Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωιμα Συμπτωματα Εγκυμοσυνης!


γωγω γωγω

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

@Ειρήνη ρασακηΝαι! Εγώ θα κάνω το πρωί σίγουρα - αν δεν μας προλάβουν οι εξελίξεις, φτου φτου - 
Εσύ αύριο λες ή το Σάββατο που θα έχεις επισήμως καθυστέρηση; Ο κύκλος σου είναι πάντα σταθερός;
Εγώ αύριο θα είμαι στις 18 μέρες από την επαφή και ωορρηξία. 

@misofeggaro13 μέρες θα είναι από την επαφή +την ωορρηξία. .καλα δεν ειναι;;θα φανει;;λεω αυριο...Τους τελευταίους 6 μηνες Εγώ σταθεροτατο κύκλο με μια μέρα γενικά απόκλιση μερικες φορες..αυριο κανονικά αδιαθετω (που να μηνννν)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ειρήνη ρασακη είπε:

@misofeggaro13 μέρες θα είναι από την επαφή +την ωορρηξία. .καλα δεν ειναι;;θα φανει;;λεω αυριο...Τους τελευταίους 6 μηνες Εγώ σταθεροτατο κύκλο με μια μέρα γενικά απόκλιση μερικες φορες..αυριο κανονικά αδιαθετω (που να μηνννν)

Βρε κοριτσακι μου, αφου αυριο ειναι να αδιαθετησεις, γιατι δεν περιμενεις μια μερα παραπανω να εχεις τουλαχιστον καθυστερηση?? Φανταζεσαι να κανεις το τεστ το πρωι κ το βραδυ να αδιαθετησεις? ΕΙΣΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗ!!

Ο,τι κ να αποφασισεις παντως ευχομαι ενα περιποιημενο θετικο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

@Ειρήνη ρασακηΝαι! Εγώ θα κάνω το πρωί σίγουρα - αν δεν μας προλάβουν οι εξελίξεις, φτου φτου - 
Εσύ αύριο λες ή το Σάββατο που θα έχεις επισήμως καθυστέρηση; Ο κύκλος σου είναι πάντα σταθερός;
Εγώ αύριο θα είμαι στις 18 μέρες από την επαφή και ωορρηξία. 

18 ημερες?? Πολυ καλη ημερομηνια για μια χοριακη!!!! Αντε να ακουσουμε κανενα ευχαριστο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rosemary είπε:

Βρε κοριτσακι μου, αφου αυριο ειναι να αδιαθετησεις, γιατι δεν περιμενεις μια μερα παραπανω να εχεις τουλαχιστον καθυστερηση?? Φανταζεσαι να κανεις το τεστ το πρωι κ το βραδυ να αδιαθετησεις? ΕΙΣΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗ!!

Ο,τι κ να αποφασισεις παντως ευχομαι ενα περιποιημενο θετικο!!

xaxa συνήθως αδιαθετω στον ύπνο μου...δεν ξέρω λες ε;;το θέμα είναι ότι θα ξέρω είναι αρνητικό...οπότε πάει έφυγε το πουλάκι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ειρήνη ρασακη Τα κορίτσια εδώ λένε πως για να έχεις πιο σίγουρο αποτέλεσμα καλό είναι να κάνεις τεστ την επόμενη του πιο μεγάλου σου κύκλου. Η χορειακή ορμόνη αρχίζει να εμφανίζεται κάποιες μέρες μετά την εμφύτευση του ωαρίου, και από την επιτυχημένη ωορρηξία μέχρι την εμφύτευση μεσολαβούν επίσης κάποιες μέρες. Ενδεικτικά βρήκα αυτό "Τα επίπεδα της ορμόνης μπορούν αρχικά να ανιχνευθούν με εξέταση αίματος περίπου 10 ημέρες μετά τη σύλληψη και με εξέταση ούρων περίπου 11-14 ημέρες μετά τη σύλληψη." 

Στη περίπτωση σου είσαι οριακά για να φανεί με χοριακή. Μπορείς να κάνεις αλλά να είσαι προετοιμασμένη και για αρνητικό αποτέλεσμα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν θα είσαι έγκυος...
Όσο δεν έχουμε επισκέψεις, ελπίζουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ειρήνη ρασακη είπε:

xaxa συνήθως αδιαθετω στον ύπνο μου...δεν ξέρω λες ε;;το θέμα είναι ότι θα ξέρω είναι αρνητικό...οπότε πάει έφυγε το πουλάκι ??

   Ε ας το μαθεις μια μερα μετα!! Ειναι καλυτερο να δεις περιοδο απο το να δεις αρνητικο τεστ!! Επισης ειναι καλυτερο να δεις ενα θετικο τεστ με μιας ημερας περισσοτερη αναμονη-ειναι μεγαλυτερη η χαρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

@Ειρήνη ρασακη Τα κορίτσια εδώ λένε πως για να έχεις πιο σίγουρο αποτέλεσμα καλό είναι να κάνεις τεστ την επόμενη του πιο μεγάλου σου κύκλου. Η χορειακή ορμόνη αρχίζει να εμφανίζεται κάποιες μέρες μετά την εμφύτευση του ωαρίου, και από την επιτυχημένη ωορρηξία μέχρι την εμφύτευση μεσολαβούν επίσης κάποιες μέρες. Ενδεικτικά βρήκα αυτό "Τα επίπεδα της ορμόνης μπορούν αρχικά να ανιχνευθούν με εξέταση αίματος περίπου 10 ημέρες μετά τη σύλληψη και με εξέταση ούρων περίπου 11-14 ημέρες μετά τη σύλληψη." 

Στη περίπτωση σου είσαι οριακά για να φανεί με χοριακή. Μπορείς να κάνεις αλλά να είσαι προετοιμασμένη και για αρνητικό αποτέλεσμα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν θα είσαι έγκυος...
Όσο δεν έχουμε επισκέψεις, ελπίζουμε!!!

 Δεν εχω like μανα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

   Ε ας το μαθεις μια μερα μετα!! Ειναι καλυτερο να δεις περιοδο απο το να δεις αρνητικο τεστ!! Επισης ειναι καλυτερο να δεις ενα θετικο τεστ με μιας ημερας περισσοτερη αναμονη-ειναι μεγαλυτερη η χαρα!!

με έπεισες! !!! Δεν κάνω και θα θα παρακαλάω να μην έρθει! !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

@Ειρήνη ρασακη Τα κορίτσια εδώ λένε πως για να έχεις πιο σίγουρο αποτέλεσμα καλό είναι να κάνεις τεστ την επόμενη του πιο μεγάλου σου κύκλου. Η χορειακή ορμόνη αρχίζει να εμφανίζεται κάποιες μέρες μετά την εμφύτευση του ωαρίου, και από την επιτυχημένη ωορρηξία μέχρι την εμφύτευση μεσολαβούν επίσης κάποιες μέρες. Ενδεικτικά βρήκα αυτό "Τα επίπεδα της ορμόνης μπορούν αρχικά να ανιχνευθούν με εξέταση αίματος περίπου 10 ημέρες μετά τη σύλληψη και με εξέταση ούρων περίπου 11-14 ημέρες μετά τη σύλληψη." 

Στη περίπτωση σου είσαι οριακά για να φανεί με χοριακή. Μπορείς να κάνεις αλλά να είσαι προετοιμασμένη και για αρνητικό αποτέλεσμα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν θα είσαι έγκυος...
Όσο δεν έχουμε επισκέψεις, ελπίζουμε!!!

@misofeggaro δεν κανωωωω τότε! !!Και εύχομαι να μετρήσουμε πολλές μέρες καθυστέρησης! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι και εγω συμφωνω με τα κοριτσια με την καθυστερηση αλλωστε τον εφαγες τον γαιδαρο ουτε η μιση ουρα δε εμεινε !!!!!!!! αχ μακαρι να μας πεις τα θετικα νεακιαααααα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2018 at 1:05 ΜΜ, ο/η Annakwst είπε:

Καλησπέρα σε Όλες!!!! 

Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα μου... Είμαι 30 χρονών και εδώ και έχω πολύ σταθερό κύκλο 28 μέρες (1 μέρα απόκλιση) την προηγούμενη Δευτέρα Όπως έπρεπε αδιαθετησα... συνήθως κρατάει 5 μέρες... αυτή τη φοράει κράτησε μόνο 1-2 μέρες με μικρότερη ροή από το κανονικό και κόπηκε αποτομα ... την Παρασκευή είχα κάτι πονακια χαμηλά και κηλίδες ροζ μετά πάλι τίποτα..  

Γενικά έχω πονοκεφάλους και μια ενόχληση στο στομάχι! Έκανα την παρασκ ένα τεστ (το εκανα μεσημερι λταν ειδα τις κηλιδες)αλλά βγήκε αρνητικο.. ο γιατρός μου είπε είναι νωρίς να περιμένω λίγο!

Λέτε να έγινε το θαύμα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

@Athena D. 

Αθηνα μου ευχομαι τα πράγματα να ηταν διαφορετικά για σένα..εύχομαι να μην ειχες φτασει σε αυτο το σημειο, ομως σε καταλαβαιβω.... ερχεται καποια στιγμή που φτανουμε στα ορια μας κ εμεις ξέρουμε καλυτερα απο τον καθενα τον εαυτο μας και τις καταστασεις... 

Μακαρι κοριτσι μου να σου έρθει εκει που δε το περιμενεις....οσο αδυνατον και αν σου φαίνεται...οσο μακρυνο ονειρο και να μοιάζει..... 

Καλη συνεχεια...?

Σ ευχαριστω πολυ καρδουλα μου!Χαρηκα πολυ που σε γνωρισα απο εδω μεσα και να εχεις μια τελειομηνη και υπεροχη εγκυμοσυνη!!!!!Να κρατησεις στην αγκαλια ενα υγιη και τυχερο μωρακι!Σ ευχαριστω για ολα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα ! 
@Athena D. σου εύχομαι ότι καλύτερο. Πιστεύω ότι υπάρχουν παιδιά στα οποία μπορείς να χαρίσεις την αγάπη σου απλόχερα. Κάνε ότι είναι καλύτερο για εσένα, δικαίωμα σου να πεις ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ γιατί εσύ ξέρεις τα όρια σου. Αλλά είναι επίσης υποχρέωση σου να είσαι γεμάτη και ευτυχισμένη ακόμα και χωρίς παιδί. Καλή συνέχεια! 
@Ειρήνη ρασακη όσο περνάνε οι μέρες έρχεται πιο κοντά το επιθυμητό! Είχα καλή διαίσθηση από την ωορρηξία μου και μετά, όσο και αν έχω κάτι ενοχλητικά πονάκια που και που. Μακάρι να είμαστε τυχερές και αύριο πρωί να  ανεβάσουμε  φωτό με το θετικό μας τεστ! 
@Kukki Στις πάστες λέμε πάντα ΝΑΙ! Για να γλυκάνεις και την αναμονή μέχρι τις 10/2.!

Έρχομαι στο θέμα μας να τα πούμε κορίτσιααα

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσακι!Να πανε ολα περιφημα και συντομα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!!!!!!Τα φιλια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Σ ευχαριστω πολυ καρδουλα μου!Χαρηκα πολυ που σε γνωρισα απο εδω μεσα και να εχεις μια τελειομηνη και υπεροχη εγκυμοσυνη!!!!!Να κρατησεις στην αγκαλια ενα υγιη και τυχερο μωρακι!Σ ευχαριστω για ολα!!!!!!

Ααα στο καλο ειμαι και ευσυγκινητη.................???

Εύχομαι ολα να σου πανε καλα Αθηνουλα μου....καλη δύναμη και ο,τι χρειαστείς ειμαστε εδω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ααα στο καλο ειμαι και ευσυγκινητη.................???

Εύχομαι ολα να σου πανε καλα Αθηνουλα μου....καλη δύναμη και ο,τι χρειαστείς ειμαστε εδω...

Να χαμογελας κοριτσαρα μου!!!Θυμασαι;; Σχεδον μαζι μπηκαμε εδω μεσα!Εεε ,ποτε δεν ξερεις τι σχεδια εχει ο Θεος για μενα!Τα φιλια μου!!!!!!!!Να προσεχεις το μπεμπακι σου και τον εαυτο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χαρα123 είπε:

Koritsia mou auta ta prwima simptomata uparxoun telikaa??euxaristwww

Αυτο με βασανίζει και εμένα τις τελευταίες μέρες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσακι!Να πανε ολα περιφημα και συντομα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!!!!!!Τα φιλια μου!

Σε ευχαριστώ! Τα φιλιά μου κ ελπίζω να τα ξαναπούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Annakwst είπε:

Αυτο με βασανίζει και εμένα τις τελευταίες μέρες!!! 

κορίτσι εσύ είδα οτι αδιαθέτησες και λογω μιας  μικρης ανωμαλίας σκεφτόσουν μήπως προκειται για κατι άλλο. Δε νομίζω να ειναι εγκυμοσύνη αφού όλα δείχνουν ότι ηταν περίοδος αυτό, ωστόσο η επόμενη φορά κοντοζυγώνει!

Συμπτώματα (αν και δνε εχω μεινει), υπάρχουν και δεν υπαρχουν, αφου αφενος πολλα τα βγαζουμε απο το μυαλο μας, καποιες κοπελες δεν εχουν κανενα, και καποιες εχουν αλλα διαφορετικά μεταξύ τους. Το πιο ασφαλες συμπτωμα ειναι η ιδια η καθυστερηση. Πονακια διαφορα ολες μας εχουμε μεσα στον κυκλο μας. Εγω στον προηγουμενο απο την ωορρηξια και μετα ειχα πονακια και τραβηγματα καθε μερα, ωστόσο τιποτα, τελικα δεν εγινε! Σε αλλη αυτα τα πονακια μπορει και να ειναι κατι. Γενικα θελει ψυχραιμια με τα συμπτωματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Annakwst είπε:

Αυτο με βασανίζει και εμένα τις τελευταίες μέρες!!! 

Emena na deis me ponaei stithos arketa kai exw xesikotheiiiii

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

κορίτσι εσύ είδα οτι αδιαθέτησες και λογω μιας  μικρης ανωμαλίας σκεφτόσουν μήπως προκειται για κατι άλλο. Δε νομίζω να ειναι εγκυμοσύνη αφού όλα δείχνουν ότι ηταν περίοδος αυτό, ωστόσο η επόμενη φορά κοντοζυγώνει!

Συμπτώματα (αν και δνε εχω μεινει), υπάρχουν και δεν υπαρχουν, αφου αφενος πολλα τα βγαζουμε απο το μυαλο μας, καποιες κοπελες δεν εχουν κανενα, και καποιες εχουν αλλα διαφορετικά μεταξύ τους. Το πιο ασφαλες συμπτωμα ειναι η ιδια η καθυστερηση. Πονακια διαφορα ολες μας εχουμε μεσα στον κυκλο μας. Εγω στον προηγουμενο απο την ωορρηξια και μετα ειχα πονακια και τραβηγματα καθε μερα, ωστόσο τιποτα, τελικα δεν εγινε! Σε αλλη αυτα τα πονακια μπορει και να ειναι κατι. Γενικα θελει ψυχραιμια με τα συμπτωματα!

@Kat-Cat η αλήθεια είναι προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γιατί έχω μέρες ακόμα! Απλά στα τόσα χρόνια πρώτη φορά μου συνέβη κάτι τέτοιο και έτυχε να είναι Αφού ξεκινήσαμε να ειμαι πιο "ελευθεροι" 

Καμία φορά Τελικά θέλουμε κάποια πράγματα πιο πολύ από ότι φανταζόμαστε!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χαρα123 είπε:

Emena na deis me ponaei stithos arketa kai exw xesikotheiiiii

Εχεις πολλές μέρες ακόμα μέχρι την μεγάλη αναμενόμενη μέρα??αυτή της περιόδου?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...