Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Pepe le pew είπε:

καλημέρα κορίτσια και σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας...Σας τις ανταποδίδω  και σας εύχομαι σύντομα όλες να έχετε ευχάριστα νέα.

Θα προσπαθώ να σας παρακολουθώ αλλά είμαι χάλια 🤢 Καθημερινές ολοήμερες ζαλάδες,τάση για εμετό,πόνος στο στομάχι και πόνος χαμηλά στην κοιλιά. Και φουλ υπνηλία όπου με αφήσεις κοιμάμαι 🤣

και ειδικά σήμερα που έχω ξυπνήσει από τις 6,30 για να πάω για εξετάσεις με β΄λέπω να κοιμάμαι στο γραφείο.

Αχχχ πόσο σε νιώθω. Εγώ είμαι 9+4 και από την 5η εβδομάδα ειμαι όπως περιγράφεις. Το κακό είναι ότι εγώ ξυπνάω έτσι κ αλλιως 6:30 κάθε μέρα και γυρνάω σπίτι κατά τις 6 και το απόγευμα. Οπότε μετά καταλαβαίνεις... Κάνω κατάληψη στον καναπέ σαν τον αστερία 😂😂 Ευτυχώς ο άντρας μου τα κάνει όλα στο σπίτι και μπορώ να ξεκουράζομαι!! Ούτε το σκυλάκι μας δεν εχω κουράγιο να βγάλω εξω...

Ευχομαι να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη ❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Pepe le pew είπε:

καλημέρα κορίτσια και σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας...Σας τις ανταποδίδω  και σας εύχομαι σύντομα όλες να έχετε ευχάριστα νέα.

Θα προσπαθώ να σας παρακολουθώ αλλά είμαι χάλια 🤢 Καθημερινές ολοήμερες ζαλάδες,τάση για εμετό,πόνος στο στομάχι και πόνος χαμηλά στην κοιλιά. Και φουλ υπνηλία όπου με αφήσεις κοιμάμαι 🤣

και ειδικά σήμερα που έχω ξυπνήσει από τις 6,30 για να πάω για εξετάσεις με β΄λέπω να κοιμάμαι στο γραφείο.

Εγώ θα έλεγα να μαζέψεις ότι φωτοτυπίες χρειάζονται οι συνάδελφοι και να πας στο φωτοτυπικό και να ρίξεις έναν υονακο ώσπου να τελειώσουν! Και θα πάρεις έναν ωραίο power nap  και θα σε ευγνωμονούν οι συνάδελφοι!! 

Πάντως βρες στο θεματακι μας το σιρόπι για ναυτία που έπαιρνε το @Lisaki 80  και την βοήθησε αρκετά στην εγκυμοσύνη της. Μίλησε και με τον γιατρό σου αν το προτείνει για αυτήν την περίοδο και αν ναι πάρτο μήπως και βοηθήθεις..

Και τώρα κάνε και εσύ ένα μεγάλο φοοοουυυυυ και στείλε μας και εσύ. , baby dust που την περιμένουμε σαν μάννα εξ ουρανού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elli13 είπε:

Αχχχ πόσο σε νιώθω. Εγώ είμαι 9+4 και από την 5η εβδομάδα ειμαι όπως περιγράφεις. Το κακό είναι ότι εγώ ξυπνάω έτσι κ αλλιως 6:30 κάθε μέρα και γυρνάω σπίτι κατά τις 6 και το απόγευμα. Οπότε μετά καταλαβαίνεις... Κάνω κατάληψη στον καναπέ σαν τον αστερία 😂😂 Ευτυχώς ο άντρας μου τα κάνει όλα στο σπίτι και μπορώ να ξεκουράζομαι!! Ούτε το σκυλάκι μας δεν εχω κουράγιο να βγάλω εξω...

Ευχομαι να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη ❤️🙏

Σε ευχαριστώ πολύ και σε σένα το ίδιο εύχομαι. είμαστε πολύ κοντά΄ στις ΠΗΤ μας. καλά και εγώ κάθε μέρα 7 ξυπνάω και σχολάω 5 και γυρίζω καλές 6 σπίτι. Και αν είμαι τυχερή και με αφήσουν τα μικρά κοιμάμαι μια ωρίτσα αλλιώς κουβερτάκι και στον καναπέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Αχ ναιιιιι παντού μπεμπεδοσκονη να είμαστε όλες εγκυουλεεεες🥰🥰🥰🥰

Φυσάω με όοοολη μου τη δύναμη να φτάσει η μπεμπεδόσκονη σε όλες σας 🍼🍼🙏👶 🤰Ευχομαι ολόψυχα να γεμίσουν οι κοιλίτσες όμορφα μωράκια πολυυυυυυ σύντομα, και προσευχομαι για όλες μας κάθε μερα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Εγώ θα έλεγα να μαζέψεις ότι φωτοτυπίες χρειάζονται οι συνάδελφοι και να πας στο φωτοτυπικό και να ρίξεις έναν υονακο ώσπου να τελειώσουν! Και θα πάρεις έναν ωραίο power nap  και θα σε ευγνωμονούν οι συνάδελφοι!! 

Πάντως βρες στο θεματακι μας το σιρόπι για ναυτία που έπαιρνε το @Lisaki 80  και την βοήθησε αρκετά στην εγκυμοσύνη της. Μίλησε και με τον γιατρό σου αν το προτείνει για αυτήν την περίοδο και αν ναι πάρτο μήπως και βοηθήθεις..

Και τώρα κάνε και εσύ ένα μεγάλο φοοοουυυυυ και στείλε μας και εσύ. , baby dust που την περιμένουμε σαν μάννα εξ ουρανού!

Φου φου φου να πάει παντού μπεμπεδοσκονη. Αχ κορίτσια δεν ξέρετε πόσο άγχος έχω να πάνε όλα καλά σε αυτήν την εγκυμοσύνη. Είμαι από τις τυχερές που δεν έχασα ποτέ μωράκι, αλλά με τον νυν σύζυγό μου είμαστε πια μεικτή οικογένεια και υπάρχει πολλή γρουσουζιά από τους πρώην συζ΄ύγους μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Pepe le pew είπε:

Φου φου φου να πάει παντού μπεμπεδοσκονη. Αχ κορίτσια δεν ξέρετε πόσο άγχος έχω να πάνε όλα καλά σε αυτήν την εγκυμοσύνη. Είμαι από τις τυχερές που δεν έχασα ποτέ μωράκι, αλλά με τον νυν σύζυγό μου είμαστε πια μεικτή οικογένεια και υπάρχει πολλή γρουσουζιά από τους πρώην συζ΄ύγους μας.

Ουουουου σιξ χαντρεντ Σίξτι Σιχ ..φτου φτου φτου, φτυσου κουνησου (x3).

..Και μετά από εμπεριστατωμένη αποτροπή γλωσσωφαγιας από πλευράς μου , μπορείς να είσαι ήσυχη! 

 Κορίτσι μου ο κόσμος είναι κακος γενικότερα και όχι μόνο οι πρώην...εσύ κάνε τον σταυρό σου και όλα θα πάνε καλά! 

Και όπως έλεγε και ο Ρίζος στον θρυλικό "Ζήκο" ..."και όποιος πει κακό για μας να του βγει το μάτι σαν λουκουμάς"! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια. Είμαι 9η μέρα μετά την εμβρυιμεταφορα με 3 εμβρυακια.. Χθες είχα πονακια περιόδου κ κρυωνα. Σήμερα τίποτα. Δευτέρα είναι να κάνω την χοριακη κ η αγωνία εντείνεται. 🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

Σας ευχαριστω πολυ για το support…. 
χθες λιγο ξέρετε σαν να το πίστεψα ενα Τσακ… εχω κ αυτούς τους μόνιμους πόνους κατω χαμηλά στη κοιλιά που δεν ξέρω… μήπως πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ ;;; Εχω μια μόνιμη πίεση ,ειναι χαμηλά κατω πρησμένη η κοιλιά μου… 

7CE9C0A2-2941-466D-8F13-D619D211F924.jpeg

Κοριτσάκι μου μην απογοητεύεσαι και μην βάζεις τον εαυτό σου σε αυτό το τρυπάκι άσε να περάσουν οι μέρες και κάντο όταν θα πλησιάζουν οι μέρες περιόδου (που εύχομαι να μην έρθει) εγώ τον Φλεβάρη που είχα πει ότι θα είναι και ο τελευταίος μήνας προσπαθειών είχα καθυστέρηση 4 μέρες και δεν έκανα επίτηδες γιατί φοβόμουν ότι θα απογοητευτώ, γιατί τον Γενάρη είχα πάλι καθυστέρηση 3 μέρες και μετά ήρθε η σιχαμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Φυσάω με όοοολη μου τη δύναμη να φτάσει η μπεμπεδόσκονη σε όλες σας 🍼🍼🙏👶 🤰Ευχομαι ολόψυχα να γεμίσουν οι κοιλίτσες όμορφα μωράκια πολυυυυυυ σύντομα, και προσευχομαι για όλες μας κάθε μερα ❤️

Μακάρι κορίτσι μουυυυυ🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα Κατερίνα μου.  Θύμισε μου είχες θετικό τέστ πριν 2-3 μέρες έτσι; 

 

Ναι πριν 3 μέρες είχα το θετικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Κατερινα μου και βέβαια έχεις! Είχατε επαφές πριν το θετικό τεστ αν θυμάμαι καλά.. μπορεί να μην ήταν όλες οι καλές μέρες, αλλά δεν έχει τόση σημασία!

Ναι είχαμε την προηγούμενη μέρα κ τη μέρα του θετικού τεστ, και πριν από αυτές τις μέρες, μετά το τεστ δεν😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι πριν 3 μέρες είχα το θετικό!

Συγχαρητήρια!! Από την τιμή της β χοριακησ μπορείς να συμπερανεις αν εμφυτευτηκαν όλα τά έμβρυα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Φυσάω με όοοολη μου τη δύναμη να φτάσει η μπεμπεδόσκονη σε όλες σας 🍼🍼🙏👶 🤰Ευχομαι ολόψυχα να γεμίσουν οι κοιλίτσες όμορφα μωράκια πολυυυυυυ σύντομα, και προσευχομαι για όλες μας κάθε μερα ❤️

Αααχ μακάρι κορίτσια μου να είναι κοντά για όλες μας κ εγώ το εύχομαι, και να πάτε τέλεια οι εγκυουλες μας όλα να κυλάνε έτσι καλά μέχρι τελους❣️❣️ αυτό που νιώθεις χαμηλά κοριτσάκι μου είναι φυσιολογικό μεγαλώνει η μήτρα και το μωράκι σου σιγά σιγα🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι είχαμε την προηγούμενη μέρα κ τη μέρα του θετικού τεστ, και πριν από αυτές τις μέρες, μετά το τεστ δεν😜

Άρα δεν πήγε χαμένος ο μήνας κορίτσι μου. Ναι ιδανικό θα ήταν να είχες και την επόμενη και μεθεπόμενη μέρα μετά το θετικό,αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι πήγε χαμένος. Κάνε υπομονή μέχρι την αναμενόμενη ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Άρα δεν πήγε χαμένος ο μήνας κορίτσι μου. Ναι ιδανικό θα ήταν να είχες και την επόμενη και μεθεπόμενη μέρα μετά το θετικό,αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι πήγε χαμένος. Κάνε υπομονή μέχρι την αναμενόμενη ♥️

Ναι δεν εχερε άδικο,απλά νομίζω γίνονται ακόμα πιο λίγες πιο πιθανότητες για αυτό το είπα έτσι😅 θα φανεί ότι είναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

Σας ευχαριστω πολυ για το support…. 
χθες λιγο ξέρετε σαν να το πίστεψα ενα Τσακ… εχω κ αυτούς τους μόνιμους πόνους κατω χαμηλά στη κοιλιά που δεν ξέρω… μήπως πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ ;;; Εχω μια μόνιμη πίεση ,ειναι χαμηλά κατω πρησμένη η κοιλιά μου… 

7CE9C0A2-2941-466D-8F13-D619D211F924.jpeg

Βρε κορίτσι είσαι 6 μέρες πριν την ακατανομαστη και περιμένεις να σου δειξει;  θα σου πω εγώ τα συγκεκριμένα τα είχα κάνει και εγώ το 2017 . Κάνω Κυριακή 2 μέρες πριν και ειναι άσπρη ασπριλα... κάνω ακριβώς την ημέρα που περίμενα να αδιαθετισω και εκει είχα αχνό. 

Και γενικά παρόλο που και εγώ η ίδια και τώρα έκανα πολύ νωρίς τεστ λέω μην μπαίνετε σε αυτό θα σας πω το γιατί. Είχα θετικό τεστ , είχα θετική χοριακή και έπρεπε να περιμενωω3 εβδομάδες για να ακούσω καρδούλα.. ξέρετε πως αυτές οι 3 εβδ περίμενε είναι ακόμα χειρότερες; 

Σας το λέω με πολύ αγάπη ώστε να μην περάσετε αυτά που πέρασα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κάτι άσχετο τώρα...εγώ που είχα θετικό τεστακι 9η μέρα με υγρά μύξες και 10η μέρα ακόμη πιο έντονη γραμμή (χωρίς τόσα υγρά όσο την προηγούμενη μέρα) , θα μετράω 14 μέρες από το θετικό τεστ ? Διάβασα ότι πάντα έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία και ότι αν έχεις καθυστέρηση τότε ίσως έγινε πιο αργά η ωορρηξία σου. Εγώ απλά αναρωτιέμαι..είναι όντως έτσι? Μετράω δλδ όντως 14 μέρες μετά την ωορηξια? Γιατί αν είναι έτσι θα κάνω κύκλο 23-24 ημερών αυτόν τον μήνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια μου, παιδεύεστε τόσες μέρες βγάλε φωτο, ανεβασε, κοιτα, έχουν αλοιθωρίσει τα ΄όμορφα ματάκια σας, μην το κάνετε βρε λουλούδια μου αυτό στον εαυτό σας! Μετά την ωορηξία θέλει τουλάχιστον 10 μέρες για να γίνει η εμφύτευση και να αρχίσει να δείχνει το τεστ. Περιμένετε να είστε κοντά στην περίοδο, για να μην πω στην καθυστέρηση... τα έχω κάνει και εγώ και σας καταλαβαίνω, αλλά είναι χάσιμο χρο΄νου και τζάμπα επιπλέον άγχος. ότι είναι να γίνει, θα γίνει, ωμμμμμ ωμμμμμ ανασουλες και θα περάσει ο χρόνος μέχρι την μέρα περιόδου για να έχετε τα καλά και ξεκάθαρα αποτελέσματα... ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Βρε κορίτσια μου, παιδεύεστε τόσες μέρες βγάλε φωτο, ανεβασε, κοιτα, έχουν αλοιθωρίσει τα ΄όμορφα ματάκια σας, μην το κάνετε βρε λουλούδια μου αυτό στον εαυτό σας! Μετά την ωορηξία θέλει τουλάχιστον 10 μέρες για να γίνει η εμφύτευση και να αρχίσει να δείχνει το τεστ. Περιμένετε να είστε κοντά στην περίοδο, για να μην πω στην καθυστέρηση... τα έχω κάνει και εγώ και σας καταλαβαίνω, αλλά είναι χάσιμο χρο΄νου και τζάμπα επιπλέον άγχος. ότι είναι να γίνει, θα γίνει, ωμμμμμ ωμμμμμ ανασουλες και θα περάσει ο χρόνος μέχρι την μέρα περιόδου για να έχετε τα καλά και ξεκάθαρα αποτελέσματα... ❤️ 

Έτσι είναι.. κ κάθε φορά εγώ λέω δεν θα σκάσω γιατί έχω ακόμη μέρες, αλλά σε κάθε αρνητικό τεστ παθαίνω μίνι κατάθλιψη και ελπίζω μέχρι την επόμενη μέρα κ πάει λέγοντας. Στεναχωριόμαστε παραπάνω μέρες από όσες αν θα κάναμε το τεστ την αναμενόμενη μέρα περιόδου ή καθυστέρησης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

Σας ευχαριστω πολυ για το support…. 
χθες λιγο ξέρετε σαν να το πίστεψα ενα Τσακ… εχω κ αυτούς τους μόνιμους πόνους κατω χαμηλά στη κοιλιά που δεν ξέρω… μήπως πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ ;;; Εχω μια μόνιμη πίεση ,ειναι χαμηλά κατω πρησμένη η κοιλιά μου… 

7CE9C0A2-2941-466D-8F13-D619D211F924.jpeg

ασπρη ασπρηλα πλακωσε ασπρη σαν το χιονι.. περιμενε μεχρι την καθυστερηση και μετα λανε τεστ η β χοριακη. μην βιαζεσαι και απογοητευεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια κάτι άσχετο τώρα...εγώ που είχα θετικό τεστακι 9η μέρα με υγρά μύξες και 10η μέρα ακόμη πιο έντονη γραμμή (χωρίς τόσα υγρά όσο την προηγούμενη μέρα) , θα μετράω 14 μέρες από το θετικό τεστ ? Διάβασα ότι πάντα έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία και ότι αν έχεις καθυστέρηση τότε ίσως έγινε πιο αργά η ωορρηξία σου. Εγώ απλά αναρωτιέμαι..είναι όντως έτσι? Μετράω δλδ όντως 14 μέρες μετά την ωορηξια? Γιατί αν είναι έτσι θα κάνω κύκλο 23-24 ημερών αυτόν τον μήνα..

Εμένα μου έρχεται περίοδος 16 μέρες μετά το θετικό τεστ, κάθε μήνα! Νομίζω κυμαίνεται από 14-16 μέρες μετά την ωορρηξία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια κάτι άσχετο τώρα...εγώ που είχα θετικό τεστακι 9η μέρα με υγρά μύξες και 10η μέρα ακόμη πιο έντονη γραμμή (χωρίς τόσα υγρά όσο την προηγούμενη μέρα) , θα μετράω 14 μέρες από το θετικό τεστ ? Διάβασα ότι πάντα έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία και ότι αν έχεις καθυστέρηση τότε ίσως έγινε πιο αργά η ωορρηξία σου. Εγώ απλά αναρωτιέμαι..είναι όντως έτσι? Μετράω δλδ όντως 14 μέρες μετά την ωορηξια? Γιατί αν είναι έτσι θα κάνω κύκλο 23-24 ημερών αυτόν τον μήνα..

Εγώ δεν είμαι ειδική σε αυτά γιατί ο δικός μου κύκλος περίπου έναν χρόνο ήταν ότι να ναι. Απλα θα σου πω ότι αδιαθέτησα στις 26/1 έκανα τεστ στις 5/2 και ηταν θετικο. επαφές είχαμε στις 4-6-7 και 11/2. και τεστ εγκυμοσυνης εκανα 26/2. υπήρχαν μηνες που έκανα ωορηξια και αδιαθετούσα μετά απο 20 μέρες και άλλες μετα από 10 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Έτσι είναι.. κ κάθε φορά εγώ λέω δεν θα σκάσω γιατί έχω ακόμη μέρες, αλλά σε κάθε αρνητικό τεστ παθαίνω μίνι κατάθλιψη και ελπίζω μέχρι την επόμενη μέρα κ πάει λέγοντας. Στεναχωριόμαστε παραπάνω μέρες από όσες αν θα κάναμε το τεστ την αναμενόμενη μέρα περιόδου ή καθυστέρησης. 

Ναι! γιατί δεν είναι ΄ότι το κάνεις, είναι αρνητικό ή θετικό και πάς παρακάτω.... πρέπει να περιμένεις για να είναι σίγουρο, να κάνεις τη χοριακή σου, μετα την επανάληψη, μετά τον υπέρηχο. ... και αρνητικό να είναι μπορεί να γίνει θετικό και να έχεις φάει τζάμπα πίκρα... 
Τα έχω περάσει και καταλαβαίνω τι περνάτε και εσείς, αλλά σαν η μεγαλύτερη εδώ μέσα και απο τις πιο παλιές, είπα να πω την συμβουλή μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Pepe le pew είπε:

Εγώ δεν είμαι ειδική σε αυτά γιατί ο δικός μου κύκλος περίπου έναν χρόνο ήταν ότι να ναι. Απλα θα σου πω ότι αδιαθέτησα στις 26/1 έκανα τεστ στις 5/2 και ηταν θετικο. επαφές είχαμε στις 4-6-7 και 11/2

Τι εννοείς αδιαθέτησες;; Είχες κανονικά περίοδο;; 😳😳😳😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια κάτι άσχετο τώρα...εγώ που είχα θετικό τεστακι 9η μέρα με υγρά μύξες και 10η μέρα ακόμη πιο έντονη γραμμή (χωρίς τόσα υγρά όσο την προηγούμενη μέρα) , θα μετράω 14 μέρες από το θετικό τεστ ? Διάβασα ότι πάντα έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία και ότι αν έχεις καθυστέρηση τότε ίσως έγινε πιο αργά η ωορρηξία σου. Εγώ απλά αναρωτιέμαι..είναι όντως έτσι? Μετράω δλδ όντως 14 μέρες μετά την ωορηξια? Γιατί αν είναι έτσι θα κάνω κύκλο 23-24 ημερών αυτόν τον μήνα..

Κ εγώ είχα την ίδια απορία κ διάβασα κ εγώ ότι από 14 με 16 μέρες πριν την περίοδο γίνεται η ωορρηξία. Οπότε νομίζω υπολογίζουμε περίπου τόσο κ εμείς... Κ εγώ από την δέκατη μέρα μετράω κ μου βγάζει τέλος του μήνα δλδ περίπου 30 με 31... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...