Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η I want a baby είπε:

Πραγματικά μου έκανε εντύπωση κι εμένα ακόμη και ο σίδηρος και όαλ όσα μας δίνουν λένε να αποφεύγονται στην εγκυμοσύνη! Όσο για τον γιατρό, όσοι γιατροί τόσες και οι γνώμες έχω καταλάβει! Αν είχα άλλον γιατρό άλλα θα μου έλεγε. Ήθελα να πάρω Hexalen και αν δεις στις οδηγίες λέει ρητά απαγορεύεται η χρήση σε εγκύους! ΆΛλος γιατρός λέει δεν πειράζει!!! 
ΝΑ είσαι καλά! Σ'ευχαριστώ πολύ!

Ναι πάρα πολλά το γράφουν, δεν ξέρω αν έτυχε να πάρεις utrogestan που μας δίνουν κατά κόρον οι γιατροί στην εγκυμοσύνη σε αποκολλ΄ήσεις και τέτοια... γράφει στις οδηγίες ότι δεν πρέπει να το πάρεις αν είσαι έγκυος ή σκοπεύεις να μείνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Theodora12 είπε:

Ναι πάρα πολλά το γράφουν, δεν ξέρω αν έτυχε να πάρεις utrogestan που μας δίνουν κατά κόρον οι γιατροί στην εγκυμοσύνη σε αποκολλ΄ήσεις και τέτοια... γράφει στις οδηγίες ότι δεν πρέπει να το πάρεις αν είσαι έγκυος ή σκοπεύεις να μείνεις

Ναι ναι έχεις δίκαιο! Έπαιρνα το πρώτο τρίμηνο και θυμάμαι που το διάβασα στο φυλλάδιο οδηγιών και μου έκανε εντύπωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/11/2021 at 8:28 ΠΜ, ο/η I want a baby είπε:

ΝΑ είσαι καλά κορίτσι μου ευχαριστώ για την απάντηση! Πρώτη φορά παίρνω αναρρωτική όσα χρόνια εργάζομαι. Τώρα τουλάχιστον έχω έναν μπούσουλα να ξέρω π΄πανω κάτω πως θα γίνει η διδικασία! 
Σ'ευχαριστώ πολύ!

Τίποτα κορίτσι μου... Επίσης επειδή κι εγώ με αναρρωτικες έχω μπλέξει.....μίλησα χτες με έναν στην επιτροπή και μου είπε κορίτσι μου μην την κάνεις ηλεκτρονικά αποφύγετε μου λέει γιατί αργούν πολύ.... Οπότε το λέω και σε εσένα... Καλύτερα να τις πηγαίνεις από κει.η να στέλνεις τον άντρα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Ο μικρός μ το Φεβρουάριο κλείνει τα 3...απλά μίλησα και με άλλες μαμάδες εγώ μένω επαρχία έχει ένα παιδικο σταθμο και φέτος τα παιδάκια ήταν 60..30 και 30 σε κάθε τμήμα παρα πολλά και ο μικρός μ δεν ήθελε να πάει με τπτ και όταν του μίλαγα και τον ρωτούσα μου έλεγε εχει πολυ κόσμο..οπότε με τόσα παιδάκια είναι λογικό να υπάρχουν πολλές ιώσεις...πολυ ωραια ιδέα αυτή με την κούκλα...όσο για το παραμυθάκι ναι ήταν πολύ ωραίο...θα σου στείλω φωτογραφία και το αγαπημένο μου απόσπασμα του παραμυθιού...Ανυπομονώ για τον ερχομό του καινούργιου μέλους αλλα και λίγο ανχονομαι πως θα τα καταφέρουμε και πως θα είναι ο μικρός με το αδερφάκι του...και τα ξενύχτια παλι από την αρχή πάνω που είμαστε σουπερ με τον ύπνο έχουν περάσει δόντια κ τέτοια χα χα χα🤣🤣🤣🤣εσείς τα σκέφτεστε αυτά βρε κορίτσια;;;;

20211112_163000.jpg

20211112_163037.jpg

Χαχαχα, εγώ γι’αυτό ήθελα να τα κάνω μαζί, για να τα περάσω μία φορά όλα αυτά😬

Η αλήθεια είναι ότι ο μικρούλης μου απ’όταν γεννήθηκε κοιμόταν σερί, δηλαδή δεν ξύπναγε τη νύχτα ούτε για να θηλάσει, οπότε ελπίζω να’ναι έτσι και το δεύτερο αλλιώς θα μας κακοφανεί😆

Τώρα για τον παιδικό δε ξέρω τι να σου πω..εμάς τρελαίνεται, ίσως τελικά όσο μικρότερα πάνε τόσο πιο εύκολο..αλλά είναι και στο παιδί..εμάς τρελαίνεται για άλλα παιδάκια κ άλλους ανθρώπους γενικά,είναι πολύ κοινωνικός..εσύ δες το τώρα, αφού λες ότι κολλάει κ αρρώστιες, μη σε κολλήσει κι εσένα τίποτα!

Πολύ ωραίο το βιβλιαράκι που μου έστειλες, πολύ ωραία αυτά που γράφει!! Θα το ψάξω!! Ευχαριστώ!! 😀💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Κορίτσια  μιας και ξεκινάμε σιγά, σιγά αγορές και είμαστε όλες κοντά σε ημερομηνίες θα θέλατε κάποια στιγμή να φτιάξουμε μια μικρή λίστα  με τα ρουχαλάκια, τα νούμερα τους και τις ποσότητες που θα χρειαστούμε πάνω κάτω να έχουμε αρχικά, εννοώ για να είμαστε καλυμμένες το πρώτο διάστημα που θα έρθει το μωρό σπίτι....:;; 

Σας το είπα και προχθές προσωπικά έχω μπερδευτεί πολύ με τα μεγέθη που πρέπει να αγοράσω και να έχω αρχικά για τις πρώτες μέρες. Αν και με βοήθησε πολύ και η @Princess28 ❤️ 

Πχ να έχω 7-8τεμ. εσωρουχάκια 56 νούμερο και 7-8τεμ 62 νούμερο;

Καλημέρααα!! 😀

Εσύ και ο άντρας σου είστε μικροκαμωμένοι, κανονικοί ή ψηλοί;; Σε ρωτάω γιατί αν είστε μικροκαμωμένοι και μπορεί να βγει το μωράκι 49-50εκ πχ, οκ πάρε 7-8 56εκ, θα τα βάλει τον πρώτο μήνα..αλλιώς το πολύ μια 4-5αδα, και πολύ μου φαίνεται…σκέψου ότι και 53εκ να είναι, μπορεί να φοράει το 62εκ (62εκ σημαίνει 56-62εκ) κ απλά να του είναι ψιλοφαρδύ στην αρχή…επίσης σκέψου ότι ίσως φίλοι σας σας φέρουν δώρο κ είναι για 56εκ…

Σαν ποσότητες, θυμάμαι ότι εμάς μας έλεγαν ότι κάθε μέρα μπορεί να αλλάζει και 3-4 φορμάκια, κ μας είχαν τρομοκρατήσει…κ τελικά εμάς ούτε λέρωνε τα φορμάκια του ούτε τίποτα, σκέψου έκανε κακά 1 φορά κάθε 3-4 μέρες…παραήταν εύκολο παιδί γενικά σε όλα😆 γουλίτσες έβγαζε αλλά του φοράγαμε σαλιάρα!

Κοίτα, εγώ θα έλεγα πάρε 2-3 5αδες ή 3αδες για αρχή για να’σαι σίγουρη, και αν δεις ότι χρειάζεσαι κι άλλα παίρνεις μετά! Σκέψου ότι θα γεννήσουμε και άνοιξη οπότε θα στεγνώνουν γρήγορα τα ρούχα στην απλώστρα!! Αα επίσης εμείς έχουμε στεγνωτήριο οπότε βάζαμε τα ρούχα του μωρού στο στεγνωτήριο κ στέγνωναν αμέσως..δε ξέρω αν έχεις κι εσύ!!

Πάρε ας πούμε καμια 10αρια κοντομάνικα φορμάκια για από μέσα(χωρίς πόδια) και καμιά 10αρια φορμάκια μακρυμάνικα για απέξω, πυτζαμάκια ας πούμε τα λένε(sleepsuits αν δεις)…μπορεί να χρειαστείς παραπάνω, μπορεί να χρειαστείς κ λιγότερα! Είναι ανάλογα πόσο γρήγορα θα λερώνεται το μωράκι κ πόσο συχνά θα πλένεις εσύ!

Επίσης νομίζω τα από μέσα είναι πιο χρήσιμα, εννοώ ίσως χρειαστείς λίγα περισσότερα για από μέσα απότι για απέξω..κ αν έχει φουλ καύσωνα θα του φοράς μόνο τ από μέσα επίσης! 

Τώρα αν θέλεις να πάρεις και μερικά σετάκια έτσι για στυλ πάρε κ 2-3-4 τέτοια!

Βέβαια κοίτα και τι θα σας φέρουν, μη γεμίσεις ρούχα κ φορμάκια που δεν τα βάλει ποτέ!!

Οπότε συνοψίζοντας θα έλεγα:

1) γύρω στα 7-8(άντε 10) φορμάκια μακρυμάνικα

2) γύρω στα 10 φορμάκια κοντομάνικα για από μέσα 

3) Μερικά ζευγάρια κάλτσες

4) Αρκετές σαλιάρες κ πετσετούλες αγκαλιάς!!! (Υπολόγιζε καμια 10αρια από το καθένα)

5) 1-2 ζακετούλες

6) 3-4 σετάκια για έξω

7) Αν θέλεις, παπουτσάκια αγκαλιάς(δεν είναι απαραίτητα)

8 ) 1 μπουφανάκι ή ολόσωμο(αυτά που είναι σαν αρκουδάκι) ανάλογα τον καιρό που θα έχει τότε

9) αν είναι κοριτσάκι προσθέτουμε κορδελίτσες, καλσονάκια κλπ💓💓

Αυτά για αρχή!!!! Ίσως και μερικά από αυτά, γιατί θα σας φέρουν δώρα και θα σας δώσουν και φίλοι σας ρουχαλάκια ίσως!!!

Σαλιάρες εμείς ήταν το μόνο που ξεμέναμε, μου είχε δώσει αρκετές η αδερφή μου, είχαμε αγοράσει κι όλας και πάλι ξεμέναμε κ αγοράσαμε κι άλλες τελικά!!🤣

Αλλά αυτά τα βλέπεις στην πορεία, το τι θα χρειαστεί περισσότερο το δικό σου παιδάκι!!

Ααα κι αν έχεις σκοπό κ για δεύτερο παιδάκι πάρε και μερικά unisex για να κάνουν και για το δεύτερο ό,τι φύλο και να’ναι!! 😊

Εγώ πάντως ό,τι ρουχαλάκια πάρω τώρα θα τα πάρω σε ροζ κ κοριτσίστικα🙈💞🌸 Αλλά αυτό γιατί έχω ήδη και unisex και αγορίστικα από τον μικρούλη(στην περίπτωση που κάνω ποτέ τρίτο)..💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Καλησπέρα. Συνάχι είναι όπως φαίνεται, σήμερα τρίτη μέρα και είμαι ήδη καλύτερα. Έκανα rapid και βγήκε αρνητικό. Μια χαρά νιώθω πάντως, ίσως να κρύωσα αν και πρόσεχα πάρα πολύ.
Απλά θεώρησα πως το ότι έπαιρνα δυο μήνες βιταμίνες θα θωράκιζε τον οργανισμό μου. ΊΣως να τον θωράκισε γιατί το συνάχι μου έφευγε σε μια βδομάδα ενώ τώρα σε 3 μέρες. Τι να πω εικασίες κάνω κι εγώ.
Βιταμίνες εγκυμοσύνης εννοείς τύπου pregnacare; Εγώ τις σταμάτησα στον 4ο όπου μου είπε ο γιατρός να σταματήσω το φυλλικό και έχουν μέσα και φυλλικό και το είχα φτάσει στα ύψη τότε!
Αλλιώς αυτά που παίρνω είναι μαγνήσιο, σίδηρο, βιταμίνη d, και ασβέστιο. Depon Panadol εδώ και ένα εξάμηνο απο την αρχή της εγκυμοσύνης δλδ δεν πήρα ούτε για πλάκα! Και πονοκέφαλο να έχω τον υπομένω και δεν θέλω να παίρνω τίποτα έξτρα είμαι κι εγώ κατά των πολλών φαρμάκων στην εγκυμοσύνη. Όσο για τη βιταμίνη c μάλλον δεν θα την ξανα πάρω, πίνω κάθε μέρα 3 φρεσκοστυμμένα πορτοκάλια.

Καλημέρα!!

Τα φρέσκα πορτοκάλια είναι σίγουρα καλύτερα😊

Αφού σου είπε ο γιατρός να σταματήσεις τις πολυβιταμίνες καλά έκανες! Εκείνος βλέπει τις εξετάσεις σου και ξέρει! 
Ναι εγώ παίρνω τις pregnacare pregnancy. Παίρνω κι εγώ σίδηρο γιατί έχω αναιμία, και βιταμίνη d γιατί έχω έλλειψη!

Depon εγώ παίρνω καμιά φορά να σου πω την αλήθεια, όταν πονάει το κεφάλι μου..αλλά σίγουρα όσο λιγότερα τόσο καλύτερα οπότε καλά κάνεις!

Εγώ είμαι κατά των πολλών φαρμάκων όχι μόνο στην εγκυμοσύνη αλλά και γενικά, γιατί τα βαριέμαι πιο πολύ🙈 η εγκυμοσύνη είναι η μόνη περίοδος που παίρνω τόσα χάπια τη μέρα😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρααα!! 😀

Εσύ και ο άντρας σου είστε μικροκαμωμένοι, κανονικοί ή ψηλοί;; Σε ρωτάω γιατί αν είστε μικροκαμωμένοι και μπορεί να βγει το μωράκι 49-50εκ πχ, οκ πάρε 7-8 56εκ, θα τα βάλει τον πρώτο μήνα..αλλιώς το πολύ μια 4-5αδα, και πολύ μου φαίνεται…σκέψου ότι και 53εκ να είναι, μπορεί να φοράει το 62εκ (62εκ σημαίνει 56-62εκ) κ απλά να του είναι ψιλοφαρδύ στην αρχή…επίσης σκέψου ότι ίσως φίλοι σας σας φέρουν δώρο κ είναι για 56εκ…

Σαν ποσότητες, θυμάμαι ότι εμάς μας έλεγαν ότι κάθε μέρα μπορεί να αλλάζει και 3-4 φορμάκια, κ μας είχαν τρομοκρατήσει…κ τελικά εμάς ούτε λέρωνε τα φορμάκια του ούτε τίποτα, σκέψου έκανε κακά 1 φορά κάθε 3-4 μέρες…παραήταν εύκολο παιδί γενικά σε όλα😆 γουλίτσες έβγαζε αλλά του φοράγαμε σαλιάρα!

Κοίτα, εγώ θα έλεγα πάρε 2-3 5αδες ή 3αδες για αρχή για να’σαι σίγουρη, και αν δεις ότι χρειάζεσαι κι άλλα παίρνεις μετά! Σκέψου ότι θα γεννήσουμε και άνοιξη οπότε θα στεγνώνουν γρήγορα τα ρούχα στην απλώστρα!! Αα επίσης εμείς έχουμε στεγνωτήριο οπότε βάζαμε τα ρούχα του μωρού στο στεγνωτήριο κ στέγνωναν αμέσως..δε ξέρω αν έχεις κι εσύ!!

Πάρε ας πούμε καμια 10αρια κοντομάνικα φορμάκια για από μέσα(χωρίς πόδια) και καμιά 10αρια φορμάκια μακρυμάνικα για απέξω, πυτζαμάκια ας πούμε τα λένε(sleepsuits αν δεις)…μπορεί να χρειαστείς παραπάνω, μπορεί να χρειαστείς κ λιγότερα! Είναι ανάλογα πόσο γρήγορα θα λερώνεται το μωράκι κ πόσο συχνά θα πλένεις εσύ!

Επίσης νομίζω τα από μέσα είναι πιο χρήσιμα, εννοώ ίσως χρειαστείς λίγα περισσότερα για από μέσα απότι για απέξω..κ αν έχει φουλ καύσωνα θα του φοράς μόνο τ από μέσα επίσης! 

Τώρα αν θέλεις να πάρεις και μερικά σετάκια έτσι για στυλ πάρε κ 2-3-4 τέτοια!

Βέβαια κοίτα και τι θα σας φέρουν, μη γεμίσεις ρούχα κ φορμάκια που δεν τα βάλει ποτέ!!

Οπότε συνοψίζοντας θα έλεγα:

1) γύρω στα 7-8(άντε 10) φορμάκια μακρυμάνικα

2) γύρω στα 10 φορμάκια κοντομάνικα για από μέσα 

3) Μερικά ζευγάρια κάλτσες

4) Αρκετές σαλιάρες κ πετσετούλες αγκαλιάς!!! (Υπολόγιζε καμια 10αρια από το καθένα)

5) 1-2 ζακετούλες

6) 3-4 σετάκια για έξω

7) Αν θέλεις, παπουτσάκια αγκαλιάς(δεν είναι απαραίτητα)

8 ) 1 μπουφανάκι ή ολόσωμο(αυτά που είναι σαν αρκουδάκι) ανάλογα τον καιρό που θα έχει τότε

9) αν είναι κοριτσάκι προσθέτουμε κορδελίτσες, καλσονάκια κλπ💓💓

Αυτά για αρχή!!!! Ίσως και μερικά από αυτά, γιατί θα σας φέρουν δώρα και θα σας δώσουν και φίλοι σας ρουχαλάκια ίσως!!!

Σαλιάρες εμείς ήταν το μόνο που ξεμέναμε, μου είχε δώσει αρκετές η αδερφή μου, είχαμε αγοράσει κι όλας και πάλι ξεμέναμε κ αγοράσαμε κι άλλες τελικά!!🤣

Αλλά αυτά τα βλέπεις στην πορεία, το τι θα χρειαστεί περισσότερο το δικό σου παιδάκι!!

Ααα κι αν έχεις σκοπό κ για δεύτερο παιδάκι πάρε και μερικά unisex για να κάνουν και για το δεύτερο ό,τι φύλο και να’ναι!! 😊

Εγώ πάντως ό,τι ρουχαλάκια πάρω τώρα θα τα πάρω σε ροζ κ κοριτσίστικα🙈💞🌸 Αλλά αυτό γιατί έχω ήδη και unisex και αγορίστικα από τον μικρούλη(στην περίπτωση που κάνω ποτέ τρίτο)..💓💓

Καλημέρααα, Καταρχήν σε ευχαριστώ για τον κόπο που έκανες να μου τα γράψεις τόσο αναλυτικά. Θα τα γράψω σε μια λίστα ώστε να έχω συγκεντρωμένα τι είναι να αγοράσω. Εγώ γεννήθηκα 3800 και 51 πόντοι αλλά έμεινα τόσο σε ύψος 😅 και αδύνατη, ο άντρας μου γεννήθηκε 3900 αλλά είναι πολύ αδύνατος και σχετικά ψηλός. Ο μπέμπης δείχνει προς το παρόν μεγάλο μωρό οπότε ναι δεν θα πα΄ρω πολλά στο μικρό νούμερο. Αλλωστε  τα πιο μεγάλα μπαίνουν και ας είναι και λίγο πιο φαρδιά.

Δεν θα πάρω πολλά γιατί περιμένω ότι θα φέρουν και δώρα, τα απαραίτητα μόνο να έχω και έχω σκοπό να τα πάρω σε ουδέτερα χρώματα όπως έχω πάρει ουδέτερα και λίκνα, φωλιές και τέτοια...

Στεγνωτήριο έχω και εγώ και δεν το συζητώ είναι σωτήριο....

Σε ευχαριστώ και πάλι που μου τα ανέλυσες τόσο καλά ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Τίποτα κορίτσι μου... Επίσης επειδή κι εγώ με αναρρωτικες έχω μπλέξει.....μίλησα χτες με έναν στην επιτροπή και μου είπε κορίτσι μου μην την κάνεις ηλεκτρονικά αποφύγετε μου λέει γιατί αργούν πολύ.... Οπότε το λέω και σε εσένα... Καλύτερα να τις πηγαίνεις από κει.η να στέλνεις τον άντρα σου.

Πάλι καλά που είδα τα σχόλιά σας γιατί κι εγώ πήρα μια 15 ημέρη για αρχή οπου ακόμη είναι σε εκκρεμότητα λέει και δεν ξέρω καν ποτε θα τα πληρωθω και τώρα μου έγραψε για ένα μήνα σε συνέχεια της προηγουμενης για επαπειλουμενη και έλεγα να τη δηλώσω ηλεκτρονικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Καλημέρααα, Καταρχήν σε ευχαριστώ για τον κόπο που έκανες να μου τα γράψεις τόσο αναλυτικά. Θα τα γράψω σε μια λίστα ώστε να έχω συγκεντρωμένα τι είναι να αγοράσω. Εγώ γεννήθηκα 3800 και 51 πόντοι αλλά έμεινα τόσο σε ύψος 😅 και αδύνατη, ο άντρας μου γεννήθηκε 3900 αλλά είναι πολύ αδύνατος και σχετικά ψηλός. Ο μπέμπης δείχνει προς το παρόν μεγάλο μωρό οπότε ναι δεν θα πα΄ρω πολλά στο μικρό νούμερο. Αλλωστε  τα πιο μεγάλα μπαίνουν και ας είναι και λίγο πιο φαρδιά.

Δεν θα πάρω πολλά γιατί περιμένω ότι θα φέρουν και δώρα, τα απαραίτητα μόνο να έχω και έχω σκοπό να τα πάρω σε ουδέτερα χρώματα όπως έχω πάρει ουδέτερα και λίκνα, φωλιές και τέτοια...

Στεγνωτήριο έχω και εγώ και δεν το συζητώ είναι σωτήριο....

Σε ευχαριστώ και πάλι που μου τα ανέλυσες τόσο καλά ❤️ 

Έτσι δεν χρειάζονται παρα πολλά πραγματικά μεγαλώνουν τόσο γρήγορα και σου φέρνουν και δώρα...αυτό ισχύει και στις πάνες εμενα αλαζε πολυ συχνά νούμερο στην αρχη και σκέψου ειχα δώσει πάνες σε φίλες μ γτ δεν του έκαναν...μπορείς να πάρει ένα δυο φορμακια σε μικρο νούμερο για οταν βγείτε από το μαιευτηριο έτσι για καμια περιποιημενη φωτογράφιση χα χα χα!!!!αλλά 4 με 5 είναι μια χαρά γτ σιγουρα θα έχεις και δώρα και εμένα δεν λερώνεταν και τόσο συχνά...και επίσης επειδή είναι και η αλλαγή της εποχής δεν ξέρεις το επόμενο νούμερο τι θα είναι και πόσο ζεστη θα έχει οποτε τα υπόλοιπα μπορείς να τα πάρεις στην πορεία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Έτσι δεν χρειάζονται παρα πολλά πραγματικά μεγαλώνουν τόσο γρήγορα και σου φέρνουν και δώρα...αυτό ισχύει και στις πάνες εμενα αλαζε πολυ συχνά νούμερο στην αρχη και σκέψου ειχα δώσει πάνες σε φίλες μ γτ δεν του έκαναν...μπορείς να πάρει ένα δυο φορμακια σε μικρο νούμερο για οταν βγείτε από το μαιευτηριο έτσι για καμια περιποιημενη φωτογράφιση χα χα χα!!!!αλλά 4 με 5 είναι μια χαρά γτ σιγουρα θα έχεις και δώρα και εμένα δεν λερώνεταν και τόσο συχνά...και επίσης επειδή είναι και η αλλαγή της εποχής δεν ξέρεις το επόμενο νούμερο τι θα είναι και πόσο ζεστη θα έχει οποτε τα υπόλοιπα μπορείς να τα πάρεις στην πορεία....

Καπως ετσι θα γινει... Σε ευχαριστώ πολύ ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Niki5s είπε:

Πάλι καλά που είδα τα σχόλιά σας γιατί κι εγώ πήρα μια 15 ημέρη για αρχή οπου ακόμη είναι σε εκκρεμότητα λέει και δεν ξέρω καν ποτε θα τα πληρωθω και τώρα μου έγραψε για ένα μήνα σε συνέχεια της προηγουμενης για επαπειλουμενη και έλεγα να τη δηλώσω ηλεκτρονικά. 

Κορίτσι μου ο,τι θες ρώτα...και εμένα η πρώτη 15ημερη ήταν...και μετά μου τις έγραφαν 30ημερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχα, εγώ γι’αυτό ήθελα να τα κάνω μαζί, για να τα περάσω μία φορά όλα αυτά😬

Η αλήθεια είναι ότι ο μικρούλης μου απ’όταν γεννήθηκε κοιμόταν σερί, δηλαδή δεν ξύπναγε τη νύχτα ούτε για να θηλάσει, οπότε ελπίζω να’ναι έτσι και το δεύτερο αλλιώς θα μας κακοφανεί😆

Τώρα για τον παιδικό δε ξέρω τι να σου πω..εμάς τρελαίνεται, ίσως τελικά όσο μικρότερα πάνε τόσο πιο εύκολο..αλλά είναι και στο παιδί..εμάς τρελαίνεται για άλλα παιδάκια κ άλλους ανθρώπους γενικά,είναι πολύ κοινωνικός..εσύ δες το τώρα, αφού λες ότι κολλάει κ αρρώστιες, μη σε κολλήσει κι εσένα τίποτα!

Πολύ ωραίο το βιβλιαράκι που μου έστειλες, πολύ ωραία αυτά που γράφει!! Θα το ψάξω!! Ευχαριστώ!! 😀💓

Το να είναι κοντά είναι το καλύτερο μεγαλώνουν παρέα παίζουν...εγώ να πω την αλήθεια αν δεν μας "τύχαινε " δεν θα το έπαιρνε απόφαση χα χα χα ήθελα δεύτερο αλλα το σκεφτόμουν για πιο μετά...και εμένα το παιδακι μ ήταν πολύ ήσυχο μωράκι...και κοιμόταν από 40 ημερών ολο το βράδυ με τις ιώσεις κουράστηκα πολυ γτ μια θα είχε πυρετό μια μιξουλες στον υπνο τ...αφού σκέψου δεν το περίμενα με τπτ ότι θα ειμαι έγκυος πηγα στο γιατρό γτ δεν μου ερχόταν περίοδος και επειδή δουλεύω σε σούπερ μάρκετ σε μανάβικο σηκωνα πολλά βαρύ λέω από τα βαρύ θα είναι...θα έχω καμια κύστη καμια κοιλη...και μου κανει ο γιατρός υπερηχο και μου λέει εγώ δεν βλέπω καμια κύστη ένα μωρό βλέπω ήμουν 8.5 εβδομαδων χα χα χα...σα τη χαζη δεν είχα πηρα χαμπάρι....οπότε ούτε τεστ σε αυτό ούτε χοριακες τπτ...ήρθα κυρια στον άντρα μ και του έδειξα τον υπέρηχο...🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρααα!! 😀

Εσύ και ο άντρας σου είστε μικροκαμωμένοι, κανονικοί ή ψηλοί;; Σε ρωτάω γιατί αν είστε μικροκαμωμένοι και μπορεί να βγει το μωράκι 49-50εκ πχ, οκ πάρε 7-8 56εκ, θα τα βάλει τον πρώτο μήνα..αλλιώς το πολύ μια 4-5αδα, και πολύ μου φαίνεται…σκέψου ότι και 53εκ να είναι, μπορεί να φοράει το 62εκ (62εκ σημαίνει 56-62εκ) κ απλά να του είναι ψιλοφαρδύ στην αρχή…επίσης σκέψου ότι ίσως φίλοι σας σας φέρουν δώρο κ είναι για 56εκ…

Σαν ποσότητες, θυμάμαι ότι εμάς μας έλεγαν ότι κάθε μέρα μπορεί να αλλάζει και 3-4 φορμάκια, κ μας είχαν τρομοκρατήσει…κ τελικά εμάς ούτε λέρωνε τα φορμάκια του ούτε τίποτα, σκέψου έκανε κακά 1 φορά κάθε 3-4 μέρες…παραήταν εύκολο παιδί γενικά σε όλα😆 γουλίτσες έβγαζε αλλά του φοράγαμε σαλιάρα!

Κοίτα, εγώ θα έλεγα πάρε 2-3 5αδες ή 3αδες για αρχή για να’σαι σίγουρη, και αν δεις ότι χρειάζεσαι κι άλλα παίρνεις μετά! Σκέψου ότι θα γεννήσουμε και άνοιξη οπότε θα στεγνώνουν γρήγορα τα ρούχα στην απλώστρα!! Αα επίσης εμείς έχουμε στεγνωτήριο οπότε βάζαμε τα ρούχα του μωρού στο στεγνωτήριο κ στέγνωναν αμέσως..δε ξέρω αν έχεις κι εσύ!!

Πάρε ας πούμε καμια 10αρια κοντομάνικα φορμάκια για από μέσα(χωρίς πόδια) και καμιά 10αρια φορμάκια μακρυμάνικα για απέξω, πυτζαμάκια ας πούμε τα λένε(sleepsuits αν δεις)…μπορεί να χρειαστείς παραπάνω, μπορεί να χρειαστείς κ λιγότερα! Είναι ανάλογα πόσο γρήγορα θα λερώνεται το μωράκι κ πόσο συχνά θα πλένεις εσύ!

Επίσης νομίζω τα από μέσα είναι πιο χρήσιμα, εννοώ ίσως χρειαστείς λίγα περισσότερα για από μέσα απότι για απέξω..κ αν έχει φουλ καύσωνα θα του φοράς μόνο τ από μέσα επίσης! 

Τώρα αν θέλεις να πάρεις και μερικά σετάκια έτσι για στυλ πάρε κ 2-3-4 τέτοια!

Βέβαια κοίτα και τι θα σας φέρουν, μη γεμίσεις ρούχα κ φορμάκια που δεν τα βάλει ποτέ!!

Οπότε συνοψίζοντας θα έλεγα:

1) γύρω στα 7-8(άντε 10) φορμάκια μακρυμάνικα

2) γύρω στα 10 φορμάκια κοντομάνικα για από μέσα 

3) Μερικά ζευγάρια κάλτσες

4) Αρκετές σαλιάρες κ πετσετούλες αγκαλιάς!!! (Υπολόγιζε καμια 10αρια από το καθένα)

5) 1-2 ζακετούλες

6) 3-4 σετάκια για έξω

7) Αν θέλεις, παπουτσάκια αγκαλιάς(δεν είναι απαραίτητα)

8 ) 1 μπουφανάκι ή ολόσωμο(αυτά που είναι σαν αρκουδάκι) ανάλογα τον καιρό που θα έχει τότε

9) αν είναι κοριτσάκι προσθέτουμε κορδελίτσες, καλσονάκια κλπ💓💓

Αυτά για αρχή!!!! Ίσως και μερικά από αυτά, γιατί θα σας φέρουν δώρα και θα σας δώσουν και φίλοι σας ρουχαλάκια ίσως!!!

Σαλιάρες εμείς ήταν το μόνο που ξεμέναμε, μου είχε δώσει αρκετές η αδερφή μου, είχαμε αγοράσει κι όλας και πάλι ξεμέναμε κ αγοράσαμε κι άλλες τελικά!!🤣

Αλλά αυτά τα βλέπεις στην πορεία, το τι θα χρειαστεί περισσότερο το δικό σου παιδάκι!!

Ααα κι αν έχεις σκοπό κ για δεύτερο παιδάκι πάρε και μερικά unisex για να κάνουν και για το δεύτερο ό,τι φύλο και να’ναι!! 😊

Εγώ πάντως ό,τι ρουχαλάκια πάρω τώρα θα τα πάρω σε ροζ κ κοριτσίστικα🙈💞🌸 Αλλά αυτό γιατί έχω ήδη και unisex και αγορίστικα από τον μικρούλη(στην περίπτωση που κάνω ποτέ τρίτο)..💓💓

Συνεχεια λέω το πόσο μας βοηθάς και εσύ και κάποια άλλα κορίτσια με όλα αυτά!!! Θα γίνω γραφική στο τέλος. Έκανα σκρινσοτ και εγώ το μήνυμά σου...

 

Είχα παραγγείλει πριν δύο εβδομάδες στο ορκεστρα μια 5αδα κοντομανικα φορμακια...νούμερο 6μηνων 67 εκ. Τα παρέλαβα σήμερα...η γραμμή είναι όντως πολύ στενή...δεν έχω ιδέα από μωρά αλλά η διαφορά φάνηκε...πιστεύω ότι σίγουρα θα τα βάλει σαν νεογέννητο...δεν ξέρω αν θα τα βάλει από τις πρώτες μέρες αλλά σίγουρα πάνω στο μήνα θα τα βάλει κι ας είναι για έξι μηνων.

αλλά σκεφτείτε ότι μου έδωσε άλλα δύο ενός μήνα η θεία του άντρα μου από την εγγονή της πάλι από το ορκεστρα που δεν τα είχε βάλει ποτέ!Και μάλλον δεν τα είχε βάλει ποτέ επειδή του ενός μήνα είναι εντελώς μικρά. Νομίζω η @Ονομα χρήστη μας είχε ενημερώσει για το ορκεστρα έτσι κι εγώ κατέληξα να πάρω για 6μηνων και πιστεύω έκανα καλά!!! 

παρόλα αυτά πόσο χάρηκα.που τα έπιασα στα χέρια μου...είναι τοοοοσο ωραία η αίσθηση...φοβάμαι βέβαια λίγο καθώς περιμένω τη β επιπέδου να νιώσω πιο ασφαλής ..αλλά είναι τόσο μεγάλη η χαρά!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Συνεχεια λέω το πόσο μας βοηθάς και εσύ και κάποια άλλα κορίτσια με όλα αυτά!!! Θα γίνω γραφική στο τέλος. Έκανα σκρινσοτ και εγώ το μήνυμά σου...

 

Είχα παραγγείλει πριν δύο εβδομάδες στο ορκεστρα μια 5αδα κοντομανικα φορμακια...νούμερο 6μηνων 67 εκ. Τα παρέλαβα σήμερα...η γραμμή είναι όντως πολύ στενή...δεν έχω ιδέα από μωρά αλλά η διαφορά φάνηκε...πιστεύω ότι σίγουρα θα τα βάλει σαν νεογέννητο...δεν ξέρω αν θα τα βάλει από τις πρώτες μέρες αλλά σίγουρα πάνω στο μήνα θα τα βάλει κι ας είναι για έξι μηνων.

αλλά σκεφτείτε ότι μου έδωσε άλλα δύο ενός μήνα η θεία του άντρα μου από την εγγονή της πάλι από το ορκεστρα που δεν τα είχε βάλει ποτέ!Και μάλλον δεν τα είχε βάλει ποτέ επειδή του ενός μήνα είναι εντελώς μικρά. Νομίζω η @Ονομα χρήστη μας είχε ενημερώσει για το ορκεστρα έτσι κι εγώ κατέληξα να πάρω για 6μηνων και πιστεύω έκανα καλά!!! 

παρόλα αυτά πόσο χάρηκα.που τα έπιασα στα χέρια μου...είναι τοοοοσο ωραία η αίσθηση...φοβάμαι βέβαια λίγο καθώς περιμένω τη β επιπέδου να νιώσω πιο ασφαλής ..αλλά είναι τόσο μεγάλη η χαρά!!!!

 

Εγω παλι κοριτσια εχω μπερδευτεί 🤪🤣 Τι να παρω δηλαδη; 7με 10 ζιπουνακια για 63 εκατοστά;;; (Και φορμάκια ναι…) και να παρω και 2-3 για νεογέννητο σε περιπτωση που χρειαστουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Louna είπε:

Εγω παλι κοριτσια εχω μπερδευτεί 🤪🤣 Τι να παρω δηλαδη; 7με 10 ζιπουνακια για 63 εκατοστά;;; (Και φορμάκια ναι…) και να παρω και 2-3 για νεογέννητο σε περιπτωση που χρειαστουν;

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι πρέπει να κοιτάμε ένα νουμερακι μεγαλύτερο κι όχι για νεογέννητο... Αλλά νομίζω σε κάποιες εταιρείες....ας πούμε μια μέρα που είχα πάει στο Λητώ και τα κοίταζα δεν είδα τόση διαφορά μου φαίνονταν νορμάλ....πιστεύω όμως και οι κοπέλες στα καταστήματα τα λένε αυτά... 

Αλλά αν παραγγείλεις διαδικτυακά...έχε στο νου σου να πάρεις μεγαλύτερο κι όχι για νεογέννητο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Συνεχεια λέω το πόσο μας βοηθάς και εσύ και κάποια άλλα κορίτσια με όλα αυτά!!! Θα γίνω γραφική στο τέλος. Έκανα σκρινσοτ και εγώ το μήνυμά σου...

 

Είχα παραγγείλει πριν δύο εβδομάδες στο ορκεστρα μια 5αδα κοντομανικα φορμακια...νούμερο 6μηνων 67 εκ. Τα παρέλαβα σήμερα...η γραμμή είναι όντως πολύ στενή...δεν έχω ιδέα από μωρά αλλά η διαφορά φάνηκε...πιστεύω ότι σίγουρα θα τα βάλει σαν νεογέννητο...δεν ξέρω αν θα τα βάλει από τις πρώτες μέρες αλλά σίγουρα πάνω στο μήνα θα τα βάλει κι ας είναι για έξι μηνων.

αλλά σκεφτείτε ότι μου έδωσε άλλα δύο ενός μήνα η θεία του άντρα μου από την εγγονή της πάλι από το ορκεστρα που δεν τα είχε βάλει ποτέ!Και μάλλον δεν τα είχε βάλει ποτέ επειδή του ενός μήνα είναι εντελώς μικρά. Νομίζω η @Ονομα χρήστη μας είχε ενημερώσει για το ορκεστρα έτσι κι εγώ κατέληξα να πάρω για 6μηνων και πιστεύω έκανα καλά!!! 

παρόλα αυτά πόσο χάρηκα.που τα έπιασα στα χέρια μου...είναι τοοοοσο ωραία η αίσθηση...φοβάμαι βέβαια λίγο καθώς περιμένω τη β επιπέδου να νιώσω πιο ασφαλής ..αλλά είναι τόσο μεγάλη η χαρά!!!!

 

Ναι τα οrchestra έχουν τη πιο στενή γραμμή εμενα ο μικρός δεν έχει κλείσει τα 3 ακόμη και φοράμε για 4 χρονων και μη σας πω ότι το 5 θα του παρω την επόμενη φορά...αλλά είναι πολύ οικονομικά και ειδικά για φόρμουλες σορτσάκια που απο αυτά θες μπόλικα είναι μια χαρά και καλή ποιότητα έχουν...εγώ έχω και από τον μικρο φορμακια οποτε πολυ λίγα θα παρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Ναι τα οrchestra έχουν τη πιο στενή γραμμή εμενα ο μικρός δεν έχει κλείσει τα 3 ακόμη και φοράμε για 4 χρονων και μη σας πω ότι το 5 θα του παρω την επόμενη φορά...αλλά είναι πολύ οικονομικά και ειδικά για φόρμουλες σορτσάκια που απο αυτά θες μπόλικα είναι μια χαρά και καλή ποιότητα έχουν...εγώ έχω και από τον μικρο φορμακια οποτε πολυ λίγα θα παρω...

Έχω καρτουλα για τα ανίψια μου πάντα παίρνω δώρα από εκεί και είχα καταλάβει ότι είναι τόσο μικρά τα μεγέθη κι έπαιρνα μεγαλύτερα. Αλλά με το μωρουδιακο σοκαρίστηκα είχες απόλυτο δίκιο! Μου φάνηκε εξαιρετικά μικρό! Θα το έχω στο νου μου και στα υπόλοιπα που θα πάρω από κει. 💓💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα να κυλήσουν όλα όμορφα κ αυτήν την εβδομάδα σε όλες 💙💜💜💙👶

 

διάβασα τ μνμ σας αλλά είμαστε σε φάση πάλι αϋπνίας, ονείρων , ενοχλήσεων με την κόρη μου κ δν κοιμόμαστε σχεδόν καθόλου ίσα ίσα 1-2 ωρεσ Το βράδυ κ καθόλου την ημέρα όποτε σέρνομαι κ τρώω να πνίξω την κούραση μου 😂 🤪 

 

λοιπον στα ευχάριστα τώρα… για πείτε μου έχει καμια εγκυουλα κάτι να διορθώσω στο πινακακι η είμαστε οκ ;;;; 🎉👶

 

πως είστε όλες ; Ποτε έχετε ραντεβού με γιατρό η β επιπέδου ; 
Θυμάμαι μερικά κορίτσια έχουν αυτήν την εβδομάδα β επιπέδου 

εγω έχω Τετάρτη γυναικολόγο κ την άλλη Δευτερα σε μια εβδ β επιπέδου όποτε είμαι τυχερή θα το δω 2 φορές στα κοντά το μπεμπέ! 🤰

 

πηγα το Σάββατο να πάρω καλσόν εγκυμοσύνης (το 4ο μέχρι τώρα γιατί δν τ κρατάω κ πολύ 🤣) κ είδα έτσι κάνα δυο προσφορές κ πήρα ένα ΣΕτ για το μπέμπη κ ένα μπουφανακι για την κόρη μου! Είναι να μην δω προσφορά κορίτσια δν αντέχω 😂😂😂😂😂😂😂 πείτε μου Ότι δν είμαι η μόνη ;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02

@Nantinaki 26/02 αγόρι 👶💙

@mia2020  01/03 Κορίτσι 👶💜

@I want a baby 06/03 αγόρι 👶💙

@geo2222 09/03 κορίτσι 👶💜, 💜ή 💙 

@Νανά22 09/03 αγόρι 👶💙, κορίτσι 👶💜

@Louna     10/03 κορίτσι👶💜

@Maria mariaa 16/03 αγόρι 👶💙

@Maira29  19/03 κορίτσι 👶💜

@Monica 92 20/03

@Liza05     21/03  κορίτσι 👶💜

@Vasilique 24/03 αγόρι 👶💙 κορίτσι 👶💜

@Niki5s     25/03 αγόρι 👶💙

@Konstantina93 26/03 αγόρι 👶💙

@Xrisa95 28/03 αγόρι 👶💙

@Evaki! 29/03 κορίτσι 👶💜

@Αναστασία31 30/03 αγόρι 👶💙

@Ονομα χρήστη 31/03 κορίτσι 👶💜

@iovnn 31/03 αγόρι 👶💙

@Princess28 01/04 κορίτσι 👶💜

@Διόνη 03/04 κορίτσι👶💜

@Vasiliki14 03/04 κορίτσι 👶💜

@Theodora12 05/04 αγόρι 👶💙

@Riaa   06/04 κορίτσι 👶💜

@Hailey 17/04

@Marakiii 25/04 κορίτσι 👶💜, κορίτσι 💜👶, κορίτσι 👶💜

Επεξεργάστηκε από Xrisa95
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα να κυλήσουν όλα όμορφα κ αυτήν την εβδομάδα σε όλες 💙💜💜💙👶

 

διάβασα τ μνμ σας αλλά είμαστε σε φάση πάλι αϋπνίας, ονείρων , ενοχλήσεων με την κόρη μου κ δν κοιμόμαστε σχεδόν καθόλου ίσα ίσα 1-2 ωρεσ Το βράδυ κ καθόλου την ημέρα όποτε σέρνομαι κ τρώω να πνίξω την κούραση μου 😂 🤪 

 

λοιπον στα ευχάριστα τώρα… για πείτε μου έχει καμια εγκυουλα κάτι να διορθώσω στο πινακακι η είμαστε οκ ;;;; 🎉👶

 

πως είστε όλες ; Ποτε έχετε ραντεβού με γιατρό η β επιπέδου ; 
Θυμάμαι μερικά κορίτσια έχουν αυτήν την εβδομάδα β επιπέδου 

εγω έχω Τετάρτη γυναικολόγο κ την άλλη Δευτερα σε μια εβδ β επιπέδου όποτε είμαι τυχερή θα το δω 2 φορές στα κοντά το μπεμπέ! 🤰

 

πηγα το Σάββατο να πάρω καλσόν εγκυμοσύνης (το 4ο μέχρι τώρα γιατί δν τ κρατάω κ πολύ 🤣) κ είδα έτσι κάνα δυο προσφορές κ πήρα ένα ΣΕτ για το μπέμπη κ ένα μπουφανακι για την κόρη μου! Είναι να μην δω προσφορά κορίτσια δν αντέχω 😂😂😂😂😂😂😂 πείτε μου Ότι δν είμαι η μόνη ;;;; 

Καλημερα 🥰 ΠΗΤ εχω 10/3 (για φυσιολογικό). Αυχενική έκανα κορίτσια στις 3/11 και δοξα τω Θεω, όλα ήταν μια χαρά 🧚🌺 Είδαμε και το πρόσωπο της νεράιδάς μας 🌸💕🧚 Την άλλη βδομάδα έχω γιατρό οπότε θα έχω και άλλα νέα. Από ρούχα δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα… Είμαστε σε κατάσταση: βάζουμε αυτές τις μέρες ντουλάπα στο δωμάτιό της και βάψιμο και εγω βάζω πλυντηρια, τις πετσετες της (μεγαλες, για μπιντε κτλ), τα σεντονια της (για κούνια, για καρότσι κτλ) κατι άλλα που απο τη μια μια ειναι αδιαβροχα και απο την αλλη βαμβακερό (για κούνια, καρότσι, λίκνο, ριλαξ και και και) 🤪🤪🤪 να μην τα πολυλογώ χτες ημουν στο 5 πλυντήριο, εχω αλλα δυο και τελειωνω 🤣🤪 Οποτε μεχρι τελος του μηνα ντουλαπα κούνια σεντονια πετσετες κουβερτα πάπλωμα κτλ ολα στη θεση τους. Θα στρώσω και χαλια θα στολισω και δεντρο… Δεκεμβριο θα ναι μηνας για να φτιαχνω γλυκα 🤣🤣🤣 και μετα αγοραζω τα ρουχα της μικρής 🥰🌺🍓🍫🥳🎈 αυτα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Καλημερα 🥰 ΠΗΤ εχω 10/3 (για φυσιολογικό). Αυχενική έκανα κορίτσια στις 3/11 και δοξα τω Θεω, όλα ήταν μια χαρά 🧚🌺 Είδαμε και το πρόσωπο της νεράιδάς μας 🌸💕🧚 Την άλλη βδομάδα έχω γιατρό οπότε θα έχω και άλλα νέα. Από ρούχα δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα… Είμαστε σε κατάσταση: βάζουμε αυτές τις μέρες ντουλάπα στο δωμάτιό της και βάψιμο και εγω βάζω πλυντηρια, τις πετσετες της (μεγαλες, για μπιντε κτλ), τα σεντονια της (για κούνια, για καρότσι κτλ) κατι άλλα που απο τη μια μια ειναι αδιαβροχα και απο την αλλη βαμβακερό (για κούνια, καρότσι, λίκνο, ριλαξ και και και) 🤪🤪🤪 να μην τα πολυλογώ χτες ημουν στο 5 πλυντήριο, εχω αλλα δυο και τελειωνω 🤣🤪 Οποτε μεχρι τελος του μηνα ντουλαπα κούνια σεντονια πετσετες κουβερτα πάπλωμα κτλ ολα στη θεση τους. Θα στρώσω και χαλια θα στολισω και δεντρο… Δεκεμβριο θα ναι μηνας για να φτιαχνω γλυκα 🤣🤣🤣 και μετα αγοραζω τα ρουχα της μικρής 🥰🌺🍓🍫🥳🎈 αυτα 🤣

Καλημέρα το διόρθωσα κορίτσι μου 👌🏽💜

 

αχ αυτά τ πλυντήρια ειναι μεγάλο θέμα 

εγω ότι παίρνω τ πλένω το σιδερώνω το βάζω στην Ντουλάπα θα τ ξανά φρεσκάρω εκείνο τον καιρό όμως 

 

εχετε ωραίες ετοιμασίες θυμάμαι στην κόρη μου ως πρώτο παιδί καθόμουν κ τ χάζευα όλα αυτά τ πραγματάκια κ περιμενα πως κ πως το μπουμπουκακι μου να γεννηθεί 

και τώρα κάπως έτσι είναι αλλά με λιγότερο χρόνο 🥰

στολίσαμε κ εμείς το Σαββατοκύριακο δν κρατιόταν η μικρή μας 2 ετών κ ήθελε να βάλει το αστέρι στην κορυφή 😂😂😂 

Είναι πολύ ωραία εποχή όμως βρε κορίτσια 🎄🎄🎄🎄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα το διόρθωσα κορίτσι μου 👌🏽💜

 

αχ αυτά τ πλυντήρια ειναι μεγάλο θέμα 

εγω ότι παίρνω τ πλένω το σιδερώνω το βάζω στην Ντουλάπα θα τ ξανά φρεσκάρω εκείνο τον καιρό όμως 

 

εχετε ωραίες ετοιμασίες θυμάμαι στην κόρη μου ως πρώτο παιδί καθόμουν κ τ χάζευα όλα αυτά τ πραγματάκια κ περιμενα πως κ πως το μπουμπουκακι μου να γεννηθεί 

και τώρα κάπως έτσι είναι αλλά με λιγότερο χρόνο 🥰

στολίσαμε κ εμείς το Σαββατοκύριακο δν κρατιόταν η μικρή μας 2 ετών κ ήθελε να βάλει το αστέρι στην κορυφή 😂😂😂 

Είναι πολύ ωραία εποχή όμως βρε κορίτσια 🎄🎄🎄🎄

Τι ωραία που έχετε και άλλο παιδάκι και μεγαλώνετε την οικογένειά σας… Πάντα μου άρεσαν οι μεγάλες οικογένειες με 3-4 παιδιά… Τον άνθρωπό μου τον βρήκα λίγο μεγάλη και δε θα μπορέσω να κάνω τόσα παιδιά… Απο την αλλη λεω, μεγαλη ευλογια και αυτο που μας δώθηκε 🌺❤️ Και του χρόνου κοριτσι μου να το στολίσετε και με το νεο μωρακι στην Φαμιλια σας!!! 🌺🌸🍓🍫🧚🏼‍♂️ Υγεια σε ολα τα επίπεδα να εχουμε και αγαπη ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02

@Nantinaki 26/02 αγόρι 👶💙

@mia2020  01/03 Κορίτσι 👶💜

@I want a baby 06/03 αγόρι 👶💙

@geo2222 09/03 κορίτσι 👶💜, 💜ή 💙 

@Νανά22 09/03 αγόρι 👶💙, κορίτσι 👶💜

@Louna     10/03 κορίτσι👶💜

@Maira29  19/03 κορίτσι 👶💜

@Monica 92 20/03

@Liza05     21/03  κορίτσι 👶💜

@Vasilique 24/03 αγόρι 👶💙 κορίτσι 👶💜

@Niki5s     25/03 αγόρι 👶💙

@Konstantina93 26/03 αγόρι 👶💙

@Xrisa95 28/03 αγόρι 👶💙

@Evaki! 29/03 κορίτσι 👶💜

@Αναστασία31 30/03 αγόρι 👶💙

@Maria mariaa 31/03 κορίτσι 👶💜

@Ονομα χρήστη 31/03 κορίτσι 👶💜

@iovnn 31/03 

@Princess28 01/04 κορίτσι 👶💜

@Διόνη 03/04 κορίτσι👶💜

@Vasiliki14 03/04 κορίτσι 👶💜

@Theodora12 05/04 αγόρι 👶💙

@Riaa   06/04 κορίτσι 👶💜

@Hailey 17/04

@Marakiii 25/04 κορίτσι 👶💜, κορίτσι 💜👶, κορίτσι 👶💜

Και εμείς αγοράκι εχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα να κυλήσουν όλα όμορφα κ αυτήν την εβδομάδα σε όλες 💙💜💜💙👶

 

διάβασα τ μνμ σας αλλά είμαστε σε φάση πάλι αϋπνίας, ονείρων , ενοχλήσεων με την κόρη μου κ δν κοιμόμαστε σχεδόν καθόλου ίσα ίσα 1-2 ωρεσ Το βράδυ κ καθόλου την ημέρα όποτε σέρνομαι κ τρώω να πνίξω την κούραση μου 😂 🤪 

 

λοιπον στα ευχάριστα τώρα… για πείτε μου έχει καμια εγκυουλα κάτι να διορθώσω στο πινακακι η είμαστε οκ ;;;; 🎉👶

 

πως είστε όλες ; Ποτε έχετε ραντεβού με γιατρό η β επιπέδου ; 
Θυμάμαι μερικά κορίτσια έχουν αυτήν την εβδομάδα β επιπέδου 

εγω έχω Τετάρτη γυναικολόγο κ την άλλη Δευτερα σε μια εβδ β επιπέδου όποτε είμαι τυχερή θα το δω 2 φορές στα κοντά το μπεμπέ! 🤰

 

πηγα το Σάββατο να πάρω καλσόν εγκυμοσύνης (το 4ο μέχρι τώρα γιατί δν τ κρατάω κ πολύ 🤣) κ είδα έτσι κάνα δυο προσφορές κ πήρα ένα ΣΕτ για το μπέμπη κ ένα μπουφανακι για την κόρη μου! Είναι να μην δω προσφορά κορίτσια δν αντέχω 😂😂😂😂😂😂😂 πείτε μου Ότι δν είμαι η μόνη ;;;; 

Καλημέρα!!!!Ποσο χρονων είναι η κορουλα σου;;;Αστα και εμένα ήταν ολο άρρωστος και ξυπναγε τη νύχτα και είναι πολύ κουραστικό...τώρα ευτυχώς είμαστε καλά και μπήκαμε παλι στους ρυθμούς μας!!!εύχομαι να περασει η φάση σας και να ξανά βρείτε και εσείς τους ρυθμούς σας!!!όσο για το φαγητό και εγώ έχω αρχίσει να τρωω αρκετά όταν είσαι και μέσα στο σπιτι τουλάχιστον πηγα και πήρα φρουτα να ξεγελιεμαι κάπως....Αυτή τη εβδομαδα εγω έχω ραντεβού με το γιατρό αλλα δεν έχουμε κλείσει ακόμη για πια μέρα...και β επιπέδου έχω 3 Δεκεμβρίου...αχ τελεια που θα το δεις δυο φορές...εμένα είναι αρκετά δραστήρια δίνει το παρόν συχνά με κλοτσιές....και εγώ θέλω πως και πως να ψωνίσω αλλα κρατιέται μέχρι να σιγουρέψω το φύλο τωρα βέβαια επειδή δεν έχω κάνει και το έμβολιο σεν μπορώ να πάω πουθενά...κάνουμε και οικονομία χα χα χα 🤣🤣🤣🤣αν μπαίνω στον πειρασμό και παραγγέλνω συχνά μεσω ίντερνετ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Louna είπε:

Καλημερα 🥰 ΠΗΤ εχω 10/3 (για φυσιολογικό). Αυχενική έκανα κορίτσια στις 3/11 και δοξα τω Θεω, όλα ήταν μια χαρά 🧚🌺 Είδαμε και το πρόσωπο της νεράιδάς μας 🌸💕🧚 Την άλλη βδομάδα έχω γιατρό οπότε θα έχω και άλλα νέα. Από ρούχα δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα… Είμαστε σε κατάσταση: βάζουμε αυτές τις μέρες ντουλάπα στο δωμάτιό της και βάψιμο και εγω βάζω πλυντηρια, τις πετσετες της (μεγαλες, για μπιντε κτλ), τα σεντονια της (για κούνια, για καρότσι κτλ) κατι άλλα που απο τη μια μια ειναι αδιαβροχα και απο την αλλη βαμβακερό (για κούνια, καρότσι, λίκνο, ριλαξ και και και) 🤪🤪🤪 να μην τα πολυλογώ χτες ημουν στο 5 πλυντήριο, εχω αλλα δυο και τελειωνω 🤣🤪 Οποτε μεχρι τελος του μηνα ντουλαπα κούνια σεντονια πετσετες κουβερτα πάπλωμα κτλ ολα στη θεση τους. Θα στρώσω και χαλια θα στολισω και δεντρο… Δεκεμβριο θα ναι μηνας για να φτιαχνω γλυκα 🤣🤣🤣 και μετα αγοραζω τα ρουχα της μικρής 🥰🌺🍓🍫🥳🎈 αυτα 🤣

Με το καλό κορίτσι...ναι ο Δεκέμβριος θα είναι τέλειος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...