Μετάβαση σε περιεχόμενο

πηγα στον γιατρο


Recommended Posts

καλημερα τσουπρες μου,πηγα εχθες στον γιατρο του ικα για να δω και εγω επιτελους αν ηταν σωστο το τεστ.με ρωτησε ποτε ειχα τελευταια περιοδο και οταν του ειπα εκανε κατι υπολογισμους και μου ειπε να παω για υπερηχα την αλλη βδομαδα και ξεκινησε να μου γραφει εξετασεις,μετα με ρωτησε αν εχω αναγουλες η αν ζαλιζομαι για το στηθος μου αν ειναι πρησμενο και του ελεγα,του ειπα και για τα καφε υγρα που ειχα και λεει αυτο επρεπε να μου το πεις πρωτο ειναι το πιο σημαντικο,εκει τα χρειαστηκα.μου λεει ειναι πιθανοτατα αποκολληση και τελικα θα κανουμε εναν υπερηχο σημερα κιολας για να με δει.στον ικα εντομεταξυ δεν υπαρχει υπερηχος και μου ειπε να παω στο εξωτερικο του ιατρειο (θα το σχολιασω μετα αυτο).μου λεει να πιω 4 ποτηρια νερο γιατι το σπορι μου ειναι πολυ μικρο και ετσι θα φανει καλυτερα,ηπια το νερακι μου και μετα απο 2 ωρες οπως μου ειπε πηγα.με εξετασε και μου ειπε οτι εχω μια πολυ μικρη αποκολληση και οτι θελει ξαπλα και να μην κανω τιποτα,μου εγραψε χαπια φελισιν και τα αλλα τα ουτρογεσταν ετσι λεγοντε?και μου ειπε σε καμια 10ρια μερες να παω να ξανακανουμε υπερηχο.τελος παντων τα χρειαστηκα λιγο αλλα θα βαλω κατω τον ποπο μου αναγκαστηκα.λοιπον αυτο που με συγχησε,ενα ιατρειο αθλιο,μεσα σαν νοσοκομα η γυναικα του που δεν εχει καμια σχεση με νοσοκομα,διακοσμητρια ειναι,μου κανει υπερηχο και ουτε γυρισε την οθονη να μου δειξει και μενα κατι εστω μια κουκιδα τιποτα,δεν μου εδωσε ουτε μια φοτο του υπερηχου.στο τελος μου ζητησε τα 50ε χωρις αποδειξη και μ0υ ειπε να του τηλ αν γινει κατι και μετα εκανε την διευκρινηση μου ειπε να του τηλ εργασιμες ωρες εννοειτε.δηλαδη ρε κοριτσια καθε μηνα εγω θα πληρωνω για υπερηχο 50-60ε και σε γιατρο που δεν μ'αρεσει απλως για να περνω δωρεαν φαρμακα και εξετασεις?πως γινεται να μην εχουν υπερηχο στο ικα?δεν φτανει μας τα κρατανε απο τους μισθους μας θα πληρωνουμε και εχτρα?σε κανεναν μηνα θα παω και στο νοσοκομειο για να βρω γιατρο να με παρακολουθει και να με ξεγεννησει πρωτα ο θεος λετε να παω απο τωρα να ειμαι σιγουρη?και αν παω στο νοσοκομειο πως θα κανω δωρεαν εξετασεις?και κατι τελευταιο σας εχω ζαλισει αλλα τι να κανω βρε κοριτσια πρτη εγκυμοσυνη ειναι,τωρα που μου ειπε ξαπλα εγω θα ειμαι ολη μερα στο κρεβατι,δεν μπορω πιανομαι και σηκωνομαι και περπαταω λιγο,δεν κανει?τα καφε δεν τα εχω αλλο τοσο πολυ ειναι κανα 2 σταγονες τη μερα.και τα ουτρογεσταν τα χαπια μεσα λεει οτι δεν κανει για εγκυμοσυνη γιστι τα δινουν?συγνωμη κοριτσια αν σας μπερδεψα αλλα δεν ξερω τι να κανω.τα φιλια μου σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελα μου εγω θα σου ελεγα να βρεισ ενα γιατρο εκτοσ ικα και οτι εξετασεισ σου λεει να τησ γραφεισ στο ικα και να την κανεισ...παρε και μια δευτερη γνωμη...καφε ειχα στην αρχη τησ εγκυμοσυνησ και εγω....

εγω ημουν η τυχερη βρηκα γιατρο που δεν πληρωνα τιποτα οταν πηγαινα στο γραφειο του και πληρωνα μονο τισ αιματολογικεσ που εκανα καθε μηνα και τουσ 2 μεγαλουσ υπερηχουσ στο μητερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ευουλα:)

ολα θα πανε καλα με το καλο το μωρακι σου

λοιπον ολοι οι γιατροι 50-60 ευρω περνουν για την εξεταση.αν πας σε οποιονδηποτε μπορεις να κανεις τον υπερηχο και να κανεις τις αιματολογικες σου στο ικα ,για να ειναι δωρεαν.ασε που μονο οι πρωτες εξετασεις ειναι ακριβουτσικες,ο προγεννητικος.

οσο για τα utrogestan να τα παιρνεις κανονικα. εγω τα επαιρνα γιατι ειχα μια αποβολη πριν την κανονικη μου εγκυμοσυνη.μη διαβαζεις αντενδειξεις και τρομαζεις;)

γνωμη μου ειναι να πας σε ακομη ενα γιατρο .νομιζω οτι ουτε αποκολληση εχεις ουτε τιποτα,ειναι πολυ νωρις για τετοια διαγνωση.

παρολα αυτα να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις;)

φιλακια πολλα και ολα θα πανε τελεια:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι χωρις αποδειξη?????? δεν καταλαβαινω! Επρεπε να ζητησεις! ειναι δικαιωμα σου να παρεις αποδειξη και υποχρεωση του να σου δωσει! Οσο για την συμβουλη του περι ξαπλας, μην τον αγνοεις! Ξαπλα και ηρεμια και ξεκουραση, και ολα θα πανε καλα! Και στα 2 μου παιδια εκανα 3 μηνες ξαπλα! ειχα γινει ενα με το κρεβατι! ειδικα στο 1ο μεχρι και το φαγητο μου το φερνανε στο κρεβατι! α! και κατι αλλο! στην αρχη της εγκυμοσυνης ο γιατρος

μας απαγορευσε να ασκουμε... τα συζηγικα μας καθηκοντα! (εννοω οχι sex :blush: )Φιλια! ευχομαι ολα να πανε κατ' ευχην! τα utrogestan τα πηρα και γω για 4 μηνες στην αρχη 6 την ημερα μετα 4 και τον τελευταιο μηνα 2. σταματανε την αιμοραγια. Γενικα τα δινουν ολοι οι γυναικολογοι οταν κατα καποιον τροπο απειλειται η εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΕVI.... ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΑΥΕΣΑΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΒΡΕΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΝΕΤΑ. ΑΙΜΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΑΓΟΝΕΣ.. ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΠΕΡΟΔΟΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗ Κ ΕΤΡΕΧΑ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 11 ΤΟ ΒΡΑΔΥ... ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ. ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ΓΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ, ΠΗΓΑ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ, ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΣΕ ΟΠΟΤΕ ΠΗΓΑΙΝΑ. ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΦΑΡΜΑΚΑ, ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΖΗΤΗΣΩ... ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ... ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΙΚΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟ, ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΙΣ ΠΗΓΑ ΠΑΛΙ,ΣΤΟ ΙΚΑ. ΚΑΙ ΑΚΟΥ ΑΥΤΟ... ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΠΕΙΓΩΝ ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΔΩΡΕΑΝ ΣΕ ΙΔΙΩΤΗ ΓΙΑΤΡΟ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΗΠΩΣ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΩΡΕΑΝ ΣΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ? ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ... ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι γιατροι του ΙΚΑ πληρωνονται απο τους ασθενεις;;

Αν καταλαβα καλα πηγες στο ΙΚΑ της περιοχης σου

Τοσο κανει και η επισκεψη σε εναν ιδιωτη γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακι μου γιατι δεν πας σε αλλο γιατρο?????

εγω ειχα 2 γιατρους ο ενας νοσοκομειακος(στο θριασιο) και ο αλλος (στο μητερα) ο οποιος ειναι και στο ικα

με παρακολουθουσαν και οι 2 υπερηχους και γενικη παρακολουθηση εκανα στο θριασιο χωρις να πληρωσω μια!!! και μου εδινε χαρτι για τις εξετασεις μου πηγαινα στο ικα και μου τις γραφανε καθε μηνα.

στο θριασιο εκανα καποιες πιο ειδικες εξετασεις και την καμπυλη ζαχαρου

ενω στον αλλο που ειναι στο μητερα πηγα στο ιατρειο του για αυχενικη-α τεστ-β επιπεδου

το μονο στραβο που μου ετυχε ηταν λιγο πριν γεννησω ειχα λυποθυμιες στην δουλεια και μου εδωσε αδεια ο γιατρος μου απο το θριασιο πηγα στο ικα να μου γραψουν την αδεια και ηταν ενας αλλος γιατρος και επειδη μαλλον δεν ημουν πελατισα του δεν μου την εγραφε!!! (πραγμα που απαγορευεται!!!)

εγω με την κοιλια στο στομα να μην μπορω να σταθω και εκεινος να μου λεει ''εγκυος εισαι?''

οχι !!! του απανταω εφαγα πολυ και πρηστικα εσυ τι λες βρε!!!!!στο ικα εγινε χαμος ημουν σε μια καρεκλα δεν μπορουσα να σηκωθω και φωναζα γιατι ηθελε να με στειλει σε ενα αλλο παραρτημα του ικα να μου την γραψουν (ευτυχως ειχα τον αντρα μου μαζι)και τελικα με τα πολλα με πηγε εκει και πετυχαινω αλλον μ.... εκει ο οποιος ελεγε οτι ολες μας το κανουμε ψεματα οτι δεν μπορουμε για να παιρνουμε αδειες εγω εντωμεταξυ να ζαλιζομαι και να ειμαι ετοιμη να πεσω κατω να μην στα πολυλογω αλλο φωναξε και οαντρας μου και πηρα την αδεια!!! ηταν 7ημερη και την τελευταια μερα της αδειας πηγα επειγοντως για γεννα (ειναι που ημουν καλα και δεν χρειαζομουν αδεια αν γινοταν κατι και δεν ειχα αδεια τι θα γινοταν???)

γιαυτο σου λεω καλυτερα νοσοκομειακο γιατρο και να σου δινει τις εξετασεις σου να τις γραφεις στο ικα η να βρεις εναν ιδιωτη ο οποιος να σου εμνεει εμπυστοσυνη και να κανεις ολες σου τις εξετασεις εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκι.

εγώ θα σου έλεγα να πας και σε ένα άλλο γιατρό.

Εαν πληρώνεις τώρα στο γιατρό του ΙΚΑ (γι αυτό και σου πε να πας στο ιατρείο του)

τι σε ενοχλεί να δίνεις το 50αρικο σε έναν εξωτερικό γιατρό?

και να σου γράφει τις εξετάσεις και τα φάρμακά σου κανονικά

στο βιβλιάριό σου.

Κι εγώ έτσι κάνω, εφόσον ο γιατρός που πήγαινα παρότι ήταν συμβεβλημένος, μου ζήταγε πότε 25 και πότε 30 ευρώ, άλλαξα γιατρό (που είναι και καλύτερος) και τις εξετάσεις και τα φάρμακα τα γράφει κανονικά στο βιβλιάριό μου για να μη πληρώνω όπως και ο ίδιος μου είπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΘΑ ΞΑΠΛΩΝΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ.ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΙΚΑ ΟΤΑΝ ΠΑΣΣ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 30 ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ.ΑΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΥΠΕΡΗΧΟ ΑΛΛΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΓΡΑΨΕΙ...ΟΠΟΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΝΤΕΥΕΙΣ ΕΓΩ ΠΧ ΑΠΟ ΤΟΝ 7 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΠΑΘΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΕΓΡΑΦΕ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝΑ ΑΠΟ ΦΑΡΑΜΑΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΙΑ ΠΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ.ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΡΩΙΝΑ ΣΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΑΛΛΑ ΓΙΝΕΤΕ ΧΑΜΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΙ 4 ΩΡΕΣ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ 60 ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ.ΚΑΤΑΛΛΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΔΩΡΕΑΝ ΟΛΟ ΟΣΑ ΚΑΝΕΙ Η ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΝΟ ΟΙ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΡΚΟ ΤΟΥ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗ ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ...ΠΛΗΡΩΣ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΠΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΙΚΑ ΣΟΥ ΠΗΡΕ ΛΕΦΤΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ.ΟΛΟΙ ΤΟΥ ΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΙΑΤΡΕΙΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΤΟ ΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΟΙ ΑΣΘΕΝΕΙΣ!!!ΕΣΥ ΜΗΝ ΣΚΑΣ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ!ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ELENITSA ΜΟΥ.ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ?ΕΓΩ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ,ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΑ ΜΙΑ,ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΤΣΑΜΠΑ ΠΑΡ'ΟΛΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΗ ΓΙΑΤΡΟ.ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΕΔΩΣΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΦΤΑ.ΕΜΑΣΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝΤΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΑΘΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και παλι.το προβλημα βρε κοριτσια δεν ειναι τα 50ε το μηνα,ετσι και αλλιως θα τα δινω ειτε σε εξωτερικο γιατρο να παω ειτε οπουδηποτε,απλως δεν μου αρεσε η συμπεριφορα του.θα βρω γιατρο στο νοσοκομειο και το πολυ πολυ να δινω και στο νοσοκομειομ και σε αυτον του ικα αν δε μου τα γραφει αλλιως.οταν εχω νεα θα σας πω,τωρα παω για ξαπλα.φιλακια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηριαααααααααααα κοπελα μου για την εγκυμοσυνη σου...ευχομαι να ναι τελεια και ηρεμη!!!!

Κοριτσακι μου πρεπει να βρεις εναν γιατρο αμεσα που θα σου εμπνευσει εμπιστοσυνη και στο ικα εινα αστα να πανε επειδη εχουν ιδιωτικο ιατρειο και νιωθουν οτι τους εκμεταλευομαστε!!!

Καλυτερα να δινεις 50-60 τον μηνα και να χεις το κεφαλι σου ησυχο και να σα και σιγουρη για το τι σου λεει...Αν θες σου συστηνω τον δικο μου ειναι στο Λητω!!Στειλε μου πμ.

Αχ τα τεταρτα συγχαρητηρια δινω σημερα τι γουρλιδικη μερα!!!!αντε και στα δικα μας συντομα κοριτσια!!!!!!

Φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρώτα απ'όλα εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε τέλεια!! Μην αγχώνεσαι καλή μου! Όσο για τον γιατρό φοβερό καθίκι! Συγνώμη κιόλας! ΙΚΑ πληρώνουμε κι ασφάλεια μηδέν!! Εγώ όσο ήμουν στου πατέρα μου είχα ΤΕΒΕ! Είναι λίγο καλύτερα εκεί τα πράγματα! Δυστυχώς όμως... Τώρα είμαι ΙΚΑ! Ξεκαθάρισα στον άντρα μου ότι θα έχω έναν γιατρό που θα μου εμπνέει εμπιστοσύνη κι είπε ότι δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα φτάνει να'μαι εγώ καλά για να είναι και το μωράκι μας! Πληρώνουμε κάθε μήνα 50 ευρώ αλλά χαλάλι του! Ότι χρειαστώ, βράδια, αργίες, χαράματα.. έχω το ελεύθερο να τον πάρω όποτε θέλω! Μου έχει δώσει κινητό για να τον βρίσκω ανά πάσα ώρα και στιγμή! Τουλάχιστον νιώθω μια ασφάλεια! Όσο για τις εξετάσεις.. ούτε αυτές πάω στο σφαγείο όπου λέγεται ΙΚΑ! Ευτυχώς.. μια φίλη μου δουλεύει σ'ένα μικροβιολογικό κι έτσι μου κάνει καλύτερες τιμές! Ο γιατρός μου πάντα μετά από κάθε επίσκεψη μου κόβει απόδειξη! Κάνουμε όση οικονομία μπορούμε γιατί κι εμείς ουσιαστικά μ'ένα μισθό είμαστε! Αφού πληρώνεις που πληρώνεις τον γιατρό, θα σου πρότεινα να βρεις κάποιον που να σου εμπνέει εμπιστοσύνη κι όταν σου λέει να κάνεις εξετάσεις να πηγαίνεις στο ΙΚΑ να στης γράφουν και να τις κάνεις! Είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν!

Με το καλό σου εύχομαι... και καλή συνέχεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALIMERA EVI!!!!!!!!

ME TO KALO TO MORAKI SOY!AN DEN EISAI EYXARISTIMENH ME TON GIATRO SOY K DEN TOY EXEIS EMPISTOSYNH KALYTERA NA BREIS KAPION ALLO....

OSO GIA TA UTROGESTAN K EGO TA EPERNA.MHN DIABAZEIS TIS ANTENDEIKSEIS K AGXONESE!!!!!!

EGO DEN EXO IKA K DEN MPORO NA SOY PO TI NA KANEIS GIATI DEN KSERO TI GINETE.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω κουκλιτσες μου για τις απαντησεις,εκλεισα τελικα ραντεβου για την αλλη δευτερα του αγιου πνευματος σε γιατρο στο νοσοκομειο και ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον συγκεκριμενο και ειναι ολο τον ιουνιο κλειστος απο ραντεβου εκτος απο τη μερα που θα παω εγω οποτε ειναι καλο αυτο πιστευω που εχει τοση δουλεια ε?και κατι αλλο απο χθες δεν εχω καθολου καφε,ουτε μια σταγονιτσα :laugh: και πεταω απο την χαρα μου.μου ανοιξε και η ορεξη και συνεχεια τρωω,σαν γιουβαρλακι θα γινω:lol:.βρε κοριτσια με τελευταια περιοδο 23-4 και κυκλο γυρω στις28 μερες ας πω ποσο εβδομαδων ειμαι???αν συμβει οτιδηποτε κακο θα μου ερθει αιμα?αν γινει παλινδρομη παλι θα ερθει αιμα?φοβαμαι μην παω στον γιατρο και μου πει οτι παει και σαλταρω ρε κοριτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κοριτσι μου.......λογικα τωρα εισαι 5 εβδομαδων....οποτε οταν θα πας πιθανο να ακουσετε και καρδουλα....με το καλο και καλη συνεχεια.....και μην ξεθαρευεις ξεκουραση και οχι βαρη:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη μου κατ'αρχήν συγχαρητηρια! Με το καλό όλα να γίνουν! Αυτά που μας ειπες δεν μου άρεσαν καθόλου! Απαράδεκτος ο γιατρός! Αυτός πριν καλά καλά σε εξετάσει, σου είπε οτι ΄μάλλον εχεις αποκόλληση. Μάλλον για να δικαιολογησει την μετεπειτα επισκεψη στο ιατρειο του μου κάνει! Κι εγω ειχα 4 μερες καφετια στην αρχη και μου ειπε οτι δεν ηταν τιποτα.Και σου πε και τηλεφωνα μονο εργασιμες;;;;!!!!! Σωπα ρε μάγκα;! Γνωμη μου κουκλιτσα μου ειναι να πας γρηγορα καπου αλλου που θα σου συστησει καποια κοπελα να δεις τι θα σου πει κι αυτός για να σου φυγει κι η ανησυχία... Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...