Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Δεν νομίζω πως στην εξωσωματική είναι υπεύθυνος ο ενδοκρινολογος...

Αχ αχ δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94 την απόφαση για έμβρυομεταφορα την παίρνει ο γυναικολόγος και μόνο!!! Παρόλα αυτά καλό και ασφαλές είναι να δώσει το πράσινο φως και ο ενδοκρινολόγος.Στην δική μου περίπτωση ο γιατρός μου ,μου είπε εξαρχής πως αν δεν δώσει οκ ο ενδοκρινολόγος και ο αιματολογος δεν κάνω ούτε διέγερση. Στη θέση σου θα μιλούσα αμέσως με τον γυναικολόγο μου και θα ζητούσα να μίλησε απευθείας με τον ενδοκρινολόγο να του εξηγήσει τι είναι αυτό που τον φοβίζει τόσο πολύ. Πολύ πιθανόν να σου προτείνει μια θεραπεία, εξάλλου αυτή είναι η δουλειά του εξωσωματικου να δίνει λύσεις σε προβλήματα υπογονιμότητας...και μια δεύτερη γνώμη δεν βλάπτει ποτέ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Niki94 την απόφαση για έμβρυομεταφορα την παίρνει ο γυναικολόγος και μόνο!!! Παρόλα αυτά καλό και ασφαλές είναι να δώσει το πράσινο φως και ο ενδοκρινολόγος.Στην δική μου περίπτωση ο γιατρός μου ,μου είπε εξαρχής πως αν δεν δώσει οκ ο ενδοκρινολόγος και ο αιματολογος δεν κάνω ούτε διέγερση. Στη θέση σου θα μιλούσα αμέσως με τον γυναικολόγο μου και θα ζητούσα να μίλησε απευθείας με τον ενδοκρινολόγο να του εξηγήσει τι είναι αυτό που τον φοβίζει τόσο πολύ. Πολύ πιθανόν να σου προτείνει μια θεραπεία, εξάλλου αυτή είναι η δουλειά του εξωσωματικου να δίνει λύσεις σε προβλήματα υπογονιμότητας...και μια δεύτερη γνώμη δεν βλάπτει ποτέ!!!!

Καλημέρα κοπέλα μου πόσο σωστα τα λες...!!! Καλά σιγά να δώσει το οκ αυτός ο Ενδοκρινολογος αλλά θα δω τη θα πει και ο γυναικολόγος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Καλημερα κορίτσια! 

@Niki94 παρε μια δεύτερη γνωμη χθες!

 

Καλημέρα κοπέλα μου... 3η θα πάω να πάρω έχω πάρει 2η 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου... 3η θα πάω να πάρω έχω πάρει 2η 

Εστω! Δηλαδη κ η δυο αυτοι γυναικολογοι σ ειπαν να μην προοχωρησεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Εστω! Δηλαδη κ η δυο αυτοι γυναικολογοι σ ειπαν να μην προοχωρησεις? 

Ενδοκρινολογοί Όχι η μια καν δεν είπε κάτι τέτοιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Niki94 εγώ  πιστεύω πως ο γυναικολόγος-εξωσωματικός είναι υπεύθυνος...

Πλέων αυτό πιστεύω με συζητήσεις... υπομονή ως της 6-11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!

Κορίτσια ο ενδοκρινολογος είναι κι αυτός πολύ σημαντικός σε μια προσπάθεια ivf, ειδικά όταν υπάρχει ενδοκρινολογικό θεματάκι όπως εχω εγώ, η @Niki94 και πολλές άλλες κοπέλες.

Το θέμα είναι να πάρεις κι αλλη γνώμη και να μιλήσεις με τον γυναικολόγο σου γιατί δεν είναι ότι ρώτησες δυο ενδοκρινολόγους και σου είπαν και οι δυο το ίδιο...οπότε ίσως να μην υπάρχει ουσιαστικός λόγος που πήγες πίσω την προσπάθεια σου.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Kαλημερα!!!

Κορίτσια ο ενδοκρινολογος είναι κι αυτός πολύ σημαντικός σε μια προσπάθεια ivf, ειδικά όταν υπάρχει ενδοκρινολογικό θεματάκι όπως εχω εγώ, η @Niki94 και πολλές άλλες κοπέλες.

Το θέμα είναι να πάρεις κι αλλη γνώμη και να μιλήσεις με τον γυναικολόγο σου γιατί δεν είναι ότι ρώτησες δυο ενδοκρινολόγους και σου είπαν και οι δυο το ίδιο...οπότε ίσως να μην υπάρχει ουσιαστικός λόγος που πήγες πίσω την προσπάθεια σου.

 

 

Καλημέρα!Δε θα έπρεπε να υπάρχει συνεργασία μεταξύ τους;Να συζητήσουν για το τι μπορεί να γίνει;Να την βοηθήσουν;Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι την απόφαση την πήρε μόνο ο ενδοκρινολογος, δεν υπήρχε κοινή απόφαση με τον γυναικολόγο-εξωσωματικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλημέρα!Δε θα έπρεπε να υπάρχει συνεργασία μεταξύ τους;Να συζητήσουν για το τι μπορεί να γίνει;Να την βοηθήσουν;Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι την απόφαση την πήρε μόνο ο ενδοκρινολογος, δεν υπήρχε κοινή απόφαση με τον γυναικολόγο-εξωσωματικό...

Συζητανε συνηθως μεταξυ τους αν ειναι απο το ιδιο team, αν δεν ειναι ενημερωνεις εσυ τον γυναικολογο τι ειπε ο ενδοκρινολογος κτλ. Γι αυτο επρεπε η @Niki94 απο την αρχη μολις της το ειπε αυτο ο ενδοκρινολογος να μιλησει με τον γυναικολογο και να μην τη τρωει το αγχος. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Πως εισαι λιβελουλα? Νιωθεις τίποτα? 

Είμαι καλά αν και ζαλίζομαι αρκετά. Δεν νομίζω να είναι από τα χάπια γιατί τα ήπια στις 7 κοιμήθηκα και ζαλίζομαι τώρα. Δεν νιώθω τίποτα άλλο. Εσύ πώς είσαι;Νιώθεις κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Συζητανε συνηθως μεταξυ τους αν ειναι απο το ιδιο team, αν δεν ειναι ενημερωνεις εσυ τον γυναικολογο τι ειπε ο ενδοκρινολογος κτλ. Γι αυτο επρεπε η @Niki94 απο την αρχη μολις της το ειπε αυτο ο ενδοκρινολογος να μιλησει με τον γυναικολογο και να μην τη τρωει το αγχος. 

 

Οκ κατάλαβα!Ευχαριστώ για την διευκρίνηση ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Kαλημερα!!!

Κορίτσια ο ενδοκρινολογος είναι κι αυτός πολύ σημαντικός σε μια προσπάθεια ivf, ειδικά όταν υπάρχει ενδοκρινολογικό θεματάκι όπως εχω εγώ, η @Niki94 και πολλές άλλες κοπέλες.

Το θέμα είναι να πάρεις κι αλλη γνώμη και να μιλήσεις με τον γυναικολόγο σου γιατί δεν είναι ότι ρώτησες δυο ενδοκρινολόγους και σου είπαν και οι δυο το ίδιο...οπότε ίσως να μην υπάρχει ουσιαστικός λόγος που πήγες πίσω την προσπάθεια σου.

 

 

Αχ αυτό πάει να πει ότι πρέπει να συνεργαστούν και να βγει ένα αποτέλεσμα που σε εμένα μου φενετε δύσκολο να συνεργαστούν αυτή οι δύο 

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Συζητανε συνηθως μεταξυ τους αν ειναι απο το ιδιο team, αν δεν ειναι ενημερωνεις εσυ τον γυναικολογο τι ειπε ο ενδοκρινολογος κτλ. Γι αυτο επρεπε η @Niki94 απο την αρχη μολις της το ειπε αυτο ο ενδοκρινολογος να μιλησει με τον γυναικολογο και να μην τη τρωει το αγχος. 

 

Έχεις δίκιο αλλά Ειμουν σε φάση που ήθελα να πάω να πέσω από κάπου Αλήθεια ο ψυχαναλυτής μου με κράτησε να μην το κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Αχ αυτό πάει να πει ότι πρέπει να συνεργαστούν και να βγει ένα αποτέλεσμα που σε εμένα μου φενετε δύσκολο να συνεργαστούν αυτή οι δύο 

 

Έχεις δίκιο αλλά Ειμουν σε φάση που ήθελα να πάω να πέσω από κάπου Αλήθεια ο ψυχαναλυτής μου με κράτησε να μην το κάνω 

Κορίτσι μου αν πιστεύεις πως δεν μπορούν να συνεργαστούν για το καλό σου άλλαξε έναν από τους 2 ή και τους 2...Θα πρέπει να κοιτάξεις το δικό σου καλό και τη δική σου ψυχική ηρεμία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Κορίτσι μου αν πιστεύεις πως δεν μπορούν να συνεργαστούν για το καλό σου άλλαξε έναν από τους 2 ή και τους 2...Θα πρέπει να κοιτάξεις το δικό σου καλό και τη δική σου ψυχική ηρεμία...

Τον εξωσωματικο δεν τον σκάσω με τίποτα Ενδοκρινολογο θα αλλάξω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Τον εξωσωματικο δεν τον σκάσω με τίποτα Ενδοκρινολογο θα αλλάξω 

Μπορείς να ρωτήσεις τον εξωσωματικό αν συνεργάζεται με κάποιον ενδοκρινολογο ώστε να μπορούν κιολας να συζητάνε μεταξύ τους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Μπορείς να ρωτήσεις τον εξωσωματικό αν συνεργάζεται με κάποιον ενδοκρινολογο ώστε να μπορούν κιολας να συζητάνε μεταξύ τους....

Πήγα και σε εκηνει ια ρωτήσω αν έχει αλλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Τον εξωσωματικο δεν τον σκάσω με τίποτα Ενδοκρινολογο θα αλλάξω 

Καλέ ο κυρ Γιώργος θα στο λύσει αμεσως, όταν καταψυξατε τι σου είπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή είναι η ιστορία μου 

Απο της 17-10-2014 προσπαθούμε για παιδάκι εξετάσεις και εγώ και ο άντρας μου και ο τότε γυναικολόγος μου να λέει όλα καλά και να μην μας δείνει της εξετάσεις του άντρα μου λέγοντας ότι τις έχασε εμένα με στέλνει σε Ενδοκρινολογο μια ποκυ καλή αλλά ποκυ απότομη και δεν μπορούμε να συνεργαστούμε μιας και δεν είχε το τρόπο να με πείσει.. με τα πολλά μπενει το 2018  29-1-2018 έρχομαι πρώτη φορά μουρι με μουρι με τις κρίσεις πανικού εκεί είπα τέλος η ζωή μου πάει.. με τα πολλά πάω σε ψυχαναλυτή και με σώζει λέμε με τον σύζυγό να πάμε σε άλλο γυναικολόγο πάμε ο γυναικολόγος μου είναι και ο εξωσωματικος 20-12-2018 μας βλέπει για πρώτη φορά οπότε εκεί μας λέει εξετάσεις ο σύζυγός του λέω πως έχουν τα πράγματα μου ζητάει κα πάω στο μαιευτήριο που της κάναμε (Δεν θα πω ονομα) και μας τις δίνει και εκεί χάνουμε την γη κάτω από τα πόδια εγώ με κρίσεις πανικού και ήπια κατάθλιψη είχα την δύναμη να πω στον άντρα μου κοίτα να δεις θα πάμε αλλού να κάνεις και όταν της βλέπει ο γυναικολόγος μου μας λέει δεν είναι σωστα πήγενε να ξανά κάνεις και ετσι κάναμε επιλέξαμε να πάμε σε έναν τοπ κέντρο που ασχολιτε μόνο με αυτό το θέμα και βγενουν και εκεί μηδέν εκεί αρχίζει ο Γολγοθάς μας να λέμε πάει το όνειρο εγώ να μπορώ δια μαγείας κα στήριξη τον άντρα μου να είμαι κολόνα που βρικα την δύναμη δεν ξέρω κάνει επέμβαση και βιοψία ωοσχεου (Η λεγόμενη ορχης) ούτε εκεί τίποτα λέμε ωραία πάμε με δότη και ετσι έγινε 2 εβδομάδες μετά από την επέμβαση του άντρα μου πάμε σε κέντρο με δοτες βρίσκουμε τον δότη μας περνάμε και επιτροπή και ξεκινάμε διεργεση και εκεί πάω στην Ενδοκρινολογο του γυναικολόγο μου μια απότομη αμίλητη και και καμία συνεννόηση λέω χαλάλι ας δώσω 2η ευκαιρία της πηγενω εξετάσεις μου λέει μια χαρα ωραία λέω εκεί πετάει το ξαφνικό εγώ στην θέση σου θα έκανα επέμβαση στο στομάχι (Αυτή που μικραίνουν το στομάχι δεν θυμάμαι πως την λενε) όπα της λέω αυτό το ξεχνάτε λέω έχασε από εμένα την 3η την Τρίτη σχέδια εκεί λέω θα πάω πάλι σε αυτόν που πήγαινα εξ αρχής εκεί λοιπόν πάω βλέπει τις εξετάσεις μου λέει κάθε τριγλικεριδια  σου είναι λίγο ανεβασμένα αλλά κανονικά θα έπρεπε να στη θέση σου να Βρισκόμουν στο νοσοκομείο γιατί γιατί μπορεί να πάθει παγκρεατίτιδα και να ξεχάσω το θέμα παιδί δεν σε αφήνω να προχωρήσεις στην εμβρυομεταφορά εκεί εγώ χάνω τη γη κάτω από τα πόδια το πρώτο πράγμα που θέλω να κάνω όταν ανέβω στο Λυκαβηττό να πάω να πέσω κι όμως πήγα να δω αν μπορώ να το κάνω εκεί με παίρνει τηλέφωνο ο ψυχαναλυτής μου και δια μαγείας μου λέει Μου λέει κάποια λόγια που Μου έκαναν να αλλάξω τη γνώμη εκεί λοιπόν έπρεπε κανονικά εγώ να πάω στο γυναικολόγο να δω τι θα μου πει αλλά δεν το κανα και έκατσα να μείνω με αυτό που μου είχε πει τότε φτάνουμε στο χθες που με έπιασε αυτά τα γιατί και δεν έχω απαντήσεις από πουθενά οπότε τώρα θα περιμένω στις 6-11 να πάω στο γυναικολόγο εξωσωματικο να δω τι θα πει και εκείνος δεν πιστεύω να είμαι θ μόνη παχιά που θέλω πολύ να κάνω παιδί... πόσος κόσμος έχει τριγλικεριδια και δεν το ξέρουμε και έχουν κάνει παιδιά η είμαι η μονη; 

Α! Σε όλο αυτό έχω κάνει ωοληψια έχει γίνει γονιμοποίηση και είναι στην καταψηξη λέγαμε ότι Σεπτέμβριο θα τα βάζαμε... Αλλά ήρθε ο Ενδοκρινολογος και τα αλαξε όλα 

Α! Επίσης δεν έγραψα με πολλές λεπτομέριες απλα μέσα σε αυτά τα χρόνια έχω κάνει 2 υστεροσκοπησεις 

Συγνωμη σας έχω κουράσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλέ ο κυρ Γιώργος θα στο λύσει αμεσως, όταν καταψυξατε τι σου είπε?

Ποιός είναι ο γιωργις καλε;; τίποτα δεν μου είπε απλά είχαμε πει να τα βάλουμε Σεπτέμβριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...