Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Δεν ήμουν αγχωμένη. Μίλησα κ με τον γιατρό μου είπε ότι όταν αδιαθετησω να του στείλω... Και ξεκινάμε κλομιφαινη.. 

Να μην στεναχωριέσαι καθόλου.....θα πάμε παρεούλα τον επόμενο μήνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mellenaki είπε:

αντε βρε κοριτσι μου μακααααρι περιμενουμε θετικα νεα ! κοιτα να εισαι προετοιμασμενη για οτιδηποτε σου πει ο γιατρος!

Ναι...Απλα αναμενω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Δεν έχω σταθερό κύκλο.αναλογα αν έχω κύκλο 28 ημερών θετικό τεστ έχω τη 14 μέρα.σου έδωσε κ χάπια? ωορρηξία κάνεις κανονικά?

Μέχρι τώρα έχω πάρει τα inofert plus. Αυτή τη φορά όταν ζήτησα από το γιατρό να προχωρήσουμε το θέμα, μου έγραψε serpafar (κλομιφαινη λέγεται αν δεν κάνω λάθος) και μια ένεση ovitrelle. Μόλις αδιαθετησω λοιπόν θα τα πάρω από την 2η έως την 8η μέρα. Όσον αφορά τις πολυκυστικές η προηγούμενη γιατρός μου είχε πει ότι έχω εικόνα πολυκυστικών, ο τωρινός μου γιατρός όταν με είχε πρωτοεξετάσει μου είχε πει ότι δε βλέπει πολυκυστικές και πριν λίγο καιρό ο ίδιος γιατρός μου είπε ότι έχω μια πολυκυστικότητα. Όταν τον ρώτησα αν η πολυκυστικότητα επηρεάζει τη γονιμότητα λόγω άστατης περιόδου άρα και ωορρηξιας, μου απάντησε πως ναι. Συμπέρανα ότι εφόσον εγώ έχω σταθερό κύκλο δεν με αφορά και η πολυκυστικότητά μου ?. Ωορρηξία κάνω κανονικά (ελπίζω!)  κι αυτό το λέω επειδή την παρακολουθώ μέσω υπερήχων. Ουσιαστικά πηγαίνω μια φορά για επίσκεψη και με κατευθύνει ποιες μέρες να έχουμε επαφές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

@Χρυσάφω πότε θα μάθουμε τα αποτελέσματα??

Περιμένω να με παρει ο γιατρος...3,5 χρονια περιμένω κοριτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Περιμένω να με παρει ο γιατρος...3,5 χρονια περιμένω κοριτσια...

❤️❤️ περιμένουμε και εμείς μαζί σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Δεν ήμουν αγχωμένη. Μίλησα κ με τον γιατρό μου είπε ότι όταν αδιαθετησω να του στείλω... Και ξεκινάμε κλομιφαινη.. 

Δεν πειράζει @Starrr που δεν έμεινες αυτή τη φορά. Θα έρθει και η δίκη σου στιγμή!! Καλή τύχη με την κλομιφαίνη!! Θα σε παρακολουθώ γιατί βαδίζουμε στον ίδιο δρόμο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κορίτσια έχετε γίνει η καθημερινή μου παρεούλα!! Έρχομαι στη δουλειά και λέω ας πω μια Καλημέρα και στα κορίτσια μου.. Έχουμε όλες τον ίδιο σκοπό.. τη δημιουργία μια ψυχούλας! Κάποιες προσπαθείτε Χρόνια κάποιες άλλες μαζί με εμένα είμαστε στην αρχή αυτού του ταξιδιού.. Είναι τόσο όμορφο αυτό που μοιραζόμαστε εδώ..  εύχομαι όλες μας να έχουμε ευχάριστα νέα σύντομα!! Περιμένω την πρώτη που θα κάνει την αρχή... και ειμαι σίγουρη ότι σιγά σιγά θα ακολουθήσουμε και οι υπόλοιπες..  θετική σκέψη κορίτσια και αισιοδοξία!! θα ρθει το πολυπόθητο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Περιμένω να με παρει ο γιατρος...3,5 χρονια περιμένω κοριτσια...

είμαστε ολές στην αναμονη μαζί σου! αντε βρε κορίτσια να κανει καποια την αρχη για αυτο το μήνα , να μας ανακοινωσει τα ευχαριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Θα μπορούσε αλλα μαλλον οχι για μενα...Νιωθω απιστευτη κουραση σημερα κ εχω πολλα νευρα.Δεν θελω να πιστεψω σε κανενα συμπτωμα.Η απογοήτευση ειναι ολο κ μεγαλυτερη καθε φορα...

Κορίτσι μου μην απογοητεύεσαι. Ο Θεός είναι μεγάλος. Θα κάνει το θαύμα Του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ακόμαααααα αντεεεεε

Μιλήσουμε.Μ ειπε οτι ήταν βιοχημικη κ θα αδιαθετησω...Οι τιμές ειναι πολυ χαμηλες...Θα κανω ακομα μια την Δευτέρα κ βλέπουμε.Μπορει να ειναι εμμηνόπαυση η κατι αλλο...Θα δειξει.Τι ειναι το αλλο δεν μ ειπε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

αχ βρε κορίτσια έχετε γίνει η καθημερινή μου παρεούλα!! Έρχομαι στη δουλειά και λέω ας πω μια Καλημέρα και στα κορίτσια μου.. Έχουμε όλες τον ίδιο σκοπό.. τη δημιουργία μια ψυχούλας! Κάποιες προσπαθείτε Χρόνια κάποιες άλλες μαζί με εμένα είμαστε στην αρχή αυτού του ταξιδιού.. Είναι τόσο όμορφο αυτό που μοιραζόμαστε εδώ..  εύχομαι όλες μας να έχουμε ευχάριστα νέα σύντομα!! Περιμένω την πρώτη που θα κάνει την αρχή... και ειμαι σίγουρη ότι σιγά σιγά θα ακολουθήσουμε και οι υπόλοιπες..  θετική σκέψη κορίτσια και αισιοδοξία!! θα ρθει το πολυπόθητο!! 

ναι κοριτσι μου εχεις δικιο ειναι ομορφο να εχεις να πεις καπου τον "πονο" σου χωρις να σε κρινει, κ να σε καταλαβαινει και απολυτα γιατι απλα ζει την ιδια αγωνια με εσενα κ οχι μια αλλα πολλες γυναικες που παλευουμε καθημερινα για τα παντα κ καταφερνουμε τελικα τα παντα. Ειμαστε εμεις που φερνουμε τις ψυχουλες στη ζωη κ συνεχιζουμε καθημερινα τον αγωνα μας, μακαρι ολες να εχουμε συντομα ευχαριστα νεα γιατι το θελουμε πολυ κ ειμαι σιγουρη οτι ολες εδω μεσα οι κοπελες θα γινουν οι καλυτερες μανουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr μου, μην στενοχωριέσαι. Είσαι νέα και θα θα τα καταφέρετε σύντομα. Θα δεις. Μια μια θα λιγοστεύετε εδώ γιατί θα έχετε ένα σποράκι μέσα σας και θα αλλάξετε θέμα. Για μένα είμαι σίγουρη πως θα παραμείνω στο θέμα δια παντώς. Δεν υπάρχει ούτε κόκκος ελπίδας. Για εσάς κορίτσια μου είμαι σίγουρη πως σιγά σιγά η μια μετά την άλλη θα μας ανακοινώνετε θετική χοριακή. Άντε με το καλό. Πίστη και υπομονή!!! ?✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Κορίτσι μου μην απογοητεύεσαι. Ο Θεός είναι μεγάλος. Θα κάνει το θαύμα Του. 

Μιλήσαμε με γιατρό.Ειπε βιοχημικη...Να κανω λεει αλλη μια Δευτέρα κ βλεπουμε.Μονο στο Θεο ελπίζω...Κλαιω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Δεν πειράζει @Starrr που δεν έμεινες αυτή τη φορά. Θα έρθει και η δίκη σου στιγμή!! Καλή τύχη με την κλομιφαίνη!! Θα σε παρακολουθώ γιατί βαδίζουμε στον ίδιο δρόμο!! 

Απλά ανησυχεί κ ο γιατρός γιατί είναι κ εξαφανισμένη η περίοδος... Εκτός κ αν κάτι πήγε να γίνει κάτι.... Κ δνε εξελίχτηκε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μιλήσαμε με γιατρό.Ειπε βιοχημικη...Να κανω λεει αλλη μια Δευτέρα κ βλεπουμε.Μονο στο Θεο ελπίζω...Κλαιω...

Σε παρακαλώ μη κλαις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μιλήσαμε με γιατρό.Ειπε βιοχημικη...Να κανω λεει αλλη μια Δευτέρα κ βλεπουμε.Μονο στο Θεο ελπίζω...Κλαιω...

Και εγώ μια από τα ίδια ίσως..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κλαιω...κι ειμαι κ σχολείο..

Και εγώ ήμουν χάλια στο σχολείο. Όλοι. Μου έλεγαν τι έχω. Σε καταλαβαίνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Thunder είπε:

Μέχρι τώρα έχω πάρει τα inofert plus. Αυτή τη φορά όταν ζήτησα από το γιατρό να προχωρήσουμε το θέμα, μου έγραψε serpafar (κλομιφαινη λέγεται αν δεν κάνω λάθος) και μια ένεση ovitrelle. Μόλις αδιαθετησω λοιπόν θα τα πάρω από την 2η έως την 8η μέρα. Όσον αφορά τις πολυκυστικές η προηγούμενη γιατρός μου είχε πει ότι έχω εικόνα πολυκυστικών, ο τωρινός μου γιατρός όταν με είχε πρωτοεξετάσει μου είχε πει ότι δε βλέπει πολυκυστικές και πριν λίγο καιρό ο ίδιος γιατρός μου είπε ότι έχω μια πολυκυστικότητα. Όταν τον ρώτησα αν η πολυκυστικότητα επηρεάζει τη γονιμότητα λόγω άστατης περιόδου άρα και ωορρηξιας, μου απάντησε πως ναι. Συμπέρανα ότι εφόσον εγώ έχω σταθερό κύκλο δεν με αφορά και η πολυκυστικότητά μου ?. Ωορρηξία κάνω κανονικά (ελπίζω!)  κι αυτό το λέω επειδή την παρακολουθώ μέσω υπερήχων. Ουσιαστικά πηγαίνω μια φορά για επίσκεψη και με κατευθύνει ποιες μέρες να έχουμε επαφές! 

Και μένα ο γιατρός μου μου έχει πει ότι εχω πολυκυστική εικόνα αλλά όχι το σύνδρομο!!Φαίνεται στον υπέρηχο ιδιαίτερα στην δεξιά ωοθήκη σαν τρύπες τυριού!!Λογικά κάποιους μήνες δν σκάσαν τα ωαρια μου!!Ο κύκλος μου είναι απο 27-37 μέρες!!Καλό αν έχεις σταθερό κύκλο!!Κλομιφαίνη πέρνουν κ κοπέλες χωρίς πολυκυστικές!!Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
    • Μπα ουτε κ σε μενα γινεται ενω επιλεγω ιστοτοπος για υπολογιστες. ισως εχει να κανει με τις ρυθμισεις του safari. Λοιποιν κοριτσια μου εγω ειμαι θεωρητικα 4η μερα μετα την ωορρηξια βασει τεστ αν δεν εκανα τεστ θα σας ελεγα οτι περιμενω περιοδο καθως με κυκλο 29 ημερων ειμαι 28η μερα σημερα και απο εχθες εχω πονακια περιοδου κ ευαισθητες θηλες... Να ηταν λαθος το τεστ κ να έρχεται;;;   @Θέτις Κ. αγαπη δεν ηρθε μηνυμα. Μπηκα απο pc και ουτε στο mail ηρθε ειδοποιηση.. Μηπως το εστειλες αλλου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...