Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

Γεια σασσσσς 

αν και κάπως πολύ νωρίς και μόλις στην πολύ αρχή ελπίζω τα μικρά μικρά σπορακια να ριζώσουν και να έχουμε τα μωράκια Μαρτίου 2022 

Έχει μάθει κανένα άλλο μέλος τα ευχάριστα;;;;; ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλησπέρα! Εγώ εδώ μαζί σου! Έχω ΠΗΤ 2 Μάρτη και είμαι στην 8η βδομάδα!

Γεια σου

να ‘μαστε παρέα λοιπόν! 
εγω είμαι με πητ 25/03 κ 5w και 3μ

στο δεύτερο μωράκι όμως 

Έχω  ήδη μια κόρη σχεδόν 2 ετών! 
 

πως νιώθεις ;;; 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπέροχα, είναι το πρώτο μας μωράκι! Προσπαθούσαμε ένα χρόνο και κάτι και από τότε που το μάθαμε πετάμε στα σύννεφα! Πότε έχεις ραντεβού με τον γιατρό σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Υπέροχα, είναι το πρώτο μας μωράκι! Προσπαθούσαμε ένα χρόνο και κάτι και από τότε που το μάθαμε πετάμε στα σύννεφα! Πότε έχεις ραντεβού με τον γιατρό σου;

 Με το καλό εύχομαι να πάνε όλα τέλεια στην εγκυμοσύνη σου! ❤️
μπράβο που δεν τα παρατήσατε! 
 

θα κάνω μια χοριακη την Δευτέρα και Τετάρτη απόγευμα ή Πέμπτη πρωί θα πάω στον γιατρό! 
 

εσυ ;;; Έχεις ακούσει καρδούλα ; ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

 Με το καλό εύχομαι να πάνε όλα τέλεια στην εγκυμοσύνη σου! ❤️
μπράβο που δεν τα παρατήσατε! 
 

θα κάνω μια χοριακη την Δευτέρα και Τετάρτη απόγευμα ή Πέμπτη πρωί θα πάω στον γιατρό! 
 

εσυ ;;; Έχεις ακούσει καρδούλα ; ❤️

Ναι το πρώτο ραντεβού ήταν ακριβώς στις 4 εβδομάδες που είδα μόνο σάκο ( χοριακη 1610), το επόμενο ραντεβού ήταν στις 6&2 που άκουσα καρδούλα.

Ξαναπήγα λόγω δικών μου ανησυχιών ( είχα ελάχιστο καφέ) στις 8  βδομάδες ακριβώς που το ξαναείδαμε με δυνατή καρδιά και έκανε και τις κινήσεις του! Σήμερα είμαι 8 w & 4 μέρες και έχω ραντεβού ξανά στις 3 Αυγούστου! Περιμένω με ανυπομονησία!

Έκανες τις πρώτες εξετάσεις σου; Εγώ έχω κάνει όλες τις αιματολογικές και ούρων και αύριο περιμένω τα αποτελέσματα από την εξέταση για την κυστική ίνωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να χαίρεσαι και το κοριτσάκι σου❤️!! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα σου πάνε καλά και σε αυτήν την εγκυμοσύνη, έχεις όλη την θετική μου ενέργεια! Την Τετάρτη θα ακούσεις και συ καρδούλα💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Ναι το πρώτο ραντεβού ήταν ακριβώς στις 4 εβδομάδες που είδα μόνο σάκο ( χοριακη 1610), το επόμενο ραντεβού ήταν στις 6&2 που άκουσα καρδούλα.

Ξαναπήγα λόγω δικών μου ανησυχιών ( είχα ελάχιστο καφέ) στις 8  βδομάδες ακριβώς που το ξαναείδαμε με δυνατή καρδιά και έκανε και τις κινήσεις του! Σήμερα είμαι 8 w & 4 μέρες και έχω ραντεβού ξανά στις 3 Αυγούστου! Περιμένω με ανυπομονησία!

Έκανες τις πρώτες εξετάσεις σου; Εγώ έχω κάνει όλες τις αιματολογικές και ούρων και αύριο περιμένω τα αποτελέσματα από την εξέταση για την κυστική ίνωση!

Ακόμα δν έχω κάνει εξετασεις 

πρώτη φορά θα με δει ο γιατρός αυτός  

η αλήθεια είναι ότι μετακόμισα επαρχία κ ο γιατρός που είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είναι πολύ μακριά 

περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί γιατί είμαι στην 5η εβδομ ακόμα και αναλόγως θα κινηθούμε!

πιστεύω να δούμε κάτι στον υπέρηχο 

καλα αποτελέσματα να έχεις 

μην αγχώνεσαι πιο πολύ κοιτα να το ευχαριστηθείς ειδικά γιατί είναι το πρώτο σου κ έχεις άπειρο χρόνο να το κανεις

να κανεις ωραίες σκέψεις, ψώνια με το καλό, να νιώσεις το μωράκι σου 

έρχονται πολύ ωραίες στιγμές να ξέρεις ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Να χαίρεσαι και το κοριτσάκι σου❤️!! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα σου πάνε καλά και σε αυτήν την εγκυμοσύνη, έχεις όλη την θετική μου ενέργεια! Την Τετάρτη θα ακούσεις και συ καρδούλα💖

Σ ευχαριστώ παρά πολυυυ 

στην πρώτη εγκυμοσύνη ήμουν πιο ανέμελη τώρα είμαι λίγο πιο συγκρατημένη είναι η αλήθεια 

σ ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και σε αυτό το γκρούπ. Έχω ΠΗΤ 20/3/2022  ,  την Παρασκευή φεύγουμε διακοπές που έχουμε κλείσει από Μάρτιο. Ελπίζω να μην μου απαγορεύσει ο γιατρός κανένα μπανάκι στην θάλασσα. Εσάς τι σας έχει πει σχετικά με θάλασσα, ήλιο κτλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eva80 είπε:

Καλησπέρα και σε αυτό το γκρούπ. Έχω ΠΗΤ 20/3/2022  ,  την Παρασκευή φεύγουμε διακοπές που έχουμε κλείσει από Μάρτιο. Ελπίζω να μην μου απαγορεύσει ο γιατρός κανένα μπανάκι στην θάλασσα. Εσάς τι σας έχει πει σχετικά με θάλασσα, ήλιο κτλ;

Καλησπέρα!! Με το καλό! Να σου πω την αλήθεια εγώ ακύρωσα διακοπές για το γεγονός ότι δεν πρόλαβα να κάνω το εμβόλιο για covid ( είχα ραντεβού το οποίο ακύρωσα κατόπιν συμβουλής του γιατρού μου - θα το κάνω λίγο αργότερα). Η κουμπάρα μου ήταν έγκυος πέρυσι τέτοιο καιρό στις ίδιες εβδομάδες με μένα. Πήγαμε κανονικά διακοπές απλά είχε σύσταση να μην κάθεται πολύ στον ήλιο και μπάνιο στην θάλασσα για λίγη ώρα και σίγουρα να αλλάζει κατευθείαν μαγιό ( για να αποφύγει ουσιαστικά κάποιο πιθανό μικρόβιο). Δεν νομίζω να είναι απαγορευτικό απλά χρειάζεται λίγη προσοχή παραπάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλημέρα! Έκανες την χοριακη σου; Όλα καλά;

Έκανα χοριακη ήταν 1000

διπλασιάζεται όπως πρέπει δλδ 

 

Τετάρτη έχω  τον υπερηχο κ θα μιλήσω από κοντά με τον γιατρό για περισσότερα να δούμε υπερηχογραφικα σε ποια εβδομάδα είμαι γιατί έχω κύκλο 35 ημ άρα με βάση το ημερολόγιο είμαι πιο πίσω κανονικά απ ότι μου βγάζει  
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eva80 είπε:

Καλησπέρα και σε αυτό το γκρούπ. Έχω ΠΗΤ 20/3/2022  ,  την Παρασκευή φεύγουμε διακοπές που έχουμε κλείσει από Μάρτιο. Ελπίζω να μην μου απαγορεύσει ο γιατρός κανένα μπανάκι στην θάλασσα. Εσάς τι σας έχει πει σχετικά με θάλασσα, ήλιο κτλ;

Καλώς ήρθες κοντά είμαστε με βάση την ΠΗΤ ❤️

βεβαια απ ότι θυμάμαι στην κόρη μου  στην αυχενική κ μετά θα μας πούνε την υπερηχογραφικη πητ που είναι κ η πιο σωστή 

στη πρώτη μου κόρη πριν 2 χρόνια μου είχε πει ο γιατρός ότι το πρώτο τρίμηνο καλό θα ήταν να μην κάνω μπάνια (έτυχε ήταν αρχές άνοιξης  βέβαια εμένα τότε) διότι το πρώτο τρίμηνο  είναι η οργανογεννηση κ είναι πολύ σημαντική 

Τώρα αυτός είναι άλλος γιατρός που έχω κ δν έχω μιλήσει μαζί του γ αυτό 

απο κοντά θα ρωτήσω μεθαύριο αν κ εγώ έκανα μπάνια χωρίς να ξέρω ότι ήμουν έγκυος 

 

πρωτο παιδάκι περιμένεις κ εσυ ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας βρήκα.!!!γεια σας κορίτσια εγώ περιμένω το τρίτο μου παιδάκι...είχα δυστυχώς μια αποβολή πέρσι πριν από 1 χρόνο και τωρα 1 χρόνο μετά επιτέλους ξανά έμεινα έγκυος και πετάω από την χαρά μου!!! Έχω ΠΗΤ 22/3 και γιατρό θα πάω πρώτη φορά Παρασκευή να το δούμε το σποράκι μας!!!! Είμαι στην 7η εβδομάδα!! Με το καλό σε όλες μας!!!!! Όλα να πάνε καλά εύχομαι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ξανά 💜

εγω κορίτσια μου πηγα γιατρό το είδαμε το εμβρυακι με υπέρηχο πρώτη φορά αλλά καρδιά δεν ακούσαμε είναι πολύ μικρό σποράκι 

είμαι 5w 4d με βάση τερ αλλά με αργοπορημένη σύλληψη λόγω μεγάλου κύκλου 

εχω ραντεβού 18 Αυγούστου με το καλό να το δούμε καλύτερα 


Παντως στο πρώτο δεν το είχα περάσει αυτό το άγχος γιατί άργησα να αντιληφθώ την εγκυμοσύνη κ ήμουν πιο χαλαρή, τώρα που είμαι ενημερωμένη διαβασμένη κ το έχω αντιληφθεί νωρίς νωρίς είμαι πιο αγχωμένη 

ευχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας κ να συνεχίσουμε δυναμικά ❤️
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σας βρήκα.!!!γεια σας κορίτσια εγώ περιμένω το τρίτο μου παιδάκι...είχα δυστυχώς μια αποβολή πέρσι πριν από 1 χρόνο και τωρα 1 χρόνο μετά επιτέλους ξανά έμεινα έγκυος και πετάω από την χαρά μου!!! Έχω ΠΗΤ 22/3 και γιατρό θα πάω πρώτη φορά Παρασκευή να το δούμε το σποράκι μας!!!! Είμαι στην 7η εβδομάδα!! Με το καλό σε όλες μας!!!!! Όλα να πάνε καλά εύχομαι!!!! 

Καλώς μας ήρθες ❤️
δν έχω περάσει αυτήν την εμπειρία σου αλλά πραγματικά θαυμάζω όλες τις γυναίκες που καταφέρνουν να έχουν μετά απ όλο αυτό ένα rainbow baby ❤️  Με το καλό να το δεις κ να το κρατήσεις στα χέρια σου και το τρίτο μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Έκανα χοριακη ήταν 1000

διπλασιάζεται όπως πρέπει δλδ 

 

Τετάρτη έχω  τον υπερηχο κ θα μιλήσω από κοντά με τον γιατρό για περισσότερα να δούμε υπερηχογραφικα σε ποια εβδομάδα είμαι γιατί έχω κύκλο 35 ημ άρα με βάση το ημερολόγιο είμαι πιο πίσω κανονικά απ ότι μου βγάζει  
 

Τέλεια! Γράψε μας νέα σου αύριο, μόλις μπορέσεις. Σου έχουμε να είναι όλα υπέροχα στο γιατρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σας βρήκα.!!!γεια σας κορίτσια εγώ περιμένω το τρίτο μου παιδάκι...είχα δυστυχώς μια αποβολή πέρσι πριν από 1 χρόνο και τωρα 1 χρόνο μετά επιτέλους ξανά έμεινα έγκυος και πετάω από την χαρά μου!!! Έχω ΠΗΤ 22/3 και γιατρό θα πάω πρώτη φορά Παρασκευή να το δούμε το σποράκι μας!!!! Είμαι στην 7η εβδομάδα!! Με το καλό σε όλες μας!!!!! Όλα να πάνε καλά εύχομαι!!!! 

Καλώς ήρθες κορίτσι!! Σου ευχομαι καλή εγκυμοσύνη, να την απολαύσεις στο έπακρο! Τα άλλα σου παιδάκια είναι μεγάλα η μικρούλια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/7/2021 at 1:53 ΠΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλώς ήρθες κοντά είμαστε με βάση την ΠΗΤ ❤️

βεβαια απ ότι θυμάμαι στην κόρη μου  στην αυχενική κ μετά θα μας πούνε την υπερηχογραφικη πητ που είναι κ η πιο σωστή 

στη πρώτη μου κόρη πριν 2 χρόνια μου είχε πει ο γιατρός ότι το πρώτο τρίμηνο καλό θα ήταν να μην κάνω μπάνια (έτυχε ήταν αρχές άνοιξης  βέβαια εμένα τότε) διότι το πρώτο τρίμηνο  είναι η οργανογεννηση κ είναι πολύ σημαντική 

Τώρα αυτός είναι άλλος γιατρός που έχω κ δν έχω μιλήσει μαζί του γ αυτό 

απο κοντά θα ρωτήσω μεθαύριο αν κ εγώ έκανα μπάνια χωρίς να ξέρω ότι ήμουν έγκυος 

 

πρωτο παιδάκι περιμένεις κ εσυ ; 

Καλησπέρα, όχι δευτερο παιδάκι εγώ. Μπάνιο μου είπε οκ αλλά κατευθείαν αλλαγή μαγιό. Θα είμαι 7 εβδομάδων όταν ξεκινήσουν οι διακοπές μας και μου σύστησε σκιερό μέρος και όχι 13.00-17.00 στον ήλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι!! Σου ευχομαι καλή εγκυμοσύνη, να την απολαύσεις στο έπακρο! Τα άλλα σου παιδάκια είναι μεγάλα η μικρούλια;

Καλώς σας βρήκα!!! Με το καλό και σε εσάς!! Τα παιδάκια μου είναι αγοράκια και τα δύο, 9 χρόνων και 6μιση χρόνων!!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλώς μας ήρθες ❤️
δν έχω περάσει αυτήν την εμπειρία σου αλλά πραγματικά θαυμάζω όλες τις γυναίκες που καταφέρνουν να έχουν μετά απ όλο αυτό ένα rainbow baby ❤️  Με το καλό να το δεις κ να το κρατήσεις στα χέρια σου και το τρίτο μωράκι!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!με το καλό και σε εσένα!!! Μην ανησυχείς εφόσον είχατε έμβρυο όλα θα πάνε καλά..!!! Απλά ήταν πολύ νωρίς να ακούσεις καρδούλα!!! Γιατί εμένα η τελευταία παλινδρομη κύηση ήταν κενος σακος δεν υπήρχε έμβρυο..  Και γι αυτό το λόγο το άφησα αρκετά για να πάω στο γιατρό δεν ήθελα να πάω νωρίς και να μην δω έμβρυο πάλι γιατί ήξερα ότι θα αγχωθω!!τώρα είμαι 7η εβδομάδα οπότε θα ακούσω λογικά!!! Πρώτα ο Θεος!!! Όλα να μας πάνε καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια 

Αργούν οι απαντήσεις μου να αναρτηθούν γιατί ακόμα είμαι δοκιμαστικό Μέλος συγγνώμη για αυτό 😄

πως είστε ; Έχετε ενοχλητικά συμπτώματα ; 

εκτός από την @marinamanoulitsaπου έχει Παρασκευή γιατρό οι υπόλοιπες ποτε θα πάτε; 
σου εύχομαι @marinamanoulitsaΑυτήν την φορά να είναι όλα όπως τ περιμένεις κ τ έχεις ονειρευτεί! Να μας γράψεις πως πήγε με τον γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Eva80 είπε:

Καλησπέρα, όχι δευτερο παιδάκι εγώ. Μπάνιο μου είπε οκ αλλά κατευθείαν αλλαγή μαγιό. Θα είμαι 7 εβδομάδων όταν ξεκινήσουν οι διακοπές μας και μου σύστησε σκιερό μέρος και όχι 13.00-17.00 στον ήλιο.

Ο γιατρός που έχω τώρα μου είπε χθες  κ εμένα να κάνω μπάνια αλλά όχι ηλιοθεραπεία κ αλλαγή μαγιό όπως λες 

κ να έχω μαζί μου κάποιον μέσα στην θάλασσα γιατί στο πρώτο τρίμηνο είναι συχνές κ οι ζαλάδες άρα για παν ενδεχόμενο 

 

το πρώτο σου παιδάκι ποσο είναι ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσά και γω δοκιμαστικό μέλος ακόμα, οπότε και τα δικά μου μηνύματα μπορεί να έρχονται ετεροχρονισμένα! Ο υπέρηχος σου ήταν μια χαρά ήταν πολύ νωρίς να ακούσετε! Εγώ άκουσα στις 6&2 αλλά σκέψου ότι εχω κύκλο 25 μερες!

Μαρίνα υπομονή μέχρι την Παρασκευή και θα ακούσεις σίγουρα! Τι όμορφο που έχεις ήδη 2 παιδάκια και μεις στην οικογένεια μου 3 είμαστε 2 αγόρια και τελευταία εγώ!

Κορίτσια εγώ έχω ραντεβού την Τρίτη που μας έρχεται θα είμαι 9w&6 ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες!

Από συμπτώματα έχω αναγουλες ( χωρίς εμετούς) και τρελές καούρες ειδικά από μεσημέρι και μετά. Επίσης εδώ και και βδομάδα έχει αλλάξει όλη η γεύση μου! Δεν μπορώ να φάω κρέας αναγουλιαζω κατευθείαν! Εσείς πώς πάτε από συμπτώματα;

Χαίρομαι που μαζευόμαστε σιγά σιγά! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...