουμε με υγεία πάνω απ' όλα, τύχη, πολλά ευχάριστα νέα και θετικές εξελίξεις για όλες μας!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες!

@Niki94 ο γιατρός λέγεται Παρτσινέβελος Γιώργος. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη και από το γιατρό κ από το κέντρο! Τον ξέρω χρόνια (έτυχε να τον έχω έτσι κ αλλιώς) κ ήμουν πολύ τυχερή σε αυτό γιατί είχα εξ αρχής σωστή καθοδήγηση. Τον εκτιμώ πολύ και σαν γιατρό και σαν άνθρωπο. Φυσικά αυτή είναι η προσωπική μου εμπειρία κ εννοείται ότι υπάρχουν κ άλλοι εξαιρετικοί γιατροί.

Κορίτσια επειδή να πω την αλήθεια αγχώνομαι λίγο συζητώντας λεπτομέρειες γι'αυτό δεν σας έχω γράψει ιδιαίτερα σε τι φάση βρίσκομαι... μόλις όμως έχω κάτι πιο χειροπιαστό να σας πω θα σας γράψω  κ εμπειρίες κ φυσικά αποτέλεσμα...

Καλά αποτελέσματα σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια επειδή να πω την αλήθεια αγχώνομαι λίγο συζητώντας λεπτομέρειες γι'αυτό δεν σας έχω γράψει ιδιαίτερα σε τι φάση βρίσκομαι... μόλις όμως έχω κάτι πιο χειροπιαστό να σας πω θα σας γράψω  κ εμπειρίες κ φυσικά αποτέλεσμα...

Καλά αποτελέσματα σε όλες!!!

Όπως νιώθεις εσυ πιο καλά, πάνω απ΄ολα αυτό έχει σημασία! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες!

@Niki94 ο γιατρός λέγεται Παρτσινέβελος Γιώργος. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη και από το γιατρό κ από το κέντρο! Τον ξέρω χρόνια (έτυχε να τον έχω έτσι κ αλλιώς) κ ήμουν πολύ τυχερή σε αυτό γιατί είχα εξ αρχής σωστή καθοδήγηση. Τον εκτιμώ πολύ και σαν γιατρό και σαν άνθρωπο. Φυσικά αυτή είναι η προσωπική μου εμπειρία κ εννοείται ότι υπάρχουν κ άλλοι εξαιρετικοί γιατροί.

Κορίτσια επειδή να πω την αλήθεια αγχώνομαι λίγο συζητώντας λεπτομέρειες γι'αυτό δεν σας έχω γράψει ιδιαίτερα σε τι φάση βρίσκομαι... μόλις όμως έχω κάτι πιο χειροπιαστό να σας πω θα σας γράψω  κ εμπειρίες κ φυσικά αποτέλεσμα...

Καλά αποτελέσματα σε όλες!!!

Πολύ καλή αυτό Κοπέλα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/10/2019 at 4:53 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Όχι εγώ peacock μου, η @Smurf88 είχε 6,7 χοριακή μετα απο εξωσωματικη και εξελίχθηκε πολυ καλά. Καλή επιτυχία σε ολες! Αργά ή  γρηγορα θα ερθουν τα μωρακια. Δεν υπάρχει περίπτωση για το αντίθετο ?

Όντως κορίτσια μου αν και δεν προλαβαίνω να σας διαβάζω, η χοριακή μου ήταν 7 μετά από μορίδιο 4ων ημερών και τώρα έχω μια κούκλα που περπατάει!!καλή επιτυχία σε όλες εύχομαι...ό,τι χρειαστείτε είμαστε εδώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες!

@Niki94 ο γιατρός λέγεται Παρτσινέβελος Γιώργος. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη και από το γιατρό κ από το κέντρο! Τον ξέρω χρόνια (έτυχε να τον έχω έτσι κ αλλιώς) κ ήμουν πολύ τυχερή σε αυτό γιατί είχα εξ αρχής σωστή καθοδήγηση. Τον εκτιμώ πολύ και σαν γιατρό και σαν άνθρωπο. Φυσικά αυτή είναι η προσωπική μου εμπειρία κ εννοείται ότι υπάρχουν κ άλλοι εξαιρετικοί γιατροί.

Κορίτσια επειδή να πω την αλήθεια αγχώνομαι λίγο συζητώντας λεπτομέρειες γι'αυτό δεν σας έχω γράψει ιδιαίτερα σε τι φάση βρίσκομαι... μόλις όμως έχω κάτι πιο χειροπιαστό να σας πω θα σας γράψω  κ εμπειρίες κ φυσικά αποτέλεσμα...

Καλά αποτελέσματα σε όλες!!!

Τον αγαπώ❤❤❤ θα έχεις σίγουρα θετικό αποτέλεσμα είναι άψογος μου φέρθηκε με πολύ μεγάλη προσοχή κ προσήλωση κ στην ωοληψία κ στη μεταφορά.σου εύχομαι σύντομα με ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Τον αγαπώ❤❤❤ θα έχεις σίγουρα θετικό αποτέλεσμα είναι άψογος μου φέρθηκε με πολύ μεγάλη προσοχή κ προσήλωση κ στην ωοληψία κ στη μεταφορά.σου εύχομαι σύντομα με ευχάριστα!

μα πραγματικά κ γω έχω να πω μόνο καλά! Είναι πολύ προσεκτικός.

Σε εμάς δεν έχει βρεθεί ποτέ κάποιο θέμα οπότε λέμε τώρα με την εξωσ μήπως μπορέσει να δει κ τι γίνεται... το μόνο μου θέμα  είναι η χαμηλή ΑΜΗ που όμως παραδόξως συνοδεύεται (πολλές φορές) από χαμηλή FSH. Πχ σε αυτό τον κύκλο ήταν 5,5. 

@Niki94Για να πω κ σε τι φάση είμαι ολοκλήρωσα τη διέγερση κ έκανα ωοληψία. Από 17 οωθηλάκια πήρε 9 ωάρια που όμως τα 3 ήταν ανώριμα κ εκεί εντοπίζεται ίσως κ κάποιο θεματάκι.Από τα υπόλοιπα 6 γονιμοποιήθηκαν 5 κ  περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει... Κορίτσια δεν ανέφερα  κάτι τόσες μέρες γιατί με έπιανε περισσότερη νευρικότητα με το να τα συζητάω συνεχώς... @Bloublou85 εσείς πως τα είχατε πάει; δεν σε έχω παρακολουθήσει στο παρελθόν συγνώμη και δεν έχω αίσθηση που βρίσκεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

μα πραγματικά κ γω έχω να πω μόνο καλά! Είναι πολύ προσεκτικός.

Σε εμάς δεν έχει βρεθεί ποτέ κάποιο θέμα οπότε λέμε τώρα με την εξωσ μήπως μπορέσει να δει κ τι γίνεται... το μόνο μου θέμα  είναι η χαμηλή ΑΜΗ που όμως παραδόξως συνοδεύεται (πολλές φορές) από χαμηλή FSH. Πχ σε αυτό τον κύκλο ήταν 5,5. 

@Niki94Για να πω κ σε τι φάση είμαι ολοκλήρωσα τη διέγερση κ έκανα ωοληψία. Από 17 οωθηλάκια πήρε 9 ωάρια που όμως τα 3 ήταν ανώριμα κ εκεί εντοπίζεται ίσως κ κάποιο θεματάκι.Από τα υπόλοιπα 6 γονιμοποιήθηκαν 5 κ  περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει... Κορίτσια δεν ανέφερα  κάτι τόσες μέρες γιατί με έπιανε περισσότερη νευρικότητα με το να τα συζητάω συνεχώς... @Bloublou85 εσείς πως τα είχατε πάει; δεν σε έχω παρακολουθήσει στο παρελθόν συγνώμη και δεν έχω αίσθηση που βρίσκεσαι!

Ω μια χαρα όλα καλά να πάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

μα πραγματικά κ γω έχω να πω μόνο καλά! Είναι πολύ προσεκτικός.

Σε εμάς δεν έχει βρεθεί ποτέ κάποιο θέμα οπότε λέμε τώρα με την εξωσ μήπως μπορέσει να δει κ τι γίνεται... το μόνο μου θέμα  είναι η χαμηλή ΑΜΗ που όμως παραδόξως συνοδεύεται (πολλές φορές) από χαμηλή FSH. Πχ σε αυτό τον κύκλο ήταν 5,5. 

@Niki94Για να πω κ σε τι φάση είμαι ολοκλήρωσα τη διέγερση κ έκανα ωοληψία. Από 17 οωθηλάκια πήρε 9 ωάρια που όμως τα 3 ήταν ανώριμα κ εκεί εντοπίζεται ίσως κ κάποιο θεματάκι.Από τα υπόλοιπα 6 γονιμοποιήθηκαν 5 κ  περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει... Κορίτσια δεν ανέφερα  κάτι τόσες μέρες γιατί με έπιανε περισσότερη νευρικότητα με το να τα συζητάω συνεχώς... @Bloublou85 εσείς πως τα είχατε πάει; δεν σε έχω παρακολουθήσει στο παρελθόν συγνώμη και δεν έχω αίσθηση που βρίσκεσαι!

Θα τα πας τέλεια,εμενα με ξεπεταξε μπαμ μπαμ. Είχα στο παρελθόν τέσσερις αποτυχίες αλλού κ πηγα αθηνα τώρα το μαιο κάναμε ωοληψια, πήραμε 6 ωάρια( σκεψου ότι το 6ο ωοθυλακιο δεν έβρισκε ωάριο κ καθόταν κ το ξεπλενε 5 φορές κ στο τέλος πήρε ωάριο) κ προχώρησαν όλα.δεν με άφησε να κάνω μεταφορά στο κυκλο της διέγερσης γιατί είχα ανεβασμένη προγεστερόνη καταψυξαμε κ τα βαλαμε στον επόμενο,τωρα είμαι 5 μηνων κ του είμαι απεριόριστα ευγνώμον.στη μεταφορά εγώ είχα δυσκολία κ έκατσε πόση ώρα με πολύ προσοχή για να το περάσει ανώδυνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Θα τα πας τέλεια,εμενα με ξεπεταξε μπαμ μπαμ. Είχα στο παρελθόν τέσσερις αποτυχίες αλλού κ πηγα αθηνα τώρα το μαιο κάναμε ωοληψια, πήραμε 6 ωάρια( σκεψου ότι το 6ο ωοθυλακιο δεν έβρισκε ωάριο κ καθόταν κ το ξεπλενε 5 φορές κ στο τέλος πήρε ωάριο) κ προχώρησαν όλα.δεν με άφησε να κάνω μεταφορά στο κυκλο της διέγερσης γιατί είχα ανεβασμένη προγεστερόνη καταψυξαμε κ τα βαλαμε στον επόμενο,τωρα είμαι 5 μηνων κ του είμαι απεριόριστα ευγνώμον.στη μεταφορά εγώ είχα δυσκολία κ έκατσε πόση ώρα με πολύ προσοχή για να το περάσει ανώδυνα.

και εγώ με το καλό σε άλλο κύκλο θα τα μεταφέρω, σε αυτό είχαμε συμφωνήσει από την αρχή... κ μένα για να πάρει τα 9 έκατσε όπως λες κ ξέπλενε πόση ώρα, όμως τα 3 αποδείχτηκαν ανώριμα κ δεν γονιμοποιήθηκαν. Έχει πολλή αγωνία αυτή η αναμονή... στην εξωσ εσείς γιατί πήγατε; εμείς όπως έγραψα κ παραπάνω είμαστε στην ανεξήγητη οπότε λέμε ότι ίσως αυτή η διαδικασία να μας δώσει και κάποια απάντηση... 

Σου εύχομαι με το καλό το μωράκι σου!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

μα πραγματικά κ γω έχω να πω μόνο καλά! Είναι πολύ προσεκτικός.

Σε εμάς δεν έχει βρεθεί ποτέ κάποιο θέμα οπότε λέμε τώρα με την εξωσ μήπως μπορέσει να δει κ τι γίνεται... το μόνο μου θέμα  είναι η χαμηλή ΑΜΗ που όμως παραδόξως συνοδεύεται (πολλές φορές) από χαμηλή FSH. Πχ σε αυτό τον κύκλο ήταν 5,5. 

@Niki94Για να πω κ σε τι φάση είμαι ολοκλήρωσα τη διέγερση κ έκανα ωοληψία. Από 17 οωθηλάκια πήρε 9 ωάρια που όμως τα 3 ήταν ανώριμα κ εκεί εντοπίζεται ίσως κ κάποιο θεματάκι.Από τα υπόλοιπα 6 γονιμοποιήθηκαν 5 κ  περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει... Κορίτσια δεν ανέφερα  κάτι τόσες μέρες γιατί με έπιανε περισσότερη νευρικότητα με το να τα συζητάω συνεχώς... @Bloublou85 εσείς πως τα είχατε πάει; δεν σε έχω παρακολουθήσει στο παρελθόν συγνώμη και δεν έχω αίσθηση που βρίσκεσαι!

Όλα καλά θα πάνε!!!Τα δύσκολα πέρασαν καλά έκανε και δεν έλεγες τίποτα αν αυτό σου προκαλούσε άγχος!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Όλα καλά θα πάνε!!!Τα δύσκολα πέρασαν καλά έκανε και δεν έλεγες τίποτα αν αυτό σου προκαλούσε άγχος!!???

Σε ευχαριστώ! κ σε σένα εύχομαι καλή αρχή κ ακόμη καλύτερη συνέχεια!

κ όμως κορίτσι το πιο δύσκολο είναι τώρα... όλα ακόμα κ οι ενέσεις κ η ωοληψία μου πέρασαν χωρίς να τα καταλάβω, η αναμονή είναι το χειρότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κ όμως κορίτσι το πιο δύσκολο είναι τώρα... όλα ακόμα κ οι ενέσεις κ η ωοληψία μου πέρασαν χωρίς να τα καταλάβω, η αναμονή είναι το χειρότερο!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. 

Όπως λες το περίμενε είναι το πιο δύσκολο κομμάτι. 

Κουράγιο γιατί η αναμονή της χοριακης όταν έρθει η ώρα με το καλό είναι ακόμα πιο δυσκολη! 

Όλα θα πάνε καλά. Το εμβρυολογικο είναι πολύ καλό! Εύχομαι να προχωρήσουν όλα! Πάτε για βλαστοκυστες ή για τρίτης μέρας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. 

Όπως λες το περίμενε είναι το πιο δύσκολο κομμάτι. 

Κουράγιο γιατί η αναμονή της χοριακης όταν έρθει η ώρα με το καλό είναι ακόμα πιο δυσκολη! 

Όλα θα πάνε καλά. Το εμβρυολογικο είναι πολύ καλό! Εύχομαι να προχωρήσουν όλα! Πάτε για βλαστοκυστες ή για τρίτης μέρας;

μάλλον για 3ης αλλά αυτό θα το δούμε την κυριακή ανάλογα με το τι θα έχουμε... ξέρω ότι δεν είναι άσχημο το αποτέλεσμα απλά με πήρε από κάτω που 3 ωάρια έφυγαν έτσι απλά χωρίς λόγο... ξέρεις λέω μήπως έπρεπε να πάρω μια ακόμη μέρα διέγερση κλπ. Που δεν έχουν καμία σημασία τώρα αυτά αλλά ως γνωστό το μυαλό κάνει τα δικά του...

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως! Εσύ με τα διδυμάκια πως τα πας; αλήθεια τι έχεις αγοράκια ή κοριτσάκια; Να σου ζήσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

μάλλον για 3ης αλλά αυτό θα το δούμε την κυριακή ανάλογα με το τι θα έχουμε... ξέρω ότι δεν είναι άσχημο το αποτέλεσμα απλά με πήρε από κάτω που 3 ωάρια έφυγαν έτσι απλά χωρίς λόγο... ξέρεις λέω μήπως έπρεπε να πάρω μια ακόμη μέρα διέγερση κλπ. Που δεν έχουν καμία σημασία τώρα αυτά αλλά ως γνωστό το μυαλό κάνει τα δικά του...

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως! Εσύ με τα διδυμάκια πως τα πας; αλήθεια τι έχεις αγοράκια ή κοριτσάκια; Να σου ζήσουν!

Όχι μην τα σκέφτεσαι αυτά. Μπορεί να νομίζουμε ότι θα κερδίζαμε τα πιο ανώριμα ωάρια αλλά στην πραγματικότητα θα χάναμε τα πιο μεγάλα με μια μέρα επιπλέον. Ξέρει πολύ καλά ο δικός μας μην αγχώνεσαι. 

Ένα κοριτσάκι και ένα αγοράκι έχω. 

Εδώ με έχουν λιώσει αλλά είναι γλυκούλια!!!!

Θα δεις όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Όχι μην τα σκέφτεσαι αυτά. Μπορεί να νομίζουμε ότι θα κερδίζαμε τα πιο ανώριμα ωάρια αλλά στην πραγματικότητα θα χάναμε τα πιο μεγάλα με μια μέρα επιπλέον. Ξέρει πολύ καλά ο δικός μας μην αγχώνεσαι. 

Ένα κοριτσάκι και ένα αγοράκι έχω. 

Εδώ με έχουν λιώσει αλλά είναι γλυκούλια!!!!

Θα δεις όλα θα πάνε καλά! 

τι καλά! να τα χαίρεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Σε ευχαριστώ! κ σε σένα εύχομαι καλή αρχή κ ακόμη καλύτερη συνέχεια!

κ όμως κορίτσι το πιο δύσκολο είναι τώρα... όλα ακόμα κ οι ενέσεις κ η ωοληψία μου πέρασαν χωρίς να τα καταλάβω, η αναμονή είναι το χειρότερο!

Καλη επιτυχία κορίτσι μου!Ολα καλα θα πανε!!!!Στο λένε και τα κορίτσια!Εχεις τον καλυτερο γιατρό και σύντομα θα μας ανακοινωσεις τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Όλες θα είναι καλές! Κ γω αγχώθηκα ειδικά με καρυοτυπο κλπ αλλά η αλήθεια είναι πως είναι πολύ σπάνια όλα αυτά... μια χαρά θα είστε! 

Εγώ κορίτσια είμαι στο μητέρα. Είμαι ευχαριστημένη έως τώρα. Μακάρι να έχει κ αποτέλεσμα όλο αυτό!

Σ ευχαριστω πολυ!Μακαρι!!!Ειμαστε στην αρχη ακομα...Θελει δρόμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...