Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Αχ κ εγώ είδα προχθές της Laura Clery τη γέννα και με το τελευταίο κομμάτι που είναι ο τοκετός πέθανα... 

Αυτην έβλεπα σημερα το πρωι🤣 μετα απο αυτο παω σίγουρα για επισκληριδιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αυτην έβλεπα σημερα το πρωι🤣 μετα απο αυτο παω σίγουρα για επισκληριδιο! 

Καλά εγώ κ πριν δω το βίντεο πήγαινα για επισκληριδιο!!! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και εγώ τον τελευταίο καιρό κλαίω χωρίς λόγο. Την περασμένη εβδομάδα έκλαιγα για έναν διάλογο τσακωμού που έκανα στο μυαλό μου με τον άντρα μου και μπήκε μέσα απλά και με είδε να κλαίω χωρίς λόγο. Δε θα θα σας πω για τα τραγούδια που ακούω και κλαίω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άπαπα εγώ δεν βλέπω γέννες και τέτοια πια... Ότι είδα είδα στην αρχή... Τώρα όσο πιο πολύ πλησιάζει ο καιρός θέλω να αποστασιοποιουμαι γιατί αλλιώς θα πανικοβληθω... Προσπαθώ να σκέφτομαι ότι η φύση ξέρει, κι ότι τοοοοοοσες δισακετομυρια γυναίκες έχουν γεννήσει ανά τους αιώνες και μαλλιστα παλαιότερα χωρίς γιατρικη βοήθεια... Η γιαγιά μου πχ γέννησε 4 παιδιά μόνη της στο σπίτι κι ένα στο χωράφι 😂 Δύναμη κορίτσια! Θα τα καταφέρουμε  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχ και εγω μια μερα δεν θυμάμαι τι ειχε γίνει και τσακωθηκα μονη μου εκλαψα μονη μου ηρεμησα κ του λεω θα φαμεε; 🤣 @Liiida δεν ξερω για ποιο πράγμα να πρωτο πανικοβληθω.. Το σπίτι ακομη ειναι ανάστα, αγαμη είμαι ακομη, το σοι μου με πριζει να τους παω το γαμπρό, εγω κοιμάμαι ορθια και οι δουλειές τρεχουν, συν οι αγορες που πρέπει να γινουν..θα παθω κοκο μπλοκο ούτως ή άλλως. Η γεννα τουλάχιστον δικαιολογημενα μας πανικοβαλει🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Χαχαχαχαχ και εγω μια μερα δεν θυμάμαι τι ειχε γίνει και τσακωθηκα μονη μου εκλαψα μονη μου ηρεμησα κ του λεω θα φαμεε; 🤣 @Liiida δεν ξερω για ποιο πράγμα να πρωτο πανικοβληθω.. Το σπίτι ακομη ειναι ανάστα, αγαμη είμαι ακομη, το σοι μου με πριζει να τους παω το γαμπρό, εγω κοιμάμαι ορθια και οι δουλειές τρεχουν, συν οι αγορες που πρέπει να γινουν..θα παθω κοκο μπλοκο ούτως ή άλλως. Η γεννα τουλάχιστον δικαιολογημενα μας πανικοβαλει🤣

Το ότι είσαιαστεφάνωτη δεν είναι πρόβλημα κατά τη γνώμη μου!! Τα υπόλοιπα με αγχωνουν κι εμένα...Τα ψώνια θα γίνουν σιγά σιγά κ για το σπίτι σκέφτηκα να φέρουμε Μάιο Ιούνιο κάποιες φορές μια κυρία να μας βοηθήσει με τις δουλειές. Μην έρθει η μικρή κ είμαστε βρώμικοι κ ασυμμάζευτοι, ντροπή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ γιατί κλαίτε; 😛 Εγώ έκλαιγα κάθε μέρα 3ο και 4ο μήνα που ήμουν ξάπλα! Μετά από τότε που νιώθω το μωρό και που πηγαίνω για περπάτημα δε με προβληματίζει κάτι 😎 Μόνο έκλαψα σε ένα επεισόδιο στις άγριες μέλισσες που η Πηνελόπη είχε αιμορραγία και θυμήθηκα τα δικά μου 😣 Κατά τ'άλλα εννοείται πως είμαι ανύπαντρη, το σπίτι μου είναι μες στη μπίχλα και δεν έχω ψωνίσει τίποτα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι κορίτσια δεν κλαίω και τέτοια ούτε στην κόρη μου είχα τέτοιες μεταπτώσεις ούτε τώρα έχω κάτι....μόνο κάποιες μέρες πέφτω ψυχολογικα που και που γιατί είμαι σε κατ οίκον περιορισμό από 5/1 λόγω τραχήλου συσπάσεων και περίδεσης και έχω και ένα δίχρονο μαζί μου που χρειάζεται φροντίδα και φυσικά το σπίτι μου είναι μέσα στην μπιχλα αφού η μαμά μου που ερχόταν έφυγε Κρήτη για 3μηνες.... Και γενικά ανχωνομαι ΜΟΝΟ για τον αν θα φτάσω σε καλή εβδομάδα για να γεννήσω και να είναι βιώσιμο το παιδί κατά τα άλλα δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα από ψώνια μόνο μας ήρθε εχθές το καρότσι/Πορτ μπεμπέ/αυγό και έκανα χώρο στην ντουλάπα της κόρης μου για τον μπέμπη αυτά! Αφού βλέπω φότο από την εγκυμοσύνη στην κόρη μου και τα είχα όλα έτοιμα από τον 7ο είχα ήδη βαλίτσα έτοιμη και τώρα δεν έχω κάνει καν καμία αγορά ούτε ένα ζευγάρι κάλτσες....τώρα ούτε φοτο δεν βγαίνω που να βγω μέσα στο σπίτι χαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Το ότι είσαιαστεφάνωτη δεν είναι πρόβλημα κατά τη γνώμη μου!! Τα υπόλοιπα με αγχωνουν κι εμένα...Τα ψώνια θα γίνουν σιγά σιγά κ για το σπίτι σκέφτηκα να φέρουμε Μάιο Ιούνιο κάποιες φορές μια κυρία να μας βοηθήσει με τις δουλειές. Μην έρθει η μικρή κ είμαστε βρώμικοι κ ασυμμάζευτοι, ντροπή!

Ούτε για μενα είναι πρόβλημα το οτι ειμαι αστεφανωτη βιαζομαι για να μην έχουμε πρόβλημα με νοσοκομεία και δεν ξερω και γω τι αλλο. Αα εγω απο δουλειές κανω στο ρεπο μου αλλα κουραζομαι και δεν κανω τίποτα άλλο από τα υπόλοιπα που πρέπει να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Α εγώ εχθές καθάρισα 2 συρτάρια 😂😂😂

Χαχαχαχα ωραία εγω ξεκιναω με πιατα πλυντηρια και δεν φτάνω ουτε στο σιδερο ουτε στο γενικο που θελω να κανω🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Χαχαχαχα ωραία εγω ξεκιναω με πιατα πλυντηρια και δεν φτάνω ουτε στο σιδερο ουτε στο γενικο που θελω να κανω🤣🤣🤣

Όχι σίδερο κάνω μια φορά την εβδομάδα! Πιάτα μαγείρεμα καθάρισμα σπιτιού όχι. Μόνο σίδερο ε κ εχτές έφτιαξα αυτά τα δύο συρτάρια γιατί αδιαζουμε την συρταριερα να την δώσουμε το σκ. Κ έπρεπε να ξεκινήσω χαχαχ να την αδειάζω αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Εκανα σήμερα το ντοπλερ!! Όλα καλά! Η μικρούλα έφτασε τα 2 κιλάκια!! 

Κορίτσια κ εγώ κλαίω με το παραμικρό κ έχω κ νεύρα και όλα με ενοχλούν. Στην 1η εγκ δεν είχα δει ούτε ένα βίντεο που έχει να κάνει με τον τοκετό, αρνιομουν, φοβόμουν πάρα πάρα πολύ. Γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο! Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα ακολουθήσω το ίδιο αν κ πλέον είμαι πιο ψαγμένη σε ότι αφορά τον τοκετό. Laura clery αγαπημένη σε όλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Εκανα σήμερα το ντοπλερ!! Όλα καλά! Η μικρούλα έφτασε τα 2 κιλάκια!! 

Κορίτσια κ εγώ κλαίω με το παραμικρό κ έχω κ νεύρα και όλα με ενοχλούν. Στην 1η εγκ δεν είχα δει ούτε ένα βίντεο που έχει να κάνει με τον τοκετό, αρνιομουν, φοβόμουν πάρα πάρα πολύ. Γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο! Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα ακολουθήσω το ίδιο αν κ πλέον είμαι πιο ψαγμένη σε ότι αφορά τον τοκετό. Laura clery αγαπημένη σε όλα!!! 

Τέλεια μεγαλώνει! Πλησιάζει ο καιρός 👧🏼 Κι εγώ εκτός απροόπτου πάω για φυσιολογικό χωρίς επισκληριδιο. Είχες κάνει ή κάνεις κάποια προετοιμασία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Εκανα σήμερα το ντοπλερ!! Όλα καλά! Η μικρούλα έφτασε τα 2 κιλάκια!! 

Κορίτσια κ εγώ κλαίω με το παραμικρό κ έχω κ νεύρα και όλα με ενοχλούν. Στην 1η εγκ δεν είχα δει ούτε ένα βίντεο που έχει να κάνει με τον τοκετό, αρνιομουν, φοβόμουν πάρα πάρα πολύ. Γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο! Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα ακολουθήσω το ίδιο αν κ πλέον είμαι πιο ψαγμένη σε ότι αφορά τον τοκετό. Laura clery αγαπημένη σε όλα!!! 

Πωπω εσείς μπαίνετε στην τελικη ευθεία. Μέτρησε πάλι τράχηλο κολπικά; για να ξέρω να είμαι προετοιμασμενη 😂😂

Βγάλατε φώτο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια έχετε συζητήσει τα χρήματα που θα πάρει ο γυναικολόγος; 

Ιδιωτικό θα είσαι ή δημόσιο; Εγώ δημόσιο, ξέρω ότι θα ζητήσει αλλά δεν έχει πει ακόμη ποσό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Ιδιωτικό θα είσαι ή δημόσιο; Εγώ δημόσιο, ξέρω ότι θα ζητήσει αλλά δεν έχει πει ακόμη ποσό...

Ιδιωτικό...ειχα από πριν τον γυναικολόγο και δεν ήθελα να αλλάξω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Τέλεια μεγαλώνει! Πλησιάζει ο καιρός 👧🏼 Κι εγώ εκτός απροόπτου πάω για φυσιολογικό χωρίς επισκληριδιο. Είχες κάνει ή κάνεις κάποια προετοιμασία;

Τίποτα απολύτως δεν είχα παρακολουθήσει στο 1ο ούτε για τοκετό ούτε για θηλασμό. Κ τωρα τίποτα. Εντάξει νομίζω πως θηλασμό δεν χρειάζομαι 4 χρόνια θήλαζε ο μικρός. Θα ήθελα να παρακολουθήσω τοκετού αλλά ειμαι μόνη μου σχεδόν όλες τις μερες κ ότι σεμινάρια έχω δει δεν γίνεται να τα παρακολουθήσω πάρεουλα με τον μικρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια έχετε συζητήσει τα χρήματα που θα πάρει ο γυναικολόγος; 

Εμένα 1500 παίρνει, ξέρω απ το 1ο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...