Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

8εκ/ml και 13% ζωηρή προωθητική κίνηση...τι να πω κ εγώ δεν είμαι και γιατρός αλλά αυτά έδειξαν οι εξετάσεις...

@Nansi με το καλοοο!!προχωρα εμεις αζωοσπερμια και καναμε βιοψια ορχεως μικρογονιμοποιηση και πετυχε με τη 1η  μη φοβασαι τιποτα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Εμείς είχαμε ζωηρή προωθητική κίνηση γύρω στο 7% αρχικά.. και νομίζω κάπου εκεί και ο αριθμός σπερματοζωαρίων. Πρότειναν στον άντρα μου συγκεκριμένη αγωγή και βελτιώθηκαν πάρα πολύ τα αποτελέσματά του!

Το έχεις ψάξει κι εσύ περαιτέρω; Γιατί ενώ εμείς πηγαίναμε τακτικά στο γιατρό και νόμιζαν όλοι ότι εγώ ήμουν σούπερ, τελικά ανακαλύψαμε πολλούς πολύποδες στη μήτρα μου που εμπόδιζαν την εμφύτευση. Εσύ έχεις κάνει τις αντίστοιχες εξετάσεις;

Δηλαδή σε εσάς που είχατε παρόμοιες τιμές σας είπαν ότι μπορείτε και φυσική σύλληψη??

Εγώ έχω κάνει ορμονικές που είχα χαμηλη προγεστερόνη Παπ και υπερήχους όλα είναι πολύ καλά μου λέει ο γιατρός μου μένει να κάνω και σαλπιγγογραφια θα κλείσω ραντεβού αυτές τις μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Να πάρω αλλά δεν ξέρω που να απευθυνθώ σε γυναικολόγο σε ουρολόγο σε ανδρολογο?

Έχω μπερδευτεί τόσο πολύ από την μια σκέφτομαι την διαδικασία της εξωσωματικής και με πιάνει άγχος αλλά από την άλλη λέω ότι ίσως είμαι χάσιμο χρόνου να προσπαθώ αν αργά ή γρήγορα καταλήξω στην εξωσωματική...

Καταρχήν εσύ έχεις κάνει εξετάσεις ορμονολογικές και σαλπιγγογραφία για να δείς ότι όλα είναι εντάξει? Θα δείτε το αποτέλεσμα της καλλιέργειας καταρχήν κι ότι και να ναι ο σύζυγος θα πρέπει να πάει σε ουρολόγο- ανδρολόγο κι εσύ αν θές να πάρεις μια δευτερη γνώμη γυναικολόγου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καταρχήν εσύ έχεις κάνει εξετάσεις ορμονολογικές και σαλπιγγογραφία για να δείς ότι όλα είναι εντάξει? Θα δείτε το αποτέλεσμα της καλλιέργειας καταρχήν κι ότι και να ναι ο σύζυγος θα πρέπει να πάει σε ουρολόγο- ανδρολόγο κι εσύ αν θές να πάρεις μια δευτερη γνώμη γυναικολόγου.

Ορμομολογικες έκανα έχω έλλειψη προγεστερόνης και παίρνω utrogestan 24η-23ημερα ...αυτές τις μέρες θα κλείσω και για σαλπιγγογραφια!!

Ο γυναικολόγος γιατί μου είπε κατευθείαν για εξωσωματική?😕 

Τελικά να υπάρχει ελπίδα ή όχι ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nansi είπε:

Δηλαδή σε εσάς που είχατε παρόμοιες τιμές σας είπαν ότι μπορείτε και φυσική σύλληψη??

Εγώ έχω κάνει ορμονικές που είχα χαμηλη προγεστερόνη Παπ και υπερήχους όλα είναι πολύ καλά μου λέει ο γιατρός μου μένει να κάνω και σαλπιγγογραφια θα κλείσω ραντεβού αυτές τις μέρες...

Μπράβο, αν έχεις κάνει ήδη τις βασικές ορμονικές και είναι όλα καλά, τότε μένει η σαλπιγγογραφία. Είναι πολύ σημαντική!!

Να ξέρεις ότι αν δεν έχει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα, όπως μικρόβιο που τον εμποδίζει κλπ.. υπάρχει αγωγή και βιταμίνες που μπορούν να τον βοηθήσουν πάρα πολύ!! Δηλαδή σκέψου ότι εμείς ξεκινήσαμε να μας λένε ότι μ'αυτό το σπέρμα είναι αδύνατη η φυσιολογική σύλληψη και τώρα μας λένε ότι είναι μια χαρά ο σύζυγος. Απλά εμείς προχωράμε σε εξωσωματική λόγω ηλικίας μου, δεν έχουμε πολλά περιθώρια να περιμένουμε.

Στη θέση σου θα πήγαινα με τον σύζυγο σε κάποιον υπεύθυνο ουρολόγο που ασχολείται με την αγωγή που μπορεί να πάρει για να βελτιωθεί το σπέρμα. Και μετά αποφασίζετε, μην ανησυχείς τόσο από τώρα. Θα σου πω κάτι για να πάρεις κουράγιο: σ'εμάς υπερδιπλασιάστηκαν οι τιμές του μετά την αγωγή 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ όλες εσάς που ασχοληθηκατε με το θέμα μου και μου απαντήσατε ...από γυναίκες που το έχουν περάσει για εμένα μετράει η γνώμη τους παρά πολύ!!

Ξέρει κάποια να προτείνει έναν καλό ουρολόγο ανδρολογο σε Δυτική Ελλάδα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

3ης μερας τα δικά σου;;; κ πως σου ειπε τοσο γρηγορα χοριακη δηλ στις 10 μερες;;; μηπως λογω των κυττάρων;;; εγω βέβαια το ενα μου ειναι 6

Εμένα με τριών ημερών έμβρυα με έβαλαν στις 11 μέρες. Βέβαια μετά από τις 7 μέρες μου έδειχνε πάντα ένα απλό τέστ κυήσεως..... Σιγά μην κρατιομουνα... χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Γεια σας κορίτσια.  Σας στέλνω στα γρήγορα.  Τελικα πήραμε 32 ωάρια!!! Μου έδωσε ο γιατρός ειδική διατροφή για να μην πάθω υπερδιέγερση. Δεν τι περίμενα τόσα πολλά! Αύριο θα μάθω πόσα γονιμοποιήθηκαν.  Απλα μου είπε τρία ασπράδια τη μέρα, κοτόπουλο, κρέας γενικά και κομμένο το αλάτι.. 

Συγχαρητήρια κορίτσι!! Θα πας με freeze all ή σου μίλησε κ για ετ; 

Εύχομαι καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Ο γυναικολόγος μου τι είπε....αλλά και σε έναν ουρολόγο που το είδε μου είπε ότι οι τιμές δεν είναι καλές...αύριο θα κάνουμε καλλιέργεια...

Που πρέπει να απευθυνθώ?

Σε ουρολόγο-ανδρολογο πρέπει να πάτε και να κάνει εξετάσεις ο σύζυγος. Μπορεί να είναι ένα μικρόβιο και με αντιβίωση να διορθώνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Μπράβο, αν έχεις κάνει ήδη τις βασικές ορμονικές και είναι όλα καλά, τότε μένει η σαλπιγγογραφία. Είναι πολύ σημαντική!!

Να ξέρεις ότι αν δεν έχει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα, όπως μικρόβιο που τον εμποδίζει κλπ.. υπάρχει αγωγή και βιταμίνες που μπορούν να τον βοηθήσουν πάρα πολύ!! Δηλαδή σκέψου ότι εμείς ξεκινήσαμε να μας λένε ότι μ'αυτό το σπέρμα είναι αδύνατη η φυσιολογική σύλληψη και τώρα μας λένε ότι είναι μια χαρά ο σύζυγος. Απλά εμείς προχωράμε σε εξωσωματική λόγω ηλικίας μου, δεν έχουμε πολλά περιθώρια να περιμένουμε.

Στη θέση σου θα πήγαινα με τον σύζυγο σε κάποιον υπεύθυνο ουρολόγο που ασχολείται με την αγωγή που μπορεί να πάρει για να βελτιωθεί το σπέρμα. Και μετά αποφασίζετε, μην ανησυχείς τόσο από τώρα. Θα σου πω κάτι για να πάρεις κουράγιο: σ'εμάς υπερδιπλασιάστηκαν οι τιμές του μετά την αγωγή 😊

Κοίτα έχουν βρεθεί ανεβασμένα τα πυοσφαιρια του γι'αυτό θα κάνουμε και την καλλιέργεια (μικρόβιο κιρσοκήλη προστατίτιδα) ποιος ξέρει..σε μερικές μέρες θα γνωρίζουμε!!! Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για όλες τις πληροφορίες και το ενδιαφέρον πραγματικά μου έδωσες κουράγιο 😃 

Οπότε ψάχνω να βρω έναν καλό ουρολόγο και κάνω και σαλπιγγογραφια εε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nansi είπε:

Κοίτα έχουν βρεθεί ανεβασμένα τα πυοσφαιρια του γι'αυτό θα κάνουμε και την καλλιέργεια (μικρόβιο κιρσοκήλη προστατίτιδα) ποιος ξέρει..σε μερικές μέρες θα γνωρίζουμε!!! Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για όλες τις πληροφορίες και το ενδιαφέρον πραγματικά μου έδωσες κουράγιο 😃 

Οπότε ψάχνω να βρω έναν καλό ουρολόγο και κάνω και σαλπιγγογραφια εε?

Ακριβώς!! Οι περισσότερες απευθυνόμαστε στην Αθήνα σε γιατρούς. Ελπίζω κάποια κοπέλα να γνωρίζει και να έχει να σου συστήσει. Σου εύχομαι να πάνε όλα πολύ καλά και να τα καταφέρετε μόνοι σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Σε ουρολόγο-ανδρολογο πρέπει να πάτε και να κάνει εξετάσεις ο σύζυγος. Μπορεί να είναι ένα μικρόβιο και με αντιβίωση να διορθώνεται 

Και εγώ αυτό πιστεύω ...αλλά μετά σκέφτομαι ότι το σπέρμα αργεί να πάρει τα πάνω του και μήπως είναι άδικος κόπος να προσπαθούμε με βιταμίνες....όλα αυτά έχω στο κεφάλι μου και σκέφτομαι ότι ίσως χάνω χρόνο!!! Δεν σας κρύβω ότι με όλα αυτά που συμβαίνουν με την πανδιμια κλπ δεν ήθελα να αφήσω τα πράγματα στην μοίρα τους ήθελα μέσα στο καλοκαίρι να ξεκαθαρίσω τι θα κάνω...😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα σε όλα τα κοριτσια! Να εχουμε πολλα ευχαριστα νεα ευχομαι!!! Με πολλα εμβρυακια και θετικα τεστ!

 @elena0212 Ευτυχως δεν ειχα υδροσαλπιγγα και δεν χρειαστηκε να κανω τη λαπαροσκοπηση! Σ ευχαριστω κ για την πληροφορια και για τις ευχες σου!!!

@nik_02  @dimsea μου ελεγε να μην εχω επαφες όταν ειμαι από τη βουλωμενη σαλπιγγα γιατι μπορει να βγει εξωμητριο κ ότι μπορει κ στην εξωσωματικη να γινει εξωμητριο κ πολλες γυναικες για να πετυχουν κ στην εξωσωματικη τις αφαιρουν αλλα ευτυχως  εγω δεν εχω υδροσαλπιγγα. Δεν προκειται να το κανω! Μολις το ακουσα με ελουσε κρυος ιδρωτας! Χαχα Το μονο που εκανα είναι υστεροσκοπηση που βρεθηκε κ διαφραγμα!

@melodyy  αντε με το καλο κοπελα μου να ακουσετε καρδουλα!

@Hope19  τι νουμερο είναι αυτό κοριτσι μου??? Μπραβο σου!!!! Ευχομαι να είναι και ποιοτικα!!! Με τι φαρμακα εκανες διεγερση? Θα κανεις σε αυτό τον κυκλο ετ ή στον επομενο?

 

@Nansi κοριτσι μου επειδη προσπαθειτε μονο 6 μηνες λεω να περιμενετε να κανετε κ ένα 2ο σπερμοδιαγραμμα και να κοιταξετε για κηρσοκηλη και για ορμονες! Ειστε μικροι ακομα και καλυτερα να το ψαξετε πριν προχωρησετε σε εξωσωματικη! Επισης να πατε σε έναν ουρολογο - ανδρολογο ειδικο σε θεματα υπογονιμοτητας και να μη σταθεις μονο στα λογια του γυναικολογου. Οντως όταν το σπερμα δεν είναι καλο κανουν μικρογονιμοποιηση δηλαδη τοποθετουν το σπερμα μεσα στο ωαριο προκειμενου να γονιμοποιηθει!

@Dolphin Δεν ξερω αν γραφετε η εξεταση. Εμεις πηγαμε κ την καναμε στον Λυμπεροπουλο και μας κοστισε γυρω στα 200 ευρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JoyCat είπε:

Ακριβώς!! Οι περισσότερες απευθυνόμαστε στην Αθήνα σε γιατρούς. Ελπίζω κάποια κοπέλα να γνωρίζει και να έχει να σου συστήσει. Σου εύχομαι να πάνε όλα πολύ καλά και να τα καταφέρετε μόνοι σας!! 

Αχχχ μακάρι!!! Θέλω όταν βγουν τα αποτελέσματα της καλλιέργειας να τα συζητήσουμε πάλι όλες μαζί... Είμαι πραγματικά έξω από τα νερά μου!! Ξέρω ότι η καλλιέργεια δεν θα είναι καλή αλλά μακάρι να βγάλω κάποια άκρη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra75 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ  @Nefeliap @Lily94 @Taggeris @Ginaak @elena0212 @peacock @annie! 

με ανησυχεί τα φάρμακα πού παίρνω..δηλ μου ειπε 4 σικλακουρ οκ...αλλα απο προγεστερόνη μονο 3 ουτροτζεσταν !! Εγω βεβαια βαζω κολπικα 5....ουτε prolutex που εκανα σε αλλο γιατρό ουτε ινοχεπ...ΔΕ θεωρείτε λίγη την προγεστερόνη;;να παρω ενέσεις;;;;

@dimsea μαζί έχουμε χοριακη!!!!! 11 Ιουνίου 

Καλη επιτυχία!!! Κατα την παραμονή μου στην Αθήνα πηγα στην Αγία Ειρήνη κ στην Παναγία την Γοργοεπηκοο..να δωσουν σε όλες το θαυμα μας!!!!!!!

Καταρχας κανουμε εξ.αιματος Prg+e2 και υπερηχο(μου λεει ποσο Εκ ειναι το ενδομητριο) τη μερα της ετ ,και μετα μου λεει τι να παρω..επισης 5-6 μερες μετα την ετ ξανατσεκαρουμε prg+e2 και προσαρμοζουμε τις δοσεις αναλογα με τις τιμες.στη πρωτη ετ με κατεψυγμενα μου ειχε δωσει prolutex και vasklor & 6 cyclacur,στη δευτερη 3 utro π-μ-β κολπικα+στομα & 3 cyclacur..την προγεστερονη την θελουν πανω απο 22 και την οιστραδιολη πανω απο 120.μη κανεις του κεφαλιου σου.παρε τηλ!!!ρωτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nansi είπε:

Αχχχ μακάρι!!! Θέλω όταν βγουν τα αποτελέσματα της καλλιέργειας να τα συζητήσουμε πάλι όλες μαζί... Είμαι πραγματικά έξω από τα νερά μου!! Ξέρω ότι η καλλιέργεια δεν θα είναι καλή αλλά μακάρι να βγάλω κάποια άκρη....

Εμάς πάντως που η καλλιέργεια δεν έδειξε κάποιο πρόβλημα, χρειάστηκε ένας μήνας για να παρατηρήσουμε την αλλαγή που σου είπα.. Οπότε γενικά μη χάνεις το κουράγιο σου!! Βρίσκονται λύσεις για όλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nansi είπε:

Αχχχ μακάρι!!! Θέλω όταν βγουν τα αποτελέσματα της καλλιέργειας να τα συζητήσουμε πάλι όλες μαζί... Είμαι πραγματικά έξω από τα νερά μου!! Ξέρω ότι η καλλιέργεια δεν θα είναι καλή αλλά μακάρι να βγάλω κάποια άκρη....

Κοριτσάκι μου παρακαλα να μην είναι καλή η καλλιέργεια και να έχει μικροβιακι.. Μια αντιβίωση υπόθεση είναι σε αυτή την περίπτωση. Μην απογοητεύεσαι.. Ο ανδρικός παράγοντας συνήθως διορθώνεται εύκολα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μια τελευταία ερώτηση έχω έτσι από περιέργεια να ξέρω τι με περιμένει....στην εξωσωματική με μικρογονιμοποιηση περίπου πόσο είναι το κόστος και πόσο καιρό παίρνει η διαδικασία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Ορμομολογικες έκανα έχω έλλειψη προγεστερόνης και παίρνω utrogestan 24η-23ημερα ...αυτές τις μέρες θα κλείσω και για σαλπιγγογραφια!!

Ο γυναικολόγος γιατί μου είπε κατευθείαν για εξωσωματική?😕 

Τελικά να υπάρχει ελπίδα ή όχι ....

Κοίτα....αν οι ορμονολογικές σου είναι εντάξεικαι κυρίως η σαλπιγγογραφία,το σπέρμα είναι από τα πιο εύκολα θέματα.Με βιταμίνες ,διατροφή,διακοπή καπνίσματος φτιάχνει αν δεν είναι κάτι πιο σοβαρό.Όταν ξεκίνησα κι εγώ να ψάχνω και βγήκε το σπέρμο του συζύγου με χαμηλή κινητικότητα ο γυναικολόγος μου ποτέ δεν μου είπε ότι δεν θα μπορέσουμε φυσιολογικά.Το πρόβλημα όμως ήταν οι δικές μου ορμονολογικές λόγω ηλικίας και η σαλπιγγογραφία που έδειξε βουλωμένη τη μια σάλπιγγα.Και ο γυναικολόγος όμως παρόλα αυτά και ο εξωσωματικός ΠΟΤΕ δεν μου απέκλεισαν τη φυσική σύλληψη....το μόνο που μου είπαν είναι ότι δεν έχουμε χρόνο γιατί τότε ήμουν 39χρ. Δείτε λοιπόν το αποτέλεσμα της καλλιέργειας κάνε κι εσύ την σαλπιγγογραφία σου (γιατί και καλό να ήταν το σπέρμα αν οι σάλπιγγες σου είναι κλειστές δουλειά δεν γίνεται) και μετά βλεπετε πως θα προχωρήσετε. Με τους γιατρούς άσε άκρη δεν βρίσκεις δυστυχώς είναι πολλοί εκείνοι που σε βλέπουν μόνο σαν πορτοφόλι και τίποτα παραπάνω γι αυτ'ο σου λέω να πάρετε και δεύτερη και τρίτη γνώμη αν χρειαστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Κοριτσάκι μου παρακαλα να μην είναι καλή η καλλιέργεια και να έχει μικροβιακι.. Μια αντιβίωση υπόθεση είναι σε αυτή την περίπτωση. Μην απογοητεύεσαι.. Ο ανδρικός παράγοντας συνήθως διορθώνεται εύκολα. 

Αυτά θέλω να σκέφτομαι και εγώ αλλά μετά λέω ο γυναικολόγος γιατί ήταν κάθετος για εξωσθ γιατί μου είπε και βιταμίνες να πάρει δεν θα δει διαφορά στο σπέρμα.... εεεεεε και μου κόβονται τα φτερά παλιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κοίτα....αν οι ορμονολογικές σου είναι εντάξεικαι κυρίως η σαλπιγγογραφία,το σπέρμα είναι από τα πιο εύκολα θέματα.Με βιταμίνες ,διατροφή,διακοπή καπνίσματος φτιάχνει αν δεν είναι κάτι πιο σοβαρό.Όταν ξεκίνησα κι εγώ να ψάχνω και βγήκε το σπέρμο του συζύγου με χαμηλή κινητικότητα ο γυναικολόγος μου ποτέ δεν μου είπε ότι δεν θα μπορέσουμε φυσιολογικά.Το πρόβλημα όμως ήταν οι δικές μου ορμονολογικές λόγω ηλικίας και η σαλπιγγογραφία που έδειξε βουλωμένη τη μια σάλπιγγα.Και ο γυναικολόγος όμως παρόλα αυτά και ο εξωσωματικός ΠΟΤΕ δεν μου απέκλεισαν τη φυσική σύλληψη....το μόνο που μου είπαν είναι ότι δεν έχουμε χρόνο γιατί τότε ήμουν 39χρ. Δείτε λοιπόν το αποτέλεσμα της καλλιέργειας κάνε κι εσύ την σαλπιγγογραφία σου (γιατί και καλό να ήταν το σπέρμα αν οι σάλπιγγες σου είναι κλειστές δουλειά δεν γίνεται) και μετά βλεπετε πως θα προχωρήσετε. Με τους γιατρούς άσε άκρη δεν βρίσκεις δυστυχώς είναι πολλοί εκείνοι που σε βλέπουν μόνο σαν πορτοφόλι και τίποτα παραπάνω γι αυτ'ο σου λέω να πάρετε και δεύτερη και τρίτη γνώμη αν χρειαστεί.

Έχεις δίκιο σε όλα!!! Αναμενω τις εξετάσεις και εύχομαι και τι καλύτερο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Έχεις δίκιο σε όλα!!! Αναμενω τις εξετάσεις και εύχομαι και τι καλύτερο!! 

Ναι κοριτσάκι μου μην τρελαίνεσαι κάντε τις εξετάσεις που πρέπει και αν χρειαστεί όλες εδώ έχουμε να σου προτείνουμε ουρολόγους-ανδρολόγους αλλά και γιατρούς να επισκεφτείς και να αποφασίσεις ποιός σου ταιριάζει και ποιόν θα εμπιστευτείς. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimsea είπε:

Ναι κοριτσάκι μου μην τρελαίνεσαι κάντε τις εξετάσεις που πρέπει και αν χρειαστεί όλες εδώ έχουμε να σου προτείνουμε ουρολόγους-ανδρολόγους αλλά και γιατρούς να επισκεφτείς και να αποφασίσεις ποιός σου ταιριάζει και ποιόν θα εμπιστευτείς. 😉

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες μου έφυγε ένα βάρος!!! Είτε τελικά με βοηθήσετε με τις γνώσεις και την εμπειρία σας να βγάλω άκρη και να "γλιτώσω"την εξωσωματική είτε τελικά την κάνω μάλλον από αυτό εδώ το φόρουμ θα παίρνω πολύ κουράγιο!!😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope19 τα πήγες σούπερ καλές γονιμοποιησεις τώρα!!!!! @elena0212 και @Dimitra75 με το καλό να φωλιάσουν τα εμβρυακια σας και να έχετε σούπερ χοριακες!!!!

@melody μπράβο κοριτσάκι μου πολλή καλή η χοριακή σου... κι εγώ σήμερα πήρα και τα αποτελέσματα της τρίτης χοριακής και πήγαν όλα καλά!!! Κλείσαμε ραντεβού για υπέρηχο την άλλη Παρασκευή!!! Άντε να ακούσουμε και οι δύο μας καρδούλα!!!! ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PAPA EVA και καλά έκανες άντε με τον κάθε μ@#$&α που πετάει μια κουβέντα και θέλουν να λέγονται και επιστήμονες κάτι τέτοιοι!

@Nansi εννοείται αυτό......όλες εδώ παίρνουμε και δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...