Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Τουλάχιστον γλιτώνεις τις χρεώσεις ξενοδοχείου, το κακό βέβαια είναι ότι γεννας με οποιον να ναι

Ε ναι οποίος εφημέρευει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε ναι οποίος εφημέρευει....

Ναι αυτο πολυ κακο.. Οταν λέγαμε για δημοσιο ή ιδιωτικό ηταν απο τα 2-3 κωλύματα που ειχαμε με τον άντρα μου.. Και δυστυχώς δεν είχα γιατρο εμπιστο σε δημόσιο οπότε επελεξα να ακολουθήσω τον ιδιωτη που ειχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι αυτο πολυ κακο.. Οταν λέγαμε για δημοσιο ή ιδιωτικό ηταν απο τα 2-3 κωλύματα που ειχαμε με τον άντρα μου.. Και δυστυχώς δεν είχα γιατρο εμπιστο σε δημόσιο οπότε επελεξα να ακολουθήσω τον ιδιωτη που ειχα

Ναι όλες μας.. Θεωρώ... Είναι το καλό των ιδιωτικών μαιευτηριων.... Αλλά οκ θα προσέχουμε κ όλες αρνητικές θα είμαστε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι ο μόνος λόγος που διάλεξα να γεννήσω σε ιδιωτικό ήταν γιατί ήθελα να έχω την επιλογή να κάνω επισκληριδιο γιατί στα δημόσια στον φυσιολογικό τοκετό δεν κάνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εγώ πάλι ο μόνος λόγος που διάλεξα να γεννήσω σε ιδιωτικό ήταν γιατί ήθελα να έχω την επιλογή να κάνω επισκληριδιο γιατί στα δημόσια στον φυσιολογικό τοκετό δεν κάνουν.

Αλήθεια? Γτ αυτό? Πρώτη φορά το ακούω...Πάντως κ στο δημόσιο μπορεί να σε παρακολουθεί συγκεκριμένος γιατρός τα απογευματα(επί πληρωμή φυσικά τα ραντεβού) κ μετά ο ίδιος να σε ξεγεννησει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Αλήθεια? Γτ αυτό? Πρώτη φορά το ακούω...Πάντως κ στο δημόσιο μπορεί να σε παρακολουθεί συγκεκριμένος γιατρός τα απογευματα(επί πληρωμή φυσικά τα ραντεβού) κ μετά ο ίδιος να σε ξεγεννησει. 

Άμα είναι στο νοσοκομείο άμα δεν έχει πάρει άδεια. Κ άμα τον πληρώσεις.... Γενικά εξαρτάται.... Ναι στο δημόσιο δεν κάνουν επισκληριδιο. Οπότε οποίες βγαίνουν με covid, τις στέλνουν σε δημόσιο κ αν πάνε με φυσιολογικό είναι καθαρά φυσικός κ φυσιολογικός τοκετος.!!! 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Αλήθεια? Γτ αυτό? Πρώτη φορά το ακούω...Πάντως κ στο δημόσιο μπορεί να σε παρακολουθεί συγκεκριμένος γιατρός τα απογευματα(επί πληρωμή φυσικά τα ραντεβού) κ μετά ο ίδιος να σε ξεγεννησει. 

Το γιατί δεν το γνωρίζω αλλά είναι σίγουρο. Μόνο σε καισαρική σου κάνουν επισκληριδιο στο δημόσιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Άμα είναι στο νοσοκομείο άμα δεν έχει πάρει άδεια. Κ άμα τον πληρώσεις.... Γενικά εξαρτάται.... Ναι στο δημόσιο δεν κάνουν επισκληριδιο. Οπότε οποίες βγαίνουν με covid, τις στέλνουν σε δημόσιο κ αν πάνε με φυσιολογικό είναι καθαρά φυσικός κ φυσιολογικός τοκετος.!!! 🙄

Υπέροχα...Να θυμηθώ να μην κολλήσω κόβιντ μέχρι τέλος Ιουνίου, αλλιώς καισαρικούλα σου'ρχομαι 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. 

Στην Αθήνα στα 3 δημόσια μαιευτήρια που εχουμε κάνουν κανονικά επισκληριδιο σε φυσιολογικό τοκετό. Μήπως λέτε για τα γενικά νοσοκομεία;;; επίσης μπορούν κανονικά να σε παρακολουθούν γιατροί στα δημόσια είτε απογευμα είτε πρωι κ να σε ξεγεννησει ο γιατρός που σε παρακολουθεί.. Στην 1η εγκ γέννησα σε δημόσιο όχι μαιευτήριο ο γιατρός που με παρακολουθούσε δεν με έβλεπε επί πληρωμή!! Το ίδιο κ αυτόν που έχω τώρα στο Έλενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. 

Στην Αθήνα στα 3 δημόσια μαιευτήρια που εχουμε κάνουν κανονικά επισκληριδιο σε φυσιολογικό τοκετό. Μήπως λέτε για τα γενικά νοσοκομεία;;; επίσης μπορούν κανονικά να σε παρακολουθούν γιατροί στα δημόσια είτε απογευμα είτε πρωι κ να σε ξεγεννησει ο γιατρός που σε παρακολουθεί.. Στην 1η εγκ γέννησα σε δημόσιο όχι μαιευτήριο ο γιατρός που με παρακολουθούσε δεν με έβλεπε επί πληρωμή!! Το ίδιο κ αυτόν που έχω τώρα στο Έλενα.

Ααα εγώ δεν ήξερα καν ότι στην Αθήνα έχετε δημόσια μαιευτήρια! 😊 Ναι εγώ για τα νοσοκομεία γενικά μιλάω ότι δεν κάνουν επισκληριδιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ααα εγώ δεν ήξερα καν ότι στην Αθήνα έχετε δημόσια μαιευτήρια! 😊 Ναι εγώ για τα νοσοκομεία γενικά μιλάω ότι δεν κάνουν επισκληριδιο. 

Και στα Γιάννενα στο Πανεπιστημιακό κάνουν επισκληριδιο σε κολπικό τοκετό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλά κοριτσι μ εσύ?

Καλα και εγω κουρασμένη 😅 αλλα είμαι τυχερή γιατί μαγειρευει η πεθερά μου τουλάχιστον τις 5 μέρες της βδομάδας και δεν χρειάζεται να το κανω εγω αλλιως με βλέπω να γινομαι μεγαλοποδαρος απο το πριξιμο 😂 εσυ την παλευεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας το πα δεν σας το πα ότι θεωρώ καρμικη την 34η εβδομάδα μπήκα με νοσηλεια στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας μόλις έκανα εισαγωγή να σταματήσουμε τις συσπάσεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Σας το πα δεν σας το πα ότι θεωρώ καρμικη την 34η εβδομάδα μπήκα με νοσηλεια στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας μόλις έκανα εισαγωγή να σταματήσουμε τις συσπάσεις!!!!

Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά για σένα και το μωράκι σου!!! ✌️✌️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Σας το πα δεν σας το πα ότι θεωρώ καρμικη την 34η εβδομάδα μπήκα με νοσηλεια στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας μόλις έκανα εισαγωγή να σταματήσουμε τις συσπάσεις!!!!

Κορίτσι μου να πάνε όλα καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εχετε νιώσει ποτέ το μωρό να κάνει σαν μπουρμπουλήθρες τώρα σε πιο προχωρημένη εβδομάδα; 

Εγώ κάτι τέτοιο νιώθω πολύ χαμηλά στην κοιλιά μόνο,πιο ψηλά τις μπουρμπουληθρες δεν τις έχω νιώσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλα και εγω κουρασμένη 😅 αλλα είμαι τυχερή γιατί μαγειρευει η πεθερά μου τουλάχιστον τις 5 μέρες της βδομάδας και δεν χρειάζεται να το κανω εγω αλλιως με βλέπω να γινομαι μεγαλοποδαρος απο το πριξιμο 😂 εσυ την παλευεις;

Κάτι κάνω μετράω αντίστροφα 😂😂 

Να σας ενημερώσω ότι πήρα το σακουλάκι από mynewbaby είχε μέσα απορρυπαντικό της planet και μ άρεσε πολύ η μυρωδιά όπως κ το απολυμαντικό. Κάνω ότι μπορώ από λίγα κάθε στις ντουλάπες καλά πάμε ελπίζω μέχρι την άλλη εβδομάδα να έχω ξεμπερδεψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. νιώθω κάτι που προσομοιάζει σε μπουρμπουλήθρες, σαν ηλεκτρικό ρεύμα το νιώθω, γαργαλιστικό...

@Valxris περαστικές να είναι οι συσπάσεις...Νιωθω πάντως πως είσαι καλά ψυχολογικά! Εγώ θα ένιωθα ασφάλεια στο νοσοκομείο για να είμαι ειλικρινής..Το ίδιο δεν είχε συμβεί κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

@Clairy. νιώθω κάτι που προσομοιάζει σε μπουρμπουλήθρες, σαν ηλεκτρικό ρεύμα το νιώθω, γαργαλιστικό...

@Valxris περαστικές να είναι οι συσπάσεις...Νιωθω πάντως πως είσαι καλά ψυχολογικά! Εγώ θα ένιωθα ασφάλεια στο νοσοκομείο για να είμαι ειλικρινής..Το ίδιο δεν είχε συμβεί κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη?

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!!!!

Είμαι μια χαρά ψυχολογικά το μόνο που με ρίχνει είναι ότι πρέπει να αποχωριστώ την μικρή μου τόσες μέρες αυτό με τσακίζει λιγάκι αλλά τι να κάνω υπομονή!!!! Αυτό ακριβώς είχε γίνει και τότε 34η εισαγωγή 35+5 βγήκα και πήγα σπίτι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valxris ας ελπίσουμε να περάσουν οι συσπάσεις και να πάρει κι άλλες μέρες! Είναι στάνταρ ότι θα κάτσεις πολλές μέρες μέσα; 

Εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό, δόξα τω Θεώ ο τράχηλος έμεινε σταθερός στο 1.3 και συνεχίζουμε να πιάσουμε την 34η εβδομάδα. Έκανε και εξέταση με το χέρι κι έπιασε  κεφάλι! Για να δούμε μέχρι πού θα φτάσουμε, εύχομαι το καλύτερο για σένα και το παιδάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim.The. είπε:

@Valxris ας ελπίσουμε να περάσουν οι συσπάσεις και να πάρει κι άλλες μέρες! Είναι στάνταρ ότι θα κάτσεις πολλές μέρες μέσα; 

Εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό, δόξα τω Θεώ ο τράχηλος έμεινε σταθερός στο 1.3 και συνεχίζουμε να πιάσουμε την 34η εβδομάδα. Έκανε και εξέταση με το χέρι κι έπιασε  κεφάλι! Για να δούμε μέχρι πού θα φτάσουμε, εύχομαι το καλύτερο για σένα και το παιδάκι!

Τίποτα δεν είναι σίγουρο.....μου είπαν πως αν δεν σταματήσουν οι συσπάσεις και επηρεαστεί και άλλο ο τράχηλος ήδη εγινε από 3εκ-2.5εκ θα αναγκαστούν να κωψουν το ράμμα και να μπούμε σε διαδικασία τοκετού αν τις σταματήσουν βλέπουμε πως θα είμαι!!! Προς το παρόν πρέπει να ρίξουν λίγο την ταχυπαλμια μου για να μπορέσουν να γίνουν οι ενέσεις κορτιζόνης!!!!

Μπράβο κορίτσι μου έτσι σταθερά μέχρι το τέλος να πας και να πιάσεις και 34η και ακόμα παραπάνω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Και στα Γιάννενα στο Πανεπιστημιακό κάνουν επισκληριδιο σε κολπικό τοκετό. 

Μετά από συνεννόηση και πληρωμή;;η γενικά σε όλες τις περιπτώσεις αν το επιθυμείς;;σε παρακολουθεί κάποιος εκεί;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Τίποτα δεν είναι σίγουρο.....μου είπαν πως αν δεν σταματήσουν οι συσπάσεις και επηρεαστεί και άλλο ο τράχηλος ήδη εγινε από 3εκ-2.5εκ θα αναγκαστούν να κωψουν το ράμμα και να μπούμε σε διαδικασία τοκετού αν τις σταματήσουν βλέπουμε πως θα είμαι!!! Προς το παρόν πρέπει να ρίξουν λίγο την ταχυπαλμια μου για να μπορέσουν να γίνουν οι ενέσεις κορτιζόνης!!!!

Μπράβο κορίτσι μου έτσι σταθερά μέχρι το τέλος να πας και να πιάσεις και 34η και ακόμα παραπάνω!!!

Θα πάνε όλα καλά.. Μπορεί να μην έχεις τη μικρή σου κοντά αλλά της ετοιμάζεις το καλύτερο δώρο. Αυτό να σκέφτεσαι. Επίσης το ότι είσαι στο νοσοκομείο θα σε κάνει να νιώθεις μεγαλύτερη σιγουριά και να μην έχεις τόσο άγχος 😍 όπως και να έχει και τώρα να γεννηθεί το μωράκι σου θα πάνε όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...