Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Και εγώ θα γίνω μανούλα το 2020 με εξωσωματική ?? Την Τρίτη κάναμε ωοληψία και περιμένω τα αποτελέσματα της γονιμοποίησης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ... πάντα με τρόμαζε η γραφειοκρατία..!!

Έχεις δίκιο αλλά δυστυχώς αναγκαίο κακό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Και εγώ θα γίνω μανούλα το 2020 με εξωσωματική ?? Την Τρίτη κάναμε ωοληψία και περιμένω τα αποτελέσματα της γονιμοποίησης....

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία άντε με το καλό!!πόσα σου πήραν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Και εγώ θα γίνω μανούλα το 2020 με εξωσωματική ?? Την Τρίτη κάναμε ωοληψία και περιμένω τα αποτελέσματα της γονιμοποίησης....

Καλημέρα με το καλό όλα να πάνε καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία άντε με το καλό!!πόσα σου πήραν??

Σε ευχαριστώ!και εσένα η δεύτερη προσπάθεια να ειναι τυχερή!9 μου πηραν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Σε ευχαριστώ!και εσένα η δεύτερη προσπάθεια να ειναι τυχερή!9 μου πηραν...

Τώρα πάω σε φυσικό κύκλο οπότε ελπίζω να μείνουν τα εμβρυακια!! εύχομαι και σε σένα η πρώτη να είναι και η τυχερή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Elenakii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κ εγώ περνάω πρωτη φορα επιτροπή στη Θεσσαλονίκη στις 23/5. Μου έκλεισαν πολύ γρήγορα το ραντεβού! Είναι κάποια από Βορεια Ελλαδα; Έχει κάποια κοπέλα άποψη για το Διαβαλκανικό;

Γεια σας κορίτσια!!!!!Και εγώ θα μπω στην διαδικασία εξωσωματικής.....Elenakii και εγώ θέλω να κλείσω επιτροπή για Θεσσαλονίκη....σε πόσο καιρό σου κλείσανε ραντεβού??είχες κάνει ήδη όλες τις εξετάσεις πριν κλείσεις ραντεβου????εμείς έχουμε μικρό θέμα στο σπέρμα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Τώρα πάω σε φυσικό κύκλο οπότε ελπίζω να μείνουν τα εμβρυακια!! εύχομαι και σε σένα η πρώτη να είναι και η τυχερή!!

Όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!!Και εγώ θα μπω στην διαδικασία εξωσωματικής.....Elenakii και εγώ θέλω να κλείσω επιτροπή για Θεσσαλονίκη....σε πόσο καιρό σου κλείσανε ραντεβού??είχες κάνει ήδη όλες τις εξετάσεις πριν κλείσεις ραντεβου????εμείς έχουμε μικρό θέμα στο σπέρμα......

Γεια σου!καλή επιτυχία ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Γεια σου!καλή επιτυχία ?

Ευχαριστώ πολύ!!!!!Και σε εσένα Καλή επιτυχία!!!!!Όλα να πάνε τέλεια!!!!!Πώς είναι γενικότερα η διαδικασία της εξωσωματικής??ωοληψια?πέρασες και εσύ από επιτροπή?? Sorry για τις πολλές ερωτήσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kppm είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!!Και εγώ θα μπω στην διαδικασία εξωσωματικής.....Elenakii και εγώ θέλω να κλείσω επιτροπή για Θεσσαλονίκη....σε πόσο καιρό σου κλείσανε ραντεβού??είχες κάνει ήδη όλες τις εξετάσεις πριν κλείσεις ραντεβου????εμείς έχουμε μικρό θέμα στο σπέρμα......

Καλός ήρθες με το καλό και σύντομα με ευχάριστα νέα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλός ήρθες με το καλό και σύντομα με ευχάριστα νέα...

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!!!Και σε εσένα εύχομαι τα καλύτερα!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Δεν το ξέρω κοριτσακι μου όμως σου εύχομαι πολύ καλή επιτυχία!!!❤️

Σε ευχαριστώ πολύ!! Κ εσύ εύχομαι να  είσαι τυχερή ❣❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

@Katriniki μετά την ωοληψία πήρες αντιβίωση;

Ναι πήρα 2 χαπακια το ίδιο βράδυ που την έκανα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kppm είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!!!Και σε εσένα Καλή επιτυχία!!!!!Όλα να πάνε τέλεια!!!!!Πώς είναι γενικότερα η διαδικασία της εξωσωματικής??ωοληψια?πέρασες και εσύ από επιτροπή?? Sorry για τις πολλές ερωτήσεις...

Καλή επιτυχία κορίτσι μου και εμείς θέμα με το σπέρμα έχουμε!!σαν διαδικασία πραγματικά όπως μου έλεγαν και εμένα ισχύει είναι πολύ γρήγορη αν και εξαρτάται και από το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσεις!εγώ από όλη την διαδικασία με αγχώσε η ωοληψια αλλά για την κάθε μια είναι διαφορετικό!!ότι χρειαστεις μου λες!!είμαι ήδη στη δεύτερη προσπάθεια!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Elenakii είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Έκανα μια αναζήτηση στο forum κ δεν έχω βρει κπ κοπέλα που να έχει κάνει προσπάθεια εκεί κ η αλήθεια είναι ότι με προβληματίζει κάπως! Ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά! 

Καλησπέρα! εγω είμαι στο Διαβαλκανικό και έχω να πω τα καλύτερα.. Και για τον γιατρό μου και για τις εμβυολόγους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλησπέρα! εγω είμαι στο Διαβαλκανικό και έχω να πω τα καλύτερα.. Και για τον γιατρό μου και για τις εμβυολόγους..

Καλησπέρα Lisaki! Χαίρομαι που σε βρίσκω!! Έχεις κάνει προσπάθειες ηδη; Ποιο είναι το προβλημα σας αν επιτρεπεται;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η kppm είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!!!Και σε εσένα Καλή επιτυχία!!!!!Όλα να πάνε τέλεια!!!!!Πώς είναι γενικότερα η διαδικασία της εξωσωματικής??ωοληψια?πέρασες και εσύ από επιτροπή?? Sorry για τις πολλές ερωτήσεις...

Καλησπέρα!Συγγνώμη για την καθυστέρηση!Εγώ δεν κατάλαβα πως πέρασαν οι μέρες...είναι πολύ αγχωτική διαδικασία!Στην ωοληψία δεν καταλαβαίνεις τιποτα επειδη γίνεται με μέθη.Εγώ είχα κάποιους πόνους μετά την ωοληψία.Μου είπαν να πιω παυσίπονο αλλά δεν ήπια...Ναι πέρασα από επιτροπή,είναι πολλά τα λεφτά....Ό,τι θες να ρωτας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Εμένα δεν μου είπαν να πάρω...?

Αλήθεια??νομίζω οι περισσότερες παίρνουν και πολλές συνεχίζουν και τις επόμενες ημέρες... Αλλά κάθε πευ είναι διαφορετική...πόσες μέρες πέρασαν που την έκανες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα!Συγγνώμη για την καθυστέρηση!Εγώ δεν κατάλαβα πως πέρασαν οι μέρες...είναι πολύ αγχωτική διαδικασία!Στην ωοληψία δεν καταλαβαίνεις τιποτα επειδη γίνεται με μέθη.Εγώ είχα κάποιους πόνους μετά την ωοληψία.Μου είπαν να πιω παυσίπονο αλλά δεν ήπια...Ναι πέρασα από επιτροπή,είναι πολλά τα λεφτά....Ό,τι θες να ρωτας ?

Όπως επίσης να κάνετε τα χαρτιά σας για το επίδομα!!είναι γύρω στα 350€...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαρεσει που εσυ πάντα βλέπεις το ποτήρι γεμάτο ❤️❤️ καλή επιτυχία κορίτσι μου στις προσπάθειες σου 
    • Σε καταλαβαίνω κοριτσάκι μου, λογικό να στεναχωριέσαι κ να απογοητεύεσαι. Φυσικά κ όλες μας θα θέλαμε να μας έρθει εύκολα ένα μωρακι αλλά προσωπικά λέω Δόξα τω Θεω που έχει προχωρήσει η επιστήμη κ μπορούν να μας βοηθήσουν!! Πίστεψε με όταν πάρεις το μωρακι σου αγκαλιά δε θα σε απασχολεί το πως ήρθε!! Έχω 2 θαύματα στο σπίτι κ θα τα έκανα όλα από την αρχή ξανά κ ξανά χωρίς 2η σκέψη. 
    • Πόσο όμορφο αυτό που είπες! Το ταξίδι αυτό είναι αρκετές φορές μοναχικό (απ' την άποψη ότι δε μπορείς πάντα να το μοιραστείς με φίλους κτλ), αλλά όταν έχεις το σύντροφό σου σύμμαχο σ ολο αυτό, μεγααααααλη υπόθεση.  Δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι όλο αυτό μας έχει φέρει και πιο κοντά θα έλεγα. Οχι ότι είχαμε προβλήματα πριν, αλλά πιστεύω, ειδικά και μετά την παλινδρόμη, είμαστε πιο ενωμένοι από ποτέ! Μόνο και μόνο αυτό για μένα είναι θησαυρός - δε θα μπορούσω να φανταστώ καλύτερο σύντροφο σ' αυτό το ταξίδι απ' τον άνδρα μου ❤️ Υ.Γ. ας μη χρησιμοποιούμε λέξεις όπως "αποτυγχάνουμε" - κυρίως γιατί μας ρίχνουν και επειδή δεν είναι αλήθεια! 😅 Κάθε κύκλο έχουμε 25-30% πιθανότητες, Ε τι να κάνουμε που πέφτουμε στο 75-70% 🤣🤣
    • Καλημέρα κορίτσι μου  εγω με χαμηλή ΑΜΗ κ με λίγα ωάρια π το είδαμε στον υπέρηχο η γιατρος μ είπε να βάλουμε μπρος της είπα μετά το Πάσχα, αλλα τελικά μας ήρθε λίγο νωρίτερα από ότι περιμέναμε γιατί κ εμεις στο πρώτο προσπαθουσαμε σχεδόν 2 χρόνια όποτε δε πιστευα να έρθει τόσο εύκολα! Εμένα θα έχουν 22 μηνες διαφορά αν όλα πάνε καλά! Εγώ ξεχναω ότι είμαι εγκυος με το μωρό στο σπίτι πάω κ δουλεια βέβαια το πρωί κάνω εμετούς κάνω κανένα 20λεπτο να συνέλθω να ετοιμάσω τα γεύματα του παιδιού γιατί τον πηγαίνω βρεφικό, έχω αρκετή βοήθεια από τον άντρα μου τα πρωινά βέβαια μ τον αλλάζει μ τον ντύνει τον ταΐζει γάλα τον πάει σχολείο κ εγώ απλά ετοιμάζω τα φαγητά του!    αλλα πίστεψε με καμία σχέση η εγκυμοσύνη μ αυτή με την προηγούμενη! Δεν υπάρχει η ξεκούραση δεν υπάρχει δλδ σχολάω πέφτω στον καναπέ όποτε θέλω έχω ένα μαϊμουδι στο σπίτι θέλει προσοχή θέλει παιχνίδι!    σιγουρα θα έχει τις δυσκολίες τους η όλη η κατάσταση αλλά πιστεύω ότι θα αξίζει γιατί θα τα βλέπω να μεγαλώνουν μαζί να είναι φιλαράκια!!    επισης σε σχέση με την πρώτη μ εγκυμοσύνη π όλοι με πρόσεχαν τώρα φίλη όλοι ασχολούνται με τον μικρό αντί με εμένα, εμένα σαν να με ξέχασαν ότι είμαι εγκυος πάλι 😂 αλλα όποτε είστε έτοιμοι γιατί αυτό έχει σημασία 
    • Αααχ αυτοί οι άνδρες μας. Ξέρεις πολλές φορές παρά την απογοήτευση μου σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι που έχω βρει αυτόν τον άνθρωπο. Πάντα δίπλα μου, να με στηρίζει σε όλα, να με ενθαρρύνει, να με θαυμάζει και να με αγαπάει. Μέχρι και τώρα που στα γράφω νιώθω συγκινημένη. Είναι μαγικό αυτό το ταξίδι όταν μπορείς να το μοιραστείς με κάποιον που αγαπάς και σε αγαπά πολύ. Εγώ κυρίως για εκείνον νιώθω απογοήτευση, γιατί δε θέλω να μου στενοχωριέται. Και ξέρω πως το παίρνει πολύ βαριά κάθε φορά που αποτυγχάνουμε και που τραβιόμαστε στα νοσοκομεία για δικές μου εξετάσεις. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...