Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Κουράγιο κοριτσάρα μου, δεν έχω τίποτα άλλο να σου πω..Σου έχουν δώσει κάποιο χρονικό περιθώριο για το σπάσιμο νερών?

Όχι. Τρίτη ξανά έχω γιατρό. Κ θέλω να τον ρωτήσω. Αν κ μου λέει εύχεται να βρεθούμε στην κλινική κατευθείαν. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις On 2/7/2021 at 9:08 ΠΜ, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@lenaki92 ναι κορίτσι μ! 

Βρε κορίτσια ζυγιστηκα κ με δείχνει 1κιλο κάτω 😥

Δεν πειράζει ,έχει να κάνει κ με την κατακράτηση.Εγω τη μια μέρα είμαι πιο κάτω ,την άλλη πιο πάνω !😊Αλλά μην σε απασχολεί!!! Ο γιατρός μου είπε πως το μωράκι θέλει 70γρ τη μέρα για να αναπτυχθεί δλδ όσο ένα βερίκοκο!! Η α να καταλάβεις,εγώ δεν πήρα καθόλου κιλά,μόνο τα 2-3 που έχασα στο πρώτο 4μηνο,που ήταν δύσκολο και μετά δεν πήρα καθόλου.Το μωρό ομωσ μεγαλώνει κανονικότατα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Απο κατω είναι έτσι στην ουσία οι προεξοχες ειναι το στοπ και η ταινια για να μενει σταθερη πρέπει να εχει πλαστικο απο κατω γιατι ειναι σκληρη βαση

@Love32εύχομαι πραγματικά να με βολεψει..

@Starrrκαλε τα ξαδελφια μου πανω στα κρεβάτια τα αλλαζανε με σελτεδακια απο κατω 😂 πιστεύω ότι αν πανε στραβα ολα καπου θα βολευτουμε για να αλλαζουμε τις πανες μας😊

IMG_20210702_183857.jpg

IMG_20210702_183921.jpg

IMG_20210702_183904.jpg

Από πού την πήρατε;ήταν μαζί με τα εξαρτήματα που γαντζώνονται στην κούνιια ή ξεχωριστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Ειναι πολύ όμορφο αλλά προτειμω να ανοίγει και κλιτς κλατς που μάλλον αυτό απλά κατεβαίνει γιατί δεν βλέπω να έχει κλιτς κλατς

Αν το προσέξεις έχει μπροστά κουμπάκια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; 

Ξέρουμε τι γίνεται με το μαιευτήριο οταν ο συνοδος είναι εμβολιασμενος; ζητανε μοριακο ή δέχονται και rapid? Ξέρω μέχρι στιγμής οτι το Λητώ ζηταει μοριακό αλλα δεν ξερω αν αλλαζει κατι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; 

Ξέρουμε τι γίνεται με το μαιευτήριο οταν ο συνοδος είναι εμβολιασμενος; ζητανε μοριακο ή δέχονται και rapid? Ξέρω μέχρι στιγμής οτι το Λητώ ζηταει μοριακό αλλα δεν ξερω αν αλλαζει κατι.. 

Αν ειναι εμβολιασμενος λογικα δεν ζητανε τιποτα. Οχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Αν το προσέξεις έχει μπροστά κουμπάκια! 

Δεν είναι πολύ εύχρηστο μωρέ ενώ αυτό που κατεβαίνει δεν χρειάζεται να βγάλεις μπλούζα καν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Το θέμα είναι να χωρέσει να εμπεδωθεί. Γιαυι αν καθυστερήσει μάλλον θα σφινωσει... 😎

Εμπιστευσου το σώμα σου κοπέλα μου όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Από πού την πήρατε;ήταν μαζί με τα εξαρτήματα που γαντζώνονται στην κούνιια ή ξεχωριστά;

 Απο τα jumbo ήταν έτσι όπως φαίνονται στις φωτογραφίες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Αν ειναι εμβολιασμενος λογικα δεν ζητανε τιποτα. Οχι?

Δεν νομίζω.. Απλα ευελπιστώ σε rapid για να βγει νωρίτερα οπότε να μπει και νωρίτερα ο σύζυγος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν νομίζω.. Απλα ευελπιστώ σε rapid για να βγει νωρίτερα οπότε να μπει και νωρίτερα ο σύζυγος 

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν νομίζω.. Απλα ευελπιστώ σε rapid για να βγει νωρίτερα οπότε να μπει και νωρίτερα ο σύζυγος 

Κάλεσε τους να σε ενημερώσουν. Μήπως κ γλιτώσετε τίποτα. Ίσως σου ζητήσει το πότε έγινε ο εμβολιασμός κ αντισώματα covid. Αν δηλ τον έπιασε το εμβόλιο κ έχει αντισώματα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

 

Κάλεσε τους να σε ενημερώσουν. Μήπως κ γλιτώσετε τίποτα. Ίσως σου ζητήσει το πότε έγινε ο εμβολιασμός κ αντισώματα covid. Αν δηλ τον έπιασε το εμβόλιο κ έχει αντισώματα.... 

Οταν γεννησετε ολες με το καλο το εμβόλιο θα το κάνετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Οταν γεννησετε ολες με το καλο το εμβόλιο θα το κάνετε; 

Μου πε ο γιατρός.. Να γεννήσω να ξεπριστω. Κ ύστερα μπορώ....... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; 

Ξέρουμε τι γίνεται με το μαιευτήριο οταν ο συνοδος είναι εμβολιασμενος; ζητανε μοριακο ή δέχονται και rapid? Ξέρω μέχρι στιγμής οτι το Λητώ ζηταει μοριακό αλλα δεν ξερω αν αλλαζει κατι.. 

Καλησπέρα κοπέλα μου. Εγώ που γέννησα τη περασμένη Κυριακή στο Ιασω μας κάνανε και στους δύο pcr παρόλο που ο άντρας μου είναι πλήρως εμβολιασμενος. Αν δεν με είχαν πιάσει πονοι και δεν έμπαινα εσπευσμένα να γεννήσω ζητάγανε pcr 2-5 ημέρες πριν τη Πητ. Καλό είναι να πάρεις τηλ στο μαιευτήριο που θα γεννησεις για να μάθεις το δικό τους πρωτόκολλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Οταν γεννησετε ολες με το καλο το εμβόλιο θα το κάνετε; 

Εμένα μου είχε πει όταν γεννήσω να το κάνω, τώρα σε πόσο διάστημα μετά τη γέννα δεν τη ρώτησα, θα ρωτήσω την Πέμπτη που θα πάω. Εγώ πάντως θέλω να το κάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου. Εγώ που γέννησα τη περασμένη Κυριακή στο Ιασω μας κάνανε και στους δύο pcr παρόλο που ο άντρας μου είναι πλήρως εμβολιασμενος. Αν δεν με είχαν πιάσει πονοι και δεν έμπαινα εσπευσμένα να γεννήσω ζητάγανε pcr 2-5 ημέρες πριν τη Πητ. Καλό είναι να πάρεις τηλ στο μαιευτήριο που θα γεννησεις για να μάθεις το δικό τους πρωτόκολλο 

Αυτό ακριβώς. Ούτε που ρωτάνε αν είναι εμβολιασμένος ή όχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εμένα μου είχε πει όταν γεννήσω να το κάνω, τώρα σε πόσο διάστημα μετά τη γέννα δεν τη ρώτησα, θα ρωτήσω την Πέμπτη που θα πάω. Εγώ πάντως θέλω να το κάνω

Εγω φοβάμαι! Ζητημα 2 βδομάδες πριν παλι ειχα ψαχτεί στο ίντερνετ να δω αν μπορούν να το κάνουν θηλαζουσες και εγραφε να περιμένουν και οι εγκυμονουσες κλπ και ξαφνικά βγαίνουν και επιμενουν να το κανουμε ολοι.. Δεν ξερω.. Γενικα δεν είμαι κατα του εμβολιασμου.. Αλλα σιγα την μελέτη που εχουν κάνει... Μια μαμα το εκανε και το μωρο ανεβασε 40 πυρετό.. Αντε εγω να το κανω να ανεβασω πυρετό.. Δεν μπορώ να ρισκάρω ομως για το παιδί μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω φοβάμαι! Ζητημα 2 βδομάδες πριν παλι ειχα ψαχτεί στο ίντερνετ να δω αν μπορούν να το κάνουν θηλαζουσες και εγραφε να περιμένουν και οι εγκυμονουσες κλπ και ξαφνικά βγαίνουν και επιμενουν να το κανουμε ολοι.. Δεν ξερω.. Γενικα δεν είμαι κατα του εμβολιασμου.. Αλλα σιγα την μελέτη που εχουν κάνει... Μια μαμα το εκανε και το μωρο ανεβασε 40 πυρετό.. Αντε εγω να το κανω να ανεβασω πυρετό.. Δεν μπορώ να ρισκάρω ομως για το παιδί μου

Εγώ δε θεωρώ ότι κινδυνεύω από τον ιό οπότε δε θα το κάνω ανεξαρτήτως εγκυμοσύνης και θηλασμού. Όσοι γνωστοί μου το έχουν κολλήσει που είναι στην ηλικία μου και υγιείς το έχουν περάσει με δέκατα για 2 μέρες 😉

 

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω. Πήγα να πιω γάλα κ Μ φάνηκε λίγο ξινό φυσικά δεν το ήπια αλλά γίνεται αν έπαθε κάτι πριν λήξει.?

 

Μήπως το είχες μέρες ανοιχτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ δε θεωρώ ότι κινδυνεύω από τον ιό οπότε δε θα το κάνω ανεξαρτήτως εγκυμοσύνης και θηλασμού. Όσοι γνωστοί μου το έχουν κολλήσει που είναι στην ηλικία μου και υγιείς το έχουν περάσει με δέκατα για 2 μέρες 😉

 

Μήπως το είχες μέρες ανοιχτό;

Εγω λεω να το κάνω, ήδη μας ζαλίζουν με περιορισμούς.. Αν δεν μπορεις να ταξιδέψεις χωρίς αυτό; 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγω λεω να το κάνω, ήδη μας ζαλίζουν με περιορισμούς.. Αν δεν μπορεις να ταξιδέψεις χωρίς αυτό; 🙄

Εννοώ όσο περνάει από το χέρι μου 😛 Άμεσα δεν προγραμματίζω ταξίδι, ειδικά στο εξωτερικό 🛫 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Αυτό ακριβώς. Ούτε που ρωτάνε αν είναι εμβολιασμένος ή όχι. 

Το ότι είσαι εμβολιασμενος δεν σημαίνει ότι δεν μεταφέρεις τον ιό, αλλά ότι δεν νοσεις βαριά. Συνεπώς σε ένα μαιευτηριο που οι εγκυμονουσες και τα μωράκια είναι ανεμβολιαστα επιβάλλεται να μπαίνεις με pcr. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ δε θεωρώ ότι κινδυνεύω από τον ιό οπότε δε θα το κάνω ανεξαρτήτως εγκυμοσύνης και θηλασμού. Όσοι γνωστοί μου το έχουν κολλήσει που είναι στην ηλικία μου και υγιείς το έχουν περάσει με δέκατα για 2 μέρες 😉

 

Μήπως το είχες μέρες ανοιχτό;

Καλημέρα κοριτσι μου! Όχι το άνοιξα προχτές για να βάλω στο φαγητό κ εχτές το πρωί ήπια ο άντρας Μ δοκίμασε κ Μ λέει μια χαρά είναι γεύση του. Τι να πω 😏😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...