Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εμβρυομεταφοράς 2021!!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσι μου όλα να πάνε τέλεια!!!!με το καλό!!!!! Εγώ όλα καλά πριν λίγο γύρισα σπίτι!Στις 30 μου είπε να πάω για χοριακη!Γενικά μου είπε χαλαρά αλλά ότι έκανα να κάνω δεν μου είπε να είμαι συνέχεια ξαπλωμένη!

Κορίτσι μου!! Σου εύχομαι ολόψυχα στις 30 να μας ανακοινώσεις ένα τριψήφιο αριθμό και να μας κλείσεις τη χρονιά με τον πιο όμορφο τρόπο!!! ❤️ Ο γιατρός σου έδωσε φάρματα, ενέσεις κτλ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@condios Σ'ευχαριστω παρά πολύ!!!! 😘😘😘😘Ελπίζω για το καλύτερο!!!!!! Ευτυχώς δεν έχω άγχος πολύ οπότε πιστεύω θα περάσουν εύκολα οι μέρες!!!!! @Άντρεα Να είσαι καλά κορίτσι μου Σ'ευχαριστω παρά πολύ!!!ο γιατρός γενικά είναι πολύ κουλ μου είπε ότι κάνω να το συνεχίσω εντάξει σήμερα να ξεκουραστώ αλλά και όλη μέρα ξάπλα δεν κάνει και βόλτα να πάω και απ' όλα!!! Συνεχίζω κανονικά τα ουτροζεσταν μου έδωσε και βασκλορ κρέμα και φιλισιν ενέσεις επειδή έχω κάνει για θρομβοφιλια όλο το πακέτο και δεν προέκυψε κάτι δεν μου έδωσε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Μολις γύρισα από τον γιατρό,όλα είναι καλά με το ενδομήτριο και μεθαύριο ξεκινάω προγεστερονη.Τη Δευτέρα 28/12 θα κάνουμε την ετ.

@ViKcy πως είσαι;Όλα καλά;

Μπράβο κορίτσι! Με το καλό κ με τις καλύτερες ευχές μου! Πόσο το μέτρησε το ενδομήτριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσι μου όλα να πάνε τέλεια!!!!με το καλό!!!!! Εγώ όλα καλά πριν λίγο γύρισα σπίτι!Στις 30 μου είπε να πάω για χοριακη!Γενικά μου είπε χαλαρά αλλά ότι έκανα να κάνω δεν μου είπε να είμαι συνέχεια ξαπλωμένη!

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου! Όλα να πάνε κατ´ευχήν! Θετικές σκέψεις πάντα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Μπράβο κορίτσι! Με το καλό κ με τις καλύτερες ευχές μου! Πόσο το μέτρησε το ενδομήτριο;

Ευχαριστώ πολύ!Νομιζω είπε στην νοσοκόμα κάτι για 9-10 αλλά δεν ρωτάω τέτοια πραγματα γιατί δεν τα καταλαβαίνω.Καλό είναι το 9;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!Νομιζω είπε στην νοσοκόμα κάτι για 9-10 αλλά δεν ρωτάω τέτοια πραγματα γιατί δεν τα καταλαβαίνω.Καλό είναι το 9;

 

Τέλειο είναι το 9-10 !!!!! Δείχνει ότι μεγαλώνει,,,η προγεστερόνη προστίθεται για να παχύνει κιόλας ,,, άρα,,,μια χαρά θα πάνε ολα!!!! 🤞🙏👌❤️👶❤️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η condios είπε:

Τέλειο είναι το 9-10 !!!!! Δείχνει ότι μεγαλώνει,,,η προγεστερόνη προστίθεται για να παχύνει κιόλας ,,, άρα,,,μια χαρά θα πάνε ολα!!!! 🤞🙏👌❤️👶❤️👶

Χαίρομαι που το λες, ήταν  και ο γιατρός σήμερα πολύ ευχαριστημένος και γενικά του έχω εμπιστοσύνη.Από προγεστερονη μη τα συζητάς ,θα αρχίσω ουτρο και ένεση προλουτεξ κάθε μέρα αλλά χαλάλι αν είναι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrisa127 είπε:

Χαίρομαι που το λες, ήταν  και ο γιατρός σήμερα πολύ ευχαριστημένος και γενικά του έχω εμπιστοσύνη.Από προγεστερονη μη τα συζητάς ,θα αρχίσω ουτρο και ένεση προκουτεξ κάθε μέρα αλλά χαλάλι αν είναι να πάνε όλα καλά!

Την προγεστερόνη θα στην ξεκινήσει αφού κάνεις ετ ή από τώρα? Μέσα στις επόμενες μέρες? Μια χαρά είναι τα ουτρο και η Prolutex.👌😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η condios είπε:

Την προγεστερόνη θα στην ξεκινήσει αφού κάνεις ετ ή από τώρα? Μέσα στις επόμενες μέρες? Μια χαρά είναι τα ουτρο και η Prolutex.👌😉

Στις 23/12 θα ξεκινήσω και 28 θα κάνουμε ετ.Στην πρώτη είχα πάρει χάπια κολπικά και την ένεση την έκανα ανά 2 μέρες αλλά τώρα θα κάνω καθημερινά.Μετα την ετ θα μου προσθέσει Σαλοσπίρ και κάτι αντιπηκτικές ενέσεις.

Θα βάλω υπενθύμιση για όλα αυτά και δε θα σταματάει το κινητό να χτυπάει χα χα χα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Στις 23/12 θα ξεκινήσω και 28 θα κάνουμε ετ.Στην πρώτη είχα πάρει χάπια κολπικά και την ένεση την έκανα ανά 2 μέρες αλλά τώρα θα κάνω καθημερινά.Μετα την ετ θα μου προσθέσει Σαλοσπίρ και κάτι αντιπηκτικές ενέσεις.

Θα βάλω υπενθύμιση για όλα αυτά και δε θα σταματάει το κινητό να χτυπάει χα χα χα 

 

Άψογα!!!! Είναι πολλά ναι αλλά συνηθίζονται από ένα σημείο και μετά. Θα βάλεις άδεια υποθέτω ε? Καλή αρχή σε όλα,,,μια υπέροχη νέα αρχή εύχομαι!!!!!! 🤞🙏❤️👶❤️👶

@ViKcy εσύ έβαλες άδεια? Απολαμβάνεις καθισιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!Νομιζω είπε στην νοσοκόμα κάτι για 9-10 αλλά δεν ρωτάω τέτοια πραγματα γιατί δεν τα καταλαβαίνω.Καλό είναι το 9;

 

Σούπερ είσαι! Δεδομένου ότι θα την κάνεις την άλλη Δευτέρα θα μεγαλώσει λίγο ακόμη κ θα είναι απόλυτα δεκτικό! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η condios είπε:

Άψογα!!!! Είναι πολλά ναι αλλά συνηθίζονται από ένα σημείο και μετά. Θα βάλεις άδεια υποθέτω ε? Καλή αρχή σε όλα,,,μια υπέροχη νέα αρχή εύχομαι!!!!!! 🤞🙏❤️👶❤️👶

@ViKcy εσύ έβαλες άδεια? Απολαμβάνεις καθισιο?

Ναι δε θα δουλέψω μέχρι την χοριακη και μετά βλέπουμε.Ας πάνε όλα καλά και με τη δουλειά μου δε θα έχω πρόβλημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Μολις γύρισα από τον γιατρό,όλα είναι καλά με το ενδομήτριο και μεθαύριο ξεκινάω προγεστερονη.Τη Δευτέρα 28/12 θα κάνουμε την ετ.

@ViKcy πως είσαι;Όλα καλά;

Καλή επιτυχια κοριτσι μου🙏🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

@condios Σ'ευχαριστω παρά πολύ!!!! 😘😘😘😘Ελπίζω για το καλύτερο!!!!!! Ευτυχώς δεν έχω άγχος πολύ οπότε πιστεύω θα περάσουν εύκολα οι μέρες!!!!! @Άντρεα Να είσαι καλά κορίτσι μου Σ'ευχαριστω παρά πολύ!!!ο γιατρός γενικά είναι πολύ κουλ μου είπε ότι κάνω να το συνεχίσω εντάξει σήμερα να ξεκουραστώ αλλά και όλη μέρα ξάπλα δεν κάνει και βόλτα να πάω και απ' όλα!!! Συνεχίζω κανονικά τα ουτροζεσταν μου έδωσε και βασκλορ κρέμα και φιλισιν ενέσεις επειδή έχω κάνει για θρομβοφιλια όλο το πακέτο και δεν προέκυψε κάτι δεν μου έδωσε!!! 

Καλά αποτελεσματα! Να ειναι η τυχερη σου!!! Σου ευχομαι ολοψυχα μια τεράστια χοριακη με ενα απιθανο μπουμπουκι🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλές γιορτές να έχουμε με ευχάριστα νεακια για όλες!! Ήθελα να ρωτήσω κάτι ..... Τον Νοέμβριο έκανα ωοληψια και έχουμε στην κατάψυξη  βλαστοκύστες .... Αλλά ο γιατρός μου είπε να κάνουμε την ΕΤ από Γενάρη που θα έχω αδιαθετησει δεύτερη φορά για να έχει χαλαρώσει το σώμα μου! Μέχρι τότε θεωρείτε ότι καλό είναι να κάνω και κάποια εξέταση;; Πχ Παπ ή και εξετάσεις θρομβοφιλιας (για τις οποίες δεν μου έχει πει κάτι) , ξέρετε ποιος γιατρός τις γράφει αυτές;; Νομίζω θα ήθελα να τις κάνω για να είμαι σιγουρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Καλά αποτελεσματα! Να ειναι η τυχερη σου!!! Σου ευχομαι ολοψυχα μια τεράστια χοριακη με ενα απιθανο μπουμπουκι🧡

Σ'ευχαριστω παρά πολύ κορίτσι μου εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα!  @condiosΕγω κορίτσι μου είμαι σε αναστολή λόγω covid οπότε κάθομαι τώρα έτσι και αλλιώς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Think Positive είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια και καλές γιορτές να έχουμε με ευχάριστα νεακια για όλες!! Ήθελα να ρωτήσω κάτι ..... Τον Νοέμβριο έκανα ωοληψια και έχουμε στην κατάψυξη  βλαστοκύστες .... Αλλά ο γιατρός μου είπε να κάνουμε την ΕΤ από Γενάρη που θα έχω αδιαθετησει δεύτερη φορά για να έχει χαλαρώσει το σώμα μου! Μέχρι τότε θεωρείτε ότι καλό είναι να κάνω και κάποια εξέταση;; Πχ Παπ ή και εξετάσεις θρομβοφιλιας (για τις οποίες δεν μου έχει πει κάτι) , ξέρετε ποιος γιατρός τις γράφει αυτές;; Νομίζω θα ήθελα να τις κάνω για να είμαι σιγουρη

Καλημέρα!!Εννοείται να κάνεις!!!! Εγώ έκανα Παπ πριν την ετ και βρέθηκε ένα μικρόβιο δεν είχα σύμπτωμα και πήρα αντιβίωση  γιατί δεν θέλουμε να έχουμε τέτοια!!!ο γυναικολος τα γράφει! Τώρα για θρόμβοφιλια είναι ανάλογα και τον γιατρό! Πολλοί λένε μην κάνεις γιατί σου δίνουν έτσι και αλλιώς αντιπυκτικες προληπτικά εγώ τις είχα κάνει παλιότερα οπότε δεν μου έδωσε ενέσεις αλλά συνήθως δίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Think Positive είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια και καλές γιορτές να έχουμε με ευχάριστα νεακια για όλες!! Ήθελα να ρωτήσω κάτι ..... Τον Νοέμβριο έκανα ωοληψια και έχουμε στην κατάψυξη  βλαστοκύστες .... Αλλά ο γιατρός μου είπε να κάνουμε την ΕΤ από Γενάρη που θα έχω αδιαθετησει δεύτερη φορά για να έχει χαλαρώσει το σώμα μου! Μέχρι τότε θεωρείτε ότι καλό είναι να κάνω και κάποια εξέταση;; Πχ Παπ ή και εξετάσεις θρομβοφιλιας (για τις οποίες δεν μου έχει πει κάτι) , ξέρετε ποιος γιατρός τις γράφει αυτές;; Νομίζω θα ήθελα να τις κάνω για να είμαι σιγουρη

Της θρομβοφιλίας είναι διάφορα πακέτα (π.χ. της κληρονομικής, της επίκτητης) και γράφονται (όχι όλες) από αιματολόγο. Είναι ακριβές εξετάσεις, γι' αυτό σου λέει να μην τις  κάνεις, αλλά οι αιματολόγοι λένε ότι η αντιπηκτική αγωγή που παίρνουμε πρέπει να είναι εξατομικευμένη. Οπότε γι' αυτά τα θέματα, γνώμη μου, άσε στην άκρη το γυναικολόγο σου, δεν είναι δική του δουλειά, και πήγαινε σε έναν εξειδικευμένο αιματολόγο να σε κατευθύνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια και καλές γιορτές να έχουμε με ευχάριστα νεακια για όλες!! Ήθελα να ρωτήσω κάτι ..... Τον Νοέμβριο έκανα ωοληψια και έχουμε στην κατάψυξη  βλαστοκύστες .... Αλλά ο γιατρός μου είπε να κάνουμε την ΕΤ από Γενάρη που θα έχω αδιαθετησει δεύτερη φορά για να έχει χαλαρώσει το σώμα μου! Μέχρι τότε θεωρείτε ότι καλό είναι να κάνω και κάποια εξέταση;; Πχ Παπ ή και εξετάσεις θρομβοφιλιας (για τις οποίες δεν μου έχει πει κάτι) , ξέρετε ποιος γιατρός τις γράφει αυτές;; Νομίζω θα ήθελα να τις κάνω για να είμαι σιγουρη

Γεια σου κορίτσι!Καλο είναι να κανεις τις εξετάσεις που αναφέρεις και καρυοτυπο ζεύγους αν δεν έχετε κάνει.Εμένα οι εξετασεις της θρομβοφιλιας μου στοίχισαν γύρω στα 400 ευρώ γιατί δε γράφονται όλες και πήρα τα αποτελέσματα σχεδόν ένα μηνα μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Θα κάνω σίγουρα ένα τεστ ΠΑΠ να είμαι σίγουρη ....  Καρυότυπο έχουμε κάνει καιρό τώρα περιμένουμε ακόμα τα αποτελέσματα... Τώρα για την θρομβοφιλια και να κάνω αν είναι να καθυστερεί τόσο πολύ μάλλον δεν υπάρχει λόγος, αφού θα έχω κάνει την ΕΤ μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Θα κάνω σίγουρα ένα τεστ ΠΑΠ να είμαι σίγουρη ....  Καρυότυπο έχουμε κάνει καιρό τώρα περιμένουμε ακόμα τα αποτελέσματα... Τώρα για την θρομβοφιλια και να κάνω αν είναι να καθυστερεί τόσο πολύ μάλλον δεν υπάρχει λόγος, αφού θα έχω κάνει την ΕΤ μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα .... 

Κάνε και μία καλλιέργεια κολπικού υγρού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Θα κάνω σίγουρα ένα τεστ ΠΑΠ να είμαι σίγουρη ....  Καρυότυπο έχουμε κάνει καιρό τώρα περιμένουμε ακόμα τα αποτελέσματα... Τώρα για την θρομβοφιλια και να κάνω αν είναι να καθυστερεί τόσο πολύ μάλλον δεν υπάρχει λόγος, αφού θα έχω κάνει την ΕΤ μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα .... 

O καρυότυπος γίνεται και δωρεάν με παραπεμπτικό στο Παίδων Αγ. Σοφία, αν είσαι στην Αθήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/12/2020 at 2:27 ΜΜ, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσι μου όλα να πάνε τέλεια!!!!με το καλό!!!!! Εγώ όλα καλά πριν λίγο γύρισα σπίτι!Στις 30 μου είπε να πάω για χοριακη!Γενικά μου είπε χαλαρά αλλά ότι έκανα να κάνω δεν μου είπε να είμαι συνέχεια ξαπλωμένη!

Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να είναι αυτό το γιορτινό σου δώρο...και ξέρεις ότι το εννοώ!!

Είμαι σίγουρη αυτή τη φορά για την επιτυχία σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να είναι αυτό το γιορτινό σου δώρο...και ξέρεις ότι το εννοώ!!

Είμαι σίγουρη αυτή τη φορά για την επιτυχία σου!

Κορίτσι μου Σ'ευχαριστω τόσο πολύ!!!φυσικά και ξέρω ότι το εννοείς!!!!!😘😘😘 Μακάρι να πάνε όλα καλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχω και πολύ καλό προαίσθημα όλο άσχημα όνειρα βλέπω αλλά θα δούμε!!δεν μπορώ να κάνω και κάτι!!εσύ πως είσαι; Μαζεύεις εμβρυακια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσι μου Σ'ευχαριστω τόσο πολύ!!!φυσικά και ξέρω ότι το εννοείς!!!!!😘😘😘 Μακάρι να πάνε όλα καλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχω και πολύ καλό προαίσθημα όλο άσχημα όνειρα βλέπω αλλά θα δούμε!!δεν μπορώ να κάνω και κάτι!!εσύ πως είσαι; Μαζεύεις εμβρυακια;

Καλη επιτυχία αγάπη, εύχομαι να πάρεις φέτος το καλύτερο δώρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...