Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

@marilliaτελικα η  prolutex πονάει αρκετα!σαν φαρμακο!στο σημείο που τρυπιεσαι δεν περνάει ο πόνος ουτε την αλλη μερα!ρωτησα το γιατρό κ ειπε ποναει σαν φάρμακο αλλα οτι κραταει τοσο δεν το περίμενα!γενικα ομως ηθελα να ρωτήσω τα κορίτσια εδω στο φόρουμ που είναι μετα απο εμβρυομεταφορα αλλα ακόμα δεν εχετε  κανει χοριακη οπως κ εγω. έχετε κοιλιά πρησμενη απο τα φάρμακα λες κ είστε 2-3μηνών?εγω ετσι είμαι. Που γενικά δεν εχω κοιλιά!

 

 

 

Ισχύει για το φάρμακο!!Εμενα μου κράτησε 5 μέρες αυτό!!Τωρα για το πρήξιμο προσωπικά είχα πρηστεί είχα κ δυσκοιλιότητα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ισχύει για το φάρμακο!!Εμενα μου κράτησε 5 μέρες αυτό!!Τωρα για το πρήξιμο προσωπικά είχα πρηστεί είχα κ δυσκοιλιότητα!!

Ποσο καιρό τωρα τις κάνεις τις prolutex?εννοω πόσες μέρες?εμενα γράφει μεχρι την χοριακη κ αν ειμαι συνεχίζουμε.Δε ξερω μεχρι ποσο όμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ροζ είπε:

Ποσο καιρό τωρα τις κάνεις τις prolutex?εννοω πόσες μέρες?εμενα γράφει μεχρι την χοριακη κ αν ειμαι συνεχίζουμε.Δε ξερω μεχρι ποσο όμως!

Μέχρι κ 3 μηνών έγκυος σίγουρα θα τις κάνω!!Είναι πολύ καλές ενέσεις μην σε αγχώνουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Μέχρι κ 3 μηνών έγκυος σίγουρα θα τις κάνω!!Είναι πολύ καλές ενέσεις μην σε αγχώνουν!!

Δεν αγχώνομαι!Απλώς αναρωτιέμαι αν θα υπάρχει καποια στιγμή σημείο να βαράω χωρις να πονάει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Μέχρι κ 3 μηνών έγκυος σίγουρα θα τις κάνω!!Είναι πολύ καλές ενέσεις μην σε αγχώνουν!!

Τώρα πόσων εβδομάδων είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ροζ είπε:

Δεν αγχώνομαι!Απλώς αναρωτιέμαι αν θα υπάρχει καποια στιγμή σημείο να βαράω χωρις να πονάει?

Θα ρθει κ αυτη η μέρα δν θα αργήσει!!!!Συνήθεια είναι όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ροζ είπε:

Τέλεια κοπέλα μου! Συγχαρητήρια! Άντε να δούμε και τα δικά μας??

Στο εύχομαι ολόψυχα να συνεχίσουν οι προλούτεξ!!!!!Σ ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Από χτες άρχισα να ζαλίζομαι, δεν ξέρω αν είναι λόγω εγκυμοσύνης ή της προγεστερόνης που παίρνω από το στόμα.. επίσης προχτες μου έτυχε κάτι κακό κι έκλαιγα όλη μέρα και άρχισε να πονάει η κοιλιά μου, ανησυχώ μήπως έκανα κακό στο μωρό ? Δεν έχω αίμα κι αυτό είναι ελπιδοφόρο, ε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλημέρα! Από χτες άρχισα να ζαλίζομαι, δεν ξέρω αν είναι λόγω εγκυμοσύνης ή της προγεστερόνης που παίρνω από το στόμα.. επίσης προχτες μου έτυχε κάτι κακό κι έκλαιγα όλη μέρα και άρχισε να πονάει η κοιλιά μου, ανησυχώ μήπως έκανα κακό στο μωρό ? Δεν έχω αίμα κι αυτό είναι ελπιδοφόρο, ε;; 

Καλημέρα!Χοριακη εχεις κανει ?θύμισε μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλημέρα! Από χτες άρχισα να ζαλίζομαι, δεν ξέρω αν είναι λόγω εγκυμοσύνης ή της προγεστερόνης που παίρνω από το στόμα.. επίσης προχτες μου έτυχε κάτι κακό κι έκλαιγα όλη μέρα και άρχισε να πονάει η κοιλιά μου, ανησυχώ μήπως έκανα κακό στο μωρό ? Δεν έχω αίμα κι αυτό είναι ελπιδοφόρο, ε;; 

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Προσπάθησε να ηρεμήσεις λίγο και αν ο πόνος συνεχίζει καλύτερα να μιλήσεις με το γιατρό σου! Όλα καλά θα πάνε! Μην ανησυχείς! ❤️❤️❤️❤️?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι 6,5 εβδομάδων, τώρα δεν πονάω, αλλά είχα κράμπες χτες και τρόμαξα πολύ.. ποιον να πάρω είναι και ΣΚ. Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού στο κέντρο εξωσωματικής να ακούσουμε καρδούλα..δεν έχω γυναικολόγο κάποιον έξω ακόμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Προσπάθησε να ηρεμήσεις λίγο και αν ο πόνος συνεχίζει καλύτερα να μιλήσεις με το γιατρό σου! Όλα καλά θα πάνε! Μην ανησυχείς! ❤️❤️❤️❤️?????

Καλημέρα @Geo2009 πώς εισαι?εγω σήμερα εχω ξυπνήσει πολυ απογοητευμένη και με άσχημη ψυχολογία!Χωρίς λόγο....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ροζ είπε:

Καλημέρα @Geo2009 πώς εισαι?εγω σήμερα εχω ξυπνήσει πολυ απογοητευμένη και με άσχημη ψυχολογία!Χωρίς λόγο....

 

 Καλημέρα! Κι εγώ έχω κάτι τέτοια πάνω κάτω... Υπομονή! Μια βδομάδα μας εμεινε... ❤️❤️❤️?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Είμαι 6,5 εβδομάδων, τώρα δεν πονάω, αλλά είχα κράμπες χτες και τρόμαξα πολύ.. ποιον να πάρω είναι και ΣΚ. Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού στο κέντρο εξωσωματικής να ακούσουμε καρδούλα..δεν έχω γυναικολόγο κάποιον έξω ακόμα..

Ο γιατρός που σε παρακολουθεί στη μονάδα. Δεν έχεις τηλέφωνό του για έκτακτη ανάγκη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Είμαι 6,5 εβδομάδων, τώρα δεν πονάω, αλλά είχα κράμπες χτες και τρόμαξα πολύ.. ποιον να πάρω είναι και ΣΚ. Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού στο κέντρο εξωσωματικής να ακούσουμε καρδούλα..δεν έχω γυναικολόγο κάποιον έξω ακόμα..

Αφου έχει γαντζωθει το μωράκι σου μην ανησυχείς!δεν ειναι τοσο ευκολο να πάθει κατι. Καλό βέβαια ειναι να εισαι ήρεμη αλλα αν ηταν κάτι κακό πιστεύω θα ειχες δει πολυ πολυ αίμα.Θεωρώ οτι αν ειναι να μην κρατηθεί μια εγκυμοσύνη γίνεται γιατι απο μονο του το έμβρυο δεν ειναι τοσο δυνατο-καλο. Οχι επειδη στενοχωρηθηκες κ εκλαψες. Ωστόσο εσυ να είσαι ηρεμη για να είναι κ αυτο. Ολα θα ειναι καλά θα το δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντρέπομαι να πάρω τον γιατρό στη μονάδα γιατί τον έχω ενοχλήσει άπειρες φορές μετά την εμβρυομεταφορά..

Αλλά γενικότερα, οι κράμπες είναι αναμενόμενες και φυσιολογικές την 6η εβδομάδα; 6,5 για την ακρίβεια.. Εσείς έχετε κράμπες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

 Καλημέρα! Κι εγώ έχω κάτι τέτοια πάνω κάτω... Υπομονή! Μια βδομάδα μας εμεινε... ❤️❤️❤️?????

Μου φαίνεται αιώνας!? δεν ξερω τι εχω πάθει σήμερα, νιώθω εναν φόβο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Ντρέπομαι να πάρω τον γιατρό στη μονάδα γιατί τον έχω ενοχλήσει άπειρες φορές μετά την εμβρυομεταφορά..

Αλλά γενικότερα, οι κράμπες είναι αναμενόμενες και φυσιολογικές την 6η εβδομάδα; 6,5 για την ακρίβεια.. Εσείς έχετε κράμπες; 

Αγαπούλα μου, να μην ντρέπεσαι καθόλου! Αυτή είναι η δουλειά τους! Δεν έχει σημασία πόσες φορές τον έχεις ενοχλήσει! Τόσες κι άλλες τόσες! Εγώ θα έπαιρνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Ντρέπομαι να πάρω τον γιατρό στη μονάδα γιατί τον έχω ενοχλήσει άπειρες φορές μετά την εμβρυομεταφορά..

Αλλά γενικότερα, οι κράμπες είναι αναμενόμενες και φυσιολογικές την 6η εβδομάδα; 6,5 για την ακρίβεια.. Εσείς έχετε κράμπες; 

Εμεις δεν έχουμε ακόμα κανει χοριακη είμαστε σε αναμονή!αλλα εγω τις κράμπες θα τις θεωρουσα καλο σημάδι!εγω εχω απο την ωοληψια ακομα σκέψου πονακια που δεν ξερω αν μετα απο μια εβδομάδα ειναι ωοληψια ή ένδειξη εγκυμοσύνης. Πάντως φίλες μ στις εγκυμοσύνες του ειχαν κράμπες.Αν ομως εχεις αφορητους πόνους ή αιμα να τον πάρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Μου φαίνεται αιώνας!? δεν ξερω τι εχω πάθει σήμερα, νιώθω εναν φόβο. 

Κι εγώ έτσι ήμουν προχτές... Αλλά δεν έχει σημασία! Ότι είναι να γίνει έχει γίνει! Εμείς μπορούμε μόνο να περιμένουμε προς το παρόν! Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται? Εγώ κλείνω τα 38 το Σεπτέμβρη! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Ντρέπομαι να πάρω τον γιατρό στη μονάδα γιατί τον έχω ενοχλήσει άπειρες φορές μετά την εμβρυομεταφορά..

Αλλά γενικότερα, οι κράμπες είναι αναμενόμενες και φυσιολογικές την 6η εβδομάδα; 6,5 για την ακρίβεια.. Εσείς έχετε κράμπες; 

Δεν πειράζει κοπέλα μου. Γιατροί είναι. Ξέρουν ότι θα τους ενοχλησουμε. Γνωρίζουν τι περνάμε και εμείς. Να μην αγχώνεσαι, όσο μπορείς φυσικά γιατί με τόσο άγχος που έχουμε δεν ξέρω τι θα γίνουμε. Χαλάρωσε όσο μπορείς. Αυτό είναι το πιο σημαντικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Ντρέπομαι να πάρω τον γιατρό στη μονάδα γιατί τον έχω ενοχλήσει άπειρες φορές μετά την εμβρυομεταφορά..

Αλλά γενικότερα, οι κράμπες είναι αναμενόμενες και φυσιολογικές την 6η εβδομάδα; 6,5 για την ακρίβεια.. Εσείς έχετε κράμπες; 

Είχα και εγώ . Μεγαλώνει το σποράκι . Ηρέμησε . Εγώ μόλις άκουσα καρδούλα μου έδωσε ο γιατρός μαγνήσιο για αυτές . Είναι στο προγραμμα αυτά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...