Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα πουλιά τραγούδια δίνει 🕊️🎤🎺 και στα άνθη ευωδιές.🌺🌻...ο Απρίλης μας ετουτος ας γεμίσει τις κοιλιές🤰❤️


babyblue94

Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. 

 

Πήγα στον γιατρό. Ήταν ο πιο όμορφος υπέρηχος έως τώρα. Παρά πολύ πλάκα. Δεν σταμάτησε να στριφογυρίζει. Αριστερά μετά δεξιά μετά μας γύρισε πλάτη. Μετά σηκώθηκε κάπως και χτύπαγε τα πόδια σαν να χορεύει. 

 

Κάποια στιγμή άνοιξε παλάμη και βλέπαμε μουτζα κανονική. Το έχω όλο σε βίντεο. Έχουμε λιώσει. 

 

Μου λέει ο γιατρός είναι από τα πιο κινητικά μωρά που βλέπει. Αυτό λέει είναι καλό. Δίχνει ότι αναπτύσσεται κανονικά και ότι η μήτρα είναι πολύ φιλόξενη για να τα κάνει όλα αυτά. Με έβγαλε 14 εβδομάδων. Οσο ειμαι βασικά. Ήξερα κατευθείαν πότε έγινε η σύλληψη .

 

Από τις τουμπες και όλη την κίνηση μου λέει Με δυσκολεύει πάρα πολύ να δω το φυλο.χαχαχααχ ωστόσο λέει μάλλον κορίτσι ότι δηλαδή μου είπανε και στην αυχενική. Αλλά θα το εξακριβώσουμε σε ένα μήνα που θα ξανά πάω. Άρα το πάρτυ μετά το Πάσχα. 

 

Όλα πάνε καλά να ξέρεις λέει με τέτοια κίνηση όταν θα αρχίσει να κλοτσαει θα πέρασες πολύ άσχημα στην κλωτσιά.χαχαχααχχααχαχ

 

Αχ το έχω ερωτευτεί. Είναι κανονικό ανθρωπάκι πλέον. Έχω δει το βίντεο 1000 φορές και όλο γελάω σαν χαζή. Χαχαχαχ

 

Σε κάνω tag γιατί ξέρω είσαι στο άλλο θεματακι. @Heart❤️

 

 

 

 

μπράβο κορίτσι μου!! Πολύ χαίρομαι, κάνω εικόνα τον υπέρηχο από την περιγραφή σου και γελάω και εγώ, ειδικά εκεί που λες ότι ήταν σαν να χορεύει. 

Αν είναι κοριτσάκι θα βγει πολύ τσαπερδονα!! ❤️❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope19 Μπράβο! Πολύ χαίρομαι που έχεις το ζουζούνι σου!! Σίγουρα θα πάνε όλα καλά και με το δεύτερο παιδάκι! Τα έχεις δρομολογήσει κιόλας και θα πάνε όλα ρολόι!! ❤️ Θυμήθηκα κιόλας τότε που έκανες ωοληψία, έπαθες μια ήπια υπερδιέγερση, σωστά; Αλλά μετά τα κατάφερες!! Μπράβο!! Εγώ κάπου εκεί σταμάτησα την προσπάθεια γιατί είχα ένα θεματάκι υγείας και χώρισα.. Όλα καλά όμως γιατί τώρα με τον καλό μου νιώθω σίγουρη και είμαστε πολύ δεμένοι, πραγματική οικογένεια! Φαντάζεσαι όμως πόσο πολύ θέλω να έρθει το πρώτο μας μωράκι, σαν τρελή!!!

Βέβαια έμεινα ομολογώ γρήγορα έγκυος και απέβαλα και με τις συμβουλές της Λευκού παίρνω λίγη κορτιζόνη τώρα για να πάνε όλα καλά την επόμενη φορά. Απλά δεν θα πω ότι είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο το να παίρνεις κορτιζόνη.. Γι'αυτό ελπίζω να μην αργήσει το σποράκι!!! 

@babyblue94 Τέλεια!! Καλά, φαντάσου να βγει από την κοιλίτσα σου να δεις τι θα κάνει μετά!! Στο πρώτο τρίμηνο θα σας έχει τρελάνει! 😋

@ΜαρίαΔημήτρης Πάντως κορίτσι νομίζω είναι νωρίς για να έχεις συμπτώματα ή να απογοητεύεσαι. Το καταλαβαίνω, το παθαίνω κι εγώ, προτιμώ να το ξέρω ότι δεν προέκυψε κάτι και να είμαι προετοιμασμένη πάρα να το καταλάβω με την περίοδο. Αλλά μόνο αν είμαστε και λίγο ανέμελες θα έρθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. 

 

Πήγα στον γιατρό. Ήταν ο πιο όμορφος υπέρηχος έως τώρα. Παρά πολύ πλάκα. Δεν σταμάτησε να στριφογυρίζει. Αριστερά μετά δεξιά μετά μας γύρισε πλάτη. Μετά σηκώθηκε κάπως και χτύπαγε τα πόδια σαν να χορεύει. 

 

Κάποια στιγμή άνοιξε παλάμη και βλέπαμε μουτζα κανονική. Το έχω όλο σε βίντεο. Έχουμε λιώσει. 

 

Μου λέει ο γιατρός είναι από τα πιο κινητικά μωρά που βλέπει. Αυτό λέει είναι καλό. Δίχνει ότι αναπτύσσεται κανονικά και ότι η μήτρα είναι πολύ φιλόξενη για να τα κάνει όλα αυτά. Με έβγαλε 14 εβδομάδων. Οσο ειμαι βασικά. Ήξερα κατευθείαν πότε έγινε η σύλληψη .

 

Από τις τουμπες και όλη την κίνηση μου λέει Με δυσκολεύει πάρα πολύ να δω το φυλο.χαχαχααχ ωστόσο λέει μάλλον κορίτσι ότι δηλαδή μου είπανε και στην αυχενική. Αλλά θα το εξακριβώσουμε σε ένα μήνα που θα ξανά πάω. Άρα το πάρτυ μετά το Πάσχα. 

 

Όλα πάνε καλά να ξέρεις λέει με τέτοια κίνηση όταν θα αρχίσει να κλοτσαει θα πέρασες πολύ άσχημα στην κλωτσιά.χαχαχααχχααχαχ

 

Αχ το έχω ερωτευτεί. Είναι κανονικό ανθρωπάκι πλέον. Έχω δει το βίντεο 1000 φορές και όλο γελάω σαν χαζή. Χαχαχαχ

 

Σε κάνω tag γιατί ξέρω είσαι στο άλλο θεματακι. @Heart❤️

 

 

 

 

Τι όμορφα νέα ❤️❤️❤️❤️ 
 

αγωνια δλδ σε ένα μήνα για το φύλο 

δε θα σου φανεί περίεργο να σου και μετά αγόρι;; Εννοώ μπήκες ήδη σε ένα Μουντ ότι είναι κοριτσάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ❤️❤️❤️  Βαριέμαι να πάω δουλεια 🤣🤣🤣

ο άντρας μου στεναχωρέθηκε πολύ από το παππού του😢😢...νομίζω περισσότερο από τη γιαγιά του…και ο λόγος είναι ότι με τη γιαγιά την έβλεπε κάθε μέρα πριν πεθάνει ενώ με τον παππού λόγο κοβιντ είχαμε να τον δούμε 1 1/2 μήνα! Όταν τον είδα χθες για τελευταία φορά ειχε αλλάξει πολύ…! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️❤️❤️  Βαριέμαι να πάω δουλεια 🤣🤣🤣

ο άντρας μου στεναχωρέθηκε πολύ από το παππού του😢😢...νομίζω περισσότερο από τη γιαγιά του…και ο λόγος είναι ότι με τη γιαγιά την έβλεπε κάθε μέρα πριν πεθάνει ενώ με τον παππού λόγο κοβιντ είχαμε να τον δούμε 1 1/2 μήνα! Όταν τον είδα χθες για τελευταία φορά ειχε αλλάξει πολύ…! 

Καλημέρααα!!! 😊🤗 Εγώ να δεις κάθε μέρα είναι το στάνταρ κομμάτι της μέρας.. 😂 η βαρεμάρα πριν ξεκινήσω για δουλειά! Προτιμώ να μείνω με τον καλό μου αν έχει day off ή ακόμα και με το σκυλάκι μου!! Ή απλά ξάπλα στο κρεβάτι 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου τα εμβρυακια μου μπήκαν στην φωλιτσα τους!☺️ Την επόμενη εβδομάδα θα ξέρω αν τα κατάφεραν! Είμαι πολύ χαρούμενη και αισιόδοξη! Βέβαια μου τα χάλασε λίγο το εντερακι μου. Με πονούσε από χθες αλλά σήμερα το έδωσε και κατάλαβε. Ίσως υποσυνείδητα αγχώθηκα και με χτύπησε εκεί! Ευτυχώς τώρα είμαι λίγο καλύτερα!

@misofeggaro, @Hope19 κοριτσάκια μου όμορφα σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας!🥰🥰🥰🥰🥰

Κι όλα τα κορίτσια που μου ευχήθηκαν αυτές τις ημέρες! Σας ευχαριστώ πολύ μέσα από την καρδιά μου!💗💗💗💗💗

Επίσης να ευχηθώ και στην @Παρασκευαιδου! Καλή επιτυχία κορίτσι μου! 

σου ευχομαι να παραμεινουν στην φωλιτσα τους και σε λιγους μηνες να φωλιασουν στην αγκαλια σου

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά.

Εγώ μάλλον Τζιφός πάλι, περιμένω σε 10 μέρες και ήδη σήμερα έχουν ξεκινήσει πόνοι περιόδου ελαφρά.

Ωορρηξία είναι 31/3 και είχα λίγες επαφές. 26 και 30/3.

Είμαι μέσα στα νεύρα γενικά και όχι με καλή ψυχολογία. Νομίζω θα το παρατήσω και αν θέλει θα έρθει. Κουράστηκα να κυνηγάω επαφές και κουράστηκα να αγχώνομαι για το αν πιάσω αν θα πάει καλά αυτή τη φορά. 

Υγ το μήνυμα αυτό που μου βγάζει από πάνω δεν ξέρω πως να το σβήσω 🤗🤗

ειναι πολυ νωρις να λες οτι τζιφος μαλλον.. περιμενε..εχεις πολλες μερες μπροστα σου.. εγω δεν εχω καταλαβει κατι ακομα.. μπορει λιγο φουσκωμα..

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. 

 

Πήγα στον γιατρό. Ήταν ο πιο όμορφος υπέρηχος έως τώρα. Παρά πολύ πλάκα. Δεν σταμάτησε να στριφογυρίζει. Αριστερά μετά δεξιά μετά μας γύρισε πλάτη. Μετά σηκώθηκε κάπως και χτύπαγε τα πόδια σαν να χορεύει. 

 

Κάποια στιγμή άνοιξε παλάμη και βλέπαμε μουτζα κανονική. Το έχω όλο σε βίντεο. Έχουμε λιώσει. 

 

Μου λέει ο γιατρός είναι από τα πιο κινητικά μωρά που βλέπει. Αυτό λέει είναι καλό. Δίχνει ότι αναπτύσσεται κανονικά και ότι η μήτρα είναι πολύ φιλόξενη για να τα κάνει όλα αυτά. Με έβγαλε 14 εβδομάδων. Οσο ειμαι βασικά. Ήξερα κατευθείαν πότε έγινε η σύλληψη .

 

Από τις τουμπες και όλη την κίνηση μου λέει Με δυσκολεύει πάρα πολύ να δω το φυλο.χαχαχααχ ωστόσο λέει μάλλον κορίτσι ότι δηλαδή μου είπανε και στην αυχενική. Αλλά θα το εξακριβώσουμε σε ένα μήνα που θα ξανά πάω. Άρα το πάρτυ μετά το Πάσχα. 

 

Όλα πάνε καλά να ξέρεις λέει με τέτοια κίνηση όταν θα αρχίσει να κλοτσαει θα πέρασες πολύ άσχημα στην κλωτσιά.χαχαχααχχααχαχ

 

Αχ το έχω ερωτευτεί. Είναι κανονικό ανθρωπάκι πλέον. Έχω δει το βίντεο 1000 φορές και όλο γελάω σαν χαζή. Χαχαχαχ

 

Σε κάνω tag γιατί ξέρω είσαι στο άλλο θεματακι. @Heart❤️

 

 

 

 

πωπω τι ωραιο συναισθημα ειναι αυτο.. ακομα θυμαμαι τους υπερηχους και των δυο και ας εχουν περασει 14 και 10 χρονια απο καθε εγκυμοσυνη.. τι μου θυμησες τωρα.. απολαυσε την εγκυμοσυνη σου οσο μπορεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@JoyCat Έχω ραντεβού στο Έλενα την Πέμπτη.Το είχα ήδη κλείσει.Ελπίζω να με βοηθήσει εάν υπάρχει κάτι αλλιώς θα προσπαθούμε μέχρι τέλος του χρόνου και μετά στοπ.Επειδή ανέφερες Λεύκου στο Έλενα δεν είναι?Έχεις κάποια εμπειρία?

@Ευάγγελοςτ Κοριτσάκι μου σου εύχομαι να πάνε όοοολα καλά και την άλλη εβδομάδα να έχεις μία σούπερ χοριακή στα χέρια σου και σε 9 ΄μήνες το θαύμα σου

@babyblue94 απόλαυσέ το δες το κλάψε γέλασε γιατί πραγματικά είναι θαύμα αυτό που ζούμε και αξίζει σε κάθε γυναίκα να το ζήσει,,,βασικά όχι σε κάθε τώρα που το σκέφτομαι βλ.πρόσφατα γεγονότα

@ΜαρίαΔημήτρης είναι νωρίς ακόμα κορίτσι μου.Κάνε λίγη υπομονή και όσο μπορείς πιο χαλαρά.Εύχομαι ότι καλύτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️❤️❤️  Βαριέμαι να πάω δουλεια 🤣🤣🤣

ο άντρας μου στεναχωρέθηκε πολύ από το παππού του😢😢...νομίζω περισσότερο από τη γιαγιά του…και ο λόγος είναι ότι με τη γιαγιά την έβλεπε κάθε μέρα πριν πεθάνει ενώ με τον παππού λόγο κοβιντ είχαμε να τον δούμε 1 1/2 μήνα! Όταν τον είδα χθες για τελευταία φορά ειχε αλλάξει πολύ…! 

αυτος ο κοβιτ αντε να μην πω.. το πιο σκληρο ειναι να μην μπορεις να δεις τον δικο σου ανθρωπο και να πεθαινει μονος.. εμας η γιατρος δεν αφηνει την μανα μου να παει νοσοκομειο και την βλεπει μερα παρα μερα γιατι της ειπε αν πας δεν ξερω αν θα ερθεις πισω ζωντανη.. της πηρα και τις βιταμινες που μου εστειλες αυτες που πινεις οταν εχει συμπτωματα.. οσες μου εμειναν δλδ να την βοηθησουν λιγο.. εν το μεταξυ δεν ειναι κοβιτ.. ειναι γριπη αλλα ειναι χειροτερη

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Καλημέρααα!!! 😊🤗 Εγώ να δεις κάθε μέρα είναι το στάνταρ κομμάτι της μέρας.. 😂 η βαρεμάρα πριν ξεκινήσω για δουλειά! Προτιμώ να μείνω με τον καλό μου αν έχει day off ή ακόμα και με το σκυλάκι μου!! Ή απλά ξάπλα στο κρεβάτι 😂😂

καλυτερα με το σκυλακι χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

εγω οταν λειπουν ολοι το προτιμω.. εγω και το κοριτσακι μου που ολο παιχνιδια θελει γιατι ειναι βρεφακι.. 2 μηνων.. το πρωι που καναμε αγκαλια με τον αντρα μου μας εβλεπε με παραπονο.. του εχει και αδυναμια.. του λεω θα αρχισω να ζηλευω το σκυλακι στο τελος χαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

@JoyCat Έχω ραντεβού στο Έλενα την Πέμπτη.Το είχα ήδη κλείσει.Ελπίζω να με βοηθήσει εάν υπάρχει κάτι αλλιώς θα προσπαθούμε μέχρι τέλος του χρόνου και μετά στοπ.Επειδή ανέφερες Λεύκου στο Έλενα δεν είναι?Έχεις κάποια εμπειρία?

@Ευάγγελοςτ Κοριτσάκι μου σου εύχομαι να πάνε όοοολα καλά και την άλλη εβδομάδα να έχεις μία σούπερ χοριακή στα χέρια σου και σε 9 ΄μήνες το θαύμα σου

@babyblue94 απόλαυσέ το δες το κλάψε γέλασε γιατί πραγματικά είναι θαύμα αυτό που ζούμε και αξίζει σε κάθε γυναίκα να το ζήσει,,,βασικά όχι σε κάθε τώρα που το σκέφτομαι βλ.πρόσφατα γεγονότα

@ΜαρίαΔημήτρης είναι νωρίς ακόμα κορίτσι μου.Κάνε λίγη υπομονή και όσο μπορείς πιο χαλαρά.Εύχομαι ότι καλύτερο

νομιζω στο εχω ξαναπει... πιστευω να κανεις εξεταση για θρομβοφιλια η να παιρνεις ουτος η αλλως ασπιρινη.. εγω με 2 αποβολες και η μια το 2012 μου ειπε να πινω .. καλο κανει και λογο ηλικιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia- Εμείς είμαστε ήδη εκεί, περισσότερο αγκαλιάζει ο καλός μου το σκυλάκι μας παρά εμένα! Παραπονιεμαι ήδη 😋 Εν τω μεταξύ πώς κάνει ο σκυλάκος όταν αγκαλιαζομαστε και πέφτει φιλί.. Έρχεται σφινα στη μέση 😂😂😂  Δεν μπορεί να υπάρχει τρυφερότητα και να μην είναι μέρος της! Αυτό το σκυλί είναι αγάπη μόνο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anli1978 Καλημέρα!! Πάντως να είσαι πολύ αισιόδοξη!! Έχεις κάθε δικαίωμα! Το θέμα σου σίγουρα είναι πολύ απλό, οπότε πες σε μια καλή αιματολόγο να σε ξεψαχνίσει και θα πάνε όλα τέλεια πολύ γρήγορα! Η Λευκού είναι Θεσσαλονίκη και κάνω τηλεφωνικό ραντεβού μαζί της, αλλά σίγουρα θα υπάρχουν και Αθήνα καλοί! Μη χάνεις το κουράγιο σου και περνάει απ'το μυαλό σου σε κάποια φάση να σταματήσετε προσπάθειες!! Ίσα ίσα οι ενδείξεις είναι πολύ θετικές!

Υποθέτω με θυρεοειδή έχεις ψαχτεί, είσαι μια χαρά ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JoyCat είπε:

@anli1978 Καλημέρα!! Πάντως να είσαι πολύ αισιόδοξη!! Έχεις κάθε δικαίωμα! Το θέμα σου σίγουρα είναι πολύ απλό, οπότε πες σε μια καλή αιματολόγο να σε ξεψαχνίσει και θα πάνε όλα τέλεια πολύ γρήγορα! Η Λευκού είναι Θεσσαλονίκη και κάνω τηλεφωνικό ραντεβού μαζί της, αλλά σίγουρα θα υπάρχουν και Αθήνα καλοί! Μη χάνεις το κουράγιο σου και περνάει απ'το μυαλό σου σε κάποια φάση να σταματήσετε προσπάθειες!! Ίσα ίσα οι ενδείξεις είναι πολύ θετικές!

Υποθέτω με θυρεοειδή έχεις ψαχτεί, είσαι μια χαρά ε;

Ναι μια χαρά θεωρώ TSH δλδ αν δεν κάνω λάθος 0,6.Δεν χάνω το κουράγιο μου απλά είμαι 43 εντάξει.Τα περιθώρια στενεύουν αλλά όχι το κουράγιο δεν το χάνω απλά θέλω να ξέρω αν ξαφνικά φταίει κάτι.Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για τα όμορφα λόγια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ευάγγελοςτκαλη επιτυχία κορίτσι μου ❤️❤️ Να είσαι αισιόδοξη!! Όλα καλά θα πάνε!! Περιμένουμε τα νέα σου την επόμενη εβδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

@Hope19 Μπράβο! Πολύ χαίρομαι που έχεις το ζουζούνι σου!! Σίγουρα θα πάνε όλα καλά και με το δεύτερο παιδάκι! Τα έχεις δρομολογήσει κιόλας και θα πάνε όλα ρολόι!! ❤️ Θυμήθηκα κιόλας τότε που έκανες ωοληψία, έπαθες μια ήπια υπερδιέγερση, σωστά; Αλλά μετά τα κατάφερες!! Μπράβο!! Εγώ κάπου εκεί σταμάτησα την προσπάθεια γιατί είχα ένα θεματάκι υγείας και χώρισα.. Όλα καλά όμως γιατί τώρα με τον καλό μου νιώθω σίγουρη και είμαστε πολύ δεμένοι, πραγματική οικογένεια! Φαντάζεσαι όμως πόσο πολύ θέλω να έρθει το πρώτο μας μωράκι, σαν τρελή!!!

Βέβαια έμεινα ομολογώ γρήγορα έγκυος και απέβαλα και με τις συμβουλές της Λευκού παίρνω λίγη κορτιζόνη τώρα για να πάνε όλα καλά την επόμενη φορά. Απλά δεν θα πω ότι είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο το να παίρνεις κορτιζόνη.. Γι'αυτό ελπίζω να μην αργήσει το σποράκι!!! 

@babyblue94 Τέλεια!! Καλά, φαντάσου να βγει από την κοιλίτσα σου να δεις τι θα κάνει μετά!! Στο πρώτο τρίμηνο θα σας έχει τρελάνει! 😋

@ΜαρίαΔημήτρης Πάντως κορίτσι νομίζω είναι νωρίς για να έχεις συμπτώματα ή να απογοητεύεσαι. Το καταλαβαίνω, το παθαίνω κι εγώ, προτιμώ να το ξέρω ότι δεν προέκυψε κάτι και να είμαι προετοιμασμένη πάρα να το καταλάβω με την περίοδο. Αλλά μόνο αν είμαστε και λίγο ανέμελες θα έρθει

Ναι καλά θυμάσαι κορίτσι μου είχα βγάλει 32 ώριμα και είχα πάθει υπερδιέγερση παρόλο που έπαιρνα λίγες μονάδες. Έκανα στον ίδιο κύκλο εμβρυομεταφορα ( αυτό το μετάνιωσα γτ υπέφερα μετά με τις ορμόνες της εγκυμοσύνης ήρθε και φούντωσε το πράγμα) έκανα δύο μήνες να συνέλθω. Αλλά ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά. Άντε με το καλό κορίτσι μου να έρθει γρήγορα το μωράκι σας. Κορτιζόνη παίρνεις το prezolon;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

Ναι μια χαρά θεωρώ TSH δλδ αν δεν κάνω λάθος 0,6.Δεν χάνω το κουράγιο μου απλά είμαι 43 εντάξει.Τα περιθώρια στενεύουν αλλά όχι το κουράγιο δεν το χάνω απλά θέλω να ξέρω αν ξαφνικά φταίει κάτι.Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για τα όμορφα λόγια

Για να μένεις κάθε φορά έγκυος σημαίνει ότι η ηλικία δεν παίζει ρόλο. Είσαι μια χαρά γόνιμη! Απλά κάτι άλλο παίζει. Ο θυρεοειδής σου φαίνεται άψογος. Οπότε είτε κάποια ορμόνη πρέπει να ρυθμιστεί είτε έχεις φωσφολιπιδικό σύνδρομο και θέλεις αντιπηκτικά, κάτι από αυτά. Εγώ ας πούμε έχω πολύ ισχυρό ανοσοποιητικό και ουσιαστικά επιτίθεται και στο έμβρυο. Οπότε στην αρχή της εγκυμοσύνης πρέπει να παίρνω κορτιζόνη. Είναι διάφορα που παίζουν 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anli1978 Sorry, δεν τελείωσα αυτό που σου έγραφα. Είναι διάφορα που παίζουν, γι'αυτό είναι καλό να υπάρχει μια αιματολόγος που εμπιστεύεσαι. Σε ξεψαχνίζει και σου βρίσκει τα πάντα, σου λέει τι να προσέξεις στην εγκυμοσύνη, αν λείπει κάποια βιταμίνη κλπ κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JoyCat είπε:

@Hope19 Να 'σαι καλά! Σ'ευχαριστώ πολύ!! ❤️ Ναι, prezonol 10mg μέχρι 8η - 12η εβδομάδα. 

Τελεια! Οπότε εχεις βρει το πρόβλημα και την επόμενη φορά όλα θα πάνε καλά! Κι εγώ αυτό θα παίρνω από την εμβρυομεταφορά μέχρι λίγο αργότερα , δεν θυμάμαι πόσο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Για να μένεις κάθε φορά έγκυος σημαίνει ότι η ηλικία δεν παίζει ρόλο. Είσαι μια χαρά γόνιμη! Απλά κάτι άλλο παίζει. Ο θυρεοειδής σου φαίνεται άψογος. Οπότε είτε κάποια ορμόνη πρέπει να ρυθμιστεί είτε έχεις φωσφολιπιδικό σύνδρομο και θέλεις αντιπηκτικά, κάτι από αυτά. Εγώ ας πούμε έχω πολύ ισχυρό ανοσοποιητικό και ουσιαστικά επιτίθεται και στο έμβρυο. Οπότε στην αρχή της εγκυμοσύνης πρέπει να παίρνω κορτιζόνη. Είναι διάφορα που παίζουν 

 

 

 

 

 

Τι εννοείς ισχυρό ανοσοποιητικό; Εχεις πολλά δλδ τ λεμφοκύτταρα; Πως το ανακάλυψες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@Nandia- Εμείς είμαστε ήδη εκεί, περισσότερο αγκαλιάζει ο καλός μου το σκυλάκι μας παρά εμένα! Παραπονιεμαι ήδη 😋 Εν τω μεταξύ πώς κάνει ο σκυλάκος όταν αγκαλιαζομαστε και πέφτει φιλί.. Έρχεται σφινα στη μέση 😂😂😂  Δεν μπορεί να υπάρχει τρυφερότητα και να μην είναι μέρος της! Αυτό το σκυλί είναι αγάπη μόνο!! 

εμεις σχεδον 2 βδομαδες την εχουμε σπιτι και δεν αρχισα ζηλιες ακομα χαχαχαχαχαχα

λιγο ο μικρος οταν την κραταω αγκαλια και κοιμαται ερχεται και αυτος αγκαλια (σχεδον 9χρ) του λεω οταν κανουμε παιδακι θα ζηλευεις? και ακους τον μεγαλο στο βαθος... ναιιιι θα ζηλευειιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ πάλι ουρολοιμωξη 😡😡😡 πήγα πάλι για εξέταση ούρων και Πέμπτη έχω γιατρό παθολόγο να τα δει τα αποτελέσματα.. Από Δεκεμβριο και μετά που έκανα το εμβόλιο είναι η 3η ουρολοιμωξη που παθαίνω 😡... Δευτερα έκλεισα γυναικολόγο ήθελε να με κάνει τεστ ΠΑΠ αλλά λογικά τώρα με την ουρολοιμωξη δεν θα μπορώ και νευρίασα.. Αλλά δεν το ακυρώνω να μου γράψει εξετάσεις να με στείλει και στον αιματολογο του να πάρουμε μια σειρά.... Έχουμε μπλέξει με γιατρούς!!! 

@Ευάγγελοςτ με το καλό σε λίγες ημέρες να δεις μια τεράστια αααα χοριακη!!!!!

@Παρασκευαιδου και εσύ με το καλοοοοοοο σε λίγες ημέρες να δεις μια μεγάλη χοριακη!!

@babyblue94 τέλειαααα νέααααα η μπέμπα σου ζωηρη ε;;; χιχιιχιιχι και εμένα τα μικρά μου κλωτσουσαν πολύ!!! Έχω τα βιντεο ακόμα που κουνιέται όλη η κοιλιά ❤️❤️ και ακόμα είναι ζωηρά τα αγόρια μου 😂 δεν πειράζει γερά να ναι!!!!

@ΜαρίαΔημήτρης μην απελπίζεσαι!!!! Δεν είχες και άσχημες επαφές έτσι όπως τα λες!!! Έχεις πιθανότητες!!!

@anli1978 λυπάμαι...😐. Ευχομαι να βρεις τι φταίει!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

@Κατεριναπαπκοριτσακι μου είσαι εσυ;; Μερες έχουμε να σε δούμε ❤️❤️❤️

Κοριτσάκι μου καλό,  απο εχθές έχω θετικά τεστ οωρηξιας,  σήμερα πήγα για χοριακη και βγήκε αρνητικη, ανησυχώ μήπως κάτι δεν πάει καλά μετά τα φάρμακα, δεν ξέρω.. είχα και αίμα ροζ ενώ θα έπρεπε να μου έρθει περίοδος.. τι να πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Τι εννοείς ισχυρό ανοσοποιητικό; Εχεις πολλά δλδ τ λεμφοκύτταρα; Πως το ανακάλυψες; 

Από τα αντισώματα ANA, έχω ουσιαστικά περισσότερα απ'ότι χρειάζομαι. Είναι άλλη ορμονική εξέταση. Όπως μου λένε οι γιατροί έχω τάση για αυτοάνοσο, δεν έχω μεν κάποιο, αλλά με περιτριγυρίζει. Γενικά την κορτιζόνη τη δίνουν στις εξωσωματικές για να αυξήσουν την πιθανότητα να κρατηθεί το μωράκι και η αιματολόγος μου συνέστησε και σε φυσική σύλληψη να την πάρω μέχρι 8η-12η εβδομάδα λόγω αυτού του θέματος. Ελπίζω μόνο να έρθει σύντομα το σποράκι γιατί δεν κάνει να την παίρνεις για πάνω από 3-4 μήνες. 

@Nandia- Πολύ ωραία ατμόσφαιρα για να έρθει κι ένα μικρό ζουζούνι!! Σου εύχομαι κοριτσάκι για αλλαγή 😊

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Από τα αντισώματα ANA, έχω ουσιαστικά περισσότερα απ'ότι χρειάζομαι. Είναι άλλη ορμονική εξέταση. Όπως μου λένε οι γιατροί έχω τάση για αυτοάνοσο, δεν έχω μεν κάποιο, αλλά με περιτριγυρίζει. Γενικά την κορτιζόνη τη δίνουν στις εξωσωματικές για να αυξήσουν την πιθανότητα να κρατηθεί το μωράκι και η αιματολόγος μου συνέστησε και σε φυσική σύλληψη να την πάρω μέχρι 8η-12η εβδομάδα λόγω αυτού του θέματος. Ελπίζω μόνο να έρθει σύντομα το σποράκι γιατί δεν κάνει να την παίρνεις για πάνω από 3-4 μήνες. 

@Nandia- Πολύ ωραία ατμόσφαιρα για να έρθει κι ένα μικρό ζουζούνι!! Σου εύχομαι κοριτσάκι για αλλαγή 😊

 

 

μακαρι και ερθει και δεν με πειραζει τι θα ειναι φτανει να ερθει και να ειναι γερό.. σε ευχαριστω πολυ... σου ευχομαι και εσενα συντομα να ερθει το μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...