Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Αχ αυτό πάει να πει ότι πρέπει να συνεργαστούν και να βγει ένα αποτέλεσμα που σε εμένα μου φενετε δύσκολο να συνεργαστούν αυτή οι δύο 

 

Έχεις δίκιο αλλά Ειμουν σε φάση που ήθελα να πάω να πέσω από κάπου Αλήθεια ο ψυχαναλυτής μου με κράτησε να μην το κάνω 

Bρε κοριτσακι μου μην πελαγώνεις... ενα ενα θα τα σκέφτεσαι καθε φορά! Εχεις αντεξει τόσα, εδω θα κολλήσεις;

Δεν είπα οτι πρεπει οπωσδήποτε να συνεργαστούν ενδοκρινολογος - γυναικολόγος για σενα. Απλά λεω οτι καλα έκανες και πήρες τη γνώμη ενδοκρινολόγου πριν προχωρήσεις σε ετ γιατί νομίζω εχεις θυρεοειδή..καλά δε θυμάμαι;

Προσπαθησε να χαλαρώσεις και να βάλεις σε μια σειρά τις σκέψεις σου! Μίλα με τον γιατρό σου γιατί ειλικρινά πιστεύω οτι βασανίζεσαι χωρίς λόγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Bρε κοριτσακι μου μην πελαγώνεις... ενα ενα θα τα σκέφτεσαι καθε φορά! Εχεις αντεξει τόσα, εδω θα κολλήσεις;

Δεν είπα οτι πρεπει οπωσδήποτε να συνεργαστούν ενδοκρινολογος - γυναικολόγος για σενα. Απλά λεω οτι καλα έκανες και πήρες τη γνώμη ενδοκρινολόγου πριν προχωρήσεις σε ετ γιατί νομίζω εχεις θυρεοειδή..καλά δε θυμάμαι;

Προσπαθησε να χαλαρώσεις και να βάλεις σε μια σειρά τις σκέψεις σου! Μίλα με τον γιατρό σου γιατί ειλικρινά πιστεύω οτι βασανίζεσαι χωρίς λόγο!

Αυτό θα κάνω..... σε ευχαριστώ αλήθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ποιός είναι ο γιωργις καλε;; τίποτα δεν μου είπε απλά είχαμε πει να τα βάλουμε Σεπτέμβριο 

Είχα την εντύπωση ότι κάναμε στον ίδιο στο μητέρα, έκανα λαθος;να ήταν άλλη;??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Είχα την εντύπωση ότι κάναμε στον ίδιο στο μητέρα, έκανα λαθος;να ήταν άλλη;??

Και εγώ στο μητέρα είμαι αλλά με άλλον οίον έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

πάω στην Ενδοκρινολογο του γυναικολόγο μου μια απότομη αμίλητη και και καμία συνεννόηση λέω χαλάλι ας δώσω 2η ευκαιρία της πηγενω εξετάσεις μου λέει μια χαρα ωραία λέω εκεί πετάει το ξαφνικό εγώ στην θέση σου θα έκανα επέμβαση στο στομάχι (Αυτή που μικραίνουν το στομάχι δεν θυμάμαι πως την λενε) όπα της λέω αυτό το ξεχνάτε λέω έχασε από εμένα την 3η την Τρίτη σχέδια εκεί λέω θα πάω πάλι σε αυτόν που πήγαινα εξ αρχής εκεί λοιπόν πάω βλέπει τις εξετάσεις μου λέει κάθε τριγλικεριδια  σου είναι λίγο ανεβασμένα αλλά κανονικά θα έπρεπε να στη θέση σου να Βρισκόμουν στο νοσοκομείο γιατί γιατί μπορεί να πάθει παγκρεατίτιδα και να ξεχάσω το θέμα παιδί δεν σε αφήνω να προχωρήσεις στην εμβρυομεταφορά

Δεν μας εχεις κουράσει καθόλου! Ισα ίσα που θεωρώ ότι είναι καλό που εκφράζεις τις ανησυχίες σου και τα δε τα κρατάς μέσα σου!

Απ΄ότι κατάλαβα σου πρότεινε γαστρικό μανίκι η ενδοκρινολόγος (βασικά δεν είναι ουτε καν της ειδικοτητας της αυτό). Noμίζω ότι ούτε η πρώτη είσαι ουτε η τελευταία κοπέλα που έχει παραπάνω κιλάκια, πιστεύω επίσης ότι και ο ίδιος ο γυναικολόγος θα σου έλεγε κατι αν εβλεπε τα κιλά σου απαγορευτικά.

Επειδή μπερδεύτηκα λίγο... γιατί σου μίλησαν για παγκρεατίτιδα; Από που προκύπτει αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δεν μας εχεις κουράσει καθόλου! Ισα ίσα που θεωρώ ότι είναι καλό που εκφράζεις τις ανησυχίες σου και τα δε τα κρατάς μέσα σου!

Απ΄ότι κατάλαβα σου πρότεινε γαστρικό μανίκι η ενδοκρινολόγος (βασικά δεν είναι ουτε καν της ειδικοτητας της αυτό). Noμίζω ότι ούτε η πρώτη είσαι ουτε η τελευταία κοπέλα που έχει παραπάνω κιλάκια, πιστεύω επίσης ότι και ο ίδιος ο γυναικολόγος θα σου έλεγε κατι αν εβλεπε τα κιλά σου απαγορευτικά.

Επειδή μπερδεύτηκα λίγο... γιατί σου μίλησαν για παγκρεατίτιδα; Από που προκύπτει αυτό;

Ναι αυτό το γαστρικο μανίκι συμφωνώ δεν είμαι και πάρα πολύ παχιά.. 

Για παγκρεατιτιδα μου είπε ο Ενδοκρινολογος λογο τον τριγλικεριδιον αλλά έψαξα για να πάθεις κάτι τέτοιο πρέπει να έχεις πάρα πολύ ανεβασμένα εμένα ήταν κοντά στα όρια πιο πανό δλδ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ναι αυτό το γαστρικο μανίκι συμφωνώ δεν είμαι και πάρα πολύ παχιά.. 

Για παγκρεατιτιδα μου είπε ο Ενδοκρινολογος λογο τον τριγλικεριδιον αλλά έψαξα για να πάθεις κάτι τέτοιο πρέπει να έχεις πάρα πολύ ανεβασμένα εμένα ήταν κοντά στα όρια πιο πανό δλδ 

Ok αρα και οι δυο είπαν από κάτι άσχετο με το θυροειδή που κανονικά αυτό θα έπρεπε να τσεκάρουν και να μείνουν εκεί, καταστροφολόγησαν και σε άγχωσαν!

Ο εξωσωματικός σου γενικά σου έχει δώσει το ελεύθερο να επικοινωνείς μαζί του τηλεφωνικά;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Ok αρα και οι δυο είπαν από κάτι άσχετο με το θυροειδή που κανονικά αυτό θα έπρεπε να τσεκάρουν και να μείνουν εκεί, καταστροφολόγησαν και σε άγχωσαν!

Ο εξωσωματικός σου γενικά σου έχει δώσει το ελεύθερο να επικοινωνείς μαζί του τηλεφωνικά;

 

Ναι ναι απλά εγώ δεν τον ενοχλώ και πρωτιμαω να πηγενω από κι τα να Μιλά με 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Είμαι καλά αν και ζαλίζομαι αρκετά. Δεν νομίζω να είναι από τα χάπια γιατί τα ήπια στις 7 κοιμήθηκα και ζαλίζομαι τώρα. Δεν νιώθω τίποτα άλλο. Εσύ πώς είσαι;Νιώθεις κάτι;

Οχι λιγες κραμπες π κ π αλλα οσο περναεν οι μερες ειναι ολο και λιγοτερα! Αχ θα σκασω απο αγωνια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Οχι λιγες κραμπες π κ π αλλα οσο περναεν οι μερες ειναι ολο και λιγοτερα! Αχ θα σκασω απο αγωνια! 

Θύμισέ μου πότε πας για χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Θύμισέ μου πότε πας για χοριακή;

Την Δευτερα θα παω! Στο τσακ ειμαι να μην παρω τεστ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!! 

@Niki94 πάρε απόσταση από όλα... Όλα όμως... Κάνε μια βόλτα χαλάρωσε, γύρνα σπίτι πάρε μολύβι και χαρτί και γράψε τι επιλογές έχεις... Και ξεκινά με ένα βήμα την φορά. Οι κρίσεις πανικού ήταν φιλες μου για χρόνια. Και ίσως ξανά έρθουν κάποια στιγμή αλλά πλέον τις έχω συνοδοιπόρο δεν απελπιζομαι. Αυτό που μου έμαθαν είναι να ακούω το σώμα και την ψυχή μου να αποστασιωποιουμαι να οργανωνομαι και να κάνω ένα βήμα την φορά, μια σκέψη. Οι σκέψεις οι πολλές σε έχουν εγκλωβισει. Χαλάρωσε και κάνε το πρόγραμμα σου. 6/11 δεν είναι μακριά... Και πάνω απο όλα ευτυχώς δεν είμαστε σε τριτοκοσμικη χώρα και έχουμε άπειρους γιατρούς που μπορούμε να απευθυνθούμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Αυτή είναι η ιστορία μου 

Απο της 17-10-2014 προσπαθούμε για παιδάκι εξετάσεις και εγώ και ο άντρας μου και ο τότε γυναικολόγος μου να λέει όλα καλά και να μην μας δείνει της εξετάσεις του άντρα μου λέγοντας ότι τις έχασε εμένα με στέλνει σε Ενδοκρινολογο μια ποκυ καλή αλλά ποκυ απότομη και δεν μπορούμε να συνεργαστούμε μιας και δεν είχε το τρόπο να με πείσει.. με τα πολλά μπενει το 2018  29-1-2018 έρχομαι πρώτη φορά μουρι με μουρι με τις κρίσεις πανικού εκεί είπα τέλος η ζωή μου πάει.. με τα πολλά πάω σε ψυχαναλυτή και με σώζει λέμε με τον σύζυγό να πάμε σε άλλο γυναικολόγο πάμε ο γυναικολόγος μου είναι και ο εξωσωματικος 20-12-2018 μας βλέπει για πρώτη φορά οπότε εκεί μας λέει εξετάσεις ο σύζυγός του λέω πως έχουν τα πράγματα μου ζητάει κα πάω στο μαιευτήριο που της κάναμε (Δεν θα πω ονομα) και μας τις δίνει και εκεί χάνουμε την γη κάτω από τα πόδια εγώ με κρίσεις πανικού και ήπια κατάθλιψη είχα την δύναμη να πω στον άντρα μου κοίτα να δεις θα πάμε αλλού να κάνεις και όταν της βλέπει ο γυναικολόγος μου μας λέει δεν είναι σωστα πήγενε να ξανά κάνεις και ετσι κάναμε επιλέξαμε να πάμε σε έναν τοπ κέντρο που ασχολιτε μόνο με αυτό το θέμα και βγενουν και εκεί μηδέν εκεί αρχίζει ο Γολγοθάς μας να λέμε πάει το όνειρο εγώ να μπορώ δια μαγείας κα στήριξη τον άντρα μου να είμαι κολόνα που βρικα την δύναμη δεν ξέρω κάνει επέμβαση και βιοψία ωοσχεου (Η λεγόμενη ορχης) ούτε εκεί τίποτα λέμε ωραία πάμε με δότη και ετσι έγινε 2 εβδομάδες μετά από την επέμβαση του άντρα μου πάμε σε κέντρο με δοτες βρίσκουμε τον δότη μας περνάμε και επιτροπή και ξεκινάμε διεργεση και εκεί πάω στην Ενδοκρινολογο του γυναικολόγο μου μια απότομη αμίλητη και και καμία συνεννόηση λέω χαλάλι ας δώσω 2η ευκαιρία της πηγενω εξετάσεις μου λέει μια χαρα ωραία λέω εκεί πετάει το ξαφνικό εγώ στην θέση σου θα έκανα επέμβαση στο στομάχι (Αυτή που μικραίνουν το στομάχι δεν θυμάμαι πως την λενε) όπα της λέω αυτό το ξεχνάτε λέω έχασε από εμένα την 3η την Τρίτη σχέδια εκεί λέω θα πάω πάλι σε αυτόν που πήγαινα εξ αρχής εκεί λοιπόν πάω βλέπει τις εξετάσεις μου λέει κάθε τριγλικεριδια  σου είναι λίγο ανεβασμένα αλλά κανονικά θα έπρεπε να στη θέση σου να Βρισκόμουν στο νοσοκομείο γιατί γιατί μπορεί να πάθει παγκρεατίτιδα και να ξεχάσω το θέμα παιδί δεν σε αφήνω να προχωρήσεις στην εμβρυομεταφορά εκεί εγώ χάνω τη γη κάτω από τα πόδια το πρώτο πράγμα που θέλω να κάνω όταν ανέβω στο Λυκαβηττό να πάω να πέσω κι όμως πήγα να δω αν μπορώ να το κάνω εκεί με παίρνει τηλέφωνο ο ψυχαναλυτής μου και δια μαγείας μου λέει Μου λέει κάποια λόγια που Μου έκαναν να αλλάξω τη γνώμη εκεί λοιπόν έπρεπε κανονικά εγώ να πάω στο γυναικολόγο να δω τι θα μου πει αλλά δεν το κανα και έκατσα να μείνω με αυτό που μου είχε πει τότε φτάνουμε στο χθες που με έπιασε αυτά τα γιατί και δεν έχω απαντήσεις από πουθενά οπότε τώρα θα περιμένω στις 6-11 να πάω στο γυναικολόγο εξωσωματικο να δω τι θα πει και εκείνος δεν πιστεύω να είμαι θ μόνη παχιά που θέλω πολύ να κάνω παιδί... πόσος κόσμος έχει τριγλικεριδια και δεν το ξέρουμε και έχουν κάνει παιδιά η είμαι η μονη; 

Α! Σε όλο αυτό έχω κάνει ωοληψια έχει γίνει γονιμοποίηση και είναι στην καταψηξη λέγαμε ότι Σεπτέμβριο θα τα βάζαμε... Αλλά ήρθε ο Ενδοκρινολογος και τα αλαξε όλα 

Α! Επίσης δεν έγραψα με πολλές λεπτομέριες απλα μέσα σε αυτά τα χρόνια έχω κάνει 2 υστεροσκοπησεις 

Συγνωμη σας έχω κουράσει...

Καλημέρα Δεν μας κουράζεις κοίταξε για αυτό είμαστε εδώ για να βοηθήσουμε η μία την άλλη. Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι όχι ότι έχεις τόσο μεγάλο πρόβλημα σχετικά με το θέμα το παθολογικό όσο το ψυχολογικό. Ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία είσαι που θέλεις να κάνεις παιδί και έχεις κάποια θεματάκια. προφανώς οι γιατροί θέλουν να προφυλάξουν την υγεία σου πάνω από όλα και να δημιουργήσουν τις κατάλληλες και τις ιδανικές συνθήκες προκειμένου να έχεις μία επιτυχή έκβαση στην εγκυμοσύνη αυτό είναι το ζητούμενο άλλωστε και αυτό να έχεις στο μυαλό σου. Εγώ στη θέση σου θα δούλευα περισσότερο με το ψυχολογικό κομμάτι του εαυτού μου θα μπορέσω να χαλαρώσω και να σκεφτώ θετικά. ακόμα και κιλά να πρέπει να χάσεις αν ψυχολογικά δεν είσαι καλά δεν πρόκειται να το κάνεις. Στο λέω γιατί και εγώ είμαι σχετικά  στην ίδια κατάσταση με σένα. από μόνη μου ξεκίνησα διατροφή με διατροφολόγο πολύ χαλαρά για να χάσω κάποια κιλά και να βελτιώσει την κατάσταση της υγείας μου. Επειδή κιόλας δεν ήθελα να παίρνω χάπια γιατί είχα πρόβλημα με την καμπύλη της γλυκόζης λέω καλύτερα ας κάνω μια πιο σωστή διατροφή. Κατάφερα έτσι και έχασα 8 κιλά πάρα πολύ αργά βέβαια μέσα σε οκτώ μήνες. Το θετικό ήταν ότι δεν πείναγα και κατάφερα και έφτιαξα δείκτες στον οργανισμό μου. Τώρα είμαι ύψος 1,62 με 71 κιλά. είπα στον εαυτό μου αφού είναι να κάνω μία τέτοια κίνηση θα βελτιώσω κι άλλα πράγματα ώστε να μπορέσω να στηρίξω μία εγκυμοσύνη. Δεν είμαι και μικρό κοριτσάκι είμαι ήδη 43 χρόνων. Στη θέση σου λοιπόν θα σταματούσα να βασανίζομαι και να πηγαίνω από τον ένα γιατρό στον άλλο. Χαλάρωσε λίγο το να περιμένεις 1-2 μήνες δεν είναι τίποτα από το να πάρεις μία αποτυχία... Εκτός από το ψυχολογικό κόστος υπάρχει και το οικονομικό.. δεν ξέρω κιόλας αν εργάζεσαι προσπάθησε να χαλαρώσεις και να φτιάξεις αυτά τα δύο που σου είπα... Διατροφή και περπάτημα Εγώ μόνο αυτά έκανα... και έτρωγα πέντε φορές τη μέρα Και εξακολουθώ να τρώω έτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Karamela! είπε:

Την Δευτερα θα παω! Στο τσακ ειμαι να μην παρω τεστ! 

Κοντεύεις κοριτσάκι μου! Χαλάρωσε και μην ανησυχείς! Τη Δευτέρα θα έχεις καλά νέα πιστεύω! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Την Δευτερα θα παω! Στο τσακ ειμαι να μην παρω τεστ! 

Να μην πάρεις, πεταμένα λεφτά... Η Δευτέρα είναι κοντά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Κοντεύεις κοριτσάκι μου! Χαλάρωσε και μην ανησυχείς! Τη Δευτέρα θα έχεις καλά νέα πιστεύω! ??????

Καραμελακι μου γλυκοοοο έρχεται η ώρα σου....άκου τη @Geo2009 και περίμενε λίγο ακόμα έμεινε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Karamela! Η Δευτέρα είναι πολύ κοντά χαλάρωσε κάνε καμιά βολτίτσα χαλαρή και είμαι σίγουρη ότι την Δευτέρα θα κάνουμε πάρτυ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Καραμελακι μου γλυκοοοο έρχεται η ώρα σου....άκου τη @Geo2009 και περίμενε λίγο ακόμα έμεινε

Αγαπούλα μου, τι κάνεις εσύ? Συνήλθες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Αγαπούλα μου, τι κάνεις εσύ? Συνήλθες? 

Κοπέλα μου...να σε έχει ο Θεός καλά εσένα και τα άλλα κορίτσια εδώ μέσα με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ με τα λόγια σας.... Εντάξει δεν είμαι και στην καλύτερη ψυχολογική κατάσταση το παλεύω όμως έχω γυρίσει στη δουλειά και σκέφτομαι την επόμενη προσπάθεια. Έχω βάλει στο μυαλό μου ότι στο τέλος θα τα καταφέρω κι ας έρχονται δυσκολίες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Silver26 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! 

@Niki94 πάρε απόσταση από όλα... Όλα όμως... Κάνε μια βόλτα χαλάρωσε, γύρνα σπίτι πάρε μολύβι και χαρτί και γράψε τι επιλογές έχεις... Και ξεκινά με ένα βήμα την φορά. Οι κρίσεις πανικού ήταν φιλες μου για χρόνια. Και ίσως ξανά έρθουν κάποια στιγμή αλλά πλέον τις έχω συνοδοιπόρο δεν απελπιζομαι. Αυτό που μου έμαθαν είναι να ακούω το σώμα και την ψυχή μου να αποστασιωποιουμαι να οργανωνομαι και να κάνω ένα βήμα την φορά, μια σκέψη. Οι σκέψεις οι πολλές σε έχουν εγκλωβισει. Χαλάρωσε και κάνε το πρόγραμμα σου. 6/11 δεν είναι μακριά... Και πάνω απο όλα ευτυχώς δεν είμαστε σε τριτοκοσμικη χώρα και έχουμε άπειρους γιατρούς που μπορούμε να απευθυνθούμε. 

Συμφωνώ σε όλα.....

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα Δεν μας κουράζεις κοίταξε για αυτό είμαστε εδώ για να βοηθήσουμε η μία την άλλη. Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι όχι ότι έχεις τόσο μεγάλο πρόβλημα σχετικά με το θέμα το παθολογικό όσο το ψυχολογικό. Ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία είσαι που θέλεις να κάνεις παιδί και έχεις κάποια θεματάκια. προφανώς οι γιατροί θέλουν να προφυλάξουν την υγεία σου πάνω από όλα και να δημιουργήσουν τις κατάλληλες και τις ιδανικές συνθήκες προκειμένου να έχεις μία επιτυχή έκβαση στην εγκυμοσύνη αυτό είναι το ζητούμενο άλλωστε και αυτό να έχεις στο μυαλό σου. Εγώ στη θέση σου θα δούλευα περισσότερο με το ψυχολογικό κομμάτι του εαυτού μου θα μπορέσω να χαλαρώσω και να σκεφτώ θετικά. ακόμα και κιλά να πρέπει να χάσεις αν ψυχολογικά δεν είσαι καλά δεν πρόκειται να το κάνεις. Στο λέω γιατί και εγώ είμαι σχετικά  στην ίδια κατάσταση με σένα. από μόνη μου ξεκίνησα διατροφή με διατροφολόγο πολύ χαλαρά για να χάσω κάποια κιλά και να βελτιώσει την κατάσταση της υγείας μου. Επειδή κιόλας δεν ήθελα να παίρνω χάπια γιατί είχα πρόβλημα με την καμπύλη της γλυκόζης λέω καλύτερα ας κάνω μια πιο σωστή διατροφή. Κατάφερα έτσι και έχασα 8 κιλά πάρα πολύ αργά βέβαια μέσα σε οκτώ μήνες. Το θετικό ήταν ότι δεν πείναγα και κατάφερα και έφτιαξα δείκτες στον οργανισμό μου. Τώρα είμαι ύψος 1,62 με 71 κιλά. είπα στον εαυτό μου αφού είναι να κάνω μία τέτοια κίνηση θα βελτιώσω κι άλλα πράγματα ώστε να μπορέσω να στηρίξω μία εγκυμοσύνη. Δεν είμαι και μικρό κοριτσάκι είμαι ήδη 43 χρόνων. Στη θέση σου λοιπόν θα σταματούσα να βασανίζομαι και να πηγαίνω από τον ένα γιατρό στον άλλο. Χαλάρωσε λίγο το να περιμένεις 1-2 μήνες δεν είναι τίποτα από το να πάρεις μία αποτυχία... Εκτός από το ψυχολογικό κόστος υπάρχει και το οικονομικό.. δεν ξέρω κιόλας αν εργάζεσαι προσπάθησε να χαλαρώσεις και να φτιάξεις αυτά τα δύο που σου είπα... Διατροφή και περπάτημα Εγώ μόνο αυτά έκανα... και έτρωγα πέντε φορές τη μέρα Και εξακολουθώ να τρώω έτσι...

Αχ κοπέλα μου... με Καταλαβενεις με τις κρίσεις πανικού... κι εγώ είμαι σε διατροφή από τον Αύγουστο με 5 γεύματα την μέρα αλλά μερικές φορές τα χανω φυσικά πίνω χάπια για το ζαχαρο όπως και κάνω και κάποιες ενέσεις μιας και είναι και εμένα χάλια εγώ δυστιχος λογο κάποιων φαρμάκων δεν μπορώ να χάσω γραμμάριο όσο και να προσπαθώ έχει κολλήσει η ζυγαριά στο ίδιο νούμερο 3 μήνες...!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Karamela! είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσια μ! Αυτο προσπαθω να κρατηθω! Κ να μην παρω! Εντομεταξυ πια μερα γινεται η εμφυτευση? 

Έχει γίνει ήδη.... περίμενε την χοριακή σου θα το διαπιστώσεις και εσύ σύντομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Taggeris είπε:

Κοπέλα μου...να σε έχει ο Θεός καλά εσένα και τα άλλα κορίτσια εδώ μέσα με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ με τα λόγια σας.... Εντάξει δεν είμαι και στην καλύτερη ψυχολογική κατάσταση το παλεύω όμως έχω γυρίσει στη δουλειά και σκέφτομαι την επόμενη προσπάθεια. Έχω βάλει στο μυαλό μου ότι στο τέλος θα τα καταφέρω κι ας έρχονται δυσκολίες.....

Εννοείται οτι θα τα καταφερεις! Οπως ολες μας! Κιας ερχονται δυσκολίες τσουπ θα τις πηδαμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Συμφωνώ σε όλα.....

 

Αχ κοπέλα μου... με Καταλαβενεις με τις κρίσεις πανικού... κι εγώ είμαι σε διατροφή από τον Αύγουστο με 5 γεύματα την μέρα αλλά μερικές φορές τα χανω φυσικά πίνω χάπια για το ζαχαρο όπως και κάνω και κάποιες ενέσεις μιας και είναι και εμένα χάλια εγώ δυστιχος λογο κάποιων φαρμάκων δεν μπορώ να χάσω γραμμάριο όσο και να προσπαθώ έχει κολλήσει η ζυγαριά στο ίδιο νούμερο 3 μήνες...!!!!! 

Είναι από το άγχος σου δεν βοηθάει καθόλου.... Συνέχισα τη διατροφή και χαλάρωσε να μου πεις μία κουβέντα είναι αυτή πως θα το κάνω... Νομίζω ότι το καλύτερο πράγμα είναι το περπάτημα και οι βόλτες πήγαινε στα μαγαζιά για παράδειγμα γύρνα τα όλα καμία δύο-τρεις ώρες και δεν ψωνίζεις τίποτα shopping therapy... χαχαχαχα έτσι και ξεχνιέσαι και ξεκολλάει το μυαλό σου και ενεργοποιείται ο οργανισμός σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Έχει γίνει ήδη.... περίμενε την χοριακή σου θα το διαπιστώσεις και εσύ σύντομα..

Ναι θα εριμενω κορίτσι μ! Ειναι π ψαχνω κανενα σημαδι κ δεν εχω τιποτα κ με πιανει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...