Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η Frid είπε:

Κοριτσια να σας κάνω δυο ερωτήσεις ;εσεις την περίοδο αναμονής μετά από εμβρυομεταφορα κάνετε αυστηρή διατροφή η τρώτε και καμία σοκολατιτσα και δεν πειράζει;επίσης σήμερα έχω φριχτούς πόνους στο αυτί μου και κρατιέμαι όλη μέρα διότι δεν ξέρω αν κάνει να πιω ντεπόν αλλά όπου να ναι θα το κόψω το αυτάκι 😱 

Αγάπη μου κάνει να πιεις ντεπονακι μέχρι 4 χαπακια μικρά την ημέρα ...για το αναβραζον δεν συγκρατησα οδηγίες γιατρού γιατί δεν πίνω αναβραζον....είμαι ήδη έγκυος πρώτο τρίμηνο και για τα ντεπον μου το είπε ρητά επιτρέπεται.

Καλο θα ήταν να ρωτήσεις και το δικό σου το γιατρό αλλά στο λέω με σιγουριά γιατί μια μέρα πήγα στον υπέρηχο με τρελό πονοκέφαλο και με φώναξε που δεν είχα πιει ντεπονακι..

.κατά τ αλλα θα σου έλεγα να φας όπως θες, μετά θα σου δώσει πολλές οδηγίες όπως να πλένεις καλά λαχανικά,όχι τόνο και σολωμό,πολλά φρούτα και λαχανικά,όχι γλυκά και πολλά πολλά άλλα...αλλά δεν ξέρω αν θα ήθελες να μπεις στη διαδικασία να στερηθεις το γλυκακι σου στη διάρκεια της αναμονής..!! 💓 

 

στις πριν 16 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυμονούσες που πέτυχαν και καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν θετικά αποτελέσματα! Σας το εύχομαι από καρδιάς!
Εγώ είμαι σχετικά παλιά εδώ, αλλά μετά την τελευταία αποτυχία έπαθα μια άρνηση. Έπεσα πολύ ψυχολογικά. 
Τώρα μαζεύω τα κομμάτια μου σιγά σιγά για να πάω για εμβρυομεταφορά. 
Θέλω να σας ρωτήσω για το εμβόλιο. Το έκανε κάποια από εσάς πριν την εμβρυομεταφορά; Γιατί σκέφτομαι να το κάνω αυτό το μήνα και τον επόμενο να προχωρήσω. Χωρίς να είμαι και σίγουρη…
Επισης είναι κάποια έγκυος που είχε κάνει το εμβόλιο πριν; Γιατί για μένα θα είναι ένα επιπλέον άγχος στην όλη διαδικασία. Το έχουν κάνει σχεδόν απαραίτητο για όλα και το σκέφτομαι σοβαρά πλέον…. 
Περιμένω απαντήσεις, σας ευχαριστώ πολύ πολύ! ♥️

Κορίτσι μου μιλά με το γιατρό σου γιατί οι απόψεις είναι πολλές...από τις περισσότερες φίλες και τους γιατρούς τους αλλά και τη γιατρό μου ακούω τρεις μήνες πριν τις προσπάθειες για εγκυμοσύνη....και αν τελικά μείνεις έγκυος μετά το πρώτο τρίμηνο...που σημαίνει χωρίς να είμαι σίγουρη ότι κάτι γίνεται με το πρώτο τρίμηνο!!! Αλλά ειλικρινά ρώτα το γιατρό σου κι εσύ να είσαι σίγουρη!!!💗

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Γτ μου θυμίζει εμενα πριν καμιά εβδομάδα??🤔🙄🙄🙄🤣🤣🤣 @Διόνη ??

@Frid χαχαχαχ κορίτσι μου όντως και το πάρασκεαυαιδακι μας ήταν έτσι ακριβώς...αλλά όλα καλά στο τέλος!!!! Τον είδε τον τριψήφιο....γενικά η αγωνία είναι τεράστια... απασχόλησε όσο πιο πολύ μπορείς το μυαλουδακι σου..

 

 

@Eva29 μόνο καλά αποτελέσματα περιμένουμε!!!!!!! Με αγωνία εμείς και ψυχραιμία εσυυυυ αυτές τις δέκα μέρες!!!! Γέλασα πολύ με το τεστακι χαχαχα αλλά εεε μην το κάνεις και πολύ νωρίς....άστο για το τέλος...λίγο πριν την χοριακη 😉😉 εύχομαι να φωλιάσει το ζουζούνι ή και τα ζουζούνια στην κοιλίτσα σου καλουλι μου!!!! 

 

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Τα συγχαρητήρια μου @Παρασκευαιδου, είσαι έγκυος κ με τη βουλα πια!! Όχι άλλα κλάματα τώρα, μόνο χαρές!! Μια ήρεμη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι κ όλα καλά να πάνε!! @Eva29με το καλό μια τεράστια χοριακη κ από σένα περιμένουμε κ γιατί όχι κ δίδυμομανουλα!! 🙏🙏Με το καλό κ σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν χοριακη, ανανεώνεται συνεχώς το γκρουπακι μας κ να ξέρετε ότι είναι κ γουρλίδικο!! ❤️❤️

@Διόνηπεριμένουμε με ανυπομονησία τα νέα σου από την αυχενική να παιρνω κ εγώ θάρρος που είμαι η επόμενη!!

@Vasiliqueμου πως πας με τα διδυμακια;; έγω έχω 2 μέρες με αρκετά πονάκια, ίσως είναι κ από το έντερο, δεν πονάω μόνο όρθια!! Άστα, ελπίζω να μην είναι κάτι, θέλω κ σίγουρα μια εβδομάδα μέχρι την αυχενική κ όσο να ναι αγχώνομαι, καταλαβαίνεις!! 

Θα σας ενημερώσω σίγουρα κορίτσια μου!!!! Περιμένω την Τρίτη!!!!!

Όσο περνά ο καιρός και βλέπω όλες αυτές τις θετικές χοριακες τόσο πιο σίγουρη νιώθω για αυτήν την ομάδα ότι είναι τυχερή! Και οι νέες κοπέλες να το ξέρετε είναι αρκετά γουρλιδικη χαχαχα 

Εύχομαι σε όλες τριψηφιους (+πάνω) αριθμούς!! 💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Διάβασε τα παλιά μηνύματα μου... αυτό θα πω τίποτα δεν ένιωθα ... το τι πέρασαν τα κορίτσια εδω μόνο αυτές ξέρουν και τώρα είμαι μες την χαρά:-) 

Χαχα μα τα έχω διαβάσει και δεν ξέρω γιατί αλλά από την αρχή έλεγα να δεις αυτό το κορίτσι τα έχει καταφέρει και δεν το ξέρει 😂,η θετική χοριακη σου βασικά μου έδωσε το θάρρος να γράψω γιατί σας διαβάζω καιρό😁!!Μονο χαρές σου ευχομαι από εδώ και πέρα και σύντομα να μετράς 20 υπέροχα δαχτυλάκια στον υπέρηχο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Θα θελα ρωτήσω αν ξέρει καμμία ή αν έχει άκουσει για τον προεμφυτευτικο, αν είχε κάποια απουσία αποτελεσματος στην απάντηση. Δηλαδή δεν μπόρεσε να ολοκληρωθεί η ανάλυση..

Καλημέρα! Θα με ενδιέφερε και εμένα να μάθω καθώς έχουμε αποφασίσει για προεμφυτευτικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Αγάπη μου κάνει να πιεις ντεπονακι μέχρι 4 χαπακια μικρά την ημέρα ...για το αναβραζον δεν συγκρατησα οδηγίες γιατρού γιατί δεν πίνω αναβραζον....είμαι ήδη έγκυος πρώτο τρίμηνο και για τα ντεπον μου το είπε ρητά επιτρέπεται.

Καλο θα ήταν να ρωτήσεις και το δικό σου το γιατρό αλλά στο λέω με σιγουριά γιατί μια μέρα πήγα στον υπέρηχο με τρελό πονοκέφαλο και με φώναξε που δεν είχα πιει ντεπονακι..

.κατά τ αλλα θα σου έλεγα να φας όπως θες, μετά θα σου δώσει πολλές οδηγίες όπως να πλένεις καλά λαχανικά,όχι τόνο και σολωμό,πολλά φρούτα και λαχανικά,όχι γλυκά και πολλά πολλά άλλα...αλλά δεν ξέρω αν θα ήθελες να μπεις στη διαδικασία να στερηθεις το γλυκακι σου στη διάρκεια της αναμονής..!! 💓 

 

Κορίτσι μου μιλά με το γιατρό σου γιατί οι απόψεις είναι πολλές...από τις περισσότερες φίλες και τους γιατρούς τους αλλά και τη γιατρό μου ακούω τρεις μήνες πριν τις προσπάθειες για εγκυμοσύνη....και αν τελικά μείνεις έγκυος μετά το πρώτο τρίμηνο...που σημαίνει χωρίς να είμαι σίγουρη ότι κάτι γίνεται με το πρώτο τρίμηνο!!! Αλλά ειλικρινά ρώτα το γιατρό σου κι εσύ να είσαι σίγουρη!!!💗

 

@Frid χαχαχαχ κορίτσι μου όντως και το πάρασκεαυαιδακι μας ήταν έτσι ακριβώς...αλλά όλα καλά στο τέλος!!!! Τον είδε τον τριψήφιο....γενικά η αγωνία είναι τεράστια... απασχόλησε όσο πιο πολύ μπορείς το μυαλουδακι σου..

 

Θα σας ενημερώσω σίγουρα κορίτσια μου!!!! Περιμένω την Τρίτη!!!!!

Όσο περνά ο καιρός και βλέπω όλες αυτές τις θετικές χοριακες τόσο πιο σίγουρη νιώθω για αυτήν την ομάδα ότι είναι τυχερή! Και οι νέες κοπέλες να το ξέρετε είναι αρκετά γουρλιδικη χαχαχα 

Εύχομαι σε όλες τριψηφιους (+πάνω) αριθμούς!! 💓💓💓

Όντως τυχερή ομάδα και ευχομαι μέχρι τέλος του χρόνου όλες εδώ νέα να τα έχουμε καταφέρει.Κορίτσι μου μακάρι να πάρω και εγω τη χαρά ,σε ευχαριστω πολύ και για την απάντηση και μόνο χαρές και να περάσουν οι μήνες όμορφα μέχρι να συναντήσεις με το θαύματακι σου 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η FAITH_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Θα θελα ρωτήσω αν ξέρει καμμία ή αν έχει άκουσει για τον προεμφυτευτικο, αν είχε κάποια απουσία αποτελεσματος στην απάντηση. Δηλαδή δεν μπόρεσε να ολοκληρωθεί η ανάλυση..

Εγώ έχω κάνει 2 φορές προεμφυτευτικο αλλά δεν μας έτυχε αυτό που λες. Δηλαδή σας γράφει στο χαρτί ότι δε μπόρεσε να ολοκληρωθεί? Για όλα τα έμβρυα το ίδιο? Ποσα ελέγξατε? Πρώτη φορά το ακούω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/9/2021 at 7:19 ΜΜ, ο/η geo2222 είπε:

@condios κορίτσι μου τι κανείς;έχω καιρό να σε διαβάσω!!πως τα πας;

Καλημερα και καλή Κυριακή. Είμαι καλά δόξα τω Θεό,,,δουλεύω πολύ και δεν προλαβαίνω να πάρω ανάσα αυτό το διάστημα. Κατά τα άλλα ήσυχα,,, προετοιμασία για ετ κάποια στιγμή μέσα στο χειμώνα. Από μετρήσεις και εξετάσεις άλλο τίποτα. Εσύ ? Πως τα πάνε τα διδυμακια σου????? Ελπίζω να απολαμβάνεις αυτή την περίοδο!!! Σε ευχαριστώ πολύ που μου έστειλες. Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να λάβουν το μεγαλύτερο δώρο της ζωής τους σύντομα!!! 🙏👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η FAITH_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Θα θελα ρωτήσω αν ξέρει καμμία ή αν έχει άκουσει για τον προεμφυτευτικο, αν είχε κάποια απουσία αποτελεσματος στην απάντηση. Δηλαδή δεν μπόρεσε να ολοκληρωθεί η ανάλυση..

Καλημερα εμεις που καναμε για γονιδιακη μεταλλαξη μου βρηκαν απο τις 11 βλαστοκυστες 2 υγιης κ 2 90% υγιης με ενα μικρο ποσοστο αμφιβολιας .. εσενα δε σου εβγαλαν καν διαγνωση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυμονούσες που πέτυχαν και καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν θετικά αποτελέσματα! Σας το εύχομαι από καρδιάς!
Εγώ είμαι σχετικά παλιά εδώ, αλλά μετά την τελευταία αποτυχία έπαθα μια άρνηση. Έπεσα πολύ ψυχολογικά. 
Τώρα μαζεύω τα κομμάτια μου σιγά σιγά για να πάω για εμβρυομεταφορά. 
Θέλω να σας ρωτήσω για το εμβόλιο. Το έκανε κάποια από εσάς πριν την εμβρυομεταφορά; Γιατί σκέφτομαι να το κάνω αυτό το μήνα και τον επόμενο να προχωρήσω. Χωρίς να είμαι και σίγουρη…
Επισης είναι κάποια έγκυος που είχε κάνει το εμβόλιο πριν; Γιατί για μένα θα είναι ένα επιπλέον άγχος στην όλη διαδικασία. Το έχουν κάνει σχεδόν απαραίτητο για όλα και το σκέφτομαι σοβαρά πλέον…. 
Περιμένω απαντήσεις, σας ευχαριστώ πολύ πολύ! ♥️

Καλημέρα! Έκανα τη δεύτερη δόση του εμβολίου μια Παρασκευή αρχες Ιούνη και μετά από 4 μέρες προχώρησα σε ΕΤ.. ο γιατρος μου ήταν  κάθετος  στο να κάνω το εμβόλιο..  τώρα έκλεισα τον 4ο και μπήκα στον 5ο  μήνα εγκυμοσύνης..  Να το κάνεις άφοβα..  Νιώθω πολύ καλά και ασφαλής που είμαι εμβολιασμένη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Frid είπε:

Χαχα μα τα έχω διαβάσει και δεν ξέρω γιατί αλλά από την αρχή έλεγα να δεις αυτό το κορίτσι τα έχει καταφέρει και δεν το ξέρει 😂,η θετική χοριακη σου βασικά μου έδωσε το θάρρος να γράψω γιατί σας διαβάζω καιρό😁!!Μονο χαρές σου ευχομαι από εδώ και πέρα και σύντομα να μετράς 20 υπέροχα δαχτυλάκια στον υπέρηχο..

Αχχαχα πολύ ευγενική εξήγηση... χαχαχαχα 

Μάλλον για τρελή θα με περνούσα χαχαα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lucia79 @Natassou85Γειά σας κορίτσια μου.. Στείλαμε 2 βλαστοκυστες, η μία 5ΑΑ και η άλλη 2ΑΑ νομίζω.. Το αποτέλεσμα έλεγε ότι δεν κατεστη δυνατή η ανάλυση.. Ο γιατρός μου είπε ότι συμβαίνει και αυτό σε κάποιες περιπτώσεις κι αυτό γιατί δεν έχουν επαρκή δείγμα για ανάλυση.. Η εμβρυολογος είπε ότι δεν πήρε το επαρκες δείγμα φοβουμενη μην τις καταστρέψει..  Η αλήθεια είναι ότι μου έκανε εντύπωση αλλά προφανώς έπεσα πάλι στην περίπτωση..  Pfff... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχχαχα πολύ ευγενική εξήγηση... χαχαχαχα 

Μάλλον για τρελή θα με περνούσα χαχαα 

Ααα όχι για εμενα φυσιολογικοτατη μη σου πω και χαλαρή 😊 ασε που σου πρόσθεσαν και τρεις μέρες έξτρα άγχους και τα κατάφερες τελεια !!!😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια συγνώμη αν σπαταλάω το χρόνο σας και συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις που κάνω αλλά δεν έχω να απευθυνθώ άλλου γι’αυτο μια ακόμη ερωτηση θα κάνω και αν ξέρει καμία μου απαντάει , αφορά τα ουτρο τα οποία τα παίρνω κολπικά πρωί μεσημέρι βράδυ και μια δυο φορές σαν να τα έχω δει στο σκούπισμα στο χαρτί και απορώ τι μένει μέσα και αν θεωρείται αυτό πτι δεν το έχω πάρει καν..αυτό 😱 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Αγάπη μου κάνει να πιεις ντεπονακι μέχρι 4 χαπακια μικρά την ημέρα ...για το αναβραζον δεν συγκρατησα οδηγίες γιατρού γιατί δεν πίνω αναβραζον....είμαι ήδη έγκυος πρώτο τρίμηνο και για τα ντεπον μου το είπε ρητά επιτρέπεται.

Καλο θα ήταν να ρωτήσεις και το δικό σου το γιατρό αλλά στο λέω με σιγουριά γιατί μια μέρα πήγα στον υπέρηχο με τρελό πονοκέφαλο και με φώναξε που δεν είχα πιει ντεπονακι..

.κατά τ αλλα θα σου έλεγα να φας όπως θες, μετά θα σου δώσει πολλές οδηγίες όπως να πλένεις καλά λαχανικά,όχι τόνο και σολωμό,πολλά φρούτα και λαχανικά,όχι γλυκά και πολλά πολλά άλλα...αλλά δεν ξέρω αν θα ήθελες να μπεις στη διαδικασία να στερηθεις το γλυκακι σου στη διάρκεια της αναμονής..!! 💓 

 

Κορίτσι μου μιλά με το γιατρό σου γιατί οι απόψεις είναι πολλές...από τις περισσότερες φίλες και τους γιατρούς τους αλλά και τη γιατρό μου ακούω τρεις μήνες πριν τις προσπάθειες για εγκυμοσύνη....και αν τελικά μείνεις έγκυος μετά το πρώτο τρίμηνο...που σημαίνει χωρίς να είμαι σίγουρη ότι κάτι γίνεται με το πρώτο τρίμηνο!!! Αλλά ειλικρινά ρώτα το γιατρό σου κι εσύ να είσαι σίγουρη!!!💗

 

@Frid χαχαχαχ κορίτσι μου όντως και το πάρασκεαυαιδακι μας ήταν έτσι ακριβώς...αλλά όλα καλά στο τέλος!!!! Τον είδε τον τριψήφιο....γενικά η αγωνία είναι τεράστια... απασχόλησε όσο πιο πολύ μπορείς το μυαλουδακι σου..

 

 

@Eva29 μόνο καλά αποτελέσματα περιμένουμε!!!!!!! Με αγωνία εμείς και ψυχραιμία εσυυυυ αυτές τις δέκα μέρες!!!! Γέλασα πολύ με το τεστακι χαχαχα αλλά εεε μην το κάνεις και πολύ νωρίς....άστο για το τέλος...λίγο πριν την χοριακη 😉😉 εύχομαι να φωλιάσει το ζουζούνι ή και τα ζουζούνια στην κοιλίτσα σου καλουλι μου!!!! 

 

 

Θα σας ενημερώσω σίγουρα κορίτσια μου!!!! Περιμένω την Τρίτη!!!!!

Όσο περνά ο καιρός και βλέπω όλες αυτές τις θετικές χοριακες τόσο πιο σίγουρη νιώθω για αυτήν την ομάδα ότι είναι τυχερή! Και οι νέες κοπέλες να το ξέρετε είναι αρκετά γουρλιδικη χαχαχα 

Εύχομαι σε όλες τριψηφιους (+πάνω) αριθμούς!! 💓💓💓

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκουλα μου !!! Οι εγκυουλες έτσι συνεχίστε να στέλνετε μπόλικη μπεμπεδοσκονη εσείς κάνετε γουρλιδικη την ομάδα!! 

Με το καλό να έρθει η Τρίτη στέλνω πολλές ευχές !! ♥️😘🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Κοριτσια συγνώμη αν σπαταλάω το χρόνο σας και συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις που κάνω αλλά δεν έχω να απευθυνθώ άλλου γι’αυτο μια ακόμη ερωτηση θα κάνω και αν ξέρει καμία μου απαντάει , αφορά τα ουτρο τα οποία τα παίρνω κολπικά πρωί μεσημέρι βράδυ και μια δυο φορές σαν να τα έχω δει στο σκούπισμα στο χαρτί και απορώ τι μένει μέσα και αν θεωρείται αυτό πτι δεν το έχω πάρει καν..αυτό 😱 

Ειχα ακριβώς την ίδια απορία και η απάντηση των γιατρών μου ήταν πως αυτό που πρέπει να μείνει μέσα μένει και να μην ανησυχω.. μόνο μια δυο φορές τα έχεις δει να βγαίνουν? Εγώ όλη μέρα είμαι ένα σιχαμα τόσο καιρο που τα παίρνω και άρχισα να παίρνω το βραδινό από στόμα γιατί δεν αντέχω άλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλημέρα! Έκανα τη δεύτερη δόση του εμβολίου μια Παρασκευή αρχες Ιούνη και μετά από 4 μέρες προχώρησα σε ΕΤ.. ο γιατρος μου ήταν  κάθετος  στο να κάνω το εμβόλιο..  τώρα έκλεισα τον 4ο και μπήκα στον 5ο  μήνα εγκυμοσύνης..  Να το κάνεις άφοβα..  Νιώθω πολύ καλά και ασφαλής που είμαι εμβολιασμένη.. 

Κορίτσι μου σε ευχαριστούμε που μας το αναφέρεις μας δίνεις θάρρος σε εμάς που έχουμε κάνει το εμβόλιο και έχουμε προχωρήσει σε εμβρυομεταφορα! Με το καλό να το πάρεις αγκαλιά σου ♥️😘🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Κοριτσια συγνώμη αν σπαταλάω το χρόνο σας και συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις που κάνω αλλά δεν έχω να απευθυνθώ άλλου γι’αυτο μια ακόμη ερωτηση θα κάνω και αν ξέρει καμία μου απαντάει , αφορά τα ουτρο τα οποία τα παίρνω κολπικά πρωί μεσημέρι βράδυ και μια δυο φορές σαν να τα έχω δει στο σκούπισμα στο χαρτί και απορώ τι μένει μέσα και αν θεωρείται αυτό πτι δεν το έχω πάρει καν..αυτό 😱 

παρομοίως...ψες τη νύχτα αγχώθηκα γιατί μετά απο λίγο που το έβαλα ήθελα πιπί μου και αγχώθηκα οτι δεν θα το έχει απορροφήσει ο οργανισμός....έχει καμιά άλλη αυτό με τη συχνοουρία? Είναι φυσιολογικό? έχει ξεπρηστεί και το στήθος και μ' έχει πιάσει κατάθλιψη 😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ειχα ακριβώς την ίδια απορία και η απάντηση των γιατρών μου ήταν πως αυτό που πρέπει να μείνει μέσα μένει και να μην ανησυχω.. μόνο μια δυο φορές τα έχεις δει να βγαίνουν? Εγώ όλη μέρα είμαι ένα σιχαμα τόσο καιρο που τα παίρνω και άρχισα να παίρνω το βραδινό από στόμα γιατί δεν αντέχω άλλο..

Ποοοο ήρθε η ψυχή μου στη θέση της με την απάντηση σου 😊,ναι το πολύ δυο τρεις φορές που έχω δει σαν κομμάτι αλλά γενικά όλη τη μέρα κάτι φεύγει αλλά ίσα ίσα για να μας σπάει τα νεύρα 😂!!χιλια ευχαριστω για την απάντηση σου 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Κοριτσια συγνώμη αν σπαταλάω το χρόνο σας και συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις που κάνω αλλά δεν έχω να απευθυνθώ άλλου γι’αυτο μια ακόμη ερωτηση θα κάνω και αν ξέρει καμία μου απαντάει , αφορά τα ουτρο τα οποία τα παίρνω κολπικά πρωί μεσημέρι βράδυ και μια δυο φορές σαν να τα έχω δει στο σκούπισμα στο χαρτί και απορώ τι μένει μέσα και αν θεωρείται αυτό πτι δεν το έχω πάρει καν..αυτό 😱 

Χαχαχαχαχχαχα η απορία και η δική μου τότε!!!! Απολύτως λογικό μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Κι εγώ τραβάω τα ίδια!!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστούμε που μας το αναφέρεις μας δίνεις θάρρος σε εμάς που έχουμε κάνει το εμβόλιο και έχουμε προχωρήσει σε εμβρυομεταφορα! Με το καλό να το πάρεις αγκαλιά σου ♥️😘🙏

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Και εσυ με το καλό μια καλή χοριακη!!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Χαχαχαχαχχαχα η απορία και η δική μου τότε!!!! Απολύτως λογικό μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Κι εγώ τραβάω τα ίδια!!! 😂

Α ωραία δεν είμαι η μόνη που τα αναλύω ολα 😂😂και νομιζα μετά τις χοριακες κάπως χαλαρώνεις αλλά τελικά ένα μυαλό έχουμε χειμώνα καλοκαίρι και το βασανίζουμε 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Α ωραία δεν είμαι η μόνη που τα αναλύω ολα 😂😂και νομιζα μετά τις χοριακες κάπως χαλαρώνεις αλλά τελικά ένα μυαλό έχουμε χειμώνα καλοκαίρι και το βασανίζουμε 😘😘

Αααα μπα. Νομίζω μετά τη χοριακη (ειδικά αν είναι θετική) τα άγχη μεγαλώνουν … κ αν κρίνω κ απ τους γονεις μου, δεν τελειώνουν ποτε 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/9/2021 at 11:30 ΜΜ, ο/η BlackCat είπε:

 

@kk88 Την ίδια ερώτηση έκανα χαχαχα γιατί δεν έχω ξανακάνει αυτό το πρωτόκολλο και θα τις κάνω ταυτόχρονα avercap+meriofert για καλύτερα λέει αποτελέσματα ,δεν φέρνω αντιρρήσεις είμαι καλό κοριτσι 😎 Θα φανεί στο χειροκρότημα..

@Lucia79 σε περιμένουμε έλα και εσυ στην παρέα με το καλό! Ναι 2η μέρα είμαι!

 

Τα καλά κορίτσια τα ανταμείβει ο Θεούλης! Να το ξέρεις αυτό! 😇

Θα τα πας περίφημα κορίτσι! 🤞💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

@Lucia79 @Natassou85Γειά σας κορίτσια μου.. Στείλαμε 2 βλαστοκυστες, η μία 5ΑΑ και η άλλη 2ΑΑ νομίζω.. Το αποτέλεσμα έλεγε ότι δεν κατεστη δυνατή η ανάλυση.. Ο γιατρός μου είπε ότι συμβαίνει και αυτό σε κάποιες περιπτώσεις κι αυτό γιατί δεν έχουν επαρκή δείγμα για ανάλυση.. Η εμβρυολογος είπε ότι δεν πήρε το επαρκες δείγμα φοβουμενη μην τις καταστρέψει..  Η αλήθεια είναι ότι μου έκανε εντύπωση αλλά προφανώς έπεσα πάλι στην περίπτωση..  Pfff... 

ψάχνετε συγκεκριμένο γονίδιο ή γενικα χρωμοσομικές ανωμαλίες? 
σε ποιο κέντρο έκανες τον έλεγχο? Πάντως τουλάχιστον σου απάντησαν γιατί συνέβη και η ευθύνη όπως φαίνεται είναι των εμβρυολογων στο κέντρο εξωσωματικής διότι αυτοί κάνουν τη λήψη του δείγματος. Τώρα μένει να αποφασίσετε αν θα τις μεταφέρετε παρά το ότι δεν έχετε αποτέλεσμα ή όχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

@Margitc 23/9

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@kk88 ?

@Lucia79 ?

@Luna777 ?

@BlackCat ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

 

@elena0212 ?

@angel35 ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz1358 🥰 

@Παρασκευαιδου  127 🥰

@blueocean 24/9

@Frid 25/9

@Katerinaki83 27/9

@Eva29 28/9

Αρχίζω να πιστεύω πως είμαι περισσότερο γουρλού δια της απουσίας μου! Καλέ τι γίνεται εδώ μέσα;;; Τι κινητικότητα είναι αυτή;;; Καταρχάς σας ζητώ συγνώμη που αργώ να απαντήσω αλλά έχω κ εγώ μέσα μου έντονη κινητικότητα! Οι ναυτίες δηλώνουν καθημερινά παρουσία ... Φάση είναι θα περάσει! Έχουμε να παίξουμε σε πολλές πίστες ακόμη! 🙃 

Να συγχαρώ όλα τα κορίτσια που το παλεύουν ξανά κ ξανά κ δεν τα παρατούν! Τα καλά κόποις κτώνται ως γνωστόν! Καλή αρχή λοιπόν σε όλες όσες ετοιμάζονται! Το φθινόπωρο εξάλλου είναι μία ιδανική εποχή για να θέσουμε αποφάσεις για νέα ξεκινήματα! 😉

@Παρασκευαιδου εμείς όλες σου το λέγαμε αλλά εσύ εκεί σώνει κ ντε να τρως τα νύχια σου! Άφησες τίποτα για μετά τουλάχιστον; 😅 Συγχαρητήρια ρε! Εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν με μια ανέφελη κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 💚

Μικρή μου @Διόνη (σου έμεινε είσαι το μικρό μας 😊) με το καλό την Τρίτη κ η αυχενική σου! Εκεί για εμένα επιβεβαιώνεται πια η εγκυμοσύνη ... Απίστευτο συναίσθημα! Σου εύχομαι να ακούσεις κ να δεις τα πιο όμορφα! @Tvz τα ίδια ισχύουν κ για εσένα κοριτσάκι μου καλό που ακολουθείς! Άντε να μάθετε κ φύλο! 💚

Καλή μας Κυριακή και ακόμη καλύτερη εβδομάδα να έχουμε! Υπομονή κ ψυχραιμία στα κορίτσια που ανυπομονούν να περάσουν οι ημέρες για να κάνουν χοριακή. Το λέω κ θα το λέω πως είναι το χειρότερο κομμάτι της όλης διαδικασίας! Όμως δεν παύει να είναι κ μια δοκιμασία όλο αυτό καθόσον η υπομονή είναι μεγάααααααααααααλη αρετή! 

Φιλιά κ αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες! 😘

Εδώ που είστε ήμουνα, κ εδώ που είμαι θα έρθετε όλες αργά ή γρήγορα! Το υπογράφω! 💯

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@Margitc 23/9

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@kk88 ?

@Lucia79 ?

@Luna777 ?

@BlackCat ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

 

@elena0212 ?

@angel35 ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz1358 🥰 

@Παρασκευαιδου  127 🥰

@blueocean 24/9

@Frid 25/9

@Eva29 28/9

@Katerinaki83 ?

Αρχίζω να πιστεύω πως είμαι περισσότερο γουρλού δια της απουσίας μου! Καλέ τι γίνεται εδώ μέσα;;; Τι κινητικότητα είναι αυτή;;; Καταρχάς σας ζητώ συγνώμη που αργώ να απαντήσω αλλά έχω κ εγώ μέσα μου έντονη κινητικότητα! Οι ναυτίες δηλώνουν καθημερινά παρουσία ... Φάση είναι θα περάσει! Έχουμε να παίξουμε σε πολλές πίστες ακόμη! 🙃 

Να συγχαρώ όλα τα κορίτσια που το παλεύουν ξανά κ ξανά κ δεν τα παρατούν! Τα καλά κόποις κτώνται ως γνωστόν! Καλή αρχή λοιπόν σε όλες όσες ετοιμάζονται! Το φθινόπωρο εξάλλου είναι μία ιδανική εποχή για να θέσουμε αποφάσεις για νέα ξεκινήματα! 😉

@Παρασκευαιδου εμείς όλες σου το λέγαμε αλλά εσύ εκεί σώνει κ ντε να τρως τα νύχια σου! Άφησες τίποτα για μετά τουλάχιστον; 😅 Συγχαρητήρια ρε! Εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν με μια ανέφελη κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 💚

Μικρή μου @Διόνη (σου έμεινε είσαι το μικρό μας 😊) με το καλό την Τρίτη κ η αυχενική σου! Εκεί για εμένα επιβεβαιώνεται πια η εγκυμοσύνη ... Απίστευτο συναίσθημα! Σου εύχομαι να ακούσεις κ να δεις τα πιο όμορφα! @Tvz τα ίδια ισχύουν κ για εσένα κοριτσάκι μου καλό που ακολουθείς! Άντε να μάθετε κ φύλο! 💚

Καλή μας Κυριακή και ακόμη καλύτερη εβδομάδα να έχουμε! Υπομονή κ ψυχραιμία στα κορίτσια που ανυπομονούν να περάσουν οι ημέρες για να κάνουν χοριακή. Το λέω κ θα το λέω πως είναι το χειρότερο κομμάτι της όλης διαδικασίας! Όμως δεν παύει να είναι κ μια δοκιμασία όλο αυτό καθόσον η υπομονή είναι μεγάααααααααααααλη αρετή! 

Φιλιά κ αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες! 😘

Εδώ που είστε ήμουνα, κ εδώ που είμαι θα έρθετε όλες αργά ή γρήγορα! Το υπογράφω! 💯

 

Βάλε με και μένα 27/09 για χοριακη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...