Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Εγώ πάντως σήμερα με το ζόρι άπλωσα ένα πλυντήριο!!!!

Εγω προσπαθώ να μαγειρεψω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω προσπαθώ να μαγειρεψω 😂

Mαγειρεμα με τίποτα!! Το σπίτι άστο σήμερα κατουρησαμε κ το πάτωμα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Mαγειρεμα με τίποτα!! Το σπίτι άστο σήμερα κατουρησαμε κ το πάτωμα 😂😂

Εμεις το κατουραμε σε καθε αλλαγη πανας 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις μια φορα κατουρησαμε το πατωμα στον δρόμο προς το μπανιο ήθελε να μου λύσει την απορια αν κατουραει 😂😅 τα καταφερα μαγειρεψα κ εκανα δουλειες.. Δεν φτανω ποτε στο σίδερο και στην σκουπα αλλα χαλαλι😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εμεις το κατουραμε σε καθε αλλαγη πανας 🤣

Σε κάθε αλλαγή αλλάζουμε και σελτεδακι αχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα κακά των μωρών που θηλάζουν είναι κίτρινα νερουλή με σποράκια αν έχουν διάρροια πως το καταλαβαίνουμε εφόσον και η διάρροια είναι πάλι νερουλή? 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμεις μια φορα κατουρησαμε το πατωμα στον δρόμο προς το μπανιο ήθελε να μου λύσει την απορια αν κατουραει 😂😅 τα καταφερα μαγειρεψα κ εκανα δουλειες.. Δεν φτανω ποτε στο σίδερο και στην σκουπα αλλα χαλαλι😂

Σημερα καθαρισα το μπανιο 🤩💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικός μου ευτυχώς χθες κ σημερα με άφησε αν μαγειρέψω κ να κάνω το μπάνιο κ τον διάδρομο που εννοείται ότι λερώνεται τουλάχιστον μια φορά την ημέρα όταν τον αλλάζουμε. 

@Diana_caterina αυτή την απορία την έχω κ εγώ 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια τα κακά των μωρών που θηλάζουν είναι κίτρινα νερουλή με σποράκια αν έχουν διάρροια πως το καταλαβαίνουμε εφόσον και η διάρροια είναι πάλι νερουλή? 😂

Ειναι ακομα πιο υγρα και μυρίζουν σαν κατι να εχει ξινισει... ειχα φαει μια φορα καρπούζι που το ειχα μερεε κομμενο και τον πειραξε 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/8/2021 at 5:58 ΜΜ, ο/η Diana_caterina είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; εγω μιλησα με την μαια μου και της ειπα για την παιδιατρο κλπ και μου είπε να κανω αλλο ταισμα απο αυτο που μου ειπε γιατι ετσι όπως μου τα ειπε η παιδιατρος θα το χασω τον θηλασμο.. Θα ξεκινήσουμε με τις οδηγίες της μαιας και βλέπουμε! 

 

Καλά αν ρωτήσεις 10 παιδιάτρους ή 10 μαίες θα, πάρεις τόσες διαφορετικές γνώμες κ τακτικές σε σχέση με τον θηλασμό!!Εγώ είχα αποτρελαθει!!!ο καθένας έλεγε τα δικά του!Να ακολουθήσεις αυτό που σου φαίνεται πιο βατό για να μπορέσεις να το κάνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/8/2021 at 6:47 ΜΜ, ο/η Μαριλου1 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έχω ξεκινήσει κ εγώ θηλασμό,με ατελείωτες ώρες αϋπνίας. Μέχρι χθες ήμουν σαν ζόμπι,σήμερα λίγο καλύτερα! Καλά τα πάμε,είναι πολύ συνεργάσιμη η μικρή μου! Με βοήθησαν πολύ κ στο μαιευτήριο με τον θηλασμό. Κόντεψε να πετρώσει,μου έδωσαν από μισό χαπακι κ όλα καλά. 

Να ρωτήσω όσες έχετε κορίτσια κρέμα αλλαγής πάνας βάζετε κ στα χείλη ή όχι; 

Όχι όχι στα χείλη ..μόνο δεξιά κ αριστερά στα ποδαράκια κ στον πωπο.κ όχι συνέχεια ,ούτε σε μεγάλη ποσότητα ..λίγη.αν δεν δούμε ευαισθησία δεν χρειάζεται πάστωμα.Ετσι λέει η παιδίατρος .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Βρε κορίτσια όσες γεννησατε φυσιολογικά και είχατε ράμματα πόσο καιρό πονουσατε? Αχ είναι ανυπόφορο και στο κρεβάτι που είμαι ξαπλωμένη πάλι πονάω. Η τουαλέτα μαρτύριο, το περπατημα επίσης, να κάτσω επίσης, όρθια να σταθώ επίσης. Γενικώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα και είμαι με παυσίπονα. Πότε περνάει σιγά σιγά όλο αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

@lenaki92 μίλησες με τον γιατρό σου; μήπως σου πει κάποιον τρόπο να ανακουφιστεις!

Εγώ παιδευομαι από χθες με το δεξί στήθος. Έχω υπερπαραγωγή. Πάντα είχα αυξημένη ροή σε αυτό κ γενικά δεν το προτιμά το μωρό κ εμένα δε με βολευει ιδιαίτερα. Προσπαθώ να δίνω κάθε στήθος για 3 ώρες αλλά πρέπει να βγάζω από το άλλο. Ελπίζω να κάνω καλά κ να ηρεμήσει λίγο. Σκέφτομαι να μιλήσω με συμβουλο θηλασμού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Βρε κορίτσια όσες γεννησατε φυσιολογικά και είχατε ράμματα πόσο καιρό πονουσατε? Αχ είναι ανυπόφορο και στο κρεβάτι που είμαι ξαπλωμένη πάλι πονάω. Η τουαλέτα μαρτύριο, το περπατημα επίσης, να κάτσω επίσης, όρθια να σταθώ επίσης. Γενικώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα και είμαι με παυσίπονα. Πότε περνάει σιγά σιγά όλο αυτό?

Εγω σημερα σαραντησα και τωρα εχω αρχισει να αισθανομαι καλυτερα. Αιμα εχω λιγο ακομα. Αλλα εχω ημουν γδαρμενη μεσα εξω πολυ και ακομα μεσα δεν εχουν επουλωθει τελειως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Βρε κορίτσια όσες γεννησατε φυσιολογικά και είχατε ράμματα πόσο καιρό πονουσατε? Αχ είναι ανυπόφορο και στο κρεβάτι που είμαι ξαπλωμένη πάλι πονάω. Η τουαλέτα μαρτύριο, το περπατημα επίσης, να κάτσω επίσης, όρθια να σταθώ επίσης. Γενικώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα και είμαι με παυσίπονα. Πότε περνάει σιγά σιγά όλο αυτό?

Είναι ανάλογα πόσα ράμματα σου έχουν κάνει. Εγώ στον πρώτο μου παιδί είχα 6 ράμματα (που γενικά μου είπαν δεν θεωρούνται πολλά) και πάλι με τραβούσαν όλες τις μέρες που ήμουν στο μαιευτήριο και όταν ήμουν σπίτι πάλι όταν πήγαινα τουαλέτα κλπ. Με ενοχλούσαν. Γνωστή μου που έκανε 12 ράμματα δεν μπορούσε για αρκετο καιρό ούτε να καθησει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@lenaki92 μίλησες με τον γιατρό σου; μήπως σου πει κάποιον τρόπο να ανακουφιστεις!

Εγώ παιδευομαι από χθες με το δεξί στήθος. Έχω υπερπαραγωγή. Πάντα είχα αυξημένη ροή σε αυτό κ γενικά δεν το προτιμά το μωρό κ εμένα δε με βολευει ιδιαίτερα. Προσπαθώ να δίνω κάθε στήθος για 3 ώρες αλλά πρέπει να βγάζω από το άλλο. Ελπίζω να κάνω καλά κ να ηρεμήσει λίγο. Σκέφτομαι να μιλήσω με συμβουλο θηλασμού. 

Χθες μιλούσα με φίλη μου που πήρε σύμβουλο θηλασμού και μου είπε πως την βοήθησε πολύ. Σκέφτομαι μηπως πάρω κι εγω. Επειδή κι εμένα έδειχνε να προτιμά το αριστερό στήθος από το δεξί, μου είπε να της αλλάζω στάση. Κι η αλήθεια είναι ότι βοήθησε. Άρχισε να τρώει μια χαρά και από το δεξί. Εγώ λόγω αυτής της προτίμησης την πλήρωσα με μαστίτιδα 😪. Από τότε την επιμένω να τρώει εξίσου και από τα δύο και να τα αδειάζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Χθες μιλούσα με φίλη μου που πήρε σύμβουλο θηλασμού και μου είπε πως την βοήθησε πολύ. Σκέφτομαι μηπως πάρω κι εγω. Επειδή κι εμένα έδειχνε να προτιμά το αριστερό στήθος από το δεξί, μου είπε να της αλλάζω στάση. Κι η αλήθεια είναι ότι βοήθησε. Άρχισε να τρώει μια χαρά και από το δεξί. Εγώ λόγω αυτής της προτίμησης την πλήρωσα με μαστίτιδα 😪. Από τότε την επιμένω να τρώει εξίσου και από τα δύο και να τα αδειάζει. 

Από την αρχή έδινα εξίσου κ τα δυο αν κ δε με βολευει κ εμένα το δεξί 🥴 η αλήθεια είναι όμως ότι στο δεξί κάθεται λιγότερο απ ότι στο αριστερό. Πως ξεμπέρδεψες από τη μαστιτιδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω μιλήσει με τον γιατρό ναι τίποτα μου λέει όλα καλά από κάτω έτσι είναι λέει θα περάσει 😂😂  έχει περάσει μία βδομάδα και ο πόνος είναι ο ίδιος 😫   @nik_olκαι εγώ από το δεξί έχω περισσότερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Από την αρχή έδινα εξίσου κ τα δυο αν κ δε με βολευει κ εμένα το δεξί 🥴 η αλήθεια είναι όμως ότι στο δεξί κάθεται λιγότερο απ ότι στο αριστερό. Πως ξεμπέρδεψες από τη μαστιτιδα;

Έπαιρνα πρωί βράδυ algofren των 600 και συνεχόμενα θηλασμός από το δεξί στήθος που είχε το πρόβλημα.. Ντουζ με ζεστό νερό, μαλαξεις και ζεστες κομπρεσές. Την τρίτη ημέρα ήμουν ήδη καλύτερα... Χωρίς πυρετό και το οίδημα και η ερυθρότητα είχαν υποχωρήσει. Ο γιατρός μου είπε πως τα μωρά προτιμούν το στήθος της καρδιάς, δηλ. αριστερό. Η αλήθεια είναι πως και στον μεγάλο μου γιο θυμάμαι πως άρεσε περισσότερο να θηλάζει από το αριστερό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Έχω μιλήσει με τον γιατρό ναι τίποτα μου λέει όλα καλά από κάτω έτσι είναι λέει θα περάσει 😂😂  έχει περάσει μία βδομάδα και ο πόνος είναι ο ίδιος 😫   @nik_olκαι εγώ από το δεξί έχω περισσότερο 

Αχ, υπομονή! Δεν ξέρω πως είναι ο πόνος αλλά φαντάζομαι θα είναι αρκετός! Μου δίνεις κουράγιο που σε βολευει κ εσένα περισσότερο το ένα στηθος γιατί πίστευα ότι φταίει το ότι είναι μεγάλο το δικό μου στήθος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Έπαιρνα πρωί βράδυ algofren των 600 και συνεχόμενα θηλασμός από το δεξί στήθος που είχε το πρόβλημα.. Ντουζ με ζεστό νερό, μαλαξεις και ζεστες κομπρεσές. Την τρίτη ημέρα ήμουν ήδη καλύτερα... Χωρίς πυρετό και το οίδημα και η ερυθρότητα είχαν υποχωρήσει. Ο γιατρός μου είπε πως τα μωρά προτιμούν το στήθος της καρδιάς, δηλ. αριστερό. Η αλήθεια είναι πως και στον μεγάλο μου γιο θυμάμαι πως άρεσε περισσότερο να θηλάζει από το αριστερό. 

Αλήθεια; τι είναι η φυση ρε παιδί μου! Τον μεγάλο σου πόσο τον θηλασες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Αλήθεια; τι είναι η φυση ρε παιδί μου! Τον μεγάλο σου πόσο τον θηλασες;

18 μήνες θήλαζα τον μεγάλο μου γιο.. Ναι. Ο θηλασμός με βοήθησε πολύ με τη μαστίτιδα. Κάθε φορά που θήλαζα υποχωρούσε κατευθείαν η ερυθρότητα και το οίδημα στην περιοχή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Αχ, υπομονή! Δεν ξέρω πως είναι ο πόνος αλλά φαντάζομαι θα είναι αρκετός! Μου δίνεις κουράγιο που σε βολευει κ εσένα περισσότερο το ένα στηθος γιατί πίστευα ότι φταίει το ότι είναι μεγάλο το δικό μου στήθος. 

Δεν είναι ότι με βολεύει περισσότερο το ένα στήθος. Απλά βγάζω με θήλαστρο από την αρχή και γι αυτό και έχω παρατηρήσει ότι το ένα βγάζει παραπάνω. Σχεδόν τριπλάσια ποσότητα το δεξί από το αριστερό. Σε όσους το είπα στο νοσοκομείο μου είπαν ότι είναι οκ μην αγχώνομαι οτι καμία πλευρά μας δεν είναι ίδια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Δεν είναι ότι με βολεύει περισσότερο το ένα στήθος. Απλά βγάζω με θήλαστρο από την αρχή και γι αυτό και έχω παρατηρήσει ότι το ένα βγάζει παραπάνω. Σχεδόν τριπλάσια ποσότητα το δεξί από το αριστερό. Σε όσους το είπα στο νοσοκομείο μου είπαν ότι είναι οκ μην αγχώνομαι οτι καμία πλευρά μας δεν είναι ίδια. 

Ναι κ εμένα αυτό μου είπε η παιδίατρος αλλά χθες μου έβγαλε συντριβάνι κάποια στιγμή το δεξί κ αγχωθηκα. Γιατί βγάζεις με θηλαστρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Βρε κορίτσια όσες γεννησατε φυσιολογικά και είχατε ράμματα πόσο καιρό πονουσατε? Αχ είναι ανυπόφορο και στο κρεβάτι που είμαι ξαπλωμένη πάλι πονάω. Η τουαλέτα μαρτύριο, το περπατημα επίσης, να κάτσω επίσης, όρθια να σταθώ επίσης. Γενικώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα και είμαι με παυσίπονα. Πότε περνάει σιγά σιγά όλο αυτό?

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Εγω σημερα σαραντησα και τωρα εχω αρχισει να αισθανομαι καλυτερα. Αιμα εχω λιγο ακομα. Αλλα εχω ημουν γδαρμενη μεσα εξω πολυ και ακομα μεσα δεν εχουν επουλωθει τελειως.

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Είναι ανάλογα πόσα ράμματα σου έχουν κάνει. Εγώ στον πρώτο μου παιδί είχα 6 ράμματα (που γενικά μου είπαν δεν θεωρούνται πολλά) και πάλι με τραβούσαν όλες τις μέρες που ήμουν στο μαιευτήριο και όταν ήμουν σπίτι πάλι όταν πήγαινα τουαλέτα κλπ. Με ενοχλούσαν. Γνωστή μου που έκανε 12 ράμματα δεν μπορούσε για αρκετο καιρό ούτε να καθησει. 

Και μετά σου λέει η ανάρρωση απ την καισαρική είναι χειρότερη 🤯🥴🥴🥴😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...