Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Αυγούστου το μελτεμι θα μας πάρει απ το χέρι το φεγγάρι θα γεμίσει η κοιλίτσα θα ανθίσει


Lacostaki

Recommended Posts

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσι μου!...Πήγα χθες το απόγευμα και έκανα!729 βγήκε!ακόμα δεν το πιστεύω!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Riaa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Princess28:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:02/04/22

Evaki:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Marakiii :ΘΕΤΙΚΟ👶

Froufro:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:04/02/22

 👶

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ🍼💙🎂💖

Ελενακι12:ΓΕΝΝΗΣΕ:29/06/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💖🎂

St3llina:ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ💙🍼

Frogel:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ🍼💙

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Μασα:ΓΕΝΝΗΣΕ: 06/12/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σταυρι:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ💖🎂💖🎂

annie:ΓΕΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ:ΑΓΟΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🍼💙🎂💖

Beatrice:ΓΕΝΝΗΣΕ:13/05/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Smurf88:ΓΕΝΝΗΣΕ:28/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

DIAMANTW:ΓΕΝΝΗΣΕ:20/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess1312:ΓΕΝΝΗΣΕ  

Clairy:ΓΕΝΝΗΣΕ:01/07/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

Maroulita:06/09

diana8:?

Lacostaki:08/09

Ntinaki83:?

Mimi26:10/09

 misofeggaro:22/07 

Ευάγγελος τ:10/09

evaioan:01/09 

Αννι:20/09                                   

Heart:?

Sillia:?

Αννια27:?

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

 

Nikol:?

Litsadi:18/06

Pixies:? 

Matilda94:?

Dina970:? 

Tonakiv:? 

Elli:? 

Daizy28:? 

HopefulMama2Be:? 

elissavet90:? 

Mantiko:? 

 

Alexiamama:? 

Μαργαρίτσ:? 

boysland:?  

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Μπράβο κοριτσι!!! Πολλά  συγχαρητήρια! Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη!

Ευχαριστώ πολύ! Κ σε εσένα εύχομαι να έρθει το χαρμόσυνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Με το καλό να έχεις μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη!! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη!! 

Ευχαριστώ 😊 Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσι μου!...Πήγα χθες το απόγευμα και έκανα!729 βγήκε!ακόμα δεν το πιστεύω!

Συγχαρητήρια!! Να έχεις μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! 🤰🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Συγχαρητήρια!! Να έχεις μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! 🤰🤰🤰

Σε ευχαριστώ πολύ!Κ σε εσένα εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσι μου!...Πήγα χθες το απόγευμα και έκανα!729 βγήκε!ακόμα δεν το πιστεύω!

Συγχαρητηρια!!!! Ξεχειλιζω απο χαρα και ας μη σε ξερω!!! Εκανες την εκπληξη!!! Αν θυμαμαι καλα μας ελεγες οτι ειχε ερθει λιγο αιμα κ ειχες απογοητευτει κ να που τωρα ηρθε η θετικοτατη χοριακη!!!! Ευχομαι μια τελεια κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!! 🙏💝💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Συγχαρητηρια!!!! Ξεχειλιζω απο χαρα και ας μη σε ξερω!!! Εκανες την εκπληξη!!! Αν θυμαμαι καλα μας ελεγες οτι ειχε ερθει λιγο αιμα κ ειχες απογοητευτει κ να που τωρα ηρθε η θετικοτατη χοριακη!!!! Ευχομαι μια τελεια κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!! 🙏💝💋

Ακριβώς έτσι! Ευχαριστώ πάρα πολύ!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσι μου!...Πήγα χθες το απόγευμα και έκανα!729 βγήκε!ακόμα δεν το πιστεύω!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου..εύχομαι καλή εγκυμοσύνη και όλα να σου πάνε όπως θέλεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα..έχω μια απορία..διάβαζα σ ένα φόρουμ πως μια κοπέλα έκανε χοριακες και έβγαιναν αρνητικές και τελικά μετά από 25 μέρες καθυστέρησης βγήκε θετική..έχει τύχει σε καμία σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/8/2021 at 12:39 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα και πάλι κορίτσια εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι τυχερός για όλες μας!!! @Ευάγγελοςτ @condios @maroulita @lactaki  @Mimi26  @evaioan  @misofeggaro  @Riaa @Heart @Tokyo @Eiffel @ntinaki83 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..έχω μια απορία..διάβαζα σ ένα φόρουμ πως μια κοπέλα έκανε χοριακες και έβγαιναν αρνητικές και τελικά μετά από 25 μέρες καθυστέρησης βγήκε θετική..έχει τύχει σε καμία σας;

Λογικά χάθηκε ένας κύκλος... Κ στον επόμενο έμεινε.. Θα ήταν κύκλος 55 ημερών στην ουσία κ έμεινε έγκυος την 40η ημέρα ωορρηξια.... Κ απλά δεν το πήρε χαμπάρι. Στην ουσία δνε είναι καθυστέρηση.... Είναι καθυστερημένη ωορρηξια η οποία έγινε μεταγενεστερα λόγω κάποιων λόγων... Κ έμεινε έγκυος σε εκείνο τον κύκλο. 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..έχω μια απορία..διάβαζα σ ένα φόρουμ πως μια κοπέλα έκανε χοριακες και έβγαιναν αρνητικές και τελικά μετά από 25 μέρες καθυστέρησης βγήκε θετική..έχει τύχει σε καμία σας;

Η κοπελα αυτή, δεν ειχε σταθερό κύκλο έκανε έναν πολύ μεγάλο κύκλο και έκανε  αργά ωορρηξία. Οι αρνητικές χοριακές που έκανε δεν σήμαινε πως ήταν έγκυος και δεν το έδειχναν οι χοριακές. Δεν ηταν Εγκυος όταν έκανε χοριακές, άργησε πολυ να κάνει ωορρηξία και εμεινε εγκυος σε έναν πολύ μεγάλο κύκλο. Συμβαίνει σε γυναίκες με μεγάλο κύκλο, πολυκυστικες κτλ. αν είσαι έγκυος η χοριακη θα το δείξει. Απλά πράγματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lisaki 80 είπε:

Η κοπελα αυτή, δεν ειχε σταθερό κύκλο έκανε έναν πολύ μεγάλο κύκλο και έκανε  αργά ωορρηξία. Οι αρνητικές χοριακές που έκανε δεν σήμαινε πως ήταν έγκυος και δεν το έδειχναν οι χοριακές. Δεν ηταν Εγκυος όταν έκανε χοριακές, άργησε πολυ να κάνει ωορρηξία και εμεινε εγκυος σε έναν πολύ μεγάλο κύκλο. Συμβαίνει σε γυναίκες με μεγάλο κύκλο, πολυκυστικες κτλ. αν είσαι έγκυος η χοριακη θα το δείξει. Απλά πράγματα! 

Μετά από τις αρνητικές η θετική την έβγαλε ήδη 2μιση μηνών και πήγε στο γιατρό και το επιβεβαίωσε πως ήταν τόσο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Μετά από τις αρνητικές η θετική την έβγαλε ήδη 2μιση μηνών και πήγε στο γιατρό και το επιβεβαίωσε πως ήταν τόσο..

Εγώ έχω διαβάσει τόσα και στην αρχή τα πίστευα όλα και επηρεαζομουν , ύστερα όμως από τις επισκέψεις στον γιατρό μου , που μου τα εξήγησε όλα με λεπτομέρειες έμαθα να κρίνω αυτά που διαβάζω!! Δεν γίνεται αυτό που λέει η κοπέλα αυτή , κάτι δεν μέτρησε σωστά στους κύκλους της...2 μισή μηνών η χοριακη όχι μόνο θα έδειχνε από την πόρτα στο μικροβιολογικο πριν κάνει εξεταση θα της έλεγαν κύρια μου είστε έγκυος...Κορίτσια πρώτα στους γιατρούς να ενημερωνόμαστε και ύστερα εδώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Εγώ έχω διαβάσει τόσα και στην αρχή τα πίστευα όλα και επηρεαζομουν , ύστερα όμως από τις επισκέψεις στον γιατρό μου , που μου τα εξήγησε όλα με λεπτομέρειες έμαθα να κρίνω αυτά που διαβάζω!! Δεν γίνεται αυτό που λέει η κοπέλα αυτή , κάτι δεν μέτρησε σωστά στους κύκλους της...2 μισή μηνών η χοριακη όχι μόνο θα έδειχνε από την πόρτα στο μικροβιολογικο πριν κάνει εξεταση θα της έλεγαν κύρια μου είστε έγκυος...Κορίτσια πρώτα στους γιατρούς να ενημερωνόμαστε και ύστερα εδώ!!!!

Ακόμα και να δεχτούμε ότι η κοπέλα μέτρησε σωστά τους κύκλους της και όντως ήταν έγκυος και δεν το έδειξε η χοριακη είναι μια περίπτωση του μια στο δισεκατομμύριο δεν σημαίνει ότι θα συμβε σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ακόμα και να δεχτούμε ότι η κοπέλα μέτρησε σωστά τους κύκλους της και όντως ήταν έγκυος και δεν το έδειξε η χοριακη είναι μια περίπτωση του μια στο δισεκατομμύριο δεν σημαίνει ότι θα συμβε σε ολες

Καλά ναι , ας μην είμαι απολυτη..αλλά σίγουρα δεν συμβαίνει πολύ εύκολα αυτό!! Πάντως πραγματικά έχω διαβάσει ο,τι μπορείς να φανταστείς και κρατάω μικρό καλάθι!! Πολλές λένε έχω καθυστέρηση χωρίς όμως να ξέρουν με τεστ ή με υπέρηχο πότε έγινε η ωορρηξία , άντε να βγάλεις άκρη...οπότε σαν συμβουλή για τις καινούργιες κοπέλες , πρώτα ενημέρωση από γιατρούς και ύστερα εδώ να διαβάζετε και να κρίνετε....γενικά το λέω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Μετά από τις αρνητικές η θετική την έβγαλε ήδη 2μιση μηνών και πήγε στο γιατρό και το επιβεβαίωσε πως ήταν τόσο..


 

αν εννοείς την περίπτωση αυτή, την θυμάμαι από τότε.. . ΕΙναι ξεκάθαρο τι έγινε.. η κοπελα Έκανε αργά ωορρηξία.. Είναι απίθανο να μην φανεί  η χοριακη στο αίμα, δεν υπάρχει εγκυμοσύνη χωρίς χοριακη..  Γενικά ας μην ονειροβατούμε καλύτερα..  με τα γνωστά: αν, ισως, λες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα κάτι και ρώτησα τη γνώμη σας σαν καινούρια..οπότε πείτε τη γνώμη σας χωρίς να κρίνετε το τι λέω..ευχαριστώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Διάβασα κάτι και ρώτησα τη γνώμη σας σαν καινούρια..οπότε πείτε τη γνώμη σας χωρίς να κρίνετε το τι λέω..ευχαριστώ..

Μα τη γνώμη μας είπαμε καμία δεν έκρινε αυτά που λες δεν καταλαβαίνω γιατί το πήρες έτσι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Διάβασα κάτι και ρώτησα τη γνώμη σας σαν καινούρια..οπότε πείτε τη γνώμη σας χωρίς να κρίνετε το τι λέω..ευχαριστώ..

Όχι πεταλουδιτσα μου είμαι σίγουρη ότι τα κορίτσια δεν είχαν τέτοια πρόθεση.

Θα σου πω κι εγώ την άποψη μου. Πριν ξεκινήσω προσπάθειες πίστευα κι εγώ αυτά που διάβαζα. Πχ γυναίκες που έλεγαν ότι έμειναν έγκυες χωρίς να έχουν ωορρηξία ή άλλες που και καλά πρόσεχαν πάρα πολύ αλλά κάθε φορά έμεναν έγκυες. Κι άλλα χίλια δυο περίεργα! 

Αυτά όλα λοιπόν τότε μόνο κακό μου έκαναν γιατί ένιωθα μειονεκτικά. Σύγκρινα τον εαυτό μου μαζί τους και έλεγα κοίτα αυτές οι γυναίκες πόσο εύκολα τα καταφέρνουν ενώ εγώ όχι. Κι όλο αυτό με στεναχωρουσε αφάνταστα!

Για να μην παρεξηγηθω σίγουρα υπάρχουν οι εξαιρέσεις στον κανόνα αλλά τις περισσότερες φορές, κατά την γνώμη μου πάντα, δεν ευσταθούν αυτά τα αξιοπερίεργα που γράφονται.🥰

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Διάβασα κάτι και ρώτησα τη γνώμη σας σαν καινούρια..οπότε πείτε τη γνώμη σας χωρίς να κρίνετε το τι λέω..ευχαριστώ..

Σε αυτή την ομάδα υποστηρίζουμε η μία την αλλη , όσο περίεργο κι αν σου ακούγεται...Είμαστε πολύ υποστηρικτικές και στόχος μας είναι να βοηθήσουμε η μια την άλλη...πολλές φορές η βοήθεια δεν είναι να χαϊδεύουμε τα αυτιά , η βοήθεια είναι και μια συμβουλή που ίσως να μην μας αρέσει , να μην την περιμένουμε...δε θα ξεχάσω ποτέ μια κοπέλα που μου είπε κορίτσι μου έχεις καθυστερήσει τις εξετάσεις πήγαινε οπωσδήποτε...με στεναχώρησε αλλά πάντα θα την θυμάμαι γιατί το έκανε για καλό και με πουσαρε και όντως έτρεξα για εξετάσεις ....θα παρακαλούσα λοιπόν , να μην εννοηθεί ποτέ από καμία κοπέλα ότι κρίνουμε η μία την αλλη επειδή ίσως να μην μας αρέσει αυτό που ακούμε...εδώ είμαστε για να " φροντίσουμε" η μία την άλλη , ο,τι γνωρίζουμε να το μοιραζόμαστε...Τον Ιούλιο που η mimi έκανε ωοληψια ,λίγο έλειψε να πάμε να την βοηθήσουμε στο γιατρό ...Θεωρώ άδικο να υποβόσκει αυτή η άποψη ότι η μία κρίνει την άλλη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...