Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε και εμένα η ώρα μου...


Guest

Recommended Posts

Χαιρετώ την όμορφη παρέα!

Μου φαίνεται λίγο περίεργο που γράφω σε ένα Forum για μαμάδες, γιατί ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι θα γίνω και εγώ μαμά (ελπίζω σύντομα)...

Ως άπειρη δυστυχώς, θα κάνω διάφορες χαζές ερωτήσεις.. :roll: (please δείξ'τε κατανόηση!)

Περίμενα περίοδο στις 22/11. Μία ημέρα πριν είδα λίγα καφέ υγρά αλλά μέχρι και σήμερα δεν έχω αδιαθετήσει, ενώ πονάω και τις 3 ημέρες κανονικά, σαν να είχα περίοδο και από προχθές την μία στιγμή κρυώνω πολύ και την άλλη ζεσταίνομαι πολύ..(δεν ξέρω αν έχει σχέση το τελευταίο, απλά το ανέφερα).

Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος? Είχε κάποια από εσάς παρόμοια συμπτώματα ή άδικα χαίρομαι?..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνηθως δεν υπαρχουν συμπτωματα.....δεν χανεις τιποτα να κανεις ενα τεστακι η μια χοριακη.για να διαπιστωσεις αν οντως εισαι εγκυος.....

στο ευχομαι...καλα αποτελεσματα και περιμενουμε νεα σου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ω ναι...

τετοια "συμπτωματα" ειχα στον δευτερο γιο μου..

επειδη εμεις το προσπαθουσαμε..εκανα τεστ πριν κανω εχω καθηστεριση...βγηκε αχνο θετηκο..μετα δυο μερες ηταν καραμπινατο θετηκο

Με το καλο σου ευχομαι..και καλοσηρθες στην παρεα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τέτοια συμπτώματα δεν είχα.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις ένα τεστ από το φαρμακεί ο και να βεβαιωθείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμείς είμαστε στον 4ο μήνα προσπάθειας.. Σκέφτομαι να κάνω τεστ αύριο το πρωί, αν και φοβάμαι, αν θα "δείξει", γιατί ο κύκλος μου δεν είναι απόλυτα σταθερός. Την χοριακή λέω να την αποφύγω, έκανα αρκετές εξετάσεις στον προγεννητικό έλεγχο και φοβάμαι τις ενέσεις!

Ελπίζω, να έχω ευχάριστα νέα αύριο, γιατί αν όχι, ένας ακόμη μήνας χαμένος... :(

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποτε και κανενας μηνα δεν ειναι χαμενος

Το αιματακι που ειδε ςμπορει να ειναια πο την εμφυτευση, πολλα μπορει να εχουν γινει

Περιμενουμε νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσακι μη λες ενας χαμενος μηνας.....απολαυσε και την ελευθερια του σεξ......καλο ειναι και αυτο...

εγω κανω σεξ και σκεφτομαι καθε φορα μη μεινω εγκυος....χαχαχα!!!!!!!τεσπα.....

το τεστακι θα δειξει......α!!!!αιματακι ειχα δει και το δεκεμβρη που ειχα μεινει εγκυος και το εχασα αλλα και σε αυτη την εγκυμοσυνη............

καλως μας ηρθες και με τη νικη αυριο το πρωι........μη μας ξεχασεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

charaklx eixa ayta ta sumptomata k go! kane ena test egkumosunis, oso gia to mina den pige xamenos! eyxomai na eisai egkuos! alla akomi kai na min eisai tora tha eisai ton epomeno mina! ftanei na min agxonesai kai na min to skeftesai, ase to soma sou eleythero kai min agxonesai gia tpt...kai na xereis kamia fora otan den to perimeneis tote tha erxete!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακι μου!!!!! Δεν υπαρχει πιο ωραιο συναισθημα κ πιο μεγαλη χαρα μολις βλεπεις οτι εισαι εγκυος,εστω κ για αυτο το λιγο που το εζησα ηταν τελεια...γιατι εμεισ το χασαμε το πρωτο μασ παιδακι!κανε μια χωριακη μη περιμενεις!σου ευχομαι να εισαι εγκυουλα... :P:P:P μη ξεχασεισ μα μας πεισ τι εγινε...φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=icon_sunny.gif] Καλημέρα!!!!!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, μου δώσατε κουράγιο!!

Τελικά έκανα το τεστ χθες βράδυ (δεν μπορούσε ούτε ο άνδρας μου να περιμένει..) και βγήκε αχνή γραμμή θετικό!!!!!!!!!!!! Έχουμε τρελαθεί απ΄τη χαρά μας!!!!

Δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω ακόμα, απλά έχω ένα χαζό χαμόγελο όλη την ώρα :)

Πράγματι είναι ΜΟΝΑΔΙΚΟ το συναίσθημα....... Ελπίζω να πάνε όλα καλά!.. :)

Χρειάζεται να επαναλάβω το τεστ?Και αν ναι, πότε?

Το ότι πονάω ακόμα (σαν να έχω περίοδο) είναι φυσιολογικό?

Ξεκίνησα σήμερα φυλλικό οξύ που μου είχε γράψει στον προγεννητικό η γυναικολόγος μου, πειράζει να συνεχίσω να παίρνω σίδηρο? Πότε πρέπει να πάω για εξέταση?

(#:-s ούτε ανάσα δεν πήρα με τις ερωτήσεις! έχω τόοοοοοσες πολλές!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν συγχαρητήριααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχεις μια ήρεμη τελειόμηνη εγκυμοσύνη.Τώρα πρέπει να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου λύσει όλες τις απορίες και να σου προγραμματίσει ίσως ένα πρώτο ραντεβού.Όσο για τα πονάκια περιόδου είναι φυσιολογικά,θα τα έχεις για αρκετό καιρό είναι γιατί θα αρχίσει να μεγαλώνει η μήτρα σου για να χωρέσει το μωράκι μέσα.Καλή αρχή...αχ τι ωραίο συναίσθημα σε ζηλεύω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια!!!!!! Εύχομαι να σου πανε όλα τελεια και να έχεις μια τελειομηνη κυηση!!! Απο εδω και πέρα αρχίζουν τα ωραία!!! Καλο είναι να πάρεις την γιατρο σου να σου πει ποτε να πας να σε δει. Εγω και τις δυο φορές μόλις έβγαινε θετικό το τεστ πήγαινα στον γιατρο μου για υπερηχο. Άντε λοιπόν πως κρατιέσαι και δεν έχεις πάει ακόμα;; Καλωσηρθες στο κλαμπ :D:D !! Περιμένουμε νέα σου!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

παρε τηλεφωνο τον γιατρο σου να σε καθοδηγησει.πολυ ζητανε και β χοριακη..

περιμενουμε νεα σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια!!! Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και με το καλό να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου!! Τα ίδια συμπτώματα είχα κι εγώ όταν είχα μείνει έγκυος!! Υπέροχο συναίσθημα...!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...